PZC Oostkapelle blijft overeind in topper Kruiningen ziet de kansen keren in derde klasse 4 Fortis maakt er een potje van Vernieuwing bij Tjoba kost punten en tijd Vormcrisis koploper leidt tot eerste seizoensnederlaag maandag 14 april 2003 Wrange prognose Formaliteit Doek valt voor Tholense Boys in tweede klasse Eenvoudig Vierde klasse Rillandia teert op zijn spaargeld door Pieter van Klinken RILLAND - De voetballers van tweedeklasser Rillandia zakten zaterdag na de verloren wed strijd tegen Dinteloord (1-4) moedeloos op het veld. Onder weg naar de bus namen de spe lers van Dinteloord de slingers mee die door Rillandia-suppor- ters om het veld waren aange bracht. „We worden misschien helemaal geen kampioen meer", dacht RilIandia-aanvallerMeh- met Dolma. Juist op de dag dat Rillandia kampioen kon worden van de tweede klasse E, verloor het de eerste wedstrijd van het sei zoen. De hele competitie was de ploeg niet te kloppen geweest, zelfs niet in de afgelopen weken toen het vormverlies steeds dui delijker werd. De crisis betaalde zich nu uit in een zware neder laag tegen Dinteloord. „Er staat te veel druk op de ploeg", constateerde trainer Paul van Buuren. „En daar kun nen de spelers niet mee omgaan. Ook deze week heb ik er weer zo veel mogelijk aan gedaan om te zorgen dat ze ontspannen naar de wedstrij d gaanmaar het lukt ze niet. Onderling praten ze er te vaak over. Gelukkig hebben we nog wat spaargeld. Maar zeker in deze wedstrijd hebben we heel veel geld uitgegeven. Als we dat vaker doen, houden we niks meer over. Dat moeten we zien te vermijden." Dat zou best nog moeilijk kun nen worden als Rillandia in deze vorm blijft. Uit de afgelopen zes wedstrij den haalde de ploeg nog elf punten (twee keer gelijk, drie keer winst en zaterdag verlies), maar de ploegen die Rillandia nog tegenkomt zijn niet de min sten. Kapelle is de eerste tegen stander, staat derde en wordt ook beter geacht dan Dintel oord. In de laatste wedstrijd moet Rillandia ook nog tegen door Wim Broekhoven VLISSINGEN - De topper tus sen ODC en Oostkapelle in de eerste klasse van het vrouwen voetbal eindigde zoals hij begon: 0-0. In de tweede klasse won De Meeuwen het de gradatieduel met WRW en ver loor Kloetinge thuis van RKDEO. ODC - Oostkapelle 0-0: Beide teams speelden erg voorzichtig. De thuisclub wilde in de strijd om het kampioenschap dat ach tervolger Oostkapelle het initi atief nam en Oostkapelle vond dat de thuisclub dat als koplo per maar moest nemen. Pas in de slotfase probeerde ODC de be slissing te forceren, maar de kampioenstreffer zat er tegen het zich prima verdedigende Oostkapelle nooit echt in. Zaamslag. Dat is dan wel een degradatiekandidaat, maar die ploeg is aardig in vorm. Corne Nuyes, die zaterdag zijn 350e wedstrijd speelde in de hoofdmacht van Rillandia, geloofde er nog wel in. „We blijven keihard trainen om de vorm terug te krijgen. Ik ga er vanuit dat we het halen." Mehmet Dolma, die zaterdag het enige doelpunt maakte voor de thuisclub, was somberder. „Ik zie het nog wel gebeuren dat we geen kampioen meer wor den." Gezien de wedstrijd van zater dag was dat een wrange, maar geen misplaatste prognose. Ril landia speelde zwak, maakte heel veel fouten en liep continu achter de tegenstander aan. De ploeg kwam al in de tweede mi nuut van de wedstrijd achter. Dinteloord-aanvaller Fabian Tolud ontving de bal van Ray- mon Verhoeven en schoot hem met de buitenkant van zijn rechtervoet keihard onder Ril- landia-doelman Alwin van Dongen door. Rillandia moest aanvallen, deed dat ook en al vier minuten later lag de bal ook aan de andere kant van het veld in de touwen. Vanaf rechts gaf Arjan Koop- mans de bal aan Peter Kepers, die hem weer verlegde naar links. Daar stond Dolma, die de bal schitterend in de verre rech terhoek lepelde: 1-1. Zes minuten later kwam Dintel oord alweer op voorsprong. Ver dediger Jeroen Thomassen zag dat Arjan de Pagter in de voor hoede helemaal vrij mocht staan van de Bevelandse verde diging. Thomassen gaf een lan ge trap naar voren en De Pagter had nauwelijks moeite om te scoren:1-2. Opnieuw was het Rillandia dat moest aanvallen. Dat probeerde het ook, maar scoren was een probleem. Bij balverlies zakten alle middenvelders terug naar de verdediging, maar bij balbe zit kwamen ze niet snel genoeg naar voren. De aanvallers Koopmans en Dolma kwamen daardoor vaak alleen te staan, maakten daar vaak een klein foutje en Dinteloord kon daar door weer gaan aanvallen. Op slag van rust scoorde Tolud de beslissende treffer. Hij kwam al leen voor het Rillandia-doel en tikte de bal bekeken over Van Dongen heen: 1-3. De tweede helft werd daardoor een formaliteit. Niemand op en langs het veld geloofde nog dat het kampioenschap die dag al beslist zou worden. Nummer twee Arnemuiden moest punten verliezen, alleen dan zou Rillandia alsnog kam pioen worden. Nadat Tolud ook nog voor 1-4 zorgde, was dat het enige dat de toeschouwers nog bezig hield. Toen Arnemuiden zo'n tien minuten voor tijd 2-1 maakte tegen Zaamslag, was het afgelopen. Het sprankje hoop was vervlogen. Rillandia moet hopen dat het óf zelf gaat stunten in een van de volgende wedstrijden óf dat Ar nemuiden punten gaat verlie zen. Want om met Paul van Buuren te spreken: Rillandia heeft nog maar een klein beetje spaargeld over. Rillandia - Dinteloord 1-4 (1-3). 2. Fabian Tolud 0-1, 6. Mehmet Dolma 1-1,12. Arjan de Pagter 1-2, 45. Fa bian Tolud 1-3, 66. Fabian Tolud 1-4. Scheidsrechter: H.C. Fillius (Goes). Gele kaart: Jacco Baas (Rillandia), Raymon Verhoeven en Fabian Tolud (Dinteloord). Aantal toeschouwers: 170. Rillandia: Alwin van Dongen; Pas cal Beeke, Jacco Baas, Corne Nuyes, Peter Kepers; Hakim Didi, Michiel van Trijen, Giel Dubbeld, Richard van der Hoest; Mehmet Dolma, Ar jan Koopmans. Meeuwen - WRW Brielle 3-2: De thuisclub kwam al na zes minu ten op voorsprong door Marloes Strikker. Het alles of niets spe lende WRW nam vervolgens het initiatief over en leidde bij de rust met 1-2. In de tweede helft was de thuisploeg veel scherper en nadat Tina Blokpoel in de 55e minuut de gelijkmaker had ge scoord, kon Brigitte Roelse hal verwege de tweede helft uit een voorzet van diezelfde Blokpoel voor de winnende 3-2 zorgen. Kloetinge - RKDEO 0-4: In een gelijkopgaande eerste helft werd het tien minuten voor rust toch 0-1. Vijf minuten na rust werd het via een door Simone Vermeulen van richting veran derde bal zelfs 0-2. Kloetinge koos daarna massaal voor de aanval. Het leverde in de laatste minuten alleen twee treffers op voor de bezoekers uit Nootdorp Rillandia-aan voerder Peter Kepers (tweede van links) kopt de bal weg tussen twee spelers van Dinteloord. foto Willem Mieras door Wim Broekhoven VLISSINGEN - Door een 0-1- overwinning op Bevelanders pakte Nieuwdorp zaterdag de titel in de derde klasse A, terwijl Bevelanders door datzelfde re sultaat degradeerde naar de vierde klasse. In de strijd om lijfsbehoud won ZSC'62 met 3-2 van VCK en speelde MZVC met 1-1 gelijk te gen Veere. Kruiningen werd ook weer degradatiekandidaat na de 2-0-nederlaag tegen De Meeuwen. Bruse Boys kelderde in de derde klasse B naar de laatste plaats. Ook Duiveland en WHS verloren. Bevelanders - Nieuwdorp 0-1: Piet Puijpe neemt na 25 jaar trainerschap afscheid in stijl: met een kampioenschap. Pas in de 74e minuut viel het bevrij dende doelpunt. Clubtopscorer Martin de Hamer schoot Nieuw dorp naar de tweede en Beve landers naar de vierde klasse. ZSC'62 - VCK 3-2: Onder lei ding van interim-trainer Kees Kommer (hij vervangt de ont slagen Ton van der Spaan) nam ZSC'62 in de eerste helft een 2- 0-voorsprong via Niels van de Moezel en John van der Have. Peter Buursema bracht vlak na rust de spanning terug in de wedstrijd: 2-1. Via opnieuw Van der Have en Corné Nieuwerkerk werd het 3-2. Veere - MZVC 1-1: De openings fase was voor de thuisploeg, maar de openingstreffer na 24 minuten voor Peter Brasser van MZVC. Hij scoorde na een schot op de paal in de rebound. Een vrije trap van René Schreuder leverde negen minuten later de verdiende gelijkmaker op. In een open tweede helft kregen beide teams voldoende kansen op de volle winst, maar het bleef bij een gelijkspel. Meeuwen - Kruiningen 2-0: Kruiningen kon de thuisploeg één helft bijbenen. Na de rust was het overwicht van De Meeuwen de bezoekers teveel. Michel Brouwer zorgde na een knappe voorzet van Wilco Din- gemanse in de 64e minuut', 1-0 en Johnny Adriaanses minuten later voor 2-0, Serooskerke - GPC 0-3: Vermeer strafte na een kwa een Serooskerkse verdedig fout af: 0-1. De ongeïnsp® thuisploeg slaagde er ds meer in terug in de wedstii komen. Jimmy Pinas scoorc een klein uur 0-2 en Bjöml de een kwartier later 0-3. Yerseke - Apollo 0-0 (gestj De wedstrijd werd na eenI uur stilgelegd omdat schs rechter Hans Lindhoutr blesseerde. Er kon geen ven ger worden gevonden, wj het duel werd gestaakt. Klundert - WHS 3-1: Del ploeg vocht voor de laatste! tegen degradatie en tm WHS op inzet af. Al inde» minuut scoorde Leon Hi mans 1-0 en nog voorrust dubbelde Rob van Baan marge. In de tweede helft! WHS uit een vrije trap, g men door Matthijs Bruijn terug tot 2-1. Daarna zette bezoekers druk, maar Klit bleef de gevaarlijkste ploeg nadat WHS-speler Jan met een rode kaart van het was gestuurd, werd het 3-1 een handsbal in het strafst gebied van WHS scoorde! van Wingerden vanaf elfm Drechtstreek - Bruse Boys Na doelpunten van SI Jonkman en Ewout Bra vond Erik Bleiji pas eenle tier voor tijd het net voori Boys, dat door de nedei zakte naar de laatste plaats strafschop die Tonnievai Berge werd onthouden ei afgekeurde goal vanMartii den Berge maakten het vf extra zuur. Duiveland - 's-Gravendetl Na Ronald Hulsbosch' 0- vier minuten, bracht eeni doelpunt van Wilmar vt Sande de bezoekers in det de helft op een nog grotere; sprong. Lex Zwang maaktf veel later de aansluitingstt maar via Arjan Fortuin' ging 's-Gravendeelmetdei naar huis. VLISSINGEN - Arnemuiden kwam zaterdag na dè'2-l-zege op Zaamslag dichter bij Rillan dia, dat het kampioensfeest in de tweede klasse E in het water zag vallen, maar echt in gevaar is de koploper nog niet. Terneuzense Boys deed in de strijd om behoud prima zaken door AZVV met 2-0 terug te wij zen. Tholense Boys degradeerde na de 1-3-nederiaag tegen Ka pelle. FC Dauwendaele verloor met 2-3 van Seolto en kan het ook wel vergeten. Arnemuiden - Zaamslag 2-1: De bezoekers namen via Menno den Dekker nog wel de leiding, maar treffers van Cor Schroe- vers in de 37e en zeventigste mi nuut volstonden voor de winst van de thuisclub. Het was aan Zaamslag-keeper Corstanje te danken dat de uitslag niet nog veel hoger uitviel. Terneuzense Boys - AZVV 2-0: Een sporadisch aanvallend AZ- VVkon geen vuist maken tegen een superieur Terneuzense Boys, dat het thuispubliek leuk en attractief voetbal bood. Twee doelpunten van Jeroen van de Broeke, één voor en één na rust, leverden de verdiende winst op. Tholense Boys - Kapelle 1-3: Kapelle was stukken beter in de afwerking. Vlak voor rust zorg de Peter Willemse voor 0-1 en halverwege de tweede helft ook voor 0-2. Nadat Ronnie de Graaf er een kwartier voor tijd 1-2 van had gemaakt, speelde de thuisclub alles of niets. Sander Rijswijk profiteerde vijf minu ten later al van de ruimte: 1-3. Dauwendaele - Seolto 2-3: De bezoekers kwamen na zes minu ten op 0-1 door Gert Jan Pol huis. Vijf minuten later leverde een knap schot van Ricky Snoek al de gelijkmaker op. Halverwe ge de eerste helft werd het 1-2 door een omstreden treffer van Frank van Loon; de thuisclub claimde een overtreding op doelman Groenenberg, maar arbiter Wisse wuifde de protes ten weg. Ver in blessuretijd schoot diezelfde Van Loon zijn ploeg vanaf elf meter zelfs naar 1-3. Twintig minuten voor tijd kwam Dauwendaele door Mat thias Hoekman nog wel terug tot 2-3, maar meer zat er niet in. 's-Heer Arendskerke - Noad'67 0-1: De bezoekers toonden veel meer inzet dan de thuisclub, die toch de leiding in de derde pe riode te verdedigen had. Zes mi nuten voor rust werd het na een fout in de Arendskerke-verde- diging via Johan Reijngoudt 0- 1. Die voorsprong kon Noad'67 ■'narna moeiteloosvasthouden. door Roeland van Vliet OOST-SOUBURG - Meestal is Fortis- trainer Leonard Debbaut lovend over zijn korfbalploeg. Vaak roemt hij het col lectief van de overgangsklasser, soms complimenteert hij ook eenlingen. En zelfs na verliespartijen lukt het hem nog wel iets positiefs te zeggen. Maar zaterdag, na de ontluisterende 18-10- thuisnederlaag tegen SDO, kon hij niets bedenken. Debbaut gaf zelfs toe dat Fortis kampt met serieus vormverlies. Niet voor niets walste KCC op 5 april met 14-8 over de Souburgers heen. En niet voor niets vond SDO, dat in de zaal promoveerde naar de hoofdklasse, zaterdag zo gemakkelijk de gaten in de verdediging. Debbaut: „Op dit moment geeft een aantal bepalende spelers niet thuis. En laten dat nu net de scorende spelers zijn. Meestal is het zo dat als de één niet scoort, de ander het dan wel van hem overneemt, maar dat is nu ook niet zo." De Souburgers hadden tegen SDO juist een hoop goed te maken. Immers, in de eerste helft van het veldseizoen had For tis al van die ploeg verloren (12-8 in Ka- merik) 'en de nederlaag tegen KCC was een blamage. Maar een goedmakertje werd het geenszins. Vanaf de eerste mi nuut maakte Fortis er een potje van. De ploeg zette zich voor eigen publiek lich telijk voor schut. Binnen vijf minuten stond Fortis al met 3-0 achter. Twee keer braken SDO'ers kinderlijk eenvoudig door op de door loopbal, één keer stond Jouri van de Broeke verkeerd in de afvang en daar profiteerde zijn tegenstander van. „We maakten in het begin een aantal stomme fouten", zei Hagar Hoogwerf. „En als je dan zo snel op achterstand staat, kun je niet meer vrijuit korfballen. Je moet dan gelijk de achtervolging inzetten." Fortis kreeg kansen zat om het gat te dichten. Maar de schoten van met name Chaïm en Wander Koole, Jouri van de Broeke en Elze Blankenburgh vielen ver naast de korf. En zelfs de vrije doorloop- ballen van Ruth Hoogwerf en Elze Blan kenburgh misten het mandje volkomen. Niets lukte, pas na 26 minuten zorgde Chaïm Koole voor de eerste Fortis-tref- fer. De 1-4. Iets daarvoor had Debbaut, die zich groen en geel ergerde, een time-out aan gevraagd. „En nou hier allemaal, snel", riep hij, voor iedereen aan het Souburgse Koopmansvoetpad duidelijk hoorbaar. Maar de korte teambespreking had geen effect. De 1-4 viel weliswaar, maar een minuut later was het al weer 1-5. „Ach, je probeert de spelers weer op een aantal afspraken te wijzen. Want je zag dat het aan het team begon te vreten dat het eerste doelpunt zo lang uitbleef. Dan probeert iedereen wel op z'n eigen manier de achterstand goed te maken, maar dat is vaak niet goed voor de struc- Hagar Hoogwerf (rechts) troeft Marjan Teeuwen af in de strijd om de bal. tuur binnen de ploeg. Dat moet je dan proberen recht te zetten. Maar veel hielp het niet." De rust had een betere uitwerking. Na de vlotte 1-6 van Leon Teeuwen, dé dragen de speler van de Kamerikse ploeg, kwam Fortis wonderbaarlijk terug. Binnen een kwartier stond de ploeg weer op 7-9. „Ja, toen begonnen we er weer in te geloven", zei Hagar Hoogwerf, die nog wel een goe de wedstrijd speelde. Maar daarna zakte Fortis weer net zo hard in elkaar. Als een kaartenhuis. SDO, een mix van jong en oud, scoorde zeven keer achter elkaar. Het ging van 7-9 bin nen een kleine tien minuten weer naar 7- 16. En niemand van de thuisploeg kon daar iets tegen inbrengen. Hagar Hoog werf: „Ik speelde zelf nog wel lekker, maar als het bij de anderen niet loopt, vind ik dat ik ook moet gaan scoren. Maar dat lukt mij dan ook niet. Daar moet ik nog aan gaan werken." De lange speelster scoorde in de slotfase nog wel een keer, net als Chaïm Koole en invaller Niels Bebelaar. Maar SDO scoorde ook nog twee keer: 18-10. Na de tweede grote nederlaag in twee weken is er nog geen man overboord. Al ziet de stand in de overgangsklasse B er inmiddels wel anders uit. Twee weken geleden zag Fortis zich nog als titelkan- foto Lex de Meester didaat, de achterstand op koploper TOP was immers maar twee punten. Nu staan de Souburgers vijfde (op doelsaldo), op vijf punten van TOP. De staart van de poule is dichterbij dan de top. Maar voor zowel Debbaut als Hoogwerf is dat geen reden tot zorg. „We moeten wel onder hand gaan winnen, maar ik heb er nog vertrouwen in", zei Hoogwerf. En Deb baut, hoopvol: „Na de zaal is het vorm verlies snel gekomen, maar vorm kan net zo snel weer terugkomen." Scores Fortis: Chaïm Koole 3, Jouri van de Broeke en Wander Koole 2, Niels Bebelaar, Hagar Hoogwerf en Marieke de Rijke 1. door Jan Roovers VLISSINGEN - Bij de herstart van de veldcompetitie deden de korfballers van Fortis en Tjoba in hun klassen mee voor het kampioenschap. Twee wedstrij den en twee nederlagen verder kan die prijs worden vergeten en moet zelfs nog even worden doorgezet om lijfsbehoud te verzekeren. Swift ligt in de tweede klasse G nog altijd in kansrijke positie voor de tweede promotieplaats. Pernix - Tjoba 16-11: Met een team dat om verschillende rede nen vier nieuwe spelers heeft moeten inpassen, mag Tjoba- coach Wilko Fokke excuses aanvoeren voor de nederlagen die na de herstart werden gele den. „Dat inpassen kost tijd, gaat ten koste van de combina tie en kost jammer genoeg pun ten", weet Fokke. Na 4-2 schoot de thuisploeg zich halverwege naar 11-5 en was de wedstrijd zo goed als gespeeld. Scores Tjoba: Marcel de Dreu 4, Wil fred van der Meer 3, Astrid Koole, Il se Boogaard en Mark de Schipper 2. Bolnes - TOP 17-17: De wed strijd kwam pas in de tweede helft en na 4-6 op gang. In een doelpuntrijk derde kwart kwam 9-9,12-10 en, na een sterke fase van de bezoekers, 12-13 op het scorebord. Bij 14-16 leek TOP op weg naar de overwinning, maar bij 16-16 kon de wedstrijd weer alle kanten op. In de slot minuut dacht TOP bij 16-17 de volle buit binnen te halen; na een lucky goal van de thuisploeg werden de punten toch gedeeld. „Goed gespeeld, maar een punt weggegeven", oordeelde TOP- coach Gijs Hollestelle. Scores TOP: Leon Kloet 6, Hannuël Kramer 5, Ramon van de Gruiter 2, Mirjam Kloet en Jantine Meulmees- terl. Swift - Sagitta 15-10: Door de overwinning is Swift weer een stapje dichter bij de tweede pro motieplaats gekomen. Het werd een wedstrijd met twee gezich ten. „De eerste helft was fantas tisch, de tweede dramatisch", zei Swift-coach Leo Lange- beeke. Hij zag zijn ploeg voor de pauze over de tegenstander heen lopen: 13-2. Daarna had Swift onvoldoende antwoord op het achterverdedigenvï bezoekers. Scores Swift: Anita Hé Sjoerd Sanderse en Paul w Berg 3, Mabel van de Veldta chard Geldof 2, Margreet M Ivo de Hond 1 Ondo-DSO 8-12:L was Ondo gelijkwaardig: zijn tegenstander, maaréfc had aanvallend een volsls) off-day: in 51 minuten ai-' slechts twee doelpunten! bood daarmee de wat feil® genstander de kans om in tweede helft na 5-7 en eet! miste Ondo-stip via 5-9deï strijd te beslissen. Scores Ondo: Christian Hoip Bas de Pagter 2, Ilja Mostent* Allaart 1. Stormvogels - NIO 8-9:® gelijkopgaande wedstrijd® de thuisploeg toch ween® kortste eind. „Kort voort!1 bij een voorsprong van 8-'1 ren we er dichtbij, maar» gemiste straf worp werd»1 en in de slotminuten 8-9 Stormvogels-aanvoerder Theune terug op de nederL Scores Stormvogels: Jos MP 4, Jan Theune 2, Sabine Duf en Sander Koole 1. In de vierde klasse A kom! to na de eigen overwin®* Volharding (13-16) en de- misstap van koploper toch weer in beeld vu# kampioenschap. K"'' hoorn was in het duel ffi harding de beste man., r Koeyer van Volharding®» vrouw van het veld. Na' de rust was de wedstrijd of meer gespeeld. Bi] strijd tussen OlympiagU; tor leek de thuisploeg®1/:; te halen. De bezoekers echter de beste eindsp huis: 8-9. «u In de stadsderby tuss® Wit en Togo in de viei namen beide ploegen voor hun rekening. Kus j 5, kort voor tijd 9-8. terechte uitslag'v°n' „.j coaches. Atlas zette he j kende Nikantesalv1-. 3-0-achterstand, bleet lang op 5-1 hangen,maa te de wedstrijd helft met een demarm» 6 op het scorebord bi a Mesu was met drie 'supersub'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 18