PZC Lonink wordt een lintenknipper ampings klaar voor topweekend PZC Pad gebaand naar y ij veroase Oude wijzerplaten onder de hamer „t sbi Hulst plaatst nieuwe parkeerautomaten in hele binnenstad 15 CSr9seweg1° Provincie wil dat Terneuzen nieuw bestemmingsplan maakt Thema-avond letselschade in Hulst Bouw Waterfront wacht Politie zoekt autokrakers Op de valreep onderscheiden OBS Breskens wint twee titels Hormonenzaak in Koewacht aangehouden donderdag 17 april 2003 Schadeclaims Veerplein Fantasie Vergunning Hoop werk j^rnnnv van Gremberghe KNEUZEN - Jan Lonink, de nieuwe burgemeester van Ter- neuzen, wordt een lintenknip- „er Een bestuurder zonder ruare portefeuilles. Lonink, die ruim twee jaar terug in Sas van Gent als burgemeester de porte feuilles milieu, ruimtelijke or dening, economische zaken, buitenlandse aangelegenheden en voorlichting beheerde, zal in lemeuzen alleen de wettelijk aan een burgemeester toebe deelde taken mogen vervullen. Daarnaast mag hij de contacten met de Belgische buurgemeen ten onderhouden en zich bezig houden met de beleidscoördina tie. Alle politiek-inhoudelijke portefeuilles zijn verdeeld on der de wethouders en dat zal na de komst van Lonink niet ver anderen. Zo is binnen het colle ge afgesproken dat PvdA-wet- houder J. van Schaik de plek van burgemeester R. Barbé in het bestuur van het havenschap Zeeland Seaports zal innemen. Volgens CDA-wethouder A. van Waes zal niet getornd worden aan de huidige portefeuillever deling. „Voor Lonink blijft meer dan voldoende werk over. Met name zijn taken op het gebied van veiligheid zullen veel tijd van hem vergen", aldus Van Waes. Lonink liet gisteren weten eerst zijn benoeming in Terneuzen af te wachten alvorens in te gaan op zijn taken. Toch gaf hij aan dat hij in Terneuzen niet als lin tenknipper wil fungeren. „Ik heb me gericht op het profiel dat de raad voor de nieuwe burge meester heeft opgesteld. Men zei te zoeken naar een bestuur lijke topper - of ik dat ben, daar laat ik me liever niet over uit - met een economische achter grond, wel, die heb ik. Voorts werd gesteld dat men zocht naar een persoon die de ambities die de gemeente heeft op actieve wijze wil helpen na te streven. Welnu, dat wil ik. Gelet op de gesprekken die er met de vertrouwenscommissie zijn ge weest, ga ik ervan uit dat vol doende ruimte gelaten zal wor den voor mij om een rol te spelen die bij mij past. Over de uitein delijke taakverdeling wordt nog wel gesproken als het zover is", aldus Lonink. Plan Koegorspolder onder vuur jnnrConrtyvan Gremberghe IERNEUZEN - Gedeputeerde A, Poppelaars (milieu) vindt dat je gemeente Terneuzen een nieuwe bestemmingsplanpro- cedure moet beginnen voor de Koegorspolder. Met het besluit tan staatssecretaris Schultz ran Haegen (Verkeer en Water- slaat) om de voorgenomen proef met een verwerkingsfabriek voor slib in de Terneuzense pol- der op te schorten komt de eco- nomische onderbouwing van het huidige ontwerp-bestem- mingsplan voor de polder te ver rallen. Volgens Poppelaars heeft dit tot gevolg dat de provincie het nu in voorbereiding zijnde plan nooit kan goedkeuren. Hij pleit dan ook voor een totaal nieuwe pro cedure waarin de verwerkings fabriek buiten beschouwing wordt gelaten. Rijkswaterstaat voelt echter niets voor een nieu we tijdrovende procedure en de gemeente Terneuzen twijfelt nog. Volgens wethouder A. van Waes ruimtelijke ordening) van de [emeente Terneuzen zijn er an- lere opties om uit de Koegors- iroblematiek te komen. „De ge- leputeerde kan nu wel zeggen lat zijn voorkeur uitgaat naar een nieuw bestemmingsplan, «aar ik denk dat het zover niet loeft te komen. We kunnen wel- icht doorgaan met de lopende estemmingsplanprocedure ls we voor wat betreft de ver- verkingsfabriek een wijziging inbrengen. Daarover vindt lomenteel ambtelijk overleg plaats. Buiten het probleem van de ruimtelijke ordenings procedures voor de polder spelen er nog tal van andere zaken waarover we zeer bin nenkort uitsluitsel willen krij gen. Daarover zijn vorige week door diverse Tweede Kamer fracties vragen gesteld aan de bewindsvrouwe en ook wij zijn zeer benieuwd naar de ant woorden", benadrukte Van Waes. SGP, CDA en Christenunie stelden die vragen en wilden van de staatssecretaris weten of er nog een proef met de verwer king van slib in Nederland komt, zo ja, waar en wanneer. Mocht er een proef komen, is er dan nog een depot in de Koegor spolder nodig en zo nee, wat be tekent dit dan voor de diverse projecten die onlosmakelijk aan de depotaanleg verbonden zijn, meer precies de aanleg van een windmolenpark door Win Win en een mestf abriek van de Oost- burgse firma Kunst. De kamer leden wilden ook van de staats secretaris weten of Terneuzen juridisch-financieel verant woordelijk moet worden geacht voor het niet doorgaan of het vertragen van plannen van der den. Volgens Van Waes heeft de gemeente het Rijk recentelijk laten weten niet verantwoor delijk gehouden te willen wor den voor de gevolgen van het besluit van de staatssecreta ris. Mochten er schadeclaims van derden komen, dan zullen die terstond op het bord van loor Raymond de Frel HEUWVLIET - De Zeeuws- laamse campinghouders ma len zich op voor een topweek- Wd. Vanwege het goede weer tan de afgelopen dagen rekenen nj op een extra toeloop in het Paasweekeinde. Jiteen steekproef blijkt dat de leeste campings voor het (eekend nog maar enkele tandplaatsen tot hun beschik king hebben. „We zitten op ït moment nog niet helemaal 'ol, maar verwachten toch een 'fel druk weekend", vertelt van Damme van Camping 'toede. „Gunstig is - naast zonnetje van de afgelo- dagen - dat de paasda- dit jaar laat vallen. Vorig ®r was het paasweekeinde "hmaart. In die maand gaan logveel mensen op wintersport, iu kiezen ze voor de camping. ™rde natuur is het misschien W als er in de komende da- j® eer>s een buitje valt, maar wel graag in de nachtelijke REDACTIE PEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 rostbus 145 «0 AC TERNEUZEN Jel: 10115) 645769 a«: 10115) 645742 Email: redtern@pzc.nl (chef)''V8n ®rerr|V)er9lle Wout Bareman joymond de Frel ™oé Hoonhorst Jooé van Stee ■""'cvanbtee Fr,ts Bakker (sport) 16 "ostbus 62 <560 AB HULST hl: (0114) 372776 Eax: (0114) 372771 E-mail; Sheila (edhulst@pzc.nl- van Doorsselaer EENTRale REDACTIE «80AAVLISSINGEIM (0118) 484000 ax:(0118) 470102 mail: redactie@pzc.nl 'NTERNET ï^-pzc.nl ^'1: Web@Pzc.nl Van Damme vindt het nog te vroeg om te concluderen of de openstelling van de Wester- scheldetunnel een positief of negatief effect heeft op de toe ristische sector. „Wij hebben al tijd veel Brabanders of mensen uit Ruhrgebied. Die reizen so wieso via België. En zij die wel via de tunnel gaan, vinden dat nu leuk. Maar of dat in de toe komst zo blijft, durf ik niet te zeggen." Zijn collega van cam ping Internationaal in Nieuw- vliet wil ook nog geen conclusies trekken. „Maar ik hoor wel re gelmatig mensen die zeggen: we zijn door de Westerscheldetun- nel gekomen, maar pakken de volgende keer toch weer de Liefkenshoektunnel. Los daar van, het is bij ons nu drukker dan vorig jaar", aldus mevrouw Lince. Claudia Verploeg van vakantie park De Pannenschuur in Nieuwvliet merkt dat veel Duit se campinggasten nog niet be kend zijn met de Westerschelde- tunnel. „Of ze kunnen de tunnel niet vinden, of ze rijden in on wetendheid nog gewoon naar het veerplein. Voor ons is het ook best wennen. Voorheen konden we het echt merken als de boot in Breskens was gearri veerd. Dan was het even later hartstikke druk bij ons", vertelt ze. Verploeg gaat er vanuit dat De Pannenschuur komend weekeinde tot de laatste plaats is bezet. HULST - De afdelingen Honte- nisse, Hulst en Oost-Zeeuws- Vlaanderen van de FNV-Bouw houden vandaag een thema avond over letselschade. Het gaat over vragen als wat te doen bij persoonlijke letsel schade zoals bedrijfsongevallen en beroepsziekten, maar ook over letselschade bij verkeers ongevallen en medische fouten. Letselschade-specialist M. Ver- beemen geeft een uiteenzetting over de nog veel voorkomende ongevallenkwesties. De thema avond begint vanavond om 19.30 uur in café-restaurant De Ster aan de Overdamstraat in Hulst. Rijkswaterstaat gelegd worden. De Terneuzense wethouder, maar ook gedeputeerde Poppe laars, hoopt dat de staatssecre taris snel duidelijkheid ver schaft over wat ze wil doen met de slibverwerking in Neder land. De kans bestaat dat de be windsvrouwe de middelen die ze oorspronkelijk in de Koegor spolder wilde inzetten (dertig miljoen euro) gebruiken zal om het bedrijfsleven te stimuleren de slibverwerking voor heel het land op zich te nemen. Het gaat dan om zo'n 80 miljoen kubieke meter vervuilde specie. Poppe laars weet van deze mogelijke oplossingsvariant, maar acht het niet aannemelijk dat de slibverwerking aan de com mercie gegund wordt. „Als je ziet dat de verwerkingsprijzen op de commerciële markt nog zeker twee, drie keer zo hoog zijn als de prijs voor de opslag in depots, dan zie ik dat nog niet gebeuren. De noodzaak van een depot in de Koegors polder blijft dan ook voor Rijks waterstaat bestaan", aldus Poppelaars. Oud-wethouder J. Baart klopt de laatste tegel van het Gildepad in het pad. door René Hoonhorst SLUISKIL - De oude wethou der mocht de laatste tegel leg gen, de nieuwe onthulde sa men met zijn vader het naam bordje. De aanleg van het Gil depad in Sluiskil heeft heel wat voeten in de aarde gehad, maar het uiteindelijke resul taat maakte veel goed voor de bewoners van seniorencom plex Elisabethhof De circa vijftig bewoners van het Elisabethhof smeekten bij de gemeente en woningbouw vereniging al jaren om een te gelpad naar de vijver in de ge meenschappelijke tuin van het complex. Om lekker onder de boom bij de vijver te zitten, moesten de bejaarden jaren lang door vaak nat gras 'wa den'. Een paadje van ongeveer dertig meter - van de recreatie ruimte van het seniorencom plex tot aan de vijver - kon het ongemak simpel verhelpen, wisten de bewoners. Hun smeekbede vermurwde echter geen raadslid of corporatiebe stuurder. Totdat hofbewoner en voorzit ter van de cliëntenraad P. Luijcks zijn nood klaagde bij voorzitter A. Bastiaansen van de Stichting Gildefeesten. Bastiaansen draalde niet en daagde bij de laatste Gilde- feesten toenmalig wethouder J. Baart uit snel actie te onder nemen. „Als jullie machines en materiaal leveren, zorgen wij voor de mankracht", beloofde Bastiaansen. De wethouder kon dat niet op zich laten zit ten en beloofde zijn uiterste best te doen. Het groene licht werd vervolgens gauw gege ven, zodat tien vrijwilligers vorige maand aan de gang konden met een graafma- chientje, een berg zand en een stapel tegels. Nadat Baart de laatste tegel in het pad had geklopt, mocht zijn opvolger J. Luijcks samen met de voorzitter van de cliën tenraad de naam van het nieu- foto Wim Kooyman we paadje onthullen: Gilde- pad. Daaronder is direct te le zen waaraan het weggetje zijn naam te danken heeft. 'Aange legd door de Stichting Gilde- feesten, maart 2003', luidt de ondertitel. De bewoners van Elisabethhof hebben lang op een gebaand pad naar hun ei gen vijveroase moeten wach ten. Voor voorzitter Luijcks van de cliëntenraad was het lange wachten uiteindelijk de moeite waard, omdat hij sa men met zijn zoon het bord mocht onthullen. Lachend: „Ja, ik had de afgelopen jaren natuurlijk niet kunnen be vroeden dat mijn zoon wet houder zou worden." door Eugène Verstraeten ZUIDDORPE - De vier oor spronkelijke wijzerplaten van de kerktoren in Zuiddorpe wor den verkocht aan de hoogst bie dende. De opbrengst is bestemd voor de restauratie van de kerk toren. De originele wijzerplaten date ren uit 1886 en werden in 1956 vervangen. Ze hebben een door snede van 130 centimeter. De zwartgemaakte wijzerplaten zijn gemaakt van plaatijzer. De uren worden aangeduid met nog goed leesbare Romeinse cijfers. De wijzerplaten hebben jaren lang ergens achter in de kerk ge staan en zijn eigenlijk recente lijk 'herontdekt'. „Het is een stukje historie en de platen heb ben natuurlijk ook een emotio nele waarde voor veel inwoners. Daarom bleek er al meteen veel belangstelling voor te bestaan", zegt voorzitter A. Termote van het Zuiddorpse kerkbestuur. „Zo is het idee ontstaan om de uurwerkplaten te verkopen ten bate van de restauratie van de kerktoren." Gegadigden bleken meteen al flink wat euro's neer te willen tellen voor een wijzerplaat en daarom is besloten dat de platen per stuk minimaal 75 euro moe ten opbrengen. „Met een beetje fantasie en wat creativiteit kun je er van alles mee doen", zegt Termote. „Je kunt ze als orna ment in de tuin zetten, maar je zou er bijvoorbeeld ook een uur werk met wijzers achter kunnen monteren, zodat je er de tijd op kunt aflezen." Belangstellen den die een bod willen doen moeten uiterlijk 4 mei hun bod in een gesloten envelop in de Tv Kerkbestuurder F. van Nieulande is een van de vrijwilligers die bij de restauratie van de vier oorspron kelijke wijzerplaten van de kerktoren in Zuiddorpe betrokken waren. foto Peter Nicolai brievenbus bij de kerk depone ren, ter attentie van de paro chiecommissie. Wel op de enve lop vermelden dat het om een bod voor de wijzerplaten gaat. Onder toeziend oog van de nota ris worden de enveloppen op woensdag 7 mei geopend. De restauratie van de toren kost 408.000 euro. Het grootste deel wordt betaald door het Rijk. Daarnaast betaalt de gemeente ook nog 85.000 euro mee aan het karwei en moet de Zuiddorpse geloofsgemeenschap zelf 85.000 euro bijeen brengen. Op dit mo ment moet nog zo'n 30.000 euro bijeengeschraapt worden. De restauratiecommissie probeert dat met verschillende acties. Inmiddels is het resultaat be kend van de verkoop van to renleitjes. Belangstellenden konden voor vijf euro een origi neel leitje van de kerktoren ko pen. Een bewerkt exemplaar kostte vijftien euro. De actie heeft in totaal 475 euro opgele verd. „Een mooi resultaat", zegt Termote. „Alle beetjes helpen. Dit is toch de manier om uitein delijk het geld bij elkaar te krij gen. We hopen dat ook de ver koop van de wijzerplaten weer aardig wat aan het bedrag kan toevoegen." TERNEUZEN - Nadat de Raad van State het vorig najaar niet nodig vond de bouwvergunning voor het Terneuzense bouwproject Waterfront te schorsen, kraaiden gemeente en aannemer victorie. Zo gauw het stormseizoen voorbij was, zou de aannemer beginnen met de bouw van twee woontorens op de plaats van de voormalige watertoren. Nu het al weer bij na Pasen is, zijn echter nog steeds geen activiteiten te bespeu ren in de bouwput tussen de Scheldeboulevard en het Ooste lijk Bolwerk. Directeur M. van der Staal van aannemer Gebroeders Van der Poel zegt niet bang te zijn dat de bouw van Waterfront alsnog wordt geblokkeerd door de nog lopen de bodemprocedure. De twee bezwaarmakers die de bodem procedure aanspanden, hadden vorig najaar nog goede hoop dat de Raad van State dé bouwvergunning alsnog vernietigt in hoger beroep. Dat de vergunning in september niet werd geschorst zou alleen liggen aan het feit dat er geen spoed was vereist. Tijdens het stormseizoen kon immers toch niet aan de woontorens worden gewerkt. CLINGE - In de nacht van dinsdag op woensdag is ingebro ken in geparkeerde auto's in de Ruysdaelstraat in Clinge. Een 29-j arige man uit Antwerpen is naar aanleiding hiervan enige tijd later aangehouden en wordt verhoord. Twee andere ver dachten zijn nog voortvluchtig. De politie is op zoek naar mensen die afgelopen nacht iets van deze inbraken hebben gemerkt. Zij kunnen kontakt opnemen met de recherche in Terneuzen via tel: 0900-8844. HOEK - Veehouder Paul van Driessen uit Hoek is tijdens de Paasveetentoonstelling in Schagen in de prijzen gevallen. Zijn tweejarige zwartbonte stier behaalde de algemene titel in de klasse mannelijk slachtvee. Na de uitbraak met het be smettelijke mond- en klauwzeer enkele jaren terug is de vee markt in Schagen nog de enige veetentoonstellling in Terneu zen. Dit jaar reisde Van Driessen met vier dieren af naar Noord-Holland. De winnende stier is inmiddels geslacht. OOSTBURG - Terecht trots liep Willy Spinnewijn gisteren nog een ererondje na afloop van het West-Zeeuws-Vlaams kampioenschap voetbal voor basisscholen in Oostburg. Niet omdat de jongensploeg van meester Willy de hoofdprijs had gewonnen maar wel omdat zijn relatief kleine schooltje, De Hoge Plaat uit Hoofdplaat het tot de finale had gebracht na ongeslagen poulewinst. In die finale kwam het elftal tegen over het bolwerk van OBS Breskens te staan, dat de jongens uit Hoofdplaat met 1-0 versloeg. OBS Breskens won de titel ook bij de meisjes zeventallen. De school won met 1-0 van van de J.H.van Dale school uit Sluis. Beide teams uit Breskens mogen naar het Zeeuws Kampioen schap op woensdag 14 mei. De jongens naar Nieuwdorp en de meisjes naar Middelburg. De troostprijzen, in de reservepou les waren voor Op Dreef uit Aardenburg (meisjes) en Schut- tershoek (jongens). Voor deze beide kampioenen is er geen vervolg. Organisator Vic de Ruijsscher gesteund door een groot vrijwilligerskorps had over belangstelling niet te kla gen want 24 jongens elftallen en 23 meisjes zeventallen kwa men op het sportcomplex van SV Oostburg in actie Uitslagen: Jongens: 1. OBS Breskens, 2. Hoge Plaat, 3. Op Dreef Meisjes: 1. OBS Breskens, 2. J.H. van Dale, 3. Op Dreef. Reservepoule: Jongens: 1. Schuttershoek, 2. St.Bavo 2, 3. Op Dreef 2.Meisjes: 1. Op Dreef 2,2. St. Bavo 2,3. Drieklank. door Gino van den Broecke HULST - In Hulst zijn de mede werkers van de gemeente be gonnen met het plaatsen van de nieuwe betaalautomaten. Deze automaten moeten worden ge plaatst, omdat vanaf 8 mei in de gehele binnenstad van Hulst be taald parkeren zal worden inge voerd. Alleen op de bolwerken zal men nog vrij kunnen parke ren. De voorbereidingen voor het nieuwe parkeersysteem verei sen behoorlijk wat werk. Er zul len 26 betaalautomaten worden geplaatst op verschillende plek ken in de binnenstad zoals in de Steenpit en de Bagijnestraat. Ook zullen er verder negentig vakken worden ingestraat. Dit zijn gereguleerde parkeerplaat sen waarvoor betaald moet worden. Op dit moment zijn al leen de grijze onderstellen en hoopjes zand en stenen zicht baar als bewijs van de begonnen werkzaamheden. „We zijn nu zachtjesaan begon nen met het aanleggen van par keervakken en het plaatsen van de onderstellen van de meters om het systeem gestalte te gaan geven", verklaart sectorhoofd Ruimte G. Totté van de gemeen te Hulst. Op 1 mei wil de gemeente het systeem opstarten. „Maar het staat overal bebord vanaf 8 De inwoners van de binnenstad hebben de mogelijkheid gehad te kiezen tussen een bewoners vergunning en een algemene vergunning. De bewonersver gunning geeft hen de mogelijk heid om op een vaste plaats hun auto te parkeren. Met een alge mene vergunning hebben inwo ners de mogelijkheid om hun voertuig te parkeren op alle be taalde plaatsen in de binnen stad. „De vroegere woonver gunningen zijn in het huidige systeem niet meer aan te vragen. Van vaste plaatsen aangegeven met een nummerbord erbij wil len we zoveel mogelijk af", al dus Totté. De medewerkers van de ge meente zullen de komende we ken nog flink wat werk moeten gaan verrichten. De uit Canada afkomstige betaalkasten zijn inmiddels aangekomen bij de gemeente en moeten nog op de al geplaatste palen worden geplaatst. „Ook zal overal stroom moeten worden aange legd dus dat geeft nog een hoop werk." Wie op dit moment binnen de poorten van Hulst woont en nog niet in het bezit is van een ver gunning, heeft niets te vrezen voor het nieuwe systeem. „Die mensen kunnen gewoon bij de gemeente tegen een klei ne vergoeding een vergunning aanvragen. Ze hoeven niet bang te zijn dat ze in de toe komst moeten betalen voor een parkeerplek", verzekert Totté. MIDDELBURG - Een 55-jarige man en een 26-jarige vrouw uit Koewacht worden door het Openbaar Ministerie in Middel burg verdacht runderen met een verboden hormoonpreparaat te hebben ingespoten. Opsporingsambtenaren van de Algemene Inspectie Dienst (AID) en controleurs van het Controle Bureau Dierensector (CBD) kwamen deze week voor de rechtbank in Middelburg ge tuigen in de strafzaak tegen de Koewachtse veehandelaar en zijn dochter. De strafzaak werd na een marathonzitting van vijf uur aangehouden, verzoek van de verdediging om bijna twee jaar na dato een con tra-expertise te laten uitvoeren. Bij een groot aantal runderen zijn 12 juni 2001 urinemonsters afgenomen. Elf koeien reageer den positief op het verboden middel stanozolol. Ook werden restanten van verboden stoffen in injectiespuiten, naalden en een doorsteekdopje gevonden. De verdachten ontkenden iets van doen te hebben met de hor moonkwestie. Zij suggereerden dat de dierenarts iets met de drugs te maken had. De aanleiding voor het onder zoek naar het bedrijf in Koe wacht was een koe, afkomstig van het bedrijf, die in het slacht huis in Someren positief was be vonden. De strafzaak wordt op 18 september voortgezet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 45