PZC Danspaar behaalt kampioenschap Goes helpt roeiclub uit de brand Ingrijpende renovatie Goese Lyceum Waterschap wil strengere regels voor mestzakken Kunst van leerlingen in Goese etalages ISil B 13 CDA Vlissingen wil inzicht in risico Exploitatie Maatschappij Schelde Maas vrijdag 18 april 2003 \fwijking Bussen gaan Hansweert weer in Asbest Goese gewond bij aanrijding Diefstal uit auto Auto uitgebrand in Vlissingen Winkeldievegges gesnapt LPF bezorgd over files bij tunnel Kluis gestolen H/w Patrick de Block GOES - Het danspaar Nicky Poortvliet uit Vlissingen en Audrey Standaar uit Bergen op Zoom is afgelopen maandag kampioen van Zuid-West Ne derland geworden. Het kampi oenschap, dat in Bergen op Zoom werd gehouden, is het hoogst haalbare binnen hun dansbond. „Eigenlijk hebben we een dub bele titel gewonnen," zegt Poortvliet. Het paar heeft naast de wedstrijd van afgelo pen maandag ook de vijf wed strijden voorafgaand aan het kampioenschap gewonnen. Perspectief is er nog genoeg voor Poortvliet (23) en Stan daar (26). Zes maanden nadat ze samen waren begonnen met Latijns-Amerikaanse dansen, waren ze al gepromoveerd naar de landelijke hoofdklasse. Nu, drie maanden later, zijn ze bin nen deze klasse ook al kampi oen van de zuid-westelijke re gio. „Veel hoger kunnen we binnen deze bond niet meer komen," legt Poortvliet uit. Het paar houdt dan ook de mogelijkheid open om over te stappen naar een andere dansbond waar het niveau hoger ligt. Binnen die bond zijn de danswedstrijden internationaal en doen er pro fessionele dansparen mee. „Maar zoals het er nu naar uit ziet gaan we toch nog een jaar door op het hoogste niveau in Nederland," aldus Poortvliet. Geen van beiden heeft de am bitie professioneel te gaan dansen. In het dagelijks leven werkt Poortvliet bij het bouw bedrijf van zijn ouders en is Standaar zweminstructrice. Een keer in de week hebben ze privéles bij dansschool Gladi- nes in Steenbergen. Daarnaast oefenen ze nog wel eens in de oude showroom van Poort- vliets ouders in Arnemuiden. Kritiek op samenwerking havens HnnrEdith Ramakers ÏLISSINGEN - De Vlissingse CDA-fractie vindt dat de ge meenteraad slecht geïnfor meerd wordt over de samenwer king van Zeeland Seaports en let gemeentelijke havenbedrijf Botterdam. Ondanks herhaalde verzoeken om inzicht te krijgen in het risico dat de gemeente Vlissingen loopt in het samen werkingsverband, blijft het füAmet vragen zitten. De fractie wil opheldering en stelt dat aan de orde via schrif telijke vragen aan het Vlissingse college van B en W. InZeeland Seaports zijn de ge meenten Vlissingen, Borssele, Terneuzen én de provincie Zee land vertegenwoordigd in een gemeenschappelijke regeling. Inseptember 2002 heeft de Vlis singse gemeenteraad ingestemd met de intensivering van de sa menwerking tussen Zeeland Seaports en het gemeentelijke Rotterdamse havenbedrijf. Die samenwerking moet uitmonden in de nieuwe organisatievorm, Exploitatie Maatschappij Schelde Maas (ESM2). Bij de oprichting van ESM2 gingen leide partners over tot storting tan vijftigmiljoen euro bij wijze tan startkapitaal. Het CDA raagt zich af wat hiervan de re- REDACTIE kvelanden/tholen Voorstad 22 Postbus 31 ^60 AA GOES Tol: (0113) 273000 10113) 273030 "flail: redgoes@pzc.nl "°lf bosboom 'n9dd huibers miekevanderjagt "°hpaardekam s,effan ter maat nerntrale redactie «souburgsewog 10 4380 aa vlissingen Jel:(0l18) 484000 ax: (0118) 470102 mai'. redactie@pzc.nl 'nternet ^Pzc.nl ma'l: web@pzc.nl vergadering in maart reageerde de verantwoordelijk Vlissingse wethouder H. de Haas op een vraag van het CDA over de sa menwerking: „Ik neem aan dat er niet wordt afgeweken van de ingeslagen weg." De Haas zit namens de gemeente Vlissingen in het bestuur van Zeeland Sea ports. De politieke partij con cludeert nu dat is gebleken dat er toch een wijziging in de sa menwerking is gekomen. Ze doelt op een brief van eind maart van het bestuur van Zee land Seaports aan zijn onderne mingsraad. Eveneens wil ze van het college horen of het de mening deelt dat de gemeenteraad van Vlissin gen slecht geïnformeerd wordt. „De raad is evenmin op de hoog te gesteld van de oplopende be grote verliezen van ESM1 van 2,2 miljoen euro naar 3,6 mil joen euro." Vervolgens vraagt de fractie waarom samenwerking met Gent wel mogelijk is zonder dat de zeggenschap wordt gedeeld. Het CDA wil opheldering over de hoogte van het bedrag dat de gemeente Vlissingen sinds 1994 heeft geïnvesteerd in Zeeland Seaports. De christen-democraten had- ien meerdere malen aangege- ;en dat ze op de hoogte gehou- len wilden worden over de [oortgang. In een commissie- 1ANSWEERT - De bussen van Donnexxion zullen binnenkort Ie kern van Hansweert weer landoen. Het vervoersbedrijf leeft dat besloten na een storm tan protesten. Sinds ruim een maand gaan de Sussen Hansweert niet meer in. Het traject van die lijn leidt te- jenwoordig ook langs de kern talingen voor hij naar het station gaat. Om dat tijdverlies ((compenseren, stopt de bus al leen nog bij een halte buiten de «bouwde kom van Hansweert, mij transportbedrijf Snoep. veel protesten van bewoners tnbemoeienis van de dorpsraad en de gemeente Reimerswaal Jeeft Connexxion besloten dat «sluit terug te draaien. De bus stapt binnenkort weer op twee plaatsen in het dorp: ter hoogte tan de Braakmanstraat en bij "nhalte vlak voor de buslus op Boomdijk. Omdat de maatre- gevolgen heeft voor vertrek ken van andere lijnen en de insluitingen daarop, wordt hij let direct ingevoerd. Connex- hoopt dat de bussen vóór 1 de kern van Hansweert 'tingaan. L De huidige botenloods van de Goese roeivereniging Scaldis verkeert al geruime tijd in slechte staat. door Rolf Bosboom GOES - De Goese roeivereni ging Scaldis lijkt helemaal uit de brand. De gemeente Goes is bereid mee te werken aan de vervanging van de huidige bo tenloods aan de Westhavendijk, die in zeer slechte staat ver keert. De afgelopen tijd is op het ter rein al een nieuw clubgebouw verrezen, dat binnenkort offici eel wordt geopend. De boten loods was echter ook dringend aan vervanging toe. Doordat de pilaren ervan wegzakken, drei gen de dakplaten eruit te vallen. Renovatie is kostbaar en lijkt bovendien weinig zinvol te zijn. Voor de vereniging diende zich een oplossing aan, aangezien de loods bij de Toyota-garage langs de Van Hertumweg deze maand vrijkomt. Deze zou me teen een oplossing bieden voor het ruimtegebrek waarmee Scaldis momenteel kampt. De club heeft de gemeente begin dit jaar dringend gevraagd mee te werken aan de overname aan de loods. Het Goese college van B en W heeft daar deze week mee inge stemd. De afspraak is dat de ge meente de oude loods aan het eind van dit roeiseizoen sloopt. Dat moet omzichtig gebeuren, aangezien er asbest in het pand is verwerkt. Daarnaast zorgt de gemeente voor de financiering van de aan koop en het verplaatsen van de vervangende loods. Zij schiet het bedrag, 18.000 euro, voor en Scaldis dient dat verspreid over een periode van dertig jaar te rug te betalen. Verder stelt de welstandscommissie eisen aan archieffoto Willem Mieras een nieuwe loods aan de West havendijk. Dat betekent dat het gebouw gepotdekseld moet worden. De kosten daarvan, 12.000 euro, worden eerlijk ge deeld door gemeente en vereni ging. Het vei-vangen van de loods be tekent wel dat Scaldis de ko mende winter enige tijd geen onderdak heeft voor haar spul len. De club moet daar zelf een oplossing voor zien te vinden. door Rolf Bosboom GOES - Het Goese Lyceum voor Be roepsonderwijs wordt vanaf de zomer tijdelijk gehuisvest op verschillende lo caties in de omgeving. Dat is nodig om dat het gebouw aan de Bergweg vanaf dan een ingrijpende renovatie onder gaat. De vmbo-school, tot voor kort Groot Stelle geheten, kent nu twee vestigingen aan de Bergweg. De school denkt al ge ruime tijd na over verbetering van de huisvesting. Daarbij zijn verschillende opties, waaronder nieuwbouw, de revue gepasseerd. Ruim een jaar geleden is ervoor gekozen de hoofdvestiging aan de Bergweg 14 in grijpend te verbouwen en daar alle leer lingen onder te brengen. De dependance aan de Bergweg 6 kan dan worden afge stoten. Architectenbureau Rothuizen van Doorn 't Hooft is daarna aan de slag gegaan met het ontwerp. Het is de bedoeling dat de werkzaamhe den rond de zomer beginnen. Het blijkt niet mogelijk te zijn om tijdens de reno vatie het gebouw te blijven gebruiken. Daarom is het nodig een schooljaar lang uit te wijken naar panden in de omge ving. Het gebouw Bergweg 6 biedt ruimte voor negen theorielokalen. In het leegstaande gebouw van het Centrum voor Vakoplei ding aan de 's-Heer Elsdorpweg worden vijftien lokalen ondergebracht. Het Pon- tes-gebouw aan de Van Dusseldorp- straat biedt vier lokalen én vier noodlo- kalen, waarvoor de units worden gebruikt die nu het Hoornbeeck College tijdelijk benut. Voor het praktijkonder wijs wordt het voormalige gebouw van Peugeot-dealer PTA aan de Westhaven dijk gehuurd. De tijdelijke huisvesting Na de renovatie komen alle leerlingen van het Goese Lyceum voor Beroepsonderwijs in één pand te zitten. foto Willem Mieras kost bij elkaar ruim 625.000 euro. Begin vorig jaar werd ervan uitgegaan dat de renovatie van de school zo'n 6,5 miljoen zou gaan kosten. Het voorlopig ontwerp kwam uit op bijna 6,9 miljoen euro. Het definitief ontwerp viel echter aanzien lijk duurder uit, zodat het noodzakelijk was om te bezuinigen. Het uiteindelijke bedrag is bijna 7,4 miljoen euro. De gemeente Goes, verantwoordelijk voor de huisvesting van scholen, neemt daarvan het grootste deel voor haar reke ning. De Pontes-groep, waartoe de school be hoort, betaalt zelf 680.000 euro, wat aan zienlijk meer is dan waartoe zij verplicht is. De gemeente is daarnaast bereid een liftinstallatie in het pand te betalen (110.000 euro), omdat zij vindt dat zo'n voorziening een vereiste is. De financie ring van de verbouwing moet volgende maand worden goedgekeurd door de ge meenteraad. Eerst wordt het onderwerp besproken in de commissie maatschap pelijke ontwikkeling, op dinsdag 22 april. Die vergadering begint om 19.30 uur in het stadhuis. TERNEUZEN - Een 37-jarige automobiliste uit Goes is gis termiddag gewond geraakt bij een aanrijding in Terneuzen. Een 48-jarige automobiliste uit de gemeente Terneuzen reed over de Haarmanweg en verleende op het kruispunt met de N61 geen voorrang aan de vrouw uit GoesDe vrouw werd met een pijnlijke nek voor onderzoek overgebracht naar het zie kenhuis. KRABBENDIJKE - Op een parkeerplaats langs de A58, ter hoogte van Krabbendijke, is in de nacht van woensdag op donderdag ingebroken in een auto. Dat gebeurde op het mo ment dat de eigenaar en zijn vrouw in hun caravan lagen te slapen. De dieven namen onder meer waardepapieren, fotoappara tuur en cd's mee. VLISSINGEN - Een auto aan de Paulus Potterlaan in Vlissin gen is in de nacht van woensdag op donderdag volledig uitge brand. De brand is vermoedelijk aangestoken. Bij het blussen reed de nog brandende auto tegen een auto die er achter geparkeerd stond. Deze liep aan de voorkant ook brandschade op. Ook een coniferenhaag vlak bij de brandende auto vatte vlam. De politie heeft de zaak in onderzoek. MIDDELBURG - In een winkel aan de Lange Delft te Middel burg zijn donderdagmiddag vier meisjes in de leeftijd van dertien en veertien jaar aangehouden voor winkeldiefstal. De meisjes, één uit Oost-Souburg en drie uit Middelburg, hadden bij de V&D twee kettingen gestolen. Allen worden doorverwezen naar bureau Halt. TERNEUZEN - De Terneuzense LPF-fractie wil een discus sie tussen raadsfracties over de verkeersproblemen die zijn ontstaan door de Westerseheldetunnel. In een brief aan de ge meenteraad wijst fractievoorzitter C. Freeke erop dat na de opening van de tunnel de verkeerintensiteit is toegenomen. In de toekomst, zo voorspelt hijzal de drukte nog verder toene men „Files zij n aan de orde van de dag en geven menig wegge bruiker het gevoel in de Randstad te vertoeven", aldus Freeke. Volgens de LPF ontstaan de files vooral doordat de aan- en af- voerwegen naar de tunnel enkelbaans zijn. Al bij een kleine stagnatie in de verkeersstroom ontstaat vrijwel onmiddellijk een file, betoogt Freeke. De problemen zijn voor de fractie aanleiding om er aandacht voor te vragen in de raadscommis sie economie en beheer. „Wellicht kan de betrokken wethou der, ervan uitgaande dat hij de files geconstateerd heeft, zijn plannen ontvouwen om tot een betere infrastructuur te ko- ZIERIKZEE - In de nacht van woensdag op donderdag is in gebroken in een bedrijf aan het Groene Weegje in Zierikzee. Het pand werd geheel doorzocht. De dader(s) ging er vandoor met een kluis, met daarin enkele waardepapieren. door Rob Paardekam GOES - Waterschap Zeeuwse Eilanden wil dat er strengere re gels voor mestzakken komen. Deze zakken lekken regelmatig, met verontreiniging van het op pervlaktewater tot gevolg. Het waterschap heeft het afge lopen jaar acht keer een lekkage geconstateerd. De mest die daardoor vrijkwam, heeft om liggende waterlopen vervuild. Het waterschap heeft de sloten in de betreffende gevallen afge sloten en de weglekkende mest opgezogen. Toch bleken deze maatregelen niet altijd afdoen de. In sommige gevallen had de mest al schade aan flora en fau na toegebracht. Het aanbren gen van een aarden wal rondom de mestzak zou veel problemen kunnen voorkomen, maar de huidige regelgeving biedt het waterschap te weinig mogelijk heden om deze maatregel van de eigenaren te eisen. Daarom is aan de Unie van Waterschappen gevraagd scherpere regels op te stellen. De unie onderzoekt mo menteel welke mogelijkheden er zijn. Vooruitlopend op even tuele nieuwe wetgeving neemt het waterschap contact op met alle eigenaren van mestzakken. In onderling overleg wordt be keken welke maatregelen op dit moment kunnen worden geno men. door Patrick de Block GOES - Zeventien Goese winkeliers hebben de ko mende weken enkele kunst werken en gedichten in de etalage staan. De poëzie en beeldende kunst is gemaakt door tweedeklas vmbo-leer- lingen van het Buys Ballot College en het Goese Lyceum voor beroepsonderwijs, voorheen Groot Stelle. De kunstwerken en poëti sche verhalen zijn voortge vloeid uit het project 'Hoe veel weegt blauw'. Dit is ontwikkeld door de Zeeuwse Bibliotheek en Scoop en loopt nauw samen met het project Bazar. „Bazar is een kunst- en cul tuurproject dat op vmbo- scholen wordt gegeven. Elk schooljaar leggen de leerlin gen een bepaald leertraject af", zegt H. Bruijnooge, coör dinator van het Bazarpro- ject. „Hoeveel weegt blauw voegt hier een extra dimensie aan toe. Want met dit project kunnen de leerlingen zelf aan de slag met kunst. Bovendien bezoeken ze de kunstuit leen." De leerlingen van het Buys Ballot College en het Goese Lyceum voor beroepsonder wijs zijn net voor de kerstva kantie begonnen met 'Hoe veel weegt blauw'. Voordat ze een bezoek brachten aan de kunstuitleen kregen ze een drietal lessen. Hierin werd onder meer de onstaansge- schiedenis van een kunst werk uitgelegd. De leerlingen gingen zo in het project op dat er een speciaal ingerichte galerie op school kwam. Hierin stonden repro ducties van verschillende kunstwerken. Verder staan in de galerie kunstboeken en gedichtbundels die de kinde ren zelf hebben geleend in een van de openbare biblio theken. Nadat de leerlingen hun kunstwerken hadden ge maakt, werden de mooiste uitgekozen om in de etalages van de winkeliers te stallen. Beide scholen leverden twaalf kunstwerken. De leerlingen mochten voor de kunstwerken die ze aan de Goese middenstand hadden gegeven zelf nieuwe kunst werken uitzoeken bij de kunstuitleen. Deze kunst werken komen dan weer op school te hangen, zodat de leerlingen daar weer inspira tie uit kunnen halen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 33