Kuijt inspireert Utrecht ir De kaart des doods Schroder kansrijk in WB-finale springen 2e PAASDAG VANAF 08:00 UUR GEOPEND 21 Beker eindelijk in juiste handen 1.500,- labo-renner start onbevangen in Gold Race 'wering derde a St. Etienne WEDGWOOD SE WEDGWOOD SER zaterdag 19 april 2003 38e Amstel Gold Race pannend Vrijheid Droomjob Dubbele hockeywinst in Europacup Huis Bobby Charlton leeggeroofd Spadea treft Ferrero in Monaco Ook Havana kandidaat Spelen Greene richt blik op 200 meter Voetbalduels Irak geschrapt 08:00 - 12:00 EXTRA KORTING** ÉN EEN 23 DELIG CADEAU* 12:00 - 17:00 EEN PRACHTIG 23-DE CADEAU* 1 Maasberg 60m 2Adsteeg' 11 Om 3 Lange Raarberg125m 4 Bergseweg 1§2m netoer, 5 Si6bergr®be7^5rffc F?! 6 Caubergt-^ 140m I a 7 Wolfsberg 185m 1 8 Loorberg 218m J 9 Schweiberg 190m 10 Camerig 270m O 2 11 Drielandenpunt 320m 3i 12 Gemmenicherweg 270m 13 Vijlenerbos 275m 14 Epemeide 210m AMSTEt Siein zondag 4 20 april 2003 totaal: 250,7 km OT" Cauberg ©4 ,l9\Ubachsberg Maastricht Margraten jEckelrade St. Gpertruid 1 e deel parkoers i 2e deel parkoers 3e deel parkoers anp - bron: Amstel Gold Race Dekker mag zich weer meten met wereldtop Hoogteverschil hellingen 0 20 40 60 80 100 120 140 160 180 200 IMOLA - Aan de vooravond van de Grote Prijs Formule 1 van San Marino kwam de beker van de voorgaande GP in Brazilië eindelijk in de juiste handen terecht. De Italiaan Giancarlo Fisichel- la (1) nam de hoofdprijs gisteren op het circuit van Imola over van Kimi Raik- könen, de Fin die eerst tot winnaar was uitgeroepen na de chaotisch verlopen race in Sao Paulo. Uit onderzoek bleek dat Fisichella toen de wedstrijd werd stilgelegd een ronde verder was dan eerder aangenomen. Daardoor won de Jordan-coureur alsnog de jtoHarm Vonk (EERLE - In de tuin van Erik pekker in het Belgische grens- jorp Meerle staat een beeld van partje, het boegbeeld van de jrovincie Drenthe. Het staat er ilseen herinnering aan zijn ge- joortegrond, want Dekkers toe- pmst zal na zijn wielercarrière (België liggen. „Of ik moet een laan aangeboden krijgen als di- jecteur van de Rabobank in As- iin.haha." (ooit dacht Erik Dekker (32) jeer aan zijn toekomst dan in je afgelopen tijd. Een geheim- énige knieblessure hield hem iaandenlang uit het peloton, jelfs de altijd goedgeluimde joogevener werd er chagrijnig pn dat hij heen en weer werd [smeten tussen hoop en vrees. Jkheb er nooit aan gedacht om pi Raas op te bellen en te zeg- tn: 'dit is mijn laatste wed- trijd geweest'. Maar ik werd er relmoedeloos van." jijnstemming is nu stukken be lt. Erik Dekker kan eindelijk teer vooruitkijken. Na zijn op- ïerkelijke rentree in de GP Erik Ireukink, die hij won, de Cata- lanse Week en de Ronde van el Baskenland keert hij mor en in de Amstel Gold Race te lg op wereldniveau. „De loegleiding vindt dat ik bij de este acht renners van de ploeg oor. Ik wil niet rijden omdat ik rik Dekker ben. Als het mis lat, wil ik dat niemand kan eggen: 'ja, maar jij moest zo no- ig'. Ik start zeker niet als kop en, Als ik in het laatste uur [geen cruciale rol zou spelen, jden voor de overwinning, dan mdat raar zijn voor mij. Om it ik nog niet de indicatie heb ihaddat het zo goed gaat. Éities heeft hij wel. Erik ekker droomt ervan om ooit Ig eens de regenboogtrui te jgen dragen. In diezelfde dro ll ETIENNE - Klaas-Erik lering is gisteren bij de Open anse zwemkampioenschap- als derde geëindigd op de II meter rugslag. De zwemmer ui de Philips-formatie moest de finale de Roemeen Florea ■58,82) en de Fransman Du- «(2.00,71) voor zich dulden, nering kwam tot een tijd van Pde50 meter vrije slag plaats- heter van den Hoogenband pvoor de finale. De olym- Sch kampioen tikte in St. fane na 22,66 seconden aan 'eindigde daarmee in de halve ple als tweede achter de lansman Sicot. In de andere p eindstrijd werd Johan tnkhuis ook tweede. Hij had Ne afstand 22,82 seconden De zege ging naar de Al phes. Op de 100 meter vlin- ®>hg plaatste Joris Keizer ra voor de eindstrijd dankzij Mtweede plaats in de halve fi le. De Philips-zwemmer P een tijd van 53,45 en lest in zijn serie alleen de Wit- slagoun voorrang verlenen: 85, Wal Groot werd in de halve 'dstrijd van de 100 meter vrije uitgeschakeld. Haar tijd aa6,29 was niet voldoende. In male ging de winst naar de "keWit-Russische Poptsjan- ,4 50 meter vlinderslag Groot meer succes. Ze 'etste zich overtuigend voor Wie. Groot, op de 50 meter «erslag al verzekerd van een "toewijs voor het WK in Bar- ®a, won haar serie in de hal- taale: 26,99. Ze bleef Hinke- «tahreuder (27,60) voor, die halve seconde verwijderd r'van de WK-limiet. ANP van onze sportredactie UTRECHT - FC Utrecht heeft het bekersucces tegen PSV op miraculeuze wijze een passend vervolg gegeven. De knokploeg van trainer Foeke Booy steven de gisteravond voor eigen pu bliek in het eredivisieduel met RKC op een verdiende neder laag af. Drie minuten voor tijd kreeg de lankmoedige thuis ploeg bij een stand van 2-3 als nog de geest en won met 4-3. Kuijt, met zijn derde treffer van de avond, en invaller Jochemsen bezorgden FC Utrecht de eerste competitiezege in zes wedstrij den. De bekerfinalist is daar door ook in de eredivisie plotse ling weer kansrijk voor een plaats die recht geeft op Euro pees voetbal. RKC daarentegen moet na de tweede nederlaag op rij stilaan de Europese ambities weer opbergen. Dankzij Kuijt kwam het duel na 28 minuten tot leven. De toe komstige Feyenoorder kopte raak uit een voorzet van Van den Bergh. Twee minuten later was het alweer 1-1. Cornelisse scoorde eveneens met het hoofd. Binnen drie minuten sloeg Kuijt opnieuw toe. Hij benutte een strafschop nadat De Jong door Redan was gevloerd. In de tweede helft sloeg RKC toe. Uit een vrije trap van Hoo- gendorp kopte eerst Schut de bal achter zijn eigen doelman (2-2) en kort daarna profiteerde opnieuw Hoogendorp van de grote vrijheid: 2-3. RKC leek daarna goed overeind te blijven, maar verloor in de krankzinnige slotfase alsnog de controle over de wedstrijd. Na een handsbal van Van den Berg maakte Kuijt eerst 3-3 uit een penalty, voordat Jochemsen de 4-3 in de extra tijd binnentikte. De contractverlenging van trai ner Foeke Booy, die voor twee jaar heeft bijgetekend, had niet beter gevierd kunnen worden. ADO Den Haag is gisteravond in de eerste divisie verder uitge lopen op Emmen. De koploper won op eigen veld van Helmond Sport: 1-0. Emmen leed met de zelfde cijfers een nederlaag bij MW. Het verschil liep daardoor op tot elf punten. Volgende week gaat ADO op bezoek bij Emmen. In de strijd om de vierdeperio- detitel leed Sparta een gevoelig verlies. De Rotterdammers lie ten zich op eigen veld verrassen door VW: 3-1. TOP Oss profi teerde door te winnen bij Stormvogels Telstar met 1-0. Volendam, dat nog geen punt heeft verspeeld in de vierde pe riode, speelt morgen tegen For- tuna Sittard. ANP eerste Formule 1-race uit zijn carrière. Jos Verstappen eindigde in zijn Minardi gisteren als negentiende en voorlaatste in de eerste kwalificatietraining op Imola. Hij was ruim vier seconden lang zamer dan Michael Schumacher, die met zijn Ferrari de ronde aflegde in 1.20,628. De tweede plaats was voor Schumachers teamgenoot Rubens Bar- richello. Ralf Schumacher, die de eerste vrije training domineerde, eindigde als derde. Justin Wilson, teamgenoot van Verstappen, werd twintigste en laatste. foto Filippo Monteforte/EPA men ziet hij zichzelf de Ronde van Vlaanderen en etappes in de Tour de France winnen. Als der tiger heeft hij zijn langste tijd gehad, maar Dekker heeft geen toekomstbeeld voor ogen. „Vooraf kun je nooit zeggen hoe lang het nog gaat duren. Je zegt ook niet: 'ik ga ervoor om tien keer de Tour te rijden'. Je begint met één, het volgende jaar nog één en dit jaar fiets ik alweer mijn tiende Tour. Elke keer zijn de besprekingen met Raas weer spannend. Behalve vorig sei zoen, toen ik de wereldbeker had gewonnen. Mijn contract werd opengebroken; het enige spannende was hoe hoog het be drag zou worden. Toen was het zo: voor Rabo tien andere ploe gen." Wat Dekker ook nog gaat doen, hij doet het hoogstwaarschijn lijk in dienst van zijn huidige baas. „Ik denk dat ik bij Rabo bank mijn loopbaan afsluit. Of ze moeten daar zeggen: 'we heb ben Dekkertje niet meer nodig', maar dat kan ik me niet voor stellen. De salarissen van ren ners in andere ploegen ken ik niet, maar ik kan me moeilijk voorstellen dat het zoveel beter is dan bij ons. En dan heb ik het nog niet eens over bankgaran ties of renners die nog drie maanden salaris tegoed hebben. Ik heb sowieso geen ambities om in een Italiaanse, Spaanse of Franse ploeg te rijden. Ik ken de taal niet. Dus dan blijven Ne derlandse, Duitse en Engelse ploegen over. Om bij Rabobank te vertrekken moet er bovendien een sportieve reden zijn, of het moet zo zijn dat ik niet meer met de ploegleiding of Raas door één deur kan. En daar is geen sprake van." Volgende week verhuizen Erik Dekker, zijn vrouw Petra en hun zoons Keivin (7) en David (5) naar hun nieuwe woning, een straat verder. „Onze toekomst zal ook hier in België liggen. Dat hebben we een halfjaar geleden besloten. Voorheen moest er een reden zijn om hier te blijven, nu moet er een reden zijn om hier niet te blijven. Of ik moet een baan aangeboden krijgen als di recteur van de Rabobank in As sen, haha." Dan serieus: „De kinderen zijn hier opgegroeid en gaan hier naar school. Petra voelt zich hier thuis vanaf het begin, zit in allerlei comités en buurtgenoot schappen. En straks wordt het ook voor mij tijd om me aan te gaan passen. Ach, als we terug zouden gaan naar Drenthe zou den we ook helemaal opnieuw moeten beginnen. Ik ga De Was- wacht (het familiebedrijf in wasmachines in Fluitenberg) niet overnemen. We zitten hier goed." In elk geval wil Erik Dekker ook in de toekomst betrokken blij ven bij de wielersport. „Ploeg leider worden lijkt me op het eerste gezicht interessant, maar dan vraag j e nogal wat van j e ge zin en is dat het waard? Je bent nog vaker van huis dan nu al het geval is. Zoals Frans Maassen het deed, lijkt me fantastisch: stoppen met wielrennen en ploegleider worden van de juni oren. Dat lijkt me een droomjob, die jonge gasten iets bijbrengen. Maar zo'n job moet er wel zijn. Als ik nu zou stoppen, is er geen plek. En het lijkt me niks dat ze voor mij een plek gaan creëren." „Wat Erik Breukink en Adrie van der Poel als tv-commenta- tor doen, lijkt me ook mooi: zij delings betrokken blijven. Ik ben het voorbeeld van een echte liefhebber. Zelfs met die ellende in Verona (toen Dekker kort voor het WK in 1999 een start verbod kreeg wegens een te hoge hematocrietwaarde), heb ik de wedstrijd nog op tv bekeken. Het lijkt me sterk dat ik, als ik stop, de deur van de wielerwe- reld achter me dichttrek." GPD )'ee ^aarten hebben in de oorlog L n een dodelijke lading ge- fa'De Amerikaanse soldaten dra- fa stapeltje van 55 speelkaarten fa mee, waarop de foto's van ge- drakezen staan afgebeeld. 'Wan- Ior alive' is de enige regel in het "'[j1 tachtig jaar geleden vorm- kaarten en de dood ook al een "'leuze combinatie. ^oege morgen van 11 juni 1920 enh^p1 a 11 s e bridge-expert r owne Elwell dood aangetrof- 'Ju luxueuze huis in Manhattan. «Un!°f °P de dag van vandaag i)jlji .r'es omgeven, net zoals de S1'uatie van Saddam Hoessein. De 47-jarige Elwell werd in zijn pyja ma gevonden, met de ochtendpost op zijn schoot en een kogel tussen zijn ogen. Alle ramen en deuren waren van binnenuit gesloten en er waren geen sporen van braak. De moordenaar liet zich niet in de kaart kijken. Joseph B. Elwell was in die dagen een autoriteit op bridgegebied. Hij schreef verschillende boeken over de spelvarianten auction bridge en bridge-whist en vormde een machtige bridgecombinatie met één van zijn leerlingen, Harold S(tirling) Vander- bilt. Deze telg uit de schatrijke Vander- bilt-dynastie vond vijf jaar na de dood van Elwell het contractbridge uit, dat tegenwoordig over de gehele wereld wordt gespeeld. Ook de koning van En geland leerde bridgen van Elwell, die getooid was met de bijnaam Wizard of Whist. Elwell kwam uit de lagere middenklas se, maar werkte zich omhoog door te trouwen met de welgestelde Helen Der by Hanford. De deuren naar de upper class van de samenleving in New York gingen daardoor wagenwijd voor hem open. En in het Amerika van de Roa ring Twenties was dat één groot circus. Door de economische voorspoed was er geld in overvloed en dat werd hoofdza kelijk gebruikt voor feesten, gokken en ander duur vertier. Ook de maffia (Al Capone) beleefde in die periode zijn gouden tijden. Elwell liet zich meeslepen in deze stroom van welvaart. Hij was een zwa re gokker op de effectenbeurzen, had een eigen stal van racepaarden, han delde in illegale dranken en versleet vrouwen bij de vleet. Al deze dubieuze praktijken maakten de lijst van moge lijke moordenaars schier oneindig. Was het een crime passionel? Een jaloerse echtgenoot? Een boze zakenpartner? Een boze ex-vrouw die net uit het testa ment was geschrapt? Een afrekening in het criminele circuit? De New York Po lice (NYP) kwam er niet uit. Zelfmoord werd ook uitgesloten, omdat de kogel minimaal van een meter afstand was afgevuurd. Een vrouwelijke moorde naar werd betwijfeld, omdat een zeer zware legerrevolver werd gebruikt. De moordenaar had zijn kaarten goed ge dekt. Het leven en de dood van bon vivant El well waren naar verluidt de inspiratie voor F. Scott Fitzgeralds bestseller The Great Gatsby, die vijf jaar na de moord uitkwam. De hoofdpersoon Jay Gatsby leefde er evenals Elwell lustig op los met geldverkwistende feesten in een wereld vol minnaressen en drank. Maar alle aandacht ten spijt bleef en blijft de dood van één van de grootste kaartspe lers met raadselen omgeven. Elwell trok de kaart des doods, maar de deler bleef onbekend. Rudy Boogert J ROTTERDAM - De hockeyploegen van Amsterdam en Rot terdam zijn de strijd om de Europacup II voortvarend begon nen. De mannen van Amsterdam wonnen gisteren in Egara (Spanje) het eerste duel van het Ierse Instonians met 6-0. In Rotterdam opende de plaatselijke club het toernooi voor be kerwinnaars met een ruime zege op Slavia Praag. Na een rust stand van 2-0 eindigde het duel in 6-0 voor de Rotterdamse vrouwen. Van Ierland, Petri, Cornelis, Van de Kieft, Moreira de Melo en Van Ruiten waren trefzeker. ANP LONDEN - Terwijl Bobby Charlton zelf op Highbury naar de Engelse topper tussen Arsenal en Manchester United zat te kij ken, werd 320 kilometer noordelij ker zijn huis geplunderd. Het ongewenste bezoek nam vooral voetbalparafernalia van de oud-Mancunian mee. Volgens de politie van Cheshire is on der meer de f airplaytrof ee die Charlton in 19 7 3 kreeg verdwe nen. De dieven maakten zich bovendien uit de voeten met de gouden herinneringsplaquette van het WK van 1966. AFP MONTE CARLO - Vince Spadea heeft zich geplaatst voor de halve finales van het toernooi om de Masters Series in Monte Carlo. De Amerikaanse tennisser had gisteren weinig moeite met de Italiaan Filippo Volandri: 6-1 6-3. Spadea speelt in de strij d om een plaats in de finale tegen Juan Carlos Ferrero. De als eerste gerangschikte Spanj aard gunde zijn landgenoot Al berto Martin slechts twee games: 6-0 6-2 .ANP HAVANA - De Cubaanse hoofdstad Havana gaat zich kandi daat stellen voor de organisatie van de Olympische Spelen van 2012. Dat heeft de voorzitter van het olympisch comité van Cuba, José Ramon Fernandez, gisteren gezegd. Het IOC beslist in 2005 wie het evenement na Athene in 2004 en Peking in 2008 krijgt toegewezen. In de race zijn onder meer New York, Moskou, Rome, Parijs, Toronto en Leipzig. AFP WALNUT - Maurice Greene, olympisch- en wereldkampioen op de 100 meter, gaat zich dit seizoen ook richten op de 200 meter. Walnut heeft vandaag de primeur. De 28-jarige Ameri kaanse sprinter, vorig j aar door landgenoot Tim Montgomery (9,78) afgelost als wereldrecordhouder, is van plan bij het WK in augustus op beide afstanden te starten.,Met het oog op dat WK ga ik veel 200 meters lopen. Ik wil de dubbel in Parijs, maar het gaat er vooral om dat ik deze nieuwe afstand pok een sensatie ga vinden", zei Greene. AFP PARIJS - De Aziatische voetbalbond AFC heeft de kwalifica- tiewedstrij den van Irak voor de Olympische Spelen van Athe ne definitief geschrapt. De duels met Vietnam waren wegens de oorlog aanvankelijk uitgesteld, maar de Vietnamezen zijn nu als winnaar aangewezen. Ze gaan zonder te spelen naar de tweede ronde. „Omdat het Iraakse elftal niet kan spelen, heeft Vietnam de tweede ronde bereikt", aldus een Vietnamese woordvoerder. Eerder had de Duitse bondscoach van Irak, Bernd Stange, nog verklaard dat hij hoopte snel te kunnen te rugkeren om met de nationale ploeg te gaan trainen. SID door Gerrit Hendriksen LAS VEGAS - Gerco Schroder is de finale van de wereldbeker voor springruiters in Las Vegas gisteren uitstekend begonnen. In het eerste onderdeel, het jachtspringen, stuurde hij de ruin Eurocommerce Genève foutloos rond in 77,05 seconden, goed voor de zevende plaats. Het leverde hem een premie op van drieduizend dollar. De Amerikaan McLain Ward was met het in Nederland ge fokte paard Viktor het snelst, hoewel hij een balk afgooide. Met een totaaltijd van 72,73 bleef hij de Zweedse Malin Ba- ryard en de Braziliaan Rodri- go Pessoa, de enige anderen die naast Schroder geen straf- seconden opliepen, duidelijk voor. Het verschil tussen Ward en i Schroder is met nog twee zware klassieke proeven op het pro gramma allerminst onoverko melijk. Jan Tops (17e) en Eric van der Vleuten (26e) begonnen minder overtuigend, maar zijn evenmin kansloos voor een hoge klassering. Behalve lichte kritiek kreeg parcoursbouwer Conrad Hom- feld voor zijn openingspar- cours, selectief en toch fair, ook veel bijval. Voor het eerst in ja ren ging geen enkele combina tie onderuit, er werden fouten gemaakt op a"le dertien hin dernissen (zestien sprongen) en slechts drie deelnemers wer den uitgeluid na twee weigerin gen. ANP Advertentie BEL GRATIS 0800-0232380 VOOR ONZE BROCHURE EN KI|K OP INTERNET WWW.KEUKENMAXX.NL 2e Paasdag serveren wij u vanaf o&oo uur een bijzonder Keukenmenu. Als u deze dag héél vroeg van huis gaat dan zorgt onze kok voor een uitgebreid Paasontbijt 'English Style'. Maar bovenal profiteert u dan van onze speciale Paasochtend-actie van o&oo-12:00 uur). Wij houden de kleintjes aangenaam bezig met het zoeken naar eieren. BIJ AANKOOP VAN UW NIEUWE KEUKEN BIJ AANKOOP VAN UW NIEUWE KEUKE 1/ ETTEN-LEUR I ISeUKenmaKK Etten-Leur/Vosdonk, A58 Lokkerdreef 33 J btRittfri co étn ktukcBs, üalzend co één Wtcün Tel 076-5017151

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 21