College B en W toont begrip voor trip naar demonstratie PZC College wil school Goes uitbreiden met drie lokalen Ouderensoos krijgt meer ruimte in de Jeugdhoeve Taakstraf voor slaan met krik Goes wil organisatie Tafeltje-Dek-je aan Emergis overdoen Rechtbank houdt zaak rond milieudelicten aan 15 Opslag grote hulpmiddelen aan Verrijn Stuartw in Goes zaterdag 19 april 2003 Doelmatiger Motorrijder verongelukt Automobilisten bekeurd Celstraf voor verijdelde autokraak Werkstraf voor slaan echtgenote Mishandeling in Middelburg Gevoelig Inrichting Muziekcentrum van Gorp Roosendaal Thuiszorg opent nieuw magazijn jnnrMieke vanderJagt jOES - De Oosterschelde Huiszorg opent donderdag 24 ,pril officieel het nieuwe hulp middeiendepot aan de Verrijn Stuartweg in Goes. Het aantal lapmiddelen dat de thuiszorg uitleent en de omvang van de spullen zijn zodanig toegeno men dat de grote spullen niet meer in het magazijn op het Bollandiaplein konden blijven. (De hulpmiddelen die worden bezorgd, zoals bedden, tilliften, postoelen en douchestoelen, staan voortaan in een magazijn aan de Verrijn Stuartweg. Ook devoorraden kleinere hulpmid delen waarmee Oosterschelde fchuiszorg de negen uitleenpos- to in de regio bedient, hebben een plaats gekregen op het Goe- [sebedrijventerrein Poel 1. Volgens Bep Hoogeveen, die het ileenmagazijn leidt, is een apart depot het logische gevolg van de tendens om ouderen en zieken zo lang mogelijk in hun eigen woonsituatie te laten. De thuiszorg maakt dat met ver- zorging en verpleging mogelijk, maar daarvoor moeten wel pro fessionele hulpmiddelen be schikbaar zijn. „Het heeft ook direct te maken met de arbeids- ■standigheden. We hebben Ét alleen de zorg voor zieken •en gehandicapten, maar ook zoor de gezondheid van onze mensen. Verstelbare bedden, liften en andere middelen moeten ervoor zorgen dat onze trplegenden en verzorgenden het zelf in een bed terechtko men." Hoezeer de behoefte aan hulp- niddelen is gegroeid, illustreert iet feit dat het magazijn dat bij le bouw van het kantoor van ihuiszorg aan het Hollandia- ilein is voorzien, al een keer is litgebreid en nu zelfs weer te Jein was. De nieuwe aanpak is uk doelmatiger. Voor leveran- iers is het magazijn in Poel 1 emakkelijker bereikbaar en de lanten hebben er weinig te zoe- m. Alle hulpmiddelen die van- it het magazijn worden ver strekt, zijn te groot om zelf op te halen. Oosterschelde Thuiszorg bezorgt de spullen nagenoeg al tijd binnen 48 uur. Intussen kunnen de klanten voor kleinere spullen, zoals krukken, weegschalen en on dersteken, nog gewoon op de ne gen depots in de Oosterschelde- regio terecht. Hoogeveen: „Er is altijd een depot open voor men sen die met spoed iets nodig hebben. In het weekeinde kan het op afspraak." Voor de uitleen van hulpmidde len geldt altijd een periode van drie maanden, die met nog eens drie maanden kan worden ver lengd. Wie langer een bed of een lift nodig heeft, moet dat via de zorgverzekeraar of de Wet Voorzieningen Gehandicapten regelen. De hulpverleners van Oosterschelde Thuiszorg bege leiden de klanten daarin. Te laat inleveren betekent wel huur be talen. Op driehonderd vierkante me ter vloeroppervlak, in de hoogte uitgebreid met grote rekken, slaat de Oosterschelde Thuis zorg alleen brandschone spul len op. Dat kan omdat direct achter de deur een speciale was straat is gemaakt. Alles wat uit de bestelbus komt, kan meteen worden ontsmet met stoom van 125 graden Celsius. Als het depot donderdag offici eel wordt geopend, komen de thuiszorgmedewerkers die da gelijks met de middelen te ma ken hebben, in elk geval een kijkje nemen. Ook cliëntenor ganisaties en vertegenwoordi gers van zorginstellingen zijn uitgenodigd. Bouwbedrijf Kan- ters uit Middelburg heeft ruimte aan alle eisen van Oosterschelde Thuiszorg aangepast. TERNEUZEN - Bij een eenzijdig verkeersongeluk op de Bui tenhaven in Terneuzen is een 51-jarige motorrijder uit die stad gisterochtend om het leven gekomen. Het ongeval ge beurde rond kwart over elf, ter hoogte van de Westsluis. De motorrij der verloor door nog onduidelijke oorzaak de contro le over zijn voertuig en botste tegen een lantaarnpaal. De traumahelikopter uit Brugge was al op weg naar de plek van het ongeluk, maar keerde terug toen bleek dat het slachtoffer al ter plaatse was overleden. YERSEKE - De politie heeft gistermiddag twaalf automobi listen bekeurd, omdat zij op de Olzendepolder in Yerseke een weg inreden die gesloten was verklaard. De meeste bestuurders kwamen uit de richting Oostdijk en hadden het bord niet gezien of genegeerd. Ze ontvingen ieder een boete van 28 euro. MIDDELBURG - „Ik was zonder geld en ik had honger", gaf een 26-jarige inwoner van Terneuzen gisteren in Middelburg als reden waarom hij had geprobeerd een autodiefstal te ple gen. De verdachte voegde er nog aan toe dat hij het geld ook nodig had voor zijn heroïneverslaving. Daarvan wist politie rechter C. Kool genoeg, want de man had al eerder als gevolg van zijn verslaving voor de rechter gestaan. De Terneuzenaar werd conform de eis veroordeeld tot drie weken gevangenis straf en kreeg daarnaast twee maanden gevangenisstraf extra opgelegd omdat hij nog in zijn proeftijd zat. De junk werd 28 september vorig jaar in Vlissingen op heterdaad betrapt toen surveillerende agenten hem met een ijzerdraadje zagen pro beren de auto open te breken. „Straffen helpt blijkbaar niet", verzuchtte de politierechter. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft giste ren een 41-jarige inwoner van Roosendaal voor mishandeling van zijn vrouw veroordeeld tot veertig uur werkstraf. Het ge zin woonde 30 november vorig jaar in Kruiningen toen de man na een discussie een bord eten in het gezicht van zijn echtgenote smeet. Ook zou hij met een tweede bord hebben geslagen. Het slachtoffer liep daarbij snijwondjes en zwellin gen aan haar hoofd op. „Het was een ongelukje", zei hij. Volgens officier van justitie J. Groen was het anders gegaan. „Het probleem is dat u doof bent. U wordt dan boos, omdat uw vrouw te hard roept." De officier vond het typisch een geval van huiselijk geweld. „Het letsel komt overeen met het gooien en slaan van het bord", voegde hij eraan toe. Hij eiste de taakstraf die de poli tierechter de man oplegde. Het slachtoffer had verklaard al vaker door haar man te zijn geslagen. Het paar is in een echt scheiding verwikkeld. MIDDELBURG - Een twintigjarige Middelburger is donder dagnacht in zijn woonplaats mishandeld. De man fietste rond twee uur 's nachts door het fietserstunneltje bij de Koude- kerkseweg toen hij door vier mannen van zijn fiets werd ge trokken. Hij viel en werd geslagen en geschopt. De Middelburger raak te gewond aan zijn gezicht, hand en been. Zijn belagers zijn ontkomen. borRolf Bosboom - Dat het Goese jonge- Mcentrum Colours vorige Kandeen busreis organiseerde laar de Irak-demonstratie in Imsterdam, 'getuigt van een actieve betrokkenheid bij de Batschappij'. Het gemeente- tetuurvan Goes antwoordt dat schriftelijke vragen van •-fractievoorzitter S. Heij- die grote vraagtekens had Jraetbij de busreis. Mjning vond het niet juist dat cm vrijwel volledig gesubsidi- ®le instelling activiteiten itplooit welke niets met de «lstelling van de stichting te aken hebben'. De WD-voor- vroeg het college van B en alles in het werk te stellen om doorkomen dat subsidiegel- op deze manier worden Üsbruikt'. fflWzijn van mening dat mee- aan een demonstratie te lende oorlog in Irak wél in het ftlengde ligt van de activitei- "van Colours. Het centrum, lan REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 W60 AA GOES lel:(0113) 273000 fax:(01l3) 273030 "Hail: redgoes@pzc.nl "oil Bosboom 'n9rid Huibers Weke van der Jagt 'Paardekam kaffan ter Maat CENTRALE REDACTIE ufsouburgseweg 10 r°stbus 18 4380 AA VLISSINGEN Jel;(0l18) 484000 [a_*:(0l18) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl 'niermet >.pzc.nl r,laikvveb@pzc.nl dat zich in eerste instantie richt op allochtone jongeren, wil on der meer de 'maatschappelijke participatie' van de vaste be zoekers vergroten. „Wij zijn van mening dat vre desvraagstukken een maat schappelijk onderwerp zijn die, ook juist onder jongeren, veel discussie opwerpen", ant woordt het college. „Het is dan ook niet verwonder lijk dat vanuit de groep zelf de behoefte naar voren is gekomen om zich hierover een mening te vormen en deze mening te uiten. Dat zij deelnemen aan een de monstratie getuigt van actieve betrokkenheid bij de maat schappij." B en W wijzen erop dat de ge meente geen subsidie verstrekt aan Colours maar aan de orga nisatie waar de stichting is on dergebracht, SMWO-Welzijn. Die heeft ook de verantwoorde lijkheid over het centrum. „In middels hebben wij vernomen dat het management van SM- WO-Welzijn van oordeel is dat politiek gevoelige activiteiten niet georganiseerd behoren te worden dan na de zorgvuldigste afweging." Op het verwijt van 'misbruik' van subsidiegelden reageert in college alleen in algemene ter men. SMWO-Welzijn heeft een subsidiecontract met de ge meente, waarin allerlei voor waarden staan. Aan de hand van de jaarverslagen en de jaar rekening wordt gecontroleerd of daaraan is voldaan. „Wij gaan altijd uiterst zorgvuldig om met de beoordeling en con trole van de besteding van sub sidiegelden." door Patrick de Block GOES - De Kloetingseschool mag van het Goese college uit breiden met drie lokalen. Bur gemeester en wethouders willen hiervoor ruim 652.500 euro uit trekken. Het voorstel van het college is gebaseerd op een spoedaan vraag van het managementteam (MT) openbaar onderwijs. Het MT vroeg hierin om uitbreiding met een achtste lokaal. Dit is nodig omdat er momenteel acht groepen op de school zitten, die les krijgen in zeven lokalen. Zelfs het zevende lokaal is een noodlokaal. Uitbreiden wordt lastig omdat er rondom de school weinig ruimte is. Het is haast onmoge lijk om het gebouw op de begane grond uit te breiden, zonder dat het speelplein kleiner wordt. In het voorstel van het college is er voor gekozen om het noodlo kaal, dat in de school is geïnte greerd, af te breken. Op de plaats van de huidige noodvoor ziening komen dan een nieuw zevende en een achtste lokaal hnvpri nnplkaar Allp acht prop pen zijn dan gehuisvest. Verder is de kans groot dat Kloetinge in de toekomst zal uitbreiden. Plannen voor de nieuwe wijk Mannee, tussen Kloetinge en Goes, zijn in voorbereiding. Daarnaast moet er rekening worden gehouden met de vor ming van een brede school. Het is dus niet onwaarschijnlijk dat de Kloetingseschool over een paar jaar nog verder moet uit breiden. Het college wil daar om, gelet op de toekomst, ook een negende lokaal laten bou wen. Het bedrag dat het college voor stelt is niet alleen voor de bouw van de drie nieuwe lokalen. Een deel van het geld is gereserveerd voor de sloop van het noodlo kaal. De rest van het geld is be doeld voor de eerste inrichting van de achtste groep. Het voorstel van burgemeester en wethouders wordt dinsdag 22 april besproken in de raads commissie Maatschappelijke Ontwikkeling. Deze bijeenkomst is in het stad huis en hpcririt om 1 9.30 nm» Het dorpshuis in 's-Heerenhoek wordt binnenkort verbouwd, zodat de ouderensociëteit de felbe geerde derde biljart kan plaatsen. foto Willem Mieras door Rob Paardekam 's-HEERENHOEK - Als het aan burgemeester en wethouders van de gemeente Borsele ligt, wordt verenigingsgebouw de Jeugdhoeve in 's- Heerenhoek snel verbouwd. Na jarenlang pra ten zijn de betrokken partijen het eens gewor den. Drie jaar geleden stelde de Borselse gemeente raad al 136.000 euro beschikbaar voor de aan passingen. Die zijn vooral in het belang van de ouderensociëteit. De club wil graag meer ruim te, onder meer voor het plaatsen van een derde biljart. Tot voor kort kwamen de gemeente, het stichtingsbestuur van de Jeugdhoeve en de ou- derensoos er samen niet uitmaar nu ligt er ein delijk een plan waar iedereen zich in kan vin den. De uitbreiding voor de ouderen wordt inpandig gerealiseerd. Dat gebeurt deels door dat de eigen bar van de soos verdwijnt. Verder wordt een deel van de grote zaal aan de ruimte van de soos toegevoegd. Door het aanpassen van de doorgang wordt optisch één geheel ge creëerd. Omdat ook de koersballers de grote zaal gebruiken, wordt het derde biljart opge borgen als het niet wordt gebruikt. De extra bergingsruimte die daarvoor nodig is, komt er middels een kleine aanbouw. De kosten voor de verbouwing bedragen ruim 148.000 euro. De gemeenteraad bespreekt het plan in zijn vergadering van donderdag 15 mei. Deze openbare bijeenkomst begint om 20.00 uur in de raadzaal in Heinkenszand. door Aector Doorns MIDDELBURG - Een 26-jarige vrouw uit Goes is gisteren in Middelburg voor poging tot toe brengen van zwaar lichamelijk letsel veroordeeld tot zestig uur taakstraf en een maand voor waardelijke gevangenisstraf. De verdachte sloeg 30 november vorig jaar op de Grote Markt in Goes wild met een autokrik om zich heen toen ze zich bemoeide met een opstootje tussen twee groepen jongeren. Daarbij werd een van de drukteschoppers met de krik in het gezicht geraakt. Aan het slachtoffer moet ze 200 euro smart.enfpld betalen. De vrouw had een fles cognac achter de kiezen toen ze in de aanval ging. De vrouw koos vol gens haar raadsman D. Olie par tij toen de twee groepen uit Goes-Noord en Goes-West te genover elkaar kwamen te staan. „Ze is meegezogen in de ruzie over discriminatie." De Advertentie Tweede PAASDAG Open S Van 12.00 - 17.00 uur i G-i-g-a-n-t-i-s-c-h-e aanbiedingen van: Piano'#, Gitaren, Blaasinstrumenten, Keyboards, Accordeons.etc. Roosendaal. Kade 87. 0165-545824.. wwwvRnuornmuziek.nl door Rolf Bosboom GOES - De gemeente Goes hoopt snel zekerheid te hebben over het behoud van 'Tafeltje- Dek-je'. Emergis, het centrum voor geestelijke gezondheids zorg in Kloetinge, is in beeld om de organisatie van de warme- maaltijdvoorziening voor zelf standig wonende ouderen over te nemen. Tafeltje-Dek-je wordt nu uitge voerd door de Unie van Vrijwil ligers (UW)maar deze ziet zich voor steeds grotere problemen gesteld. Er worden tegenwoor dig strenge eisen gesteld aan de bereiding en de bezorging van de maaltijden. Bovendien neemt het aantal klanten zo snel toe, dat de organisatie onder druk komt te staan. De UW vindt het nauwelijks nog ver antwoord het werk volledig aan vrijwilligers over te laten. De gemeente studeert al gerui me tijd op een oplossing. Vorig jaar werd het streven uitgespro ken om behalve de bereiding van de maaltijden ook de orga nisatie van de bezorging onder te brengen bij zorginstellingen. De huidige instellingen die de maaltijden klaarmaken (Rand- hof, Poelwij ck en Ter Valcke) voelen daar echter weinig voor, zo lieten zij de gemeente weten. Emergis is wel bereid de volledi ge organisatie op zich te nemen. Een probleem is dat de keuken van de instelling wordt ver bouwd. Daardoor kan zij opzijn vroegst pas over anderhalf jaar zelf de maaltijden leveren voor Tafeltje-Dek-je. Bij het rond brengen van de maaltijden wil Emergis gebruikmaken van de UW-vrij willigers De gemeente Goes zet erop in de organisatie zo snel mogelijk over te dragen aan Emergis. Randhof en Poelwijck zouden dan voorlopig de maaltijden kunnen blijven bereiden, totdat de nieuwe keuken van Emergis in gebruik wordt genomen. Het streven is deze opzet medio dit jaar in te voeren. De toekomst van Tafeltje-Dek- Je wordt dinsdag 22 april be sproken in de raadscommissie maatschappelijke ontwikke ling. De vergadering begint om 19.30 in het stadhuis. strafpleiter wees ook op de rol van het slachtoffer die de pro blemen had gezocht, maar hij wilde de rol van zijn cliënt niet bagatelliseren. Hij vond wel dat er nog meer schuldigen zich hadden moeten verantwoorden, maar die zaken waren gesepo neerd. door Aector Dooms MIDDELBURG - De meervou dige economische kamer in Middelburg heeft gisteren een milieuzaak tegen een 36-jarige inwoner van Sint Philipsland en Porkland BV voor het horen van getuigedeskundigen aangehou den. Ook een 33-jarige man uit Goir- le en Porkland Mest BV wordt verweten betrokken te zijn bij de milieudelicten tussen 1998 en begin 2001. De kern van de milieuzaak is het biowater, dat door het Open baar Ministerie als bedrijfsaf- valwater wordt beschouwd. De verdachten worden ervan be schuldigd het biowater zonder vergunning van provincie te hebben opgeslagen. Voor raads man J. Stassen staat ter discus sie of het biowater wel een af valstof is. Daarom deed de strafpleiter gisteren het verzoek om een getuiffedeskundiee van Bukom Service uit Heerhugo- waard, waarvan het biowater afkomstig is, te laten horen. Saillant detail is dat deze getui ge verdachte is in een soortgelij - ke milieuzaak in Alkmaar. Verder vraagt de rechtbank om een rapport van een veearts, dat meer duidelijkheid moet ver schaffen over de sterfte van var kens bij de opstallen van de ver dachte uit Sint Philipsland. De eigenaar van Porkland BV zou milieuvoorschriften voor een varkenshouderij hebben over treden, afvalwater hebben laten afvloeien in een sloot, de destructieregeling voor kada vers hebben overtreden, niet in het bezit zijn van ontsmettings- bakken en in strijd met de hygi- enevoorschriften geen voorzie ningen hebben getroffen vooi het houden van varkens. De Brabander moet zich verant woorden voor fraude met afle- veringsbewijzen dierlijke mest stoffen. Het de derde keer dat de milieuzaak werd aangehouden Gerard Heijnen van Oosterschelde Thuiszorg is bezig met het ontsmetten van een bed in de speciale wasstraat in het nieuwe hulpmiddelendepot in Goes, foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 69