Droge keeltjes in het groen 13 Omwonenden Cerestar nemen advocaat in arm -hl ^4' wi""' ■Br* Drietal voor rechter wegens productie feestpillen in bunker Kloetinge dinsdag 15 april 2003 Viagra Actie tegen huisartsenpost Boete voor opslaan autobanden Zeeland heeft weinig jongeren Jongen mishandeld Axelaar beboet voor dumpen afval lite? I Nn Is het u ooit opgevallen dat het leven leuker wordt als je flexibel bent? Als het om flexibiliteit gaat, kunt u met de Opel Meriva alle kanten op. Schuif de achterstoelen voorwaarts, achterwaarts of naar de zijkant. Klap elke stoel plat. Wilt u vijf zitplaatsen? Vier, drie of twee? Dankzij het revolutionaire FlexSpace® kunt u uw auto indelen zoals u wilt. Moeiteloos. Telkens weer. Dat is 100% flexibel. Dat is de nieuwe Opel Meriva. Vanaf 16.950,-. Celstraffen geëist in zaak rond xtc fnrAector Dooms MIDDELBURG - Bij de brand in een bunker in Kloetinge werd 27 juli vorig jaar een xtc-labo- ratorium ontdekt. Tijdens het onderzoek stuitte de politie op een netwerk van synthetische harddrugs, dat zich uitstrekte over nog meer plaatsen in Ne derland. Gisteren moesten zich drie verdachten voor de recht bank in Middelburg verant woorden voor de fabricage van xtc-pillen in Kloetinge en Via- nen. Ook werd de drie mannen ver weten dat ze 'voorbereidings handelingen' hadden verricht vanuit Den Haag. Tegen twee mannen uit Den Haag en Breda, 56 en 46 jaar, werden gevange nisstraffen van zes jaar geëist. Een 54-jarige inwoner van Den Haag hoorde vierenhalf jaar cel tegen zich eisen. Volgens officier van justitie R. Jeuken beperkte de rol van een vierde verdachte, een 43-ja- rigeman uit Goeser zich toe dat hij wist van het xtc-lab in de zo geheten cyberbunker. Daar run de de Goesenaar een computer bedrijf. Een deel van de bunker hadhij verhuurd aan zijn mede verdachten, niet beter wetend dan dat het om een schildersbe drijf uit Den Haag ging. Als het aan de officier ligt wordt de Goesenaar veroordeeld tot tweeënhalve maand gevange nisstraf: de straf die hij in voor arrest heeft uitgezeten. „Hij wist ervan. Er was veel lawaai en stank." Ook vond de officier dat hij zich had moeten afvra gen wat een schildersbedrijf uit Den Haag in een bunker in Kloetinge heeft te zoeken. De 56-jarige Hagenaar en de Brabander hadden een toon aangevende rol bij de productie, terwijl de 54-jarige Hagenaar klusjes verrichtte. Hij verleende hand-en spandiensten. Zo zorg de hij voor de grondstoffen (ace- ton en zoutzuur) en hielp hij bij het productieproces, dat werd geleid door twee Chinezen. „Opvallend was de gelijkenis met de andere xtc-laboratoria in Vianen, Papendrecht en Dor drecht, waarbij de Chinezen ook zijn betrokken. Hun zaak dient voor de rechtbank in Dor drecht", wist de officier. De eis tegen de 54-jarige Hage naar viel lager uit, omdat zijn rol geringer was en hij veel in formatie had verstrekt, ook over zijn medeverdachten. Het on derzoek kwam daardoor in een stroomversnelling. Aanvanke- door Harold de Puysseieijr SAS VAN GENT - Een jurist van Milieurechtshulp Neder land onderzoekt voor het Comi té Geluidshinder St. Albert de mogelijkheden om te procede- tegen zetmeelfabrikant Ce restar in Sas van Gent. Bewoners van de Benelux- straat, die zich in het comité hebben verenigd, willen dat er een eind komt aan de geluids overlast. Het comité ondernam vorig jaar actie, maar tot op he den is volgens woordvoerder E. lijk dacht hij dat het om de pro ductie van viagra ging. Volgens hem was het gelukt om 160 kilo xtc in de bunker van Kloetinge te produceren. De officier be schreef het gevaar van xtc-pil- len die als pep middel veelvuldig op houseparty's worden ge bruikt, maar een ernstige be dreiging voor de gezondheid vormen. „Het is algemeen be kend dat sommige mensen die een pilletje namen nooit meer wakker werden.Nadat het xtc- lab in Vianen juni vorig jaar werd ontruimd, werd het mate riaal via Den Haag naar Kloe tinge gebracht om daar een fa bricageproces op te zetten. De oudste verdachte beriep zich op zijn zwijgrecht en zijn tien jaar jongere compaan zei hooguit één keer voor laswerkzaamhe- den in de cyberbunker te zijn ge weest. Jeuken putte het bewijs uit de getuigenverklaringen, te lefoontaps en een dna-onder- zoek. Raadsman P. de Jonge voerde verzachtende omstan digheden aan in de vorm van de psychische problemen van zijn 54-jarige cliënt, die volledig had meegewerkt aan het onder zoek. De rechtbank doet over twee weken uitspraak. Verheecke niets aan de overlast gedaan. „Hoewel in de eerste weken de wil aanwezig bleek om de overlast te beperken, is in de praktijk niets verbeterd. De milieusituatie is nog verder ver slechterd. Er is ook sprake van stank", aldus Verheecke. De provincie is na geluidson- derzoek begin dit jaar tot de conclusie gekomen dat Cerestar zich houdt aan de normen uit de milieuvergunning. De jurist on derzoekt de mogelijkheden om de milieuvergunning van Ceres tar open te breken. GOES - April doet wat hij wil. Lag er vori ge week nog een laagje papperige sneeuw op de voorruit en beregenden de fruitte lers hun knoppen nog tegen de vorst, nu hebben de bloemetjes alweer dörst. Droogte in april. Het komt zelden voor, maar de gemeente Goes is overal op voor bereid. De afdeling Stadsbeheer heeft de pekel- wagens nog maar net in het zomergelid geparkeerd, of de werknemers zijn al weer op pad om de plantjes water te geven. Een hele klus, want overal in Goes staan bloembakken juichend de lente te onder strepen en heel veel jonge aanplant van boompjes en heesters schreeuwt om een slokje water. foto Willem Mieras KAPELLE - Veel inwoners van Kapelie zijn niet te spreken over de onlangs opgerichte huisartsenpost voor de Bevelan- den. Een protestactie heeft vierhonderd handtekeningen opgeleverd. Initiatiefneemster E. Vermeulen is een groot te genstander van de huisartsenpost naast het Oosterschelde Ziekenhuis in Goes. Daar kunnen inwoners van Noord- en Zuid-Beveland in het weekend en 's avonds terecht voor huis artsenzorg. Volgens Vermeulen is de post een flinke verslechtering van de medische zorg in de gemeente Kapelie. Ze beklaagt zich over het feit dat aan de patiënten vooraf niets is gevraagd. „Het is ons opgedrongen." De Kapelse heeft de afgelopen week vier honderd handtekeningen opgehaald. Er lagen lijsten in win kels en bij bejaarden ging ze persoonlijk langs. „Bij sommige mensen ben ik een half uur binnen geweest", legt ze uit. „Deze mensen maken zich veel zorgen." Er wordt vooral geklaagd over de hoge prijzen en de slechte bereikbaarheid per open baar vervoer. „Meer betalen voor minder dienstverlening", vat Vermeulen samen. „Dit gaat levens kosten." Ze wil de handtekeningen deze week overhandigen. MIDDELBURG - Voor het opslaan van drieduizend autoban den op een weiland is gisteren in Middelburg een 50-jarige man uit Oudelande door de economische politierechter ver oordeeld tot 1500 euro boete. De verdachte had aangevoerd dat de banden nog te gebruiken zijn, maar dat verweer ging niet op. De Bevelander bleek 18 oktober vorig jaar in Oude lande niet in het bezit te zijn van een milieuvergunning voor afvalstoffen. VLISSINGEN - Bijna drie op de tien Zeeuwen zijn jonger dan 25 jaar. Daarmee ligt het aandeel jongeren onder de bevolking iets onder het landelijk gemiddelde. Flevoland telt de meeste jonge inwoners. Bijna vier op de tien inwoners van deze pro vincie zijn jonger dan 25 jaar. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De grootste groep jeugdigen in Zeeland zit in de categorie 4 tot en met 11 jaar. Een halve eeuw geleden brachten volgens het CBS gezinnen in het zuiden meer kinderen voort dan gezinnen in het noor den. Rond 1950 was het aantal geboorten per duizend inwo ners in Noord-Brabant en Limburg ongeveer een kwart hoger dan in Groningen en Friesland. Van zo'n uitgesproken noord- zuid-patroon is geen sprake meer, constateert het CBS. Lim burg, Zeeland en Groningen zijn de minst vruchtbare provin cies. Flevoland, Drente, Friesland en Overijssel brengen naar verhouding de meeste kinderen voort. RENESSE - Een zeventienjarige jongen uit Oude-Tonge is zondagnacht op Hoge Zoom in Renesse mishandeld. Hij werd volgens de politie door twee onbekenden zonder aanleiding tegen zijn hoofd getrapt en geslagen. MIDDELBURG - Een 31-jarige man uit Axel is gisteren door de economische politierechter in Middelburg veroordeeld tot 120 euro boete. De politierechter achtte bewezen dat de Axe laar 5 april vorig j aar huishoudelij k af val in Wesdorpe had ge dumpt. !¥-«* I» - nVgJ5L Prijs incl. BTW en BPM, excl. kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Prijs- en specificatiewijzigingen voorbehouden. Gem. brondstofverbr. en C02-uitstoof, volgens Richtlijn 1999/100/EG. Benz.motoren kms/liter: van 12,2 tot 13,9. Liters/100 km: van 8,2 tot 7,2. C02 gr/km: van 196 tot 173. www.opel.nl Opel. Fresh thinking - better cars.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 35