pzc 3 kampioen n hoofdklasse Tennissers De Schelde 2 en Game'78 beginnen met winst Tennisteam Drive verslaat Sluiskil 19 Van de Wijnckel nadert koploper topscorer spits Alberto Condo Morgado LVi E' van Nassau-E. Car- Lj f dP. van Gemert-R. Pau- fvnmise. Clinge klopt RIA W. met 1-0 uitslagen agenda dinsdag 15 april 2003 Passeren neaert0'1: Boekhouden Badminton Schaken Sportprijsvragen Tennis Zwemmen salto's onzekerheid innr Eugène de Kok ©DELBURG - Onnavolgba- e passeerbewegingen, negen loelpunten en achttien achter- (aartse salto's. Dat is wat Al- jgrto Condo Morgado (19) dit eizoen al aan de supporters van ■oetbalcïub Zeelandia Middel burg heeft laten zien. „Een niet e volgen voetballer", typeert rainer Huib Meerman zijn aan- aller, Condo Morgado is gebo- en en opgegroeid in Angola, iaar woont sinds vijf jaar in (ederland. inkele bestuursleden in de kan- ine van Zeelandia Middelburg ijken enigszins bezorgd zodra t horen over de aandacht voor lorgado. Te veel belangstelling nuerwel eens voor kunnen zor- jendat ze de aanvaller aan een judere club kwijtraken. En jvijt willen ze hem bij de fusie- lub allerminst. Zelf vindt Mor- ;ado de aandacht wel leuk. laarhet voetbal is het allerbe- angrijkste", zegt hij met een jimlach van oor tot oor. legen doelpunten heeft hij dit eizoen al gescoord voor de Mid- lelburgse club. Elke goal wordt teevast gevierd met twee ach- erwaartse salto's. Met de negen loelpunten is de spits tevreden, ïaar vergeleken met de aantal- sin zijn drie voorgaande sei- oenenbij Zeelandia is het maar icinig. Het afgelopen jaar, toen ijnogin de A-junioren speelde, indigde hij op 23. Het jaar aarvoor maakte hij er zelfs 33. letiszijn eerste jaar in het seni- renelftal en dat is even wen- fii. Condo Morgado: „Erwordt ier veel fysieker gespeeld, ze foberen me altijd te raken. Ik «meer iemand van de bal." Iet die bal doet hij af en toe on- avolgbare dingen, vindt zijn 'ainerHuib Meerman. „Hij is iet te verdedigen. Wat een an- er in twee stappen doet, doet ijinéén. Passeren kan hij als de este, ondanks dat hij fysiek niet de sterkste is." Het onbere kenbare spel van hem heeft ook wel lastige kanten, zegt de oe- fenmeester. „Hij is erg moeilijk te analyseren. Als je bepaalde vormen wilt trainen lukt dat soms ook gewoon niet met hem." Systemen en patronen zijn niet echt aan Condo Morgado be steed. Zijn tactiek is er meer een van een schitterende eenvoud. „Ik wil meestal zo snel mogelijk voor het doel komen en scoren." Op die stijl komen nog wel eens reacties van de kant. „Ik leer hier om meer met de anderen te spelen. Het commentaar vind ik niet erg, daar leer ik van", zegt de aanvaller. De drang naar de goal komt voort uit de wil om te winnen. „Ik geef altijd alles, ik wil per se winnen en ben erg fa natiek. Als ik een wedstrijd speel, vergeet ik alles. Soms ko men er een paar vrienden van me kijken, maar hen zie ik pas na de wedstrijd." De sport betekent veel voor de Angolees. „Als ik een bal zie, wil ik voetballen. Ik heb altijd zin." Hij speelt al zijn hele leven. In Luanda, de hoofdstad van An gola en de plek waar Condo Morgado is opgegroeid, was hij vaak op straat te vinden. „Ik voetbalde elke dag met mijn vrienden. Het is daar wel wat anders. Iedereen probeert el kaar een beetje te passeren. Hier spelen ze veel meer in combina ties." Lid van een club is hij in Angola nooit geweest. „Er bestaat wel een competitie in Luanda. In de stad zijn negen wijken die alle maal een team hebben en tegen elkaar voetballen. Ik wilde ook wel hogerop, maar je moet daar iemand hebben die je kan hel pen. Mijn situatie was niet echt prachtig. Ik kreeg geen kansen om te voetballen." Vijf jaar geleden besloot hij om de uitzichtloze situatie in Ango- oorRoeland Alders USSINGEN - Het derde chaakachttal van HWP uit Sas anGent heeft beslag gelegd op (titel in de hoofdklasse van de «uwse Schaakbond. In de (ttste en voorlaatste ronde «sloeg het team overtuigend iouburg 2 en werd daarmee on- fteikbaar voor de rest. 'ffldau uit Axel zette een grote bp richting promotie naar de andelijke derde klasse. Door ïn overtuigende 6,5-1,5-over- vinning op Terneuzen 2 én «zij het puntverlies van de Wcurrentie is het team vrijwel ier van de tweede plaats, die «recht geeft op promotie. Mburg 2-HWP 3 2-6: HWP 3 iende in de kampioenswed- Pjd overtuigend af met Sou- ®g2. Het verschil werd vooral |®aakt op de topborden, waar PT drieënhalf punt uit vier Nijen behaalde. Bas Rouw Waalde namens Souburg de fte overwinning, Jean-Pierre 'wGemert en Edgar van Boven waalden remise. HWP 3 keert b een afwezigheid van twee ®zoenen weer terug in de lan- Mijke derde klasse. fca'''eerd; 1- RSchroevers-H. «jnckele 0-1; 2. P. Uijtdewilli- f Y^Hamer 0-1; 3. M. Toeten- S j 1. rt 0-1; 4. E. van Boven- radder remise; 5. R. Steijn-T. trTnf 6' R°uu>-J- Gom- leuzen 2-Landau 1,5-6,5: aruime winstpartij van Lan- i die enigszins geflatteerd art Audenaert en Arjo Ar- 'e boekten regelmatige 'ingen voor Landau, de overige zeges kwamen gelukkig, tot stand. Peter svaart won dankzij een „Jf3n opponent Freeke k Theo de Putter boekte oordat tegenstander An- 'teixeira teveel wilde. Ter- ■u ton hier slechts drie re- -s egenover stellen, zodat r«dse zege fors uitviel. "«no'l'-T'b L C. Freeke-P: Kalis- S-I-3 Teixeira-T. de Putter iÓ r^eKoeiier-D. van Vliet 0-1; "iers-E, Bolleman remise; uza mm («aKWde Clerck remise; 8.E. 5.1 - .7? 2-Zierikzee Middelburg 2 boekte ezege op Zierikzee, die volgens teamleider Alex Jonk heer enigszins fortuinlijk tot stand kwam. Zelf stond hij ver loren, maar wist uiteindelijk nog remise te forceren. En ook andere partijen die iets minder stonden voor Middelburg wer den uiteindelijk door de spelers van Zierikzee niet in winst om gezet. Overwinningen van Wout van Wijnen en Ronald Lauer bleken uiteindelijk voldoende voor de Middelburgse winst. Gedetailleerd: 1. M. Westerweele-J. Aangeenbrug 0-1; 2. W. van Wijnen- R. v/d Veken 1-0; 3. S. Sanders-M. Krijger remise; 4. M. van Eekhout- B. v/d Graaf remise; 5. J. de Jager- A. Bandsma remise; 6. A. Jonkheer-H. Jukkenekke remise; 7. M. de Bock- S. Spiegels remise; 8. R. Lauer-J. v/d Made 1-0. SVWZV-De Zwarte Dame 4-4: Het duel der middenmoters ein digde in een zwaarbevochten gelijkspel. Uiteindelijk schoten beide teams hier niets mee op, omdat nummer twee Landau niet meer kan worden bijge haald. Buiten de vier remises werden de Oostburgse winst partijen gescoord door Chris Lanckriet en Simon Provoost, terwijl Hagenaars en Zweedijk voor het team uit Kruiningen wisten te winnen. Gedetailleerd: 1. C. Lanckriet-W. Bliek 1-0; 2. B. de Vogelaere-P. v/d Borgt remise; 3. A. van Hoeve-W. Meulblok remise; 4. S. Provoost-W. Jacobusse 1-0; 5. J. de Meester-A. Hagenaars 0-1; 6. G. de Winter-J.K. Tolhoek remise; 7. S. Braem-D. van Noppen remise; 8. A. Oosters-L. Zweedijk 0-1. HWP 4-Goes 1,5-6,5: Goes boekte een overtuigende over winning op degradatiekandi daat HWP 4 en behield daarmee een theoretische kans op de tweede plaats en promotie. HWP kwam in de wedstrijd vol gens teamleider Provoost dui delijk te kort om het Goes lastig te kunnen maken. Het behaalde slechts één winstpartij, doordat Eric van de Wynckele op het eer ste bord Rinus Burgerhoff wist te verrassen. Manuel Colsen haalde nog een halfje tegen Remco van de Braak. Gedetailleerd: l.E.vd Wynckele-R. Burgerhoff 1-0; 2. C. Smits-J. van Ruler 0-1; 3. F. van Parys-E. Kloos terman 0-1; 4. C. Provoost-L. Nieu- wenhuijse 0-1; 5. R. Facchin-J. Gro- chal 0-1; 6. M. Colsen-R. v/d Braak remise; 7. R. van Waterschoot-M. Luitwieler 0-1; 8. GJ. Uytdewilli- gen-J. Pauptit 0-1. la en de burgeroorlog, die daar al tientallen jaren woedt, te ont vluchten. Hij kwam naar Ne derland. Als alleenstaande min derjarige asielzoeker (AMA) kwam Condo Morgado terecht in de opvang in Oisterwijk. Vier jaar geleden verhuisde hij naar Middelburg, waar hij sinds kort alleen op kamers woont. Over zijn verleden in Angola praat hij liever niet. „Het is te lastig voor mij om te vertellen. Ik wilde ge woon een beter leven en stude ren. Daar kon dat niet." Inmiddels zit hij in Middelburg in het eerste jaar van een admi nistratieve opleiding aan het ROC. Ondanks wat kleine pro blemen met de taal gaat het goed. „Boekhouden lijkt me erg leuk. Ik wil graag op een kan toor gaan werken." Zijn school en het voetbal slokken veel tijd op. Daarnaast zijn er nog talloze andere zaken die hij moet rege len. „Ik moet alles, echt alles zelf doen. Soms kan ik me ook niet zo goed concentreren door alle bijzaken. Ik krijg wel hulp, ook van mijn ploeggenoten. De trainer is ook altijd positief te gen mij." Condo Morgado vindt het jam mer dat Huib Meerman aan het einde van het seizoen naar Ka- pelle vertrekt. Hij weet zelf nog niet zeker of hij volgend j aar op nieuw in Middelburg voetbalt. „Ik moet nog met de nieuwe trainer (Wil Wijnands) gaan praten. Als ik de kans krijg, wil ik graag blijven." De onzekerheid over zijn voet baltoekomst lijkt samen te han gen met de vraag of Condo Mor gado in Nederland mag blijven. Na vijf jaar is dat nog altijd on zeker. Met zijn advocaat proce deert hij nog steeds voor een permanente verblijfsvergun ning. Het lange wachten onder gaat hij opvallend nuchter. „Ik wacht al bijna vijf jaar. Ik kan er toch helemaal niets aan doen." door Willy van Leeuwen VLISSINGEN - De tennissers van De Schelde 2 en Game'78 zijn goed begonnen in de vierde klasse 37 van de landelijke com petitie. De Vlissingse ploeg won met 6-2 van Zoom 2, het Clingse Game'78 was met 5-3 te sterk voor het IJzendijkse Tiola 2. De Schelde-speelster Kim van der Steen won van Schellingen met 6-4 6-1. Nadine Hillebrand had het in haar partij tegen Mol nar erg moeilijk: 2-6 6-2 6-3. De mannen van De Schelde hadden het erg zwaar. Tom Feli- us verloor de eerste set tegen Van de Nieuwenhuyzen met 4- 6 maar pakte in de tweede set goed door en won gemakkelijk met 6-0. In de tiebreak van de derde set moest Felius toch nog het hoofd buigen: 6-7. Koen de Groot maakte het Van de Nieu wenhuyzen moeilijk, maar ver loor: 6-7 4-6. In de dubbelpartijen toonde de thuisploeg zich de sterkste. Bij de vrouwen won Hillebrand/ Van der Steen met 6-1 6-2, ter wijl de mannen de zege pakten met 6-4 6-2. In de mixedpartijen was de thuisploeg opnieuw tweemaal winnaar. Game'78 speelde in IJzendijke de Zeeuws-Vlaamse derby te gen Tiola 2Tiola bood prima te genstand door overwinningen van Youri Loonstijn en Anneke Riemens in het enkelspel. Game'78 kwam op gelijke hoog te door een zege van Tom Huis en Fanny Kool. Uiteindelijk Robbie van de Wijnckel foto Peter Nicolai van onze sportredactie VLISSINGEN - Met een doel punt in de slotfase van het duel met Goes breidde Bres- kens-spits Robbie van de Wijnckel zijn seizoenstotaal uit naar 22 doelpunten. Van de Wijnckel verkleinde de achterstand op koploper Adri van Hanegem, die niet in actie kwam met IJzendijke, tot één doelpunt. Het Zeeuws topscorersklasse ment ziet er als volgt uit: 1. Adri van Hanegem (IJzendijke) 24 doelpunten; 2. Robbie van de Wijnckel (Breskens) 22; 3. Patrick Koppejan (De Meeuwen) en Mar cel Lourens (Zeelandia Middel burg) beiden 19; 5. Niek van Sprundel (Aardenburg) en Lun- ven Vermeer (VC Vlissingen) bei den 17; 7. Arjan Koopmans (Ril- landia) 16; 8. Jacco den Hamer (Zaamslag), Jimmy Pinas (GPC) en Patrick Ketting (WHS) allen 15; 11. Rieno van Oost (Hoek), Martin de Hamer (Nieuwdorp), Mark Minderhoud (Noormannen) en Peter Willemse (Kapelle) allen 14; 15. Niels Paardekooper (Goes Comé Nieuwerkerk (VCK) en Ludwig van Gremberghe (RIA W.) allen 13; 18. Wilco de Valk (Kloe- tinge), Frank Allaart (Seroosker- ke), Ronald Zwager (Duiveland) en Martin Kiesenberg (ZSC'62) allen 12; 22. Erik de Groene (Kloe- tinge), Jacky de Smit (Arnemui- den), Lex Zwang (Duiveland), Jean-Paul Harthoom (Apollo'69), Esad Osmanovski (Breskens), Pe ter van de Linde (Oostburg) en Vincent de Rijke (Walcheren) al len 11; 29. Christiaan Boon (SSV'65), Sander Rijswijk (Ka pelle), Tim Louwiesse (Terneu- zense Boys), Iwan Geense (Noad'67), Leon Goossen (AZVV), Niels van de Moezel (ZSC'62), Serge Berrevoets (Goes), Ronnie Tresonie (Aardenburg) en Jeroen van Ommen (GPC) allen 10. door Willy van Leeuwen IJZENDIJKE - Het tennisteam van Drive was in de hoofdklasse mannen met 4-2 te sterk voor Sluiskil. De Sasse equipe kwam in zijn tweede wedstrijd, die op de eigen banen werd gespeeld, goed voor de dag. De Schelde en Smash hielden elkaar in Vlis singen in evenwicht: 3-3. Drive kende een goede start in de derby tegen Sluiskil. Sascha Saey gaf Riny Kort met twee maal 6-0 het nakijken. Kim Langeraert kwam tot een over winning tegen Dethlef Pieters. Langeraert speelde in de eerste set verdedigend. Daar had Pie ters geen goed antwoord op. Via 3-3 en 6-3 stelde Langeraert mede door veel dubbele fouten van Pieters de eerste setwinst veilig met 6-3Pieters maakte in de tweede set meer tempo, maar ook nu was hij met 6-3 kansloos. Paul Cortvriendt en Coen Dob- beleir maakten er een aantrek kelijke driesetter van. In de eer ste set nam Dobbeleir een 3-0- voorsprong, dat was uiteinde lijk goed voor 6-4-winst. Bij 5-3 in de tweede set verspeelde Dobbeleir twee matchpunten. Dat kwam hem duur te staan. Cortvriendt putte er moed uit en pakte de tweede set met 7-5. In de beslissende derde set speelde de Drive-speler aanvallend, wat resulteerde in 6-2-setwinst. Jos Zegers bezorgde zijn team een punt door Frank Hamelink terug te wijzen met 1-6 2-6. Na dat Pieters/Dobbeleir de eerste dubbel op hun naam hadden ge- schrevenmet 7-5 1-6 2-6, beslis te het duo Langeraert/Seen de wedstrijd door Kort/Matthijsen met 6-1 6-3 te verslaan. Drive won de wedstrijd daardoor met 4-2Het betekende voor Sluiskil de eerste nederlaag. In Vlissingen stonden de teams van De Schelde en Smash tegen over elkaar. Ze hielden elkaar goed in evenwicht. JurjenMooi- broek boekte een overwinning op Ronald van Remortel (6-3 6-3) en Alexander Bauwens haalde een punt binnen door Hans van Slooten een 4-6- setwinst af te snoepen. Van Slooten moest bij 2-4 voor Bau wens opgeven in verband met een handblessure. Bij Ruben Hendrikse en Patrick Vervaet viel de beslissing in twee sets in het voordeel van Vervaet uit met 3-6 4-6, maar dat werd door Ro gier van Housselt weer rechtge trokken met tweemaal 6-1. Ook in de dubbels werden de punten gedeeld zodat beide teams drie punten konden bijschrijven. CLINGE - Clinge bleek in een inhaalduel in de vierde klasse A met 1-0 te sterk voor RIA W. De ploeg deed daarmee goede zaken met het oog op het ontlo pen van de nacompetitie voor behoud in de vierde klasse. Het enige doelpunt van de wedstrij d kwam kort na de rust op naam van Jean-Luc de Houck. Atletiek Rotterdam Marathon: A. Bun (RKHAV) 2.59.29 uur; Harold Hiel (RKHAV) 3.08.04; In- grid IJsebaert (RKHAV) 3.10.29. waren de bezoekers toch met 3-5 te sterk. Ralf Vervaet kon in zijn enkel spel tegen Tom Huis geen vuist maken: 6-0 6-1. Youri Loonstijn bracht zijn team weer op gelijke hoogte door een 6-1 7-6-zege op Robin de Witte. In het mannen- dubbel hadden Joël van Over loop en Youri Loonstijn het erg zwaar tegen de goed serverende Tom Huis en Niek de Koster. Het Tiola-duo bleef steken op 4-6 2- 6. Ook bij de vrouwen werden de punten gedeeld. Sharon de Wit te werd door Fanny Kool in de eerste set op 6-0 gezet, maar kwam in de tweede set sterk te rug met een 6-1-setwinst. Kool won de derde set uiteindelijk met 6-3. In de andere vrouwen enkel bezorgde Anneke Rie mens haar team een punt. Ze versloeg Jeanine Hollestelle met tweemaal 6-3. Sharon de Witte en Anneke Riemens waren in het dubbel goed op dreef tegen Hollestelle/Adriaansens: 7-6 en 6-4 voor de Tiola-vrouwen. Game'78 toonde zijn kwalitei ten in de mixedpartijen. Ralf Vervaet en Anneke Riemens werden verslagen door Robin de Witte/Fanny Kool met 1-6 4-6. Joel van Overloop en Sharon de Witte konden ook niet op tegen Niek de Koster en Marisa Adri- aansens: 1-6 3-6. MLTC 2 en Tiola 1 deelden de punten in Middelburg. Bram de Nijs deed goede zaken voor zijn team door met 6-4 6-2 Patrick Marteyn aan de kant te schui ven, maar Dominique Asselman compenseerde dat met winst op Michiel van Kuijk: 1-6 2-6. De Middelburgse Saskia Oranje was met 4-6 6-3 6-2 de baas over Isabel Leenhouwers, terwijl Annemarie Ketting (ook MLTC) Tanja van den Dikkenberg een 7-5 6-2-nederlaag bezorgde. Toch kwam Tiola nog terug in de wedstrijd. Paul Hendrikse en Dominique Asselman waren namelijk met 2-6 6-7 te sterk voor Van Kuijk/Molopodis, ter wijl Tanja van den Dikkenberg en Jose de Wit sneuvelden tegen Annemarie Ketting en Annique van de Walle: 4-6 6-4 6-1. Tiola won beide mixedpartijen. Sas kia Oranje en Bram de Nijs ver loren met 0-6 3-6 van Patrick Marteyn en Isabel Leenhouwers en Orestis Molopodis en Anni que van de Walle het met 2-6 4-6 niet konden bolwerken tegen Paul Hendrikse en Jose de Wit. Cadzand. Vierde grand prix jeugd. Jongens, enkelspel. Categorie 0:1Paul Filius, 2. Ru ben Spelier. Categorie 1: 1. Samuel Zwemer, 2. Pascal Schweertman. Categorie 2:1Eelco Buuron, 2. Tobias Coppejans. Ca tegorie 3: 1. Sander Klein, 2. Martijn Jonk man. Categorie 4:1Kevin van der Maas, 2. Kevin Zweedijk. Jongens, dubbel. Catego rie 0: 1. Michiel Huiskens/Richard Loos, 2. Ruben Spelier/Stefan Huber, Categorie 1:1. Colin van de Woestijne/Pascal Schweert man, 2. Samuel Zwemer/Patrick Swaanen. Categorie 3: 1. Sander Klein/Martijn van Hommerig, 2. Dries Okkersen/Gerard Steur. Categorie 4: 1. Luc Brilman/Kevin van der Maas, 2. Kevin de Korte/Michaël Bakx. Meisjes, enkel. Categorie 2: 1. Mandy van Ipenburg, 2. Yvonne van Lieshout. Catego rie 3: 1. Anne Stoel, 2. LiesTheunissen. Ca tegorie 4: 1. Tekla van Gils, 2. Nikita Buur. Categorie 5: 1. Miranda van der Maas, 2. Jantien van Hoeve. Meisjes, dubbel. Cate gorie 2:1Mandy van Ipenburg/Yvonne van Lieshout, 2. Karin Verbeek/Christel Ver steeg. Categorie 3: 1. Tekla van Gils/Nikita Buur, 2. Vivian de Smit/LiesTheunissen. Ca tegorie 4: 1. Miranda van der Maas/Denise Jonkman, 2. Samantha Arts/Sheena Sant stra. Westdorpe. Poolbiljarten, district Kanaal zone. Eerste divisie: Your Servicei-Het Paradijs 3-3, DeTukker-Dino's4-2, De Presi dent-Het Hoeckhuys 5-1, Beterdak/De Gra vin-The Underdogs 3-3, ZV Untouchables- DoubleorNothing3-3,J eff rey's-ZV Al I Sta rs 0-6, ZV Untouchables-@ Your Service! 3-3, Jeffrey's-ZV Untouchables 1-5,ZV All Stars- The Underdogs 5-1, Double or Nothing-@ YourService! 4-2, HetHoeckhuys-Doubleor Nothing 1-5, Jeffrey's-@ YourService! 2-4. Eindstand: All Stars 22-182, De Tukker 22- 167, Beterdak/De Gravin 22-138, The Under dogs 22-122, De President 22-111Double or Nothing 22-100, Your Service! 22-88, ZV Untouchables 22-72, Het Paradijs 22-56, Di- no's 22-54, Het Hoeckhuys 22-47, Jeffrey's 22-35. Tweede divisie: Roskam-Tricky Hot Shots 4- 2, The Ivory Ball's-The Riffbitches 3-3, Team X-The Riff 3-3, ZVS-Pooligans 5-1, First La- dies-The Elmo's 3-3, Team X-The Ivory Ball's 3-3. Eindstand: The Elmo's 21-132, ZVS 21-124, Dream Team 21-117, The Ivory Ball's 21-106, First Ladies 21-104, De Pooli- gans 21-98, The Riff 21-94, Tricky Hot Shots 21-83, Roskam 21-62, The Riffbitches 21-61, Team X 21-56. Augusta. The Masters, 5,2 miljoen euro. Eindstand: 1. Weir(Can)281 slagen (-7) wint op eerste hole in verlenging van Mattiace (VSt) 281, 3. Mickelson (VSt) 283, 4. Furyk (VSt) 284, 5. Maggert (VSt) 286, 6. Els (ZAf), Singh (Fiji) 287,8. Byrd (VSt), Verplank (VSt O'Meara (VSt), Olazabal (Spa), Toms (VSt) 288, 13. Goosen (ZAf), Clark (ZAf) 289, 15. Beem (VSt), Cabrera (Arg), Love (VSt), Law- rie (Schl, Choi (ZKo), Woods (VSt) 290. New York. NHL, playoffs. Eastern Conference: Boston Bruins - New Jersey Devils 0-3. Stand best of seven se ries: 0-3. Western Conference: Edmonton Oilers - Dallas Stars 3-2. Stand best of seven series: 2-1. ZSB Hoofdklasse. Achtste ronde: Souburg 2-HWP 3 2-6; Terneuzen 2-Landau 1,5-6,5; Middelburg 2-Zierikzee 4,5-3,5; SVWZV-De Zwarte Dame 4-4; HWP 4-Goes 1,5-6,5. Stand: 1. HWP 316 matchpunten/47,5 bord- punten; 2. Landau 12/42,5; 3. Goes 10/35,5; 4. Middelburg 10/33; 5. SVWZV 9/33; 6. De Zwarte Dame 9/32; 7. Souburg 2 9/32;8. Ter neuzen 2 5/28,5; 9. Zierikzee 0/18,5; 10. HWP 4 0/17,5. Lucky Day 3073. 10-13-15-18-25-26-27-38- 44-46-47-53-59-62-64-68-72-73-75-79 (onder voorbehoud). Monte Carlo. Mannen, Masters Series, 2,2 miljoen euro. Eerste ronde: Ferrero (Spa/1- Arthurs (Aus) 6-4 6-1, Portas (Spa) - Roddick (VSt/3) 7-6 6- 3, Nalbandian (Arg/6) - Gasquet (Fra) 6-4 6-0, Schüttler (Dui/8; - Santoro (Fra) 6-1 6-2, Kuerten (Bra/10) - Fish (VSt) 3-6 6-1 6-0, Lo pez (Spa) - Corretja (Spa/12) 7-6 6-3, Cle ment (Fra) - Gonzalez (Chl/14) 6-4 6-3, Lju- bicic (Kro) - Zabaleta (Arg) 6-3 7-6, Gaudio (Arg/13) - Ferrer (Spa) 7-5 6-2, Mantilla (Spa) - Sargsian (Arm) 6-0 7-5, Volandri (Ita) - Ste- panek (Tsj) 6-4 6-3, Martin (Spa) - Olivier Ro- chus (Bel) 6-3 3-6 6-2, Spadea (Vt) - Joezjni ((Rus) 6-16-2, Horna (Per) - Mathieu (Fra) 6-4^ 6-4, Vicente (Spa) - Escudé (Fra) 6-4 6-3, Nor man (Zwe) - Lapentti (Ecu) 6-3 6-3. Amelia Island. Vrouwen, 585.000 euro. Eerste ronde: Barna (Dui) - Toeljaganova (Oez) 6-0 7-5, Morigami (Jap) - Dominikovic (Aus) 6-2 6-2, Zvonareva (Rus) - Granville (VSt) 6-7 6-3 6-1, Pratt (Aus) - Bielik (VSt) 2-6 7-5 6-0, Garbin (Ita) - Perry (VSt) 4-6 7-5 6-2, Craybas (VSt) - Sequera (Ven) 3-6 6-2 6-2, Vakoelenko (Oek) - Frazier (VSt) 6-2 6-4, Ven- to-Kabchi (Ven) - Bartoli (Fra) 7-5 6-0, Likovtseva (Rus) - Foretz (Fra) 6-1 6-2. Boedapest. Vrouwen, 110.000 euro. Eerste ronde: Koulakova (Tsj/6) - Gubacsi (Hon) 6-2 6-2, Serra Zanetti (lta/8) - Neffa de los Rios (Par) 7-6 7-6, Prusova (Tsj) - Talaja (Kro) 3-6 6-4 6-3, Sanchez-Lorenzo (Spa) - Martinez (Spa) 6-7 7-5 6-3. Mannen, wereldranglijst: 1. Hewitt (Aus) 4410, 2. Agassi (VSt) 4295, 3. Ferrero (Spa) 3135, 4. Moya (Spa) 2970, 5. Federer (Zwi) 2515, 6. Roddick (VSt) 2430, 7. Costa (Spa) 2235, 8. Safin (Rus) 2090, 9. Novak (Tsj) 1991, 10. Grosjean (Fra) 1870, 14. Schalken 1700,66. Sluiter629,67. Verkerk 614(74), 74. Krajicek540,103. Van Lottum381 (105), 146. Van Scheppingen 258 (145). Mannen, Champions Race: 1Agassi 336, 2. Schüttler (Dui) 234,3. Federer 192,4. Hewitt 166, 5. Roddick 161, 6. Kuerten (Bra) 150, 7. Moya 142,8. El Aynaoui (Mar) 129 (9), 9. Fer- reira (ZAf) 118 (8), 10. Called (Arg) 105, 38. Schalken 58 (37), 46. Sluiter 51 (42), 47. Ver kerk 49 (45), 58. Krajicek 38 (57), 126. Van Lottum 7 (139), 160. Wessels3 (154). Vrouwen, wereldranglijst: 1. Serena Wil liams (VSt) 7147,2. Clijsters (Bel) 4585 (2), 3. yenus Williams (VSt) 4555 (2), 4. Henin-Har- denne (Bel) 3842,5. Davenport (VSt) 3075,6. Capriati (VSt) 2898,7. Mauresmo (Fra) 2688, 8. Rubin (VSt) 2524, 9. Hantuchova (Slw) 2508,10. Myskina (Rus) 2336,135. Noorlan- der 248 (134), 176. Oremans 180,25 (159), 184. Boogert 172,75(187). Goes/Hulst. Districtscompetitie. 2e klasse, deel 5: Mannen. 4x 50 m. wisselslag jeugd: 1De Ganze 2.24,27.50 m. vlinderslag mini- oren 6 el.: 1Simon Edenburg (OND) 0.49,33 2. Dennis Wolfert (SCH) 0.39,36 3. Mitchel Kappetein (SCH) 0.41,26. 100 m. vrije slag junioren2el.: I.Zjen Geensen(SCH) 1.10,53 2. Jacob Poot (GAN) 1.14,14 3. Mertijn Loof (SCH) 1.15,80.100 m. wisselslag junioren 4 el.: 1. Stefan de Feyter(SCH) 1.11,09 2. Jon as de Maet (BRU) 1.13,63 3. Brian Oosting (BRU) 1.14,25. 50 m. rugslag jeugd 2 el.: 1. Jos Schrijver (GAN) 0.35,92 2. Dennis van Antwerpen (OND) 0.36,59 3. Patrick Bruines (GAN) 0.37,65. 200 m. wisselslag: 1. Roel Dellaert (BRU) 2.29,04 2. Youri Vaes (OND) 2.33,163. Robbert Dellaert (BRU) 2.35,45.50 m. vrije slag minioren 6 el.1. Dennis Wolfert 0.34,94 2. Ivar Jansen v. Roosendaal (SCH) 0.37,54 3. Yannick Mol (STV) 0.38,05. 50 m. schoolslag junioren 2 el.: 1. Zjen Geensen 0.41,81 2. Jacob Poot 0.42,45 3. Mertijn Loof 0.43,06.100 m. rugslag junioren 4 el.: 1Jo- naes de Maet 1.16,642. JelleTerpstra (OND) 1.17,11 3. Stefan de Feyter 1.19,15. 100 m. vrije slag jeugd 2 el.: 1. Dennis van Antwer pen 1.05,14 2. Jonaes de Maet 1.11.32, Pa trick Bruines 112,28.50 m. vrije slag: 1Roel Dellaert 0.25,75 2. Robbert Dellaert 0.25,98 3. Evert Schietekatte (OND) 0.26,45.4x 50 m. vrije slag junioren 2 el.: 1. De Schelde 2.23,59. Vrouwen: 4x 50 m. vrije slag jeugd 2 el.: 1. Stormvogel 2.10,12 2. Bruinvis 2.11,24 3. Onderdak 2.12,02.50 m. vlinderslag mini- oren 6 el.: 1. Monique de Haard (STV) 0.37.50 2. Marit Balledux (BRU) 0.42,63 3. Nicky Koole (SCH) 0.43,08.100 m. vrije slag junioren 2 el.: 1. Naomi Smits (BRU) 1.06,95 2. Varda Wagter(SCH) 1.11,033. Krista Vaes (OND) 1.13,08.100m. wisselslag jeugd 2 el.: 1. Liselotte Koek (BRU) 1.15,61 2. Anne Pel (STV) 1.21,62 3. Daphne Wiskerke (BRU) 1.21,68.50 m. rugslag senioren 2 el. 1. Rian- ne Schutte (STV) 0.35,69A 2. Claudia Terp stra (OND) 0.35,69B 3. Daphne Wiskerke 0.42,54. 200 m. wisselslag: 1. Naomi Smits 2.50,66 2. Jessica Geldof (STV) 2.56,17 3. Varda Wagter 2.58,30. 50 m. vrije slag mini- oren6el.: 1. Monique de Haard0.33,842. Ri- anne Poot (GAN) 0.35,85 3. Nicky Koole 0.35,94.50 m. schoolslag junioren 2 el.: 1. Li selotte Koek 0.39,23 2. Krista Vaes 0.40,27 3, Claudia Terpstra 0.41,05. 100 m. rugslag jeugd 2 el.: 1. Naomi Smits 1.15,51 2. Liselot te Koek 1.19,45 3. Anne Pel 1.21,69. 100 m. vrije slag 2 el.: 1Claudia Terpstra 1.08,94 2. Daphne Wiskerke 1.10,40 3. Rianne Schutte 1.11,07. 50 m. vrije slag: 1. Jessica Dellaert (BRU) 0.31,17 2. Jessica Geldof 0.31,71 3. Truus Claeys (BRU) 0.32,02. Uitslag: De Schelde 2832.62, De Bruinvis 2848.59, On derdak 2969.99, De Ganze 3079.51, De Stormvogel 3084.79. _dinsdag_ MM Voetbal Amsteldistrictsbeker. Kwartfinale: RCS- VVGZ. Locatie: sportpark De Alblas te Oost-Souburg. Aanvang: 18.30 uur. De Angolees Alberto Condo Morgado, spits van Zeelandia Middelburg, is volgens trainer Huib Meer man een niet te volgen voetballer. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 49