PZC FC Utrecht loopt opnieuw averij op Roncero's pijnlijke herinnering aan de Maasboulevard Dramatische start voor Woods Real-fans geven het goede voorbeeld Mayo wint Ronde van Baskenland 2 FIA roept Fisichella uit tot winnaar Sao Paulo Eindhovenaren tonen veerkracht in duel met Roda JC: 2-3 Sibon vier wedstrijden geschorst Spelers FC Twente staan premies Gold Race bezorgd om vogelpest Eerste winst voor waterpoloërs Pinto meldt zich af voor Londen Audina door, De Wit uitgeschakeli Opnieuw vechtpartij bij Cambuur zaterdag 12 april 2003 Kezman Lessen PSV zet grote stap richting titel door Henk van Weert KERKRADE - PSV piepte, kraakte en wankelde een half uur lang in het diepe zuiden. Juist op het moment dat een tweede verlies in de competitie in aantocht was, veerden de Eindhovenaren op. Twee keer kwam PSV verdiend op achter stand. Drie keer kwam het ge havende elftal terug. Ook Roda JC kon PSV niet stuiten op de weg naar de landstitel: 2-3. De uitwedstrijd tegen het elftal van Wiljan Vloet werd bij PSV beschouwd als een sleutelwed strijd. Winst in Kerkrade zou in alles, moreel en qua resultaat op de ranglijst, een flinke opsteker zijn voor het elftal dat een min dere periode doormaakt. Zonder de geschorste Mark van Bommel miste PSV overleg en structuur. Nooit eerder in de af gelopen weken deed het verlies van de geblesseerden (Hofland, Bouma, Bogelund, Park) zich zo voelen als in de eerste helft. De Eindhovenaren stonden op het veld, keken om zich heen en constateerden dat een nijver Roda JC wel goed uit de start blokken kwam. Ze zagen lijd zaam toe hoe Anastasiou al in de 4e minuut toesloeg. Filipovic gaf de bal hard voor, de PSV-de- fensie ontwaakte te laat en de Griek zorgde voor 1-0. De vrees dat de uitgebeende verdediging van PSV in de slotfase van de competitie wel eens kan gaan kraken leek in de eerste helft te recht. Anastasiou en Sergio kre gen grote kansen, maar lieten ze liggen. Addo kopte de bal in de handen van Waterreus. Een tweede Limburgse treffer leek een kwestie van tijd. Scheidsrechter Jack van Huiten verlichtte de druk op PSV door in de 19e minuut nogal genereus een strafschop toe te kennen na een overtreding van Van Dessel op Robben. Mateja Kezman liet zien dat hij ook een strafschop kan missen dit seizoen. Hij schoof de bal naast het doel. Even later corri geerde de Serviër zijn misser. Na een sterke actie van Robben schoof Kezman de bal over de lijn: 1-1. Lang duurde de rust voor PSV niet. Sergio mocht in een kluwen van PSV-spelers uithalen (2-1). Het was opnieuw een bewijs van de onrust in de verdediging van PSV, waarin J an Heintze de hele wedstrij d en later ook Ernest Faber stelsel matig overeind bleven. De 39- jarige Deense Brabander speel de opnieuw uitstekend. Merkwaardig genoeg gaf Roda JC het overwicht na de 2-1 uit handen. PSV herstelde de rust, al was van overtuigend spel nog geen sprake. De gelijkmaker kwam uit de lucht vallen. Drie minuten voor de rust schoot Robben de bal uit de rebound achter Bas Roorda: 2-2. Na de rust was het gedaan met de macht van Roda JC. Twee maal een voorsprong prijsgeven was te veel voor het gemoed van de Limburgers. PSV hervond zijn rust, ging beter en met meer overleg vanuit de counterposi tie voetballen. Resultaat bleef niet uit. De overigens weer bit ter teleurstellende Rommedahl tilde de bal in de 60e minuut keurig naar de tweede paal waar Kezman er zijn voet tegen aan duwde: 2-3. Roda JC bleef de rest van de tweede helft druk zetten op het doel van Waterreus die zijn 250e wedstrijd voor PSV uitgerekend tegen zijn voormalige club speelde. Vooral in de slotfase maakte PSV spannende minu ten door. Christiano schoot de bal over, Anastasiou noopte Waterreus tot een redding en huurling Addo scoorde bijna te gen zijn eigenlijke werkgever. Waterreus reageerde in de slot minuut met een geweldige re flex op een schot van Soetaers. Zo bleven hij en PSV overeind, in het besef dat het moeilijk was in Limburg, maar dat het gat met Ajax en Feyenoord in ieder geval dit weekeinde groot blijft. Roda JC - PSV 2-3 (2-2). 4. Anasta siou 1-0, 21. Kezman 1-1, 23. Sergio 2-1, 42. Robben 2-2, 60. Kezman 2-3. Scheidsrechter: Van Huiten. Aantal toeschouwers: 15.500. Bijzonder heid: 19. Kezman mist strafschop. GPD Mateja Kezman krabbelt overeind nadat hij het duel met Roda JC heeft beslist. van onze sportredactie UTRECHT - Aan de vooravond van het cruciale bekertreffen met PSV liep FC Utrecht gister avond opnieuw averij op. De met zichzelf worstelende ploeg van trainer Foeke Booy speelde in de eigen Galgen waard met 1-1 gelijk tegen Wil lem II. Invaller Igor Gluscevic redde acht minuten voor tij d een punt met een doeltreffende kop bal. Dat de eerste helft toch nog een doelpunt opleverde mocht een wonder heten. Het eerste halfuur van de zwak gestarte vertoning gaf nauwelijks kan sen te zien. Na dertig minuten was het toch raak. Tarik Sektio- ui wist zich eindelijk bevrijd van kwelgeest Stijn Vreven en zette vanaf de achterlijn voor. Danny Landzaat kopte in en de bal stuitte via de rug van sluit post Harald Wapenaar alsnog over de doellijn: 0-1. FC Utrecht trok na rust ten strij - de en dicteerde het spel. Amu santer werd het wel voor de 14.000 getrouwen op de tribu nes. Adembenemend werd het echter allerminst. In de 82e minuut vond Kuijt vanaf de rechterkant het hoofd door Pim van Esschoten ROTTERDAM - Misschien blondeert Fabian Roncero van daag z'n donkere haren wel. Want mocht hij zondag weer iets geks meemaken, dan wordt in hem in ieder geval niet de atleet herkend die in 1998 in het zicht van de meet op de Coolsingel kramp kreeg. Op de Maasboule vard had hij moeten stoppen en rekoefeningen gedaan. Hij won de race, dat wel. Maar hij miste het wereldrecord, destijds nog in handen van Belayneh Densa- mo (2.06,50). Die krampaanval, wist Roncero later, kwam omdat hij te weinig lange duurlopen in de training had gedaan en in de race te wei nig had gedronken. Een jaar la ter dronk hij meer, zelfs teveel: het water had in zijn maag ge klotst. En zo heeft hij wel vaker wat. Vorige maand bij de WK- veldlopen in Lausanne verloor hij onderweg een schoen. Toch geldt voor Roncero die dag in 1998 niet als de dag dat hij het wereldrecord 'verloor'. „Ik heb juist veel geleerd, ik wist nadien dat ik veel kan op de marathon. Zo haalt hij ook z'n schouders op bij de gedachte dat hij op 19 april 1998 de kans miste op z'n eigen plek in de historie van ma rathon. „Dat kan nog steeds. Zie het als een heel goede wijn. Die is een paar jaar later nog mooi er." Roncero (32) staat morgen weer aan de start in Rotterdam. Kha- lid Khannouchi is inmiddels ei genaar van het wereldrecord, dat stapsgewijs inmiddels op 2.05,38 is komen te staan. „Maar het kan nog steeds", denkt de Madrileen. „Met het juiste weer, goede atleten om me heen en een goede dag." Kamiel Maase en Luc Krotwaar steken beide in heel goede vorm en willen olympische nominatie (2.10,30) afdwingen. Ze bereid den zich allebei in Kenia voor, al was het op verschillende plaat sen. Ze lieten zich gisteren niet zien in Rotterdam. Wel was Vivien Ruijters daar, die met Kortwaar trainde en zag hoe sterk hij is. Hoe sterk? „De Kenianen daar hebben respect voor hem, dat zegt genoeg." Maase en Krotwaar lopen met Athene in het achterhoofd. „Te gen het lopen van de olympische marathon, daar kan toch niets op", zei Krotwaar eerder al. En dat geldt voor meer atleten. Fa bian Roncero bijvoorbeeld. Zijn landgenoot Abel Anton won op hetzelfde parkoers tijdens de WK van 1997. De hitte van Athene maakte de marathon tot een helse tocht. „Hitte is goed voor mij", zei Roncero. „Ik hou van de hitte." GPD van onze sportredactie AUGUSTA - Titelverdediger Tiger Woods is gisteren dramatisch slecht begonnen aan The Masters. De 27-jarige Amerikaanse golf speler opende in 76 slagen, vier boven de baanstandaard. Hij liep in de eerste rondgang al tien slagen achterstand op tegen de Clarence Seedorf is al jaren op zoek naar het respect dat hij gezien zijn staat van dienst dik verdiend. Dins dagavond verliet hij noodgedwongen het veld van de Arena, omdat een knie blessure verder spelen belemmerde. De reactie die op zijn wissel volgde was echter weer typisch Nederlands. Res pectloos en luid gefluit richting een voormalig sterspeler, die met Ajax en kele jaren geleden de ene na de andere prijs binnenhaalde. De aanhang van Ajax had beter een voorbeeld genomen aan die van Real Madrid. Tijdens de laatste poulewed strijden in de strijd om de beker met de grote oren kwam AC Milan op bezoek in de Spaanse hoofdstad. Dat werd een hartverwarmende avond. Waarom? Omdat bij Milan op het middenveld Fernando Redondo meespeelde. De sierlijke Argentijn verruilde Real in de zomer van 2000 voor AC Milan, maar door een zware knieblessure moest hij zijn debuut voor de Italianen lang uit stellen. Dat debuut kwam er na ruim twee jaar revalideren alsnog op 3 december 2002. Met slechts een paar wedstrijden in de benen mocht de Zuid-Amerikaan ver volgens in de basis starten tegen zijn voormalige club. Het Real-publiek trakteerde Redondo op een fantastisch welkom en bij zijn publiekswissel werd hij onder luid applaus toegejuicht door het hele stadion. Na afloop werd Re dondo bijna doodgeknuffeld door oude bekenden. Daarmee liet Real Madrid zien, waar het om bekend staat: het res pecteren van voormalige helden. Want ook Seedorf werd diezelfde avond ge- eerd. Op de tribunes in Amsterdam kennen ze dat respect blijkbaar niet. Edgar Davids werd als speler van AC Milan bij de opening van de Arena bij elk balcontact consequent uitgefloten. Zijn maatje Seedorf onderging nu het zelfde lot. Rafael van der Vaart kan daarom misschien nog beter een jaartje bij Ajax blijven. Want straks komt hij met Real Madrid op bezoek in Amster dam en beleeft hij wellicht een helse avond, gevuld met pijnlijke spreekko ren en fluitconcerten. Momenteel wordt het grootste talent van Nederland echter innig gekoes terd, want hij draagt het rood en wit nog steeds om zijn schouders. Tegen AC Milan deed hij dat zelfs lange tijd als enige Nederlander. Met om hem heen twee Roemenen, een Tunesiër, een Fin, een Amerikaan, een Zuid-Afrikaan, een Tsjech, een Braziliaan, een Gha- nees en een Zweed kon Van der Vaart niet excelleren. Na 67 minuten was Wesley Sneijder de tweede Hollander binnen de lijnen en zeven minuten later kwam ook Nigel de Jong daar nog bij. Ajax speelde daardoor in de kwartfina le van de Champions League iets langer dan een kwartier met drie Nederlandse voetballers. Barcelona overtrof dat aantal een dag later, want tegen Juventus begonnen vier Nederlanders in de basis. Hoe an ders was het in 1995 bij Ajax, toen in Wenen de finale werd gewonnen. Van der Sar, Reiziger, Blind, Rijkaard, Frank en Ronald de Boer, Seedorf, Da vids, Overmars en invaller Kluivert vormden het Nederlandse hart van Ajax en met recht kon van een Neder lands succes worden gesproken. Daar is bij het huidige Ajax echter geen spra ke van. De weg die tot nu toe in de Champions League werd bewandeld was vol zware hindernissen, die knap genomen wer den. Maar dan wel met een elftal dat vooral uit gekochte buitenlanders bestaat. Misschien dat de Amsterdamsche Football Club Ajax (AFC Ajax) eens kan gaan nadenken over een andere be tekenis van de voorletters. All Foreigners Club Ajax past bijvoor beeld perfect binnen het internationale bal dat Champions League heet. En wellicht dat de supporters dan wél beseffen dat ze juist heel veel respect moeten hebben voor helden uit een recent verleden, zoals Davids en See dorf. Barry van der Hooft foto Marcel van Hoorn/ANP van invaller Gluscevic. De clubtopscorer van de laatste twee seizoenen - die eerder een treffer wegens buitenspel zag afgekeurd - faalde van dichtbij niet: 1-1. FC Utrecht - Willem II1-1 (0-1). 29. Wapenaar (e.d.) 0-1, 81. Gluscevic 1-1. Scheidsrechter: Koopman. Gele kaart: Vreven (FC Utrecht), Jans- sens, Martin (Willem II). Aantal toe schouwers: 13.000. GPD BH ZEIST - De tuchtcommissie van de KNVB heeft Heeren» speler Gerald Sibon uitgesloten voor vier wedstrijden. w-;- van één voorwaardelijk. Daarmee bevestigde de comi®t het schikkingsvoorstel van de aanklager. Sibon gaf™) maart, tijdens Feyenoord-Heerenveen, een elleboogstoot Feyenoord-speler Gérard de Nooijer. Arbiter Dick Jolhaor overtreding niet gezien, maar op grond van televisiebeeld stelde de aanklager toch een vooronderzoek in. Sibon enk renveen gaan in beroep tegen de uitspraak. ANP ENSCHEDE - De spelers van FC Twente staan hun winstpj mie voor een gewonnen wedstrijd af aan de club. De speld groep besloot dat gisteren spontaan, zo meldt een woorfcj. der. De selectie wil daarmee haar steun betuigen aai noodlijdende club. De rechter sprak deze week het fails ment uit over de stichting FC Twente '65. ANP MAASTRICHT - De organisatie van de Amstel GoldRace| op 2 0 april wordt verreden, heeft in verband met de voge die onder meer in Noord-Limburg heerst, alvast eenaant; alternatieve routes bestudeerd. Dat heeft assistent-koe® recteur Emiel Frambach gisteren gezegd. Vooralsnog n wacht Frambach geen problemen. „Maar natuurlijk zijm bezorgd"zei de Limburger. „Je weet nooit wat er gebeurt,! hoewel Zuid-Limburg geen pluimveegebied is, bevinden® er wel een aantal van dergelijke bedrijven." Inmiddels^ de Limburgse Land- en Tuinbouwbond (LLTB) een rou't kaart van de wereldbekerwedstrijd opgevraagd. „Wannes: problemen ontstaan, zullen we kijken hoe we die bedrijn kunnen omzeilen." ANP KIEV - De Nederlandse waterpoloërs hebben bij de kwal catiestrijd voor het Europees kampioenschap de eerste® behaald. In Kiev won de ploeg van Johan Aantj es gisteren» grote cijfers van Wit-Rusland: 15-2Door de zege blijft0® je kansrijk voor kwalificatie. De eerste drie ploegen plaats zich voor het EK in Slovenië. ANP LONDEN - De Portugese atleet Antonio Pinto heeft zichs gemeld voor de marathon van Londen. De drievoudige^ naar kan morgen niet aan de wedstrijd deelnemen wegenss hamstringblessure. De Portugees won de marathon vanLj den in 1992,1998 en 2000. RTR INCHEON - Badmintonster Mia Audina is gisteren intó on tot de halve finales van het Koreaans Open doorgedroeg De als tweede geplaatste Nederlandse won van de alszs ingeschaalde Zuid-Koreaanse Kyeung Ran Kim: 11-3! 11-7. Karina de Wit verloor eerder op de dag haarpartijii kwartfinales van de als eerste geplaatste Chen Wang: Hongkong. De Haarlemse mocht in twee games slechtss: punten maken: 11-3 11-5. Inhet vrouwendubbelspel haal) Mia Audina en Lotte Jonathans de halve eindstrijd niet.i Zuid-Koreaanse topduo Lee Kyung/Ra KyumgMinwor duel in de kwartfinale eenvoudig met 11-2 en 11-3. ANP Noord-Ier Darren Clarke. Woods, drie keer winnaar van deze wed strijd, vond zijn naam pas op de 43e plaats terug. Met 66 slagen was de 34-jarige zwaar gebouwde Clarke veruit de beste. De Spanjaard Sergio Garcia en de Amerikaanse amateur kampioen Ricky Barnes deelden de tweede plaats met 69 slagen. foto Mike Segar/RTR van onze sportredactie PARIJS - De Internationale au tomobielfederatie (FIA) heeft Giancarlo Fisichella gisteren uitgeroepen tot winnaar van de Braziliaanse Grand Prix in Sao Paulo, afgelopen zondag. Daar mee corrigeert de federatie de uitslag waarin de Fin Kimi Raikkönen won. De klasserin gen van de twee zijn nu officieel omgedraaid, waardoor Fisi chella voor het eerst in zijn loop haan een formule-l-wedstrijd heeft gewonnen. De chaotische race op het cir cuit van Interlagos werd voor tijdig afgebroken. De aanlei ding daarvoor waren de vele ongelukken, ten dele veroor zaakt door regen. De FIA acht bewezen dat Fisichella in zijn Jordan-bolide al aan de 56e ron de was begonnen als leider in de wedstrijd, die oorspronkelijk over 71 ronden zou gaan. De Ita liaan haalde Raikkönen in de 54e ronde in. Bij voortijdig af breken van een race wint de coureur die twee ronden daar voor aan de leiding ging. De wedstrijdleiding besliste zondag dat Fisichella pas aan zijn 55e ronde bezig was toen de race werd stilgelegd. Omdat Raikkönen in de 53e doorgang nog eerste lag, kreeg hij toen de zege toegekend. Dat de FIA hier gisteren na een kort onderzoek verandering in bracht, noemde Fisichella 'gerechtigheid'. „Ik ben hier erg gelukkig mee. Ik dacht al meteen na de race dat ik gewonnen had, maar ik ben) dat de FIA het nu ook e Alleen j amrner dat ik niet bol op dat podium mocht staan. Fisichella, die al 110 maalste te in een grandprixwedstiii krijgt door het besluit tienpe ten voor het WK-klas Raikkönen levert er twee ii; neemt er acht mee. De Fin ij met 24 punten wel aan delf ding, zijn voorsprong op nn mer twee, David Coultharii Schotland, is nog altijd nef punten. Fisichella, die na 4 races tien punten heeft, stei naar plaats vier. RTR/DPA LEEUWARDEN - Camb# letterlijk een vechtclub g» den. Bij de eerstedivisiedifc Leeuwarden werd dondetó tijdens de training opnieiw? vochten. De spelers Dave 8: gers en Hakim Chatouaii? gen met elkaar op de vuist- Een maand geleden wasRdj ook al betrokken bij een te- partij, toen Lionel Lord et - bert Loontjes met elkaar op- vuist gingen. De Engelse*® diger is voorlopig uit de W* selectie gezet. Dat gebeurde^ weken geleden ook met deaf- tersbazen Dirk Jan Derks®- Ferdino Hernandez.4M van onze sportredactie FUENTERRABIA - De Span jaard Iban Mayo heeft gisteren de Ronde van Baskenland ge wonnen. De coureur van Euska- tel won onverwacht de afslui tende tijdrit. Eerder op de dag zegevierde hij, in belabberde weersomstandigheden, al in de ochtendetappe van Doneztebe naar Hondarribia. Daarmee nam hij in de algehele rang schikking de leiding over van zijn landgenoot Valverde. De Fransman Carlos da Cruz ze gevierde in Le Mans in het Cir cuit de la Sarthe, een etappe koers waarin Tour de winnaar Lance Arms* opgaf. De Duitser Jan Ullrich daar een geslaagde come i zonder zich te meng® strijd om de eerste pl?9 eindigde als twintigste In Nederland begon d van Drenthe voor vrouffe een ploegentijdrit. MijJjjJL chers mocht op het U" van Assen de eerste 1 aantrekken nadat zij im" Farm Frites Hartol de was over zes kilomet® chers passeerde als eet* het team de streep waar de leiderstrui kreeg-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 68