PZC PZC Grensarbeiders krijgen Belgische geboortepremie Goes-West op slot voor siuipverkeer College Tholen vindt zoetwaterinlaat zaak van waterschap Mediacircus Bagijnhof is voorbij 15 Nieuwe auto kopen? Kijk en vergelijk op www.AutoTrack.nl! AutoTrack.nl Gemeente en provincie vervangen kruising Gemaskerde belaagt fietser Man probeert te steken met glas Vervuilde grond in natuurgebied Winkeldief achter de tralies Werkstraf voor joyriding Week cel voor winkeldiefstal Scooter en busje botsen in Goes zaterdag 12 april 2003 Bosweg Discussie over kernenergie Quiz en bingo voor ouderen in Koudekerke Onmiddellijk Middelpunt Risico's I DOMINICUS BV Rotonde Nishoek opnieuw in beeld HniuRolf Bosboom KRONINGEN - Een rotonde op de kruising van de Oude Rijksweg, de Zanddijk en de af rit van de A58 bij Kruiningen is opnieuw een beeld. De provin cie wil deze graag realiseren en «eet zich daarbij gesteund door je gemeente Reimerswaal. De rotonde kan meteen dienen als nieuwe ontsluiting van bedrij venterrein Nishoek. De gemeente Reimerswaal werkt aan het bestemmingsplan voor de uitbreiding van Nis hoek. Daarbij wordt ook geke ken naar de verkeersafwikke ling. Enkele jaren geleden was 'ersprake van dat op de kruising Zanddijk-Oude Rijksweg een 'ovale rotonde (ook wel 'ovonde' genoemd) zou worden aange legd. Dat idee verdween echter 'uit beeld, omdat provincie en Rijkswaterstaat er te weinig 'voorvoelden. In het voorontwerp van het be stemmingsplan, dat medio vo- rigjaar de eerste inspraakronde heeft doorlopen, is er daarom 'van uitgegaan dat voor een be- 1 tere ontsluiting van het bedrij venterrein de Bosweg wordt doorgetrokken tot aan de Zand dijk. Daarnaast werd eraan ge dacht eenrichtingsverkeer in te stellen op de Capelleweg. Het Verkeer zou dan wel via die weg Nishoek kunnen bereiken, maar niet kunnen vertrekken De afgelopen maanden heeft de gemeente zich gebogen over de inspraakreacties en, waar no dig, het bestemmingsplan aan gepast. Inmiddels is gebleken dat de provincie er toch sterk over denkt een rotonde aan te leggen ter hoogte van de Oude Rijksweg. De rotonde zou dan rijf 'takken' krijgen: twee keer leZanddijk, de Oude Rijksweg, li afrit van de A58 én een ont- slnitingsweg voor Nishoek. Reimerswaal is daar zeer wel in HEINKENSZAND - De ge meente Borsele houdt donder- een openbare discussie over kernenergie in de raadsboerde- rijinHeinkenszand. Burgemeester J. Gelok leidt de discussie, die wordt ingeleid voor vertegenwoordigers van Delta Nutsbedrijven, EPZ, Co- ra NV en Greenpeace. Behalve de vraag of kernenergie toege- 'past moet blijven in Nederland komt een windmolenpark voor de kust aan de orde. De bijeen komst is openbaar en begint om 20.00 uur. KOUDEKERKE - De Algemene Nederlandse Bond voor Oude ren ANBO houdt donderdag een bijeenkomst in verenigingsge bouw De Couburg te Koudeker ke. J Looise verzorgt een diapre sentatie over Walcheren. Na de PMzeis er bingo. De middag be- S'ntom 13.30 uur. Ook niet-le- Pen zijn welkom. REDACTIE REVELANDEN/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 ^SOAAGOES Jel: (0113) 273000 au: (0113) 273030 ■mail: redgoes@pzc.nl Rolt Bosboom 'ngrid Huibers MekevanderJagt RobPaardekam Steffan ter Maat CENTRALE redactie fesi8r9SeW®9'f0 438°AAVLISSINGEN Jel:(0l18) 484000 p8*- (0118) 470102 mai': redactie@pzc.nl 'NTERNET ï^-pzc.nl tnia'l: web@pzc.nl vinden, maar het zal nog wel even duren voordat duidelijk is of de rotonde daadwerkelijk doorgaat. Daarvoor is de mede werking nodig van Rijkswater staat en dat overleg is nog maar net in gang gezet. Om die reden .wordt in het bestemmingsplan voorlopig nog uitgegaan van een ontsluiting via de Bosweg. Het instellen van eenrichtings verkeer op de Capelleweg is echter geschrapt. Weliswaar zou die maatregel de weg veili ger maken, maar de gemeente was zich er niet van bewust dat de weg onderdeel is van een doorgaande route voor land- bouwverkeer. Wel wordt in de toekomst de situatie goed in de gaten gehouden. Mochten er zich grote problemen voordoen, dan kan alsnog eenrichtings verkeer worden ingesteld. De uitbreiding van Nishoek, in het resterende gebied tussen de Nisseweg en de A58. omvat der tien hectare. Het gebied is deels bestemd voor lokale onderne mingen en deels voor 'agribusi ness', zoals uienbedrijven. De Zeeuwse Milieufederatie vindt het 'voorbarig' om uit te brei den, omdat er op Nishoek nog genoeg ruimte zou zijn. De ge meente antwoordt dat alle be- drijfsgronden zijn uitgegeven. De meeste zijn al in gebruik, met uitzondering van gronden die aardappelverwerker Lamb- Weston/Meijer achter de hand heeft voor fabrieksuitbreiding. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Alle Nederlandse grensarbei ders die in België werken hebben voortaan recht op de Belgische geboorte- en adopiepre- mies. De Belgische minister van sociale zaken Van- denbroucke en de stichting Grensarbeid heb ben daarover overeenstemming bereikt. Wie in België een kind krijgt, heeft recht op een zoge heten geboortepremie. Dat is een eenmalig be drag van ongeveer 750 euro. Wie in Nederland woont en in België werkt heeft in principe ook recht op die premie als de partner niet werkt. Minister Vandenbroucke bepaalde echter dat mensen die premie alleen krijgen als de kinde ren ook in België worden opgevoed. De be windsman liet daarbij wel de mogelijkheid open om van de regel af te wijken en de premie toch toe te kennen. De Stichting Grensarbeid heeft de afgelopen maanden voor een flink aantal Nederlandse grensarbeiders met groeiend succes een beroep gedaan op deze uitzonderingsregel. Nu zijn minister Vandenbroucke en I. Cools van de Stichting Grensarbeid het echter in een nieuw overleg eens geworden over het alge meen toekennen van de geboorte- en adoptie premies aan alle Nederlanders die in België werken, maar in Nederland wonen. Bovendien heeft de stichting Grensarbeid be reikt dat alle grensarbeiders die de afgelopen drie j aar een premie aanvroegen die werd afge wezen, alsnog via de stichting een nieuwe pro cedure kunnen opstarten. Deze procedure zal volgens A. Meesters van de stichting Grensarbeid niet onmiddellijk leiden tot het uitbetalen van de premie, maar ziet er op toe dat de bezwaarprocedures van de afge lopen drie jaar juridisch worden terugge draaid. De minister heeft toegezegd op korte termijn de betreffende wetgeving aan te passen. Alle grensarbeiders die aanvankelij k tevergeefs be- zaar indienden krijgen dan vervolgens alsnog de premies toegekend. Belanghebbenden kunnen vanaf maandag 14 april voor meer informatie terecht op het se cretariaat van de stichting Grensarbeid, 0166-606252. OUDE-TONGE - Een zestienjarige jongen uit Oude-Tonge is donderdag onderweg uit zijn woonplaats naar Middelharnis mishandeld. Hij fietste op de secundaire weg toen hij ter hoogte van Nieuwe Tonge door een, aldus de politie, onbeken de 'knaap' met een bivakmuts op van zijn fiets werd getrok ken. Bij het handgemeen dat ontstond, werd het slachtoffer- gestoken met een vlindermes. De dader koos daarop het ha zenpad. De Oude-Tongenaar raakte lichtgewond en moest worden behandeld door een huisarts. GOES - Een 26-jarige Goesenaar is in de gisternacht in zijn woonplaats aangehouden wegens mishandeling. De man had tijdens een woordenwisseling in een horecagelegenheid in het centrum geprobeerd een 21-jarige man uit de gemeente Ter- neuzen te steken met een kapotgeslagen glas. Die zag echter kans opzij te springen. Een 17-jarige man uit de gemeente Terneuzen, die tussenbeide kwam, werd door de Goesenaar in het gezicht geslagen. DRAAIBRUG - Op een als natuurgebied aangemerkt terrein in de Havenpolder bij Draaibrug is onlangs vervuilde grond gestort. De grond is vermoedelijk afkomstig van het toekom stig multifunctioneel centrum in Sluis en wordt tot de lichtste verontreinigingsklasse gerekend. De gemeente Sluis onder zoekt momenteel hoe de grond in de Havenpolder is terecht gekomen TERNEUZEN - De Terneuzense politierechter heeft gisteren een 22-jarige man uit Terneuzen voor winkeldiefstal tot een week cel veroordeeld. Zijn 33-jarige mededader uit Terneu zen kreeg twintig uur taakstraf. Het duo had 11 februari dit jaar bij supermarkt Aldi in Ter- neuzen levensmiddelen en haarverzorgingsproducten weg genomen. TERNEUZEN - De Terneuzense politierechter heeft gisteren een 21-jarige inwoner van Biervliet voor joyriding en rijden zonder rijbewijs dertig uur werkstraf en 216 euro voorwaar delijke boete opgelegd. De man had 20 april in Oostburg een auto weggenomen en was gaan rijden. Op de Noordwal werd hij aangehouden. Toen bleek ook dat hij niet in het bezit van een rijbewijs was. TERNEUZEN - Een zestigjarige inwoner van Terneuzen moet de diefstal van een fietsreparatiedoos bekopen met een week gevangenisstraf. Dat bleek gisteren uit het vonnis van de Terneuzense politie rechter G. van Unnik. De man had 22 april vorig jaar bij Doe Het Zelf Terneuzen in eerste instantie gevraagd om een fiets pomp. Toen bleek dat er geen fietspomp was pakte de Terneu- zenaar uit balorigheid het reparatiedoosje. De winkeldiefstal werd door de politierechter gerelateerd aan de week gevange nisstraf. De man was overigens net vrijgekomen na het uitzit ten van een straf in penitentiaire inrichting Achterhoek in Zutphen. Paaltjes moeten het siuipverkeer op de kruising Westsingel-Naereboutstraat in Goes onmogelijk maken. foto Willem Mieras door Steffan ter Maat door Rolf Bosboom GOES - Het verkeersplan voor Goes- West is voltooid. Gisterochtend werden op de kruising van de Westsingel en de Naereboutstraat paaltjes geplaatst, als laatste onderdeel van een serie maatre gelen die siuipverkeer in de wijk onmo gelijk maken. Het plan dateert al van 1999. Het is opge steld in nauw overleg tussen de gemeente Goes en een groep wijkbewoners, in een poging al het doorgaand verkeer in Goes- West te voorkomen. Het resultaat is een opzet waarbij de wijk in drie sectoren wordt verdeeld. Het verkeer kan niet binnendoor van het ene gebied na het andere rijden. Dat is al leen mogelijk via de doorgaande wegen rond de wijk. Voetgangers, fietsers en bromfietsers kunnen de wegafsluitingen die op diverse plaatsen zijn aangebracht, wel ongehinderd passeren. Politie, am bulances en brandweer beschikken over sleutels zodat zij de palen in geval van nood kunnen neerklappen. Dat het vier jaar heeft geduurd voordat het plan is ingevoerd, heeft te maken met de aanleg van de rondweg om de wijk. De afspraak was dat het verkeersplan niet zou worden gerealiseerd voordat de rondweg klaar was. De aanleg ervan liep echter door ver schillende oorzaken flinke vertraging op. Begin februari is de weg uiteindelijk in gebruik genomen. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Bij toeval werd hij het gezicht van het pro test tegen de plannen met het Bagijnhofcomplex. Christiaan Strating stond een paar weken lang in het middelpunt van de mediabelangstelling. Nu er on derhandeld wordt met Woon- goed, is het stil geworden rond de bewoners. Veel woningen staan al leeg, het is rustig geworden in de wijk. Dertig huishoudens houden vol. Namens deze groep voert de be wonersvereniging onderhande lingen met Woongoed, over de verhuisvergoeding en over de terugkeer na de renovatie. Soe pel gaat het niet, vindt Strating. ,,We hebben het laatste aanbod van Woongoed teruggestuurd. Dat was zo absurd, dat we het hebben afgedaan als geen voor stel." De woningcorporatie bood al leen voor de bewoners van de bovenwoningen vijfhonderd euro op de oorspronkelijke ver goeding van drieduizend euro. „Daarnaast wilden ze al het maatwerk laten vallen. Ze had den het eerst over 'geobjecti veerd maatwerk'. Er werd ge praat over het aantal meters vloerbedekking. De mensen die in het begin zijn vertrokken, hebben ook meer gekregen." Strating werd bij toeval het ge zicht van de protesterende be woners. „Ik kon zelf niet naar de eerste informatiebijeenkomst. Toen viel er een brief in de bus, waar in stond dat we uit ons huis moesten. Diezelfde avond werd ik gebeld door Wim Steketee, het raadslid dat in de buurt woont. Zijn zoon werkt bij het Algemeen Dagblad en die wilde een verhaal maken, maar hij mocht natuurlijk niet zijn vader interviewen. Op woensdag stond ik met naam en toenaam in de krant." Strating was een paar dagen lang het middelpunt van een waar mediacircus. „De rest van de mensen vond het wel makke lijk. Ik had toen net geen werk meer, dus ik had heel veel vrije tijd.Hij was in staat zijn hoofd koel te houden. „Ik was vrij snel de emotie voorbij. Terwijl ik al bezig was met zoeken naar op lossingen, waren andere men sen nog verontwaardigd." De televisieploegen waren vooral geïnteresseerd in een zie lig verhaal. „RTL belde van te voren op. Ze vroegen letterlijk of er ook oudere bewoners wa ren, want dat was hun doel groep. Voor jonge mensen kwa men ze niet. Ik begon over de juridische kant van het verhaal, maar dat wilden ze niet horen. Dat is er ook uitgeknipt. Ze wil den alles weten over mijn nieu we vloerbedekking. Dat geeft op zich niet, maar de nadruk lag wel erg op soundbitesoneliners en schrijnende gevallen." Na de televisie-uitzendingen stroom den de reacties binnen. „Ik ben gebeld door een oud-wethouder van Capelle aan den IJssel, die zei dat hij contacten had. Disk, een kerkelijke organisatie, stuurde een brief. Ik heb zelfs gehoord dat de Vereniging van Huisvrouwen een brief aan de gemeenteraad heeft gestuurd. Als ik door de stad liep, werd ik aangesproken. Heel veel men sen die een woning van Woon goed huren, zijn ongerust. Ze vroegen of zij de volgenden zijn." Strating vermoedt dat de plan nen om in het complex studen tenkamers te bouwen, in kleine kring al veel langer bekend wa ren. In een rapport dat in het na- Christiaan Strating: „Terwijl ik al bezig was met zoeken naar oplos singen, waren andere mensen nog verontwaardigd." foto Ruben Oreel Advertentie De autosite voor heel Nederland jaar is geschreven, wordt al ge sproken over een complex van Woongoed in het centrum. Daar zouden 190 kamers moeten ko men, precies het aantal dat in het Bagijnhofcomplex komt. In de begroting van de Roosevelt Academy was toen al een post opgenomen van 60.000 euro voor het 'geforceerd beschik baar stellen van bepaalde loca ties'. Verder is er negenhonderd duizend euro opgenomen voor 'de onrendabele top', een bij drage voor de woningcorpora tie. „Na dit rapport zijn hier nog mensen komen wonen met een huurcontract voor onbepaalde tijd", zegt Strating. Zelf is hij in juni in de buurt komen wonen. De bewoners hoorden in februa ri dat ze hun woning uit moes ten. Inmiddels zijn alle huren opge zegd. Bewoners hebben zes we ken de tijd om te reageren. Doen ze dat niet, dan moet de kanton rechter een beslissing nemen. Strating is positief over de kan sen. „Ik denk niet dat de kan tonrechter kan zeggen: 'dat hebben jullie goed gedaan, mik iedereen er maar uit met drie duizend euro'. Ik denk dat de rechter kijkt wat billijk is." Terugkijkend op de hele affaire, begrijpt hij nog steeds weinig van de opstelling van Woon goed. „Er zitten meer grote pro jecten aan te komen. Als ze dan weinig credits hebben, wordt het weer hard gespeeld. Ik denk dat het in het voordeel van me neer De Ceuster is, als wij een eerlijke nette regeling krijgen. De opstelling van Woongoed is kortzichtig. Je moet verder met de gemeente, de bewoners van Middelburg en de publieke opi nie. De praktijk zal uitwijzen hoeveel ze ervan geleerd heb ben." SINT - MAARTENSDIJK - Het college van burgemeester en wethouders van Tholen vindt dat de inlaat van zoetwater op het eiland vanuit het Volkerak- Zoommeer vooral een zaak is van het waterschap Zeeuwse Eilanden en de betrokken boe ren. Het college heeft zich op dit standpunt bepaald naar aanlei ding van een brief van de Sta tenfractie van de PvdA aan de gemeente. De brief - op initiatief van Sta tenlid R van der Wal, die zelf in Sint-Maartensdijk woont - gaat in op de risico's van vergiftiging van het oppervlaktewater door blauwalg dat bij de zoetwate rinlaat mee kan komen. De frac tie wijst op de gevaren die dit kan opleveren voor de volksge zondheid en dat het college voor deze gezondheid verantwoor delijk is. De boeren op Tholen willen graag verbetering van de zoet waterhuishouding om onder andere het land goed te kunnen beregenen. Het dagelijks be stuur van het waterschap wilde de plannen hiervoor echter uit stellen tot na de doorspoelproef van het Volkerak-Zoommeer, omdat ze het risico van blauw- algvergiftiging te groot vond. Het algemeen bestuur van het schap besliste echter dat het plan toch dit jaar al moet wor den uitgevoerd en dit bestuur heeft het laatste woord. Er werd geredeneerd dat de boeren al te lang op de uitvoer van het plan wachten en bovendien wordt het water gecontroleerd voor dat het wordt ingelaten. De PvdA vindt de risico's te groot en wil eerst een garantie voor het slagen van het plan. Aangezien de partij deze niet kreeg, vindt de PvdA dat ze de gemeente op hun verantwoor delijkheid moet wijzen. „Maar wij kunnen daar weinig mee", laat wethouder W. van Kempen namens het college van Tholen weten. „Het waterschap beheert het water en bij hen lig gen ook de bevoegdheden. Het enige wat wij kunnen doen - en dat hebben we ook gedaan - is het signaal aan het schap geven dat wij zeer veel waarde hech ten aan een goede controle. Blijkt uit zo'n controle dat er iets niet in de haak is met het water, dan kun je het natuurlijk niet inlaten. De volksgezond heid gaat natuurlijk altijd voor en daar neem je geen risico's in. Maar als er na de metingen niets mis blijkt te zijn, wie zijn wij dan om het plan tegen te hou den." GOES - Op de kruising Verrijn Stuartweg-Albert Plesmanweg te Goes heeft zich gisteren om streeks 12.00 uur een aanrijding voorgedaan. Daarbij waren een scooter en een bedrijfsauto be trokken. Een zestienjarige jongen uit Yerseke reed met zijn scooter over de Verrijn Stuartweg. De scooterrijder, die vanuit de richting van het CBR in de rich ting van de Duizendbladstraat reed, wilde dekruispunt Verrijn Stuartweg-Albert Plesmanweg oversteken. Daarbij zag hij een 33-jarige au tomobiliste uit Goes over het hoofd, die hem van rechts na derde en dus voorrang had moe ten krijgen. Door de aanrijding raakten de voor- en onderkap en een zijkant van de scooter be schadigd. Er raakte niemand gewond. Advertentie STIJLBEPA LEND-HARTV E R W A R M E N D WEELDE IN BADEN - STIJ L V O L W O N E N SFEER ZOALS SFEER BEDOELD IS Leven in uw eigen stijl. Dat is toch wat u wilt. Bij Dominicus begrijpen we dat en daarom vindt u bij ons haarden, kachels, sanitair, natuursteen en tegels die aansluiten bij iedere smaak. Graag tot ziens in een van onze showrooms. De stijl die bij u past, vindt u er vast! ilrrnhaurtrrij - irgelhanitrl - unitair Irarhrh itijUchouuvn Westkapelle: Oude Zandweg 2, Tel. 0118 571436 Goes: Verrijn Stuartweg 10, Internet: www.dominicus.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 57