13 RAASDAG RAXIS rote paasshow Bloesem bloeit uitbundig Laatste hand aan busstation T oeristen zoeken in Vlissingen vergeefs naar veer SP steunt buurt in strijd tegen Hulster autorally DUBBELE AIR MILES feukemarket uw feest?? Hulst buigt voor bezwaren ondernemers binnenstad Kinderen laten ballonnen op voor ontvoerde Arjan Snack Tel. 0647922769 21 april van 10.00 tot 17.00 uur zeeuwse almanak ^ww.keukenmarket.nl ZEEUWS-VLAANDEREN zaterdag 19 april 2003 Goes feliciteert AUTOBEDRIJF TOYOTA DE JONGE OGENBLIK DOMBURG zoekt personeel Ter discussie Motorrijder verongelukt (Zierikzee open van 12.00 tot 17.00 uur) Tweede Paasdag geopend van 11.00 tot 17.00 10 'aar zekerheid 0118-419367 Terneuzen Aanwijzingen Onherstelbaar Saboteren J Afsluiting Gentsestraat gestaakt (imrSheila van Doorsselaer HULST - De gemeente Hulst iloptper direct met de zondagse ([sluiting van de Gentsestraat. Deklaagzang van de onderne- jers, die beweren door de af- iluiting twintig procent omzet le Jerven, heeft Hulst na twee autoloze zondagen het hoofd doen buigen. De afsluiting noest het winkelend publiek r,iim baan geven, maar Hulst lecht meer waarde aan de be- Imgen van de ondernemers. jris onder de ondernemers ge- joon nul komma nul draagvlak endaarstaik versteld van", zegt wethouder P. Weemaes (Toeris me) die het initiatief tot afslui- Advertentie 4f#<| STRATEGISCHE KEUS VAN ACTIEVE ONDERNEMERS met het nieuwe bedrijfspand aan de Pearyweg op De Poel II AFDELING ECONOMISCHE ZAKEN 0113 249617 Advertentie tesignshop galerie Ben&Jerrys ting nam. Zijn collega E. de Deckere (Verkeer) zegt het be sluit tot stoppen met de afslui ting genomen te hebben omdat hij geen tweespalt wil zaaien onder de winkeliers. De zon dagse afsluiting van winkel straat de Gentsestraat was op gezet als proef van 6 april tot ok tober. Hulst wilde het verblijfs- klimaat van de Gentsestraat verbeteren door van half drie tot een uur of vijf gemotoriseerd verkeer uit de straat te weren. Op die manier konden de dui zenden bezoekers van Hulst op het gemak en zonder gevaar van de sokken te worden gereden door de straat flaneren. De stoe pen zijn er immers smal. Al sinds wethouder P. Weemaes enkele maanden geleden zijn ideeën bekendmaakte, stond de proef ter discussie, maar het merendeel van de ondernemers schaarde zich achter de plan nen. Toen de datum van de eer ste afsluiting naderbij kwam, werden de negatieve geluiden steeds luider, al ging het slechts om een proef. De eerste twee autoloze zonda gen verliepen niet vlekkeloos. TERNEUZEN - Bij een eenzij dig verkeersongeluk op de Bui tenhaven in Terneuzen is een 51-jarige motorrijder uit die stad gisterochtend om het leven gekomen. Het ongeval gebeurde rond kwart over elf, ter hoogte van de Westsluis. De motorrijder ver loor door nog onduidelijke oorzaak de controle over zijn voertuig en botste tegen een lan taarnpaal. De traumahelikop ter uit Brugge was al op weg naar de plek van het ongeluk, maar keerde terug toen bleek dat het slachtoffer ter plaatse was overleden. ÏESTDORPE - De gebruikelij ke paasviering op de basis schol de Kreeke in Westdorpe stond gisteren gedeeltelijk in let teken van Arjan Erkel, de ontvoerde medewerker van Art sen Zonder Grenzen. De kinderen van de basisschool m peuterspeelzaal lieten een Seine tweehonderd ballonnen tp Daaraan hingen kaarten die ie kinderen zelf hadden gete kend. De basisschool hoopt dat ie vinders zoveel mogelijk kaarten terugsturen naar de ou ders van Arjan Erkel als steun betuiging. Vader Dick Erkel was gisteren aanwezig bij het oplaten van de ballonnen. Hij sprak de verza melde kinderen toe en legde uit dat moeder Erkel er niet bij kon zijn, omdat er altijd iemand thuis bij de telefoon moet blij ven. Het echtpaar Erkel wacht al sinds augustus op een teken van leven van Arjan. Sinds zijn ontvoering is niets van hem of zijn ontvoerders vernomen. Advertentie Advertentie r Rotterdam Dordrecht ATAG^ partners gerp-advies montage - financiering [*>SCHB SOLITAIRE" 3"" ïïïïL m CbÓRETTU) ÖARI5T0N Mort"! Verwijsborden werden te vroeg geplaatst, de week erop ging de straat veel later dicht wat tot verwarring leidde. Ondernemer G. d'Haens trok eergisteren van leer tegen de bestuurders van Hulst. „Wij lijden omzetverlie zen en die proef moet meteen stoppen anders stappen we wel licht naar de rechter." De Deckere zegt de onderne mers op hun woord te geloven als ze reppen over winstderving. „Ja kijk, ik heb hen niet naar hun boekhouding gevraagd!" Weemaes echter heeft zijn be denkingen. „Ik denk dat het zwaar overdreven is. Als onder nemers zeggen dat sommige au tomobilisten door de verwar ring vanwege de omleiding rechtsomkeer maken, terug naar België, geloof ik dat ook niet." Voor Weemaes staat als een paal boven water dat het verblijfs- klimaat in de binnenstad verbe terd móet worden. „En het wordt tijd dat de ondernemers dat ook eens gaan beseffen. Zó komen we er niet uit. Ik ben niet kwaad op ze maar wel lichtelijk teleurgesteld." D'Haens lacht in zijn vuistje. „Ik ben een blij man. De Gentsestraat is van ons. De slagader van Hulst mag niet afgeknepen worden." pagina15: blik heilig voor ondernemend Hulst Momenteel ruikt het heerlijk in de Zeeuwse boomgaarden: alle bloesem staat al volop in bloei. foto Mechteld Jansen door Rinus Antonisse EVERSDIJK - Vorige week zaten de Zeeuwse fruittelers nog met nachtvorst, deze week zijn in hun boomgaarden de bo men uitbundig tot bloei gekomen. De ont wikkeling gaat enorm snel. De knoppen staan echt op springen, zegt Ad Slabbe- koorn, voorzitter van de Nederlandse Fruittelers Organisatie, kring Zeeland- /Brabant. „Het gaat zo snel dat zelfs de appels be ginnen te bloeien. Als er tweede paasdag een beetje redelijke temperatuur is, dan staan de appelbomen ook volop in bloei", aldus Slabbekoorn. „Dat is toch wel een weekje eerder dan normaal." Hij raadt de liefhebbers van een mooi, sprankelend landschap aan met Pasen de fiets te pak ken voor een tochtje langs de boomgaar den. De kringvoorzitter wijst er op dat zich dit voorjaar uitersten aandienen. Nachtvorst tot min vijf graden Celsius, gevolgd door een week met temperaturen die naar de 2 5 graden reiken. „Per dag kim je het blad zien groeien. Het is gigantisch. Als je 's morgens langs de bomen loopt zie je nog niks, en 's avonds zijn er volop bloemen." Slabbekoorn maakt zich wel enige zorgen over de zeer lage luchtvochtigheid, ook weer zo'n extreem verschijnsel. „Dat ko men we maar weinig tegen en we weten niet goed welke invloed dat heeft. Het kan misschien gevolgen hebben voor de zet tingsperiode." Van de droogte hebben de telers geen last. Wel moet ervoor gezorgd worden dat nieuw ingeplante boompjes van water worden voorzien. Overigens vertoont de bloesempracht zich niet opvallend veel vroeger dan in een normaal jaar, stelt Ad Slabbekoorn. „Het is hooguit een weekje eerder." De pruim- bomen zijn inmiddels al uitgebloeid. Nu staan de perebomen en hier en daar zure en zoete kersebomen te pronken. Maar voor korte tijd, want na de pasen is de hoogbloei van de peren alweer achter de rug. Dan is er nog wel te genieten van de appelbomen. Volgens Slabbekoorn zijn de Zeeuw se fruittelers de nachtvorstperiode, me de dankzij het beregenen, goed door gekomen. „Ik denk dat het mee gaat vallen. Hier en daar is er wat schade, een beetje afhankelijk van de luchtstroom door de percelen. Ik heb wel gehoord dat er in België behoorlijke vorstschade is." door René Hoonhorst TERNEUZEN - Het draaipunt van het Zeeuws-Vlaamse open baar vervoer, het regionale bus station aan de Buitenhaven bij het Terneuzense sluizencom- plex, begint langzamerhand vorm te krijgen. De oplevering laat nog een maandje op zich wachten, maar toekomstige buspassagiers kunnen goed zien dat ze straks 'op stand' kunnen wachten. Verstokte automobilisten vin den het busknooppunt een ui ting van Terneuzense groot heidswaan. Het busstation, waarvandaan alle Zeeuws- Vlaamse passagiers naar de 'overkant' kunnen en waar alle busklanten vanuit overig Zee land aankomen, wordt echter gebouwd in opdracht van de provincie. De aanvankelijke Middelburgse opzet om voor dik een miljoen een sober bussta tion neer te zetten, stuitte op verzet van Rijkswaterstaat en Terneuzense bestuurders. Die vonden dat de halte de allure moest krijgen die bij hét knoop punt van het Zeeuws-Vlaamse busverkeer past. Vervolgens schroefde de provincie de be groting op tot 3,1 miljoen euro. De Terneuzense busreizigster S. van der Hooft, die bij één van de geïmproviseerde bushaltes op het bouwterrein wachtvindt het een hoop geld. „Maar het is wel een prachtig busstation. En De nieuwe bushalte in Terneuzen moest van de gemeente 'de allure krijgen die past bij hét knooppunt van het Zeeuws-Vlaamse busverkeer'. foto Wim Kooyman Connexxion heeft de verbindin gen ook prima op elkaar afge stemd. Als je naar het station in Goes of Middelburg gaat, hoefje nooit lang op een trein te wach ten. Ook als verbindingsroute naar een andere Zeeuwse stad werkt de busdienst prima. Nooit meer zoeken naar een parkeerplek." Wethouder J. van Schaik (Ver keer en Vervoer) is al even tevre den. Hij had weliswaar gehoopt en verwacht dat het station al maanden eerder in gebruik was Advertentie www.rederii-diikhuizen.nl genomen, maar is tevreden over het resultaat. „Het is toch mooi als bij zo'n belangrijk vervoers knooppunt een, letterlijk en fi guurlijk, technisch hoogstandje staat. Ik heb van de provincie nog geen openingsdatum door gekregen. Maar ik mag aanne men dat we de officiële over dracht (de gemeente draait op voor het dagelij ks onderhoud en het toezicht op het busstation) niet ongemerkt voorbij laten gaan." door Edith Ramakers VLISSINGEN - Veel toeristen wilden gisteren nog met het au- toveer de overtocht maken van Vlissingen naar Breskens. Even na het middaguur stopten in een kwartier acht vertwijfelde au tomobilisten op het Stations plein in Vlissingen. Waar is de boot? Ze waren er niet van op de hoogte dat het autoveer een maand geleden is opgeheven en dat er een tunnel van Zuid-Be veland naar Zeeuws-Vlaande- ren voor in de plaats is gekomen. In Vlissingen rest een f iets-voet- veer dat heen en weer vaart. „De bewegwijzering was niet duide lijk", luidt het commentaar van de toeristen. „Op de borden staat dat er een f astferry vaart. Lekker snel naar de overkant, dachten we." Twee Duitse auto's stoppen bij de slagboom, vlakbij het Sta tionsplein in Vlissingen. Zij hebben ook de bordjes fastferry gevolgd. De twee families heb ben een huisje gereserveerd in Breskens, waar ze de Paasdagen willen doorbrengen. „We zijn er bijna", zegt Onno. „We staan mooi vooraan." Zijn vrolijkheid maakt plaats voor lichte erger nis als hij hoort dat het autoveer is opgeheven. „Ik heb eerlijk ge zegd wel de borden op de Rijks weg gezien waarop stond 'tol' en 'Terneuzen'. Maar ik weet niet waar Terneuzen ligt." De Duitse toeristen kennen Zee land. „We komen al vijftien jaar in Renesse. Nu wilden we eens naar Zeeuws-Vlaanderen. We hebben wel gehoord dat er een tunnel onder de Westerschelde zou komen, maar we wisten niet dat daardoor het autoveer zou verdwijnen." Een Duitser in een camper stopt. Hij sluit aan achter de rij stilstaande auto's op het Vlis- singse Stationsplein. De land genoten helpen elkaar. „Om draaien en de bordjes Terneuzen volgen", zeggen ze. Terneuzen? Hoe schrijf je dat, klinkt het. Bij de Veerhavenweg in Vlissin gen kunnen auto's niet meer het Veerplein oprijden. De weg is met blokken afgesloten. Bij de afslag staat op gele borden dat het autoveer is opgeheven en dat er een f iets-voetveer is. Voor deze fastferry moet je rechtsaf, richting Stationsplein Vlissin gen. Op drie officiële blauwe ANWB-borden staan nog steeds de afbeeldingen van twee boten: de een naar Breskens, de ander naar Engeland. Een Fransman uit Lille stopt bij de Veerhavenweg. „Zijn er geen boten meer?", vraagt hij. „Waar moeten we dan naar toe?" Ze zijn naar de Keukenhof geweest en hebben de kustroute naar het zuiden gevolgd. „We hebben echt nergens aanwijzingen ge zien dat de boot hier niet meer vertrekt. We moeten naar de an dere kant om thuis te komen." Rijkswaterstaat en de provincie Zeeland zijn samen verant woordelijk voor de bewegwijze ring naar de boten en de tunnel. J. Geluk van Rijkswaterstaat: „Ik schrik hiervan. We hebben de officiële borden geplaatst met 'Terneuzen' en 'tol' erop. En een week lang hebben we bij Kruiningen lichtkranten ge plaatst met informatie over de wijziging. Daarna hebben we de kranten verplaatst naar de Vla- ketunnel. Misschien moeten we ze deze paasdagen daar nog een keer neerzetten. Deze toeristen hebben de publiciteit rond de opening van de tunnel natuur lijk niet meegekregen." Het is geen aangenaam welkom in Zeeland, reageert ook A. Se- gers, projectleider van de fast ferry van de provincie Zeeland. De provincie heeft de gele bor den geplaatst bij de hoofdrou tes, de A5 8 en N61. „We moeten de zwakke punten in de beweg wijzering onder de loep nemen. Volgende week hebben we hier overleg over." door Sheila van Doorsselaer KLOOSTERZANDE - De Soci alistische Partij schaart zich achter de tegenstanders van de rally die zaterdag 26 april door de polders van de gemeente Hulst wordt verreden. De SP deelt de komende dagen pro testposters uit aan omwonen den van de route. De SP vindt het een schande dat de bezwaren van de bewoners worden genegeerd en vindt de rally een aanslag op de natuur. In een open brief aan de ge meenteraad en het college van burgemeesters en wethouders van Hulst protesteert de SP te gen het verlenen van de vergun ning voor de rally. „Burgemees ter Kessen heeft klaarblijkelijk zo weinig respect voor de demo cratie dat hij zijn wens om zijn hobby in de achtertuin van de burgers te beoefenen, gewoon doordrukt", aldus de SP. „Auto rally's horen niet thuis in het polderlandschap. De omwo nenden van het parcours mogen op de dag van de rally niet met hun voertuigen, ook landbouw machines, van hun erf af. Het feit dat de rally plaatsvindt op het voor de natuur meest kwets bare moment, het bloei- en broedseizoen, maakt de schade en ergernis alleen maar groter." Volgens de omwonenden wordt er de weken voor de rally inten sief geoefend op het mogelijke parcours en houdt de overlast niet op na de finish. Rallybezoe kers, opgewarmd door drank en geïnspireerd door de rally, doen de route nog eens 'dunnetjes' over tot in de late uurtjes. „Wat wij met ons allen betalen aan het herstel van (bloem)dijken en wegen, merken we aan onze bij dragen. Onherstelbaar is de stress voor broedvogels die hun nesten hebben verlaten en niet terugkeren. De gemeente Hulst maakt van haar promotie voor een mooie omgeving een lacher tje." Bij boer A. Jansen in de polder van Kloosterzande hing A. van Dun, lid van de SP werkgroep Zeeuws-Vlaanderen, de eerste van 150 protestposters op: 'Geen gescheur voor mijn deur'. Jansen zelf had in zijn weiland al een groot bord geplaatst: 'Geen rally hier, gevaarlijk voor mens en dier'. „Zelf mocht ik vroeger best graag naar die rally kijken, tot mijn katten werden doodgereden. Toen besefte ik pas hoe gevaarlijk en onzinnig het is", zegt Jansen. Volgens de agrariër zijn er veel tegenstan ders van de rally die er op de dag zelf alles aan zullen doen de ral ly te verstoren en zelfs te sabote ren. Van Dun zegt dat de SP zich van deze burgerlijke ongehoor zaamheid wil distantiëren. „Ik begrijp de sentimenten, maar dat is niet de goede weg. Met praten bereiken we hopelijk meer." Ze had het al in de koelkast zien liggen, een zakje met on appetijtelijke kleine reepjes gedroogd vlees, vreemde kleur, afkomst onbekend, geen etiket. Haar vriend had het gekocht toen het zijn beurt was boodschappen te doen. Toen ze op een avond thuiskwam van een late af spraak, trof ze hem aan ter wijl hij heerlijk onderuitge zakt de laatste vleesfriemels zat weg te kauwen. „Bah, wat is dat nou?", vroeg ze hem. „Geen idee, het lag bij de slager in een mand, was in de reclame en er stond bij 'heerlijke snack', 't Is een beetje taai, maar wel lekker. Toen zij de volgende dag bij dezelfde slagerij stond, zag ze de mand. Inderdaad, op een handgeschreven stuk pa pier stond duidelijk 'heerlij ke snack'. Maar op het opge krulde stuk papier eronder viel te lezen: 'voor de poes'. Advertentie CADEAU WONEN Middelburg Domburg Zoutelande Goes R0OSENDAAL NOORD-A17-AFSLAG 21, T 0165-510 600

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 79