PZC ze zijn Regio Walcheren krijgt een eigen voetbalselectie Regels Formule 1 blijven zoals 21 Oud-Middelburger wil Scheveningen met opgeheven hoofd kunnen verlaten Ijskoud de beste vrijdag 18 april 2003 Doedee soleert naar winst in België Edwin Bogaard trainer SV Sluis Tovaal viert 25-jarig bestaan Paastoernooi bij GSC Hengstenshow in Heikant Tigana per direct weg bij Fulham VDH wint ook 100m vrije slag Overleg Voorman Amicon beoogd nieuwe preses Vitesse Assistent Temperatuur rater baart ^an Lare zorgen Convenant Tellier bang voor horrorscenario een leuk jaar gehad als assis tent-trainer. Op tactisch gebied ligt niet echt mijn kracht. Ik probeer de mensen meer te en thousiasmeren en zorg voor het plezier. Het is en blijft toch een hobby." Op de bank begon het echter al snel te kriebelen en dit jaar be sloot hij om weer te gaan voet ballen. Ook als speler probeert hij zijn medespelers op te zwe pen. „Ik ben niet de manager van het team, maar probeer de mensen wel enthousiast te ma ken. Maar ook dat wordt min der, nu ik wat ouder en minder fit ben. Ik kan niet meer het maximale uit mezelf halen." De aanvaller staat bekend om zijn gedrevenheid binnen het veld en zijn nuchterheid daar buiten. „Als ik ergens voor ga, dan ga ik er ook helemaal voor. Tijdens de competitie sla ik nooit een weekend over. Ik vind dat je dat niet kan maken. In het veld kan ik heel snel primair reageren, maar als de wedstrijd klaar islaat ik het losHet is net als bij mijn werk. Zodra de klok zes uur slaat, is het tijd voor an dere dingen." Tellier, die getrouwd is met oud- -hockeyster van het Neder lands team Nicky Kooien, stopt volgend jaar nog niet helemaal met voetballen. „Ik ga lekker in het derde spelen met oude be kenden." Ondanks zijn eerdere ervaring ambieert hij een baan als oefenmeester (nog) niet. ,,Ik heb het momenteel erg druk met mijn werk." Hij is mede-eige naar van een dienstverlenend farmaceutisch bedrijf en heeft zo'n honderd man onder zijn hoede. „Als trainer moet je alles zelf regelen, daar heb ik nu ge woon te weinig tijd voor." Voorlopig richt hij zijn pijlen op zijn laatste twee wedstrijden in het eerste elftal van Schevenin gen. We zitten nu in een situa tie dat we het zelf af moeten maken. Het zou een absoluut horrorscenario zijn als we in mijn laatste seizoen eruit vlie gen." De uit Middelburg afkom stige aanvaller lijkt dat scenario dan ook koste wat het kost te willen voorkomen. Kloetinge is gewaarschuwd. DOTTENIJS - Baukje Doedee heeft gisteren in het Belgische Dottenijs een koers over tachtig kilometer gewonnen. De wielrenster uit Driewegen ontsnapte al vrij snel met acht anderen uit het peloton, 140 rensters groot. Op veertig kilo meter voor de meet ging ze in haar eentje er vandoor. Doedee bouwde een voorsprong op van zo 'n twintig seconden en hield dat vol tot aan de finish. SLUIS - Edwin Bogaard is de nieuwe trainer van zondag- vijfdeklasser SV Sluis. De 33-jarige voetballer uit Oostburg gaat als trainer/speler fungeren. Bogaard vervangt de huidige trainer van Sluis, de Belg Norbert de Vestele. Die vertrekt na twee seizoenen bij de Zeeuws-Vlamingen. GOES - De Goese Rugbyclub Tovaal viert dit weekeinde haar 2 5-jarig bestaan. Op sportpark Het Schenge in Goes zij n er tal van activiteiten. Morgenochtend zijn er vanaf 10.00 uur activiteiten voor de jeugd. Om 12.00 uur begint een internationaal toernooi met deelname van Tondu RFC (Wales), Coventry Saracens RFC (Engeland), Reeland (Papendrecht) en Tovaal. Het toernooi wordt afgesloten met een barbecue en een feestavond. Zondagmiddag speelt Tovaal om 14.00 uur tegen een Presi dents' XV, dat wordt samengesteld uit oud-spelers en een aantal internationale topspelers, onder wie de Zuid-Afri kaan Morné Loxton. Om 16.00 uur is er een receptie. GOES - Op tweede paasdag houdt handbalvereniging GSC uit Goes het jaarlijkse paashandbaltoernooi. Zowel bij de mannen als de vrouwen strijden vier teams om de beker. Het mannenteam van GSC, dat afgelopen seizoen kampioen werd, speelt tegen NOAV, Desk en GHV. De vrouwen ontmoe ten in Sportpunt Zeeland Desk, EMM en Westlandia. Het toernooi begint om 10.00 uur. HEIKANT - Als opluistering van het 25-jarig bestaan houdt het KWPN (Koninklijk Warmbloed Paard Nederland) regio Zeeland zaterdag in Manege Heikant een hengstenshow. Aanvankelijk leek het vervoersverbod vanwege de heersende vogelpest roet in het eten te gooien, maar de aan de show deel nemende hengsten vallen buiten het verbod. Tijdens de show zal een groot aantal bekende dekhengsten zowel aan de hand als onder het zadel worden gepresenteerd. De show in het hip pisch centrum begint om 15.00 uur. LONDEN - Jean Tigana heeft Fulham per direct verlaten. De Franse coach kreeg eerder al te horen van clubeigenaar Mo hammed Al-Fayed dat hij aan het einde van het seizoen moest vertrekken. Na de nederlaag tegen Liverpool (2-0) afgelopen weekeinde, was zijn positie niet meer houdbaar. Fulham, de club van doelman Edwin van der Sar, vertoeft al het gehele seizoen in de onderste regionen van de Premier League. Met nog vijf wedstrijden te gaan is de formatie zes punten verwij derd van de degradatiezone. Voormalig Fulham-verdediger Chris Coleman neemt de taken van Tigana over. RTR evenwel opvallend diplomatiek uit de weg. Als FIA-president zegt hij juist elk nieuw initiatief toe te juichen. „Al is er volgens mij gezien de economische ma laise de tijd er niet rijp voor. Maar een rivaliserende serie: waarom niet? Het zou nog heel interessant kunnen worden. Mosley beseft dat 2008 boven dien nog heel ver weg is. „Teams denken niet meer dan twee, drie races vooruit. En ach, of het aanslaat of niet, je moet ieder mens zijn eigen fouten laten ma ken." GPD SAINT-ETIENNE - Pieter van den Hoogenband heeft bij de open Franse zwemkampioen- schappen ook de 100 nieter vrije slag gewonnen. De Eindhoven- se wereldrecordhouder (47,84) imponeerde in de finale boven dien met een tijd binnen de 49 seconden: 48,96. Gezien de fase van voorberei ding op de wereldkampioen schappen, VDH trainde de afge lopen weken gewoon hard door, is dat een knappe prestatie. De tweevoudig olympisch kampi oen bleef de Algerijn Salim lies een kwart seconde voor. Klaas Erik Zwering miste de WK-limiet op de 200 meter rug slag met iets meer dan een tien de. De Philips-prof tikte in de halve finale als tweede aan in 2.00,51. De KNZB heeft 2.00,40 als eis gesteld voor een indivi dueel startbewijs in Barcelona. In de eindstrijd heeft Zwering vandaag nog een herkansing. Anders rest hem het NK van vol gende week in Amsterdam. Sander Ganzevles werd met 2.02,79 uitgeschakeld. Chantal Groot benaderde de WK-limiet op de 10 0 meter vrij e slag tot op minder dan viertien de seconde. De Amsterdamse tikte in de series als derde aan in 56,06 seconden. De KNZB vraagt voor een individuele start in Barcelona 55,70. In de halve finales was Groot niet bij machte opnieuw onder de 56 te duiken: 56,29. De uit Breskens afkomstige An nabel Kosten kwam met 56,55 (zevende) ook aardig mee in de series. Op grond van de buiten- landerregel bij deze 'selectief open' titelstrijd, maximaal vier vreemdelingen in de halve fina les en twee in de eindstrijd, kwam ze 's avonds niet meer aan de start. ANP door Jan Dagevos VLISSINGEN - In navolging van Schouwen-Duiveland en Tholen krijgt ook de regio Wal cheren een eigen permanente voetbalselectie. Er zullen twee teams worden gevormd, een ploeg onder 23 jaar en een for matie van spelers boven de 23 jaar. De beide equipes spelen per jaar elk vier oefenwedstrij den. Ton Uitterhoeve uit Oost-Sou burg is de man achter het idee. Hij heeft inmiddels samen met Krijn Mal j aars (elftalleider Domburg), Jaap van Maris (oud-trainer), Huib Meerman (trainer Zeelandia Middelburg) en Karl Vergouwen (trainer Oostkapelle) een technische commissie gevormd. Afgelopen dinsdag zijn tijdens een verga dering in Nieuw- en Sint Joos- land de clubs ingelicht. „Vroeger had je het Zeeuws elf tal", zegt Uitterhoeve. „Dat is met het verdwijnen van de afde ling Zeeland van de KNVB he laas ter ziele gegaan. Het Zeeuws elftal leefde altijd enorm, er zijn in het verleden prachtige duels gespeeld. We hopen nu met het opzetten van een Walchers elftal dat feno meen weer wat nieuw leven in te blazen. Het mooiste zou zijn dat elke regio een eigen elftal zou krijgen, zodat we om het kampi oenschap van Zeeland zouden kunnen spelen." De selecties worden in nauw overleg met de verenigingen op Walcheren samengesteld. Voorwaarde is dat de spelers voor een eerste elftal uit komen. Bij het team tot 23 jaar wordt van elke club niet meer dan één speler uitgenodigdWe willen alle verenigingen zoveel mogelijk aan bod laten komen", stelt Uitterhoeve. Een eis is ook dat de speler daadwerkelijk voor een Walcherse club uit komt. Dat betekent dus dat John Bentschap Knook, die in Oost-Souburg woont en voor Kloetinge speelt, niet in aan merking komt voor een uitver kiezing. Dit seizoen komen de selecties van Walcheren al in actie. Zo zal het Walcherse team op 23 mei een jubileumduel spelen tegen De Noormannen, dat dit jaar 70 jaar bestaat. In augustus is Ajax Al, dat onder leiding staat van Danny Blind, de opponent. De selectie onder 23 jaar speelt op 3 augustus tegen de Amsterdamse formatie. De ontmoeting is op het veld van Domburg. Twee da gen later treft Ajax Al de Wal cherse selectie boven de 23 jaar op het veld van De Meeuwen in Zoutelande. Uitterhoeve: „Het is de bedoe ling dat we elk jaar zo'n acht wedstrijden spelen, vier in de winter en vier in het voorjaar of tijdens de zomer. Ik hoop dat het initiatief navolging krijgt in Zeeuws-Vlaanderen en op Be veland. Wie weet kunnen we al die teams in de toekomst nog eens om de Delta Cup kunnen laten voetballen." De Delta Cup is nu een toernooi tussen de vier hoogstspelende voetbalploegen van Zeeland. ARNHEM - Henk Ramautar, nu nog commercieel directeur bij Amicon Zorgverzekeraar, wordt de nieuwe voorzitter van voetbalclub Vitesse in Arnhem. Enige voorwaarde is dat de ge meenteraad van die stad vol gende week akkoord gaat met het reddingsplan voor de club en stadion Gelredome. Dat heeft de gemeente Arnhem donderdagmiddag bevestigd. Dinsdag presenteerde de ge meente een nieuw reddingsplan voor de noodlij dende club en het multifunctionele stadion. Een van de voorwaarden voor de ge meentelijke miljoenensteun was dat de huidige besturen van Vitesse en Gelredome aftraden. Het bestuur van Vitesse ver klaarde zich nog dezelfde dag demissionair. Ramautar is zeer bekend in de zakenwereld in de regio Arn hem. Hij is volgens de gemeente een fervent supporter van de Arnhemse voetbalclub. Het is de bedoeling dat Ramautar voorzitter blijft totdat Vitesse en Gelredome onder een bestuur zijn gebracht. Dat moet nog dit jaar gebeuren. ANP jnnrFnaène de Kok g0EK VAN HOLLAND - Hans tellier ieeft dit seizoen met SW Scheveningen in de omgekeerde Kreld. Vooraf was de ploeg nog fcampioenskandidaat, nu vecht je Zuid-Hollandse formatie I#or lijfsbehoud in de hoofd klasse A. Morgen speelt het elf- lal tegen Kloetinge. De ex-Mid- Jelburger Tellier wil alles behalve degraderen. „Dat zou echt afschuwelijk zijn. Ik wil |jer wel met opgeheven hoofd kunnen vertrekken." pis heel lang geleden dat ik Üitheb meegemaakt", zegt aan- valler Tellier over het teleurstel lende seizoen van zijn club. Scheveningen heeft net afgere kend met vierdeklasser Hoek tan Holland in een bekerwed strijd (0-7), maar dat resultaat laat hem ogenschijnlijk koud. De competitie is veel belangrij ker, Met nog twee wedstrij den te spelen staat Scheveningen twaalfde. Een promotie-/de- gradatiewedstrij d dreigt voor Je trotse volksclub en oud landskampioen (1996). Tellier zegt dat hij geregeld wakker ligt, op zoek naar een verklaring voor het matige seizoen. „Het is lastig om te zeggen waar het aan ligt. Ik denk dat te veel mensen dit seizoen niet in vorm zijn. Er zijn te weinig jongens opge staan, toen ze op moesten staan. Het zit in de keuzes die worden gemaakt,-in hele kleine dingen fc verkeerd gaan op bepaalde lomenten." De 32-jarige spits kan die keu- aes niet verder uitleggen. „Het is.denk ik, het ongrijpbare van tel voetbal." Scoren is in ieder jtval één van de problemen «orScheveningen, beaamt ook Hlier. „Zelf heb ik ook een heel matig seizoen. Met vier of vijf loelpunten sta ik tweede op de ipscorerslijst. Dat zegt ge- oeg." aterdag staat de belangrijke edstrijd tegen Kloetinge op et programma. Scheveningen il winnen om degradatie te atlopen. De Bevelanders heb- en hun zinnen gezet op de reede plaats. „We gaan die Hans Tellier (recht, in duel met speler van Tonegido): „Met vier of vijf doelpunten sta ik tweede op de topseorerslijst. Dat zegt genoeg." foto Hans Willink wedstrijd in om te winnen", zegt de voormalige Middelburger. „Bij winst staan we veilig. We zijn ook geen ploeg om verdedi gend te spelen". Scheveningen maakt zeker kans tegen de Zeeuwen, denkt Tellier. „We zijn thuis niet minder dan Kloe tinge. We hebben in potentie een groep die gemakkelijk mee kan draaien. Na de winst tegen Mar ken (1-3) is er ook meer vertou wen, we zijn weer leuk bezig." De spits kent Kloetinge niet erg goed. „We spelen in een jaar twee keer tegen die ploeg, ver der volg ik ze eerlijk gezegd niet zo. Alleen Wouter Labrujère ken ik nog van mijn tijd bij Mid delburg." Hij heeft wel gelezen dat Erik de Groene stopt en is benieuwd naar de reden. Als hij hoort dat de 27-jarige topscorer de fysie ke belasting van het hoofdklas seniveau niet meer aan kan, rea geert hij enigszins verbaasd. „Die is toch nog wel jong?", vraagt hij Net als De Groene stopt de vijf jaar oudere aanvaller van Sche veningen ook na dit seizoen. Na twaalf seizoenen in het eerste heeft ook hij fysieke problemen. „Mijn lichaam zegt nu stop. Ik zit om de twee, drie weken bij de fysiotherapeut. Ik heb veel last van kleine spierblessures. Ik loop nog niet met krukken op het veld, maar ik kan niet meer datgene toevoegen wat ik wil." Tellier stopte al eens eerder als actief voetballer. Vorig jaar ver ruilde hij zijn plaats op het veld in voor een plek op de bank naast trainer John Blok. „Ikheb LUIS - Haar grootste zorg is de atertemperatuur in de jacht- ïveerhaven van Eivissa op Ibi- u. Iedere morgen kijkt Terèse ran Lare in de krant om te kij- ffl of de watertemperatuur al tijgende is. Het zou volgens de invachtingen half mei 16,4 iaden moeten zijn, maar daar i'het nu nog flink onder. iiLare uit Sluis is momenteel ivoorbereiding op het wereld- mpioenschap duatlon long istance (lange afstand) op 11 si op het vakantie-eiland Ibi- ia. Dan gaat ze voor haar acht te wereldtitel op dit onderdeel 'haar dertiende wereldtitel in itaal. 'Letverleden werd de wereld- itelstrijd, de laatste aren leeds in het Franse Nice, in de ite zomermaanden (augustus i september) afgewerkt. Toen «ten er dus geen problemen W de watertemperatuur. Van ere: „Het zwemmen is al niet "ju favoriete onderdeel van de ®tlon en zeker de lage tempe len jagen me schrik aan. Je dan wel met de wetsuit iRmmen, een rubberen pak it vrijwel het gehele lichaam "sluit, maar dan nog trekt de pi via je handen naar de rest ®je lichaam. Je komt stijf uit twater, en geloof me, dan zijn ®ste kilometers op de fiets 'el de prettigste. Voordat alles ®weer lekker aanvoelt, heb je een paar kilometer op zit- I," v JaaraanVan Lare zelf zal het in «met liggen eis klaar voor 4 'meter zwemmen in open 120 kilometer fietsen en Udometer lopen. In eerste in- «lewas de triatlete uit Sluis bevreesd voor de bolometers. „Gelukkig heb- We op dat onderdeel de ^omstandigheden an onze L 'n maart hadden we Rorgoed weer. En het lopen °'teen probleem." Ook met wemmen is ze bij. Alleen ze niet in de Damse Vaart trainen. j- ^'^kampioenschap is de evan een serie topwedstri j - le elkaar daarna in snel- Um °Pv°lgen. Na het WK k L me'a' de halve triatlon fcrla jm,n®en' 24 mei het Ne- kampioenschap halve °jjm Nieuwkoop, 31 mei {jlvm„, kampioenschap •®Pische afstand in Zundert j(t)an?a?r Weken later het Ne- ilxhn iS amPioenschap lange 'n Stein. Daarna wil ze Hikken halW duatlons door Frans Dreissen IMOLA - Pakkende en soms dramatische races. De ouvertu re van de Formule 1-jaargang 2003 was een spectaculaire. Niet zozeer vanwege de veran derde reglementen, maar voor namelijk vanwege de extreme (weers)omstandigheden. FIA- president Max Mosley ziet daar om aan de vooravond van de GP van San Marino geen reden om de regels te wijzigingen. Hij weet zich daarin unaniem gesteund door de tien teams. „Wat betreft 2003 zijn we eruit. Óver 2004 en 2005 wordt later nog eens gediscussieerd." Volgens Bernie Ecclestone, Mis ter Formule 1, zijn de nieuwe regels een aanfluiting en mis lukking. En in de optiek van Ferrari-president Luca di Mon- tezemolo 'druisen de reglemen ten zelfs tegen de natuur van de sport in'. De teambazen hebben echter besloten om te berusten in de situatie. Zelfs de schreeuw om een keuze uit twee types re genbanden is verstomd. Er zijn slechts twee minimale aanpas singen doorgevoerd. Wie nog aan de motor wil sleutelen, sluit achter aan op de grid en wie voor de race wil overstappen in de reserve-auto, start vanuit de pits (Minardi-tactiek). Niets om wakker van te liggen dus. Waar de Formule 1-bazen zich wel zorgen om maken is de Grand Prix World Champion ships-series (GPWC). De orga nisatie waarin de in de Formule 1 vertegenwoordigde autofa brikanten zitting hebben, heeft vorige week in München een soort convenant getekend met de tien teamchefs. Beide partij en hebben de intentie om innig te gaan samenwerken en per 2008 met een eigen raceserie op de markt te komen. De wijze waarop Formule 1-ty- coon Bernie Ecclestone (71) zijn speeltje heeft omgeturnd in een pretpark waarin het geldver- dienen tot in het extreme wordt doorgevoerd, stuit veel teams tegen de borst. Minder dan de helft komt immers ten goede aan de teams. Die onbillijkheid heeft BMW, DaimlerChrysler (Mercedes), Fiat (Ferrari), Ford (Jaguar) en Renault aangezet om een nieuwe raceklasse te ontwikkelen. Rebellie op het race-asfalt. Wat begon als een dreigement, krijgt nu toch steeds concreter vorm. Meer financiële ondersteuning, geld uit alle inkomsten (tv, re clame, sponsoring, computer spellen etc) en uitzending via de publieke televisie. Met een ei senpakket heeft de GPWC de druk op Ecclestone drastisch vergroot. Het is de vraag of het genie Ecclestone zich nog op an dere gedachten laat brengen. Feit is dat de GPWC niet langer een bende opstandigen is, maar zich verzekerd weet van veel steun. En dus is de GPWC een serieuze bedreiging voor het voortbestaan van de Formule 1. Max Mosley gaat de discussie MONACO - Met een ijszak op zijn hoofd komt Ju- lien Boutter op temperatuur in zijn partij tegen Sjeng Schalken. De Franse tennisser klopte zijn Nederlandse tegenstrever gisteren in de derde ronde van het toernooi uit de Masters Series in Monte Carlo (6-7 4-6). De 28-jarige Boutter staat weliswaar veel lager op de wereldranglijst dan Schalken, maar is wel in vorm. Hij won vorige week het ATP-toernooi van Casablanca. foto Eric Gaillard/RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 21