PZC For the Alliance wint Hooi!koorts Diamanten echtpaar beleeft trouwdag voor de tweede keer Waterschap eist maatregelen tegen lekke mestzakken Danspaar behaalt kampioenschap Dorpsraad Vrouwenpolder vraagt raad plannen Zandput te blokkeren 13 Bus promoot 30-km-zone agenda w vrijdag 18 april 2003 Investering voor universiteit nog niet duidelijk Verzameldagen n Middelburg Speuren met ie boswachter Walcheren bw,118)484000 a*' (0118) 470102 mai'. redactie@pzc.nl Rust en ruimte Informatie Wereld verhalen Diensten voor vrede gestaakt Paasconcert in Serooskerke Goese gewond bij aanrijding School sponsort dierenasiel Auto uitgebrand in Vlissingen Gratis parkeren rond hemelvaart Nieuwe plasticsfabriek Dow Hennepkwekerijen ontmanteld Diefstal uit auto Hoogste niveau J Protest tegen verstenen camping Miriam van den Broek DOMBURG - De dorpsraad Vrouwenpolder heeft gister avond aan de gemeenteraad van Veere gevraagd niet in te stern en met de uitbreidingsplan nen van camping De Zandput. Deze camping, die deel uit- kt van Roompot Recreatie Beheer, wil de caravans en ten ia vervangen door vierhonderd vakantieappartementen. .ffehebben de afgelopen perio de aan de inwoners van Vrou- MIDDELBURG - Het is nog niet duidelijk wat de financiële con sequenties voor de gemeente Middelburg zijn van de komst van de Roosevelt Academy. Dat schrijft het college van B en W in antwoord op schriftelijke vra gen van Leefbaar Middelburg. Pas als bekend is wat er alle- aan het stadhuis moet worden verbouwd, kan een fi nancieel overzicht worden ge geven. Overigens worden de verbouwingskosten verrekend inde huurprijs, laat het college weten. De gemeente heeft in middels 1,4 miljoen euro be schikbaar gesteld voor de komst van de universiteit. Leefbaar Middelburg had ook sragen gesteld over de huisves- van studenten. De fractie heeft het college locaties aan de Bnitenruststraat, de Driewe- genhof en de Edelstenenbuurt in overweging gegeven. Verder is gesuggereerd om de gemeen- elijke kantoren aan de Vlis- ingsestraat te verbouwen, liet college vindt huisvesting miten het centrum voorlopig 'eenoptie. Het onderwijs en de tudentenkamers moeten zo licht mogelijk bij elkaar liggen, indt het college. Of de kanto en van de gemeente geschikt ijn voor studentenhuisvesting, ordt nog onderzocht. flDDELBURG - Dit weekein- le worden op de Middelburgse larkt de Antiek- en Verzamel- s lagen gehouden. In een grote ut bieden 25 standhouders iiinwaren aan. Er is onder meer ardewerk, glas en blik. Eén landhouder is gespecialiseerd imaritieme objecten. Anderen «eden ansichtkaarten en an- iekgoud en zilver aan. De tent sop zaterdag open van 10.00 en 5.00 uur, op zondag en maan man 11.00 tot 18.00. OOMBURG - In bosgebied de Manteling bij Domburg worden tanende maandag en zondag april speurtochten gehou- jf tocht is opgezet door het touws Biologisch Museum in ®enwerking met Staatsbos- tteer. Een boswachter laat w waar reeën en andere zoog- toren zich schuilhouden en at- ffideert deelnemers op sporen, pandeling begint 's morgens zes uur vanaf het Zeeuws plologisch Museum. REDACTIE Oestsouburgseweg 10 Postbus 18 AA VLISSINGEN Jel: 10118) 484000 Fax: (0118) 470102 mail: redwalch@pzc.nl Abvan der SIuis (chef) ladia Berkelder Ramakers M|namvanden Broek PonMagnée ?NTRALE REDACTIE Po£ïa9sewe910 4380 AA VLISSINGEN 'NTERNET ^■pzc.nl 'web@pzc.nl P-mail: wenpolder gevraagd of zij ons standpunt ondersteunen", zei E. Joziasse, voorzitter van de dorpsraad. „Inmiddels hebben we ongeveer honderdtwintig re acties gekregen. Vandaag willen we degene aanspreken die uit eindelijk het groene licht voor deze plannen kan geven: de ge meente Veere. We vragen dan ook geen goedkeuring te geven aan deze omvangrijke plan nen." De dorpsraad is tegen het plan, omdat die vindt dat daardoor de duinen 'verstenen'. Verder wor den de natuurwaarden aange tast. En in plaats van een hoog seizoen-onderneming komt er een bedrijf dat het hele j aar door toeristen trekt, zegt de dorps raad. „Wat moet Vrouwenpol der met een extra dorp met al zijn eigen voorzieningen zoals cafés, winkels en andere facili teiten?" Als de plannen voor het vakan tiepark niet doorgaan, mag de camping uitgebreid worden. Hiervoor kreeg de eigenaar al langer geleden toestemming. „Deskundigen hebben ons ver zekerd dat de consequenties van deze uitbreiding groot zullen zijn. Wij vragen aan de gemeen te om, zoals in de nota Walche ren 2000+ staat, de noordkant van Walcheren te blijven be stemmen voor de rust en ruimte en deze uitbreiding dus aan de zuidkant van Walcheren plaats te laten vinden." De gemeenteraad heeft over de plannen van De Zandput nog nauwelijks gesproken omdat er nog geen plannen of voorstellen naar de gemeente zijn gestuurd. „Toen wij in de PZC over deze plannen lazen, hebben wij als eerste hierover vragen gesteld in de gemeenteraad", zei J. Jobse van de PvdA/GroenLinks. „Ik kan de dorpsraad wel vertellen: onze fractie zal uitsluitend rood licht geven." Het CDA prees de dorpsraad voor al het werk dat hij heeft verzet. De dorpsraad inventari seerde niet alleen de mening van de inwoners, maar heeft ook informatie over dit onderwerp opgevraagd bij de Veerse wet houder Bostelaar en bij de pro vincie. „Het is goed dat u overal achteraan bent gegaan", zei J. Wisse-Francke van het CDA. „Want wij weten ook nog steeds van niets." De andere fracties lieten zich niet uit over de plannen voor de camping. Wethouder Bostelaar heeft toegezegd dat hij dit on derwerp tijdens de komende commissievergadering Ruimte lijke Ontwikkeling ter sprake brengt. Het openingsoptreden van Style, met zanger Henry Meyer en Rob de Winter op de elektrische piano. foto Mechteld Jansen door Ron Maqnée VLISSINGEN - De band For the Allian ce heeft gisteravond de Walcherse talen tenjacht Hooiïkoorts gewonnen. De fi nale werd gehouden in discotheek De Hooizolder in Westkapelle. Bij de dans groepen behaalde Slammin' Steez de eerste plaats. Met het behalen van de eerste plaats bij Hooiïkoorts heeft For the Alliance twee studiodagen gewonnen. Gedurende die tijd mag de groep gebruik maken van een professionele studio om bijvoorbeeld een demo op te nemen. Daarnaast mag de groep optreden op het muziekfestival Anywave in Zierikzee. De winnaar in de categorie dans Slammin' Steez heeft een optreden tijdens het Zeeuwse dansfesti- val in het Scheldetheater in Terneuzen gewonnen. Dertien bands en dansclubs traden gis teravond op tijdens de finale van de ta lentenjacht. Ook de zaal was vol, want alle kaarten waren uitverkocht. Vanaf oktober vorig jaar werd elke eerste woensdag van de maand in discotheek De Hooizolder in Westkapelle de voor rondes gehouden. De deelnemers waren bands en dansclubs die weinig of geen podiumervaring hebben. De leden van de groepen moesten tussen de veertien en de twintig jaar oud zijn. De avond werd gisteravond afgesloten met een optreden van de band Intwine. Dit is de formatie van voormalig Idols- kandidaat Roger Peterson. Hij weigerde het Idolscontract te tekenen, waardoor hij niet bij de laatste tien kandidaten ein digde. Met zijn band toert hij sindsdien door Nederland. De organisatie gaf na afloop te kennen dat de talentenjacht volgend jaar een vervolg krijgt. MIDDELBURG - Een gele Amerikaanse schoolbus staat woensdag 23 april op de Markt in Middelburg om de gemeente lijke campagne 'Verkeersveilig heid moet beter: 30 kilometer!' te ondersteunen. Deze campagne richt zich op het project Duurzaam Veilig Ver keer waarvoor tal van plaatsen worden ingericht als 30-kilo- meterzone. De bus rijdt een aan tal keren door deze zones om automobilisten er zodoende nogmaals op te wijzen dat ze zich aan de maximumsnelheid moeten houden. Op woensdag 23 april staat de busvanl4.00totl6.00 uur op de Markt om de kennis van voor bijgangers over de 30-kilome- terzones te testen. Basisschool kinderen delen gratis kaarten uit aan passanten en vertellen, in het bijzijn van een politie agent, gelijk wat over de cam pagne. De campagne loopt 30 juni af. OOST-SOUBURG - Wijkcen trum de Regenboog in de Mid delburgsestraat in Oost-Sou burg houdt vrijdag 2 mei een verhalenmiddag. Dat gebeurt in het kader van het festival Cultureel Gekleurd. De verhalen zijn bestemd voor kin deren van 4 tot 12 jaar. Aan de middag wordt medewerking verleend door het verhalenbu- reau Lombok uit Utrecht. De verhalen zijn afkomstig uit alle windstreken. Het festival be gint om 14.00 uur. door Nadia Berkelder ARNEMUIDEN - De kinde ren en kleinkinderen zorgden dat hun zestigjarig huwelijk net zo onvergetelijk werd als hun trouwdag in 1943. Het echtpaar Meulmeester uit Arnemuiden werd gisteren gruwelijk verwend. Met een brief van de koningin, een feestmaal, een tocht met een oldtimer en een feest voor de hele familie werd het bruidspaar in het zonnetje ge zet. „Het lijkt wel of je weer trouwt", zegt N. Meulmeester verbluft, als ze een bloemstuk in haar handen gedrukt krijgt. „Wat moet ik hier nou de hele dag mee doen?" Haar kinde ren en kleinkinderen hebben alles uit de kast gehaald om de jubilarissen een mooie dag te bezorgen. In de tuin staan bo gen versierd met bloemen, zelfs het ontbijt werd ver zorgd. „We kregen een bord vol", zegt ze, haar handen der tig centimeter uit elkaar. „Normaal eten we één boter ham. Het lijkt wel of we in een hotel zitten." Na het middageten, is het echtpaar in een oldtimer naar Vlissingen vertrokken. Daar zijn ze op de foto gezet. Met een feest in verenigingsge bouw de Arne hebben ze de dag afgesloten. Het huis in Ar nemuiden is te klein voor alle familie, legt een dochter uit. Het echtpaar Meulmeester stevent vol vertrouwen op het vol gende jubileum af. foto Ruben Oreel Het echtpaar heeft zeven kin deren, veertig kleinkinderen en negentien achterkleinkin deren gekregen. C. Meulmeester was timmer man, na een korte loopbaan als duiker bij de marine en bij de Vitrite. Als hobby maakte hij houten kastjes, alle kinde ren hebben een exemplaar ge kregen. Mevrouw Meulmees ter heeft de hele familie van poppen met Arnemuidse dracht voorzien. Ze hebben heel hun leven op Arnemui den gewoond, de meeste kin deren wonen ook in het dorp. Eén is verhuisd naar Goes, een ander woont in Aagtekerke. Het is zo voorbij, die zestig jaar, concluderen ze. Over vijf jaar hopen ze hun briljanten bruiloft te vieren. „Als je zo'n knap lief wuufje blijft, dan zal dat wel lukken", lacht meneer Meulmeester. MIDDELBURG - De doopsge zinde gemeente Walcheren is gestopt met de wekelijkse ge bedsdiensten voor de vrede. De diensten stoppen omdat de oorlog in Irak bijna voorbij is. Bovendien loopt de belangstel ling voor de gebedsdiensten te rug. De kerk zamelt nog wel geld en hulppakketten in voor de slachtoffers van de oorlog. Dit gebeurt in samenwerking met het Mennonite Central Commit tee (MCC), een Noord-Ameri kaanse hulporganisatie. Eind april vertrek een transport met hulpgoederen vanuit Neder land naar Irak. SEROOSKERKE - Muziekver eniging EMM uit Serooskerke houdt maandag een Paascon cert. Het concert begint om 10.30 uur in muziekgebouw 't Westende aan de Oostkapel- seweg 11. TERNEUZEN - Een 37-jarige automobiliste uit Goes is gister middag gewond geraakt bij een aanrijding in Terneuzen. Een 48-jarige automobiliste uit de gemeente Terneuzen reed over de Haarmanweg en ver leende op het kruispunt met de N61 geen voorrang aan de vrouw uit Goes. De vrouw werd met een pijnlijke nek voor on derzoek overgebracht naar het ziekenhuis. DOMBURG - Kinderen van basisschool de Golfslag uit Dom burg hebben 1925 euro bij elkaar gekregen voor het Dieren asiel Middelburg. Dat gebeurde tijdens de jaarlijkse Goede Doelendag van de school. De kinderen hielden een sponsor loop en ouders konden extra doneren. Elk jaar gaat de op brengst van de dag naar een ander doel. Marleen Franke van het dierenasiel heeft gisteren de cheque in ontvangst geno men. Ze gaat van het geld een speciale kamer bouwen voor jonge katten. VLISSINGEN - Een auto aan dePaulus Potterlaan in Vlissin gen is in de nacht van woensdag op donderdag volledig uitge brand. De brand is vermoedelijk aangestoken. Bij het blussen reed de nog brandende auto tegen een auto die er achter ge parkeerd stond. Deze liep aan de voorkant ook brandschade op. Ook een coniferenhaag vlak bij de brandende auto vatte vlam. De politie heeft de zaak in onderzoek. MIDDELBURG - In het hemelvaartweekeinde van donder dag 29 mei tot en met zondag 1 juni zijn de parkeerkelders in Middelburg open. Verder hoeven bezoekers op vrijdag en za terdag niet te betalen. Op Hemelvaartsdag zelf en op zondag is parkeren altijd al gratis. De Vereniging Ondernemers Mid delburg had om de openstelling van de garages gevraagd. In dat weekeinde wordt de afronding van de herinrichting van de binnenstad gevierd. Er zijn allerlei activiteiten, zoals de korendag en een markt. TERNEUZEN - Dow Benelux in Terneuzen heeft deze week de nieuwe polyethyleenfabriek opgestart. Met de bouw van de plasticsfabriek werd eind 2001 begonnen. Het project kostte Dow tientallen miljoenen euro's. Met deze nieuwe fa briek erbij kan Dow de productiecapaciteit van polyethyleen in Europa opvijzelen met 300.000 ton op jaarbasis tot zo'n twee miljoen ton. NIEUWE-TONGE - In Nieuwe-Tonge en Sommelsdijk zijn woensdag twee hennepkwekerijen ontmanteld. De politie kwam de illegale teelt op het spoor na klachten over stank overlast. De 54-j arige eigenaar kon ter plekke worden aange houden. Na verhoor is hij, in afwachting van het verdere on derzoek door jusititie, weer op vrije voeten gesteld. In een schuur achter een woning in Nieuwe-Tonge vond de politie ruim dertienhonderd hennepplanten. Omdat het vermoeden bestond dat de 54-jarige bewoner zich ook op een adres in Sommelsdijk met dergelijke praktijken bezig hield, werd daar eveneens een inval gedaan. Die huiszoeking leverde nog eens zevenhonderd planten op. Het materiaal en de groeiap- paratuur werd in beslag genomen en vernietigd. KRABBENDIJKE - Op een parkeerplaats langs de A58, ter hoogte van Krabbendijke, is in de nacht van woensdag op donderdag ingebroken in een auto. Dat eigenaar en zijn vrouw lagen in hun caravan te slapen. De dievennamen onder meerwaardepapieren, fotoapparatuur en cd's mee. door Rob Paardekam GOES - Waterschap Zeeuwse Eilanden wil dat er strengere re gels voor mestzakken komen. Deze zakken lekken regelmatig, met verontreiniging van het op pervlaktewater tot gevolg. Het waterschap heeft het afge lopen jaar acht keer een lekkage geconstateerd. De mest die daardoor vrijkwam, heeft om liggende waterlopen vervuild. Het waterschap heeft de sloten in de betreffende gevallen afge sloten en de weglekkende mest opgezogen. Toch bleken deze maatregelen niet altijd vol doende. In sommige gevallen had de mest al schade aan flora en fauna toegebracht. Het aan brengen van een aarden wal rondom de mestzak zou veel problemen kunnen voorkomen, maar de huidige regelgeving biedt het waterschap te weinig mogelijkheden om deze maatre gel van de eigenaren te eisen. Daarom is aan de Unie van Wa terschappen gevraagd scherpe re regels op te stellen. De unie onderzoekt momenteel welke mogelijkheden er zijn. Vooruit lopend op eventuele nieuwe wetgeving, neemt het water schap contact op met alle eige naren van mestzakken. In onderling overleg zal worden bekeken welke maatregelen op dit moment genomen kunnen worden. door Patrick de Block GOES - Het danspaar Nicky Poortvliet uit Vlissingen en Audrey Standaar uit Bergen op Zoom is afgelopen maandag kampioen van Zuid-West Ne derland geworden. Het kampi oenschap, dat in Bergen op Zoom werd gehouden, is het hoogst haalbare binnen hun dansbond. „Eigenlijk hebben we een dub bele titel gewonnen," zegt Poortvliet. Het paar heeft naast de wedstrijd van afgelopen maandag ook de vijf wedstrij den voorafgaand aan het kam pioenschap gewonnen. Perspectief is er nog genoeg voor Poortvliet (23) en Standaar (26). Zes maanden nadat ze samen waren begonnen met Latijns- Amerikaanse dansen, waren ze al gepromoveerd naar de lande lijke hoofdklasse. Nu, drie maanden later, zijn ze binnen deze klasse ook al kampioen van de zuid-westelijke regio. „Veel hoger kunnen we binnen deze bond niet meer komen," legt Poortvliet uit. Het paar houdt dan ook de mogelijkheid open om over te stappen naar een andere dansbond waar het niveau hoger ligt. Binnen die bond zijn de danswedstrijden internationaal en doen er pro fessionele dansparen mee. „Maar zoals het er nu naar uit ziet gaan we toch nog een jaar door op het hoogste niveau in Nederland," aldus Poortvliet. Geen van beiden heeft de ambi tie om professioneel te gaan dansen. In het dagelijks leven werkt Poortvliet bij het bouw bedrijf van zijn ouders en is Standaar zweminstructrice. Een keer in de week hebben ze privéles bij dansschool Gladi- nes in Steenbergen. Daarnaast oefenen ze hun pasjes nog wel eens in de oude showroom van Poortvliets ouders in Arnemui den. STREEKACTIVITEITEN BIGGEKERKE - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal, biljart en soos voor ouderen; Kaasboer Biggekerke, 9.00-12.00 uur: Tossen. Inschrijving tussen 8.45-9.00 uur; MIDDELBURG - Trefpunt, 20.00-22.30 uur: Disco; OOSTKAPELLE - Halve Maan, 10.00 uur: Badminton voor vijftigplussers; OOST-SOUBURG - Wijkcentrum De Re genboog, 10.00-11.00 uur: Yoga; VLISSINGEN - Het Bolwerk, 14.00 uur: Koersbal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 13