m
21
Amateurvoetbal
Betaald voetbal
maandag 14 april 2003
ZATERDAGVOETBAL
RESERVES ZATERDAG
ZONDAGVOETBAL
RESERVES ZONDAG
Autosport
VROUWENVOETBAL
Bridge
Schaken
Tafeltennis
Turnen
Veldkorfbal
Voetbal
Waterpolo
lelrennen
EREDIVISIE
TOPSCORERS
SPORTPRIJSVRAGEN
X
X
X
X
X
STAND
BUITENLANDS VOETBAL
Hoofdklasse A: Ter Leede-Hoek 1-1, Excel
sior Maassluis-Quick Boys 0-4, Rijnsburg-
se Boys-Kozakken Boys 5-1, Katwijk-Lisse
3-1, Kloetinge-Volendam 1-1, Noordwijk-
-Capelle 0-2, Marken-Scheveningen 1-3.
Quick Boys kampioen.
Quick Boys
24
15
8
1
53
58-
-28
Hoek
24
14
2
8
44
44-
-42
Ter Leede
24
11
8
5
41
46-
-30
Kloetinge
24
11
7
6
40
43-
-44
Rijnsb Boys
24
10
7
7
37
49-
-33
Katwijk
24
9
9
6
36
33
-25
Noordwijk
24
9
8
7
35
44-
35
Lisse
24
9
5
10
32
36-
-35
Capelle
24
7
9
8
30
36-
30
Excelsior M
24
8
5
11
29
33-
-45
Scheveningen
24
5
8
11
23
29-
-42
Marken
24
4
8
12
20
35-
-49
Koz Boys
24
4
6
14
18
35-
56
Volendam
24
4
6
14
18
32-
-59
Eerste klasse: Achilles Veen-Oostkapel-
le 2-1, GJS-Altena 1-1, Kogelvangers-
-Roda Boys 0-4, Groote Lindt-Wilhelmi-
na'26 2-2, Rijsoord-SSV'65 0-0, Oranje
Wit-Schelluinen 3-2. Kogelvangers de
gradeert.
Ach Veen
20
16
3
1
51
46-12
Roda Boys
20
12
5
3
41
50-21
SSV'65
20
10
5
5
35
35-24
Schelluinen
20
9
4
7
32
37-28
Oranje Wit
19
9
3
7
30
31-27
Altena
20
7
8
5
29
29-27
Rijsoord
20
8
4
8
28
31-30
GJS
19
7
5
7
26
35-36
Oostkapelle
20
8
2
10
26
25-28
Gr Lindt
20
5
7
8
22
35-33
Kogelvangers
20
1
3
16
6
17-59
Wilhelmina'26
20
0
5
15
5
7-52
Tweede klasse: Terneuzense Boys-AZ-
VV 2-0, 's-Heer Arendskerke-NOAD'67
0-1, Dauwendaele-Seolto 2-3, Rillan-
dia-Dinteloord 1-4, Tholense Boys-Ka-
pelle 2-3, Arnemuiden-Zaamslag 2-1.
Tholense Boys degradeert.
Rillandia
20
12
7
1
43
47-
-20
Arnemuiden
20
10
8
2
38
34-
-18
Kapelle
20
10
5
5
35
48-
-42
Seolto
20
10
2
8
32
46-
-39
Dinteloord
20
9
4
7
31
37-
-31
Arendskerke
20
8
5
7
29
35
-32
NOAD'67
20
8
3
9
27
28-
-37
Tern Boys
20
6
8
6
26
35-
32
Zaamslag
20
6
3
11
21
34-
-35
AZVV
20
5
6
9
21
32-
-37
Dauwendaele
20
5
1
14
16
21-
-54
Thol Boys
20
3
4
13
13
29-
-49
Derde klasse A: Meeuwen-Kruiningen
2-0, Yerseke-Apollo gest, ZSC-VCK
3-2, Bevelanders-Nieuwdorp 0-1, Se-
rooskerke-GPC 0-3, Veere-MZVC 1-1.
Nieuwdorp kampioen.
Nieuwdorp
20
14
4
2
46
45-
-16
Meeuwen
20
11
5
4
38
46-
-27
GPC
20
10
4
6
34
48-
-34
VCK
20
10
2
8
32
36-
-30
Veere
19
7
8
4
29
42-
-29
Yerseke
19
8
4
7
28
33-
-27
Serooskerke
20
8
3
9
27
30-
-33
Kruiningen
20
8
0
12
24
33-
-36
MZVC
19
7
2
10
23
32-
46
ZSC
20
5
6
9
21
35-
-52
Apollo
19
4
4
11
16
30-
-52
Bevelanders
20
3
4
13
13
13-
-41
Derde klasse B: Duiveland-Gravendeel
1-4, Klundert-WHS 3-1, VVC'68-Slie-
drecht 3-4, Zwaluwe-Pelikaan 0-1, De
Alblas-FSV 5-1, Drechtstreek-Bruse
Boys 2-1.
Sliedrecht
20
14
6
0
48
59-21
Gravendeel
20
14
5
1
47
63-27
Drechtstreek
20
9
3
8
30
43-39
WHS
20
8
6
6
30
40-40
De Alblas
20
7
7
6
28
51-46
VVC'68
20
7
3
10
24
32-46
Zwaluwe
20
6
4
10
22
31-36
Duiveland
20
5
6
9
21
41-52
Pelikaan
20
5
6
9
21
18-30
FSV
20
6
3
11
21
31-44
Klundert
20
6
3
11
21
27-42
Bruse Boys
20
6
2
12
20
36-49
Vierde klasse A: Cadzand-Colijnsplaatse
Boys 0-2, Borssele-DFS 0-2, Wissenker-
ke-Spui 0-3, Wemeldinge-Heinkenszand
1-3, SPS-Brouwershaven 3-2,
land-Mevo7-2.
Nieuw-
20-30
20-21
20-18
20-13
20-10
20- 8
Vierde klasse B: SKNWK-Wolfaartsdijk
0-0, Chrislandia-Smerdiek 6-1, WIK-
-Hoedekenskerke 3-6, DSE-DVO'60
0-2, Halsteren-Vrederust 0-1, Krabben-
dijke-Stavenisse 1-0.
Fleink'zand
DFS
Cadzanet
Spui
Borssele
Nieuwland
20-50
20-48
20-42
20-38
20-37
20-32
Col Boys
Wemeki.
SPS
Wisse nky''
B'haven
Mevo
SKNWK 19-46
Wolf'dijk 20-38
Chrislandia 20-39
Halsteren 20-33
DVO'60 20-33
Smerdiek 20-28
Krab'dijke
Vrederust
WIK
DSE
Hoed'kerke
Stavenisse
20-27
20-26
20-21
20-18
20-11
19- 7
Hoofdklasse: Heerjansdam 2-Oostkapelle 2
3-1, Kloetinge 2-ASWH 2 0-3, Wilhelmina
2-Hoek 2 2-2, De Zwerver 2-Nieuw Lekker
land 2 3-0, Groote Lindt 2-VVGZ 2 1-1,
Oranje Wit 2-Kozakken Boys 2 1 -0.
ASWH2 20-46 Hoek 2
Gr Lindt 2 20-40 Zwerver 2
20-37
19-30
VVGZ2
Koz Boys 2
Heer'dam 2 18-27
O'kapelle 2 20-26
Kloetinge 2
Oranje W. 2
Lekkerl. 2
Wilhelm. 2
17-25
19-25
18-21
20-17
20-15
19- 9
Eerste klasse: Veere 2-Arnemuiden 2
0-5, Neo'25 2-Good Luck 2 0-3, Kapelle
2—Rillandia 2 1-1, Seolto 2-Kogelvan-
gers 2 2-1, AZVV 2-Yerseke 2 3-1, Tern
Boys 2-Meeuwen 2 1-3, Rillandia 2-Ka-
pelle 2 5-2. Terneuzense Boys 2.
AZVV 2 20-42 Veere 2
Meeuwen 2 20-41
A'muiden2 21-37
Rillandia 2 19-33
Kapelle 2 20-30
Neo'25 2 20-30
Yerseke 2
Seolto 2
Tern Boys 2
Good Luck 2
Kogelv. 2
20-30
20-29
20-23
20-14
20-14
20-10
Seroosk. 2 20-44
Zaamslag 2 20-43
Kloetinge 3 20-42
WHS 2
VVC'68 2
GPC 2
20-36
19-31
20-31
D'daele 2
Arendsk. 2
VCK 2
Meeuwen 3
Apollo 2
Thol Boys 2
Pelikaan 3 19-50
Wieldr. 2 19-37
SKNWK 2 20-34
Dinteloord 2 17-32
Gravend. 2 20-32
Seolto 3 20-29
Zwaluwe 2
VVGZ3
Klundert 2
NOAD'67 2
Bruse B.2
Oranje W. 3
SSV 2 20-52
Krab'dijke 2 20-45
Kapelle 3 20-37
Hoek 3 20-35
Tern Boys 3 20-31
Kruining. 2 20-30
Smerdiek 2
Wemeld. 2
Yerseke 3
Zaamslag 3
Spui 2
AZVV 3
Derde klasse C: Wieldrecht 3-Mevo 2
afg, FSV 2-ZPR 2 8-1, Klundert 3-DVO 2
3-2, Rood Wit 7-Kogelvangers 3 0-4, In
ternos 2-SKNWK3 3-1. Klundert kampi
oen
Klundert 3 19-46 Mevo 2 17-22
Kogelv. 3 18-37 Duiveland 2 18-22
Wieldr. 3 17-30 Internos 2 18-21
FSV 2 18-26 DVO 2 18-20
Rood W. 7 19-26 ZPR 2 18-3
SKNWK 3 18-23
ZPR 6 pt en Mevo 3 pt in mindering.
Hoofdklasse B: TEC-UNA 2-1, SV Meersse-
n-IVS 1-0, Gemert-OJC Rosmalen 2-1, FC
Vinkenslag-Schijndel 0-4, Panningen-SV
Deurne 0-5, JVC Cuijk—UDI'19 0-0.
SV Meerssen 23 13 6 4 45 42-25
Schijndel/Dët. 23 12
Gemert 23 12
UDI'19/Beter B. 23 10
OJC Rosmalen 22 9
23 10
Deurne
JVC Cuijk
TEC
22
22
FC Vinkenslag 22
UNA
TOP
Panningen
IVS
Terneuzen
23
22
22
22
22
6 5 42 43-24
3 8 39 45-44
6 7 36 43-33
8 5 35 31-31
4 9 34 47-41
4 9 31 33-34
7 7 31 26-27
8 7 29 33-36
8 9 26 30-30
7 10 22 29-37
7 10 22 32-42
6 12 18 23-36
6 12 18 26-43
Yerseke 3 pt in mindering
Tweede klasse A: Zaamslag 2-'s-Heer
Arendskerke 2 4-1GPC 2-Serooskerke 2
3-1, VVC'68 2-Tholense Boys 2 2-0, VCK
2-Dauwendaele 2 3-3, WHS 2-Kloetinge
3 3-4, Apollo 2-Meeuwen 3 3-3, VVC'68
2-Zaamslag 2 2-1. Apollo 2 degradeert
20-31
18-26
20-22
20-19
20-10
19- 8
Tweede klasse B: Wieldrecht 2-SKNWK
2 2-2, VVGZ3-Oranje Wit30-0, Pelikaan
3-Seolto 3 8-0, NOAD'67 2-Klundert 2
4-0, Gravendeel 2-Bruse Boys 2 4-1. Pe
likaan 3 kampioen en Oranje Wit 3 degra
deert.
Tweede klasse E: SVW-SVTriborgh 0-1
Internos-Dongen 2-2, SC
Gastel-Oosterhout 1-1, SCO-HVV'24
5-0, Rood Wit W-NOAD 4-4, DFC-Uni-
tas'30 5-0.
19 12
19 13
18 10
19 10
Internos
DFC
Dongen
SVW
Oosterhout
Unitas'30
SV Triborgh
HVV'24
SCO
NOAD
SC Gastel
Rood Wit W
19
19
17
19
18
19
19
19
6 1 42 44-14
2 4 41 55-24
4 4 34 38-28
4 5 34 36-23
5 5 32 37-23
8 5 26 28-29
2 8 23 34-35
2 11 20 27-58
3 10 18 18-30
6 9 18 29-37
6 9 18 17-26
4 15 4 20-56
Derde klasse A: Moerse Boys-Hontenis-
se 2-0, DOSKO-Zeelandia Middelburg
3-2, Breskens-Goes 1-1.
Moerse Boys
19
13
3
3
42
48-
-24
Patrijzen
19
10
6
3
36
34-
-20
Steen
19
10
3
6
33
31-
-22
Zeel. Middelb.
19
9
4
6
31
42-
-33
DOSKO
19
9
3
7
30
46
34
Breskens
19
9
2
8
30
43-
-37
Goes
19
9
4
6
29
44-
33
RCS
19
8
3
8
27
29-
-26
Zierikzee
19
4
7
8
19
20-
-27
Grenswachters
19
4
4
11
16
19-
-38
Domburg
19
4
4
11
16
23-
-47
Hontenisse
19
2
3
14
9
12-
-50
Vierde klasse A:
Axel-Walcheren
0-1
Walcheren
18
13
2
3
41
42-
-17
Vlissingen
19
12
3
4
39
52-
-28
Aardenburg
19
11
3
5
36
37-
-25
Noormannen
19
10
2
7
32
39-
-33
IJzendijke
19
9
3
7
30
48-
-43
Oostburg
19
8
5
6
29
36-
-26
Ria W
18
7
3
8
24
45-
-31
Clinge
18
7
3
8
24
24-
-34
Axel
19
7
2
10
23
20-
-28
Zeeland Sport
19
4
8
7
20
29-
-37
Hulsterloo
18
4
1
13
13
33-
-48
Renesse
19
2
1
16
7
12-
-67
Vijfde klasse A: Corn Boys-Hoofdplaat
4-0, Terhole-Biervliet 0-3, Schoondijke-
-Graauw 2-1, Groede-Philippine 0-4,
Sluiskil-Koewacht 2-0.
Koewacht 20-43 Hoofdplaat
20-43 Schoond.
19-42 SDO'63
20-39 Sluis
19-38 Terhole
20-36 Groede
19-24
Vijfde klasse B: Kwadendamme-Jong
Ambon 0-3, FC Bergen-Volharding 5-0,
Ouwerkerk-WVV'67 2-2.
Hansw. B. 19-50 Dreischor
19-48 Lewed. B.
19-36 Vivoo
19-32 Kwadend.
19-28 Ouwerkerk
19-26 Volharding
Vijfde klasse C: DSE-Rimboe 1-0, Lep.
Boys-Val Aan 0-3, FC Moerstraten-Vos
meer 2-1.
19-52 KaaiseB.
19-42 Lep. Boys
19-40 Kruisland
19-39 Welberg
19-34 Vosmeer
Philippine
Sluiskil
Biervliet
Corn Boys
Vogelw.
Graauw
J. Ambon
Luctor'88
Bergen
Robur
WVV'67
VES'35
Val Aan
DSE
Rimboe
NVS
Cluzona
19-27 Moerstraten 19-5
Eerste klasse: Unitas 2-Moerse Boys 2 1-0,
HVV'24 2-Dubbeldam 2 2-1, Baronie 2JHal-
steren 2 2-1, Dosko2-Goes2 4-1, RCD2-DFC
2 0-2, Sarto 2-Unitas'30 2 1-0.
Baronie 2 19-35 Dubbeld. 2
Moerse B. 2 19-33 HVV'24 2
DFC 2 19-32 RCD 2
Halsteren 2
Dosko 2
Unitas'30 2
19-31
19-31
19-27
Sarto 2
Goes 2
Unitas 2
19-25
19-24
18-23
19-22
19-20
18-17
Tweede klasse: Zierikzee 2-Zeelandia
Middelburg 2 2-3, BSC 2-Steen 2 1-1, RCS
3-SC Gastel 2 1-2, Walcheren 2-Terneu-
zen 2 1-9, Breskens 2-Sluiskil 2 (Sluiskil
niet opgekomen), Alliance 2-RCS 2 2-0.
Terneuzen 2 19-44 Walcheren 2 19-25
Alliance 2
Gastel 2
Zeelandia 2
RCS 2
Zierikzee 2
18-40
19-35
19-33
19-32
19-28
BSC 2
Steen 2
Breskens 2
RCS 3
Sluiskil 2
19-24
19-19
17-11
17-10
16- 6
Derde klasse 301: Philippine 2-Steen 31-
1, HVV'24 3-Hontenisse 2 1-0, Graauw 2-
Noormannen 2 2-5, Oostburg 2-Vogel-
waarde 2 2-0, Hontenisse 3-Steen 4 1-2,
IJzendijke 2-Patrijzen 2 3-2.
Noorman. 2 19-44
IJzendijke 2 19-36
Patrijzen 2 18-34
Honten.2 19-33
Steen 4 19-30
HVV'24 3 19-28
Oostburg 2
Vogelw. 2
Philippine 2
Graauw 2
Honten. 3
Steen 3
18-26
19-23
19-23
19-22
19- 9
19- 9
Derde klasse 302: Hoeven 2-Roosendaal
2 3-3, Grenswachters 2-MOC17 2 4-1, SC
Gastel 3-Halsteren 3 1-3, Divo 2-Luc-
tor'88 2 2-5, VVR 2-Zundert 2 2-1, Moerse
Boys 3-SSW 2 2-2.
Halsteren 3 19-55
VVR 2 19-37
SSW 2 18-36
Moerse B. 3 19-33
Gastel 3 19-31
Luctor'88 2 19-31
Hoeven 2
Zundert2
MOC'17 2
Roosend. 2
Grensw. 2
Divo 2
19-22
19-21
19-16
19-16
19-14
18- 7
18-25
20-24
19-19
20-18
19-15
17- 2
Oranje Wit 6 pt en NOAD 3 pt in minde
ring
Derde klasse A: GPC 3-DFS 2 3-1, Hein-
kenszand 2-SSV 3 Afg, Bevelanders
2-Nieuwdorp 2 4-4, Serooskerke
•3-MZVC 2 3-4, Col Boys 2-Nieuwland 2
2-2. Nieuwland 2 en Veere 3 gedegra
deerd.
A'muiden3 18-48 Seroosk. 3 18-24
Nieuwd. 2 18-36 GPC 3 18-22
DFS 2 18-32 MZVC2 18-13
Heinkensz. 2 17-27 SSV3 18-12
Beveland. 2 17-26 Nieuwl. 2 18- 5
Col Boys 2 18-25
Derde klasse B: Zaamslag 3-Krabbendij-
ke 2 1-2, SSV 2-Smerdiek 2 2-1, Hoek
3-Wemeldinge 2 3-0, Spui 2-Yerseke 3
1-1, AZVV 3-Kapelle 3 2-2, Kruiningen
2-Terneuzense Boys 3 0-0. SSV'65 2
kampioen
19
15
1
3
46
65-22
19
11
4
4
37
37-29
19
11
3
5
36
40-29
18
9
8
1
35
32-14
19
10
5
4
35
47-34
19
6
5
8
23
27-33
18
7
1
10
22
30-33
19
7
1
11
22
34-39
19
5
4
10
19
39-36
19
6
1
12
19
29-45
19
5
3
11
18
29-54
19
2
2
15
8
17-58
Lisse
19-49
Tricht
19-24
Berkel
20-48
Spijkenisse
17-23
Zwaluwen
18-40
Meeuwen
19-21
RKDEO
20-33
Stedoco 2
20-17
Jodan B.
19-28
WRW
19-12
Kloetinge
20-27
Wieldr.
20- 7
19-26
20-23
20-18
19-15
20-15
20- 2
Derde klasse: GJS-GVV'63 0-3, Nieuw
dorp-Rijsoord 2 0-0, Peursum-ZSC
11-0, Eversteyn-Sleeuwijk 2-3, Smer-
diek-WIK2-2, Rijsoord 2-Smerdiek 1-1,
GVV-Peursum 2-0.
Smerdiek 19-53 Eversteyn
GJS
AZVV en Smerdiek 3 pt in mindering
WIK
Rijsoord 2
Peursum
Sleeuwijk
GVV'63
16-33
16-30
16-29
15-28
17-28
Nieuwdorp
O'kapelle 2
ZSC
19-22
20-20
21-17
20-16
20- 8
19- 4
19-26
19-23
19-21
19-17
19-13
19- 3
19-25
19-20
19-15
19-14
19-12
Rotterdam. Fortis Marathon. Mannen: 1.
Kiplagat (Ken) 2.07.42, 2. Kiprono (Ken)
2.07.53,3. Martinez (Spa) 2.08.09, Vrouwen:
1. Jevtic (Ser) 2.25.23, 2. Ominami (Jap)
2.26.17,3. Pulido (Spa) 2.31.56,
Zeeuwse deelnemers: Niels Koole (Dynami
ca) 2.38.58, Wim Vos (Dynamica) 2.47.24,
Wim Besuyen (Dynamica) 3.01.37, Franky
Beljaars (Dynamica) 3.05.45, Johan de Vlie
ger (Dynamica) 3.02.12, Wim van Sparren-
tak (Dynamica) 3.06.01, Sjaak Brouwer (Dy
namica) 3.07.00, Kees de Winter (AV'56)
3.08.54, Ron Ie Roy (Dynamica) 3.09.01, An
dre van de Broeke (Dynamica) 3.09,14, Mar
co Geldof (Dynamica) 3.16.29, Chantal Maat
(Dynamca) 3.17.36, Erik Poppe (Dynaica)
3.18.29, John Guequierre (Dynamica)
3.18.48, Laurens van de Have (AV'56)
3.25.46, Wim van den Berg (AV'56) 3.35.10,
Marius Besuyen (Dynamica) 3.35.37, Henk
Barentsen (Dynamica) 3.37.05, Jacky Luit-
wieler (Dynamica) 3.39.51, C Duinhouwer
3.43.36, C Duinhouwer 3.46.20, Adri Koole
(Dynamica) 3.47.19, D. Plesius 3.50.11, Gert
Jan Jobse (Dynamica) 3.57.58, J. Zuidhof
4.02.10.
Londen. Marathon. Mannen: 1. Abera (Eth)
2.07.56, 2. Baldini (Ita) 2.07.56, 3. Ngolepus
(Ken) 2.07.57,4. Tergat (Ken) 2.07.59,5. Ra-
madhani (Tan) 2.08.01, 6. El Mouaziz (Mar)
2.08.03. Vrouwen: 1. Radcliffe (GBr) 2.15.25
(wereldrecord), 2. Ndereba (Ken) 2.19.55,3.
Drossin (VSt) 2.21.16, 4. Chepkemei (Ken)
2.23.12,5. Petrova (Rus) 2.23.14,6. Dita (Roe
2.23.43.
Zierikzee Voorjaarswedstrijden. Mannen:
1500 m: 1. Pieter Jan Fioole (Delta Sport)
4.17.2. Discus: 1. Henk van de Berg (AV'56)
36,25 Jongens A: 100 m: 1. Colin Kesteloo
(Delta Sport) 11.9. 1500 m: 1. Wouter van
Caspel (Energie) 4.24.8. Hoog: 1. Colin
Kesteloo (Delta Sport) 1.60. Discus: 1. Colin
Kesteloo (Delta Sport) 30.58. Jongens B: 800
m: 1. Tim Aper (RKHAV) 2.09.2. 100 m: 1.
Bart van Kralingen (Delta Sport) 12.3. Kogel:
I. Bart van Kralingen (Delta Sport) 13.98.
Discus: 1. Bart van Kralingen (Delta Sport)
37.81. Jongens C: 100 m: 1. Harry Lavooy
(AV'56) 12.7. 800 m: 1. Pim Abbink (AV'56)
2.17.4. Hoog: 1. Pim Abbink (AV'56) 1.55.
Discus: 1. Rens Geelhoed (AV'56) 30.58.
Jongens D 60 m: 1. Robert Paul de Roo
(Scheldesport) 11.2. Hoogspringen: 1. Ste
ven Nuytinck (AV'56) 1.45. Kogel: 1. Robert
Paul de Roo (Scheldesport) 9.46.
Vrouwen: kogel: 1. Ellen Aper (RKHAV)
6.91. Meisjes A: Kogel: 1. Vera Wisse (AAC)
II.26. Discus: 1. Vera Wisse (AAC) 37.68.
Ver: 1. Vera Wisse (AAC) 4.41. Meisjes B: 100
m: 1. Mariek Riemens (AV'56) 13.0. Ver: 1.
Marieke Riemens (4.86). Meisjes C: 1. Wille-
mein van Zetten (Dynamica) 11.0.1000 m: 1.
Aniek Aper (RKHAV) 3.19.3. Ver: 1. Madeion
Dekker (AV'56) 4.65. Discus: 1. Lindy Mans
(AV'56) 22.09. Meisjes D: 60 m: 1. Hanna
Maassen (Delta Sport) 8.8.1000 m: 1Hanna
Maassen (Delta Sport) 3.25.4. Hoog: 1. Evi-
anne van de Zande (Delta Sport) 1.45. Kogel:
1Evianne van de Zande (Delta Sport) 10.03.
Le Mans. 24 uur van Le Mans. 1Morrison-
/Dobé/Philippe (Sch/Fra/Fra) Suzuki 817
ronden (3415,06 km, gem. 142,223 km/uur),
2. Bayle/Gimbert/Dussauge (Fra) Suzuki op
2 ronden, 3. Donischal/Protat/Gomez (Fra)
Yamaha 16.
Badminton
Incheon. Open Zuid-Koreaans kampioen
schap. Vrouwen, finale: Audina (Ned) -
Wang Chen (HKo) 11-310-13 11-0.
Eerste klasse C: Rijsoord-RVVH 1 -2, Alkma-
nia-TYBB 2-1, Nootdorp-Buitenveldert 2
3-2, Zwart Wit'28-KFC'71 1-3, KFC-Ter
Leede 2 3-4, ODC-Oostkapelle 0-0.
ODC
Ter Leede 2
RVVH
Oostkapelle
Rijsoord
KFC'71
TYBB
Alkmania
Buitenveld. 2
KFC
Nootdorp
Zwart Wit'28
Tweede klasse: Spijkenisse-Stedoco 2
1 -0, Lisse-Berkel 4-1Wieldrecht-T richt
2-3, Kloetinge-RKDEO 0-4, Jodan Boys-
-Zwaluwen 2-3, Meeuwen-WRW 3-2.
Vrouwen. Promotiedivisie: Sharklets-Quo
Vadis 66-25, JRC Boxtel-Landslake Lions
47-59, Wildcats-Jugglers 67-36, Black Eag-
les-BV Lely 43-50, BC Vlissingen-The Jum
pers 61 -59, Akrides-Cangeroes 70-64. Der
de Divisie: Tenderfeet-Schijndel 34-57,
Pendragon-Eastwood Tigers 55-57. Vrou
wen, beker: Scheldesport-BC Vlissingen 2
49-71, BV Souburg-Marathon 97-92. Man
nen. Tweede Divisie: Pendragon-Den
Dungk 92-74, High Five-Dunatos 73-84.
Derde Divisie: JRC Boxtel-Barons 2115-70,
Eastw.Tigers 2-Waldric 88-57. Eerste klas
se: Smokkelhoek-Agathos 45-84, Barons
3-Scheldesport 76-43, BV Souburg -Con
dor 74-70. Tweede klasse: Voorwaarts-
-Scheldesport 2 56-52, Dynamo'70-Me-
vo'80 72-51, BV Souburg 2-Marathon
62-69. Jongensjunioren. Hoofdklasse: Wi
zards-Jumping Crabs 82-86, Black Eagles
2-PSV 69-104, BS Weert-Virtus 93-62, Wi-
zards-Black Eagles 73-75. Jongenskadet-
ten. Hoofdklasse: JRC Boxtel-Black Eagles
49-100, Schijndel-BC Heeze 51-44, Blauw
Wit-Attacus 62-56.
Eredivisie driebanden. Safety Holland 't
Tapperijke 2-6, Twentevisie - Brasserie Oc-
kenburgh 6-2, Biljartcentrum Princesse -
Crystal Kelly 0-8, Zutrex - Mike's Club 8-0,
Van Wanrooij Bouwbedrijven - GSA Schip
hol 6-2, IMD Services - Havermans Groep 0-
8. Stand: 1Crystal Kelly 22-33,2. Safety Hol
land 22-32,3. Van Wanrooij Bouwbedrijven
22-31, 4. Twentevisie 22-28, 5. 't Tapperijke
22-26, 6. Zutex 22-22, 7. Brasserie Ocken-
burgh 22-21,8. Havermans Groep 22-20 (88-
88), 9. Mike's Club 22-20 (78-98), 10. GSA
Schiphol 22-18, 11. IMD Services 22-8, 12.
Biljartcentrum Princesse 22-5.
16-15
16-14
17-13
16-11
18- 5
Vlissingen. Finale dressuurcompetitie Gou
den Ruif LR en PC De Scheldestad. Paarden
klasse Z2: 1. Tamara den Outer, Liberty
(Vroonr.) 183. KlasseZ2:1. Evelien Lenaerts,
Ommar (Scheldestad) 187; 2. Valeska
Nastaly, Ginette B (Sé-Ros) 184; 3. Carin
van de Velde, Manto (Gouwe Reyers) 182.
Klasse M2: 1. Evelien de Keset, Shadow
(Haringr.) 162; 2. Hanny Otto, Nadruta
(Weelr.) 155; 3. Ilse de Jonge, Homerus
(Weelr.) 145. Klasse Ml: 1. Louise Snepvan
gers, Obiku (Wouw) 175; 2. Trudie Francke,
Pompidou (Gouwe Reyers) 167; 3. Louise
Snepvangers, Olitha, 162. Klasse L2:1. Kees
Francke, Ulke (Gouwe Reyers) 172; 2. like
Arts, Mickey (Scheldestad) 159; 3. Vincent
Bol, Jumper K (Walcheren) 157. Klasse L1:1.
Emma de Koeyer, Otella (Z-Bev.) 165; 2. Illo-
na Maljers, Paledo (Gouwe Reyers) 161; 3.
Corine Wondergem, Parana (Oranjezon)
161. Pony's klasse Z2:1. Jessica van Belzen,
Samantha (Gouwe Reyers) 63.21%. Klasse
M2: 1. Evelien Schouten, Lady Romona
(Paardebloem) 152. Klasse M1: 1. Tamara
Seleski, Boris (Scheldestad) 146. Klasse L2:
1. Mariëlle Niuwenhuis, TDN's Eduardo
(Gouwe Reyers) 157. Klasse L1 cat. DE: 1.
Marit de Visser, Rosanne (Gouwe Reyers)
158. Klasse LI cat. BC: 1. Maxime Osse,
Brendo (Weelr.) 164. Eindstand Gouden
Ruif: 1. Kees Francke, Ulke, 514; 2. Trudie
Francke, Pompidou, 504; 3. Vincent Bol,
Jumper K, 493; 4. Mariëlle Nieuwenhuis,
TDN's Eduardo, 485; 5. Amy Zoutendijk,
Westhoek's Lady Day (Scheldestad) 479.
Zaamslag. Dressuur LR en PC Luctor et
Emergo. Paarden klasse Z2:1Mandy Boog-
aers, Just Kidding (Zwinr.) 181; 2. Ingeborg
van Zeele, Orlando (Zwinr.) 177. Klasse Z1:
1. Bianca Kors, Orayen (Oranjer,) 174. Klas
se M2: 1. Nathalie Tarant, Isabella (Harinr.)
173, 2. Tinie Scheele, Amadeus (Oranjer.)
156; 3. Petra de Feyter, Noblesse (Oranjer.)
151. Klasse Ml: 1. Suzanne de Plaa, Milton
(Hulst) 164; 2. Petra Tollenaar, Pepperone Z
(Oranjer.) 152; 3. Vivianne Thijs, Champag
ne (Luctor) 148. Klasse L2: 1. Simone van
Wezel, Dexia H (Oranjer.) 168; 2. Carmen
van Veen, Olivia (Oranjer.) 162; 3. (gelijk)
Liesbeth van de Velde, Gino (Zwinr.) en An-
gelique Verpoorte, Namora (Oranjer.) 160.
Klasse L1: 1. Mia Cambier, Nouvelle (Oran
jer.) 171; 2. Simone van Wezel, Shenna, 163;
3. Emma de Schepper, Risquetout (Honter.)
162. Pony's klasse Z1:1. Maaike Wagenaar,
King of Diamonds (Weelr.) 190. Klasse M2:
1. Peggy Michielsen, Cigan (Kleppertje) 160.
Klasse M1: 1. Gwendoline Behr, Odessa
(Eenhoornr.) 157. Klasse L1: 1. Bionda
Rooze, Splendour (Honter.) 153. Tweede
proef paarden klasse Z2: 1. Mandy Boog-
aers, Just Kidding, 185; 2. Ingeborg van Zee-
Ie, Orlando, 175. Klasse Z1: 1. Bianca Kors,
Orayen, 192. Klasse M2:1. Nathalie Tarant.
Isabelle, 169; 2. Tinie Scheele, Amadeus,
158; 3. Petra de Feyter, Noblesse, 156. Klas
se M1: 1. Suzanne de Plaa, Milton, 165; 2.
Marc Bouthoorn, Lorenzo (Hulst) 156; 3. Pe
tra Tollenaar, Pepperone Z, 152. Klasse L2:
1. Simone van Wezel, Dexia H, 166; 2. Car
men van Veen, Olivia, 161; 3. Liesbeth van
de Velde, Gino, 158. Klasse L1: 1. Ingeborg
van Zeele, Renville, 169; 2. Mia Cambier,
Nouvelle, 167; 3. Emma de Schepper, Ris
quetout, 162 Pony's klasse Z1: 1. Maaike
Wagenaar, King of Diamonds, 188. Klasse
M2:1. Peggy Michielsen, Cigan, 172. Klasse
M1: I.Gwendoline Behr, Odessa, 160. Klas
se L1:1. Kellu van Walsum, Merel's Damax
(Hulst) 157.
KNSB-competitie, achtste ronde. Klasse
1B: RSR Ivoren Toren-Eindhoven 6-4, Paul
Keres-HWP Sas van Gent 3-7, Wagenin-
gen-BSG 4,5-5,5, Spijkenisse-ZZICT 2 5-5,
HMC Calder-Vianen DVP 5,5-4,5. Stand: 1,
HWP Sas van Gent 14-57,5, 2. HMC Calder
13-45,5, 3. BSG, Wageningen 10-40,5, 5.
Eindhoven 9-46,5, 6. Vianen DVP 7-40, 7.
RSR Ivoren Toren 7-37,8. Spijkenisse 4-31
9. ZZICT 2 3-32,10. Paul Keres 3-29,5. Klas
se 2C: Haeghe Ooievaar-Sopsweps 2,5-5,5,
De Pion-HWP SasvanGent2 4,5-3,5, Char-
lois Europoort-Rijswijk 4,5-3,5, Oegst-
geest-VAS 4,5-3,5, VastNed Rotterdam
2-Krimpen a/d IJssel 4-4. Stand: 1. Oegst
geest 14-39,5,2. Sopsweps 13-36,5,3. VAS
12-38,5,4. De Pion 10-34,5,5. HWP Sas van
Gent 2 7-32,5,6. Krimpen a/d IJssel 7-31,7.
Rijswijk 6-28,5, 8. Charlois Europoort
6-27,5, 9. VastNed Rotterdam 2 4-28,5, 10.
Haeghe Ooievaar 1-23. Klasse 3F: Terneu-
zen-DSC Delft 2 4,5-3,5, Vlissingen-Sou-
burg 3,5-4,5, Middelburg-Overschie 3-5,
Dordrecht-Bergen op Zoom 4-4, WSC
2-Sliedrecht 3-5. Stand: 1. Middelburg
14-41,5, 2. Overschie 12-40, 3. DSC Delft 2
10-36, 4. Sliedrecht 9-32,5, 5. Bergen op
Zoom 7-35, 6. Souburg 7-30, 7. Terneuzen
7-29,5, 8. Dordrecht 6-31,5, 9. WSC 2
5-23,5,10. Vlissingen 3-20,5.
15e Zuid-Beveland toernooi. Eindstand: 1.
Heren Pouwelse/Pouwelse 63,12%, 2. Heren
Verburg/Breedveld 61,49%, 3. Dames Hurk-
mans/v.d. Vinne 61,10%, 4. Dames v.d. Heij-
den/Wesdorp 57,69%, 5. Heren Bakker/Kips
57,61%, 6. Heren den Engelsman/Schliekel-
mann 57,30%,7. Heren Krappen/ v.d. Maat
57,22%, 8. Dames den Engelsman/Kole
56,75%, 9. Dames Moulle/Hanse 56,60%, 10.
Mevr. Marcusse/dhr. Noordhoek 56,29%.
Zand 3 - SVNB 10-0, ODT 2 - Wanzl/Bel-
crum 50-10, Smash'70- Breda 3-7.1B: het
Markiezaat - Tanaka 2 6-4, St. Aloysius - the
Back Hands 2 5-5, Wanzl/Belcrum 3 - Arne-
muiden 35-5.2A: the Back Hands 4- Kapel
le 5-5, TCO'78 - Effect'71 4-6, Big Smash -
Tanaka 3 0-10.2B: 't Batje - Hotak'68 3 4-6,
ODT 3 - het Markiezaat 2 2-8, SAR'72 3 - the
Back Hands 51-9.
Landelijke competitie. Vrouwen, eerste
klasse: Zierkzee-Rally 6-0 (Martine Ver-
schoore-lnge van de Bom 6-1 6-0, Bianca
den Ouden-Babs Hurxkens 6-2 6-3, Mar
leen de Vlieger-Jaimy Dijkman 6-1 6-3, Si
mone Pawlowski-Maud Hurxkens 3-6 6-1
6-3, Verschoore/Pawlowski-Van de Bom-
/Dijkman 6-0 4-6 6-2, De Vlieger/Den Ou-
den-Hurxkens/Hurxkens6-3 6-2). Mannen.
Tweede klasse 512. 't Halve Maantje-TSN
3-3. Tweede klasse 513: Dekker Tennis-Zie-
rikzee 5-1. Vierde klasse: Duiveland-de
Boskreek 2-4 (Mark Passchier-Kirsten Dey
2-6 2-6, Hans Jan Goedegebure-Bart van
de Sande 3-6 2-6, Rene van Dijke-Steve
van Hulle 6-1 6-4, Mark Lodewijk-Mart Flik-
weert 1 -6 6-7, Van Dijke/Lodewijk-Dey/van
de Sande 4-61 -6, Passchier/Goedegebure-
-Van Hulle/Flikweert6-1 7-6),
Gemengd. Tweede klasse: DeSchelde-Uni-
cum 2 7-1. Derde klasse: Souburg-Leimo-
nias 5 2-6. Vierde klasse 37: De Schelde-De
Zoom 2 6-2, Lobbelaer5-MLTC 1-7, Halste
ren-' t Halve Maantje 7-1, Tiola 2-Game'78
3-5 (Ralf Vervaet-Tom Huis 0-6 1-6, Youri
Loonstijn-Robin de Witte 6-1 7-6, Sharon
de Witte-Fanny Kool 0-6 6-1 3-6, Anneke
Riemens-Jeanine Hoilestelle 6-3 6-3, Van
Overloop/Loonstijn-Huis/de Koster 4-6
2-6, De
Witte/Riemens-Hollestelle/Adriaansens
7-6 6-4, Vervaet/Riemens-De Witte/Kool
1-6 4-6, Van Overloop/de Witte-De Koster-
/Adriaansens 1-6 3-6). Vierde klasse 38:
MLTC 2-Tiola 1 4-4 (Bram de Nijs-Patrick
Marteyn 6-46-2, Michiel van Kuijk-Domini-
que Asselman 1-6 2-6, Saskia Oranje-lsa-
bel Leenhouwers 4-6 6-3 6-2, Annemarie
Ketting-Tanja van den Dikkenberg 7-5 6-2,
Van Kuijk/Molopodis-Hendrikse/Asselman
2-6 6-7, Ketting/van de Walle-Van den Dik-
kenberg/De Wit 4-6 6-4 6-1, Oranja/de
Nijs-Marteyn/Leenhouwers 0-6 3-6, Molo-
podis/Van de Walle-Hendrikse/de Wit 2-6
4-6). Vijfde klasse 70: Souburg 2-deZoom 4
8-0, De Schelde 3-Halsteren 3 5-3, DOS
2-Animo 6-2. Vijfde klasse 76: Hulster Am-
bacht-Animo2 7-1.
Aigle (Zwi). Vrouwen, interland: 1. Neder
land 142,500 punten, 2. Frankrijk 139,025,3.
Zwitserland 134,900. Individueel: 1Van den
Berg (Ned) 35,650 (sprong 9,225 - brug 9,000
- balk 8,400 - vloer 9,025), 2. Harmes (Ned)
35,450 (9,125 - 8,100-8,900 - 9,325), 3. Wam
mes (Ned) 35,175 (9,175 - 8,750 - 8,550 -
8,700), 7. Linders 33,800, 10. Van Leeuwen
33,675,14. Kroonen 26,625.
Vrouwen. Eerste divisie: Hoonhorst-SAR-
/Keukenvisie 2-8, Torenstad-Red Stars
0-10, Red Stars 2-Maasbree 4-6. Tweede
divisie: SAR 2-ONI 9-1, FvT-Vice Versa
0-10, Pecos-Fiirst kantoors 2 5-5. Vierde di
visie: US 2-RdT 5-5, MZ-Avanti 4-6, Docos
4-Vriendenschaar 3-7. Mannen. Tweede
divisie: VDN Salamanders 2-'t Zand 6-4,
Scylla 3-Hotak'68 3-7, Brandersstad 2-Bel-
crum 7-3. Derde divisie: Arnemuiden-Her
waarden 4 6-4, Docos-Spaarne 4-6, FvT-
Smash 6-4. TOGB-SAR 6-4, VVV-Vrienden-
schaar 3-7, Togb-Noad 5-5. Jongens, kam-
pioensgroep: 't Zand-Unicum 35, Paly
Fair-MZ 6-1. Landelijk B: Pecos-Arnemui-
den 8-2, Docos-Amstelveen 0-10, TOV-Ta
verzo 7-3. Landelijk C: Smash-Hotak 9-1,
Papendrecht-Belcrum 9-1, Vice Versa-V-
DN 2 7-3. Meisjes, landelijk A:
SAR-Koningslust 5-5, FvT-Red Stars 7-3.
Landelijk B: Kluis-Westa 2 7-3,
Hotak-Arnemuiden 8-2, Taverbo 2-BSM
2-8. Hoofdklasse A: 't Zand 2-Hotak'68 2
9-1, Smash'76 - Vice Versa'51 2-8, Arne-
muiden 2 - TCS 2 4-6. Hoofdklasse B: the
Back Hands - ODT 6-4, Tanaka - SAR'72 2
7-3, Tios'51 2 - Wanzl/Belcrum 2 4-6. IA: 't
Overgangsklasse B: Vr'schaar H-KCC13-14,
Avanti-GKV 21-20, Fortis-SDO 10-18, TOP S-
Antilopen 17-11 Stand: TOP S 10-16, Vr
'schaar H 10-11, Fortis 10-10, Avanti 10-10,
KCC 10-10, SDO 10-10, Antilopen 10-7, GKV
10-6. Eerste klasse F: Pernix-Tjoba 16-11,
Kinderdijk-Albatros 5-9, ODO-HKC 5-16,
VEO-Maassluis 5-18. Stand: Maassluis 10-
16, Pernix 10-14, HKC10-13, Tjoba 10-11, Al
batros 10-10, Kinderdijk 10-8, ODO 10-8,
VEO 10-0. Eerste klasse G: Snel-Nieuwer-
kerk 12-13, Bolnes-TOP 17-17, RWA-Koag
14-14, Oranje Wit-Dijkvogels 10-7. Stand.
Oranje Wit 10-18, Koag 10-16, Nieuwerkerk
10-12, RWA 10-10, Bolnes 9-6, TOP A 10-6,
Dijkvogels 9-5, Snel 10-5. Tweede klasse G:
Rust Roest-ADO 9-8, Swift-Sagitta 15-10,
Oranje Zwart-Merwede 12-13, Vios W-Vites-
se 8-14. Stand: Vios W 10-16, Swift 10-13,
Rust Roest 10-11, ADO 10-10, Merwede 10-
8, Sagitta 10-8, Or.Zwart 10-7, Vios W 10-7.
Derde klasse A: BKC-ACKC 11-14, DVS-Vr-
'schaar B13-10, All Ready-De Voltreffers 13-
14, Spirit-Olympia S 7-15. Stand: ACKC 10-
18, DVS 10-13, Olympia S 10-13, De Voltref
fers 10-9, Vr'schaar B 10-9, BKC 9-8, All Rea
dy 9-7, Spirit 10-1. Derde klasse B: Good
Luck-Korbis 9-11, Ondo-DSO 8-12, Storm-
vogels-NIO 8-9, Reeuwijk-Oranje Nassau
12-14. Stand: Korbis9-16, DS09-14, NI010-
14, Good Luck 10-12, Ondo 10-10, Or.Nas-
sau 10-10, Stormvogels 10-1, Reeuwijk 10-1.
Vierde klasse A: Vios N-Thor8-12, Olympia
W-Luctor8-9, Korbatjo-Zevenbergen 15-15,
Volharding-Seolto 13-16. Stand: Korbatjo
10-17, Seolto 10-16, Thor 10-14, Luctor 10-9,
Volharding 10-9, Vios N 10-8, Zevenbergen
9-1, Olympia W 8-0. Vierde klasse B: Blauw
Wit-Togo9-9, Atlas-Nikantes 12-6, Gemini-'t
Capproen 18-8, Zaamslag-Argento 18-13.
Stand: Togo 10-19, Gemini 10-14, Blauw Wit
10-12, Atlas 10-9, Zaamslag 10-9, Nikantes
10-8, 't Capproen 10-7, Argento 10-2. Reser
ve overgangsklasse B: Vr'schaar H 2-Tjoba 2
9-10, Fortis 2-Koag 2 17-11. Jeugd. Over
gangsklasse D: Swift-VEO 9-16.
Derde divisie A-junioren: OJC-WSC 2-1,
Sarto-Zeelandia Middelburg 9-4, BSC-Hal-
steren 3-1, Dongen-Wilhelmina 2-4, Pa-
pendrecht-Baronie 2-1, Internos-VOAB
1-0. Dongen degradeert. Stand: Sarto 19-
45, Wilhelmina 19-41, Internos 18-38, BSC
18-36, Flalsteren 19-25, Papendrecht 19-24,
WSC 19-23, Zeelandia-M 20-21, OJC 19-19,
VOAB 19-19, Baronie 19-14, Dongen 20-12.
Derde divisie B-junioren: VOAB-Internos
1-2, WVVZ-Theole 3-4, Longa-Brabantia
2-4, RCS-BSC 1-2, WSC-Terneuzen 4-1,
Nuenen-OJC 2-0. Stand: BSC 19-54, Ter
neuzen 20-34, Brabantia 20-34, OJC 20-33,
Longa 20-32, Theole 20-27, WSC 20-26, In
ternos 19-24, Nuenen 19-23, VOAB 19-21,
RCS 20-16, WVVZ20-9,
Almere. Mannen, finale play-offs (best-of-
seven). Eerste wedstrijd: VC Omniworld -
Piet Zoomers/Dynamo 0-3 (23-25 23-25 19-
25).
Vrouwen, tweede divisie C: Morres/Hulst-
-Visade/Voorburg 3-1, Spivo-De Schal-
mers 1-3, Dimplex/Ekspalvo-Alcom/Capel-
le 0-4, Taurus-Rijnmond 2 4-0,
Volley/Meerkerk'95-Mikro Electro/Roosen-
daal 3-1, Vrevok 2-Utrecht 2 2-3. Stand:
Taurus 22-89, Mikro Elektro/Roosendaal
22-80, Alcom/Capelle 22-77, Morres/Hulst
22-66, Dimplex/Ekspalvo 22-64, Volley-
/Meerkerk'95 22-55, Vrevok 2 22-50, Rijn
mond 2 22-47, De Schalmers 22-46, Utrecht
2 22-39, Spivo 22-24, VisadeA/oorburg
22-23. Derde divisie: Kwiek-Wik/Univé3-1,
VOY-Odulphus 1-3, Sliedrecht Sport
2-Sarto 0-4, Timmers/Volley Zuid—Vollido
1-3, De Burgst-Fusion 3-1. Stand: Mikro
Electro/Roosendaal 222-88, Sarto 22-84,
Wik/Univé 22-70, Fusion 22-65, Kwiek
22-64, Rowido/DDL 22-56, Odulphus
22-53, De Burgst 22-53, VOY 22-52, Vollido
22-51, Timmers/Volley Zuid 22-15, Slie
drecht Sport 2 22-10. Eerste klasse C: Mor
res/Hulst 2-Zuvo 1-3, VVS'92-Cometo 1-3,
Dynamo'70-Savok 3-1, Rijnmond 3-Sarto 2
2-3, Ardito-Sic Pugno 0-4. Stand: Rijnmond
3 22-83, Dynamo'70 22-79, Sarto 2 22-75,
Sic Pugno 22-70, Savok 22-65, Mikro Elec
tro/Roosendaal 3 22-59, Zuvo 22-58, Zuvo
22-58, Morres/Hulst 2 22-39, VVS'92 22-27,
Ardito 22-25, Cometo 22-25. Tweede klas
se A: Kwiek 2-Futora 1-3, Spivo 2-DVO 2
4-0, Intermezzo-Timmers/Volley Zuid 3
1-3, Bernisse-Volley/A 3-1,
Blijdorp'95-Rowido/DDL 2 0-4, MVC-Fu-
sion 4 3-1. Tweede klasse E: Udenhout
2-Zuvo 2 0-4, De Sterre-Bok3-1, De Burgst
2-Sic Pugno 2 1-3. Derde klasse E: Morres-
/Hulst 3-Zuvo 33-1, Diomedon 2-Ardito 2
4-0, Dynamo'70 2-Volley Quick 3-1, Myti-
lus-Morres/Hulst 3 0-4. Derde klasse F: Sic
Pugno 3-Zuvo 4 2-2, Rowi 3-Cometo 2 1 -3,
Traai it-Diomedon4-0, Voko 4-AVC873-1,
De Burgst3-Groene Ster 2 3-1.
Mannen, tweede divisie C:
Shot-Fikszo/Krimpen 2-3, Ekspalvo 2—Al
com/Capelle 2 3-1, Rijnmond 2-Sliedrecht
Sport 2 4-0, Spivo-Wea/Mevo'80 3-1, Tau-
rus-Steda/Sovicos 3-1, Tonegido/Voor-
burg 2-Vrevok 2 4-0. Stand: Ekspalvo 2
22-84, Vrevok 2 22-76, Rijnmond 2 22-70,
Tonegido/Voorburg 2 22-67, Sliedrecht
Sport 2 22-63, Taurus 22-56, Wea/Mevo'80
22-55, Shot 22-53, Fikszo/Krimpen 22-52,
Spivo 22-32, Steda/Sovicos 22-31, Alcom-
/Capelle 2 22-21. Derde divisie: Morres-
/Hulst-Voko 3-1, Mikro Electro/Roosendaal
2-Goirle 3-1, Atak'55-Vollido 4-0, Schovo-
comca-Jola/Olympus 3-1, Rijnmond 4-Fu-
sion 4-0. Stand: Voko 22-81, Morres/Hulst
22-77, Atak'55 22-62, Schovocomca 21-60,
Goirle 22-56, Jola/Olympus 22-54, Fusion
22-53, Vollido 2 21-47, Mikro Electro/Roo
sendaal 2 21-43, Vollido 22-37, Rowi 20-36,
Rijnmond 4 21-29. Eerste klasse C: Fusion
3—Spirit 1-3, Houtboetiek/A-Rijnmond 5
1-3, Sic Pugno-Zuvo 0-4, VVS'92-De Ster-
re 4-0, Dynamo'70-Timmers/Volley Zuid
0-4, De Burgst-Mytilus 2-3, De Burgst-De
Sterre 4-0. Stand: Mytilus 22-88, Zuvo
22-86, Timmers/Volley/Zuid 22-83, De
Burgst 22-71, Spirit 22-58,VVS'92 21-56,
Rijnmond 21-55, Sic Pugno 22-41, Fusion 3
22-35, Houtboetiek/A 21-25, De Sterre
22-24, Dynamo'70 21-8. Tweede klasse E:
SDC-Volley/A 2 3-2, Sic Pugno 2-De Ze
bra's 1-3, Mikro Electro/Roosendaal 3—Spi
vo 2 4-0, Apollo'72-Volley/Quick 3-1,
Olympus'69-AVC'87 3-1, De Burgst
2-Kwiek 2 2-3. Tweede klasse F: Morres-
/Hulst 2-Ardito 4-0, VVS'92 2-Cometo 3-1,
Mikro Electro/Roosendaal 4-YVC 3-1, Mor
res/Hulst 3-Mytilus 2 4-0. Derde klasse E:
VVS'92-Savok3-1,Gavok3-Bok3-1, Mikro
Electro/Roosendaal 6-Voorwaarts 1 3-1,
Mikro Electro/Roosendaal 5-AVC87 2 1-3,
Ardito 2-AVC87 3 3-1.
Heerenveen - NEC2-3 (1-1). 41. Nurmela 1-0,
44. Hersi 1-1,54. Demouge 1-2,56. Goveda-
rica 1-3, 74. Samaras 2-3. Scheidsrechter:
Bossen. Toeschouwers: 14.400.
Heerenveen: Vonk; Venema, Hansson,
Hansma (76. Klompe) en Edman; Jensen,
Radomski (67. Bakkati) en De Jong; Nur
mela, Selakovic (66. Samaras) en Denne-
boom.
NEC: Gentenaar; Wisgerhof, Wielaert, Hesp
en Leiwakabessy; Schuurman, Hersi (80. Ax
Govedarica en Zonneveld; Demouge (90.
Simr) en De Nooijer (69. Turn ba).
Feyenoord-Vitesse 2-1 (1-1). 19. Van Persie
1-0,23. Peeters 1-1,90. Lurling 2-1. Scheids
rechter: Haverkort. Toeschouwers: 44.000.
Gele kaart: Lurling (Feyenoord).
Feyenoord: Lodewijks; Emerton, Loovens,
Paauwe en Rzasa; Kalou (71. Bombarda),
Bosvelt, Ono, Pardo (46. Lurling); Van Hooij
donk en Van Persie (83. Leonardo).
Vitesse: Jevric; Cornelisse, Zeman, Ste-
fanovic en Frankel; Rojer (55. Mbamba), Van
Halst, Claessens en Martel (90. Rankovic);
Peeters en Amoah (79. Janssen).
FC Twente - De Graafschap 3-0 (2-0). 34.
Cziommer 1-0, 44. El Brazi2-0,61. Cairo 3-0.
Scheidsrechter: Temmink. Toeschouwers:
13.175.
FC Twente: Boschker; El Brazi, Pothuizen,
Grujic en Heubach; Cziommer, Quedraogo
(62. Cavens), Van der Doelen en Polak; Cairo
en Houwing (74. De Visscher).
De Graafschap: Wevers; Duits, Vreman (55.
Smit), Van Gastel en Berck Beelenkamp;
Leonardo, Van Leerdam, Hertog en Culina;
Zafarin (62. Huntelaar) en Van de Haar.
AZ - FC Zwolle 1-1 (1-0). 24. Perez 1-0, 82.
Promes 1-1. Scheidsrechter: Wegereef.
Toeschouwers: 7041. Rode kaart: 38. Kras
(FCZwolle) vasthouden doorgebroken Bus-
kermolen.
AZ: Zwarthoed; Lameij, Wijker (83. Meerd-
ink), Opdam en De Cler;Kromkamp, Linden-
bergh, Buskermolen en Van Galen; Nelisse
en Perez.
FC Zwolle: Van der Werft; Doesburg, Kras,
Marco Roelofsen en Van der Haar; Schops
(88. Ravensbergen), Lim-Duan en Karlsen;
Promes, Richard Roelofsen en Cvetkov (46.
Schol).
NAC-Ajax 0-3(0-1). 43. SneijderO-1, 75. Van
der Meyde 0-2, 84. Van der Meyde 0-3.
Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 15.700.
Gele kaart: Penders INAC
NAC: Babos; Colin, Penders, Schenning en
Gudelj; Feher; Slot (76. Diba), Schreuder en
Bobson (82. Abdellaoui); Boussaboun en
Engelaar.
Ajax: Lobont;DeJong(17. Bergdolmo), Ya-
kubu, Chivu en O'Brien; Sneijder, Van der
Vaart en Maxwell (60. Witschge); Pienaar,
Ibrahimovic (74. Litmanen) en Van der Mey
de.
FC Groningen - Excelsior 1-0 (0-0). 77. Van
Gessel 1-0. Scheidsrechter: Van Egmond.
Toeschouwers: 12.300.
FC Groningen: Beukenkamp; Johansson,
Boekweg, Kruiswijk en Floren; Landerl (66.
Bronkhorst), Matthijs, Hugo (79. Krstev) en
Van Gessel; Drent en Tuhuteru (54. Salmon
Excelsior: Varkevisser; Buijs (84. Lopes), 01-
fers, De Haan en Mtiliga;Swerts (46. Koswal
Breuer, Holman (76. El Hamdaoui) en Bou-
tahar; Nygaard en Pinas.
RKC Waalwijk-RBC Roosendaal 1-2 (1-1).
15. Den Ouden 0-1, 43. Hoogendorp 1-1
strafschop68. Vos 1-2 strafschop
Scheidsrechter: Vink. Toeschouwers: 6000.
Rode kaart: 86. Van den Berg (RKC), Vos
(RBC). Gele kaart: Teixeira, Boulahrouz
(RKC), Oliseh (RBC).
RKC: Van Dijk; Boulahrouz (69. Oost), Van
den Berg, Teixeira (73. De Graef) en Pep-
pinck; Van Diemen, Petrovic, Van der Leegte
en Cornelisse; Hoogendorp en Janssen (73.
Redan).
RBC: De Ron; Keller, Oliseh, Hellemons en
Fleur; Wooter (79. Maseland), De Graaf, Van
Wanrooij en Tininho; Vos en Den Ouden (75.
Daelemans).
Heerenveen 27 9 7 11 34
FC Twente 27 8 10 9 34 j,-
RBC 27 9 5 13 32 J';
Groningen 27 6 8 13 26 'ft
FC Zwolle Tl 6 6 15 24
Vitesse 27 5 6 16 21 Ju
Excelsior 27 4 7 16 19 jJJ
Graafschap 27 4 5 18 17
Programma: vrijdag 18 april: FCUtif-
RKC Waalwijk, zaterdag 19 april:
Roda JC, Excelsior-Heerenveen,P%:
Twente, RBC Roosendaal-AZ, Wi||s-
De Graafschap, zondag 20 april:FCG-
ningen-NAC Breda, Vitesse-NEC.
Zwolle-Feyenoord.
Eredivisie:
Kezman
PSV j
Van Hooijdonk
Feyenoord
Buffel
Feyenoord
Kuijt
FC Utrecht j
Ibrahimovic
Ajax j
Hoogendorp
RKC
Perez
AZ
Van der Vaart
Ajax
Robben
PSV
Van der Meyde
Ajax
Soetaers
RodaJC
Eerste divisie:
De Groot
Emmen
Koevermans
Sparta
Platvoet
Heracles Almelo
Bruin
Cambuur Leeuw. 1
Stroeve
ADO Den Haag
Van de Laak
FC Den Bosch
Weerman
Veendam
Andy van der Meyde
1
FC Twente-De Graafschap
2
AZ-FC Zwolle
3
Heerenveen-NEC
4
Feyenoord-Vitesse
5
NAC Breda-Ajax
6
Groningen-Excelsior
7
RKC Waalwijk-RBC R'daal
8
Arsenal-Sheffield United
9
Watford-Southampton
10
Inter-AC Milan
11
Bologna-Juventus
12
Barcelona-Dep.laCoruna
13
R. Sociedad-Real Madrid
Winnende rijtje:
1 -3-2-1-2-1-2-1-2-2-X-2-1
PSV
27
22
4
1
70
67-14
Ajax
27
19
5
3
62
69-25
Lotto:
Feyenoord
27
19
4
4
61
74-33
5, 18, 20, 33, 36, 44, bonusgetal 37,t
RKC
27
13
4
10
43
34-33
oranje
NEC
27
12
6
9
42
35-35
Euroloterij:
Roda JC
27
11
7
9
40
43-39
351002
FC Utrecht
27
9
10
8
37
35-33
Lucky Day:
NAC
27
8
12
7
36
28-25
1 -8-19-24-27-30-31 -33-37-40-43-47-51-5
AZ
27
10
6
11
36
40-56
54-62-65-71-74-77
Willem II
27
9
8
10
35
38-36
(onder voorbehoud)
Kiev. Mannen, kwalificatietoernooi EK. Ne
derland - Oekraïne 6-5(1-1 1-1 2-0 2-3), Ne
derland - Duitsland 8-3 (3-1 3-1 2-1 0-0).
Eindstand: 1Spanje 5-10 (57-23), 2. Neder
land 5-6 (41-34), 3. Duitsland 5-6 (38-27), 4.
Oekraïne 5-4 (32-39), 5. Frankrijk 5-4 (35-35),
6. Wit-Rusland 5-0 (15-60). Spanje, Neder
land en Duitsland geplaatst voor WK in Slo
venië (6-15 juni).
Eindhoven. EK-kwalificatie vrouwen, derde
speeldag: Nederland-Spanje7-3 (2-1 1-1 1-0
3-1). Eindstand: 1, Nederland 3-6 (43-11), 2.
Spanje 3-4 (35-14), 3. Groot-Brittannië 3-2
(12-43), 4. Tsjechië 3-0 (16-38).
BELGIE:
Lokeren-Lommei 5-0, Beveren-Lierse 7-1,
Charleroi-Gent 1-2, Moeskroen-Antwerp FC
1-0, Bergen -Mechelen 2-0, Anderlecht-
Standard2-1.
Stand: Brugge 28-73, Anderlecht 28-62, Lo
keren 28-61, Lierse 28-55, St.Truiden 28-54,
RC Genk 28-48, Standard 28-43, Gent 27-41
Bergen 28-39, Moeskroen 28-32, Beveren
28-32, LaLouviere 28-31, Westerlo 28-30,
Antwerp FC 28-27, Germinal 28-26, Lommei
27-24, Charleroi 28-21, Mechelen 28-14.
DUITSLAND:
Borussia M-Nurnberg 2-0, Bielefeld-1860
Munch 2-1, Bayern M.-Bremen 0-1, Kai-
sersl.-Rostock 1-0, Hertha BSC-Bochum 1-0,
Stuttgart-Leverkusen 3-0, HSV-Dortmund 1-
1, Schalke'04-E. Cottbus 3-0, Wolfsburg-
Hannover96 1-0.
Stand: Bayern M. 28-63, Stuttgart 28-52,
Dortmund 28-48, Hertha BSC 28-45, HSV 28-
44, Schalke'04 28-43, Bremen 28-43, Wolfs
burg 28-38,1860 Munch 28-37, Kaisersl. 28-
35, Bielefeld 28-34, Rostock 28-34, Han-
nover96 28-33, Borussia M 28-32, Bochum
28-31, Leverkusen 28-30, Nurnberg 28-29, E.
Cottbus 28-23.
ENGELAND
Newcastle-Man.United 2-6, Birmingham-
Sunderland 2-0, Blackburn-Charlton 1-0,
Chelsea-Bolton 1-0, Leeds-Tottenham 2-2,
Liverpool-Fulham 2-0, Man. City-Middlesb.
0-0, West Br.-Everton 1-2, West Ham-Aston
V. 2-2.
Stand: Man.United 33-70, Arsenal 32-67,
Newcastle 33-61, Chelsea 33-60, Evertor
56, Liverpool 33-55, Blackburn 33-52,
te n ha m 33-47M i dd I esb. 33-46, Charltor
46, Southampt. 32-45, Man. City
Leeds 33-38, Fulham 33-38, BirmingW
38, Aston V. 32-37, Bolton 33-35, West!
32-31, West Br. 33-21, Sunderland»»
FRANKRIJK
Troyes-Marseille 0-0, Ajaccio-Monato
Strasbourg-Nantes 2-0, Le Havre-Renrz
1, Lille-Sedan 0-0, Montpell.-Soclw
Nice-Auxerre 1-0, Guingamp-Bastia3^
risSG-Lens0-1.
Stand: Lyon 33-60, Monaco 33-58,Mats;
33-56, Bordeaux 33-54, Sochaux33-5i
33-52, Nantes 33-52, Auxerre 33-51,
SG 33-49, Guingamp33-49, Lens 334
tia 33-45, Strasbourg 33-41, RennesS
Le Havre 33-35, Lille 33-34, Montpel!»
Ajaccio 33-32, Sedan 33-31, Troyes3M
ITALIË 1
Como-Perugia 1-1, Inter-AC Milan0-
lanta-Reggina 1-1, Empoli-Chievo2_1,
dena-Lazio 0-0, Roma-Parma 2-1,
Piacenza 1-3, Udinese-BresciaO-O.Bolos
Juventus2-2.
Stand: Juventus 28-61, AC Milan28-s
ter 28-55, Lazio 28-49, Parma 28-45,»
28-44, Udinese 28-40, Roma 28-39,»*-
28-37, Bologna 28-37, Perugia 28-36,»-'
na 28-32, Empoli 28-31, Reggina28-307
lanta 28-29, Piacenza 28-23, Con»
Torino 28-19.
SCHOTLAND
Aberdeen-Dunferml. 1-0, Hiben»
Roubaix. Parijs-Roubaix, derde wedstrijd
wereldbeker: 1. Van Petegem (Bel) 261 km
in 6.11.35 (42,144 km/u), 2. Pieri (Ita), 3. Ek-
imov (Rus), 4. Wauters (Bel) 0.15,5. Tafi (Ita)
0.36, 6. Vainsteins (Let), 7. Knaven (Ned), 8.
Nardello (Ita), 9. Aldag (Dui), 10. Ivanov (Rus
1.08, 21. Hoffman, 23. Van Heeswijk 2.28,
33. Museeuw (Bel) 4.33, 50. Tankink 12.24,
57. Vierhouten 20.31, 58. Van Bon. Stand
WB: 1. Van Petegem 200 punten, 2. Pieri 117,
3. Bettini (Ita) 100, 19. Knaven 28, 26. Boo-
gerd 20, 40. Lotz 8, 45. Hoffman 5, 48. Van
Heeswijk 3.
Ronde van Drenthe. Vrouwen. Tweede
etappe: 1. Melchers (Gendt), 138,9 km in
3.30.23, 2. Chantal Beltman (Slagharen), 3.
Ghita Beltman (Slagharen). Derde etappe:
1. Ghita Beltman (Slagharen) 130 km in
3.13.03, 2. Heal (Gbr), 3. Arndt (Dui), 4.
Doedee (Driewegen), 5. Melchers (Gendt).
Eindklassement: 1. Melchers, 2. Ghita Belt
man 0.05, 3. Heal 0.10, 4. Zabelinskaia, 5.
Arndt 0.14 6. Doedee 0.15.
Lewedorp. Janus Vermeule Trofee, ama
teurs: 1. Peter Mol (Kapelle), 2. Johan Pee-
men (Rijsbergen), 3. Jan Verschuren (Was
pik), 4. Matti de Baat (Nieuw-Vossemeer), 5.
Roger Oomen (Etten-Leur), 6. René Smits
(Lage Zwaluwe), 7. Jack Broeren (Sint Wille-
brord), 8. Jan-Wouter Roos (Middelharnis,
9. Dennis Mesu (Middelburg), 10. Eric Ver-
eecken (Hulst). Veteranen: 1. Rudy van
Vlimmeren (Sint Willebrord), 2. Jan de Baat
(Steenbergen), 3. Peter Heeren (Sprundel).
Recreanten: 1. Glenn van Gessel (Heinkens-
zand), 2. Harry Gubbels (Goes), 3. Hans
Traas ('s-Heer Abtskerke).
vingston 2-2, Motherwell-D-
Partick Th-Hearts 1-1, Celtic-Kilmamoc"
Dundee Utd-Rangers 1-4.
Stand: Rangers 33-87, Celtic 31-«-
32-54, Kilmarnock 33-50, Dunfe#-»;
Dundee 32-39, Hibernian 33-39, A»*®
33-37, Livingston 33-32, Partick,1»»*
Dundee Utd 34-28, Motherwell 32-Z'
SPANJE M
Sevilla-Villareal 3-1, Barcelona-Depj
4, Recreativo-Alaves 1-0, At. Ma -
panyol 3-3, Mallorca-Santander W
cano-Bilbao 1-1, Celta-Betis 14.
Valladolid 1-0, Sociedad-R. Meen
lencia-Osasuna 1-0. i
Stand:R. Madrid 29-60, Deportivoj
Sociedad 29 - 57, Valencia 29 - 50,
48„ Sevilla 29-42, Betis 29-41, AtlWjL
40, Malaga 29-38, Bilbao 29-37, Ma""
37, Barcelona 29-36, Villareal 29-35^.
19-32, Espag
Osasuna 29-30, Alaves 29-30, Rec,ei 1
der 29-33, Valladolid 29-32,
Paul Scholes
30, Vallecano 29-27.
TURKUE
Goztepe-Diyarbakir 3-0, Denizli-5
1, Malatya-Besiktas 1-2, Elazigsp f
spor 4-2, Gaziantep-Bursa 2-1
tanbul 0-0, Ankaragucu-Kocae»
bahce-Genclerb. 3-3. jji
Stand: Besiktas 26-64, Gala®i
Genclerb. 27-60, Trabzon 27-46,11*»
26-44, Gaziantep 27-42, Ankarag
Malatya 27-38, Samsun27-32,I)®
Istanbul 27-30, Altay Iz. 27-29, Oil j,
28, Adanaspor 27-26, Elazigspoj
tepe 27-24, Bursa 27-23, KocaelH'
Wwïir^
1 -
Carla Quint werd topscorer van het EK-kwalificatietoernooi. Het Nederlands team plaatste zich voor het Europees kampioenschap in
Slovenië in juni van dit jaar. foto Koen Suyk/ANP