11 Kritiek op informatie aver havens mie t Oostkapelle ongelukkig met busdienst Paasweekend in Domburg al begonnen P|v—TXT ïS W Asfalt verdrijft tenslotte de rust Extra maatregelen voor veiligheid bij gratis concert Bl0f ELIGE TICKETS Gesprek CDA wil antwoorden Winkeldiefstal vérCrr IM Tc Tankautospuit voor brandweer in Domburg Palazollihuis naar Souburg zeeuwse almanak ifl WALCHEREN vrijdag 18 april 2003 Afwijking De Knorr sauzen voor vlees, vis en groente zitten in een nieuw jasje en zijn nu helemaal onweerstaanbaar. W"" GENOEG VAN ZEBRASTREPEN OP JE SHIRT? Daar kun je op vertrouwen. 1 B <3IH Bunkercomplex Onduidelijk ËHKSI Verstopt Tappunten J itorEdith Ramakers VIJSSINGEN - De Vlissingse CDA-fractie vindt dat de ge meenteraad slecht geïnfor meerd wordt over de samenwer king van Zeeland Seaports en let gemeentelijke havenbedrijf Botterdam. Ondanks herhaalde verzoeken om inzicht te krijgen in het risico dat de gemeente Vlissingen loopt in het samen werkingsverband, blijft het CDA met vragen zitten. fractie wil opheldering en stelt dat aan de orde via schrif- telijkevragen aan het Vlissingse toHegevanBenW. In Zeeland Seaports zijn de ge meenten Vlissingen, Borssele, faeuzen én de provincie Zee- vertegenwoordigd in een gemeenschappelijke regeling, taptember 2002 heeft de Vlis singse gemeenteraad ingestemd met de intensivering van de sa menwerking tussen Zeeland Seaports en het gemeentelijke lotterdamse havenbedrijf. Die amenwerking moet uitmonden in de nieuwe organisatievorm, Se Exploitatie Maatschappij Schelde Maas (ESM2). Bij de iprichting van ESM2 gingen beide partners over tot storting m vijftigmiljoen euro bij wijze van startkapitaal. Het CDA vraagt zich af wat hiervan de re ien is. )e christen-democraten had- len meerdere malen aangege- ren dat ze op de hoogte gehou- len wilden worden over de oortgang. In een commissie- eigaderïng in maart reageerde everantwoordelijk Vlissingse lethouder H. de Haas op een vraag van het CDA over de sa menwerking: ,,Ik neem aan dat er niet wordt afgeweken van de ingeslagen weg." De Haas zit namens de gemeente Vlissingen in het bestuur van Zeeland Sea ports. De politieke partij con cludeert nu dat is gebleken dat er toch een wijziging in de sa menwerking is gekomen. Ze doelt op een brief van eind maart van het bestuur van Zee land Seaports aan zijn onderne mingsraad. Eveneens wil ze van het college horen of het de mening deelt dat de gemeenteraad van Vlissin gen slecht geïnformeerd wordt. ,De raad is evenmin op de hoog te gesteld van de oplopende be grote verliezen van ESM1 van 2,2 miljoen euro naar 3,6 mil joen euro." Vervolgens stelt de fractie aan de orde waarom samenwerking met Gent wel mogelijk is zonder dat de zeggenschap wordt ge deeld. „Waarom moet Zeeland wel zeggenschap van Rotter dam dulden?" Het CDA wil op heldering over de hoogte van het bedrag dat de gemeente Vlissingen sinds 1994 heeft ge ïnvesteerd in Zeeland Seaports. MIDDELBURG - In een winkel aan de Lange Delft te Middel burg zijn donderdagmiddag vier meisjes in de leeftijd van dertien en veertien jaar aange houden voor winkeldiefstal. De meisj.es, één uit Oost-Sou burg en drie uit Middelburg, hadden bij de V&D twee kettin gen gestolen. Allen worden doorverwezen naar bureau Halt. Advertentie Een saus voor groente is heel anders dan een saus voor over vlees of vis. Daarom heeft Knorr haar sauzenreeks zo ingedeeld dat u nu heel makkelijk kunt kiezen welke saus het beste past bij uw Naast de vertrouwde smaken zijn er 5 nisuw heerlijk Ham-Kaassaus, Ham-Uisaus en Kerrieroomsaus voor over groente, en Vleessaus en Zigeunersaus voor over vlees. Speciaal tijdens het aspergeseizoen S- Ham-Kaas t aspergeseizoen is er de Saus voor Asperges. Zigeuner ri, SAU' Soms moetje je In allerlei bochten wringen om te voorkomen dat je witte strepen op je kleding krijgt na het gebruik van een anti-transpirant deodorant spray. Dat hoeft niet meer! Dankzij de nieuwe Rexona Crystal anti-transpirant spray heb je een oplossing voor dit probleem. Deze anti-transpirant spray, met Clearex™, werkt optimaal tegen witte strepen, zonder dat het zijn effectiviteit verliest. Rexona Crystal is er in twee frisse geurvarianten: Clear Aqua en Pure Silver. unm li ■Miiir.ilwiwmm iiiiii rnimmmmaamammveammm Warner Bros. Movie World is weer open. U bent van harte welkom, net over de grens bij Arnhem. Bezoek oude bekenden (Batman, Bugs Bunny, Iweety) en vernieuwde spectaculaire shows. Ga naar uw ANVR-reisadviseur voor de uitgebreide gids en extra voordelige tickets. Bel voor meer informatie: 0900-8482 0,20 pm) of kijk op www.oad.nl. See you in Warner Bros. Movie World! De familie Auerbach geniet van een bakje friet met mayo of met ketchup. foto Lex de Meester door Ron Maqnée DOMBURG - In Domburg leek het gisteren of het paasweekend al begonnen was. Tientallen Duitse badgasten waren op het strand druk bezig ritueel zand te verplaatsen, de VW zat met de handen in het haar om ac commodatie te regelen en de fa milie Auerbach uit Münster... zat rustig een frietje te eten in de duinen. „Het weer is de afgelopen dagen prachtig geweest", zegt me vrouw Auerbach opgetogen. Ze wachten in de duinen op zoon lief die erop uitgestuurd is om proviand te halen. Even later komt hij terug met een grote kartonnen doos met bakken friet. De buit wordt netjes ver deeld - sommigen willen met ketchup, anderen prefereren een klodder mayonaise - en de familie neemt plaats op een bankje in de duinen. Kauwend op een frietje vertelt mevrouw Auerbach dat ze de volgende dag vertrekt: „Maar ik kom ze ker de volgende vakantie weer terug." Even verderop drijft M. Nas zijn café-restaurant De Oase. On danks de drukte is op zijn ge zicht nog geen spoortje van stress te lezen. „Nee hoor, wij kunnen de drukte prima aan. Wij werken veel met vaste krachten en dat is prima te doen." Nas kan zich niet herin neren dat het vroeg in het voor jaar al zo warm was. „Niet al leen dat, maar ook al weken achter elkaar zo lang warm.Of het seizoen nu al een succes is, durft hij niet te zeggen. De ne ring draait er in ieder geval goed bijzeker sinds Nas en consorten even verderop nog een paviljoen hebben geopend. Maar dat kan een groep badgas ten uit Mönchengladbach niet bekoren. Zij zijn naar eigen zeg gen 'al twee uur' bezig zand te verschuiven. Het resultaat: een creatie die nog het meeste weg heeft van een bunkercomplex. „We gaan nog tot zes uur door", zegt één van hen lachend. „Zo lang hebben we namelijk het strand afgehuurd." Bang dat zijn kunstwerk 's nachts teloor gaat, is hij niet. „We houden hier vannacht de wacht." De medewerkers van de VW reageren minder laconiek. „Er stonden hier net enorme rijen", vertelt R. Ovaa van de Domburgse VW. Ze bootst met haar handen drie rijen dik na. Voor toeristen die op de bonne fooi naar Domburg komen, heeft ze alvast een waarschu wing. „Hotels zijn hélémaal vol geboekt, er is geen plekje meer over. Wellicht dat andere ac commodaties nog mogelijkhe den bieden." Ovaa heeft al veel Duitsers langs haar balie zien trekken, maar ook opvallend veel Bel gen. „Die nemen natuurlijk de tunnel." Het komende weekend ziet zij met lede ogen aan, zeker Goede Vrijdag. „Dat is zo'n dag waarop alles vol zit en je soms mensen terug naar Bergen op Zoom moet sturen." door Miriam van den Broek OOSTKAPELLE - De dorps raad Oostkapelle heeft in een brief aan de provincie gevraagd of die het openbaar vervoer in de plattelandskernen kritisch onder de loep wil nemen. De be woners van Oostkapelle zijn zeer ongelukkig met de hui dige dienstregeling en vinden dat het een stuk beter moet wor den. De ontevredenheid gaat met na me over de lange reistijden naar het NS station en Hof van Tange in Middelburg en naar het Streekziekenhuis Walcheren in Vlissingen. Scholieren die bij voorbeeld vanuit Oostkapelle naar de CSW aan de Olmenlaan gaan, zijn een urn: onderweg. Verder sluit de bus slecht aan op andere buslijnen. En de inwoners vinden het tijdstip van de laatste bus, veel te vroeg. De laatste bus van Oost kapelle naar het station in Mid delburg vertrekt door de week om 18.20 uur. Na twee keer overstappen, komt de reiziger volgens de dienstregeling om 19.19 uur in Middelburg aan. De laatste rechtstreekse bus naar Middelburg vertrekt om 17.35 uur. De dorpsraad is van mening dat de bussen goed op elkaar moe ten aansluiten, vooral omdat de bus toch maar één keer per uur rijdt. „Dat is helaas niet het ge val. Ook is er volgens ons te wei nig aandacht besteed aan een nauwkeurige beschrijving van de nieuwe dienstregeling en de invoering hiervan", zegt de dorpsraad. „Voor veel mensen is het on duidelijk welke buslijn zij het beste kunnen nemen. Gebleken is dat buschauffeurs vaak alleen op de hoogte zijn van de route die ze zelf rijden en bus boekjes zijn nauwelijks voor handen." Van de ongeveer 2450 inwoners van Oostkapelle zijn het vooral de scholieren en ouderen die het hele jaar door gebruik maken van het busvervoer. „Tijdens de zomermaanden moet daar een groot aantal toeristen aan toe gevoegd worden", aldus de dorpsraad. „We sluiten niet uit dat ons dorp minder aantrekke lijk wordt voor toeristen door dat het dorps slechter te berei ken is." De dorpsraad wees de provincie hierop omdat het provinciaal bestuur onlangs zei dat hij het busvervoer van Connexxion in Middelburg en Vlissingen wil verbeteren. DOMBURG - De uitrukpost Domburg van de Veerse brand weer krijgt een nieuwe tankau tospuit. Het college van B en W heeft hiervoor ongeveer 196.000 euro uitgetrokken. Het aanschaffen van onderde len van de bepakking van de brandweerwagen kost bijna 12.000 euro. Bij de behandeling van de Be groting 2003 van de gemeente is vastgesteld dat er dit jaar een nieuwe brandweerauto wordt besteld. Het duurt ongeveer een jaar om de auto helemaal naar wens ingericht te krijgen. De brandweerauto wordt in 2004 geleverd. Volgens het beleidsplan van de brandweer had de tankauto spuit al vervangen moeten zijn. Maar Veere loopt daarmee ach ter op schema. De oude wagen voldoet niet meer aan de ar beidsomstandighedenwet, de zogenoemde brandweerzorg norm en de wegenverkeerswet- geving. -v' '"y -y Over dit gedeelte van de S14 rijden binnenkort op hoogtijdagen 8500 motorvoertuigen. foto Ruben Oreel door Edith Ramakers VLISSINGEN - Een fietser stapt af op het bruggetje over de Meliskerkse Watergang in Vlissingen. Hij kijkt naar de weg die net gegraven is en die precies tussen twee boerderij en doorloopt. Het landschap is geweld aangedaan. „Er gaat hier heel wat veranderen", zegt hij. Zijn blik is niet vro lijk, niet treurig. Hij consta teert. Over een paar jaar rijden er op hoogtijdagen 8500 mo torvoertuigen over deze strook uitgeschraapte grond. Het wordt de S14, die Vlissingen met Koudekerke verbindt. Op het erf van een van de twee boerderijen langs de water gang staan de fruitbomen vol in bloei. Watervogels strijken neer. De landelijke rust is on verwacht. Deze bewoners en hun buren, die dik honderd meter verderop wonen, heb ben bezwaar gemaakt tegen de aanleg van de provinciale weg. De hoogste rechter buigt zich over de zaak. Ze vrezen geluidhinder en een hoge fi nanciële schade. Hun tegen stand lijkt niet meer dan lo gisch. Frankrijk op Walcheren maakt plaats voor een stroom auto's. Binnen drie weken doet de Raad van State uitspraak. Het bestemmingsplan van het ver geten stukje Walcheren moet gewijzigd worden. Gemeente Vlissingen, de voormalige ge meente Valkenisse en de pro vincie zaten er mee in hun maag. Daar lijkt het tenminste op. In 1997 kwam dit gebied achter Der Boede door de ge meentelijke herindeling op Walcheren bij Vlissingen te recht. Daarvóór was de grond bezit van Valkenisse. De ge meente Vlissingen constateer de drie jaar geleden de afwij king. Herzag toen spoorslags het bestemmingsplan voor de ze 400 meter van de S14. Met uitzondering van die meters, was de rest van het tracé van de S14 en S15 al jaren goedge keurd. Medewerkers van de provincie bevestigen maar al te graag dat zij niet graag de weg door een van de mooiste stukjes van Walcheren aanleggen. De in grepen zijn jammer, verzuch ten zij. Jammer ook, dat een weg de twee boerderijen uit el kaar rijt en dat de watergang daarvoor verlegd moet wor den. Het erf van een van de twee families zal niet meer aan het stroompje ligt. De weg zal lopen over het ui terste puntje van de bongerd, waarvoor een aantal fruitbo men moet wijken. Asfalt krijgt daar de ruimte. De provincie verweert zich. Zoveel mensen willen die weg waarvoor vanaf 1989 al voorbereidingen wor den getroffen. Vlissingen raakt verstopt in de zomer, klinkt het. In het hoogseizoen staat voor de rotonde van de Sloeweg al een file, in de Ger- brandystraat gaan de auto's stapvoets verder naar Koude kerke, om in die kern ook niet op te kunnen schieten. Wie wil dat nog? Nee, het zal een ver ademing zijn, als straks, bij de oplevering van de S14 en S15 op 28 januari 2005, vanaf de Bossenburghweg in Vlissingen in een ononderbroken tocht bijna Biggekerke bereikt kan worden. Nou ja, zegt de fietser. „Het is twee maanden per jaar heel erg druk voor mijn huis. Ik woon toevallig in de Gerbran- dystraat, al vanaf de jaren vijf tig. Geleidelijk aan is het voor onze deur drukker geworden. Je groeit tot op zekere hoogte mee met de drukte. In de zomer zijn we de auto's wel goed beu. Dus zou ik blij moeten zijn met deze weg. Onze straat wordt een soort b-weg. Maar echt op gelucht ben ik ook weer niet", zegt hij, zijn blik is ondoor grondelijk. „Ik ken die twee families, weet u, en het is mooi hier." door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De gemeente Middelburg neemt maatregelen om het gratis concert van Blof op Koninginnedag soepel te la ten verlopen. De parkeergara ges in de stad zijn open tot één uur 's nachts en Plein 1940 wordt een grote fietsenstalling. Op de Markt kunnen maximaal tien- tot dertienduizend mensen terecht. Als de Markt te vol wordt, zullen de toegangswegen worden afgesloten, om een te grote mensenmassa te voorko men. „Het podium staat met zijn rug naar het stadhuis", zegt or ganisator B. Roosdorp. „Als het te druk wordt sluiten we eerst de straten bij het podium af." De Markt is alleen te voet bereik baar. Fietsen en bromfietsen zijn verboden, ze kunnen wel op Plein 1940 worden geparkeerd. De Lange Noordstraat wordt ook afgesloten, die is gereser veerd voor hulpdiensten. De brandweer heeft op basis van het aantal beschikbare vierkante meters uitgerekend dat er op de Markt maximaal dertienduizend mensen passen. De organisatie rekent op vijf tot tienduizend bezoekers. „Het staat of valt natuurlijk met het weer", zegt Roosdorp. „Als het regent, zijn er misschien dui zend mensen, maar op een dag als vandaag zijn er misschien wel dertienduizend. Wij zijn in ieder geval op alle scenario's voorbereid." Parkeren is op Koninginnedag gratis. Alle parkeergarages in de stad zijn van vier uur 's mid dags tot één uur 's nachts ge opend. Samen met de politie neemt de organisatie extra vei ligheidsmaatregelen. Er wordt een professionele beveiligings dienst ingehuurd. Op de Markt i komen extra tappunten, drank wordt alleen in plastic glazen geschonken. Verder worden er op de Markt of het Zusterplein extra toiletten geplaatst. Het concert van Blof begint om negen uur 's avonds. De band speelt een aantal nummers van de nieuwe cd, die in juni uit komt. Een uur eerder speelt Danny Vera, de Middelburgse zanger die hard bezig is door te breken. De organisatie van het concert vraagt tijdens het con cert aandacht voor de actie 'Zeeland voor Uganda'De actie is opgezet door vijf pabo-stu denten. Op Koninginnedag worden loten verkocht voor dit goede doel. Het is de eerste keer dat er op Koninginnedag een grootscha lig evenement in de stad plaats vindt. Het initiatief voor het concert komt van de Middel burgse horeca. Of er volgend jaar weer iets dergelijks wordt georganiseerd, is volgens Roos dorp nognietduidelijk. „Datzal voornamelijk afhangen van de opkomst." OOST-SOUBURG - Het Pala zollihuis in Vlissingen verhuist van de Badhuisstraat in Vlissin gen naar het Oranjeplein 41 in Oost-Souburg. Het Zeeuws huis voor mensen met kanker en hun omgeving verhuist op 28 april. In verband met de verhuizing is het Palazollihuis van 29 april tot 1 mei gesloten. Op dinsdag 6 mei is het weer geopend. Twee dagen later houdt het open huis in het nieuwe onderkomen van 18.30 tot 20.30 uur. Meer infor matie via www.stichtingpala- zolli.nl De terrasjes zitten weer vol en dus kunnen er weer aardi ge gesprekken afgeluisterd worden. Zegt de ene man te gen de andere: ,,Weet jij hoe het er momenteel met de oor log voorstaat?" Zegt de andere: „Ik zou het niet weten. Ze is nu naar de markt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 11