Kantine marinekazerne wacht sloop Middelburg gaat communicatie met inwoners verbeteren 13 Komst supermarkt in Bonedijkestraat Vlissingen onzeker Geld voor nieuwe ideeën festival Zonnemaire krijgt 35% extra tegoed cadeau. Get more. Zwemmen in Vrijburg vijftig cent duurder Zij krijgt 30,- gratis beltegoed bij de Siemens C55. Get more. -T -Mobile- Carnaval School brengt vmbo onder in gebouw aan Middelburgse Churchilllaan ■Mobile Man gewond door botsing zeeuwse almanak WALCHEREN donderdag 10 april 2003 Maand van de filosofie Global Sounds 3 Brasseriemenu Exposities Parkeerstrook Markt 51 Middelburg (0118) 886886 Interieur Onderzoek Schrijfstijl Slechte naam p; HnnrAli Pankow ZIERIKZEE - Creatieve gees ten als Jaap Verseput, initiator van het succesvolle festival Zonnemaire Buitengewoon, verdienen een financieel steuntje in de rug voor het out- wikkelen van nieuwe ideeën. Die overweging schuilt achter het besluit van het dagelijks gemeentebestuur Verseput dit jaar 2269 euro subsidie te ver lenen voor het vormgeven en uitwerken van een nieuw con cept voor het boerderijfestival voor de komende jaren. Na acht succesvolle edities- heeft Verseput besloten dit jaar pas op de plaats te maken. Hij wil voorkomen dat het festival in een vaststaande formule verglijdt en heeft zichzelf een jaar de tijd gegeven voor het uitwerken van nieuwe impul sen. Die ruimte ontbreekt hem als hij door zou gaan met de jaarlijkse cyclus van het boer derijfestival. Daarom dit jaar even geen Zonnemaire Buiten gewoon, maar achter de scher men wel brainstormen over vernieuwing. Ook dat kost geld. Verseput heeft daarom bij de gemeente aangeklopt voor een subsidie. CSW eindelijk volledig onder dak innrAb van der Sluis ADDELBURG - De Christelij- ie Scholengemeenschap Wal keren is begin volgend j aar ein- lelijk volledig onder dak. Met Ie aanstaande verbouwing van letvmbo-schoolgebouw aan de Jurchilllaan, waar nu nog eerlingen van de Stedelijke Scholengemeenschap Nehalen- iia les krijgen, wordt het aantal ;SW-locaties in Middelburg te- uggebracht naar drie. De aan lassing van de Churchilllaan lost enige miljoenen euro's. let voortgezet onderwijs in Middelburg is al sinds 1993 be- igmet een huisvestingsplan in Ie gemeente Middelburg. In [997,nadat de CSW en de Neha- eimia al ontstaan waren, kre- ien de plannen vaste vorm. In lat jaar trok het Rijk de handen if van de huisvesting van scho en, De gemeente werd verant- Advertentie bij aankoop filosofieboek Filosofie Magazine cadeau 2 cd 6,99 vanavond vanaf 17.30 uur Icerrysoep cn gevulde courgette vegetarisch) of roodbaarsfiiet pasto-pesto en yoghurtbavarois i 1,50 of €9,00 (vegetarisch menu) Carel Blazer Lex Maes Anne Breel Ramon de Nennie Ludmila Kalmaeva Passanten in Zeeland kijk ook op v w» .drukkerij middelburg, n 1- woordelijk voor de huisvesting. „En die is daar buitengewoon goed mee omgegaan", conclu deert algemeen directeur A. de Munck van de CSW. „Ik kan het niet anders formuleren." De CSW had na de totstandko ming van de brede scholenge meenschap de beschikking over zeven locaties, verspreid over de hele stad. Gevolg was dat het onderwijzend personeel moest pendelen tussen al die gebou wen en dat het bestuur te maken had met hoge exploitatielasten. „Geld dat je beter kan stoppen in het onderwijs, wat je primaire doel is", vindt De Munck. In 1999 besloot de toenmalige gemeenteraad van Middelburg tot het integraal huisvestings plan. Leerlingen van Nehalen- nia zouden uiteindelijk les krijgen in twee gebouwen: Kruisweg en Breeweg. De CSW zou zich concentreren op de El zenlaan (havo/vwo), de Eisen- howerlaan en de Churchilllaan (vmbo). In september 2000 werd de eer ste fase afgerond, de vernieuw bouw van de Elzenlaan. Neha- lennia besloot op haar beurt de school aan de Breeweg, die in het bezit was van de CSW, te slopen en nieuwbouw te plegen. Zodra die school klaar is - naar verwachting is dat komend schooljaar - verhuizen de Neha- lennia-leerlingen havo/vwo van de Churchilllaan naar een nieuw pand aan de Breeweg. Die verhuizing maakt vervol gens de weg vrij voor de CSW, die in het gebouw aan de Churchilllaan de vmbo gaat on derbrengen. „In de Eisenhower- laan en straks de Churchill laan", zegt De Munck, „krijgen we een leeromgeving waar we trots op mogen zijn. Het is aan trekkelijk en aanstekelijk voor leerlingen." De CSW wil al in juli beginnen, als de gemeenteraad op 22 april tenminste geld uittrekt voor de verbouwing. Op de begane grond van de school aan de Churchilllaan verandert vrijwel niets. Op de hoek van de Na- dorstweg/Van der Veenstraat komen technieklokalen voor de onderbouw en computerruim tes. Ook wil de CSW een par keerstrook aanleggen tussen het sportveld en het schoolgebouw om de parkeeroverlast voor de buurt te beperken. Op de eerste verdieping huizen straks de centrale directie en administratie. Ook vinden na- tuur- en scheikundelokalen er een plekje en een gecombineerd lokaal biologie/verzorging. De tweede verdieping is deels ingericht voor leerlingen van het Leerwegondersteunend On derwijs. Alle lokalen zijn ge- De kantine van de koninklijke marine is veel te groot voor het huidige aantal gebruikers. foto Lex de Meester door Ron Magnée VLISSINGEN - De kantine van de ko ninklijke marine in de Vlissingse bui tenhaven gaat binnenkort tegen de vlakte. Het kost te veel energie om het gebouw met zijn grote glaswand warm te stoken. Bovendien is de kantine veel te groot voor het aantal gebruikers. Op het terrein wordt de bemanning ge huisvest van marineschepen die bij de Koninklijke Scheldegroep worden ge bouwd of gerepareerd. In de gebouwen bevinden zich sportfaciliteiten, een in ternetcafé en een autoclub. Maximaal 350 man kunnen in het complex! bivak keren, maar vaak is de bezetting veel la ger. Eindjaren zestig zijn de gebouwen voor een veel grotere groep bewoners inge richt. In die tijd waren in de kazerne ook de opvarenden van mijnenvegers gevestigd. Daarnaast bood het complex onderdak aan de leden van de duik- en demonteerploeg van de mijnenoprui- mingsdienst. Dat is ook de reden het complex een grote kantine met kom buis heeft. De kantine - officieel 'gebouw 4' - draagt de naam Wielingen. Het werd net als de andere gebouwen op het ma rineterrein eind 1969 opgeleverd. Het pand is in de karakteristieke jaren-zes tig-stijl opgetrokken. Een van de mu ren bestaat bijna volledig uit energie verslindend enkelglas. Binnen trekt een grote, onbehaaglijke eetzaal de aandacht. Het hoge plafond is met gelakte schrootjes afgetimmerd. Achter de grote eetzaal bevindt zich de kombuis waar in de hoogtijdagen van de kazerne voor achthonderd man kon worden gekookt. Het pand helemaal opknappen was een duur alternatief, rekent commandant R. Brunia voor. Met een kleine hoeveel heid extra geld koos de marineleiding voor het vestigen van een nieuwe kanti ne in een ander gebouw op het terrein. De nieuwe kantine is een stuk kleiner opgezet. Koken en schoonmaken kos ten dan ook veel minder geld en tijd. Daarom zijn de extra investeringen snel terugverdiend, calculeert Brunia. „Na twee jaar hebben we het geld er al uit." De verhuizing is op 6 mei dit jaar ge pland. Waarschijnlijk volgt kort daar op de sloop van het gebouw. Op de plaats van het gebouw komt geen ander pand. Advertentie V' LA -- door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De gemeente Middelburg moet regels opstel len om ambtenaren beter te laten communiceren met inwo ners. Verder moeten er duidelij ke afspraken worden gemaakt over de beantwoording van brieven. Dat zijn volgens de gemeenteraad de twee belang rijkste punten om de communi catie met inwoners te verbete- Beide punten moeten aan het eind van dit jaar gerealiseerd zijn. De verschillende fracties hebben de afgelopen tijd een lijstje opgesteld van de zaken die zij het belangrijkst vinden. Wat lager op de ranglijst staan het actueel houden van de website, de invoering van een callcenter, de invoering van één loket, de vernieuwing van de gemeentelijke pagina in De Faam en de invoering van een Middelburg Magazine. In het raadsprogramma neemt communicatie een belangrijke plaats in. De gemeente moet klantgerichter werken. Dat kan onder meer betekenen dat in woners de mogelijkheid krijgen om zelf met initiatieven te ko men. Uit onderzoek biijkt dat de be oordeling van de klantvriende lijkheid van een organisatie vooral te maken heeft met hoe mensen te woord worden ge staan of hoe er op een brief wordt gereageerd. Een aantal fracties heeft er de afgelopen periode op gewezen dat het soms maanden duurt voor een brief beantwoord wordt. Om beter te kunnen con troleren op welk bureau een brief ligt, wordt er een nieuw documentair informatiesys teem ingevoerd. Leidinggeven den kunnen een medewerker er dan op wijzen dat er nog post beantwoord moet worden. Bij het maken of uitvoeren van gemeentelijke plannen gaat het ook nog vaak mis. Daarom wor den er regels opgesteld over de communicatie met de inwoners. Bij grote projecten, zoals het stationsgebied of het nieuwe theater, krijgen projectleiders al ondersteuning van een mede werker van de afdeling commu nicatie. Omdat ook kleinere projecten voor opschudding kunnen zor gen, worden regels opgesteld. Die moeten ervoor zorgen dat elke ambtenaar de communica tie met inwoners op dezelfde manier aanpakt. GroenLinks vindt dat de schrijfstijl van ambtenaren ver beterd moet worden, ze moeten daar voor worden bijgeschoold, vindt de partij. D66 vindt dat er een gemeentelijke dienstverle ningswinkel moet komen waar in raadsleden op koopavonden en op zaterdag om de beurt dienst moeten draaien. Het idee van een winkel spreekt veel fracties aan, maar voor de speci ale personele invulling lijkt D66 geen steun te krijgen. Beltegoedpakket ben je een jaar lang verzekerd van elke maand zeer ■ordeiige belminuten. Er zijn 3 verschillende pakketten, met een voordeel dat kan oplopen '■ot 35°/o gratis extia beltegoed! En als je meer beltegoed nodig hebt, dan kun je dit heel ^wvoudig opwaarderen met losse beltegoedbonnen die je vrijwel overal al vanaf 10,- un' kopen, wil je meer weten ga naar T-Mobile dealer, kijk op www.t-mobile.nl ^"teactievoorwaarden of bel 0800-7123. door Edith Ramakers VLISSINGEN - De tarieven voor vrij zwemmen in het nieu we Stadsgewestelijke zwembad Vlissingen/Middelburg worden vijftig eurocent hoger. J. Keijmel, projectmanager van de nieuwe beheerder Optisport, heeft bekendgemaakt dat de ex ploitatie gebaseerd is op 427.000 bezoekers per jaar. Het huidige zwembad trekt j aarlijks 370.000 zwemmers. Na de zo mer gaat het nieuwe bad in Vrij- burg open. De prijs van een kaartje voor kinderen van 0 tot 12 jaar komt op 3,50 euro. Voor 12-jarigen en ouder wordt het 4 euro. „Het banenzwemmen houden we op 2,50 euro en ook de prijs voor instructiezwem- men blijft gehandhaafd op 4,50 euro", zegt Keijmel. Dit tarie- venvoorstel wordt deze maand besproken in de gemeenteraden van Vlissingen en Middelburg. „Daarna volgt fijnafstem ming." In de commissievergadering Sa menleving van de gemeente Vlissingen hield het CDA een pleidooi voor de invoering van een gezinskaart voor maximaal vier personen voor 12,50 euro. „Ik vind dat geen slechte sug gestie", reageert Keijmel. Keijmel noteerde ook de opmer king uit de commissievergade ring dat het zwembad voor de minder welgestelden toeganke lijk moet blijven. „We hebben altijd gezegd dat we een sociaal beleid willen voeren. Iedereen moet een kaartje kunnen ko pen." Het nieuwe zwembad krijgt vier grote baden, het hui dige heeft er drie. „Het aanbod is veel groter. Daarom verwacht ik dat het aantal van 427.000 be zoekers realistisch is." groepeerd rond een centraal pleintje. Ook de coördinator krijgt een kantoor. Verder is er plek ingeruimd voor een media theek, studieruimtes voor leer lingen. Op de derde etage bevin den zich na de verbouwing veel theorielokalen, spreekkamers voor de zorgunit en een ruimte voor leerlingen die of stelselma tig te laat komen of uit de klas gestuurd worden. „Geen luxe", verduidelijkt De Munck de gigantische, interne verbouwing. „Het wordt straks een functioneel ingericht ge bouw, zonder franje. Na de ver bouwing hebben we een hele goede accommodatie voor de scholen in Middelburg. door Edith Ramakers VLISSINGEN - De komst van de supermarkt Lidl in de Harle kijnflat aan de Bonedijkestraat in Vlissingen is vertraagd. Het is zelfs onzeker geworden dat deze keten op de begane grond in trekt. De ruimte staat vanaf be gin dit jaar leeg. De gemeente Vlissingen beoordeelt een aan vraag van Lidl om de bevoorra ding van goederen niet meer vanuit de Minister Lelystraat maar de Bonedijkestraat te re gelen. Bewoners missen intus sen een buurtsupermarkt. „Het kan goed zijn dat Lidl wacht op de vergunning voor dat de schappen worden ge vuld", reageert W. Vael van de gemeente Vlissingen. Hij legt uit dat de bevoorrading van goederen tot op heden altijd vanaf de zijkant gebeurde. „Daar is de openbare ruimte op ingericht. De stoeptegels aan de voorkant zijn niet berekend op zwaar vrachtverkeer." De gemeente heeft aan steden bouwkundige Wytse Patijn ge vraagd om een ontwerp van een plein te maken bij de Harlekijn flat en de Ravensteijnschool. „Voor de zomer wordt dit ont werp besproken. Als dat ont werp in conflict is met de wens van Lidl om aan de voorkant te bevoorraden, dan moeten we die aanvraag misschien afkeu ren." MIDDELBURG - Een 41-jarige bromfietser uit Oost-Souburg is gisteren gewond geraakt door een botsing met een 11-jarige skater uit Middelburg. De man reed over de parallel weg van de Nieuwe Vlissingse- weg richting Vlissingen. Ter hoogte van bedrijventerrein Vrijburg kwamen uit tegen overgestelde richting twee jon gens op skateboards. Doordat de bromfietser niet zoveel mo gelijk rechts hield, kwam hij in botsing met de skater. Er werd in het ziekenhuis een gebroken sleutelbeen geconstateerd. Wat Lidi's antwoord op een af wijzing zou zijn, is onbekend. Bij de Duitse supermarktketen wilde niemand een officieel ant woord geven. Een medewerker liet zich ontvallen dat er in elk geval voor de zomervakantie géén Lidl in de Bonedijkestraat in Vlissingen komt. De keten groeit verder razendsnel in Ne derland. Elke week gaat er één Lidl in Nederland open. Tot begin dit jaar was er een Plus-supermarkt in de Bonedij kestraat gevestigd. De Plus hield het na anderhalf jaar voor gezien. Bij de sluiting reageerde een woordvoerder van Plus dat de winkel 'gewoon aan Lidl was verkocht' en niet, zoals gedacht werd, omdat er in de winkel een paar keer was ingebroken.,Het was een goeie winkel", merkt J. van Belzen, voorzitter van de Vereniging Van Eigenaren van de Harlekijnflat op. „De bewo ners waren gewend aan de Plus. „Het was makkelijk om een winkel in de buurt te hebben. Sommigen missen hun praatje en loopje." Bewoners hopen op snelle dui delijkheid. Het Vlissingse Mid dengebied is een herstructure ringsgebied. De buurt had een slechte naam; haalde vaak het nieuws omdat er werd gescho ten en in drugs werd gedeald. De opknapbeurt moet daarin ver andering in brengen. Rond het einde van het jaar worden circa 200 woningen ge sloopt. Daarna volgt nieuw bouw en moet de wijk leefbaar der worden. Van Belzen: „Het is stiller geworden in de buurt, omdat al een groot aantal ap partementen leegstaat. Mis schien wacht Lidl de ontwikke lingen van de herstructurering af?" In de buurt wordt volop gespe culeerd over de reden van de vertraging. Het verhaal doet de ronde dat Plus een aantal steun pilaren heeft weggehaald. Daardoor zou het hele flatge bouw uit balans raken en Lidl afzien van de komst. Van Belzen lachend: „Dat heb ik ook ge hoord. Maar dat is zeker niet waar. Zo'n pilaar haal je niet een, twee, drie weg." Advertentie Als je nu een Siemens C55 neemt, krijg je daar meteen al €30,-' aan gratis belminuten bij. Dat is mooi, maar nog niet alles. Als je dit combineert met een T-Mobile Beltegoed pakket, krijg je nog eens tot 35% extra beltegoed. Da's dubbel voordeel dus! Wil je meer weten over de vele mogelijkheden en voordelen van T-Mobile? Ga dan naar de T-Mobile dealer, kijk op www.t-mobile.nl of bel 0800-7123. waarvan 25, - via een antwoordkaart (actie ioopt zolang de voorraad strekt). Door invloeden van boven de grote rivieren is het carnaval al lang verloederd. Zo den ken de Brabantse echtelie den, die zich een aantal jaren geleden metterwoon in Mid delburg vestigden, erover. Ze hebben genoeg aan elkaar. Dat de Zeeuwse hoofdstad geen wereldgelijkvormig vermaak kent, bevalt ze uit stekend. Maar een enkele keer komen uit het land van herkomst signalen door, die een lichte weemoed kweken. Onlangs was uit het Bra bantse land nichtje Imke van drie op bezoek. Ze had haar ouders meegenomen. En haar broertje Tom, die vijf tien maanden telt en al kan lopen. Althans, met de steun van twee volwassen wijsvin gers. Met hulp van zijn vader ver zorgde Tom een kloeke de monstratie van zijn vaardig heden. En Imke kroop tussen haarvaderen broertje in. Om Tom van achteren vast te pakken teneinde hem wat ex tra vermogen te verschaffen. Waarbij ze haar Brabantse afkomst niet verloochende en, verwijzend naar carna val, een erg lekkere toelich ting gaf: ,,Kijk, wij doen de mayonaise."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 13