Karl Vergouwen heeft vertrouwen in goede afloop Quick Boys pakt itel overtuigend J SPÉlÉsii Kloetinge baalt van gelijkspel Perlodetitel gaat aan de neus van Steen voorbij 17 Hoek geeft opnieuw weinig kansen weg en pakt punt bij Ter Leede ^geveld stopt [met voetballen Onderdak de beste Zeeuwse zwemploeg 3 StIRAkLEREDACT|E Status quo in staart ranglijst m 1 v SBiS s Walcheren herovert koppositie maandag 14 april 2003 Vader Iets moois SSV'65 Mutaties werpen hun vruchten af ^RudyBoogert UeNHEIM - Voor de twee de week op rij duurde de wed strijd voor Hoek een paar minu- 'ente lang. Vorige week snaaide Lakken Boys de overwinning blessuretijd; zaterdag ont- apte Ter Leede vlak voor tijd M een nederlaag (1-1). Weer «een winst voor Hoek, maar de «zettingen in het post-Nijs- U-tijdperk beginnen wel hun michten af te werpen. Bebelangrijkste mutatie na het mtslag van Nijskens kreeg ge jatte in de defensie van Hoek. )je ingreep was niet gek, want ie ploeg kreeg tot dat moment jeginfebruari) gemiddeld twee oelpunten per weds trij d tegen let name hethartvande verde lging veranderde met grote re- gelmaat. Dat zorgde voor onrust onwennigheid. Nijskens laakte in zestien duels gebruik -au maar liefst zes verschillen- :ecentrale duo's. iunther de Meijer kreeg in de erste maanden vier verschil de partners toegewezen in iet centrum. Na Djamel Buijse, jjöm Langeveld en Franky tandaert bleek de samenwer- ing met jongeling Patrick de ASSENHE1M - Björn Lange- rtld gaat een jaartje stoppen iet voetballen. De 24-jarige piddenvelder van Hoek trekt de rijde wereld in. angeveld is op zoek naar nieu- /eprikkels in zijn leven. „Ik wil let plezier terugvinden. In het litenland wil ik een beetje tot ezelf komen. Minimaal voor en halfjaar en maximaal voor en jaar. Mijn voorkeur gaat uit aarCarribean." angeveld is na Rieno van Oost letweede speler die aan het ein- van het seizoen stopt bij Daartegenover staat de istvan Thijs Binnerts (jong Steven de Croock en Pas- Smessaert (beiden Malde- Guchteneire nog het succes volst. Maar die twee-eenheid scheurde toen De Guchteneire in de winterstop onder het mes moest. Andere experimenten waren de duo's Johan Mü- cher/Patrick de Guchteneire en Frank de Wispelaere/Djamei Buijse. Na het vertrek van Nijskens koos tussenpaus Patrick Naudts in zijn enige wedstrijd als hoofdverantwoordelijke voor het nieuwe duo Gunther de Meijer/Johan Mücher. Meteen werd tegen Kloetinge de nul ge houden. Nu acht wedstrijden later staat het tweetal nog steeds op die plaats. En met groeiend succes. Beide Belgen hebben ervaring, een goede trap, kunnen koppen en - mis schien wel het belangrijkste - ze hebben een probleem-oplos send vermogen. Ook Johan Mücher, die vorige week vader is geworden, heeft het gevoel dat het achterin beter klikt dan voorheen. „We spelen nu meer als een blok. Bovendien spelen we onder Houtepen met meer pressie op de bal en dat ligt ons beter. Dat kan niet in twee wedstrijden allemaal meteen goed gaan, maar de laatste we ken gaat het niet slecht. De be ginfase tegen Kozakken Boys niet meegerekend, hebben we de laatste wedstrijden maar wei nig kansen weggegeven. Tegen Ter Leede werden de snel le en behendige buitenspelers onschadelijk gemaakt door Franky Standaert en Thomas Ragut, die in de defensie nieuwe stijl stevig op de rechtsback plaats staat; de rugdekking kwam voor rekening van De Meijer en Mücher. Het viertal beleefde een schone middag, want met z'n vieren hadden ze slechts drie overtredingen no dig om Ter Leede af te stoppen. De overige zes veldspelers van Hoek maakten bij elkaar zeven tien overtredingen. Ter Leede kreeg zaterdag twee echte kansen. De eerste creëerde de thuisploeg niet eens zelf, want die ontstond door een fou te pass van Björn Langeveld. De inzet van spits Alan Campfens strandde echter op de voeten van doelman Jürgen Belpaire. De tweede kans leverde vijf mi nuten voor tijd de gelijkmaker op. Bart Poppe verspeelde de bal op z'n eigen helft, Mare Min- naert anticipeerde verkeerd bij de daaruitvolgende voorzet en invaller De Louw kopte beke ken 1-1 binnen. Zo solide als de verdediging za terdag oogde, zo stroef liep de aanval. De werklust van de voorwaartsen (zonder de aan zijn lies geblesseerde Rieno van Oost) was voorbeeldig, maar hun creatieve ingevingen bots ten vaak. Acht minuten voor rust deed Human echter iets moois. Hij nam een vrije trap van De Meijer subliem aan en Van den Ouden profiteerde daarvan in de korte hoek: 0-1. Bij die ene goal bleef het, hoewel Langeveld nog snoeihard op de kruising schoot en Minnaert in de slotfase een strafschop claimde maar die niet kreeg. De defensieve face-lift van Hoek kan na zaterdag nog maar één hoofdprijs opleveren. Quick Boys veroverde immers het kampioenschap. Wat rest is de districtsbeker. Mücher: „We moeten realistisch zijn: Quick Boys is de terechte kampioen. Als wij de tweede plaats vast houden en de finale van de dis trictsbeker spelen, is het seizoen geslaagd. Van mezelf had ik iets meer verwacht. Ik voel dat ik meer kan. Nu ben ik als libero voornamelijk organisatorisch en tactisch bezig geweest, maar ik wil ook voetbaltechnisch meer brengen." Ter Leede - Hoek 1-1 (0-1). 37. Leon van den Ouden 0-1, 85. Martin de Louw 1-1. Scheidsrechter: E.P.D. van der Beek (Alphen aan den Rijn). Gele kaart: Dennis Kramer, Martin de Louw, Carlo van Zeist (allen Ter Leede). Aantal toeschouwers: 450. Hoek: Jurgen Belpaire; Thomas Ra- gut, Johan Mücher, Gunther de Meijer, Franky Standaert; Bart Poppe (86. Arjen Oostdijk), Frank de Wispelaere (65. Djamel Buijse), Björn Langeveld, Mare Minnaert; Leon van den Ouden, Arjan Human. Björn Langeveld wint een kopduel van Rogier Koordes van Ter Leede. foto Hielco Kuipers door Jan Dagevos VLISSINGEN - Oostkapelle is nog altijd niet zeker van lijfsbe houd in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. De Walcherse formatie verloor zaterdag van kampioen Achilles Veen (2-1) en kan nog altijd in de nacompeti- tie terechtkomen. „Toch maak ik me niet echt zorgen", zegt oe- fenmeester Karl Vergouwen. „In de laatste twee wedstrijden moeten we het kunnen redden." Oostkapelle wacht over twee weken de confrontatie met Oranje Wit. Daarna volgt nog een thuiswedstrijd tegen Alte- na. „Het zit nog dicht bij el kaar", meent Vergouwen. „We kunnen ook nog steeds in het linkerrijtje terechtkomen. Ei genlijk vind ik ook dat we daar thuishoren." Oostkapelle speelde zaterdag goed tegen kampioen Achilles Veen. Rick Pattenier opende in de 55e minuut de score met een prima afstandsschot. Daarna kwam de thuisploeg, onder aan voering van Marcel van Hel mond, sterk opzetten. Roel Wa genaar zorgde in de 65e minuut voor de gelijkmaker en dezelfde speler hielp zijn ploeg in de 80e minuut aan de winst. Oostka pelle miste tegen Achilles Veen Roel Latuheru, Joel Pattenier (beiden geschorst) en Jorrit Schuurman (geblesseerd). „Over veertien dagen kunnen we weer op volle oorlogssterkte aantreden", stelt Vergouwen. ,Ik heb er alle vertrouwen in dat het goed komt." Als Oostkapelle op de tiende plaats belandt, komt het in de nacompetitie terecht. SSV verloor twee dure punten in de strijd om de derde-perio- detitel. De Goese formatie kwam zaterdag tegen Rijsoord niet verder dan 0-0. De equipe van trainer Adriaan Nieuwen- huijse was de gehele wedstrijd de betere ploeg, maar creëerde te weinig kansen. De beste mo gelijkheden waren uiteindelijk nog voor Rijsoord. SSV-doel- man Rudi Blommaert voor kwam vijf minuten voor het ein de dat Rijsoord de overwinning nog pakte. Hij was de sterkste in een één-tegen-één-duel. „We richten ons op de derde plaats", zegt aanvoerder Mauri ce van den Hemel. „Als we dat halen, hebben we dit seizoen het maximale eruit gehaald." GOES - Het zwembad van Sportpunt Zeeland stond giste ren in het teken van de laatste ronde in de tweede klasse dis trictscompetitie. De organise rende vereniging De Ganze kreeg bezoek van Onderdak uit Zierikzee, De Stormvogel uit Vlissingen, de Krabben uit Ber gen op Zoom en Hieronymus uit Roosendaal. De Krabben trok de wedstrijd uiteindelijk naar zich toe. De ploeg uit Bergen op Zoom won met overmacht, en dat ging ge paard met promotie naar de eer ste klasse. De Zeeuwse ploegen deden het zeer goed en het was Onderdak dat de beste Zeeuwse resultaten boekte. Mede door het goede zwemmen van Krista en Youri Vaes, Evert Schietekat- te, Claudia en Jelle Terpstra werd het puntentotaal van 2969.99 behaald. Thuisploeg Ganze had sterke zwemmers in Saskia Jansen, Jacob en Rianne Poot, Jos Schrijver en Angelo Priester. Zij wisten de Vlissingers met zes se conden nipt voor te blijven. De Stormvogel trad aan met een grote ploeg, maar had moeite met enkele afmeldingen. Hier door konden enkele estafettes geen doorgang vinden, wat een behoorlijke impact had op het totaalresultaat. Het waren met name de vrouwen uit de Vlis- singse selectie die het verlies zeer goed compenseerden. m onze sportredactie aü i 1 I >Zsr im k Bi LISSINGEN - Quick Boys ierd zaterdag overtuigend mpioen van de hoofdklasse A. Ie ploeg uit Katwijk won van scelsior M (0-4) en is met nog w duels voor de boeg buiten wik gekomen van de concur- tnten Hoek en Ter Leede. ckeveningen deed goede zaken de onderste regionen door Marken te winnen, terwijl Makken Boys ruim verloor ®Rijnsburgse Boys (5-1). Vo- adam speelde gelijk tegen loetinge en blijft hekkenslui- Capelle speelde zich defini- I" in de middenmoot door te (innen van Noordwijk en Kat- "jkklopte FC Lisse. iteisior Maassluis - Quick Boys 0- W).t Jan Schaap 0-1, 72.Remco Ken 0-2 (strafschop), 76. Brian BjVH 89. Matthijs van der Plas Scheidsrechter: H. van Heus den merzoden). Gele kaart; Barry Vrede (Excelsior Maassluis). toeschouwers: 3500. Mmrgse Boys - Kozakken Boys °)- til .Jasper Ketting 1-0, 63. Charité 2-0, 66. Guillermo erkum 2-175. Barry Charité Mcfc Snater 4-1, 85. Nick 5-1. Scheidsrechter: R. Stof- SPORTREDACTIE jjostsouburgseweg 10 postbus 18 U VLISSINGEN *(0118)484454 Pnx: (0118) 470102 tma|l: sport@pzc.nl Dagevos (chef) ['is Bakker (coördinator zuid) JY öooqert rt.J- ';fj Coordinator noord) ^vea Remijnsen "oeland van Vliet Svan der Hooft 1 Postbus 18 r^SBW09 10 11 Fa mi 1484000 J [a*' 118)470102 redactie@pzc.nl 'NTERNET j ^ï-Pzc.nl mail:web@pzc.n| kooper (Rotterdam). Aantal toe schouwers: 1500. Katwijk - FC Lisse 3-1 (1-1). 18. Chris de Biel-0, 45. Kevin "Winter 1- 1, 61. Chris de Bie 2-1, 88. Sander Molenaar 3-1. Scheidsrechter: R. Parmessar AmsterdamAantal toeschouwers: 1000. Noordwijk - Capelle 0-2 (0-2). 1Hu- go van Gelder 0-1, 37. Remco Bazen 0-2. Scheidsrechter: G. Breugem (Den Haag). Aantal toeschouwers: 400. Marken - Scheveningen 1-3 (0-1). 45. Maurice Escalona 0-1, 55. Ste ven Kenepa 0-2, 58. Michiel Sol 0-3, 85. Carlos Hasselbaink 1-3. Scheids rechter: C. vanEwijk (Utrecht). Gele kaart: Sander Klapwijk en Jim Cha rité (beiden Scheveningen)Aantal toeschouwers: 400. VLISSINGEN - Terneuzen mag in de hoofdklasse B van het zon dagvoetbal hoop op lijfsbehoud blijven koesteren. De directe concurrenten Pan- ningen en I VS gingen gsteren al lebei onderuit. Panningen verloor op eigen veld kansloos van Deurne met 0-5. IVS verloor nipt met 1-0 bij lijstaanvoerder SV Meerssen. Gemert-OJC Rosmalen 2-1 (1-0). 25. Anthony Geurts 1-0, 65. Dirk van Lieshout 2-0, 77. Giovanni Christina 2-1. Scheidsrechter: M. Verstappen (Grathem). Gele kaart: Manders (Gemert). Aantal toe schouwers: 500. SV Meerssen-IVS 1-0 (0-0). 65. Je roen Evelein 1-0. Scheidsrechter: P. van Huijgenhoort (Landgraaf). Aantal toeschouwers: 600. FC Vinkenslag-Schijndel/Datelnet 0-4 (0—1). 1. Remco Evers 0-1, 75. Kevin van Zeijl 0-2 (e.d), 87. Remco Evers 0-3, 90. Ronnie Hoevenaars 0-4. Scheidsrechter: Badal Chawd- hari (Eindhoven). Panningen-Deurne 0-5 (0-4). 7. Bart van Limpt 0-1, 13. Roy Manders 0-2, 36. Jeroen van Moorsel 0-3, 40. Bart van Limpt 0-4, 86. Jeroen van Moorsel 0-5. Scheidsrechter: F. Sijbers (Lierop). Gele kaart: Van Moorsel (Deurne), Van Horen, Jans sen (Panningen). Aantal toeschou wers: 350. JVC Cuijck-UDI' 19/Beter Bed 0-0. Scheidsrechter: B.A. van Dongen. Gele kaart: Marcel Seijkens, Hans Seijkens (Udi'19/Beter Bed), Van Boekei, Van den Hombergh, Mike Eveleens (JVC Cuijck). TEC-UNA 2-1 (1-1). 16. Bayun Ko- nak 1-0, 40. Alex Zegers 1-1, 83. Daan van Essen 2-1. Scheidsrech ter: B H. van den Booren. Aantal toeschouwers: 800. r ■x.,':?v. J '"AA AAA-iSAA SANAA v .ga-' AA g AG'AAAA G> AA) A - Af Ai, A AAA: AAA AAA: A'A'jAA :tAAv AvfA A A fg. A A.A. A A:A -- foto Willem Mieras Pieter de Munnik maakt een pas op de plaats bij een aanval van Volendam. Ronald Zuijdwegt (rechts) kijkt toe. door Jan Dagevos KLOETINGE - De ongeslagen reeks bleef ook in de voorlaatste thuiswedstrijd overeind, maar dat kon niemand tevreden stemmen. Integendeel. Kloetin ge baalde zaterdag van een ge miste kans. In de jacht op een nieuwe topklassering liet de Be- velandse equipe dure punten liggen tegen degradatiekandi daat Volendam: 1-1. Kloetinge staat ook na het pun tenverlies nog altijd op de vier de plaats in de hoofdklasse A. Met nog twee duels voor de boeg is de formatie van trainer Joost Folmer zelfs al verzekerd van een plaats in het linkerrijtje. Kloetinge kan niet meer lager eindigen dan de zevende plek, ook al gaan de laatste duels ver loren. „Voor veertig punten hadden we vooraf getekend", zei Folmer zaterdag. De Bevelandse formatie heeft dus ook in het vijfde seizoen aan de verwachtingen voldaan, maar de spelers willen meer. Net als vorig seizoen is de tweede plaats het ultieme doel. Die plek is nog altijd haalbaar, maar dan moet volgende week, in een nieuwe confrontatie met een de gradatiekandidaat (Schevenin gen), een nieuwe uitglijder wel uitblijven. „We hadden het vandaag in de eerste twintig minuten moeten afmaken", stelde Folmer zater dag. „Dan was het over en uit geweest met Volendam en had den we een goeie slag kunnen slaan." In de eerste twintig mi nuten, zo bleek achteraf, liet Kloetinge het beste in zich bo ven komen. De ploeg speelde ge concentreerd, was scherp in de duels en verraste Volendam met enkele flitsende combinaties. Het leverde prachtige kansen op voor Erik de Groene. Hij raakte in de vijfde minuut echter de paal en stuitte in de twintigste minuut op de sterke Volendam- goalie Arnold Smit. Bij beide si tuaties ontbrak het de spits aan koelbloedigheid en overzicht. In de vijfde minuut had hij de bal beter opzij kunnen leggen naar Wilco de Valk, terwijl hij bij de tweede poging te gehaast en te wild inschoot. Twee verdedigers en een mid denvelder hielpen Kloetinge hierna alsnog van de nul af. In de dertigste minuut werd de bal uit een corner opzij gelegd naar libero Jeffrey Frijters, die de bal naar de tweede paal transpor teerde. Daar torende aanvallen de middenvelder Emiel Dorst boven zijn tegenstander uit, waarna rechtsback John Benst- chap Knook de bal met het hoofd kon binnen knikken: 1-0. Het vervolg bleef hierna uit. De scherpte verdween uit het spel, vooral bij het aanvalstrio Zuijd- wegt-De Groene-De Valk. Daarnaast verloor Kloetinge ook de greep op het middenveld, omdat Dorst te dicht op De Groene ging spelen. Folmer: „In de rust heb ik erop gehamerd dat we vooral geconcentreerd moesten blijven voetballen. Van Volendam is bekend dat ze uit het niets kunnen scoren." De woorden waren nog nauwe lijks zijn lippen ontrold of hij kreeg al het gelijk aan zijn zijde. Johan Tuijp zorgde in de 46e mi nuut, na weifelend optreden in de defensie, voor 1-1. Volen dam, dat op de laatste plaats staat, koesterde hierna dat ene puntje en loerde op de counter. Kloetinge probeerde de oppo nent onder aanvoering van Jo han de Goederen de duim schroeven nog wel aan te draaien, maar het vond geen en kele opening in de Volendam- defensie. „In zo'n periode zie je toch ook wel dat we in de slotfa se van de competitie zitten", merkte Folmer naderhand op. „Sommigen zitten er toch aar dig doorheen." Kloetinge-Volendam 1-1 (1-0). 30. John Bentschap Knook 1-0, 46. Jo han Tuijp 1-1. Scheidsrechter: I. Roeland (Sleeuwijk). Aantal toe schouwers: 750. Kloetinge: Merlijn Swennen; John Bentschap Knook, Jeffrey Frijters, Erwin van der Woerdt, Pieter de Munnik; Johan de Goederen, Emiel Dorst, Wouter Labrujère; Ronald Zuijdwegt (83. Daan Esser), Erik de Groene, Wilco de Valk (88. Joël Ma- nusama). door Jos van Belzen VLISSINGEN - Na de goede reeks wedstrijden liep Zeelan- dia Middelburg gisteren in Ber gen op Zoom tegen een 3-2-ne- derlaag op tegen Dosko. Door dit resultaat kaapten de Bra banders de tweede-periodetitel in de derde klasse A weg voor de neus van Steen, dat deze periode met evenveel punten maar een minder doelsaldo afsloot. Koploper Moerse Boys begon met een 2-0-voorsprong aan het laatste halfuur tegen Hontenis- se en gaf dit niet meer uit han den. Goes klom naar de vierde plaats via een 1-0-zege bij Bres- kens. Moerse Boys - Hontenisse 2-0: Met elf tegen tien stond er nog een halfuur voetbal op het pro gramma van dit eerder gestaak te duel. De thuisploeg consoli deerde de voorsprong, maar kreeg desondanks toch nog en kele kansen. Bas Schraauwen schoot echter in kansrijke posi tie naast en even later eindigde de bal na een inzet van Niek Voermans tegen de paal. Ge scoord werd er echter niet waar door de degradatie van Honte nisse vrijwel onafwendbaar is geworden. Dosko - Zeelandia Middelburg 3-2: Na een gelijk opgaand eer ste kwartier trokken de bezoe kers het spel steeds meer naar zich toe. Dit resulteerde in 0-2 nog voor er een halfuur was ver streken via treffers van Daan Eikenhout en Ronnie Mesu. In de 35e minuut verdedigde Zee landia Middelburg slecht uit en kon Remco van Haeren de stand op 1-2 brengen. Ook hierna wa ren de beste kansen voor Dosko en op slag van rust kon Remco van Haeren met zijn tweede treffer de stand in venewicht brengen, opnieuw na slecht uit verdedigen van de Zeeuwen. In de tweede helft ging de thuis ploeg vol op zoek naar de winst, omdat alleen met dit resultaat de tweede-periodetitel behaald kon worden. Ondanks de nodige kansen bleef het lang 2-2, maar in de tachtigste minuut was het opnieuw Remco van Haeren die raakschoot, ditmaal vanaf elf meter, nadat invaller Jusal Oca- lan was gevloerd: 2-3. Breskens - Goes 1-1: Goes voel de zich bestolen in Breskens. De ploeg verdedigde met man en muis een 1-0-voorsprong (dankzij Shannon Braafhart in de 24e minuut), maar in bles suretijd bezweek de verdedi ging. Rosano Acton lag ge blesseerd op het veld, maar Breskens ging vol in de aanval. Een erecode werd gebroken, vond Goes-trainer Leo van der Weijden. Robbie van de Wijnc- kel profiteerde en maakte 1-1. In de allerlaatste seconde van de wedstrijd dacht Van de Wijnc- kel een strafschop mee te krij gen; het fluitsignaal was echter niet voor een penalty maar voor het einde van de wedstrijd. VLISSINGEN - Walche ren revancheerde zich gis teren in de vierde klasse A voor de gevoelige 1-0-ne- derlaag een week eerder tegen Vlissingen. Walche ren heroverde de kopposi tie door een 1-O-overwin ning op Axel, dat nog niet vrij is van degradatiezor- gen. Achter deze wedstrijd stond de naam van scheidsrechter Vleugel vermeld, maar die kwam niet opdagen. Zodoende begon het duel met drie kwartier vertraging onder leiding van de heer At- mac. Beide ploegen gin gen voor de winst, maar toonden zich niet al te zui ver in de afwerking. Pas vijf minuten voor het ein de brak Imke Kuyper de ban door 0-1 te maken. Axel probeerde nog langs zij te komen, onder meer door Fonnie Verstraeten als extra aanvaller in te zetten. Verder dan een door de Vlissingse doelman ge stopte inzet van Jelmer de Pooter kwam de thuis ploeg echter niet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 17