11 Inbraak bij streng beveiligd bedrijf GroenLinks slaat alarm over basisschool 24 uur per dag, 7 dagen per week Raad Borsele praat over locatie kazerne Bootkaartenactie voor bibliotheek blijkt groot succes Onderzoek risico's asbest in De Reiger Coulant LnJHOB zeeuwse almanak BEVELANDEN/THOLEN dinsdag 15 april 2003 Bestuur reïntegratiebedrijf houdt vast aan sluiting Thoolse vestiging Üsnog inspraak [.Valckestraat Heb je vragen over je telefoon, abonnement of rekening? Onze klantenservice is altijd bereikbaar: 06 2867 0800. the future's bright, the future's Orange ^■orange.nl Boete voor varen door Oliegeul Wandjes Wij richten kantoren in P I Boete voor dumpen afval uan onze regioredactie SINT-MAARTENSDIJK - Bij het distributiecentrum van woonboulevard Bouman Pot ter aan de Nijverheids weg in Sint Maartensdijk is afgelo pen weekeinde voor duizenden euro's aan navigatieappara- tuur gestolen uit vrachtwa gens. Dedaders wisten het streng be- veiligde bedrijfsterrein op te komen, door een gat onder het hek door te graven. „Onvoorstelbaar", zegt H. Ver- braeken van Bouman Potter. „We hebben er alles aan ge daan om het terrein zo goed mogelijk te beveiligen. Er stond zelfs stroom op het hek. Als je schrikdraad aanraakt, heb je daar zeker een paar uur last van." Verbraeken is knap teleurgesteld. Het distributie centrum opende in september zijn deuren. „We hebben er echt uren, dagen, zelfs weken over nagedacht hoe we de zaak het best konden beveiligen. Er is flink in geïnvesteerd. En dan graven ze een diepe kuil en kruipen gewoon onder het hek door." De daders hebben in vijf vrachtwagens op het terrein ingebroken en navigatieappa- ratuur meegenomen. „Overal is de bedrading stukgetrokken. En dat terwijl we alles net keu rig in orde hadden. De installa teur was pas langs geweest om alle apparatuur te controle ren." In het pand zelf is niet in gebroken. Volgens Verbraeken komt daar ook niemand zo maar binnen. „Overal hangen alarminstallaties en tijdklok ken. Zonder pasje komt nie mand binnen. Het is echt ex treem beveiligd." Buiten wor den nu nog meer maatregelen getroffen. „Er komen in elk geval meer camera's op het terrein die ook 's nachts toezicht houden." Betho legt eis GS naast zich neer Hnnr Mieke van der Jagt GOES - Het algemeen bestuur van de Betho legt de opdracht van Gedeputeerde Staten om let besluit tot sluiting van de vestiging Tholen in te trekken ennogeens alternatieven te on derzoeken, naast zich neer. lïel willen de Raad van Com missarissen, de directie en het dagelijks bestuur helpen bij eventuele alternatieven die de gemeente Tholen nog aan draagt. Het dagelijks bestuur stelde gisteren tijdens een extra vergadering ook voor om een 'knip' te maken in het algemeen jestuur en de aandeelhouders vergadering. Dit om tijdroven- leakkefietjes in de toekomst te voorkomen. In de overtuiging dat er geen an- lere mogelijkheden meer rest en, nam het algemeen bestuur i december het besluit om de vestiging Tholen te sluiten, de rerknemers naar Goes te halen m zo alle banen bij de Betho linnenboord te houden. De ge vente Tholen keerde zich laartegen en vroeg tijd om al- ernatieven te onderzoeken, kertuigd van het ontbreken laarvan zette het bestuur de luiting door. Tholen vroeg aarop Gedeputeerde Staten in [grijpen en de gemeente alsnog ijd te gunnen voor een onder- oek. IS reageerden door het alge- leen bestuur van de Betho on- irgvuldig en haastig handelen EINKENSZAND - De ge- leente Borsele heeft de bewo- ers van de Jacob Valckestraat itgenodigd voor een inspraak- ijeenkomst, woendag om 19.30 ur in het gemeentehuis in leinkenszand. Ie bewoners van de straat wa- mboos geworden omdat de ge- leente zonder voorafgaand verleg een plan voor de herini- ichting van de Jacob Valcke- Iraat in de brievenbus had ge topt. ietdeplannen waren de bewo- ffi het al niet eens, maar het ?it dat er geen informatiebij- fnkomst was gehouden, deed oor velen de deur dicht, temeer ndat de gemeente meteen al 'ft de uitvoering wilde begin- en, lat gebeurde ook. Toen techni cs medewerkers vorige week laandagochtend hun spullen itpakten, trokken bewoners an de bel. De gemeente legde 8 werken vervolgens stil te verwijten en het bestuur, niet de gemeente Tholen, een onder zoek naar alternatieven te ge lasten. Voorzitter M. 't Hart maakte gisteren duidelijk dat dat niet kan. Raad van Commis sarissen, directie en dagelijks bestuur hebben alles, maar dan ook alles bekeken en vonden geen andere oplossing dan die vorig jaar werd gevonden. Volgens de voorzitter is het da gelijks bestuur unaniem in het voorstel de opdracht van GS naast zich neer te leggen, op het gevaar af dat GS in de plaats van het bestuur zullen treden. Dat kan in het uiterste geval volgens de Wet op de gemeen schappelijke regelingen. De Thoolse vertegenwoordiger M. Veldhuis kreeg tijdens de verga dering nog wel even slappe knieën en wilde een minder heidsstandpunt innemen. Zij keerde op haar schreden terug, nadat nog eens duidelijk werd gemaakt dat iedereen loyaal en geestdriftig zal meewerken aan het onderzoek naar de Thoolse alternatieven. Volstrekt onduidelijk is nog steeds de status van de reactie van GS. De Betho heeft op de vraag waarop het besluit is ge baseerd, wat de consequenties zijn en waar het bedrijf bezwaar moet maken en beroep aanteke nen, nog geen antwoord gehad. Volgens 't Hart weten ze het in het provinciehuis ook niet. Met die prangende vraag hangt ook een ander probleem samen: dat van het geprivatiseerde reïntegratiebedrijf. De gemeen schappelijke regeling, gevormd door de gemeenten op de Beve- landen en Tholen, heeft de be drijfsstructuur een aantal jaren geleden veranderd om snel op de markt te kunnen inspelen. Een Raad van Commissarissen neemt de economische aanstu ring van het bedrijf voor zijn re kening, de directie voert het uit en de gemeenschappelijke rege ling is bestuurlijk verantwoor delijk. De laatste ankert in de gemeentebesturen en fungeert ook als aandeelhoudersverga dering. Het besluit om Tholen te sluiten stoelde op lang minnen en plussen door de Raad van Commissarissen, de directie en het dagelijks bestuur. Nu GS een onmogelijke opdracht heb ben gegeven, heeft extra tijd verlies veel roet in het bedrijfs matige eten gegooid. De leden van de Raad van Commissaris sen hebben te kennen gegeven niet voor Jan-met-de-korte- Basisschool 't Schengehof in 's-Heer Arendskerke kampt met ernstig ruimtegebrek. foto Willem Mieras door Patrick de Block 's-HEER ARENDSKERKE - De Goese fractie van GroenLinks maakt zich ernstige zorgen over de slechte situatie op openbare basisschool 't Schengehof in 's-Heer Arendskerke. De school is verouderd en heeft te kampen met ruimtegebrek. Advertentie De directeur van't Schengehof, W. Boddaert, heeft de gemeente in 2000 al aangesproken op de klemmende situatie. De ge meente heeft met deze klachten nooit iets gedaan. Tijdens een fractievergadering van Groen Links sprak een van de ouders van de leerlingen zijn grote be zorgdheid uit over het huisves tingsprobleem. S. Verheij, lid van de Groen- Linksfractie, heeft de basis school daarom onlangs bezocht. „Ik ben echt heel erg geschrok ken van de situatie die ik daar aantrof." De school voldoet niet aan de hedendaagse veilig heidsmaatregelen en Arbo- voorschriften. Ruimte om mate rialen op te bergen is er ook niet. De toiletten doen dienst als op- berghokken. 't Schengehof heeft op basis van het aantal leerlingen recht op zes lokalen. Er is bewust voor gekozen om de leerlingen van de groepen drie tot en met zes op te splitsen in zeven groepen. Het gevolg is dat de zevende groep geen lokaal heeft en in de hal van de school zit, zodat er geen aparte ruimte meer is voor over blijven en zaken als remedial teaching. „De leerkrachten roeien met de riemen die ze hebben", zegt Ver heij. „De school moet bijvoor beeld meedoen met computer- onderwijs. Als ze dat niet doet, halen de ouders hun kinderen van school omdat deze niet met de tijd meegaat." De school in 's-Heer Arendskerke geeft de computerlessen nu in een aparte ruimte. Deze is eigenlijk te klein en als er iets gebeurt is er geen vluchtroute. Een eventuele ver bouwing zou kunnen worden gecombineerd met de vorming van een brede school, zoals die al in de Goese wijk Ouverture bestaat. In 's-Heer Arendskerke zijn de gedachten voor zo'n school gaan leven omdat de kin deropvang en verzorgingshuis Poelwijck al samenwerken, 't Schengehof zou zich daarbij kunnen aansluiten. Het college van B en W ziet goe de mogelijkheden voor het plaatsen van een brede school, maar een groot deel van de ge meenteraad wacht liever eerst de ervaringen van de Goese ini tiatieven op dit gebied af. Verheij heeft de gemeente in haar brief gevraagd om op korte termijn naar een oplossing te zoeken. Zelf denkt ze aan een overkapping. „De school be staat uit twee afzonderlijke ge bouwen. Daartussen ligt een plein. Voor relatief weinig geld zou het mogelijk moeten zijn om hier een overkapping op te zet ten. De school heeft dan in elk geval meer ruimte." Deze kan worden gebruikt voor het geven van computerlessen of het op slaan van materiaal. Ruim een week na het bezoek van Verheij is wethouder M. 't Hart gaan kijken naar de situatie op de school. Hij heeft gesproken met directeur Bod daert en toegezegd dat er aan passingen zullen volgen. De gemeenteraad bespreekt de aanpassingen in mei. Verheij vindt de voorlopige toezeggin gen geen reden om haar vragen niet te stellen. door Mieke van der Jagt HEINKENSZAND - De ge meenteraad van Borsele verga dert donderdagavond over de aankoop van een stuk grond op het bedrijventerrein Quisten- burg bij Borssele voor de bouw van een nieuwe brandweerga rage. Het besluit stond al eerder op de raadsagenda maar werd afge voerd omdat de plannen nog niet voldoende met de brand- weergroep Borssele waren be sproken. De groep Borssele krijgt al het extra materieel in beheer dat nodig is voor rampenbestrij ding en hulpverlening in de Wester- scheldetunnel. Ook moet in de Borsselse kazerne de beroeps brandweer worden gestatio neerd die extra zorg en coördi natie moet gaan bieden voor de tunnel en het Sloegebied. De huidige brandweerkazerne van de groep Borssele is niet alleen te klein, maar staat ook veel te dicht bij het dorp. Het plan om op Quistenburg te bouwen is, nadat het van de raadsagenda was afgevoerd, alsnog besproken met de man schappen van Borssele. Alter natieven bleken niet haalbaar. Quistenburg, aan de Kaaiweg, ligt net dicht genoeg bij het dorp om de brandweerlieden er snel te kunnen verzamelen. De aan- rijroutes naar de ingang van de tunnel en naar het Sloegebied zijn ook acceptabel. De raads vergadering is openbaar en wordt gehouden in de boerderij aan de Stenevate in Heinkens- zand. Aanvang 19.30 uur. achternaam een bedrijf te wil len runnen. Alle snelheid en flexibiliteit gaat verloren als GS een dergelijke vinger in de pap, of een spaak in het wiel, steken. De vergadering wilde over het scheiden van algemeen bestuur en aandeelhoudersvergadering, een maatregel die het probleem kan oplossen, nog geen beslis sing nemen. Wel over het voor stel om het gewraakte besluit te handhaven en Tholen te helpen bij het onderzoek. De door Tho len aangedragen alternatieven dien wel voor 25 juni hun moge lijkheden of onmogelijkheden te hebben bewezen. door Steffan ter Maat KORTGENE - Basisschool De Tweern in Goes voor speciaal onderwijs heeft gisteravond in restaurant de Korenbeurs in Kortgene een cheque ontvangen ter waarde van 11.000 euro van Rotary Club Goes-de Bevelan- den. Het geld - voor een nieuwe bibliotheek - werd opgebracht uit de tegoeden van oude PSD- abonnementen. Het initiatief hiervoor kwam van J. de Klerk van de rotary. Twee medewerkers van de school waren enige tijd geleden te gast bij de rotary en spraken over een nieuwe bibliotheek met speciale leesboeken. Vanuit de club werd er deze avond al di rect 300 euro beschikbaar ge steld. Later kwam het idee om met het verdwijnen van de veer diensten de PSD-kaarten in te zamelen waar nog een tegoed op stond. Dit leverde zo'n tweeduizend kaarten op. Ze werden per post toegestuurd en ook de leerlin gen van de Tweern trokken naar het plein van de veerdienst in Kruiningen om de automobilis ten op hun actie te wijzen. Bij het inleveren van een kaart bij de PSD kwamen per kaart vijf euro administratiekosten. Ook konden de restwaarden van diverse kaarten nog tot half maart op een kaart bij elkaar worden opgeteld. Dit bedrag mocht tot maximaal 999 euro per kaart oplopen en zorgde voor een grote besparing op de administratiekosten. Hiervan werd met de inzamelactie volop gebruik gemaakt. De medewer kers van de Tweern en ook leden van de rotary zorgden voor het bundelen van zoveel mogelijk kaarten. Van de 11.000 euro die de actie opleverde zijn de admi nistratiekosten al af. „Het is een overweldigende op brengst", reageerde Tweern-di- recteur T. Quaak. „Ik had 1000 euro al geweldig gevonden en toen iemand van de PSD zei dat het wel 5000 euro kon worden, heb ik nog gelachen. En dan is het nu nog meer dan het dubbe le. We zijn de rotary en Joep de Klerk, die het initiatief nam en er veel voor heeft gedaan, heel dankbaar. En de kinderen moe ten we ook niet vergeten, want die hebben heel hard hun best gedaan om de kaarten binnen te halen." De 310 kinderen van de school mogen allemaal een voorkeur voor een boek indienen dat ze graag willen hebben; de direc teur hoopt dat deze boeken er op korte termijn al kunnen zijn. Het overige bedrag is bestemd voor een nieuwe bibliotheek. Quaak: „Zie die eerste boeken maar als een soort van beloning; daarnaast kunnen ze natuurlijk in de nieuwe bibliotheek komen te staan. We maken met deze eerste boeken al een soort begin met de bibliotheek." De bibliotheek moet in het nieu we schoolgebouw komen, waar van de schoolleiding hoopt dat hij er in het schooljaar 2004- 2005 is. De bibliotheek moet dan boeken hebben, een zoek systeem met computers en meu bilair. Al met al gaat deze voor ziening zo'n 20.000 euro kosten. MIDDELBURG - De economi sche politierechter in Middel burg heeft gisteren een 52-jari- ge inwoner van Burgh- Haamstede veroordeeld tot 125 euro boete. De man voer 17 augustus vorig jaar met zijn vissersboot door de Oliegeul in Schouwen-Duive- land, terwijl dat water deel uit maakt van een beschermd na tuurmonument. De verdachte vindt dat hij als beroepsvisser recht heeft op ontheffing, maar dat wopdt hem niet verleend. door Mieke van derJagt HEINKENSZAND - Het colle ge van burgemeester en wet houders van Borsele wil de Gemeenschappelijke Gezond heidsdienst (GGD) laten onder zoeken in hoeverre de bestaan de toepassing van asbest in de openbare basisschool De Reiger in Heinkenszand een risico oplevert voor de volksgezond heid. Over asbest in de borstweringen onder de kozijnen van de school is onder ouders en de schoollei ding commotie ontstaan. Vol gens wethouder A. van Opdorp gaat het om eterniet-platen die jaren geleden overal in werden toegepast vanwege hun uitste kende brandwerende kwalitei ten. „Die platen zijn netjes geschil derd en ik ben ervan overtuigd dat het geen kwaad kan zolang je er niet in zaagt of boort. Er is geen enkele reden om in die pla ten te boren, dus ik vermoed dat er geen gevaar bestaat. We zien daarom ook geen reden om het spul weg te halen. Denk erom, als we alle asbest en eterniet in de gemeente zouden weghalen, hielden we haast geen bouwer ken meer overeind." Om geen enkel risico te nemen, Advertentie gaat de gemeente Borsele de GGD vragen de risico's bij De 'Reiger te onderzoeken. „We Rebben er natuurlijk niks aan als mensen verontrust zijn. Met het onderzoek kunnen ze wel licht worden gerustgesteld. Mocht blijken dat de platen wel kwaad kunnen, dan halen we ze natuurlijk weg, maar ik denk dat dat meer risico met zich meebrengt dan dat je ze gewoon laat zitten." Noordzandstraat 6 Yerseke tel. (0113) 57 29 07 fax (0113) 57 38 73 Tijdens dezelfde vergadering als waarin tot het onderzoek werd besloten, nam het college de beslissing om een paar as besthoudende wandjes in het gemeentehuis in Heinkenszand wel te laten verwijderen. „Tja, in die wanden moet worden ge zaagd en geboord. Daarom ha len we ze weg. Maar er blijft nog genoeg asbest in het gemeente huis zitten. Gelukkig wel, an ders zaten we niet meer droog. Het hele dak ligt vol." Het is, zo onderstreept Van Opdorp, niet zo dat de gemeente wel voor de eigen ambtenaren en niet voor de schoolkinderen zorgt. MIDDELBURG - De economi sche politierechter in Middel burg heeft gisteren een 42-jari- ge inwoner van Nieuwerkerk voor het dumpen van afval ver oordeeld tot 150 euro boete. De man had 6 november in de gemeente Schouwen-Duive- land houtafval, metalen, puin en as in de bodem gestort. Bij het vernieuwen van zijn parkeervergunning had die Vlissinger nog een vraagje: of hij ook een ontheffing kon krijgen voor een parkeerplek in de straat achter zijn huis. Heeft u daar een uitrit, ga rage, carport?", informeerde de parkeerbeambte. Een tikje bevreemd door de vraag, ontkende de Vlissin ger. Had hij over die voorzienin gen beschikt, dan had hij ook geen ontheffing nodig. ,,lk moet daar vanmiddag een paar kuub tuinhout uitladen en ik wil geen problemen", legde hij uit. Maar nee, de regelgeving voorzag niet in coulantie. In tegendeel. Hoogst geïnteres seerd keek de beambte de man aan en vroeg: ,,Hoe laat ongeveer? Dan noteer ik het adres vast."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 25