PZC Psychopate pleegde kofferbakmoord Wantrouwen PvdA en CDA ligt nu openlijk op straat Bij Tulp Keuken® 50% korting op all inbouwapparatuu 3uip 3VO waarschuwt voor opwaaiende tennisrokjes Trippelzone P enatal Raad van State wijst bezwaren af tegen windturbines in zee Strenge bewaking tegen verspreiding vogelpest Nederlander in Spanje gedood donderdag 10 april 2003 Twijfels Onderzoek hbo i— jouw wereld Vergoeding gezin asbestslachtoffer Vier arrestaties in drugsonderzoek Doodrijder niet vervolgd Spoorwegpolitie zoekt getuigen Cel voor Nederlandse kapitein van PP7P_reriactie binnenland 7W0LLE - Opwaaiende tennis- rokies kunnen op de A28 bij Zwolle leiden tot ernstige onge- I pen Automobilisten en vrachtwagenchauffeurs hebben sinds enkele weken vol zicht op de tennissers op het naastgele- gen tennispark De Pelikaan. De Zwolse afdeling van 3VO vreest dat de weggebruikers hun aan dacht verleggen naar de dames op de tennisbaan. Eerder onttrok de dichte be groeiing langs de weg de spor ters aan het zicht, maar wegens werkzaamheden zijn alle bo men gekapt. 3VO heeft een brandbrief gestuurd naar Rijks waterstaat en Zwolle waarin de verkeersveiligheidsorganisatie pleit voor een scherm om de aandacht op de weg te houden, bevestigde 3VO-bestuurslid P. Buter gisteren. „De bewegingen op het lager gelegen sportpark leiden de weggebruikers af, ze ker 's avonds wanneer de velden fel verlicht zijn. Op dit wegvak ontstaan geregeld files, waar door bestuurders snel moeten remmen. Zeker bij vrachtwa gens kan dat al snel tot gevaar lijke situaties leiden. Door het ontbreken van vang rails kunnen vrachtwagens bo vendien makkelijk van het talud afglijden en tussen de ten nissende dames belanden. De gemeente betitelt het probleem als onzinnig. ANP Leger grendelt grens Limburg af fonr ffvelein Picks DEN HAAG - Het leger en de marechaussee bewaken alle veertig op- en afritten van de snelweg A6 7 (Antwerpen-Eind- hoven-Venlo) om verdere ver spreiding van de vogelpest te oorkomen. Voor het gebied ten zuiden van Ie snelweg heeft minister Veer man van Landbouw gisteren strengere maatregelen aange kondigd. In Limburg is zeer waarschijnlijk vogelpest uitge broken. (eerman wil overtredingen hard aanpakken. Het komt op vallend vaak voor dat mensen zich niet aan de regels houden, «oalshet verbod om pluimvee en pluimveemest te transporteren. Ook in de inmiddels 'kipvrije' Gelderse Vallei gelden strenge regels. In de rest van het land zijn de af gelopen nacht de vervoersbe- perkingen voor pluimveebe- drijven versoepeld. Er mogen weer consumptie-eieren wor den vervoerd, kippen mogen naar het slachthuis en melk van bedrijven waar ook pluimvee is, kan naar de fabriek. De versoepeling van de landelij ke regels is zeer welkom voor pluimveebedrijven. Sinds vrij dag mochten zij geen vogels, ei eren of andere producten meer ven'oeren. Honderden boeren moesten hun melk laten weglo pen, omdat de tanks overvol wa ren. Demeerderheid van de Tweede Kamer betwijfelt of de aanpak K:an Veerman wel ver genoeg gaat. De PvdA en GroenLinks willen dat gebieden met vogel pest hermetisch van de buiten- DEN HAAG - Oud-Kamerlid Schutte wordt voorzitter van de commissie die het misbruik van overheidsfinanciering in het hbo onderzoekt. ANP wereld worden afgesloten, nu het virus met een grote sprong ineens in Limburg is opgedo ken. Maar volgens Veerman loopt de pluimveesector dan he lemaal vast. Hij vindt de sociale gevolgen ook te ingrijpend. Het zou al schelen als mensen zich beter aan de regels zouden hou den. De Dierenbescherming vindt dat Veerman juist te streng is voor pluimvee van hobbyisten. Tussen de Gelderse Vallei en het zuiden van Nederland moet al het pluimvee worden afge maakt. Volgens de Dierenbe scherming is dat niet nodig 'nu het virus zich toch heeft ver spreid'. Een loonbedrijf heeft het virus dat nu hoogstwaarschijnlijk in Limburg rondwaart overge bracht vanuit de Gelderse Val lei. Volgens voorzitter T. van Rens van de Limburgse Land en Tuinbouwbond (LLTB) heb ben loonwerkers die betrokken waren bij ruimingen in de Gel derse Vallei in het Limburgse Ospel kalkoenen geladen. Het ministerie van Landbouw trekt alle contacten tussen bedrijven in de gebieden na. Er kwam gisteren een nieuwe verdenking bij, in Nederweert. Inmiddels zijn er tweehonderd besmettingen geconstateerd en zijn er 21 ernstige verdenkin gen. ANP ROTTERDAM - Onder het toeziend oog van koningin Beatrix doet een hond zijn eerste plas op de hondenuitlaatplek in Rotterdam-Noord. Gisteren is de zogenaamde Trippel zone geopend, waar tien hondenschilderijen aan palen komen te hangen. Aan die palen hangen vuilnisbakken en hondenpoep-opraapzakjes. Het terrein is een initiatief van Creatief Beheer, een groep plannenmakers en kunstenaars die zich bezighoudt met het invullen van braakliggende terreinen in het Oude Noorden, foto Robin Utrecht/AN P doorTanja Kits ZUTPHEN - De jonge dader van de kofferbakmoord in Twello blijkt een psychopate te zijn. De wouw, nog maar net 18 jaar oud, werd gisteren veroordeeld tot acht jaar cel met tbs voor de koelbloedige moord op haar vriend René Barmentloo. Haar 30-jarige mededader kreeg oveneens acht jaar cel, echter zonder tbs, omdat er bij hem Seen kans op herhaling bestaat. v ;e vrouw, al zes maanden wanger van de door haar ver woorde René, vertrok geen spier toen ze gisteren het vonnis hoor de. Uit het onderzoek blijkt dat zeeen nauwelijks te behandelen fsychopate is. Ze heeft een zeer beperkte gewetensfunctie. Het ontbreekt haar aan schuld- en schaamtegevoel. De deskundi gen zijn zeer pessimistisch over debehandelmogelijkheden. Dat zou betekenen dat de tbs die zij na haar celstraf krijgt opgelegd, eindeloos herhaald kan worden. De kans dat zij opnieuw een koelbloedige moord pleegt, moet zeer groot worden geacht, aldus de deskundigen. Koelbloedig maakte de vrouw op 29 okober 2002 een eind aan het leven van haar vriend René, met wie ze samenwoonde. Daarbij werd zij geholpen door haar nieuwe vriend. De 30-jarige man handelde uit pure verliefdheid. Hij was gek op haar en wilde haar graag voor zich alleen hebben. GPD door Ap van den Berg en Koos van Wees DEN HAAG - De kabinetsfor matie staat stijf van het onder linge wantrouwen. Hoe ervaren 'gewone' Kamerleden het potje spelbederf tussen CDA en PvdA? „Als er een rotsfeer is, breek je de onderhandelingen maar af", kreeg CDA-leider Balkenende eerder deze week van zijn for matieteam te horen. De verhou dingen tussen de beoogde coali tiepartners CDA en PvdA zijn flink verstoord. Het diepgewor telde onderlinge wantrouwen wordt nu zelfs openlijk beleden. Ook door PvdA-leider Bos. „Het wantrouwen bij het CDA is fun damenteel. Bij ons is dat in de loop der tijd gegroeid", zegt hij. En CDA-fractievoorzitter Ver hagen zag er onlangs geen been in om Bos voor de televisieca mera's uit te maken voor een leugenaar die zijn fractie niet in de hand heeft. De meeste 'gewone' Kamerle den, zelf niet betrokken bij het onderhandelingsproces, bezien de hedendaagse Hoekse en Ka beljauwse twisten met welge meend afgrijzen. Maar ze weten ook dat de schuld altijd ligt bij die andere partij en niet bij de eigen voormannen. „Bij elke on derhandeling moet je inleveren, maar het CDA doet dat niet ge noeg", zegt PvdA-Kamerlid Leerdam. „En wat erg jammer ishet CDA verdraait de feiten Bos en Balkenende zouden el kaar eerst maar eens flink de waarheid moeten vertellen, vindt Leerdam. „Bos moet Bal kenende eigenlijk vragen: Wat heb je tegen mij? Schreeuw te gen elkaar, scheld elkaar des noods verrot! Het bloed moet weer gaan stromen. Nu is het ge stold, dan gebeurt er niks." In de hoogste kringen van het CDA gaat het over de 'grote zor gen over het gebrek aan chemie'. „Wij hebben het idee dat bij het eerste het beste zuchtje tegen wind de PvdA alle afspraken op de tocht zet", aldus een Kamer lid dat liever onbekend blijft om geen olie op het vuur te gooien. Bos manifesteert zich als 'de la chende Melkert', zo heet het in CDA-kring. Voormalig PvdA- leider Melkert wilde het onder ste uit de kan, stelde afspraken herhaaldelijk ter discussie. „Ondanks die eeuwige glimlach is Bos net zo kil als Melkert. Er ger is dat ook bij Bos afspraken niet spijkerhard zijn. Je krijgt steeds het idee dat je op onder delen opnieuw moet onderhan delen over resultaten die eerder zijn geboekt. Dat schept geen groot vertrouwen." Maar kan het vertrouwen wor den hersteld? PvdA'er Dijssel- bloem beziet de oorzaken van het wantrouwen onder CD A'ers. „Bos is natuurlijk een goud haantje, dat ziet iedereen. En bij de verkiezingen over vier jaar is er een groot risico dat Bos Bal kenende overvleugelt." Kortom, het is kinnesinne die het CDA ertoe brengt Bos neer te zetten als 'een draaikont, ie mand die zijn fractie niet in de hand heeft en zijn betrouwbaar heid ter discussie stelt'. Terwijl er geen betrouwbaarder man op het Binnenhof is dan Bos, aldus Dijsselbloem. GPD Advertentie CAT IX" VCJUW^ AARo tJvl ALER - De 41-jarige Nederlan der Hans Engel is zaterdag in de Spaanse plaats Aler vermoord. Dat heeft de plaatselijke politie bevestigd. Volgens Spaanse me dia is de dader een Franse make laar, met wie Engel een financi eel conflict had. De man heeft de moord bekend. Volgens de krant Heraldo bracht de Fransman de in Hoorn geboren en in Spanje levende Engel om met twee pistoolscho ten. Hij laadde vervolgens het lichaam in de kofferbak van zijn auto en dumpte het in een nabu rig dorpje. Een vrouw was getuige van de moord in de regio Zaragoza en waarschuwde de politie. Toen de verdachte terugkeerde in Aler werd hij ingerekend. Hij had het pistool bij zich en in zijn auto werd bloed gevonden. De man bekende de moord en wees de politie de plaats aan waar hij het lijk had achtergelaten. De Fransman en de Nederlan der hadden onenigheid over geld. De makelaar zou bedragen van klanten hebben aangeno men voor de aankoop van grond of huizen. Het onroerend goed werd in een aantal gevallen nooit betaald aan de eigenaar, waardoor er geen sprake was van verkoop. Engel had de meeste contacten met de makelaar en trad op na mens klanten, die nog geld te goed zouden hebben. Hij zei zelf dat de Fransman hem nog 5000 euro moest betalen. Dat bedrag zou op zaterdag worden over handigd. De twee kregen ruzie in een pand van de Fransman in Aler, waarna de laatste een pis tool trok en schoot. De verdach te zit vast. ANP 2-delig pakje 100% katoen. In blauw, zand en zalm. Maten 56, 62 en 68. m Prénatal heeft stadswinkels en warenhuizen. Deze aanbieding is geldig van 10 t/m 20 april 2003. Bel voor winkeladressen tijdens kantooruren 036-5493060 of kijk op www.prenatal.nl DEN HAAG - Ook huisgenoten van werknemers die met as best werkten, kunnen in de toekomst in aanmerking komen voor een financiële tegemoetkoming als ze de ziekte mesothe- lioom, een vorm van kanker, krijgen. Staatssecretaris Rutte (Sociale Zaken) heeft hierover overeenkomst bereikt met werkgevers, werknemers, verzekeraars en het Comité van As bestslachtoffers. De bewindsman heeft gisteren de Tweede Kamer laten weten dat hij nog met de partijen gaat overleggen hoe de regeling wordt aangepast. Het gaat daarbij vooral om afbakening van de groep huisgenoten. Mensen die mesothelioom opliepen tij dens hun werk krijgen een eenmalige tegemoetkoming van maximaal 15.882 euro, mits ze hun (ex-)werkgever niet aan sprakelijk kunnen stellen. ANP BREDA - De politie heeft vier mensen aangehouden op vex-- denking van drugshandel. Het gaat om een 29-jarige man en een 31-jarige vrouw uit Diemen en twee broers van 22 en 20 jaar uit Breda. De inwoners van Diemen zijn al op 20 maart opgepakt. In het belang van het onderzoek bi-acht de politie dat pas gisteren naar buiten. De twee broers volgden afgelo pen maandag. De twee eerste verdachten hadden, bij aanhouding op de A2 7 bij Oosterhout twee tassen met tienduizenden xtc-pillen bij zich. In hun auto vond de politie ruim een kilo cocaïne, veer tien kilo amfetamine en een kilo hennep. De politie onder zoekt in hoeverre de 22-jarige Bredanaar bij deze partij drugs is betrokken. Bij huiszoeking in de ouderlij ke woning vond de politie op de kamer van de jongere broer softdrugs. ANP DEN BOSCH - Het Openbaar Ministerie in Den Bosch stelt geen strafvervolging in tegen de man die in januari mara thonloopster Mieke Pullen doodreed. Een woordvoerster van justitie heeft dit gisteren meegedeeld. De man, een 51-jarige inwoner van Bi'eda, reed de atlete aan tijdens een training in Haaren en is daarna doorgereden. Vol gens justitie is uit getuigenverhoren en het sporenonderzoek niet gebleken dat de man strafbaar heeft gehandeld. ANP DRIEBERGEN - De spoorwegpolitie zoekt getuigen van een brand die dinsdag woedde in de stoptrein Alkmaar-Den Hel der. Het vuur is volgens haar aangestoken in het achterste treinstel. De schade bedraagt ongeveer 200.000 euro. Reizigers ontdekten de brand op het station Den Helder Zuid. De brandweer moest eraan te pas komen om het vuur te do ven. Uit onderzoek blijkt dat de brand is aangestoken op de bovenverdieping van de dubbeldekkei-. Een prullenbak, het plafond en de banken waren verkoold. Volgens de politie was duidelijk te zien dat er op drie andere plekken een poging was gedaan brand te stichten. ANP ANTWERPEN - Een Nederlandse zeekapitein is gisteren in Antwerpen veroordeeld tot vijf jaar celstraf en 10.000 euro boete omdat hij betrokken zou zijn bij handel in xtc. De poli tie kwam in november 2001 een container met voor 10 miljoen euro aan xtc op het spoor, die de kapitein met zijn schip zou transporteren naar Brazilië. De Nederlander heeft altijd ont kend iets met de drugs te maken te hebben. ANP van de redactie binnenland DEN HAAG - De Raad van State heeft gisteren bezwa ren van de Stichting Duinbe houd tegen de komst van een windmolenpark voor de kust van Egmond afgewezen. De stichting vreest dat trekvo gels zich te pletter zullen vliegen tegen de molens. Het park, dat bestaat uit 36 windturbines, is een proef project van Shell en Nuon. De energiebedrijven willen er ervaring mee opdoen voor grotere windmolenprojecten op volle zee. Duinbehoud vreest niet alleen voor het le ven van veel vogels, maar vindt ook dat het project ho rizonvervuiling oplevert. De turbines blijven twintig jaar staan. Als de milieuschade te groot wordt, dan kan het ka binet besluiten tot vroegtij dige afbraak van het park. Milieuonderzoek door de overheid wees uit dat het tur binepark voor de Egmondse kust per jaar meer dan tien duizend trekvogels het leven kan kosten. „Maar dat getal is naar onze mening onwaar schijnlijk hoog", aldus een woordvoerder van Nuon. „De ervaring met andere projecten leert dat het aantal slachtoffers veel lager ligt dan voorspeld." De Stichting Duinbehoud blijft strijden voor het be schermen van de vogels. „De Raad van State is akkoord gegaan met een zone waarin de molens gebouwd mogen worden", aldus een woord voerder van de stichting. „Dat gebied ligt tussen de tien en achttien kilometer uit de kust. Wij zetten ons er voor in dat het project zo ver mogelijk in zee komt. Op achttien kilometer in zee vliegen veel minder trekvo gels dan tien kilometer uit de kust." Ook Vogelbescherming Ne derland wil dat de molens zo ver mogelijk uit de kust ko men. Dat is de inzet voor de nog op te stellen milieuef fectrapportage. De Vogelbe scherming vindt het 'treurig' dat de Raad van State niet heeft meegewogen dat het bedrijf E-connection uit Bunnik plannen heeft voor een park 25 kilometer uit de kust. „Het proefproject van Shell en Nuon is feitelijk achterhaald", aldus een woordvoerder. ANP Advertentie De keuken van je leven Tulp Keukens Ooes Nobelweg 2-26, (0113) 216230 Bij Tulp Keukens is nu zóveel korting te behalen, datje er de tel van zou kwijtraken. Hoeft niet, want in onze showroom ligt een gratis Tulp calculator voor u klaar. Bereken hiermee zelf uw voordeel! Voor meer informatie kijk op www.tulpkeukens.nl Actie geldig tot en met 16 april 2003. Actievoorwaarden op verkooppunt aanwezig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 3