PZC Ajax achteloos over horde Roda Titelkansen van Milan verbleken PSV toont zuinigheid en vlijt 18 Real en Barcelona sparen krachten en ledematen (1-1) Hooghartig Feyenoord houdt Ajax in het zicht Bosz moet weg bij degradatie Sturing wacht nog op zege met Vitesse dinsdag 22 april 2003 dinsdat Raul mist treffen met Manchester Kaarten Rangers in bekerfinale Vuurwerk treft NEC-doelman Frank Kooiman geniet van debuut FC Groningen wil zijn geld terug Willem II Spaanse arbiter voor CL-duel Ajax Spanje Engeland Duitsland Frankrijk België Spaanse kraker zonder buskruit door Harry Arts MADRID - Natuurlijk laaiden de gemoederen af en toe weer hoog op, maar echt opwindend wilde de Spaanse klassieker tussen Real Madrid en Barcelo na (1-1) zaterdagavond maar niet worden. Beide teams hiel den hun kruit droog voor de cru ciale Champions League-duels die deze week op het program ma staan. Barcelona speelt vanavond de return van de kwartfinales te gen Juventus. Voor de ploeg van trainer Radomir Antic is overle ven in de kampioenenklas abso lute noodzaak. Barqa staat twaalfde in de Primera Division en heeft via de competitie geen serieuze kansen meer op het be reiken van Europees voetbal. Voor de zekerheid hebben de Catalanen zich al ingeschreven voor de Intertoto. Maar nog mooier zou het zijn als de 'Blaugrana' volgende maand voor de tweede keer in het be staan de beker met de grote oren in de prijzenkast konden zetten. Niet alleen zou daarmee een rampseizoen in een sprookje eindigen, het zou de club tevens aan een ticket voor de Cham pions League van volgend sei zoen helpen. Barcelona, dat met een forse schuldenlast kampt, kan de miljoenen uit de Uefa- ruif goed gebruiken. Het is natuurlij k hoogst dubieus of de zwalkende ploeg aan spraakkan maken op de belang rijkste titel in het club voetbal. MADRID - Real Madrid-aan- valler Raul heeft maandag een spoedoperatie ondergaan aan zijn blinde darm en mist daarom morgen de return in de kwartfi nale van de Champions League tégen Manchester United. De Koninklijke verdedigt een voorsprong van 3 -1In de eerste wedstrijd was Raul nog van gro te waarde voor de Spanjaarden. Hij scoorde tweemaal. RTR Maar Barcelona is in Europa nog altijd ongeslagen en een plek bij de laatste vier lijkt al leszins haalbaar. Twee weken geleden manoeuvreerden de Ca talanen zich in een comfortabe le uitgangspositie door Juven tus in Turijn op 1-1 te houden. Ook Real staat met één been in de halve finales. De Koninklijke deklasseerde twee weken gele den Manchester United (3-1). Maar het tegendoelpunt van Van Nistelrooij biedt de Engel sen toch weer hoop, ook omdat de ploeg van Alex Ferguson plotseling in topvorm verkeert. Bij Real houden ze er rekening mee dat het morgen een heet avondje wordt op Old Trafford. De Europese besognes speelden zaterdagavond onmiskenbaar mee in het Bernabeu-stadion. Voor beide ploegen gold: win nen is prettig, heel houden noodzaak. Hoewel scheidsrech ter Muniz Fernandez elf gele kaarten uitdeelde - waarvan twee aan Real-verdediger Mi chel Salgado - bleef de gebrui kelijke veldslag uit. Tot hun op luchting kon zowel Real-trainer Del Bosque als zijn collega An tic vaststellen dat hun ploegen er zonder verdere kleerscheuren van af waren gekomen. De enige die zich niet aan de gentlemen's agreement wenste te houden, was Luis Enrique. Het vaatje buskruit van Barce lona, ooit vijf jaar in dienst van Real, speelde negentig minuten lang op het randje. Hij schoffel de en schold en werd daarvoor beloond met een anderhalf uur durende scheldkanonnade ('Luis Enrique - hijo de puta') van het Madrileense publiek. Maar de 32-jarige aanvaller, basisspeler in plaats van de ge schorste Saviola, smaakte ook het genoegen te scoren tegen zijn oude ploeg. Na ruim een half uur strafte hij een foutje van doelman Casillas af. De Real-goalie kreeg een krachtige kopstoot van Kluivert niet on der controle, waarna Luis Enri- De Franse topspeler Zidane is het middelpunt in een opstootje tijdens de kraker tussen Real Madrid en Barcelona. foto Denis Doy Ie/AP que zijn kans schoon zag. Daar mee maakte de driftkikker de openingstreffer van Ronaldo ongedaan. De Braziliaan mocht na een kwartier alleen op doelman Bo- nano afgaan omdat Puyol te laat stapte. Ronaldo maakt in een- tegen-een-situaties zelden een fout en brak ook ditmaal niet met die gewoonte. In de slotfase deden de twee par tijen nog een serieuze poging om de winst te pakken. Figo rondde een geweldige actie matig af en Ronaldo kopte tegen de onder kant van de lat. Aan de overzij de kregen de invallers Riquelme en Gerard in blessuretijd een dot van een kans. Het bleef ech ter 1-1 en dat was terecht. Met het ene punt op zak voelden de bezoekers zich de morele win naar, ook al staat de ploeg nog altijd slechts twaalfde. Koplo per Real moest echter constate ren dat het verschil met de ach tervolgers Deportivo La Coruna en Real Sociedad nog maar één schamel punt bedraagt. GPD DOETINCHEM - Peter Bosz mag, ondanks het uitblijven van resultaten, het seizoen afmaken als trainer van De Graafschap. Wel moet hij bij degradatie de Doetinchemse club verlaten. Bosz slaagt er niet in De Graaf schap punten te laten pakken. Na de kansloze 3-0-nederlaag tegen Willem II staat de ploeg er treurig voor in de eredivisie. De achterstand van de hekkenslui ter op de nummer voorlaatst, Excelsior, is vijf punten. Toch kiest voorzitter Derk Haank niet voor een schokef fect. ,,Ik bespeur nog vertrou wen bij de spelers in de trainer. En een andere oplossing is er niet. Was die er wel, dan hadden we niet geaarzeld in te grijpen. Wel gaat Bosz weg als we degra deren naar de eerste divisie. We beginnen dan met een schone lei." GPD GLASGOW - Glasgow Rangers heeft de finale van de Schot» bekerstrijd bereikt. Zonder moeite gebeurde dat niet ploeg versloeg in de halve eindstrij d Motherwell met 4-3 vr" Rangers scoordentweeNederlanders: Bert KontermanenSj chael Mols. Een dag later won Dundee FC via een goalL Nemsadze de andere halve finale, tegen eerstedivisiecluhjj verness Thistle (1-0). De Rangers hadden een perfecte start. Konterman schootal na twee minuten van twintig meter raak. Toch raakte denum mer één uit de Schotse competitie daarna in de problem® door treffers van Craig en McFadden. In de tweede helft herpakte Rangers zich. Mols ma nuten na de rust gelijk. Vier minuten later was de rangorde hersteld, toen Amoruso een vrije trap van Fernando Ric|f koppend afrondde. Voor Motherwell legde Adames deeinl. cijfers vast. RTR ARNHEM - Vitesse kan op een flinke geldboete rekenemJ de tuchtcommissie van de voetbalbond. Na amper vier minitj ten in de derby van zondag tegen NEC (1-1) ontplofte knal, vuurwerk vlak bij het gezicht van doelman Gentenaar, S daarna tegen de grond ging. Het zag er even slecht uit ens dreigde zelfs staking van de wedstrijd. De NEC-keeper herstelde zich echter snel. Na enigemedisd# hulp kon hij het duel in het Gelredome hervatten. Ondanksdê geladen sfeer in het stadion deden zich verder geen incident^ voor. De afgestoken strijker was afkomstig uit het vakmetl tesse-fans. ANP EINDHOVEN - Frank Kooiman moest er 33 jaar oud vb worden voordat hij mocht debuteren in de goal bij een top. club. En toen duurde het nog eens 86 minuten voor hij# kon onderscheiden. PSV's nieuwe keeper had zaterdagavo» tegen FC Twente een rustig avondje. ,,Bij Sparta hadi) meestal meer te doen." Donderdag is Ronald Waterreus geopereerd aan de lies,d door mocht Kooiman debuteren bij de Brabantse club. At even meezit speelt hij binnenkort ook de kampioenswei strijd. „Dat had ik aan het begin van het seizoen i dacht." Kooiman degradeerde vorig jaar met Sparta. ,,Ik wist toen dat het heel moeilijk zou worden om terug te komen. Voor® en voor de club. Dat deze mogelijkheid zich heeft voorgeda is prachtig. Ik had al nergens meer op gerekend." ANP GRONINGEN - FC Groningen legt bij de KNVB een clai neer voor de gemaakte kosten van de uitgestelde wedstrijdH Groningen - NAC. Dat heeft directeur Hans Nijland zaterdi laten weten. Het gaat om enkele tienduizenden euro's. Vil gens Nijland heeft de KNVB aangegeven de redelijkheidva de claim in te zien. „We hebben flink wat kosten gemaakt voor de wedstrijd legt Nijland uit. „Mensen ingehuurd, catering besteld, d werk gemaakt, reclamespots op radio en tv gekocht. Eenws strijd afzeggen wegens ziekte van spelers is iets dat volge mij ook echt alleen in Nederland kan." De KNVB stelde de wedstrijd uit op verzoek van NAC.Ea groot deel van de Bredase selectie is getroffen door een griep virus. Uit het oogpunt van een eerlijke competitie heefth bestuur betaald voetbal besloten de wedstrijd zondagvankj programma te halen. Hij wordt nu op 27 april gespeeld. Al ZWOLLE - Feyenoord wacht geduldig, maar, vol vertrouwen op een misstap van de eeuwige tivaal Ajax. Op bezoek bij FC Zwolle mochten de Rotterdam mers zondag van geluk spreken dat het geloof in een goede af loop van de jacht op de tweede plaats hen niet noodlottig werd. Een beetje sterkere tegenstan der had wel geprofiteerd van de fhisplaatste arrogantie waar mee de thuisclub tegemoet werd getreden: 1-3. Pierre van Hooijdonk roept het al weken. Feyenoord moet vol gens de spits gewoon zijn wed strijden blijven winnen. Dan wordt het gewoon tweede en mag het alsnog aan de voorron de. van de Champions League deelnemen. Zoals wel meer van zijn ploeggenoten twijfelt Van Hooijdonk er niet aan dat Ajax het slachtoffer wordt van het overvolle wedstrijdprogramma dat het dit seizoen moet afwer ken. Feyenoord boekte bij FC Zwolle alweer de negende competitie zege op rij. Net als vorige week tegen Vitesse had het echter net zo goed fout af kunnen lopen. Na een sterke openingsfase met fréffers van Buffel en Van Hooij donk verzuimden de hooghartig spelende Rotterdammers ver der afstand te nemen. Zo kwam het dat FC Zwolle mocht blijven hopen op een stunt. Bosschaart profiteerde in de 49e minuut echter als enige Speler van de thuisclub van de gemakzucht. Van Hooijdonk voorkwam met zijn tweede tref fer in de 87e minuut dat zijn ploeg verder achterop kon ra ken op Ajax. Willem II won zaterdag in Til burg met 3-0 van De Graaf schap, dat daardoor op de laat ste plaats in de eredivisie blijft. De goals kwamen van Ceesay, Jaliens en Sjoekov. Excelsior, een andere degradatiekandi daat, won verrassend op eigen veld van Heerenveen. Boutahar maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Vitesse en Excelsior staan in punten gelijk op de zestiende plaats, Zwolle staat er twee Ipunten beter voor. RBC Roosen daal en AZ speelden zaterdag in een wedstrijd om niets met 0-0 gelijk. ANP door Peter vanDuyl AMSTERDAM - Ajax heeft in de hindernisrace naar de twee de plaats de 28e horde bijna achteloos genomen. Tegen Roda JC kregen de Amsterdammers zoals ze het graag wilden. De ploeg van Ronald Koeman hoef de zich niet bovenmatig in te spannen om de slechts licht te gensputterende Limburgers er onder te houden: 4-2r. Natuurlijk werd er na afloop van Ajax-Roda nagepraat over de inhaalrace waarmee de be zoekers een 3-0-achterstand nog ombogen tot 3-2. En de Limburgers hadden recht van spreken, toen ze - al in de negen de minuut - een strafschop claimden na een overtreding op Ivan Viselich. Maar al met al was en bleef het verzet van Roda in de Arena zeer beperkt. Dat onderschreef trainer Wiljan Vloet als eerste. „We troffen Ajax op een ideaal moment", doceerde de Brabander. „Na Feyenoord, voor AC Milan. Dit ARNHEM - Het reddingsplan is klaar, het bestuur stapt op, nu moet alleen nog het eerste elftal van Vitesse gaan winnen. Zon dag, in de derde wedstrijd onder de nieuwe trainer Sturing, lukte het weer niet. De Gelderse der by tegen NEC eindigde in 1-1. Het armoedige vechtvoetbal in het zonnige Gelredome, einde lijk weer eens met open dak, verdiende geen winnaar. „Ik had vaak het idee dat ik naar een flipperkast zat te kijken", merkte Sturing op. „Het was een echte derby. Rommelig, on rustig, met veel balverlies aan beide kanten. Ik vond het een nerveuze wedstrijd." Subtopper NEC, dat in 1979 voor de laatste keer won bij de 'vijand', schoot met het puntje meer op dan degradatiekandi daat Vitesse. De Nijmegenaren nestelden zich naast RKC op een keurige vierde plaats. Vitesse en NEC deden weinig voor elkaar onder. Veel strijd, weinig kwaliteit en ongeveer evenveel kansen. Uit een bui tenspelpositie opende Peeters na een kwartier de score. Kort na de rust maakte Schuurman met een schuivertje gelijk. ANP was dé wedstrijd om Aj ax pijn te doenmaar daar is veel te weinig van terecht gekomen." De simpele zege op Roda, toch de nummer vijf van Nederland, getuigde opnieuw van Ajax' groei. Nu alle ogen gericht zijn op het succes in de Champions League, heeft Ajax binnen de landsgrenzen nog maar één op dracht: het maximale resultaat met een minimum aan inspan ning. Daarin slagen de Amsterdam mers steeds beter. Vorige week tegen NAC was het spel bij vla gen niet om aan te zien, maar aan het eind stond er wel 0-3 op het scorebord. En ook zaterdag tegen Roda JC hoefde Ajax be paald niet tot de bodem te gaan. De thuisploeg speelde traag, maar toch kon Koeman al na een halfuur rustig achterover leu nen bij een 3-0 stand. Daarbij kreeg Ajax overigens de volledige steun van Bas Roorda, de kolderiek zwakke doelman van Roda JC. De sluitpost van de gasten maakte met name voor rust de indruk, dat hij voor het eerst in zijn leven het shirt met nummer 1 droeg. Bij de 1-0 van Zlatan Ibrahimo- vic ging Roorda een metertj e on der een bal door en zijn ant woord op de doeltreffende vrije trap van Wesley Sneijder (3-0) NYON - De Spanjaard Manuel Enrique Mejuto Gonzalez is door de Uefa aangewezen als scheidsrechter van de Champions League kwartfinale tussen AC Milan en Ajax. De wedstrijd wordt morgen in het Guiseppe Meazza stadion in Mi laan gespeeld. Ajax speelde in de eerste wedstrijd op 8 april met 0-0 gelijk in het eigen stadion in Amsterdam. ANP was ook verre van overtuigend. Tussen de bedrijven door kopte Rafael van der Vaart een voorzet van Andy van der Meyde tegen het net. Bijna in zijn eentje voorkwam de Braziliaan Sergio dat Roda een enorm pak rammel kreeg. Met een prachtig doelpunt maakte de kleine Braziliaan nog voor rust een einde aan de Am sterdamse geldingsdrang: 3-1. En omdat Ajax het na de rust wel geloofde, zorgde een tweede treffer van Sergio tien minuten voor tijd zowaar voor enige spanning in de Arena. Nog eens 120 tellen later stelde Nourdin Boukhari met een knappe volley echter orde op zaken: 4-2. GPD door Henk van Weert EINDHOVEN - Hoe Italiaans mag de Ne derlandse kampioen spelen om nog als een echte kampioen beschouwd te kunnen worden? Zuinig en met vlijt schraapt PSV week in week uit de punten bij elkaar. Het is puur Zuid-Europees resultaatvoet bal wat de Eindhovenaren laten zien. De titel komt elke week dichterbij, maar het zal een kampioenschap worden dat niet bijzonder tot de verbeelding spreekt. Daarvoor swingt PSV dit seizoen te wei nig. FC Twente kon de koploper zaterdag avond ook niet stoppen: 2-0. De Tukkers probeerden het niet eens. Frank Kooiman, debuterend in het Eindhovense doel, kreeg niets te doen. Voor de zestiende opeenvolgende keer bleef PSV in de competitie ongeslagen. Nadat Jan Vennegoor of Hesselink na ruim een halfuur, half liggend met een verrassende omhaal zijn oude club op achterstand had gezet, was de race in feite gelopen voor PSV. Veiligheid voor alles, luidde daarna het parool. De 2-0 kwam op het bord nadat Cziommer in het strafschopgebied een kleine over treding maakte op Robben. Arbiter Ruud Bossen zag er een grote zonde in en legde de bal op de stip. Mateja Kezman liet zijn nieuwste gimmick nog eens zien - snelle trappelbewegingen voor de aanloop - en schoot hard raak. GPD van onze sportredactie MILAAN - AC Milan kan de ti telstrijd in Italië zo goed als ver geten. De ploeg die morgen te gen Ajax strijdt om een plaats in de halve finale van de Cham pions League verloor zaterdag de competitiewedstrijd tegen het nietige Empoli. De Milane- zen gingen dit seizoen voor het eerst voor eigen publiek onder uit (0-1). De tegenstander speel de de laatste twintig minuten met tien man na een rode kaart voor Pratali. Klasse liep er zaterdag genoeg rond in het elftal van Milan, dat de laatste tijd door zeges op Ju ventus en Inter juist weer hoop op het kampioenschap had ge kregen. De Denen Helveg en Laursen vormden met de Italia nen Costacurta en Nesta de ver dediging. De aanval bestond uit de Braziliaan Rivaldo, de Deen Tomasson en de Italiaan Inzag- hi. Di Natale bracht Empoli ver rassend op voorsprong in de eer ste helftMilan kreeg kansen via Inzaghi (twee) en Tomasson, maar doelman Berti van Empoli stak in grootse vorm. Zelfs in de laatste twintig minuten kon Mi lan niet profiteren van de rode kaart voor Pratali. Door de nederlaag verloor AC Milan het contact met stadge noot Inter, die in het uitduel te gen Brescia twee spelers met rood zag vertrekken, maar uit eindelijk wel won. Door de misstap van koploper Real Madrid (1-1 tegenBarcelo- na) stijgt de spanning in de strijd om de titel. Deportivo la Coruna en Real Sociedad na derden de Koninklijke tot op één punt. Deportivo won met 3-1 van Se- villa en weer trok Roy Makaay alle aandacht naar zich toe. De topscorer uit de Spaanse com petitie scoorde twee keer. Bij Celta de Vigo eiste Ajacied Mido een hoofdrol op. De Egyp tenaar was in het duel met Osa- suna tweemaal trefzeker (2-0). Chelsea is door een gemakkelij ke zege op Everton (4-1) opge klommen naar de derde plaats in de Premier Leaugue, op rui me afstand weliswaar van kop loper Manchester United en nummer twee Arsenal. Als Chelsea die plek vasthoudt, speelt de ploeg van spits Hasij baink voorronde Champ»!' League. De toptwee kwam alleen zate» dag in actie en maakte git fout. Manchester United «jj thuis, mede dankzij de twillij ste competitietreffer (kopbal van Van Nistelrooij, met 3-lvaj Blackburn Rovers. Schol? maakte de andere goals vt» United. Arsenal versloeg in een uitwed strijd Middlesbrough met 1-1 De doelpunten waren vanFM sen: Wiltord en Henry. Bayern München gaat in Duits land strompelend op de acll tiende landstitel af. De plot van trainer Hitzfeld kwamf terdag voor de derde keeropi in de Bundesliga niet tot winst De bleke lijstaanvoerder vei loor met 1-0 (strafschop Amoroso) bij nummer bh Borussia Dortmund. De nieuwe misstap van Bayer had geen gevolgen, aangezie nummer twee VfB Stuttgai zondag de uitwedstrijd het bescheiden VfL met 3-1 verloor. Het gat met Bayern bleef da® door elf punten. Dortn® staat op twaalf punten vand eerste plaats, met nog vijf sp» ronden te gaan. Hertha BSC behield uitzicht» een ticket voor de Champi® League. De ploeg van train? Stevens won met 1-0 bij staar ploeg Hansa Rostock. Friednc scoorde kort na de rust. Na zes overwinningen oprij® koploper Olympique Ly®> Frankrijk vast tegen staan ploeg Lille. Voor eigen pu* bleef de Franse titelkancu® steken op 0-0. Daardoor W concurrent AS Monaco zo»a op gelijke hoogte komen. Anderlecht zegevierde ®'e' dagavond voor de zeven*,| eenvolgende keer in ®el| Voor eigen publiek werd Truiden met 2-0 verslag® de rust scoorden Baseggi° Aruna De achterstand op koplop6 Club Brugge bleef elf Pun ,B(. De sukkelende subtoppellJ, se liet bij Bergen oprü®® punten liggen: 2-1. won met 3-2 van La Louvi ANP/DPA/RTR foto Ron Pichel/GPD Richard Witschge vecht koppend een duel uit met twee Roda-verdedigers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 18