13 Verpleegunit Randhof Goes over drie weken helemaal bewoond Terneuzense reder schrapt plan oostelijk fiets-voetveer Statenlid wil garanties bij zoetwaterplan Grootste Les Ooit over onderwijs geslaagd Bus 24 komt niet meer bij serviceflats Get more. ■T -Mobile' more. "Mobile Zij krijgt 35% ext beltegoed cadea Cel voor caravaninbraken Carnaval 'rovincie studeert op concentreren lawaaisporten aan Grensweg in Bath zeeuwse almanak BEVELANDEN/THOLEN donderdag 10 april 2003 Begrip Markt 51 Middelburg; (0118) 886886 Maand van de i filosofie 1 Global Sounds 3 I Brasseriemenu Exposities Vogels 1KERY Jl door Wout Bareman TERNEUZEN - Eigenaar A. de Vries van Rederij Denick in Ter- neuzen bergt zijn plan voor een fiets-voetveer tussen Walsoor den en Hansweert voorlopig op. De reder wilde hiervoor onder meer de rondvaartboot Stad Terneuzen inzetten, waarmee in de zomermaanden in het kader van 'Rondje met een pontje' een verbinding wordt onderhouden tussen Terneuzen en Hoede- kenskerke. De Vries overwoog ook een an der vaartuig aan te schaffen, waarmee hij rondvaarten voor het Portaal van Vlaanderen op het Kanaal Gent-Terneuzen kon verzorgen. Daarvan ziet hij nu noodgedwongen even af. „Ik heb de afgelopen maanden wei nig of niets meer gehoord van het gemeentebestuur van Hulst, dat begin dit jaar nog enthousi ast op het plan reageerde. Ik had de indruk dat heel 'politiek Hulst' dat enthousiasme deelde, maar na de verkiezingen heb ik er niets meer over gehoord", al dus een teleurgestelde De Vries. Tijdens eerdere besprekingen met vertegenwoordigers van de oevergemeenten Reimerswaal en het toenmalige Hontenisse was hem al gebleken dat de overheid nauwelijks geld in kas had voor een bijdrage in de ex ploitatiekosten. „En ik voelde en voel er weinig voor zelf alle risico's te dragen. Het tussen voorstel om dan alleen in de zo mermaanden heen en weer te varen tussen Walsoorden en Hansweert heb ik direct afge wezen. Dat is voor mij als onder nemer al helemaal niet aantrek kelijk. Dat is de zomerdienst tussen Terneuzen en Hoede- kenskerke sowieso wel, ook al door het uitgebreide arrange ment waarmee we vanaf eind mei beginnen: de vaartocht, een ritje met de Stoomtrein Goes- Borsele en per bus terug via de Wester scheldetunnel Hoewel de teleurstelling over heerst, toont de Terneuzense re der ook wel begrip voor de afwachtende houding bij de Hulster gemeentebestuurders. „Die nieuwe gemeente zit nog volop in de opbouwfase en die MIDDELBURG - Een 21-jarige inwoner van Nieuw-Vossemeer is gisteren in Middelburg voor inbraken in caravans en autokraken veroordeeld tot tweeënhalf jaar cel. Daarnaast kreeg hij twee maanden extra gevangenisstraf, omdat hij nog in de proeftijd zat van een eerdere veroordeling voor vermo gensdelicten. Aan gedupeerden moet de man 900 euro schadever goeding betalen. Het vonnis van de rechtbank was conform de eis van de officier van justitie A. Flikweert. De man woonde bij zijn moeder in Zaamslag toen hij eind vorig jaar op de Zeeuws-Vlaamse campings De Braakman (Hoek), Het Helle gat (Zaamslag) en 't Mussennist (Ossenisse) waardevolle spullen uit stacaravans wegnam. Eerder had hij een aantal autokraken ge pleegd in de Schouwse plaatsen Renesse, Bruinisse, Scharendijke en Burgh-Haamstede. bestuurders en ambtenaren kunnen natuurlijk niet alles te gelijk. Jammer is het wel." De Vries had, in overleg met burge meester A. Vogelaar van de voormalige gemeente Hontenis se als vastgesteld dat het traject Kruiningen-Perkpolder door ingrijpen van Rijkswaterstaat (dat onder meer de ponton in de veerhaven in Perkpolder weg haalde) niet te handhaven was. Walsoorden-Hansweert werd beschouwd als een goed alter natief, zij het dat in die beide havens ook de nodige voorzie ningen dienden te worden ge troffen. Volgens wethouder Ede Decke- re (Verkeer en Vervoer) van Hulst is het fiets-voetveer nog niet van tafel. „We wachten nog op de uitkomst van de tellingen die in opdracht van de provincie zijn uitgevoerd en kunnen daar misschien conclusies aan ver binden. Bovendien hebben we volgende week overleg met een aantal mensen, die mogelijk een bijdrage kunnen leveren aan de exploitatie van het veer. Ik ver zeker nu: het plan leeft nog steeds; we blijven er mee bezig en zullen zeker ook weer met re der De Vries gaan praten. door Mieke van derJagt GOES - De nieuwe verpleegunit van zorgcentrum Randhof in Goes, loopt langzaam vol. De verpleegafdeling met twintig plaatsen, is op 1 april in gebruik genomen en zal naar verwach ting op 1 mei helemaal bezet zijn. Met de unit in Randhof heeft de regio de Bevelanden er twintig extra verpleeghuis plaatsen bij gekregen. Al eerder verhuisden op de Be velanden verpleeghuisplaatsen vanuit verpleeghuis Ter Valcke naar bejaardentehuizen. Er werden twintig bedden 'uitge reden' naar Poelwijck in 's Heer Arendskerke, en dezelfde aan tallen naar Cederhof in Kapelle en Rehoboth, vlakbij Ter Valcke in Goes. Het grote voordeel van de units in de verzorgingstehui zen is dat bewoners niet meer naar een verpleeghuis hoeven verhuizen, als ze meer verple ging en begeleiding nodig heb ben. Voor de drie eerste units, leverde Ter Valcke bij elkaar zestig plaatsen in, maar de twintig plaatsen in Randhof zijn extra. Wel werkt Randhof, net als de anderen, nauw samen met Ter Valcke. Het verzorgend personeel van de unit is bij Randhof in dienst maar staat in nauw contact met een speciaal team van Ter Valcke, dat bestaat uit een verpleeghuisarts, een er gotherapeut, fysiotherapeut en een maatschappelijk werker. Voor de verpleegunit in Rand hof moest wel het één en ander worden verbouwd. Gekozen werd voor de begane grond, waar de twintig appartementjes werden gemaakt met aangepast sanitair. Dertien van de twintig plaatsen vormen samen een af sluitbare afdeling voor bewo ners met een psychogeriatrische aandoening. In twee huiska mers vinden de bewoners zoveel mogelijk dagbesteding. De ove rige zeven appartementen zijn bestemd voor ouderen met een dusdanige lichamelijk handi cap, dat ze niet meer in een ge woon verzorgingsappartement kunnen wonen. door Steffan ter Maat SINT - MAARTENSDIJK - PvdA-Statenlid P. van der Wal uit Sint-Maartensdijk heeft ernstige twijfels over het plan voor een zoetwaterinlaat vanuit het Volkerak-Zoommeer op het oppervlaktewater van Tholen. Van der Wal vreest dat het water wordt aangetast door de giftige blauwalg. Hij gaat Gedeputeer de Staten vragen stellen over het plan van waterschap Zeeuwse Eilanden. Het algemeen bestuur van het waterschap besliste dat dit jaar zoet water mag worden ingela ten op Tholen. Boeren willen al jaren een betere zoetwatervoor ziening, onder meer voor de be regening van het land in de zomerperiode. Het dagelijks bestuur van het schap onderkent net als Van der Wal het risico dat dit de blauw alg vanuit het Volkerak-Zoom meer kan importeren en zou daarom het water liever eerst doorgespoeld zien voordat het Tholen ingaat. Het algemeen bestuur vond echter dat de boe ren al te lang hebben moeten wachten en met goed toezicht zou het plan wel uitgevoerd kunnen worden. „Maar ik heb ondertussen nog nergens de garantie gekregen dat er geen blauwalgvergifti- ging optreedt als het water wordt ingelaten", zegt Van der Wal. Ik maak me daar zorgen over. En ik niet alleen, want er zijn veel mensen op Tholen die mij hierop aanspreken." Van der Wal vindt dat de provin cie - als controlerend orgaan van het waterschap - de garan tie moet geven dat het plan geen extra risico's met zich mee brengt. Met het T-Mobile Beltegoedpakket ben je een jaar lang verzekerd van elke maand zeer voordelige belminuten. Er zijn 3 verschillende pakketten, met een voordeel dat kan oplopen tot 35% gratis extra beltegoed! En als je meer beltegoed nodig hebt, dan kun je dit heel eenvoudig opwaarderen met losse beltegoedbonnen die je vrijwel overal al vanaf 10,- kunt kopen. Wil je meer weten, ga dan naar de T-Mobile dealer, kijk op www.t-mobile.nl voor de actievoorwaarden of bel 0800-7123. Door invloeden van boven de grote rivieren is het carnaval al lang verloederd. Zo den ken de Brabantse echtelie den, die zich een aantal jaren geleden metterwoon in Mid delburg vestigden, erover. Ze hebben genoeg aan elkaar. Dat de Zeeuwse hoofdstad geen wereldgelijkvormig vermaak kent, bevalt ze uit stekend. Maar een enkele keer komen uit het land van herkomst signalen door, die een lichte weemoed kweken. Onlangs was uit het Bra bantse land nichtje Imke van drie op bezoek. Ze had haar ouders meegenomen. En haar broertje Tom, die vijf tien maanden telt en al kan lopen. Althans, met de steun van twee volwassen wijsvin gers. Met hulp van zijn vader ver zorgde Tom een kloeke de monstratie van zijn vaardig heden. En Imke kroop tussen haar vader en broertje in. Om Tom van achteren vast te pakken teneinde hem wat extra ver mogen te verschaffen. Waarbij ze haar Brabantse afkomst niet verloochende en, verwijzend naar carna val, een erg lekkere toelich ting gaf: „Kijk, wij doen de mayonaise." 1 april bij aankoop filosofieboek W Filosofie Magazine cadeau 2 cd 6,99 «avond vanaf 17.30 uur kerrysoep en gevulde courgette (vegetarisch) of roodbaarsfilet pasto-pesto en yoghurtbavarois 11,50 of 9,00 I (vegetarisch menu) I Carel Blazer Lex Maes Anne Breel Ramon de Nennie I Ludmila Kalmaeva Passanten in Zeeland kijk ook op ww. drukkerij middelburg.nl 3 Block [ANSWEERT - Hoeveel vol genen in de wereld kunnen „jet lezen of schrijven? Zijn er ieer mannen of vrouwen die nalfabeet zijn? Het zijn enkele regen die gisteren voorbij ffamen tijdens de Grootste Les ioit. leze recordpogmg, een mitia- iefvan de Global Campaign for Education, werd gehouden in het kader van de internationale onderwijsactieweek. Een van de scholen die namens Nederland deelnam aan de re cordpoging was openbare ba sisschool De Eendracht uit Hansweert. Om klokslag tien uur begonnen groep zeven en acht met de lesstof die door de organisatie was voorgeschre ven. „We hebben de grote lijnen van het lesprogramma gevolgd en er af en toe onze eigen invul ling aan gegeven", zegt A. van Uden, lid van de medezeggen schapsraad van De Eendracht. Tijdens de lessen, waaraan we reldwijd zo'n 400.000 mensen uit honderd verschillende lan den deelnamen, werd aandacht besteed aan de 115 miljoen kin deren ter wereld die niet naar school kunnen of mogen. Daarnaast werd er met de actie gestreefd naar basisonderwijs voor alle kinderen vanaf 2015. Verder werd stilgestaan bij het grote aantal meisjes dat mondi aal geen kans maakt op onder wijs omdat ze thuis op zieke of oudere familieleden moeten passen of omdat de scholen on veilig zijn voor meisjes. Aan het eind van de middag bleek dat de recordpoging ge slaagd was. Hiermee is het vori ge record, dat op naam stond van 28.801 leerlingen uit Groot- Brittannië, uit de boeken ver dwenen. De recordpoging wordt opgeno men in het Guinness Book of Re cords. Motorcrossers naar nieuw terrein De bewoners van de ouderencomplexen in Goes-Oost kunnen wachten tot ze een ons wegen, maar de bus komt niet meer. foto Willem Mieras door Mieke van der Jagt GOES - De bewoners van de service flats De Horst, de Marnixf lat, de Wolf s- hoek, het complex Stadspark en zorg centrum Rehoboth kunnen wachten tot ze een ons wegen: de bus komt niet meer. Lijn 24 rijdt nog wel door Goes maar in Goes-Oost, waar een grote con centratie van ouderen veelal op de bus is aangewezen, heeft Connexxion de dienstregeling geschrapt. Dat gebeurde al een maand geleden, maar aan de Louise de Collignylaan in Goes, hebben ze dat nu pas in de gaten. De bewoners haalden opgelucht adem toen ze in de krant lazen dat bij alle ver anderingen in het streekvervoer, lijn 24 - hun lijn - gehandhaafd zou blijven. Het bushokje tegenover de Horst was zelfs voor het eerst in jaren netjes schoongemaakt. Een poosje terug was het ook al verplaatst vanwege de bouw werkzaamheden bij Ter Valcke, aan de overkant van de Horst. Geruststellende signalen allemaal, die niet bepaald tot actie noopten. Op 15 maart, toen de nieuwe dienstre geling van Connexxion inging, lag de Louise de Collignylaan wegens weg werkzaamheden door de gemeente, open. Niemand verbaasde zich er daar om over dat de bus niet kwam. Die kon er immers niet door. Nu de straat netjes is dichtgemaakt, dachten de ouderen in Goes-Oost weer gebruik te kunnen maken van hun ei gen lijn 24, maar niets is minder waar. De route van de lijn, die als stadslijn wel gehandhaafd bleef, is zodanig verlegd dat die niet meer in de buurt komt bij de grote concentratie van ouderenwonin gen. De directeur van de Horst, J. van der Weele, verzamelde bij alle buren klach ten over het verdwijnen van de bus. Ook verpleeghuis Ter Valcke is onaange naam getroffen. Daar maken veel be zoekers gebruik van lijn 24. Van der Weele heeft er bij gedeputeerde staten op aangedrongen ook voor lijn 24 in Goes-Oost een oplossing te bieden, zo als het provinciebestuur dat ook bij an dere lijnen in de provincie heeft gedaan. De directie van de Horst heeft de brief ook naar het gemeentebestuur van Goes verzonden en naar Connexxion, die ook in dit geval van tevoren niets over het schrappen van de route heeft laten weten. zomaar. Het Streekplan zegt na drukkelijk dat een toename van lawaaimakende sporten niet mag. Als de concentratie een toename zou veroorzaken, lijkt het provinciebestuur echter wel bereid om een procedure te vol gen, omdat de ruimte- en mi lieuwinst elders niet te versma den is. Zonder toename is de procedure niet nodig. Van Rei merswaal wordt verwacht dat dat alles nauwkeurig in kaart wordt gebracht. Ook moet de gemeente kijken naar geluidsbeperkende maat- relen. Omdat door het beoogde terrein aan de Grensweg ook al lerlei leidingen lopen, is de in richting aan strenge regels ge bonden. Er mag niet anders dan door de beheerders van de lei dingen in de grond worden ge graven en dan nog alleen voor het onderhoud van de leidingen. De gemeente moet van tevoren een degelijke analyse maken van de mogelijkheden. Het is bijvoorbeeld te verwachten dat er een onderkomen moet wor den gebouwd en voorzieningen voor bezoekers. Motorcross is een sport die dikwijls veel pu bliek trekt. Naast een gewone milieueffect rapportage wil de provincie dat Reimerswaal een extern bureau de geluidseffecten voor de Wes- terschelde laat doorrekenen. Het plan moet passen binnen de leefruimteregels die voor de Westerschelde gelden. Een geluidsrapport geeft aan dat de motorcrossconcentratie geen negatieve invloed zal heb ben op de vogels in de Wester schelde, maar GS willen het ze kere voor het onzekere nemen. uBeeld ScGeluid nnrMieke van der Jagt JTH - Gedeputeerde Staten tbben wel oren naar een con- sntratie van twee motorcross- |ubs op een terrein aan de irensweg in Bath. De gemeente eimerswaal heeft voorgesteld de club in het Sloegebied en de otorcrossers die nu nu nog er as anders in Bath crossen, mien te brengen aan de Grens- peg, waar nog meer lawaai- lorten hun oefenterrein heb- (II. ader bepaalde voorwaarden et de provincie daar wel iets i.Het terrein in het Sloegebied ju beschikbaar komen als zee- iventerrein en in Bath zou een waaiproducerende sport ver- mijnen uit de ecologische jofdstructuur. oncentratie, zo vinden Gede- ateerde Staten, kan echter niet Advertentie Als' le «Ieen Siemens C55 neemt, krijg je daar meteen a! 30,-* aan gratis belminuten *4 Dat is mooi, maar nog niet alles. Ais je dit combineert met een T-Mobile Beltegoed- *1, krijg je nog eens tot 35% extra beltegoed. Oa's dubbel voordeel dus! Wil je meer 161611 Wer vele mogelijkheden en voordelen van T-Mobile? Ga dan naar de T-Mobile a' ki'k °P www.t-mobile.ni of bel 0800-7123. *25, via een antwoordkaart (actie loopt zoiangde voorraat! strekt). Advertentie Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 31