11 Benauwde reis door de luchtpijp 24 uur per dag, 7 dagen per week Resten beerputten en brouwerij gevonden onder oude kazerne Reorganisatie van ambtenarenapparaat Middelburg duister Middelburgse wethouder ziet maatregelen op korte termijn niet zitten Kruispuntplateaus komen eraan Coulant Volkstuinen in Middelburg doelwit van vernielingen zeeuwse almanak WALCHEREN dinsdag 15 april 2003 Steuntje in de rug voor hospice Te gortig Boete voor negeren vaarverbod in if -li HOEKMAN Puffertje Heb je vragen over je telefoon, abonnement of rekening? Onze klantenservice is altijd bereikbaar: 06 2867 0800. the future's bright, the future's Orange ^•orange.nl orange Damwand Duur pakketje Vlissinger van zijn fiets geduwd p M m j Parkeeroverlast op singels blijft jnnrAh van der Sluis MIDDELBURG - Bewoners van de singels in Middelburg blijven zeker tot het einde van dit jaar overlast ondervinden van ge parkeerde auto's. Wethouder H van 't Westeinde ziet geen mogelijkheid om de problema tiek op korte termijn tegen te ZIERIKZEE - De Stichting Hospice Schouwen-Duiveland gaat er vooralsnog vanuit dat het sterfhuis voor het eiland op iet beoogde terrein aan de Fre- derik Hendriklaan zal verrij zen. „Het is het enige stuk grond dat concreet is aangeboden", stelt penningmeester N. Punt. De stichting wacht nog op een besluit van de gemeente Schou wen-Duiveland of het hospice opdieplek planologische gezien wel mag verrijzen. beoogde plek voor het Schouwen-Duivelandse hospi ce is anderhalve maand geleden ter discussie gesteld door om wonenden. Zij voelen zich niet gemakkelijk met deze nabijheid van de dood. Projectontwikke laar!. Bij de Vaate, die de grond beschikbaar wil stellen voor het hospice, bekijkt nu of twee per celen op de hoeken van de Fre- derik Hendriklaan hiervoor daadwerkelijk gebruikt kunnen worden. De grondrapporten zijn inmiddels al binnen. Bij de Vaate verwacht nog 'twee tot drie weken' nodig te hebben, voordat duidelijk is of het hos pice daar terecht kan. Schouwen-Duiveland een eigen hospice steunt, blijkt wel uit het aantal verkochte 'Plat te' - kleine broodjes, die door de Soroptimistenclub Schou wen-Duiveland aan de man zijn jebracht. Gisteravond heeft de dichting de opbrengst - een heque ter waarde van 13.944 iiro - in ontvangst genomen. gaan. Procedurele regels, zoals een verkeersbesluit en in spraak, nemen zeker zestien weken in beslag. Hij zei dat gis teravond in een vergadering van de commissie Stadsbeheer. De gemeenteraad van Middel burg gaf het college vorige maand opdracht een oplossing te zoeken voor de parkeerover last langs de singels. Sinds de invoering van het nieuwe par keerbeleid hebben bewoners te maken met wildparkeerders die het betaald parkeren in de bin nenstad ontvluchten. Van 't Westeinde, die verkeers wethouder L. Luitwieler ver ving, zei tot de conclusie te zijn gekomen dat pas begin septem ber tijdelijke maatregelen mo gelijk zijn. „Stel dat we 't van avond eens worden: dan moet er eerst een verkeersbesluit wor den genomen, dat acht weken duurt. Vervolgens geldt de in spraakverordening van acht weken reactietijd en dan moe ten we nog tot uitvoering over gaan. En dat duurt zeker nog eens vier weken." Hij stelde voor om een terreintje aan de Oude Veerseweggeschikt te maken voor tachtig tot hon derd parkeerplaatsen en in het uiterste geval een overloopter rein aan de Sandberglaan in te richten. Pas op 1 januari vol gend jaar, als het parkeerbeleid is geëvalueerd, wil het college maatregelen nemen voor de sin gels. De opstelling van Van 't West einde kwam hem op forse kri tiek te staan. „Mijn vader zei al tijd: 'je smoesjes zijn goed, maar je praatje deugt niet", aldus P. Kraan van Leefbaar Middel burg. Die partij had vorige maand een initiatiefvoorstel in gediend om de bewoners van de singels een parkeervergunning te geven, maar dat plan kreeg in de gemeenteraad geen steun. „Het college heeft alleen geïn ventariseerd, maar heeft niet gekeken naar een oplossing. Dat snap ik niet. Had dan gezegd: 'we leggen de uitspraak van de gemeenteraad naast ons neer'. Dit is een kletsverhaal." Het betoog van Kraan kreeg bij val in de commissie. PvdA- woordvoerder S. Szarafinski noemde het heel erg frustrerend te horen dat B en W niet naar tij delijke maatregelen hadden ge zocht. „In september is het zo merseizoen voorbij en is de nood voor de bewoners langs de sin gel minder hoog." Zij kwam met het voorstel om een braaklig gend stuk terrein langs de Sportlaan in te richten als tijde lijk parkeerterrein in afwach ting van woningbouw. „Ik snap niet waarom dit allemaal zo lang moet duren." Volgens Van 't Westeinde had het college wel degelijk goed werk verricht. Parkeren verbie den op de singel zou onherroe pelijk leiden tot verschuiving van de problematiek richting Nieuw-Middelburg. Ook daar vergunningp arkeren invoeren zou 200.000 euro kosten. „We zouden dan overal blauwe zones moeten inrichten, terwijl we die aan het einde van het jaar wel licht weer zouden moeten weg halen als de evaluatie van het parkeerbeleid klaar is." Alleen maatregelen nemen voor de sin gels zou een investering van 37.000 euro vergen. Van 't West einde: „Datgeld hebben we niet, en voor een half jaar vonden we ook dat te gortig." Kraan bleef van mening dat het college zich onvoldoende had ingespannen. „Formeel zal de wethouder wel gelijk hebben, maar inhoudelijk kan ik er veel op afdingen. Ik krijg hier een heel onbevredigend gevoel bij." 'v t.j) 'JJ v MIDDELBURG - De econo mische politierechter in Mid- delburg heeft gisteren een 52- iarige inwoner van Burgh- Baamstede veroordeeld tot 125 euro boete. Beman voer 17 augustus vorig jaar met zijn vissersboot door de lliegeul in Schouwen-Duive- 1, terwijl dat water deel uit maakt van een beschermd na tuurmonument. Be verdachte vindt dat hij als Woepsvisser recht heeft op ontheffing, maar dat wordt hem "iet verleend. Een leerling van de Fransiscusschool in Middelburg blaast zich suf in de bus van het Astmafonds. foto Lex de Meester (Advertentie W N'oordzandstraal 6 Yerseke j (0113) 57 29 07 fax (0113) 57 38 73 door Anita Janse MIDDELBURG - Blazend en kruipend verkenden kinderen van de Fransiscus school in Middelburg gisteren de lucht- bus van het Astmafonds. Moegeblazen en met rood aangelopen hoofden conclu deerden zij: „Astma is een rotziekte." Er is maar één weg die de kinderen toe gang geeft tot de bus: de luchtweg. Via een grote mond en een smalle luchtpijp kruipen de kinderen van groep acht de luchtbus in. Ze worden welkom geheten in een donkere, brommende ruimte, waarvan de wanden op en neer gaan. „Even de longen uitzetten en dan zal ik jullie iets vertellen", zegt een vrijwillig ster. Middels een druk op de knop komen de wanden tot stilstand en stopt het ge ronk. Een bezoek aan de bus is niet vrij blijvend. Aan de hand van vragen en opdrachten moeten de kinderen spelen derwijs ontdekken wat astma inhoudt. „Astma is de meest voorkomende ziekte onder kinderen, maar nog steeds heerst er onbegrip", aldus de vrijwilligster. „Kinderen nemen vaak stiekem hun me dicijnen in, uit angst gepest te worden." Enkele kinderen proberen met een rietje een balletje door een buis te blazen. „Je moet heel hard blazen", moedigt een van de kinderen haar klasgenootje aan. „Ja, maar het lukt echt niet", verzucht het meisje, „ik ben er duizelig van. De twaalfjarige Myrna Staring heeft zelf astma en vindt de luchtbus een goed ini tiatief. „Misschien dat ze nu beter begrij - pen hoe ik mij voel als ik het benauwd heb. Soms denken ze dat je jezelf aanstelt als je medicijnen inneemt." Hoewel haar klasgenoten inmiddels vertrouwd zijn met haar 'puffertje' is Myrna toch blij dat ze zich eens verdiepen in haar ziekte. Kinderen met astma lopen vaak tegen grenzen aan. Ze kunnen problemen on dervinden met de gymles, zwemles en traktaties. „Door deze problemen onder de aandacht te brengen hopen we het de kinderen een beetje makkelijker te ma ken op school", vertelt een vrijwilligster. In Zeeland bestond eerst weinig belang stelling voor de bus, maar enkele ouders van astma-patiëntjes hebben zich sterk gemaakt voor de komst van de bus. Vori ge week stond de bus bij Goese scholen, deze week gaat de bus nog naar Hein- kenszand en Ovezande. Advertentie MIDDELBURG - Het water schap Zeeuwse Eilanden is bij Sint Laurens en in Grijpskerke begonnen met de aanleg van kruispuntplateaus op platte landswegen. De plateaus ma ken deel uit van het project Duurzaam Veilig. Hiervoor is vorig jaar de maximumsnelheid op een groot aantal plattelands wegen al teruggebracht van tachtig kilometer per uur naar zestig kilometer. Om ervoor te zorgen dat het gemotoriseerd verkeer ook echt afremt, wor den de verhogingen op de kruis punten aangelegd. Gisteren is daarmee een begin gemaakt op de kruisingen Pop- pendamseweg-Zwagermans- weg bij Grijpskerke en de Gol- steinseweg-Prooijenseweg bij Sint Laurens. Het bestaande wegdek is daar alvast wegge- freesd zodat de komende tijd de verhoging kan worden aange bracht. Het werk aan de plateaus moet op 9 mei afgerond zijn. foto Lex de Meester door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Archeologen hebben op het terrein van de ou de Berghuijskazeme aan de Zuidsingel in Middelburg res tanten van beerputten en een bierbrouwerij gevonden. Dat antwoordde wethouder A. van 't Westeinde (Cultuur) gister avond tijdens een vergadering van de commissie Stadsbeheer op vragen van de VVD. Volgens hem kost het archeologen tach tig werkdagen om de vondsten goed te onderzoeken. Archeologen hebben op het ter rein, waar het nieuwe A-theater gebouwd moet worden, een MIDDELBURG - Volkstuinver eniging Kweeklust in Middel burg heeft gisteren aangifte ge daan van vernieling. Op het volkstuinencomplex aan het Griffioenpad is in de nacht van vrijdag op zaterdag en in de nacht van zaterdag op zondag het glas van kassen ingegooid. Ook werden twee gereed schapskisten in de sloot gegooid en is de kraan van de waterlei ding afgetrapt waardoor het water de hele nacht heeft ge stroomd. Verder zijn er hout blokken door kassen heen ge gooid, pallets omgetrokken, tomatenstokken weggegooid en aardbeiennetten stuk gemaakt. Een week eerder was het raak op een andere locatie van Kweeklust. Regelmatig moeten de complexen het ontgelden. De vereniging heeft om een gesprek gevraagd met de regiocomman dant van de politie om te horen wat beide partijen kunnen doen om dit te voorkomen. vooronderzoek gedaan. Daarbij zijn fikse proefvakken gegra ven. De eerste conclusies zijn dat er beerputten liggen en fun deringen van een bierbrouwerij „We hadden", aldus Van 't West- einde, „resten van een manhuis verwacht, maar niet van een bierbrouwerij De archeologen hebben een werkplanning gemaakt. Daar uit blijkt dat de bouwers van de nieuwe schouwburg zeer zorg vuldig te werk moeten gaan en archeologen moeten inschake len. Zij hebben volgens Van 't Westeinde ongeveer tachtig dagen nodig om alles goed te kunnen onderzoeken. Daarvoor is geld nodig. De wethouder zei dat hij in onderhandeling is met de archeologische dienst. Er is nog geen besluit genomen. Het WD-raadslid E. de Visser wilde van de wethouder ophel dering naar aanleiding van pu blicaties in de PZC over het stil leggen van de bouw van het theater. Ook vroeg hij waarom de gemeenteraad daarover niet was geïnformeerd. De PvdA- fractie stelde afgelopen week einde schriftelijke vragen over het A-theater. De sociaal-de mocraten zijn benieuwd of de archeologische vondsten gevol gen hebben voor de opleve ringsdatum van de schouwburg en of het budget wordt over schreden. Volgens Van 't Westeinde is be sloten de bouw voorlopig stop te zetten omdat er problemen zijn gerezen bij het slaan van een damwand langs de Koning straat. Op zes meter diepte stuitten de bouwers op een on doordringbare laag. De palen met geweld de grond inslaan, zou leiden tot grote schade aan woningen. Er wordt nu gezocht naar andere oplossingen. De wethouder wilde niet ingaan op de vragen van de PvdA. Hij zei dat de gemeenteraad nog niet was geïnformeerd vanwege lopende onderhandelingen met de archeologen. door Ab van derSluis MIDDELBURG - Leefbaar Middelburg wil opheldering over de reorganisatie van het ambtenarenapparaat. De frac tie vindt dat het college veel te weinig informatie geeft. In de cember vorig jaar werd de ge meenteraad voor het laatst geïnformeerd over de plaatsing van leidinggevenden. Leefbaar Middelburg heeft schriftelijke vragen gesteld over de reorgani satie. De fractie heeft geconstateerd dat sprake is van onrust in de ambtelijke organisatie. Ook denkt Leefbaar Middelburg dat de reorganisatie mogelijk in grijpender is dan de politiek kan overzien. De partij wil weten welke exter ne adviseur betrokken is bij de reorganisatie en of de Onderne mingsraad advies heeft uitge bracht over de keuze daarvan. De fractie vraagt ook of de advi- MIDDELBURG - 'Even een pakketje afleveren' kwam een 38-jarige man uit het Duitse Kaarst gisteren in Middelburg duur te staan. De beroepschauf feur werd door de economische politierechter veroordeeld tot 1500 euro boete, omdat hij 24 juli vorig jaar zijn tankauto met gevaarlijke stoffen binnen de bebouwde kom van Vlissingen parkeerde. Dit allemaal om het pakketje op het juiste adres te kunnen afleveren. seur met alle medewerkers heeft gesproken en wat het resultaat was.1 Leefbaar Middelburg wil vaker bijgepraat worden over de op handen zijnde reorganisatie. De partij wil van het college weten of dat in het vervolg ook vaker gaat gebeuren. De fractie is vooral benieuwd naar de doel stellingen, zowel wat het func tioneren als wat de omvang van het ambtenarenapparaat be treft. „Is het juist dat het aantal formatieplaatsen wordt ver minderd, en zo ja, met hoeveel?" De partij vraagt ook of als ge volg van de reorganisatie perso neel overtollig wordt of dat ambtenaren anders ingeschaald worden, ander werk krijgen of te maken krijgen met forse ver anderingen. KOUDEKERKE - Een veer tienjarige Vlissinger is gis termiddag tussen kwart over drie en kwart voor vier van zijn fiets geduwd door een onbeken de. De jongen fietste samen met een vriend op de Groeneweg, ko mende uit de richting van Mid delburg. Zij fietsten naast el kaar toen vanuit tegengestelde richting twee onbekende fiet sers naderden, die op hun weg helft gingen rijden. Toen ze el kaar passeerden, gaf een van de onbekenden hem een duw tegen zijn schouder. Bij het vernieuwen van zijn parkeervergunning had die Vlissinger nog een vraagje: of hij ook een ontheffing kon krijgen voor een parkeerplek in de straat achter zijn huis. Heeft u daar een uitrit, ga rage, carport?", informeerde de parkeerbeambte. Een tikje bevreemd door de vraag, ontkende de Vlissin ger. Had hij over die voorzie ningen beschikt, dan had hij ook geen ontheffing nodig. „Ik moet daar vanmiddag een paar kuub tuinhout uit laden en ik wil geen proble men", legde hij uit. Maar nee, de regelgeving voorzag niet in coulantie. Integendeel. Hoogst geïnteresseerd keek de beambte de man aan en vroeg: Hoe laat ongeveer? Dan noteer ik het adres vast."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 11