Kloetinge laadt zich op voor Volendam Schouwse Boys houdt promotie in het vizier Volle winst voor biljarters 3BSD sr^eiiik25-ioin38beur- StVerl00rin 51 IUrten Heutink heeft overvolle agenda 21 SKNWK-keeper wil kampioenswedstrijd voor geen goud missen uitslagen AV Delta Sport opent seizoen zaterdag 12 april 2003 Rotmoment De Valk Keeper Onzeker Tijdstraf Bowler besteedt zo'n 25 uur per week aan zijn sport Laagdrempelig Systeem Zomerleague Voetbal Doelman Quik verbijt de pijn jflEUWERKERK - Voor voet- balminnend Nieuwerkerk kan het vandaag een mooie dag wor den. De hoofdmacht van SKN WK staat in de vierde klasse B namelijk op het punt om het kampioenschap in de vierde klasse B binnen te halen. „Wat is er nu mooier om tegen je naaste concurrent kampioen wor den?", vraagt SKNWK-doel- man Léon Quik zich voor het treffen met Wolfaartsdijk hard op af. De doelman geeft zelf het ant woord. „Niets toch? Dit is ide aal! Een beter scenario is er niet Je speelt thuis tegen een concur rent, met veel publiek. En we hebben aan een gelijkspel ge noeg." De voorsprong van SKN WK in de vierde klasse B be draagt voor het treffen tussen de twee sterkste ploegen uit de klasse zeven punten. Naaste 'concurrent' Wolfaartsdijk, van wie SKNWK eerder dit seizoen met 2-0 won, speelde ook nog eens een wedstrijd meer. Het is dus niet langer meer de vraag óf de Nieuwerkerkers kampioen worden maar nog slechts de vraag: wanneer? Voor de 34-jarige Léon Quik was het vorige week schrikken geblazen. De eerste doelman moest kort voor het einde van het duel met Krabbendijke ge blesseerd het strijdtoneel verla ten. Het is de nachtmerrie van iedere speler: je speelt zestien van de achttien competitieduels mee en raakt geblesseerd vlak voordat de buit (het kampioen schap) kan worden binnenge haald. Quik: „Dat is niet leuk en de blessure komt op een rotmo ment. Het was donderdags op de training al gebeurd. We moesten een oefening doen met sprinten en een wedstrijdelement. Toen ik op mijn kont ging zitten tij dens zo'n oefening was het alsof ik een mes in mijn knie voelde steken. Het lijkt wel alsof er een scheurtje in het kapsel zit. Ik haal verschrikkeli j k Deze week bezocht Quik fysio therapeut en SKNWK-verzor- ger Jan de Jonge en de keeper is zeker van zijn zaak. „Ik speel gewoon." De gedrevenheid siert de erva ren doelman. Hij is bereid om enig risico te nemen en geeft duidelijk aan waarom. „Deze wedstrijd wil ik echt niet mis sen." Quik weet waar hij over praat, want hij maakte als doelman eerdere successen bij de Nieu- werkerkse club mee. Wat niet algemeen bekend is, is dat Quik ooit ook als veldspeler in het eerste elftal actief was. „Ik ben sinds mijn zesde lid bij SKNWK en ik keep vanaf mijn zestiende. Maar ik heb ook nog gevoet bald. Als zestienjarige ben ik als verdediger gedebuteerd in een vriendschappelijke wedstrijd, uit tegen Brouwershaven. De week daarna speelde ik voor de eerste keer voor de competitie, uit bij Colijnsplaatse Boys." Quik maakte zijn debuut onder het bewind van trainer Bram Coomans. Inmiddels maakte Quik aardig wat trainers mee bij SKNWK. Als routinier kan hij ook duide lijke verschiHen aangeven tus sen de spelersgroep die in het seizoen 1996-1997 kampioen werd, zich een jaar handhaafde in de tweede klasse en vervol gens in twee opeenvolgende voetbaljaargangen (1998-1999 en 1999-2000) degradeerde naar de vierde klasse. „Het ver schil zit hem in de leef tij d van de spelers. Toen waren we allemaal achterin de twintig. Nu is zo'n tachtig procent van de spelers groep begin twintig. Kwalita tief zit er nu meer in. Maar is dit SKNWK ook daad werkelijk in potentie beter dan het elftal wat het hoogst speelde in Nieuwerkerk? „Ik denk het wel. Toen waren we te veel af hankelijk van één man die er elk jaar twintig inschoot." Die ene, dat was Wilco de Valk. Onlangs nog flirtte SKNWK met De Valk door als een 1- april-grap op de website te ver melden dat De Valk terugkeert naar zijn eerste liefde. Volgens Léon Quik zit er ook qua menta liteit een verschil tussen de spe lersgroepen. „Wij gingen toen niet tot vrijdag-laat naar de kroeg. Maar daartegenover is de trainingsopkomst nu veel beter en wordt er veel meer van elkaar geaccepteerd." Daarin ligt ook voor een deel de winst van SKNWK, waarvan het succes mede valt toe te schrijven aan het technische duo Cees Willemse en Arie Fol- mer. SKNWK's succes is vooral ook hun succes. „Dat denk ik wel. Cees heeft al meerdere ke ren hier met een jonge groep ge werkt en vorig jaar gaf hij aan graag iemand naast zich te heb ben. En het liefst Arie Folmer. Léon Quik is geblesseerd, maar de doelman van SKNWK is er vandaag in de kampioenswedstrijd ge woon bij. foto Marijke Folkertsma Die twee kunnen het samen re delijk vinden. Op de training kan de één bepaalde oefeningen doen en de ander tegelijkertijd andere. Ze vullen elkaar goed aan." Quik is, ondanks het feit dat SKNWK dit seizoen al elf keer de nul hield, bescheiden als het om zijn eigen rol gaat. „Die is heel minimaal. Misschien datje als oudere de jonge jongens wat beter kunt sturen. Maar ik heb heel weinig reddingen moeten verrichten. Het klasseverschil is zo groot. Ik had het daar pas ge leden met Arie Folmer over. Die zei tegen me: ik weet nog steeds niet wat jij kan. Je kunt het ook zien aan het aantal tegendoel punten. Negen tegen in achttien wedstrijden. Dat is de zwakte van de tegenstander, maar na tuurlijk geven we zelf ook wei nig weg." Quik barst zelf van de ervaring. Toch bedankte hij een aantal ja ren na de degradatie uit de tweede klasse voor het eerste team. „Ik had het toen niet meer naar mijn zin. We zijn toen gede gradeerd door een gebrek aan trainingsarbeid. Hugo Crucq was toen tot de winterstop trai ner. Daarna zijn Gerard Olij- hoek en Cees Willemse geko men." Diezelfde Willemse haalde Quik vorig seizoen terug bij de groep. Quik maakte zijn rentree in het bekerduel met Sluis, ging de strijd aan met kee per Pascal Dalebout en won. Sindsdien is hij weer een vaste waarde in het eerste team van SKNWK. Het geloof in het kampioen schap was er bij Quik al heel vroeg. „Eigenlijk al na het bin nenhalen van de eerste periode. Toen werd er al gezegd, ook door mij, dat we deze prijs aan het eind van het seizoen moesten omruilen voor het kampioen schap." Zou het een ramp zijn als SKNWK vanmiddag om streeks half vijf nog geen kam pioen is? „Persoonlijk vind ik van wel. Volgende week moeten we uit tegen Stavenisse en dat is nu niet de ideale plaats om kam pioen te worden. Thuis tegen Wolfaartsdijk is ideaal", besluit Quik. door Frits Bakker KLOETINGE - Joost Folmer zou het niet erg vinden dat Vo lendam volgend seizoen niet meer in dezelfde klasse speelt als Kloetinge. „Het is zo'n uit hoek voor ons om naartoe te rei zen, dat we er liever vanaf zijn", vindt de trainer. „De bollen- clubs zijn nog net te doen, maar Volendam is net iets te ver. Ik zou wel willen dat die club er uitvliegt." Daar kan Kloetinge (en dus ook Joost Folmer) zelf een handje bij helpen. De Volendammers, die op de laatste plaats staan op de ranglijst, komen vandaag naar Kloetinge. En als de Bevelandse club die wedstrijd wint, is het vonnis van de tegenstander zo goed als getekend. De voortekens zijn niet ongun stig. Kloetinge is aan een prach tige reeks van wedstrijden be zig, die uitzicht biedt op de topdrie. Het opvaHendst in die curve is de ontwikkeling van het verdedigende deel van het elf tal. „Zoals we de laatste weken spelen, zo degelijk, zo mooi op tijd naar binnen knijpen met de verdedigers, dat geeft veel vol doening." De rol van Merlijn Swennen on der de lat speelt daarin een be langrijke rol. De jonge doelman is deze competitie uitgegroeid tot een uiterst betrouwbaar sluitstuk. Joost Folmer: „We hebben het aangedurfd om hem op zijn achttiende al een basisplaats te geven. Zulke jonge keepers zie je zelden in de hoofdklasse." Swennen speelde deze week (woensdag) in Ierland zijn eer ste interland met het amateur elftal (2-0-verlies) en stond een dag later alweer op het veld bij Kloetinge. Folmer: „Hij is don derdag opgehaald op Schiphol, maar wilde een paar uur later gewoon weer bij ons trainen. Dat zegt veel over zijn instel ling." Kloetinge mist vandaag alleen linksback Arno Melaard, die voor drie wedstrijden is ge schorst. Pieter de Munnik schuift op naar de positie van Melaard, John Bentschap Knook speelt rechtsback. Ruzie tussen twee spitsen? Dat verhaal gaat al een tijdje in kringen van Hoekse supporters, maar binnen de club en de tech nische leiding wordt het ont kend. „Het klopt wel", zegt manager Patrick Naudts, „dat Rieno van Oost en Arjan Human buiten het veld geen dikke vrienden zijn." Hij heeft de twee ook wel eens bij zich geroepen, omdat hij iets had gezien in een wedstrijd wat hem niet aan stond. Maar daar bleef het ver der bij. Patrick Naudts heeft er niets op tegen dat de twee aanvallers el kaar in een wedstrijd verbaal scherp houden. „Dat is het tem perament van een speler, zo was ik zelf ook. Je moest eens weten hoe Jos Kayser en ik soms tekeer gingen tegen elkaar? En met Geert de Poorter ging het ook vaak hard tegen hard. Maar ru zie? Ik denk niet dat het zo'n vaart loopt, dan hadden we al lang ingegrepen." Hoek bewaart maar liever de rust in het elftal en strijdt in de komende weken nog op twee fronten. Trainer Cees Houtepen: „We krijgen nu achter elkaar al le subtoppers uit de hoofdklas se. Als dat niet motiveert, dan weet ik het niet." Vandaag reist Hoek eerst naar Ter Leede, daarna krijgt de nummer twee van de ranglijst Noordwijk en Kloetinge nog als tegenstander. En tussendoor krijgen de Zeeuws-Vlamingen nog een bekerwedstrijd voor de kiezen. „Ik ga er alles aan doen om het elftal op scherp te krijgen, want we willen niet verspelen waar iedereen een heel jaar voor heeft gewerkt", zei Houtepen donder dag na de training. 7Voor Naudts weegt het belang van een mooi competitieslot ook zwaar. De manager praat tot en met volgende week ook verder met spelers die nog niet rond zijn voor volgend jaar. Gunther de Meijer is nog één van die on zekerheden. „Ik wil hem er graag bij houden." Over Musa Kanu zijn nog twijfels. „Daar willen we nog even rustig over nadenken." door Rudy Boogert BERGEN OP ZOOM - De eerste horde naar promotie heeft het futsalteam van Schouwse Boys jisteravond genomen. In Ber- jjenop Zoom leed de ploeg wel iswaar een 4-3-nederlaag tegen Cafini, maar door de 6-3-zege van twee dagen eerder gaat Schouwse Boys toch door in de jacht op een plaats in de hoofd klasse. Be weg is niettemin nog lang. Eerst volgt nu een driekamp met twee andere periodekampioe nen uitde eerste klasse (die start «P woensdag 23 april) en de winnaar daarvan speelt nog een promotie-/degradatieduel voor een plaats in de hoofdklasse, waarin het Goese FM Sranang nu (nog) als enige Zeeuwse ploeg is vertegenwoordigd. pe,re^urn van gisteravond tegen Cafini leverde een zwaarbe vochten nederlaag op, die als een overwinning gevierd kon worden. De Brabantse tegen stander kwam niet in de buurt van de vier benodigde doelpun ten verschil, maar kreeg daar voor wél de kansen. Doelman Ene Schot hield evenals woens dag een aantal dotten van kan sen uit zijn doel; en als Schot er niet aan kwam, boden lat en paal de helpende hand. Cafini opende het offensief. Het creëerde in de eerste tien minu ten kansen, maar scoorde niet. Dat deed Robin van Welt na mens Schouwse Boys wel (0-1). Nu moest Cafini een achter stand van vier doelpunten goed maken. Het begin was er met een vloeiende aanval (1-1) en een van richting veranderd schot (2-1), maar voor de rust bleef het daarbij. In de tweede helft trok Cafini opnieuw alle registers open, maar opnieuw hield Schouwse Boys stand en scoorde zelf. Een vrije trap van Serge Berrevoets werd bij de tweede paal binnen gewerkt door Lesley Wolters: 2-2. Diezelfde Wolters kreeg nog een tijdstraf, maar Cafini profiteerde niet van de man- meersituatie. In de laatste minuten soleerde Marco Jonker naar een 3-2- voorsprong voor Schouwse Boys en daarmee was de buit binnen. De vlotte gelijkmaker en de late 4-3 van Cafini deden de Schouwse ploeg geen pijn -2°Rvan den Oudenhoven E'tRlKZEE Het driebanden- M van 3BSD 1 kwam tegen hekkensluiter 3BV De Walvis 3 18 5en®akkelijke overwinning De Stene Brug uit Goes I6,ln Den Haag gelijk te- Jonssen 2000 team 3 en 2 kreeg in Rotterdam ^°e^aan de grond tegen Au De Walvis 3 8-0: m ter van Houwelingën uin - Wer^en om aan een over hung te komen: 30-24 na 41 *Wer Flikweert won „al,°"dlg van De Ridder: 30-9 a uiUrten'Jan Eickenboom iesner»?m ^aPe^e wonnen met 2 ;9in 42 beurten. derT 2 7"1: philiP van de vlo VanVan D°rp. Sjaak er redde de eer voor de bezoekers. Hij dacht de winst binnen te hebben toen hij in de 51e beurt de finish bereikte en tegenstander Bierhuizen twee punten achterstand kende. De nabeurt leverde een gelijke stand op: 25-25. Ton van Beve- ren verloor kansloos met 25-15 na 47 beurten en Jan Suyker- buyk, die Sol lang kon volgen, moest met 30-23 na 49 beurten het hoofd buigen. Café Jorissen-De Stene Brug 4-4: De ploeg uit Goes leed op nieuw puntenverlies. Piet Koek deed wat van hem werd ver wacht en klopte Wigbus met duidelijk cijfers: 21-30 na 44 beurten. Bij Arjo Hollestelle is de vorm de laatste weken een beetje zoek en hij had geen kans tegen Hofman: 30-20 na 54 beurten. Wim Kok blijft het goed doen en won in een prima partij van Quik: 17-25 na 39 beurten. Ries Rijn kwam erg veel tekort tegen Van Wijk: 25-11 na 48 beurten. door Evelyn Pokorni BURGH-HAAMSTEDE Film, muziek, fotografie, schilderkunst: Rien Heutink uit Burgh-Haamstede heeft meer hobby's dan tijd. Aan de bowlingsport besteedt hij ech ter zo'n 25 uren per week. Van baanonderhoud tot wedstrijd verslag: de 46-jarige Heutink is bij alle aspecten van het bowlen betrokken. „Sommige dingen staan op een laag pitje om ze later weer op te kunnen pikken", zegt Rien Heutink, doelend op zijn vele hobby's waaraan hij nauwe lijks toekomt. Film is één van zijn liefhebberijen. „Ik houd van bijna alle films, behalve pornografie. Ik heb een voor keur voor films die een tijds beeld weergeven van het tijd perk waarin ze ook zijn ge maakt, de jaren zestig bijvoor beeld." Heutink heeft een drukke baan als beleidsmedewerker Economische Zaken bij de ge meente Schouwen-Duiveland en dat werk vergt veel verant woording. In de voorronde om het provinciaal kampioen schap bowlen kwam hij on langs niet verder dan een 23e plaats. „Vorig jaar werd ik nog derde in mijn klasse, maar nu had ik het druk met mijn werk en eindigde als 23e." Bij het singlestoernooi in Goes, begin dit jaar, verging het hem beter. „Het is een open, internationaal toernooi waaraan veel spelers uit Bel gië deelnemen. Klasse 1 is de top van Nederland en in klasse 2, met vooral aankomende en voormalige toppers, werd ik dertiende. Echt leuk en gewel dig dat je daar dan bij zit." Afgelopen seizoen werd Rien Heutink met zijn team Kin derkennis 't Kraayenest 1 kampioen in de bowlingcom petitie van sportcentrum Wes- terschouwen. „Dit is een puur door het sportcentrum be dachte en uitgevoerde compe titie. Heel laagdrempelig, en bedoeld om mensen aan het bowlen te krijgen. Wij vormen een brug naar reguliere com petities van de bond (NBF) zo als de competitie in Renesse. Wij hebben geen intentie om te concurreren met Renesse: twintig van onze spelers heb- Bowler Rien Heutink: „De uitdaging is om vooruitgang te boeken.' ben de afgelopen jaren juist de overstap gemaakt. We richten ons op de jeugd en proberen die tot het bowlen te bewe gen." Heutink is niet alleen deelne mer aan de competitie in het sportcentrum, maar ook wed strijdleider en verantwoorde lijk voor de organisatie, de ad ministratie en de banen. De nieuwe kunststofbanen in Burgh-Haamstede vergen da gelijks onderhoud. „Ik breng elke dag handmatig een olie patroon aan, dat spuit ik erop. Daarna worden de banen uit gewreven. Dat moet je echt el ke dag doen, evenals kijken of de pins (kegels) nog vastzitten. Eén tot twee keer per week maak ik dan nog de banen en de ball-returns schoon." De ball-returns bestaan uit een ingenieus systeem waar mee de ballen via een onder gronds kanaal automatisch te rugkeren bij de bowler. Heu tink onderhoudt niet alleen de banen, maar ook een website. Bovendien levert hij ook bow- lingbijdragen aan de lokale media. En alsof dit nog niet ge noeg is, houdt hij zich bezig met berekeningssystemen. Zo ontwikkelde hij een systeem waarmee berekend kan wor den wie de beste individuele bowler in de competitie is. En dat was Rien Heutink zelf in de afgelopen competitie in het sportcentrum. Toen hij begin 1995 nog perso neelsfunctionaris bij de toen malige gemeente Westen- schouwen was, kwam er een verzoek van de sporthal om een bowlingploeg van ge- meentepersoneel samen te stellen. „Binnen een uurtje had ik dat voor elkaar. Bowlen had ik daarvoor wel eens een keertje gedaan, maar ik kon er nog niks van. Die eerste twee jaren waren dan ook niet al te serieus. Het ging meer om de randverschijnselen, de sociale contacten, de gezelligheid met andere teams. Maar toen ik het serieus begon te nemen, ja, toen werd het sport! Concen tratie is zeer belangrijk en foto Marijke Folkertsma conditie tot op zekere hoogte. In een uur gooi je toch hon derdtwintig ballen. En de bal weegt minimaal vijf, zes kilo." Samen met zijn twee jaar jon gere broer Ben staat Rien met het team Top Caravans in de competitie in Renesse op de eerste plaats en spelen ze voor sportcentrum Westerschou- wen in de Goese competitie. De Zomerleague in Renesse werd door hen al een paar keer gewonnen. „De uitdaging is om vooruitgang te boeken. Ik heb nog ruimte zat. Maar als ik niet meer verder kom, dan stop ik op dit niveau." Het beheersen van de verschil lende technieken is zo'n uitda ging voor Rien Heutink. „Mijn favoriete techniek is zoals Azi aten het doen: de helikopter bal." En Heutink laat zien dat hij deze techniek beheerst: de bal rolt loodrecht over de baan, bij de pins aangekomen zie je pas hoeveel omwentelin gen en welk effect de bowler eraan heeft meegegeven. Badminton Incheon. Zuid-Koreaans Open. Vrouwen, kwartfinales: Audina (Ned/2) - Kyeung Ran Kim (ZKo/6) 11-3 8-11 11-7, Chen Wang (HKo/1- De Wit (Ned) 11 -311 -5, Dai Yun (Chn) - Yoon Hee Seo (ZKo) 11-4 4- 11 11-2, Hongyan Pi (Fra) - Yonekura (Jap/5) 11-49-1111-1. Vrouwen dubbelspel, kwart finale: Ra Kyung Min/Lee Kyung (ZKo) - Au- dina/Jonathans (Ned) 11-2 11-3. Bowling Westenschouwen. Bowlingcompetitie sportcentrum Westerschouwen. Amstel- cup, kwartfinales: SporthuisZierikzee-Son- nemans Bowlers Dream Team 0-3; Deli XL- Campingdenosse.nl 2-1. Halve finale: Son- nemans Bowlers Dream Team-Deli XL 2-1. Poule 2: Van de Velde-De Wijde Bliek 3-0; Kinderkermis 't Kraayenest 2-Bouwbedrijf Van der Schelde 2-1; Vitro Plus-Sportcen- trum Westerschouwen 2 0-3; Gemeente Schouwen-Duiveland-Deli XL 0-3. Stand poule 2:1. Sportcentrum Westerschouwen 2 13-33; 2. Kinderkermis't Kraayenest 2 13- 30,5; 3. Deli XL 13-28; 4. Loon- en Fruitbedrijf Van de Velde 13-26; 5. Bouwbedrijf Van der Schelde 13-16; 6. Gemeente Schouwen- Duiveland 13-14; 7. Vitro Plus 13-5,5; 8. De Wijde Bliek 13-3. Augusta. The Masters, 5,2 miljoen euro. Stand na Ie ronde: 1. Clarke (Nle) 66 slagen (-6), 2. Garcia (Spal, Barnes (VSt/amateur) 69,43. Woods (VSt) 76 (+4). BV Veendam - FC Den Bosch 0-1 (0-1). 22. Van de Laak 0- 7. Scheidsrechter: Braam- haar. Aantal toeschouwers: 3217. Go Ahead Eagles - FC Dordrecht 4-0 (3-0). 9. Dijk 1-0,23. Dijk2-0,45. Marbus3-0, 79. Van der Horst 4-0. Scheidsrechter: Os kam. Gele kaart: Hulshoff (Go Ahead Eagles), Van Duijvenbode, Benzadik, El Khalifi, Van Zundert DordrechtAantal toeschouwers: 3400. Volendam - Eindhoven 5-1 (3-0). 22. Faria 1-0, 23. Ouhsaine Ouichou 2-0, 37. Sal- den3-0,61. Tuyp4-0, 70. Konings4-1,90. Esajas 5-1. Scheidsrechter: Van der Hi 1st. Gele kaart: Fung a Wing (Volendam), La ponder, Konings (Eindhoven). Aantal toeschouwers: 2014. Stand: ADO Den Haag 27 22 3 2 69 64-16 Emmen 27 19 4 4 61 54-27 Volendam 27 17 3 7 54 55-35 Den Bosch 27 15 4 8 49 48-28 Heracles 27 15 4 8 49 59-40 Helmond Sp 27 14 6 7 48 57-40 GA Eagles 27 14 5 8 47 56-43 TOP 27 11 4 12 37 38-54 CambuurL. 27 11 3 13 36 49-54 Sparta 27 10 5 12 35 46-50 Eindhoven 27 9 6 12 33 32-40 Stormv. 27 9 4 14 31 28-37 Veendam 27 7 6 14 27 32-48 Haarlem 27 7 6 14 27 25-52 MVV 27 6 5 16 23 24-42 VVV 27 5 6 16 21 28-50 Dordrecht 27 5 5 17 20 26-52 FortunaS. 27 4 7 16 19 30-43 Belgie. Competitie: St.Truiden-La Lou- viere 2-1Club Brugge-Westerlo 3-0, Ger- Estoril (Por). Mannen, 525.000 euro. Kwartfinales: Robredo (Spa/5) - Blanco (Spa 6-2 6-3, Davidenko (Rus) - Kafelnikov (Rus/6 6-2 6-4, Mirnyi (WRu/7) - Lopez (Spa) 7-6 6 4, Caileri (Arg) - Gonzales (Chl/4) 7-5 6-1 Estoril. Vrouwen, 130.000 euro. Kwartfinales: Serna (Spa/2) - Cohen-Aloro (Fra) 6-3 6-2, Gagliardi (Zwi)-Talaja (Kro) 6-4 7-6, Razzano F ra/3- Dulko (Arg) 7-6 6-4, Schruff (Dui) - Cervanova (Slw) 7-5 6-3. Eredivisie. Competitie: FC Utrecht-Willem II 1-1, Roda JC-PSV 2-3. Stand aan kop: PSV 27 22 4 1 70 67-14 Ajax 26 18 5 3 59 66-25 Feyenoord 26 18 4 4 58 72-32 RKC 26 13 4 9 43 33-31 Roda JC 27 11 7 9 40* 43-39 NEC 26 11 6 9 39 32-33 FC Utrecht 27 9 10 8 37 35-33 Eerste divisie. Competitie: Emmen - Fortuna Sittard 1-0 (0-0). 90. De Vries 1-0. Scheidsrechter: Olde Olthof. Gele kaart: De Vries (Emmen). Aantal toeschouwers: 4473. Helmond Sport - MVV 2-0 (0-0). 50. Eb- binge 1-0, 89. Aelbrecht 2-0. Scheids rechter: Blom. Rode kaart: 28. Erik van Dijk (Helmond Sport). Gele kaart: Ebbin- ge (Helmond Sport), Balsi, Heymans (MVV). Aantal toeschouwers: 2100. TOP Oss - ADO Den Haag 0-4 (0-3). 9. Stroeve 0-1, 11. Van der Laan 0-2, 45. Kolk 0-3, 79. Torma 0-4. Scheidsrechter: Buiting. Gele kaart: Roozendahl (Top Oss Aantal toeschouwers: 2253. Cambuur Leeuwarden - Stormvogels Telstar 1-1 (1-0). 37. Bruin 1-0, 65. Vonde ling 1-1. Scheidsrechter: Langkamp. Ge le kaart: Abma (Cambuur). Aantal toe schouwers: 3384. Heracles Almelo - Sparta 1-3 (0-2). 2. Ho se 0-1,22. Hosé 0-2,46. Koevermans 0-3, 54. Platvoet 1-3. Scheidsrechter: Wiede- meijer. Gele kaart: Pose, Reekers (Hera cles), Van Leeuwen (Sparta). Aantal toe schouwers: 5500. Haarlem - VVV 0-0. Scheidsrechter: Schenkels. Gele kaart: Piket, Ketting (Haarlem), Leemans, Meeuwis (VVV). Aantal toeschouwers: 1186. Ronde van Baskenland. Vijfde etappe, eerste deel Doneztebe - Hondarribia: 1. Mayo (Spa) 91 km in 2.19.37, 2. Sanchez (Spa), 3. Hamilton (VSt), 19. Leip- heimer (VSt) 1.40, 43. De Groot (Ned) 6.01, 72. Lotz (Ned) 12.50. Tweede deel, tijdrit in Hondarribia: 1. Mayo 13 km in 13.55, 2. Viciosio (Spa) op 0.12, 3. Hamilton z.t, 9. Leipheimer 0.43, 53. De Groot 2.08,64. Lotz 2.53. Eindklassement: 1. Mayo 18.59.23, 2. Ha milton op 0.12,3. Sanchez 0.23,18. Leiphei mer 2.37,59. De Groot 21.30,62. Lotz 25.45. Assen. Ronde van Drenthe. Vrouwen, ploe gentijdrit: 1. Farm Frites Hartol 6 km in 8.25, 2. Prato Marathon Bike 0.03,3. Nationale Se lectie 0.04. Circuit de la Sarthe. Vijfde en laatste etappe, Angers-Le Mans: 1 Davis (Aus) 4.33.59, 2 Brochard (Fra). Eind stand: 1. Da Cruz (Fra) 16.35.51, 2. Sivakov (Rus) 0.56,3. Brochard 4.46. ZIERIKZEE - Het krioelt van daag op sportpark Bannink van de atleten. De Zierikzeese atle tiekvereniging Delta Sport opent om 12.00 uur het buiten seizoen met de traditionele Voorj aars wedstri j d. De wedstrijd staat open voor mannen, vrouwen en junioren. Over de hele middag zijn maar liefst 120 medailles te verdelen op de sprint, middenafstand, spring- en werpnummers. -- v 11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 67