PZC auping www.pzc.nl/adverteren PZC Met reuma zorgeloos op vakantie Leerlingen lopend naar school voor goed doel Sport in de breedte op Bevelanden Gemeenten zien brood in project laatste kans probleemhuurders DIVERSE PLAATSEN] Help kinderen met hersenletsel Giro 860 L5 Reumafond Bestuur krijgt twintigduizend euro om verhuizing voor te bereiden m m Auping Auronde. Dertig jaar bed. WIJ ZIJN OP ZOEK NAAR BEZORCERS (M/V) IN donderdag 17 april 2003 Geld Djembéspelenii Arsenaaltheater GOES Vision Store: Morgana De Schipper, Marconistraat 32 GOES De Vlijt Bedden, Beestenmarkt 12 KAPELLE Bas Mar de Jager, Kerkplein 57 ZIERIKZEE Deurloo Meubelen en Bedden, Haringvlietplein 4 ZONNEMAIRE Paauwe, Zuidweg 20 A (SCHOUWEN-DUIVELAND) Het bezorgen van ons dagblad is een uitdagend ochtendkarwei voor jong en oud. Er staat een goede beloning tegenover. lLJ Hersenstichting Nederla® de nieuwe vakantiegids van het Reumafonds beschrijft hoe Sterk in beW> Extra geld Oosterschelde Museum door Rob Paardekam YERSEKE- Burgemeester en wethouders van Reimerswaal willen het Oosterschelde Muse um in Yerseke twintig duizend euro extra subsidie geven om een eventuele verhuizing voor te bereiden. Voorwaarde is dat het museumbestuur op korte ter mijn een plan van aanpak in dient. Het bestuur van het Ooster schelde Museum (het voormali ge schaal- en schelpdierenmu seum) wil van het huidige pand aan het Kerkplein af om naar de waterkant te verhuizen. Dorps huis de Zaete wordt als ideale locatie gezien. Het museum zou daar eventueel gecombineerd kunnen worden met de apparte menten, die projectontwikke laar Arcus gaat bouwen. Ook nieuwbouw in de omgeving van de oesterputten is een optie voor het museumbestuur. De gemeente Reimerswaal ziet in dat het huidige museum wei nig te bieden heeft en staat in principe niet onwelwillend te genover een verhuizing naar de waterKant. Daarom krijgt het museum voor de jaren 2003 en 2004 extra geld om een eventue le verhuizing voor te bereiden. Het gaat om een totaalbedrag van twintigduizend euro. Dat komt bovenop de vijftiendui zend euro die het bestuur jaar lijks krijgt om het bestaande museum te financieren. Het museumbestuur had overi gens ruim dertigduizend euro extra gevraagd. Het college is wat lager gaan zitten, omdat het vraagtekens zet bij enkele pos ten die in de begroting van het museum zijn opgenomen, zoals de aanschaf van een beamer en een dvd-speler en het ontwikke len van een website. Volgens de gemeente hoeven deze uitgaven niet gedaan te worden vóór er duideli j kheid is over een nieuwe locatie voor het museum. Het college vindt dat in het huidige museum niet te veel meer moet worden geïnvesteerd. Het beschikbaar stellen van ex tra subsidie betekent allerminst dat de verhuizing van het muse um reeds een feit is. Burgemees ter en wethouders verwachten van het museumbestuur een ge degen plan van aanpak. Pas eind 2004 wil de gemeente een definitief besluit nemen over het wel of niet verplaatsen van het Oosterschelde Museum. Als verplaatsing niet haalbaar door Mieke van derJaqt GOES - Bij wijze van eindexa menstunt, maar vooral voor het goede doel, zijn leerlingen van het Calvijn College in Goes gis teren naar school komen lopen. Niet alleen de eindexamenleer lingen deden dat. Ook jongere leerlingen stapten soms vele ki lometers naar school en lieten zich door familie en vrienden per kilometer betalen. Het geld is voor een vluchtelingenproject in het grensgebied van Birma en Thailand. Voor de leerlingen van het Cal vijn College is naar school lopen blijkt, zal in overleg met het mu seumbestuur en de vrijwilligers bekeken worden of het huidige museum moet blijven bestaan. Als het wel tot een verhuizing komt, moet de gemeente waar schijnlijk een flinke duit in het zakje doen. Berekeningen leren dat zowel vestiging in De Zaete als nieuwbouw bij de Oester putten meer dan twee miljoen euro kost. amtr" m msmmWM mmSmMm bepaald geen flauwekul. Veel van hen wonen in Krabbendij- ke, Waarde, Oostdijk, Kapelle, maar ook op Walcheren wonen leerlingen die in Goes op school gaan. Sommigen tippelden wel 25 kilometer om op school te ko men, en moesten daarvoor al voor vieren uit bed. Leerlingen die op Tholen wonen pakten de fiets en trapten soms meer dan vijftig kilometer. Het project dat de leerlingen hebben uitge kozen, wordt uitgevoerd door ZOA-vluchtelingenzorg. Het richt zich op vluchtelingen, veelal jongeren, die in het grens gebied van Birma en Thailand terecht zijn gekomen. Kinderen konden gisteren de basisvaardigheden van het skaten leren in Kapelle; het was een van de onderdelen van het breedtesportpro ject van de gemeenten Kapelle en Reimerswaal. foto Willem Mieras door Rob Paardekam KAPELLE - Gisteren is het startschot gege ven voor het breedtesportproject van Ka pelle en Reimerswaal. In beide gemeenten werden tal van activiteiten gehouden. Kapelle en Reimerswaal zijn de eerste Zeeuwse gemeenten die samen een project op het gebied van breedtesport beginnen. Ze steken de komende zes jaar vele tonnen in onder meer bewegingsonderwijs, vereni gingsondersteuning en volwassenen- en ou- derensport. Onder breedtesport vallen alle activiteiten die niet beroepsmatig of op top niveau worden beoefend. Zowel in Kruiningen als Kapelle ging gis termiddag een skeelertocht van start met als bestemming Hansweert. In dorpshuis Kaj Munk verrichtten burgemeester A. Ver- bree van Reimerswaal en wethouder J. Her- selman de officiële openingsplechtigheid van het project. Ondertussen konden de be woners van Kapelle in het park aan de Am- bachtsherenwegeling basketballen, pols- stokspringen en ringsteken. Op sportpark het Groene Woud werd een skate-clinic voor de jeugd gehouden. In Reimerswaal gebeurt dat woensdag 23 april op diverse basisscho len in Kruiningen. De clinics zijn bedoeld voor kinderen van negen tot en met twaalf jaar. Zij vormen de grootste risicogroep als het gaat om skate-ongevallen. Tijdens de clinic leren de scholieren de basisvaardig heden en ervaren ze de voordelen van be schermingsmiddelen. door Mieke van der Japt GOES - De vertegenwoordigers van de Bevelandse gemeenten in het Samenwerkingsverband Welzijnszorg Oosterschelde- regio zullen het project Woon- (her)kansing warm aanbevelen in hun gemeenteraden. Het pro ject voorziet in een laatste kans en begeleiding voor probleem huurders: mensen die wegens grote huurachterstand of ande re problemen uit hun huis wor den gezet. Ook in de Oosterschelderegio, waarvan ook Schouwen-Duive- land en Tholen deel uitmaken, neemt het aantal probleem huurders toe. De woningcorpo raties moeten steeds vaker men sen dreigen met uithuiszetting en in 25 procent van de gevallen komt het ook daadwerkelijk zo ver. Een eerdere poging om een laatste kans-project op te zetten strandde omdat gemeenten en woningcorporaties het niet eens konden worden. Nu wordt Emergis een belangrijke part ner in de onderneming. De groep klanten van Emergis, met name die mensen die wor den begeleid naar zelfstandig wonen, overlapt de groep pro bleemhuurders voor een deel. Emergis heeft ervaring in de begeleiding, de woningbouw corporaties kunnen hun des kundigheid en voorzieningen inbrengen, de gemeentelijke so ciale diensten doen aan schuld hulpverlening en ook het Zorg kantoor van de provincie kan bijdragen in het project. Behalve een hoop ellende kan het project ook een heleboel geld schelen. Want mensen die uit huis worden gezet, moeten ergens onder dak. De woning corporaties laten dikwijls veel geld zitten in de afwikkeling, de mensen komen toch weer in een huurwoning terecht of komen in de crisisopvang, die ook maar een beperkte capaciteit heeft. Er is dus alle partijen veel aan gelegen om een toename van de uithuiszettingen te voorkomen. Zonder actie zal die toename wegens de verslechterende» nomische situatie zekernietij. blijven. Het project moet op 1 2004 beginnen en gaat n~ 220.000 euro per jaar kosteiJi woningcorporaties betalen^ kwart van dat bedrag voor» maatschappelijk werker jj wordt ondergebracht tói GGD. De gemeenten betalen sad ook een maatschappelijk®, ker die bij de GGD werkt.B®, gis levert met een sociaal® pleegkundige ook eenkwaitg het Zorgkantoor betaalteenai ministratieve kracht en d van de kosten. Als alle partijen in dekonaj maanden hun fiat geven! het project in septemberb'ejs nen. VLISSINGEN - De Slagnet school Rondomtrom houdti samenwerking met de Zee» Muziekschool de inmiddelstj ditionele presentatie djenii spelen op tweede paasdag, 1 evenement begint om drienni Het Arsenaaltheater in Vlisa gen. Tijdens de presentatie laat: percussiegroep zien wat zij; leerd hebben. Zij zullenhuie ste stukjes laten horen, 1 gevorderde leerlingen uit 1 sendaal assisteren daarbij, Het publiek zelf kan aanheta de van het programma ded men aan een open les om zot te ervaren hoe het is om opi djembé samen muziek tei ken. Tot slot is er vanaf half zes dtj legenheid om informatie ii winnen over het nieuwe lesbt dat op 6 en 8 mei begint. Bij voldoende belangstel begint met ingang vanhetni we seizoen een cursus perci Bij deze cursus ligt het acces het aanleren van diverse sp technieken van slagwerkinst menten, zoals claves, cow-lx agogo bells en conga. Er is hard aan gewerkt. Door Frans de la Haye, jeugdig ontwerper en door Auping. En dan, in 1973, verschijnen de eerste Aurondes in winkels en slaapkamers. In groen. Het bed wordt direct een hit, is nu een klassieker en wordt nog altijd graag gekocht. Het is nauwelijks veranderd. Goed, er kwamen nieuwe kleuren, laatst nog aubergine en zand. Het sobere achterelement kreeg gezelschap van de typerende achterwand met roldeurkastjes. En in het begin was de bedlamp Aureo er nog niet. Maar de ziel bleef steeds de ziel. Auping Auronde. De nachtrust zelf. www.auping.nl We vieren de dertigste verjaardag van Auronde niet met een bekertje koffie en een plakje Deventer koek, maar met een flinke korting: uw tweede matras voor de helft van de prijs.* "Vraag naar de voorwaarden bij uw dealer. Naast de ruime vergoeding zijn er diverse extra's zoals: vakantiegeld i startpremie aanbrengpremie voor abonnees en bezorgers gratis regenpak gratis krant Interesse? Neem contact op met de afdeling Binnendienst Distributie, telefoon 0800-0235111 (tijdens kantooruren), of kijk op internet: www.deleukstebijbaan.nl De minimumleeftijd is 15 jaar. 5l»£ KRANT VOOR ZEELAND Enkele cijfers: - Elk jaar komen naar schatting 1.000 kindereii een verkeersongeval in het ziekenhuis tereelf De helft van deze kinderen heeft hoofdletsel. - Jaarlijks moeten ongeveer 19.000 kinderen nas de EHBO na een val op hun hoofd. - Per jaar worden ongeveer 80 nieuwe gevallei van een hersentumor vastgesteld bij kinderen!! 15 jaar. - Naar schatting worden in Nederland jaarlijks 50.000 tot 80.000 kinderen slachtoffer van k dermishandeling. Bij meer dan 50% daarvanisü sprake van letsel in het hoofd-nek-gebied. - In Nederland krijgen per jaar 2,7 op de 10( kinderen een herseninfarct of hersenbloeding, Wilt u meer informatie? Neem contact op. Steun de Hersenstichting Nederland Wetenschappelijk onderzoek en revalidatie zip uiterst belangrijk om hersenletsel te behandel» Verder is goede voorlichting van belang. Worddn' nateur van de Hersenstichting of doe een gift. - Korte Houtstraat 10, 2511 CD 's-Gravenhage - Tel. 070 www.hersenstichting.nl Als je reuma hebt is een zorgeloze vakantie vaak moeilijk of lijkt helemaal niet mogelijk. Toch zijn er vele mogelijkheden. Het Reumafonds organiseert namelijk al sinds 1958 betaalbare, aangepaste vakanties in binnen- en buitenland voor mensen met reuma. Met aangepaste voorzie ningen, speciaal vervoer naar het vakantie-adres, rolstoeltoeganke lijke hotels en zorg op maat. Allemaal zaken die nodig zijn als u een onbezorgde vakantie wilt hebben. Door de inzet van vele vrijwilligers tijdens de reis en steun van het Reumafonds is het mogelijk deze aangepaste reizen aan te bieden tegen prijzen die vergelijkbaar zijn met gewone vakanties. Waar wilt u naartoe? Wilt u naar een zonnige bestem ming, houdt u van prachtige na tuur of begeeft u zich liever in het gedruis van een grote stad? De nieuwe Reuma-vakantiegids 2003 biedt u een gevarieerd pakket reizen in binnen- en buitenland. Zo zijn er busreizen naar bestem mingen in o.a. Nederland, België, Duitsland en Tsjechië en vliegrei zen naar Portugal en Spanje. In Nederland en Frankrijk hebben we ook bestemmingen waar u met eigen vervoer naar toe kunt reizen. De reizen onderscheiden zich van reguliere vakantiereizen door het aangepaste reistempo, de belan geloze medewerking van vrijwilli gers en de toegankelijkheid van het vervoer en de accommodaties voor rolstoelgebruikers. Een eigen vakantiecentrum Het Reumafonds heeft ook een eigen vakantiecentrum Groot Stokkert op de Veluwe. Het ligt midden tussen bossen en heide velden en heeft een hotel, bunga lows en appartementen. U vindt daar speciale voorzieningen als rolstoelservice, verharde wandel paden, algemene da en een extra verwarmd zwei* met badrolstoelen en een helling baan. Meer informatie Wilt u meer informatie overde vakanties van het Reumafond neemt u dan contact op meto^ afdeling reizen, 020-5896# Voor informatie over Groot Sto^" kunt u bellen met 038-4472# Of kijk op www.reumafonds11'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 40