PZC Geld voor festival in Zonnemaire Zwepen en straatje-keren op men-examen Brassband Zeeland op weg naar de top Geef lucht, geef leven Astma Fonds PZC www.pzc.nl/wenskaart www.pzc.nl/hots Maritima VEE RE, ST. LAURENS "Jtóopt a granny Succes staat buiten kijf Borsek Diefstal uit auto Politie betrapt hennepkwekers Puzzelrit rond Goes www.astmafonds.nl WIJ ZIJN OP ZOEK NAAK BEZORGERS (M/V) IN JjUj Dorcas Hulp donderdag 10 april 2003 Kracht Tevreden Geldgebrek Het bezorgen van ons dagblad is een uitdagend ochtendkarwei voor jong en oud. Er staat een goede beloning tegenover. Interesse? JËjfll Gratis taxatiedag van uw kunst en antiek in het Stadhuismuseum van Zierikzee 0118 470400 Vlissingen door Ali Pankow ZIERIKZEE - Creatieve gees ten als Jaap Verseput, initiator van het succesvolle festival Zonnemaire Buitengewoon ver dienen een financieel steuntje in de rug voor het ontwikkelen van nieuwe ideeën. Die overweging schuilt achter het besluit van het dagelijks gemeentebestuur Verseput dit jaar 2269 euro sub sidie te verlenen voor het vorm geven en uitwerken van een nieuw concept voor het boerde rijfestival voor de komende ja ren. Na acht succesvolle edities van Zonnemaire Buitengewoon heeft Verseput besloten dit jaar pas op de plaats te maken. Hij wil voorkomen dat het boerde rijfestival in een vaststaande formule verglijdt en heeft zich zelf een j aar de tij d gegeven voor het uitwerken van nieuwe im pulsen. Die ruimte ontbreekt hem als hij door zou gaan met de jaarlijkse cyclus van het boer derij festival. Daarom dit jaar even geen Zon nemaire Buitengewoon, maar achter de schermen wel veel brainstormen over vernieu wing. Ook dat kost geld. Verse put heeft daarom bij de gemeen te aangeklopt voor een subsidie KAMPERLAND - Uit een auto die geparkeerd stond aan de Goudplaatweg te Kamperland zijngistermiddag spullen gesto len. Er was geen braakschade, maar de eigenaar, een 26-jarige Middelburger, miste toen hij om terugkwam bij zijn voertuig een portemonnee met bankpassen, een rijbewijs en identiteits kaart. ten behoeve van zijn creatieve research. Het festival zelf kan rekenen op een structurele bijdrage van 6807 euro. Verseput doet een be roep op een deel daarvan. Het dagelijks gemeentebestuur is bereid 2269 euro daarvoor toe te kennen. Voor het ongebruikte deel van de jaarlijkse subsidie 4545 euro krijgt de raad nog een voorstel voor een andere be stemming van dit bedrag. Zon nemaire Buitengewoon is de af gelopen jaren een doorslaand succes geweest. Een combinatie van muziek en theater gekop peld aan kunst, heeft veel men sen uit de directe omgeving, maar ook ver daarbuiten aange trokken. Wethouder A. van der Wouden van Cultuur vindt dat de crea tieve ideeën van Verseput voor meerdere projecten dan het boerderijfestival overtuigend hun kracht hebben bewezen. De wethouder wil het creëren van nieuwe ideeën dan ook graag stimuleren met een financiële bijdrage van de gemeente. Een van Verseputs nieuwe gedach ten is een activiteit te organise ren die een confrontatie aan gaat met het landschap, beeldende elementen en podi umkunsten. Verder ziet deze 'farmer/festivaldirecteur' ook allerlei mogelijkheden om in te spelen op de kunst-picknick plaatsen die in voorbereiding zijn voor enkele specifieke loca ties op Schouwen-Duiveland. Hij denkt aan openlucht-thea terpresentaties op locatie, jazz concerten of andere kleinscha lige optredens. Als het maar iets nieuws is en afwijkt van reeds beproefde festivalelementen. Verseput verzet zich nou een maal tegen routine en tradities. Jonge koetsiers leggen het men-examen af in het centrum van Haamstede. foto Marijke Folkertsma door Famke van Loon BURGH-HAAMSTEDE - Dat ze wat heb ben opgestoken de afgelopen maanden is wel duidelijk. Stuk voor stuk worden uit een wirwar van tuigjes in de juiste volgorde de riempjes op maat vastgezet. De pony Zorro laat zich het inspanningswerk gelaten wel gevallen. De kar wordt aangespannen en de laatste controle uitgevoerd. Zonder blikken of blozen klimt de jonge koetsier met de leidsels op de bok. Het praktijkexamen van de mencursus is begonnen. De paardensport en het aangespannen rij den is ze met de paplepel ingegoten. „Mijn vader ment ook", vertelt de 11-jarige Anne- marie. Ook voor Sanne (9 jaar) en Willem (11 jaar) geldt 'zien doet volgen'. Het drietal vertelt luchtig over de kunst kan het men nen. Moeilijk is het niet en je moet op de 'li chaamstaal van paard' letten, verzekeren ze. Maar zelf aan de teugels tijdens de Jeugd Mencursus Enkelspan van Koetserij Het Gareel in Burgh-Haamstede blijkt er toch nog heel wat te leren: de verkeersregels, de volgorde van het optuigen en hoe het enkel- span gestuurd moet worden. „Het zwepen is lastig", geeft Sanne toe. Wie paard en wagen wil besturen heeft een koetsiersbewijs nodig, dat vanaf twaalf jaar en ouder te behalen is. Voor kinderen onder de twaalf is er eigenlijk niks in de mensport. Maar ouders, die zelf ook mennen, hebben in het verleden al verschillende keren bij To ny Noordhoek van de Koetserij aangeklopt of de jonge, toekomstige koetsiers niet al vast een beetje wegwijs in de mensport ge maakt kunnen worden. Het Gareel heeft daarom zelf een mencursus voor kinderen van acht tot en met elf jaar opgezet. De cursus, die in januari voor het eerst van start is gegaan, leert de kinderen vooral de basis van het aangespannen rijden met één paard of pony. „Vier middagen hebben ze theorie gehad: hoe moet je met een paardje omgaan, hoe moet je intuigen. Daarna zijn we gaan rijden in de praktijk", legt Noord- hoekuit. Net als de volwassen menners heb ben ook de jonge koetsiers moeten leren met paard en wagen door het 'normale' verkeer te gaan. Zoals dat hoort bij een cursus moet er ook examen afgelegd worden. Na het theorie examen wacht gisterenmiddag de test in de praktijk onder toeziend oog van examina- trice T. Nolet. De examenkandidaten moe ten tijdens de rondrit door het centrum van Haamstede onder meer laten zien dat ze de drie houdingen van de zogeheten Achen- bach-methode in de vingers hebben. Ook straatje-keren en in stap en in draf rijden maken onderdeel uit van het examen. In- structrice Noordhoek is zeer tevreden over wat haar pupillen inmiddels kunnen. „Ze leren snel. Het leuke is ook dat kinderen al zo enthousiast zijn over het aangespannen rijden." Acht jonge koetsiers - Annemarie, Sanne, Willem, Roxan, Aster, Geert, Leanne en Ma- deleen - zijn dan ook met vlag en wimpel ge slaagd voor hun examen. Als bewijs krijgen zij een diploma en een medaille. Zij het onder begeleiding van-een volwassene mogen ook zij nu de teugels in handen nemen op de bok. Het is immers pas de eerste stap op een lange weg naar het vol leerd koetsierschapWant 'zien doet volgen' moet vooral 'jong geleerd is oud gedaan' worden. Bij Willem lijkt er geen twijfel over te be staan dat hij verder gaat. Als hij twaalf en dus oud genoeg is om zijn koetsiersbewijs te halen zal hij dat zeker doen. „Eerst voor het enkelspan, dan voor het tweespan." door Anita Janse VLISSINGEN - Het is verder nog stil in de straat, maar vanuit het verenigingsgebouw van Brassband Zeeland klinkt luid trompetgeschal. Hier worden de koperblazers klaargestoomd voor het jaarlijkse topconcours van de Nederlandse muziekver enigingen in Arnhem. „We zijn heel ambitieus en dat blijft niet onopgemerkt", aldus voorzitter Jaap Everwijn. De Brassband, bestaande uit koperblazers en slagwerk, werd drie jaar geleden opgericht. „Wij hebben onszelf ten doel gesteld muziek te maken op het hoogst mogelijke nationale ni veau", vertelt Everwijn. „We geven Zeeuwse musici de gele genheid om in een topband te spelen. Zo willen we voorkomen dat het muzikale talent uit de provincie weg gaat." Inmiddels gaat de brassband met grote stappen voorwaarts. De band promoveerde vorig jaar van de ere- naar de vaandelaf deling. Dat resulteerde in een uitnodiging van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Mu ziekverenigingen om dit jaar mee te doen aan het topcon cours op 24 mei in Arnhem. Daar kan de band in aanmer king komen voor het Neder lands kampioenschap in de middenklasse. De brassband brengt veel uren door in de oefenzaal, want de le den willen een onuitwisbare in druk maken in de nationale mu ziekwereld. Hoewel de bandleden gemoti veerd zijn, worden de toekomst dromen verstoord door geldge brek. De band ontving de eerste jaren een startsubsidie van de provincieNu dat geld is wegge vallen, zitten de bestuursleden met de handen in het haar. „Je hoort wat uit een stel noten kan ontstaan als er goed wordt samengewerkt", zegt dirigent Tiny Wijdeven, doelend op de muziek uit het naastgelegen zaaltje. „Het zou doodzonde zijn als dit initiatief door geld gebrek de nek wordt omge draaid." Om dat te voorkomen is de band een actie begonnen ondei naam 'Vrienden van Brassfe Zeeland'. Met deze actie hg de leden het Zeeuwse bedrijl ven over te halen de bands honderd euro per jaar tespot; ren. Voorlopig gaan de activity van de brassband onver® derd door. Op 17 meineemi band deel aan het federal concours in de Concert-ent hoorzaal te Middelburg om volgens door te stomen naai Nederlandse kampioensc); pen. MIDDELHARNIS - Dg p^| heeft dinsdagmiddag in eent ning aan de Westhavendijj Middelharnis een hennep!; kerij ontdekt en direct ontmi teld. Er stond 604 hennepplaat Deze werden in beslag genos en vernietigd evenals de voor groei benodigde apparatuur In de Jan Steenlaan in Vlis: gen is ook gistermorgen i hennepkwekerij ontmanl Er werden 85 planten in bes genomen. De politie heeft o alle apparatuur meegenou De politie is nog bezig mei: onderzoek. Er is nog niema gearresteerd. GOES - Motor- en automofc club De Bevelanden houdt: terdag zijn eerste autopal van het seizoen: de Renault Aan deze rit mag iedereen Is nemen. De rit is uitgezet voor gevoit: den en beginners. De tochtte over de binnenwegen roe Goes. Aan de hand van een eenvo:: ge routebeschrijving is het: iedereen mogelijk om dek te bereiken Inschrij ven voor deze rit ka' 12 april tussen 13.30 en 1 uur in de showroom van Ai centrum Goes aan de Marcoa straat 3 in Goes. De starfisor 14:00 uur. Ademnood voor goede doelen Naast de ruime vergoeding zijn er diverse extra's zoals: vakantiegeld startpremie aanbrengpremie voor abonnees en bezorgers gratis regenpak gratis krant Neem contact op met de afdeling Binnendienst Distributie, telefoon 0800-0235111 (tijdens kantooruren) of kijk op internet: www.deleukstebijbaan.nl De minimumleeftijd is 15 jaar. krant voor zeeland zebuws vïamöHüis Zaterdag 12 april van 10.00 - 15.00 uur. Op deze dag kunt u uw goederen door een deskundige op waardelalfo taxeren en indien u dit wenst inbrengen voor de veiling van mei, Voorbeelden van goederen die u kunt laten taxeren zijn: schilderijen, porselein, antieke boeken en prenten, klokken, zilveren en gouden voorwerpen, meubelen, Art-Deco objecten, beelden, oud speelgoed, etc. Grotere objecten kunnen eventueel a.d.v. foto's beoordeeld worden. Tevens kunt u taxaties aan huis t Het Stadhuismuseum van Zierikzee is gevestigd op Meelstraat 6. Voor meer informatie: Zeeuws Veilinghuis, tel.: 0118-650680 of onze website: www.zeeuwsveilinghuis.nl gemeente j GOEDKEURING BESTEMMINGSPLAN 'OVEZANDE, GEDEELTE STROBBELHOEKII' Burgemeester en wethouders van Borsele maken ter w* ning aan het bepaalde in artikel 28 lid 6 van deWetcf1 Ruimtelijke Ordening bekend dat gedeputeerde staten® Zeeland bij besluit van 25 maart 2003 onder nr. 032746/15 RMW het door de gemeenteraad op 9 januari 2003 vastpP de bestemmingsplan 'Ovezande, gedeelte Strobbelhoek I ben goedgekeurd. Het bestemmingsplan biedt een juridische regelingïC0' realisering van de tweede en laatste fase van to f Strobbelhoek aan de oostelijke dorpsrand van OveO»1 Binnen het plangebied is ruimte voor maximaal 12 won»! als ook voor de praktijkruimte van de fysiotherapeut Het besluit omtrent goedkeuring en het bestemmingsP/ gen in de periode van vrijdag I I april 2003 tot en met don* dag 22 mei 2003 op werkdagen voor een ieder ter ina? het gemeentehuis van Borsele, afdeling Interne t»® StenevatelO te Heinkenszand. Daarnaast is het mogef stukken gedurende deze periode op bovengenoemd 2 te zien op donderdagavond tussen 17.00 uur en 20.00 uw Gedurende de termijn van ter visielegging kan een bel"» bende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staf weest zijn bedenkingen tegen het vastgestelde plan bij Gedeputeerde Staten in te brengen, schriftelijk instellen tegen het goedkeuringsbesluit bij de AfctóW stuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 2001 AE 's-Gravenhage. aderende de* iriis«(! tW Degene die beroep heeft ingesteld kan ged, roepstermijn tevens een verzoek om voorlopige voo indienen bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrec van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 AE 's"^r3"j^nJI Het besluit van Gedeputeerde Staten omtrent treedt in werking daags na afloop van de Indien binnen de beroepstermijnn een verzoek om voorziening is ingediend, treedt het bestuit niet voordat op dat verzoek is beslist Heinkenszand, 10 april 2003 w si' "V-4. "A K~ tuincentrum adoptagranny.nl of 0228 592824 ■■11 NEDERLAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 34