Hockeysters Rapide redden het vege lijf Titel in zicht voor schakers Het Witte Paard SAR-vrouwen dwingen beslissingswedstrijd af 21 salnt-etienne - De Neder- Mixedteam De Schelde haalt uit De Burgst zet Goese volleyballers bijna voet dwars maandag 14 april 2003 Doedee vooraan in Drentse ronde wmm. Skeeleraar De Goffau beste Zeeuw Mol wint eindelijk in Lewedorp Comeback Erica Janse Rentmeester derde bij espoirs Mannen Vrouwen fen limieten voor zwemmers [^nSp °P de °Peningsdag Vrouwen Mannen Mytilus redt het op het nippertje m Mytilus-speler Quinten van de Vrie smasht de bal langs het blok van De Burgt. fotoJohanWouters HOOGEVEEN - Baukje Doedee is gisteren als vierde geëin digd in de derde etappe van de Ronde van Drenthe. De wiel- renster uit Driewegen finishte in de slotetappe van Hooge- veen naar Hoogeveen in dezelfde groep als winnares Ghita Beltman uit Slagharen. In het eindklassement kwam Doedee daardoor op de zesde plaats. Mirjam Melchers verzekerde zich met een vijfde plaats van de eindzege. NIEUWKUIJK - In de eerste wedstrijd van het skeelerseizoen te Nieuwkuijk stonden tussén de 55 deelnemers vier Zeeu wen. Van die vier konden Jaap Nieuwenhuize ('s-Heer Arendskerke), Leo Janse (Yerseke) en Kees de Goffau (Ril land) zich prima staande houden in de kop van de wedstrijd. Steeds weer parreerden Jansen en De Goffau de vele vlucht pogingen. Zes ronden voor het einde plaatste Kees de Goffau een demar rage die beantwoord werd door Carlo van de Zwan (Heerde). Dit tweetal kreeg een kleine honderd meter voorsprong, waarna De Goffau, net herstelt van een griepje, zijn mede vluchter moest laten gaan. In de slotfase slokte het peloton De Goffau op. Uiteindelijk finishte hij als negende, als eerste Zeeuw. LEWEDORP - Peter Mol heeft zaterdag de 34e editie van de Ronde van Lewedorp om de Janus Vermeule Trofee op zijn naam geschreven. De renner uit Kapelle finishte al zeven keer als tweede in deze ronde, nu doorbrakhij die spiraal. DeBeve- lander was de snelste in de massasprint. „Het moest er een keer van komen", zei Mol. Maar halverwege de koers zag het er nog niet zo goed voor hem uit. René Smits, Jan Verschuren en Eric Vereecken, die toch weer een seizoen vastknoopt aan zijn lange wielerloopbaan, pakten namelijk een grote voor sprong. Maar Johnny van de Klooster, Michel Sijmens en Martin de Kok reden het gat weer dicht. Mol profiteerde daar van op de meet. Bij de veteranen reden de ex-beroepsrenners Peter Heeren en Rudy van Vlimmeren halverwege weg. Zij kregen gezelschap van Jan de Baat. Op de finish was Van Vlimmeren de snelste van de drie. RENESSE - Amazone Erica Janse uit Schore heeft haar co meback in de wedstrijdsport kleur gegeven met een dubbele Z2-dressuuroverwinning in Renesse. Vier jaren was Erica Janse vanwege haar moederschap weggeweest uit de hippi sche sport. In Renesse maakte ze gisteren haar succesvolle rentree met een debuterend paard: Hexagon Parmanda. Dit paard is de vierde nakomeling van het toppaard Rubiquil dat in de klasse Z2 of hoger is uitgebracht. Erica Janse liet bij de eerste proef 202 punten noteren en in de tweede proef 197 punten. Twee keer goed voor winst en in to taal goed voor vier winstpunten. Janse: „Voor een eerste keer ging het goed, maar het was voor verbetering vatbaar." OLDENZAAL - De Goese mountainbiker Ruud Rentmeester is gisteren bij een nationale wedstrijd in Oldenzaal als derde geëindigd bij de espoirs. In het overall-klassement werd hij als negende opgenomen. Dick van den Berg uit Gapinge werd 44e overall. HnnrPfiter van Kouteren VLISSINGEN - De volleybal lers van Mytilus zagen zaterdag een mooie competitie bijna in duigen vallen, maar zetten uit eindelijk in een boeiend duel met De Burgst de kroon op een ijzersterk seizoen. De Goese for matie had aan twee setzeges in Breda voldoende om de titel vei - lig te stellen, maar ging met twee setnederlagen op zak in de vierde set door een hel. Mytilus overleefde vier matchpoints en boekte in een vijfsetter een zwaar bevochten zege: 3-2. Het werd in de vierde set uitein delijk 29-27 voor de Bevelan ders, die daarmee de titel veilig stelden en promotie naar de der- de divisie afdwongen. In de slot fase van de vierde set knokte Mytilus zich sterk terug, nadat De Burgst met 17-13 en 23-21 1 had voorgestaan. „We hebben wel gemazzeld", bekende trai ner Klaas Sijp. Sijp gaf toe dat hij na een voort- varende start had getwijfeld aan het bereiken van de missie, j Nadat Mytilus de eerste set met 25-20 had gewonnen leek er aanvankelijk geen vuiltje aan 1 de lucht. De Burgst vervulde echter zijn sportieve plicht en had blokkerend een goed ant- woord op de Goese middenaan- val. „Bovendien was ons eigen f blok ver onder de maat", vond j Klaas Sijp. Spivo-Wea/Mevo'80 3-1 (25-19 25-21 19-25 26-24): Een hecti sche wedstrijd, waarin Spivo moest winnen om op de tiende plaats te eindigen en recht streekse degradatie te ontlopen. De thuisploeg speelde met een geweldige inzet en groeide bo ven zichzelf. „We hebben ge- knokt voor wat we waard wa ren", zei trainer Arie de Kreij van Wea/Mevo'80. „Maar we speelden één van onze mindere wedstrijden." Morres/Hulst-Voko 3-1 (25-23 1 25-23 25-19 20-25): Een goede wedstrijd van Morres/Hulst, lat in een aantrekkelijk duel sportieve revanche nam op door Peter Snelders VLISSINGEN - De hockeysters van Rapide blijven derdeklas ser. Dat was gisteren de conclu sie na de 3-0-zege op hekken sluiter DDHC. Door de winst neemt de Hulster formatie met nog drie wedstrij den te gaan een voorsprong van zeven punten. In diezelfde klasse verloor een zwaargehavend Vlissingen met liefst 9-1 van Son. Rapide-DDHC 3-0: Rapide had het beste van het spel en dwong de winst af onder impuls van door Alex Krappen HOONHORST - Voor de SAR- vrouwen krijgt de competitie nog een staartje. De 8-2-over- winning op Hoonhorst levert 'AR namelijk de tweede plaats op en daardoor mag het team uit oosterzande een beslissings wedstrijd spelen om een plaats '1 de eredivisie tegen de num mer zeven van die klasse, Am- sterdam'78. De mannen van Ar- nemuiden wonnen met 6-4 en maken volgend seizoen hun de- nut in de tweede divisie. SAR draait lekker de laatste Weken. Naomi Schelfhout bleef ongeslagen, Kim 't Hooft en Si- m°oe de Klerk wonnen zater- agtweemaal. Over twee weken speelt SAR de beslissingswed- winst promoveert AR naar de eredivisie, preserves van SAR sloten hun erste optreden in de tweede di- Omt met een 9-1-zege op t Lindsey Boerdam en La- y Koole bleven ongeslagen. se afvaardiging is gisteren ?en franse zwemkampi- ™schappen in Saint-Etienne gonnen zonder WK-limieten 'Zwemmen. H^uta' Groot (100 vlinder), Ewoutïn ,S,tralen (400 vrii)> var it ,dt4st (50 vlinder), Thijs H:ni 1 n§oed (100 school) en sellï Schreuder (200 wis- kampioen Voko. „We wilden voor ons thuispubliek een goede wedstrijd spelen", zei Guido de Beule. „Dat is ons gelukt. Ik heb me alleen kwaad gemaakt, toen we door concentratiegebrek te slordig met de kansen omspron gen." Morres/Hulst richt zich de ko mende weken op het vervolg van het bekertoernooi en het spelen van de nacompetitie, met als in zet een plaats in de tweede divi sie. De Beule: „De nacompetitie heeft onze voorkeur. Ik heb er wel vertrouwen in." VVS'92-De Sterre 4-0 (25-16 25-9 25-10 25-17): Een incom pleet WS'92 wees met gemak de uitgedunde Zuiddorpse ploeg terug. De gedegradeerde bezoekers speelden ongeïnspi reerd en grossierden in fouten. Dynamo'70-Timmers/Volley Zuid 0-4 (22-25 19-25 19-25 15-25): De Middelburgers kon den de goede lijn van de voorbije weken niet doortrekken. Dyna- mo'70 haalde in de beginfase veel ballen van de grond en had in de eerste twee sets een goed blok op de Rotterdamse aanval. Morres/Hulst-Visade Voorburg 3-1 (25-18 25-12 25-20 23-25): Een goede afsluiting van de competitie voor de formatie van een tevreden Harry van Putte. „We hebben onze doelstelling waargemaakt", zei de trainer. „We hebben lange tijd bovenin meegedraaid en zijn in de subtop geëindigd." De thuis ploeg nam in de derde set af scheid van spelverdeelster An- nemarie Fermont. Vooral in de eerste twee sets stond er geen maat op het spel van de Zeeuws- Vlamingen. Vanaf de derde set gunde Van Putte iedereen speel tijd. Dat leidde soms tot misver standjes en kleine fouten, maar had geen grote gevolgen. Kwiek-WIK/Univé 3-1 (19-25 25-18 25-21 25-18): Een knap pe overwinning van de Bruse formatie tegen de nummer drie van de ranglijst. Kwiek hield in de eerste set gelijke tred tot het negentiende punt, maar zag de tegenstander daarna naar winst afwikkelen. Onder aanvoering uitblinksters Audrey van Ham en Yvette Oomens. Het duurde tot de 25e minuut voordat de thuisploeg de leiding nam via Leonie de Bruij neDoor het sur plus aan snelheid op het mid denveld was het overwicht van Rapide in de tweede helft nog groter. Dat resulteerde in de ver lossende 2-0 van Saskia Haayer. Vanaf dat moment geloofde DDHC er niet meer in en dat bood de thuisploeg de gelegen heid om 3-0 te maken via Mar- lieke van Ommen. In de vierde divisie bleek RdT niet bestand tegen de druk. De Lamswaardsen hadden met 6-4 van US 2 moeten winnen om kampioen te worden, maar het werd na een bloedstollende wedstrijd 5-5. Cindy van Dries- sche won driemaal, Martine Smolders tweemaal. Marscha de Booij verloor tweemaal in vijf games. Ook het dubbelspel ging - voor de eerste maal deze competitie - verloren. RdT kom voor de tweede keer op rij één punt tekort voor de titel. MZ verloor in dezelfde poule met 6-4 van Avanti. Monique van Belzen, Lydia Toerse en inval ster Evita Visscher wonnen al len één wedstrijd. MZ werd uit eindelijk vierde. De mannen van 't Zand deden wat ze moesten doen: vier wed strij dpunten p akken tegen VD N Salamanders. Lennard Roden burg en Marijn Veygen wonnen beiden twee wedstrijden, 't Zand handhaaft zich door deze uitslag nipt in de tweede divisie. Arnemuiden werd voor het eerst in haar bestaan kampioen van de derde divisie. Tegen hekken sluiter Herwaarden 4 speelde het team geen goede wedstrijd, maar de 6-4-zege was genoeg voor de titel in deze klasse. Jan- -Rien Meerman bleef onge slagen, Leon van Boven won tweemaal. Jan Steijn moest ge noegen nemen met één zege. In de andere poule wonnen de SAR-mannen met 6-4 van Twenty-one Up. Veel verschil maakte dat niet meer, kampioen Vriendenschaar was al lang niet meer te achterhalen. In de hoofdklasse leverde Arne muiden 2 een uitstekende pres tatie door na een slechte start (nul punten uit twee wedstrij- van uitblinkster Marije Munter groeide de thuisploeg. Vooral in verdedigend opzicht speelde Kwiek erg goed. WS'92-Cometo 1-3 (14-25 25-14 18-25 17-25): Een teleur stellende nederlaag voor WS'92, dat zich tegen de de gradant aan een te grote f outen- last bezondigde. Een gebrek aan Son-Vlissingen 9-1: Vlissingen miste vier basiskrachten door blessures en andere omstandig heden. Dat was te veel van het goede tegen Son. Bij rust was het reeds 4-0. Na de pauze scoorde Vlissingen bij een 6-0- stand tegen. Op aangeven van Monique Rispens scoorde Bar bara Kouwijzer die treffer. Olympia-Mistral 2-5: Bardo Pauwels opende de score na mens Olympia, maar in de den) zich te handhaven. In de slotwedstrijd verloor het team met 6-4 van TCS en moest daar om hopen dat Smash'76 minder dan drie punten zou scoren in de wedstrijd tegen kampioen Vice Versa. Toen het 2-2 stond, hoop te de Stallanders nog op een stuntje, maar Vice Versa deed haar sportieve plicht en won met 8-2. Smash'76 is nu veroor deeld tot het spelen van een de gradatiewedstrijd tegen een nummer vijf uit een andere hoofdklassepoule. In de andere poule speelde SAR 2 de competitie uit met een 7-3-verlies tegen kampioen Tanaka. Johan 't Hooft won tweemaal, Noel Verdurmen één maal. SAR 2 werd vierde. MZ verloor de troostfinale van de kampioensgroep met 6-1 van Play Fair. In Leimuiden kwam alleen Michael Zwemer tot sco ren. In de B-klasse verloor Arne muiden met 8-2 van Pecos. Ta mara Meerman won een wed strijd, het dubbelspel eindigde ook in Zeeuwse winst. Arne muiden werd zesde, en moet af wachten wat de compeititielei- dinbg beslist over handhaving in deze klasse. In de C-klasse sloot Smash'76 de competitie af met een 9-1-zege op Hotak. Alleen Arno Bruijnzeel verloor een wed strijd. Smash werd tweede en heeft goede kans om volgend jaar te promoveren naar de B-klasse. In de meisjes A-klasse speelde SAR gelijk tegen Koningslust. SAR eindigde net onder de vijf tig-procentscore. Liselotte Fas- saert en Anika Remorie wonnen twee partijen, Chantal Remorie één. concentratie bij de opslag speel de de Vlissingers parten. Morres/Hulst 2-Zuvo 1-3 (19-25 26-24 23-25 7-25): De thuisploeg speelde bij vlagen goed volleybal, maar schoot te vaak in de slotfase tekort. Zo stokte bij Morres/Hulst 2 in de eerste set het ritme bij 18-18 en haakte de ploeg in de derde set slotfase van de eerste helft do mineerde Mistral en boog de achterstand om in 1-2. Na de doelwisseling probeerde Olym pia druk uit te oefenen, maar moest gaandeweg toch de meer dere erkennen in een fysiek be ter ogend Mistral. Bij 1-4 liet Paul Schueler 2-4 aantekenen, waarna de bezoekers de 5-2- eindcijfers vastlegden. Rapide-Teteringen 7-2: Aan voerder Arnold Totté sprak van een matige wedstrijd. „Pas in het laatste kwartier draaide het bij 23-23 af. Dat was na winst in het tweede set een morele tik, die de formatie van Roger Boog- aert niet meer te boven kwam. Ardito-Sic Pugno 0-4 (15-25 10-25 17-25 10-25): Het gede gradeerde Ardito hoopte de competitie op een leuke manier af te sluiten, maar het ontbrak de ploeg aan spirit. De thuis team als vanouds. Toen scoor den we nog vier keer." Bij rust was het 3-2 en die stand stond ook tot een kwartier voor tijd op het scorebord. Pas in die slotfase nam een op eens soepel draaiend Rapide af stand. Voor die ploeg scoorden Jochem Beaart (3x), Wouter van Ommen (2x), Koen Totté en Jean-Yves d'Aubioul. DDHC-Goes 4-1: In de eerste helft was Goes in dit als aan trekkelijk getypeerde duel wel minder dan DDHC, maar kreeg ploeg had geen antwoord op de harde opslag van Sic Pugno en niet eens kans op een setzege. Dynamo'70-Savok 3-1 (19-25 25-20 25-19 25-16): Een goede wedstrijd, waarin Dynamo'70 in de eerste set een scherp spe lend Savok trof. Naarmate de wedstrijd vorderde, nam de thuisploeg het initiatief over. i| w—in toch enkele fraaie kansen om te gen te scoren. Die bleven echter onbenut, waardoor DDHC met 4-0 ging rusten. Na rust bood Goes meer tegenstand en scoor de tegen uit een strafcorner van Chiel van Kwinkelenberg. Oudenbosch-Middelburg 5-1: In de eerste helft kreeg Middel burg verschillende kansen, maar opnieuw bleek de ploeg problemen te hebben om te sco ren. In die periode liep de thuis ploeg uit naar 2-0. In de tweede helft werd Middelburg overlo pen door een technisch beter Oudenbosch. De thuisploeg liep uit naar 5-0, voordat Jochem Lastdrager 5-1 maakte. door Roeland Alders VLISSINGEN - De schakers van Het Witte Paard uit Sas van Gent zijn goed op weg naar pro motie in de landelijke competi tie. Door de winst op Paul Keres is een gelijkspel tegen Wagenin- gen genoeg voor het kampioen schap. De reserves van HWP verloren nipt van De Pion uit Roosendaal. In de derde klasse won Souburg de spannende wedstrijd tegen Vlissingen en won Terneuzen van DSC Delft 2. Paul Keres-HWP Sas van Gent 3-7: Wat vertraging onderweg gaf het Zeeuws-Vlaamse team geen problemen. HWP won makkelijk van het mindere Paul Keres. HWP miste nog wel vier sterke basisspelers, waaronder Paul Motwani en Helmut Car- don. De invallers lieten echter zien dat ook zij een aardig potje konden schaken. Eddie van Beers won als invaller en ook Tom Piceu pakte de winst. Op vallend was de overwinning van Koen Leenhouts. Hij speelde een gave partij en rolde zijn te genstander erg snel op. Met nog één ronde te gaan stevenen de Sassenaren op naar het kampi oenschap. Een gelijkspel tegen Wageningen is voldoende, om dat er genoeg bordpunten be haald zijn. Gedetailleerd: 1. B. Karstens-G. van der Stricht remise, 2. F. Koning- s-E. van Beers 0-1, 3. E. Nicolai-D. Vanheirzeele remise, 4. W. van der Fliert-G. Deleyn remise, 5. E. Oos- terom-K. Leenhouts 0-1, 6. M. de Jonghe-K. Nieuwelink 0-1, 7. E. van Heel-T. Piceu 0-1, 8. P. Hend- rickx-M. de Waal remise, 9. D.M. de Beer-H. Groffen 1-0, 10. S. Krone- meijer-B. de Bruycker 0-1. De Pion-HWP Sas van Gent 2 4,5-3,5: De vooruitgespeelde partij van Marc Lacrosse lever de de Sassenaren een voor sprong op. Ze konden die voor sprong alleen niet vasthouden, ook al omdat er vier basisspelers niet mee konden doen. Chris- tophe Gregoir en Rudi van de Wynkele speelden nog wel remi se, maar daar stonden nederla gen van Gert van Rij en Frans Snijders tegenover. Kansen wa ren er wel. Op het moment dat Harry Provoost zijn voordelige stelling had uitgebuit greep hij mis, waardoor hij nipt verloor. Gedetailleerd: 1. L. Tolhuizen-C. Gregoir remise, 2. M. Smits-E. van Leeuwen 1-0, 3. M. Dogge-J. Krij- gelmans 0-1, 4. R. Schuermans-M. Lacrosse 0-1,5. P. Eerens-G. van Rij 1-0, 6. C. Kuypers-R. v/d Wynkele remise, 7. P.C.A. Kuypers-H. Pro voost remise, 8. B. van Ael-F. Snij ders 1-0. Vlissingen-Souburg 3,5-4,5: In een zeer beladen duel was het Souburg dat er met de winst vandoor ging. De Souburgers namen een snelle 2-0-voor- sprong door overwinningen van Jeroen Hekhuis op Paul van Rooijen en Collin Boelhouwer op Eric Clarisse. Vlissinger Henk Massink deed wat terug voor de thuisclub door Koos Zo mer te verslaan. Corné Boog aard won van Vlissingen-cap- tain Hans Weiten en Henrik Westerweele pakte voor Vlissin gen een punt tegen Robin Bos- ters. In het heetst van de strijd verdedigde Martin Koolhoven zijn stelling onverwachts naar remise. Marcel Boelhouwer pakte daarna voor de Soubur gers het winnende halfje. Gedetailleerd: 1. E. van Hecke-M. Boelhouwer remise, 2. H. Mas- sink-K. Zomer 1-0,3. E. Clarisse-C. Boelhouwer 0-1, 4. P. van Rooij- en-J. Hekhuis 0-1, 5. H. Westerwee- le-R. Bosters 1-0, 6. E. van Driel-R. Alders remise, 7. H. Welten-C. Boogaard 0-1, 8. A. Visser-M. Kool hoven remise. Terneuzen-DSC Delft 2 4,5-3,5: Door een knappe zege lijken de Terneuzenaren veilig. Ralf Gommers was weer van de par tij en won gemakkelijk. Ook Chris Ghijsels won zijn partij met weinig moeite, waardoor de Zeeuws-Vlamingen gestaag naar de winst liepen. Jordi Ger- naert won doordat zijn tegen stander forceerde. Jaap Dekker behaalde met zijn winst de pu blieksprijs. Het slot van de wed strijd was bizar. Bij een stand van 4-3 voor Terneuzen kreeg Matthieu Freeke een remise aanbod. Dit weigerde hij, zodat zijn teamgenoten nog moesten wachten voor matchwinst. Na wat zwoegen werd het halve punt en de matchwinst alsnog behaald. Gedetailleerd: 1. R. Gommers-M. Wortel 1-0, 2. C. Ghijsels-A. Bosma 1-0, 3. J. Gernaert-S. Verwer 1-0, 4. A.J. Breukelman-A. Beltz 0-1, 5. J. Dekker-M. Kouwenhoven 1-0, 6. W. Vleeskens-P. Buzing 0-1,7. J. Breu- kelman-G. Smit 0-1, 8. M. Freek- e-J. Flohil remise. De tennissers van Souburg verloren met 6-2 van Leimonias. Raymond Barten (foto) zorgde met Ronald van den Broek in het dubbelspel voor één van de twee punten. foto Lex de Meester door Willy van Leeuwen VLISSINGEN - Het eerste mixedteam van De Schelde heeft in de tweede klasse van de landelijke tenniscompeti- tie flink uitgehaald tegen Unicum 2. De Vlissingers wonnen met liefst 7-1 en had den daardoor een uitstekende seizoensstart. Alleen Mare Felius liep tegen een nederlaag aan. Zijn tegen stander Van de Kaaij won na een spannende driesetter. De Schelde nam een ruime voor sprong door in de enkelpartij en al drie punten bij elkaar te sprokkelen. Jantien van den Dries begon erg sterk tegen Liem en won met 7-5 6-1. Ook Merlyn Atoon verdiende een punt. Ze versloeg Antonissen met 2-6 7-6 6-3. Mare Felius moest een nederlaag slikken in zijn enkelpartij: 6-2 4-6 1-6. Vincent Kleverlaan deed het ook prima. Hij was met 6-3 6-1 de baas over Swart. De Schelde ging ook in de dubbels en mixedpartijen goed door. Van den Dries/ Atoon won met 6-4 6-3 en Kleverlaan/Felius met 6-3 7-5. In de mixedpartijen won Van den Dries/Felius en Atoon/Nagel met 6-3 7-5 en 6-4 7-5. „Ik had dit niet ver wacht," zei Mare Felius. Souburg leed in de derde klas se in de thuiswedstrijd tegen Leimonias 5 een 6-2-neder- laag. Lucienne van den Broek en Emerence van Wingen zorgden in het vrouwendub- bel tegen Roos en Tigu voor het eerste punt: 7-5 en 7-6. Ro nald van den Broek en Ray mond Barten bepaalden via een zege in het dubbel op Dan- kelman en Annaw de eind stand op 6-2. Leimonias bleek een sterke ploeg, een kandi daat voor de titel en had onder andere Melissa Ravestein in de gelederen. Zij staat op de nationale ranglijst meisjes tot en met 14 jaar op de tweede plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 21