PZC BïSr|V™ Donkere wolken pakken zich samen boven Duiveland na nieuw verlies ZSC'62 breekt vlak voor de finish met Ton van der Spaan DFS houdt druk op de koploper 19 Schokeffect bij ZSC'62 {!CSGPCligg'1 Kampioen op de boerenkar door Nieuwerkerk Bruse Boys is hekkensluiter na nederlaag WIK'57 ziet periodekans vervliegen Kampioensduel zonder treffers maandag 14 april 2003 s6-corné Vrouwe Fortuna Contractverlenging Balletje Gasttraining van Dolf Roks jdEüWERKERK - Door een doelpuntloos gelijkspel tegen Wolfaartsdijk veroverde SKN- IVK het kampioenschap in de vierde klasse B. Er waren zater- dadn Nieuwerkerk alleen maar winnaars want ook Wolfaarts dijk rekende zich door het punt rijk, „Hé scheids, fluit maar af. ledereen is tevreden", riep Wolfaartsdijk-trainer Peter Groenewegen dan ook in bles- suretijd. Voor ons hangt er ook wat aan Jast", meldde Groenewegen al 'vooraf. En nadien gaf hij het 'ruiterlijktoe: „Wij zijn hiervoor een punt gekomen." Wolfaarts- [djjk richt zich op de nacompeti- tiediebehaald kan worden door het binnenslepen van de tweede 'plaats of via het winnen van de derde periode. SKNWK trof in Wolfaartsdijk een ideale tegenstander: geen 'ploeg die frank en vrij wilde 'voetballen maar een team dat ook tekende voor één punt. Het Welde de Nieuwerkerkers al ten maar in de kaart. Het enige 'dat SKNWK verweten kon wor sen, was dat het 0-0 bleef. „Je ziet vandaag de tekortkoming van de ploeg: doelpunten ma ken'. concludeerde SKNWK- rainerCeesWillemse. „2-0 was en normale uitslag geweest", «echtte Groenewegen op. /anmeetaf aan was SKNWK de oonaangevende ploeg. In de levende minuut dwong Gert- Tierie Wolfaartsdijk-doel- nan Philip Westveer tot een erste redding. De keeper ram- nelde kort daarna een prima ;opbal van Jacky de Bruine uit de benedenhoek. In de elfde mi nuut stelde Tierie Westveer op nieuw op de proef, maar de kee- jper kwam steeds beter in de vedstrijd. Toch was het in het lervolg van het duel voor SKN- Kconstant hinken op twee ge lachten. Zelf niks weggeven verdnaarmate de tijd verstreek leeds hét motto. En dat gold loor beide teams. iKNWK - Wolfaartsdijk 0-0. 'cheidsrechter: F.L.W. Stokx. Gele «art: Bastiaan de Koeyer mljaartsdijk). Toeschouwers: 250. IKNWK: Léon Quik, Johan Pad- Erwin Theunisse, Leon de hi neen Mark den Haan; Jacky de hine (46. Sytze Stins), Maarten mos, Gert-Jan Tierie en Ronald mVossen (65. Robbert van de Zan- if,Jan-Jaap Padmos (46. Christi na n Vossen) en Emiel Kuijten. loorKlaas Verspoor iCHARENDIJKE - De trai lerswissel bij ZSC'62 bracht taterdag in de eerste wedstrijd let beoogde resultaat. Onder leiding van interim-trainer Kees Kommer won ZSC'62 in Scharendijke met 3-2 van VCK. föC'62 blijft ondanks de zege «P de tiende plaats in de derde fee A staan. loordat het duel tussen Apol- o'69 en Yerseke niet uitge- feeld werd, is ZSC'62 nog leeds niet gevrijwaard van echtstreekse degradatie. Maar jositief was dat Kommer in ie- w geval startte met een zege: ilk vind het leuk voor de spe- ®S. Je hebt als bestuur en club be handeling (ontslag Van der Spaan) uitgevoerd en dan is het ajn (lat je wint." ZSC'62 startte met Sander hane in het doel en met Leon cda als veldspeler, en zonder geschorste Martin Kiesen- Jer§ en zieke Jacco Heijboer. Kommer posteerde Jan-Willem feeman als meest aanvallen- Je man op het middenveld en "zet pakte volgens de trainer N uit. Uit een voorzet van "van der Have bracht Niels de Moezel zijn ploeg aan de eiding. VCK was voetballend betere ploeg, maar het was v dat op 2-0 kwam. Een die- jjVan ®^win van Oeveren door John van der Have op We waarde ingeschat. 0fl na rust scoorde Peter öuursema, na een fout van San- Daane, de 2-1. VCK voerde luk op, maar het was Van I «Iedie ZSC'62 naar 3-1 km wilde van geen wij - weten en kwam door een fc„,ei Van C°rné Nieuwerkerk hi eruS3-2. „Daarna heb- st *e echt onder druk ge- 11,za§ Kommer. Maar tot •t.optójing hield ZSC'62 L boekte de vijfde zege Lp.eise'zoen- Duels met kam- K ll Peter Buursema 2-1, m^rlcerk 3-2. Scheidsrechter: krtl ®tten-Leur). Gele oo|f (7or^r Snoek en Wouter Fi- «elan ur ^P' ^atthijs Lodder en Sandt KC'62 tWers: 100 pjo/i'n Vaane, Leon Weeda lUar wfnanh Werner Klaas- Snóek ur" Jonge en Kazimir Oeterm °Per Efoole, Edwin van Gerard L Dorreman en Kin if)U oeki Niels van de Moe- •;<*n»ander Have. SKNWK in jubelstemming door Klaas Verspoor NIEUWERKERK - Om 15.21 uur op zaterdag 12 april 2003 werd het licht voor het kampi oenschap op groen gezet. In de bestuurskamer van SKNWK werden de bloemen besteld. De 0-0-ruststand tegen Wolfaarts dijk was een geruststellende. Het bestuursbesluit bleek juist te zijn, een uur later konden de ruikers uitgedeeld worden. Kort daarna moesten de bloe men het al ontgelden. Vol en thousiasme werd, na de toerei kende 0-0-eindstand, door de Nieuwerkerkse spelers ge zwaaid voor de kampioensfoto's en het ene na het andere bosje knakte. Het paste allemaal in de euforie van bloemen, vuurwerk en champagne. Vervolgens ver trokken de blauw-zwarten op de boerenkar van SKNWK- voorzitter Wim van de Zande voor een zegetocht door het dorp. Dat Nieuwerkerk zin had in een feestje was al voor aanvang dui delijk. Over het hele sportpark hingen spandoeken met teksten als 'de trots van Schouwen-Dui- veland' en 'derde klas here we come'. Toen de spelers van SKNWK en Wolfaartsdijk het speelveld betraden, klonk een luid vuurwerk en dat gaf vooral de thuisspelers een gevoel van onoverwinnelijkheid. Toch was er één speler die een tweeslachtig gevoel had. Mar- tijn Neele, die in het seizoen 1996-1997 in de kampioens wedstrijd tegen Zaamslag al vroeg naar de kant moest, kon nu wegens ziekte helemaal niet in actie komen. „Maar ik heb toch nog een aandeel in dit kam pioenschap gehad. Ik richt me op het volgend seizoen." SKNWK is terug in de derde klasse. „Over het hele seizoen gezien is het terecht", reageerde trainer Cees Willemse. De SKN- WK-spelers waren dolblij. „Eindelijk kampioen. Ik ben opgelucht", sprak Emiel Kuij ten. „Dit is fantastisch. We had den natuurlijk vandaag liever gewonnen, maar het zat niet mee", aldus Maarten Padmos die zijn eerste kampioenschap in een standaardteam vierde. Voor Erwin Theunisse staat die teller inmiddels op vier. Gert- Jan Tierie toonde zich ook in op perbeste staat. „Verdiend? Ik denk het wel. Als je ziet dat je te gen de nummer twee geen enke le kans weggeeft." Ook keeper Léon Quik, die weinig te doen kreeg, toonde zich uitgelaten: „Alleen jammer voor het pu bliek dat het 0-0 bleef." Voor Jacky de Bruine, Mark den Haan en Leon de Bruine was het een kampioenschap met een bij zonder tintje. Den Haan was een tijdje gestopt als voetballer. „Ik had nooit gedacht dat ik dit nog mee zou maken." Ook Jacky de Bruines reactie, die samen met broertje Leon een uitstapje naar DFS maakte, was alleszeggend: „Hier ben ik ook voor terugge komen. Vanaf het begin heb ik er in geloofd." Voor de gebroeders Van Vossen was het zoals zo vaak dollen. „Het was span nend", sprak Christian van Vos sen Jamaar als j ij er nu eent j e tegen de touwen werkt", kreeg hij repliek van broer Ronald. Aanvoerder Leon de Bruine ziet de toekomst zonnig tegemoet. „Vorig seizoen hadden we nog een stukje onvolwassenheid in ons spel. Nu zijn we gegroeid en hebben we bewezen ook in min dere wedstrijden onze punten te kunnen pakken. De hele groep was er goed mee bezig. Verdedi gend hebben we weinig wegge geven. Als we nu voorin de kan sen nog eens om kunnen gaan zetten in doelpunten. Ik hoop dat we lekker mee kunnen gaan draaien in de derde klasse." Duiveland-spits Barry Steenpoorte wurmt zich langs een verdediger van 's-Gravendeel. Op de achtergrond ploeggenoot Ronald Zwager. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ko de Ridder OOSTERLAND - Wie rond de jaarwis seling voorspeld had dat Duiveland de gradatievoetbal zou gaan spelen, was vreemd aangekeken. Echter na de 4-1- nederlaag zaterdag thuis tegen 's-Gra- vendeel is het de keiharde waarheid. De Oosterlanders zijn één van die ploe gen die 21 punten hebben; alleen Bruse Boys heeft er één minder. Met de uit wedstrijd tegen WHS en de thuiswed strijd tegen de kampioenskandidaat Sliedrecht voor de boeg hebben de geel zwarten ook bepaald niet het eenvou digste programma. Bij Duiveland was doelman Hans Ca- pelle na een blessure weer teruggekeerd tussen de palen. Met zijn ruime erva ring zou hij voor wat meer rust kunnen zorgen. 's-Gravendeel gunde hem ech ter niet de rust om in de wedstrijd te groeien. Trainer Pippy Pruymboom: „Ons speelplan is van meet af aan in de aanval. Maar we moeten natuurlijk ook aandachtig letten op de Duiveland- spitsen Ronald Zwager en Barry Steen poorte." Na vier minuten was er al het doelpunt voor 's-Gravendeel. Aanvaller Ronald Hulsbosch kreeg in het centrum te veel vrijheid en scoorde 0-1 met een goed ge plaatst schot. 's-Gravendeel speelde in een geweldig hoog tempo met veel be weging en wisseling van posities. Het was voor Duiveland net of 's-Graven deel met een man meer speelde. Maar na een halfuur kreeg Duiveland meer greep op het spel. Ronald Zwager bracht Wilmar van de Sande in een goe de uitgangspositie voor het 's-Graven- deel-doel. Helaas zonder resultaat. Linksachter bij 's-Gravendeel lagen de kansen voor Duiveland. Marnix van der Hulle zorgde geregeld voor een goe de aanvoer, maar Steenpoorte en Zwa ger werden door de verdedigers geen moment uit het oog verloren. Duiveland-trainer Piet Roks gebruikte de rust voor nadere instructies en Jan IJzelenberg werd vervangen door Bart van der Hulle. Nu lag het initiatief bij Duiveland en 's-Gravendeel werd de eerste tien minuten zelfs wat nerveus. Tot in de 57e minuut toen 's-Gravendeel geholpen werd door vrouwe Fortuna. Een strakke door Ronald Hulsbosch ge nomen vrije trap verdween via Wilmar van de Sande in het doel van Duive land: 0-2. De wedstrijd leek toen te zijn gelopen. Was het geluk al niet aan de zijde van Duiveland, in de 65e minuut kwam het ongeluk ook nog om de deur kijken. Ro nald Zwager moest geblesseerd het veld verlaten. Invaller Marcel de Bruine zorgde echter gelijk voor een verras sing. Goed doortrekkend naar de ach terlijn zorgde hij voor een perfecte voorzet die door 's-Gravendeel werd af geslagen, maar de bal kwam voor de rechtervoet van Lex Zwang die direct uithaalde: 1-2. De spanning was voor even terug. Maar drie minuten later al j oeg Arj an Fortuin de bal langs Hans Capelle voor 1-3. Nog gaf Duiveland zich niet gewonnen. Piet Roks bracht Erik Fierens voor Marnix van der Hulle. Alle troeven waren nu ingezet, maar toen in de 8 7 e minuut Ar jan Fortuin de van de doellat terug springende bal kreeg, was het gedaan. Hij koos de juiste hoek en de 1-4 was een feit. Duiveland-trainer Piet Roks: „We heb ben verloren van een goede ploeg, maar de uitslag is geflatteerd. Mijn mannen hebben gedaan wat ze konden doen. Maar het wordt nu toch werkelijk nog een heel moeilijk slot van de competi tie." Zijn collega Pruymboom was te vreden met het spel en de overwinning: „Het was niet zo eenvoudig, want voor al Ronald Zwager ('die mag zo bij ons lid worden') en Barry Steenpoorte ('ze zouden samen kunnen reizen') zijn aan vallers die immer een verdediging bezig houden." Duiveland-doelman Hans Capelle was de laatste speler die zich afdroogde, maar vond niet dat Duiveland was af gedroogd. „We hebben gedaan wat we konden; waar het bij ons aan ontbreekt is zelfvertrouwen. We weten wat er staat te wachten na het komende vrije paasweekeinde. Het is zinderend span nend onderin onze klasse." Duiveland - 's-Gravcndeel 1-4 (0-1). 4. Ro nald Hulsbosch 0-157. Wilmarvan de Sande 0-2 (eigen doelpunt), 65. Lex Zwang 1-2, 68. Arjan Fortuin 1-3, 87. Arjan Fortuin 1-4. Scheidsrechter: J.N. van Veen (Wijk en Aal burg). Gele kaart: Ronald Hulsbosch ('s-Gra vendeel) Aantal toeschouivers: 110. Duiveland: Hans Capelle, Jasper van Al- menkerk, Mark IJzelenberg, Wilmar van de Sande, Jan IJzelenberg (46. Bart van der Hulle), Dennie le Comte, Leo Burgers, Lex Zwang, Ronald Zwager (65. Marcel de Brui ne), Marnix van der Hulle (80. Erik Fierens), Barry Steenpoorte. door Klaas Verspoor PAPENDRECHT - „Wij hadden ook op 21 punten moeten staan", oordeelde Bruse Boys trainer Olaf Filius na afloop van het duel bij Drechtstreek ver bitterd. De Bruse ploeg verloor met 2 -1 en bracht zichzelf daar mee in grote problemen. De Bruenaren staan laatste in de derde klasse B. Twee duels voor het einde van de competitie schept dat geen bijster goede vooruitzichten. Maar er is nog hoop. Zeven ploe gen zijn nog niet veilig. Bruse Boys ziet Duiveland, FSV, Peli kaan en Klundert slechts één punt boven zich staan. „Het gaat nog spannend worden. He laas," concludeerde Filius. Bruse Boys speelde met een aan vallende instelling, maar werd daarvoor niet beloond. Na een vroege tegentreffer, een schitte rend afstandschot, werd Bruse Boys tot tweemaal toe onrecht aangedaan. Eerst werd Tonnie van den Berge een zuivere straf schop ontnomen (Filius: „Zelfs bij Drechtstreek vonden ze het er één.") en daarna werd een loepzuivere treffer (Filius: „De vlagger zei na afloop dat het geen buitenspel was.") van Mar tin van den Berge afgekeurd. Na rust ging doelman Mark Giljam niet vrijuit bij de 2-0. Uit een vrije trap scoorde Ewout Brou wer in de hoek van de keeper. Daarna waren er kansen over en weer. Invaller Erik Bleiji bracht Bruse Boys terug tot 2-1, maar verder reikten de Bruenaren niet. door Klaas Verspoor SCHARENDIJKE - Drie duels voor het einde van de voetbal competitie zijn ZSC'62 en trai ner Ton van der Spaan uit elkaar gegaan. „De chemie tussen de selectie en Ton was uitgewerkt", aldus ZSC-voorzitter Gerard Cobussen. „Ze vonden dat mijn trainingen te simpel waren", reageerde Van der Spaan. Co- bussen sprak over 'uit elkaar gaan in goed overleg'. Van der Spaan repte over ontslag. ZSC'62 zag vorig seizoen Edwin Kriens vertrekken en wist met Ton van der Spaan precies welk type trainer het in huis haalde. Cobussen: „Wij liepen enig risi co. Wij kregen een aimabel mens terug, maar wel een minder technische trainer. We hadden gedacht dat het één het ander zou compenseren, maar dat was dus niet zo. De laatste weken waren voor ons als bestuur ui terst moeilijk. Ik heb heel veel respect voor Ton van der Spaan. Die man is veel meer met de club beziggeweest dan wij dachten. Zo heeft hij bijvoorbeeld zijn contract voor het volgende sei zoen gewoon ingeleverd. Dat stellen wij zeer op prijs en niet alleen om het geld. Ik heb res pect voor hem, ook voor de ma nier waarop de gesprekken zijn gevoerd." De oorzaak voor de breuk ligt volgens Cobussen vooral in de manier van training geven. Toch bood ZSC6 2 een tij dj e terug een contractverlenging van één jaar aan. Er zit enige ruimte in de verklaringen van beide partij en. Cobussen weigert te spreken over ontslag. „Het is niet de fraaiste beslissing die je als be stuur kan nemen, maar het is in goed overleg gegaan. Hij is niet op straat gezet. Toen ik vorige week zondag naar Ton toe ben gegaan zei hij: dan heeft het geen zin meer. Hij zou volgend jaar toch al niet meer verder gaan." Ton van der Spaan zelf is heel duidelijk: „Als de voorzitter op zondagmiddag bij mij komt zeggen dat er geen prijs meer op mijn aanwezigheid gesteld wordt, dan ben ik toch ontsla gen? Dat ik zelf al had aangege ven volgend seizoen te willen stoppen, is niet waar. Voor me zelf had ik die beslissing al wel genomen, maar bij ZSC was dat nog niet bekend. Met de spelers groep heb ik geen enkel pro bleem. Van der Have, Kiesen- berg en Klaassen hebben me afgelopen week gebeld. Ze heb ben gevraagd of ik mee uit eten ga en om samen nog een dag uit te gaan." Inhoudelijk wil Van der Spaan ook reageren. „Er waren een paar spelers die mijn trainingen te simpel vonden. Maar ik vond ze moeilijk zat voor deze groep. Er is een aantal spelers dat meer aankan, maar die komen niet al tijd trainen. Dit balletje is in no vember al gaan rollen, maar toch besloten we om samen door te gaan." Het bleef een tijdje stil, maar be gin april laaide het vuurtje weer op. „Op 1 april was er een be stuursvergadering. Die werd geschorst en ik moest komen praten. Op 3 april hebben we niet getraind en hebben de spe lers met het bestuur vergaderd. Toen wij zaterdags met 2-1 ver loren bij Apollo, was er na af loop niks aan de hand. Maar om half zeven was er een vergade ring waarin dit besloten is." Van der Spaan lijkt, zonder dat hij dat uitspreekt, teleurgesteld in enkele bestuursleden. Ver wacht had hij dit helemaal niet. Aan stoppen moet hij overigens nog niet denken: „Ik wil als trai ner nog een paar jaar door gaan." Het bestuur van ZSC'62 heeft Kees Kommer, die overigens 17 mei op vakantie gaat, bereid ge vonden om tot het einde van dit seizoen aan het roer te staan in Scharendijke. Kees Snoek, die bij ZSC'62 als bestuurslid de portefeuille voetbaltechnische zaken beheert, benaderde Kom mer vorige week zondagmor gen. Drechtstreek - Bruse Boys 2-1 (1-0). 12. Stefan Jonkman 1-0, 54. Ewout Brouwer 2-0, 76. Erik Bleiji 2-1. Scheidsrechter: A.L. Bravenboer (Zwijndrecht). Aantal toeschou wers: 50. Bruse Boys: Mark Giljam, Ralph van den Ouden, Wilko Hanzen, Wladi- mir van den Ouden en Leon Bal (78. Ruben van de Berg); Johan Benard, Arjan Stoutjesdijk, Tonnie van den Berge (68. Erik Bleiji) en Ricardo de Winter; Martin van den Berge en Ge orge Geluk. door Wim Broekhoven VLISSINGEN - Heinkenszand is weer een stapje dichter bij het kampioenschap. De zaterdag vierdeklasser won bij Wemel- dinge. Het verschil met concur rent DFS bedraagt nog altijd twee punten. DFS won van Borssele: 0-2. Mevo en Brouwershaven blijven gebroederlijk onder aan de ranglijst staan. Mevo verloor bij Nieuwland met ruime 7-2-cij- fers. Brouwershaven had een gelijkspel binnen handbereik, maar een doelpunt in de slotmi nuut gooide roet in het eten. Borssele - DFS 0-2: De eerste helft was gelijk opgaand, maar na rust was DFS beter. De ver diende winst kwam er door tref fers van Anco van der Linde (54e minuut) en Mousse Magazi (70e minuut). DFS sluit het re guliere seizoen af tegen Cad- zand (thuis) en Colijnsplaatse Boys (uit). Concurrent Hein kenszand treft Wissenkerke (thuis) en Borssele (uit) nog. SPS - Brouwershaven 3-2: René van Vossen opende in de detig- ste minuut de score na een voor zet van Jacco Jansen. Een mi nuut later was het alweer gelijk. Frank Kristelijn zorgde voor 1- 1Van Vossen kon er een kwar tier van rust 2-1 van maken, maar een omstreden strafschop leverde twee minuten later op nieuw een gelijkmaker op via Ivo Fonteine. De slechte wed strijd kreeg in de slotminuut door Jacco Jansen toch nog de thuisclub als winnaar. Nieuwland - Mevo 7-2: Mevo kwam na zeven minuten door Rob Moerman op voorsprong, maar via Steef de Rijke en Mike van Kleef werd het daarna hal verwege de eerste helft 2-1 voor de thuisploeg. Bouba Keita kon nog voor rust vanaf elf meter voor 2-2 zorgen. Na de pauze kreeg Mevo het moeilijk. Na de 3-2 van Mike BURGH-HAAMSTEDE - Dolf Roks verzorgt vanavond een gasttrainingen bij voetbalver eniging DFS. De ex-trainer van Sparta neemt de A-junioren van de club uit Burgh-Haamstede onder han den. van Kleef in de 59e minuut stortjte de Schouwse ploeg in. Bart Jan Kroes, Kevin Joosse en Steef' de Rijke (2x) maakten er daarna nog 7-2 van. Wemeldinge - Heinkenszand 1-3 (0- 2). Nigel Holmes 0-1, Alexander de Haan 0-2, Richard Schouten 1-2, Remco van der Does 1-3. Wissenkerke - Spui 0-3 (0-3). Alex Meijer 0-1 (strafschop), Mark Otter- lao 0-2, Mark Otterloo 0-3. Cadzand - Colijnsplaatse Bovs 0-2 (0-0). Robert-Jan van de Genugten 0-1, Ronald Jansen 0-2. VLISSINGEN - WIK'57 ver speelde zaterdag op eigen veld zijn goede perspectieven op de derde-periodetitel. Door een onverwachte 6-3-nederlaag te gen Hoedekenskerke lijkt het seizoen als een nachtkaars uit te gaan. WIK'57 - Hoedekenskerke 3-6: De bezoekers waren voor rust feller. Bernard Prevost tekende al snel voor 0-1 en 0-2, maar via Dominique van Doorn en Leon Hendrikse kwam de thuisploeg terug tot 2-2, waarna Fred Vel- kers voor de 2-3 voorsprong bij rust zorgde. Na de pauze begon WIK'57 aar dig. Theo Wittenberg maakte de gelijkmaker, maar toen WIK'57 probeerde door te drukken, counterden de bezoekers zich in het laatste kwartier knap naar 3-6 door doelpunten van Fred Velkers (2x) en Jeroen de Winter. Chrislandia - Smerdiek 6-1: De 2-0-voorsprong bij rust door twee treffers van Robin van de Merbel was dikverdiend. Wil liam de Bie zorgde na een uur wel voor 2-1, maar twee minu ten later had de thuisclub via Pascal Pleijt opnieuw twee doelpunten voorsprong. Smer diek was geklopt en met nog twee treffers van Van de Merbel en één van Anton Dekkers werd het 6-1. Krabbendijke - Stavenisse 1-0: De thuisploeg had een over wicht, maar pas tien minuten voor tijd leverde dat overwicht ook de dikverdiende 1-0 op via een van richting veranderd schot van Willem Jan van 't Le ven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 29