13 Gemeenten zien brood Tunnel populairder dan verwacht prob£,huurd1rsans Sport in de breedte op Bevelanden Nieuw ROC-pand Goes toont zijn contouren 1 Zij krijgt 35% ext beltegoed cadea Hij krijgt de Sony Ericsson Tl00 voor maar 99,- Get more. Mobile- - - tijdelijke t-tag is directeur Buis doorn in het oog Get more. T -Mobile Beroep Greenpeace-actie beboet Leerlingen lopend naar school voor goed doel zeeuwse almanak BEVELANDEN/THOLEN donderdag 17 april 2003 Smet Kosten Maand van de filosofie Filosofische ontdekkingsreis Brasseriemenu Kolonisten van Catan Sexteto Temporal KERY Markt 51 Middelburg (0118) 886886 Nieuwe visie rfwirWout Bareman ïERNEUZEN - In de eerste maand na de opening werden yj de tolpoortj es van de ffesterscheldetunnel geniid- 112.000 tot 12.500 voertui- „en per dag geregistreerd. Directeur T. Buis van de NV flesterscheldetunnel is daar over erg tevreden. „Het is voor ons goed om te constateren dat Je overtocht van de Wester- schelde is gestegen van zo'n (voertuigen per dag via de veerboten naar ruiin 12.000 via de tunnel." Indeprognoses over het gebruik van de tunnel in de beginperio- deging de exploitant uit van een gemiddelde van 12.000 voertui gen op werkdagen. Dat aantal wordt nu dus overtroffen. Maar Buis wil op basis daarvan nog niet speculeren over het hogere rendement dat de tunnelexploi tatie oplevert en een versnelde investering van dat extra kapi- 1 in de bouw van de kanaal tunnel bij Sluiskil. „Het is leuk zoals het nu loopt, maar we moeten de verdere ont wikkeling van de verkeersstro men nog even afwachten. In de beginfase hebben we natuurlijk veel tunneltoerisme gehad. Maar spannend is ook hoe het verkeer zich komend paasweek- einde ontwikkelt. We zitten nog in de opbouwfase en we leren nog elke dag." Buis vindt het opvallend dat zich vrijdags het meeste verkeer aandient. Dat is juist de dag waarop eens in de veertien :n inspectie en onderhoud plaatsvindt. De tunneldirecteur ervan uit dat die 'piek' wordt veroorzaakt door toeris tisch verkeer. De tunneldirectie is overigens niet van plan de onderhoudsbeurten in verband met die drukte te verplaatsen. De kinderziektes zijn inmiddels [rotendeels overwonnen. Op snaantal punten is de software van de computergestuurde ap- GOES - Bij wijze van eindexamenstunt, maar vooral voor het goede doel, zijn leerlingen van het Calvijn College in Goes gisteren naar school komen lopen. Niet alleen de eindexa menleerlingen deden dat. Ook j ongere leerlingen stapten soms vele kilome ters naar school en lieten zich door familie en vrien denper kilometer betalen. Hetgeld is voor een vluch- telingenproject in het grensgebied van Birma en Thailand. Voor de leerlingen van het Calvijn College is naar school lopen bepaald geen flauwekul. Veel van hen wonen in Krabbendijke, Waarde, Oostdijk, Kapel- Ie, maar ook op Walcheren wonen leerlingen die in Goes op school gaan. Sommigen tippelden wel 25 kilometer om op school te komen, en moesten daarvoor al voor vieren tk bed- Leerlingen die op Tholen wonen, vanwaar- u't een wandeling zou Vorkomen op een dag- te's, pakten de fiets en hapten soms meer dan ^'jftigkilometer. Een aan tel leerlingen liep of fiets- |e zelfs na schooltijd het Me eind terug. Het project dat de leerlin gen hebben uitgekozen, wordt uitgevoerd door A-vluchtelingenzorg. ™t richt zich op vluchte rs®, veelal jongeren, teem het grensgebied van tema en Thailand te- techt zijn gekomen. De I anderen lopen het risico 31 handen te vallen van teensenhandelaren of in eProstitutie te belanden, e enige manier om aan ae uitzichtloze situatie te ««snappen is hulp. van tetenaf. En dan kan heel ÏÏ'S §eld een groot ver- tehü betekenen 311 elke vijf euro die de I '«riingeri bij elkaar heb- ngelopen, kan een jon- 0 vluchteling een jaar 1 ,arscho°l. Verder is er in Pr°ject geld nodig de meest elementaire als kleding, voed- telenlr' 'Uisvesting. paratuur aangepast. Buis: „En verder was het natuurlijk een kwestie van wennen voor zowel onze mensen als de tunnelge bruikers. Ik heb de indruk dat het nu allemaal veel soepeler verloopt, al blijkt de betaling met de chipknip nog steeds wat moeizaam te gaan." Inmiddels beschikken 18.000 regelmatige tunnelgebruikers over de t-tag, het apparaatje waarmee abon nementhouders snel de tol- poortjes kunnen passeren. Dat er nog steeds 10.000 mensen met een tijdelijke t-tag (een kaartje) rondrijden, noemt Buis een smet op de exploitatie in de beginfa se. „Die tijdelijke t-tag functio neert wel, maar zo hoort het natuurlijk niet. We willen als exploitant optimale service bie den en dan past het niet dat j e de mensen toch met zo'n tijdelijke tag opzadelt." In overleg met de Oostenrijkse leverancier wordt ernaar ge streefd de tijdelijke t-tags voor eind mei te vervangen door een definitieve. Buis: „Het is een kwestie van een verkeerde plan ning bij de producent en een overrompelende belangstelling voor de t-tag bij de tunnelge bruikers. Tja, misschien hadden we rekening moeten houden met meer. Maar eind volgende maand lijkt het leed geleden." De tunneldirectie is niet van plan de eis van de motorrijders voor een gereduceerd tarief in te willigen. In het eerste weekeinde na de opening van de tunnel protes teerden tweeduizend motorrij ders tegen het feit dat zijnet als personenauto's, vier euro per tunnelpassage dienen af te tik ken. Met een t-tag, die op mo torfietsen moeilijk is te installe ren, valt de doortocht een euro goedkoper uit. De tunnelexploitant onder zoekt nu een simpelere methode om de t-tag op motoren te in stalleren. De verkeersstromen via de tun nel hebben de afgelopen weken, volgens Buis, nog eens onder streept dat de knelpunten zich vooral voordoen op de Sloeweg aan Bevelandse kant en bij de kanaalbrug van Sluiskil. Die knooppunten schreeuwen orn een snelle oplossing. door Rob Paardekam KAPELLE - Gisteren is het startschot gegeven voor het breedtesportproject van Kapelle en Reimerswaal. In beide ge meenten werden tal van activiteiten ge houden. Kapelle en Reimerswaal zijn de eerste Zeeuwse gemeenten die samen een pro ject op het gebied van breedtesport be ginnen. Ze steken de komende zes jaar vele tonnen in onder meer bewegingson derwijs, verenigingsondersteuning en volwassenen- en ouderensport. Onder breedtesport vallen alle activiteiten die niet beroepsmatig of op topniveau wor den beoefend. Zowel in Kruiningen als Kapelle ging gistermiddag een skeelertocht van start met als bestemming Hansweert. In dorpshuis Kaj Munk verrichtten burge meester A. Verbree van Reimerswaal en wethouder J. Herselman de officiële ope ningsplechtigheid van het project. On dertussen konden de bewoners van Ka pelle in het park aan de Ambachtsheren- wegeling basketballen, polsstoksprin- gen en ringsteken. Op sportpark het Groene Woud werd een skate-clinic voor de jeugd gehouden. In Reimerswaal ge beurt dat woensdag 23 april op diverse basisscholen in Kruiningen. De clinics zijn bedoeld voor kinderen van negen tot en met twaalf jaar. Zij vormen de groot ste risicogroep als het gaat om skate-on- gevallen. Tijdens de clinic leren de scho lieren de basisvaardigheden en ervaren ze de voordelen van beschermingsmid delen. door Mieke van derJagt GOES - De vertegenwoordigers van de Bevelandse gemeenten in het Samenwerkingsverband Welzijnszorg Oosterschelde- regio zullen het project Woon- (her)kansing warm aanbevelen in hun gemeenteraden. Het pro ject voorziet in een laatste kans en begeleiding voor probleem huurders: mensen die wegens grote huurachterstand of ande re problemen uit hun huis wor den gezet. Ook in de Oosterschelderegio, waarvan ook Schouwen-Duive- land en Tholen deel uitmaken, neemt het aantal probleem huurders toe. De woningcorpo raties moeten steeds vaker men sen dreigen met uithuiszetting en in 25 procent van de gevallen komt het ook daadwerkelijk zo ver. Een eerdere poging om een laatste kans-project op te zetten strandde omdat gemeenten en woningcorporaties het niet eens konden worden. Nu wordt Emergis een belangrijke part ner in de onderneming. De groep klanten van Emergis, met name die mensen die wor den begeleid naar zelfstandig wonen, overlapt de groep pro bleemhuurders voor een deel. Emergis heeft ervaring in de begeleiding, de woningbouw corporaties kunnen hun des kundigheid en voorzieningen inbrengen, de gemeentelijke so ciale diensten doen aan schuld hulpverlening en ook het Zorg kantoor van de provincie kan bijdragen in het project. Behalve een hoop ellende kan het project ook een heleboel geld schelen. Want mensen die uit huis worden gezet, moeten ergens onder dak. De woning corporaties laten dikwijls veel geld zitten in de afwikkeling, de mensen komen toch weer in een huurwoning terecht of komen in de crisisopvang, die ook maar een beperkte capaciteit heeft. Er is dus alle partijen veel aan gelegen om een toename van de uithuiszettingen te voorkomen. Zonder actie zal die toename wegens de verslechterende eco nomische situatie zeker niet uit blijven. Het project moet op 1 januari 2004 beginnen en gaat ruim 220.000 euro per jaar kosten. De woningcorporaties betalen een kwart van dat bedrag voor een maatschappelijk werker die wordt ondergebracht bij de GGD. De gemeenten betalen sa- men ook een maatschappelijk werker die bij de GGD werkt. Emergis levert met een sociaal verpleegkundige ook een kwart en het Zorgkantoor betaalt een administratieve kracht en de rest van de kosten. Als alle partijen in de komende maanden hun fiat geven, kan het project in september begin nen. Advertentie april bij aankoop filosofieboek Filosofie Magazine cadeau vanavond, vanaf 19.30 uur door De Drvkkery, o.l.v. Mark van der Graaff vanavond vanaf 17.30 uur Griekse salade en groenteschotel (vegetarisch) of lamstoofpotje en fruitsalade 11,50 of 9,00 (vegetarisch menu) zaterdag 19 april 11.00-16.00 uur demonstratie 15.00-16.30 uur tango kijk ook op www.drukkerii middelburv. nl de Winkel Beeld 6>C Geluid Advertentie Met het T-Mobile Beltegoedpakket ben je een jaar lang verzekerd van elke maand zeer voordelige belminuten. Er zijn 3 verschillende pakketten, met een voordeel dat kan oplopen tot 35% gratis extra bettegoed! En als je meer beltegoed nodig hebt, dan kun je dit heel eenvoudig opwaarderen met losse beltegoedbonnen die je vrijwel overal al vanaf 10,- kunt kopen. Wil je meer weten, ga dan naar de T-Mobile dealer, Kijk op www.t-mobile.nl voor de actievoorwaarden of bel 0800-7123. Hij koestert de universele jongensdroom, Maurits uit Vlissingen. Later zal hij brandweerman worden en mensen redden uit geteister de panden. Dat zijn vader deel uitmaakt van de politie bevalt hem wel, maar hij ziet zijn eigen toekomst toch net een slag anders. Stoerder. En hij gaat er trouwens van uit dat zijn vader die visie op termijn zal delen. Tijdens een gesprek dat hij onlangs met de buurman had, liet hij dat blijken. „Pappa is nou nog politie man, maar later wordt hij ook brandweer", zei hij vol vertrouwen. Kinderen konden gisteren de basisvaardigheden van het skaten leren in Kapelle; het was een van de onderdelen van het breedtesportproject van de gemeenten Kapelle en Rei merswaal. foto Willem Mieras Als je nu een Sony Ericsson T100 neemt, krijg je daar 10,-* beltegoed bij. Dat is mooi, maar nog niet alles. Want als je dit combineert met een T-Mobile Beltegoedpakket, krijg je nog eens tot 35% extra gratis beltegoed. Da's dubbel voordeel dus! En wanneer je meer beltegoed nodig hebt, dan kun je dit heel eenvoudig opwaarderen met losse beltegoedbonnen die je vrijwel overal al vanaf 10,- kunt kopen. Wil je meer weten over de vele mogelijkheden en voordelen van T-Mobile? Ga dan naar de T-Mobile dealer, kijk op www.t-mobile.nl of bel 0800-7123. waarvan 5,- via een antwoordkaart (actie loopt zolang de voorraad strekt). De prijs van de telefoon is een adviesprijs. np m m Het nieuwe onderkomen van het ROC is zo ontworpen dat het vanuit de lucht gezien de vorm van een mens heeft. luchtfoto Aero Lin door Rob Paardekam GOES - Gisteren is het startsein gegeven voor de nieuwbouw van het Regionaal Opleidings centrum (ROC) aan de Besse- straat in Goes. De opleidingen die het ROC in Goes aanbiedt, zitten nu nog verspreid over de stad, maar worden volgend jaar ondergebracht in het nieuwe pand. Het gaat om de opleidingen ver zorging en verpleging, Cios, ui terlijke verzorging, welzijn, as sistenten gezondheidszorg en educatie. Door ze in één gebouw te verzamelen denkt het ROC de kwaliteit van het onderwijs te verhogen. Zeker voor opleidin gen die betrekking hebben op gezondheidszorg en welzijn, maar ook voor het Cios, is het belangrijk over goede praktijk voorzieningen te beschikken. Het nieuwe gebouw zal daar ruimschoots in voorzien. Er komen bovendien een cen trale mediatheek, een open leer centrum en een grote college zaal. In de huidige situatie, waarin het ROC in Goes vier vestigingen heeft, was dat niet haalbaar. Het nieuwe gebouw komt op de plaats van het voor malige Ter Welle. Het wordt 185 meter lang en krijgt vier verdie pingen. De architect heeft het gebouw zo ontworpen dat het vanuit de lucht gezien de vorm van een mens heeft. Dat staat symbool voor de nieuwe visie van het ROC, waarin de leerlin gen centraal staan. In het nieu we gebouw volgen vanaf sep tember 2004 ruim 2800 leerlin gen onderwijs. De totale inves tering bedraagt 22 miljoen euro. MIDDELBURG - Greenpeace Nederland is door de Middel burgse politierechter voor dief stal en vernieling veroordeeld tot 5000 euro boete. Actievoerders van de milieuor ganisatie hadden 15 april vorig jaar in de Sloehaven van Vlis singen tropisch hardhout van het Turkse schip Balaban gesto len. De actie was bedoeld om aandacht te vragen voor de be scherming van oerbossen en re genwouden. Een van de milieu activisten had dezelfde dag een tros van een sleepboot van Mul traship doorgesneden om te be lemmeren dat het schip kon aanleggen. Officier van justitie H. den Hartog had 10.000 euro boete geëist. Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 33