Max Korting gaat verrassend aan de haal met futsalbekt Ardian Lekaj weet alles van Hoek Verzijl piekt in achtst Zeeuwse dartsrankin; Adrie de Willigen: de voetbalbond moet de markt op Daniël Ward wint Zeeuwse atletiekbeker uitslagen agenda woensdag 9 april 2003 Schuiven Bonus admïnton Iets moois Gewaarschuwd Biljarten Bridge Darts Futsal Forse daling van aantal arbiters door Jan Dagevos OOST-SOUBURG - Het aantal scheidsrechters dat er dit sei zoen in het district Zuid I de brui aan geeft, neemt onheilspellen de vormen aan. Zo'n vier weken voor het einde van de competitie zijn al 108 van de in totaal 760 arbiters gestopt. „We zitten in een diep dal", vindt Adrie de Willigen. De Willigen is in het district Zuid I, waartoe de regio's Zee land, Dordrecht en een groot gedeelte van Brabant behoren, belast met het aanstellen van arbiters bij de wedstrijden in het zaterdagvoetbal. In samen werking met twee professionele krachten op het KNVB-dis- trictskantoor in Breda en met behulp van de computer pro beert hij wekelijks de 170 senio renduels te bemannen. Het is een karwei dat met de week moeilijker wordt. „Afgelopen week kwamen we dertig scheidsrechters tekort", vertelt de 63-jarige Souburger. „Tja, en dan moet de trucendoos open, een beetje knoeien. Dan ga je scheidsrechters die nor maal alleen op zondag fluiten benaderen en vragen of ze je willen helpen. Of je haalt een of ficiële scheidsrechter uit de re serve derde klasse weg. In die klasse mogen ook clubarbiters actief zijn, dus als je daar een KNVB-scheidsrechter weg plukt, kan hopelijk iemand van de club inspringen." Afgelopen zaterdag ging het bijna mis. De Willigen werd om tien uur 's morgens geconfron teerd met een afzegging voor de wedstrijd Nieuwdorp - Seroos- kerke in de derde klasse. De ar biter was door zijn rug gegaan. „Ik ben toen gaan schuiven. Ik heb scheidsrechter Toorenaar van Hoedekenskerke - DSE (vierde klasse) afgehaald en naar Nieuwdorp gestuurd. Ver volgens heb ik arbiter Van der Waart, die Zaamslag 3 - Krui- ningen 2 zou fluiten, gevraagd naar Hoedekenskerke te gaan. Zaamslag 3 werd dus het slacht offer." Het duel in de reserve derde klasse ging overigens wel door. De ontmoeting stond nu alleen onder leiding van een clubarbiter. De Willigen heeft inmiddels een lijstje opgesteld van de arbiters die de pijp aan Maarten hebben gegeven. Daarnaast heeft hij in kaart gebracht waarom ze ge stopt zijn. Het grootste struikel blok blijkt opmerkelijk genoeg niet het geweld in en rondom het veld te zijn. Dat komt pas op plaats drie. Veel arbiters zetten er een punt achter uit ontevre denheid over de rapportage. „Daar kunnen ze niet mee om gaan", zegt De Willigen. „Ze hebben moeite met incasseren. Een keer een wat minder cijfer en je kunt promotie vergeten. Dat doet pijn." Daarnaast is er binnen het corps onvrede over de automatise ring. Sinds enkele jaren worden de scheidsrechters per compu ter aangesteld. De Willigen fun geert hierbij als een soort ach- tervang. De voetbalbond neemt tot donderdagmiddag vier uur alle gegevens tot zich. Mocht zich daarna nog iemand afmel den, gebeurt dat via De Willi gen. Het is dan vervolgens aan de Souburger om de zaak op te lossen. De Willigen: „Vroeger deed ik alles handmatig. Sinds de komst van de computer is dat veranderd en dat wordt niet al tijd als even prettig ervaren. De scheidsrechters zijn het contact met de mens kwijt." Daarnaast blijkt het in de prak tijk niet altijd even goed te wer ken. „Als vroeger een scheids rechter zes weken geblesseerd was, gaf je 'm bij zijn rentree niet meteen de zwaarste wed strijd. Nou, nu komt het voor dat zo iemand meteen een top per krijgt toegewezen. Nog een voorbeeld: zaterdag was de wedstrijd Sliedregt - Zwaluwe. De scheidsrechter, die daar voor opstond, kwam uit Lage Zwalu we. Met dat soort sentimenten houdt de computer dus geen re kening." De teller staat inmiddels op 108 gestopte arbiters, 48 in het za terdagvoetbal en 60 in het zon dagvoetbal. „En daar zitten Scheidsrechtersaansteller Adrie de Willigen: „Een keer een wat minder cijfer en je kunt promotie vergeten." kanjers bijhoor", zegt De Willi gen, die voorspelt dat het eind nog niet in zicht is. „Straks krijg je de promotie- en degradatie procedures nog. Als een arbiter naar een lagere groep moet, be sluiten sommigen ook nogal eens om ermee te kappen. Ei genlijk moeten we van die kin derachtige cijfertjes af. Het gebeurt nu dat sommige scheidsrechters één keer een verkeerd rapportcijfer krijgen en dus niet meer voor promotie in aanmerking kunnen komen, terwijl ze toch veel in hun mars hebben. Er zou veel meer in de geest van de wedstrijd ge rapporteerd moeten worden." De Souburger vindt dat de KNVB de perikelen te laat heeft onderkend. „Er is nu een mas- terplan voor scheidsrechters ontwikkeld, met aanbevelingen en adviezen. Over twee jaar moet het in werking treden. Nu is het alleen nog maar een praat stuk. Er wordt veel te veel ge praat en te weinig gedaan. Over twee jaar is het te laat, dan is het vijf over twaalf. Ik heb het con cept gelezen, maar ben er niet enthousiast over. Ik vind er bij voorbeeld niks in terug over de oorzaken waarom de scheids rechter is gestopt. De bond zou de gestopte scheidsrechters moeten opzoeken en met ze moeten gaan praten. Ik wil niet beweren dat iedereen dan te rugkomt op zijn beslissing, maar er zullen er bij zitten die toch doorgaan." De bond zou de arbiter ook veel meer in de watten moeten leg gen, vindt De Willigen. „De scheidsrechters mogen straks naar de bekerfinale, dan mogen ze een kaartje van 7.50 euro ko pen. Dan denk ik: waarom krij gen ze dat kaartje nu niet ca deau. Ik las vanmorgen in de door Rinus Verberkmoes AXEL - Max Korting heeft de regionale futsalbeker gewon nen. De ploeg van coach Job Zwegers versloeg in de beslis sende wedstrijd regionaal kam pioen Smile Services, de grote favoriet, verrassend met 4-2. Max Korting, de bekerkampi oen uit het rayon Axel, verloor het openingsduel met Vervaet nog met 1-3. Smile Services opende wel goed door Vooruit, kampioen van het rayon Oost burg, met dezelfde cijfers te ver slaan. Max Korting herpakte zich ver volgens tegen Vooruit: 2-4. Ver vaet speelde daarna met 2-2 ge lijk tegen Smile Services. De ploeg zonder wisselspelers en met een veldspeler in het doel werd daardoor plotseling ook kanshebber. Temeer daar het er als eerste ploeg dit seizoen in slaagde Smile Services van een overwinning af te houd® vaet was echter op slaglij toen het met 2-3 van V: verloor. Dat maakte deslcj strijd tussen Smile Servij Max Korting, met de 4j.j Hans Picavet als oudste! van het toernooi in de gelei tot een echte finale. DeTe; zenaren hadden het v« dat een gelijkspel voltij zou zijn voor de beker. Het liep echter andersji me omdat Dennis Rietje wegens werkzaamheden, gin van het toernooi mist meldde bij Max Korting, entree scoorde hij onmii 0-1 en 0-2, waarmee hij, legde voor de uiteindelij zege. Max Korting en Smile Se vormen op 28 april in Zeeuws-Vlaamse afvaait in de strijd om de Zeeuws: Smile Services bij de regis pioenen, Max Korting bij gionale bekerwinnaars NjN Ld' ij foto Lex de Meester krant dat er een financiële in jectie komt. Dat is een positieve ontwikkeling. Ik heb het al eer der geroepen. De arbiters moe ten beloond worden naar het aantal wedstrijden dat men fluit. Geef ze bijvoorbeeld een extra bonus." Verder zal de KNVB veel aan werving moeten gaan doen. Op dit moment is er nauwelijks aanwas. De Willigen heeft dit seizoen slechts twaalf nieuwe arbiters kunnen begroeten. „De bond moet de markt op. Ga des noods op beurzen of scholen fol ders uitdelen. Iedereen die erbij komt, is meegenomen." van onze sportredactie GOES - Arjen Verzijl heeft in de strijd om het Zeeuws kampi oenschap darts de achtste van de tien te spelen rankings ge wonnen. De Vlissinger, speler van Red Lions, had in het Goese Yip Plaza weer één van die da gen waarop hij alles kan. In de halve finale gooide hij Ed dy Crawfurd uit het toernooi (4- 1) en in de finale had hij even eens weinig moeite met Soubur ger Eric Jansen. Die had in de halve eindstrijd gewonnen van Simon Sijbrands (4-1). In de tussenstand om de titel behield Sijbrands drie punten voor sprong op Crawfurd. Carl Mese won in de finale van de verlie zersronde van Johan Radema ker. Bij de koppels werden de leiden de Zeeuws-Vlamingen Danny de Vos en Richard Mirial eerste ronde uitgeschakeli Rob Mast en Marcel vani ke. Eddie Crawfurd en Belle waren in de eindstrij; te sterk voor Marcel l\ poorte en Robert Schelle: Zwartepoorte en Scheffer den eerder verrassends Sijbrands en Gert Tolhoa 3-0 verslagen. De jeugdige Sandra Roei Goes kreeg in de boeiende: wenfinale mogelijkhedet Middelburgse voerster Linda de Kreijie ren, maar ze miste op deen momenten. De Kreij won: 3Patrick van de Doel woe nale bij de jeugd van Si- Witte. Er zijn nog twee rankh gaan. Op zondag 4 mei: Slaghvaert in Middelhui; 25 mei in De Belt in burg. KAPELLE - A-junior Daniël Ward van RKHAV heeft de jaar lijkse prestatiebeker varl de Ver eniging Zeeland Atletiek-(VZA) gekregen. Ben Boidin, voorzit ter van de club uit Hulst, ont ving de bokaal uit handen van waarnemend regiocoördinator Anton Vael tijdens de jaarlijkse KNAU-vergadering in Kapelle. Ward kreeg eerder voor zijn prestaties al de Albert Spree- beker als beste A-junior van Ne derland en was genomineerd voor de verkiezing van de Zeeuws sportman van het jaar. Ward geldt als een groot talent op de sprintnummers. Bij de vrouwen ging de bokaal naar G-atlete Marianne Ver donk van Scheldesport. „De ambassadrice van de gehandi captensport", motiveerde Vael het besluit van de keuzecom missie. De veteranenbeker was voor Eddy Smit van Delta Sport, die zowel op de baan als in het veld en op de weg goed presteerde. De teamprijs ging naar de A-juniorenploeg van RKHAV, nationaal kampioen op de 4x400 meter. Lein Lievense uit Zoutelande mag binnenkort de Adri de Munck-bokaal verwachten. Jan Vermeule van Dynamica nam die namens hem in onvangst. Lievense is een gewaardeerd or ganisator. Hij stond aan de basis van de Strandloop en de Hob- beldebobbelloop en organiseert in oktober de eerste Kustmara- thon van Burgh-Haamstede naar Zoutelande. Een waarde ringsembleem voor de jeugd was er voor Dorien Dek van AV'56. Tijdens de vergadering werd ook de wedstrijdkalender voor het komende wintersei zoen bepaald. De Zeeuwse crosscompetitie bestaat weer uit zeven wedstrijden. De eerste cross is in Kruiningen op 25 ok tober 2003, de laatste in Vlissin- gen op 14 februari 2004. Verder bleek dat de zoektocht naar een nieuwe regiocoördina tor nog altijd uiterst moeizaam en zonder succes verloopt. De VZA is al twee jaar op zoek naar een opvolger van Tonny Veer man. Anton Vael werkt ad inte rim de lopende zaken af, maar voelt zich niet geroepen om vol waardig coördinator te worden. Het plan is nu opgevat om op zoek te gaan naar een coördina tor die daarvoor een vergoeding krijgt. Die persoon zou dan vier uur per week inzetbaar moeten zijn om de Zeeuwse atletiek te coördineren. Steen-trainer Ardian Lekaj: „Ikheb op Hoek gezegd: bedankt allemaal en géén succes woensdag." foto Camile Schelstraete door Frits Bakker SINT JANSTEEN - Maandag heeft hij nog een hele avond op het veld van Hoek rondgelopen. Midden tussen de vijand, zou je kunnen zeggen. Steen-trainer Ar dian Lekaj deed examen voor het op één na hoogste diploma en stond onder het spiedend oog van twee Zeister examina toren voor de spelersgroep van Hoek. „Ik ken die club door en door, want ik loop er ook al een heel jaar stage." En wat wil het toeval? Ardian Lekaj speelt van avond met Steen voor de beker een thuis wedstrijd tegen Hoek. De ene stunt (winst op Kloetinge) is nog niet verteerd of de andere is alweer op komst. Tenmin ste, als het aan Lekaj zelf ligt. „Ik ben maandag weggegaan op Hoek en heb ge zegd: bedankt allemaal en géén succes woensdag." Dat kan dus nog een pittige partij wor den. „Weet je wat zo mooi is aan die wed strijd? Mijn spelers hoef ik er niet voor te motiveren, maar die van Hoek zijn ook geladen. Ik heb een heel jaar meegelopen op de trainingen in Hoek en ze willen be halve van Steen ook heel graag van mij winnen." Voor de trainer, die zo graag hogerop wil in het voetbal, kent Hoek geen geheimen meer. „Ze kunnen me nooit verrassen, want ik heb genoeg wedstrijden van ze gezien dit jaar. Enhoe wij spelen, datzul- len ze wel zien. Ik ga iets moois beden ken, om te laten zien dat die overwinning op Kloetinge geen toeval was." Technische en tactische bagage heeft hij intussen op de cursus genoeg opgedaan. Als Ardian Lekajwoonachtig in Terneu- zen, in mei het diploma trainer/coach 1 mag ophalen, is hij bevoegd om assis tent-trainer te worden in de eredivisie. Het enige waar het Lekaj dan nog aan ontbreekt, is het diploma van coach be taald voetbal. „Het draait om de details in een wed strijd, dat weet iedere trainer. En daar mee kun je tegenstanders soms verras sen. Kloetinge heeft zich volledig op ons verkeken, omdat wij een systeem van één op één met pressie naar voren speelden. Dat verwacht je niet van een elftal dat drie klassen lager speelt." Tegen Hoek wordt het vanavond weer anders. Lekaj geeft zijn tactiek niet bloot. „Daar komen ze wel achter als het al te laat is", zegt hij met een zuinige glimlach. Maar hij zal ongetwijfeld niet afwijken van zijn principes, die erop ge richt zijn om goed georganiseerd aan te vallen. „Steen was een club die al vijftien jaar verwend was met zeventig, tachtig goals in een seizoen. Toch wonnen ze nooit een prijs. Ze bleven altijd maar in die vierde klasse hangen. Vorig jaar kwam die prijs er ineens wel. Dan kom je alleen in een klasse terecht waar scoren veel moeilijker wordt. De ruimtes wor den kleiner en de snelheid van handelen ligt veel hoger." Ardian Lekaj„We scoorden uit tien kan sen altijd zo'n drie of vier keer, maar nu kregen we maar vier kansen meer. Dat vergt dus een omschakeling binnen het elftal. Je moet anders met de kansen om springen. Bovendien hebben we ook nog veel blessures gekregen van belangrijke spelers, waardoor het evenwicht is weg gevallen." Steen heeft zich na de winter evenwel goed hersteld en draait nu keurig mee in de topvijf van de ranglijst. Ardian Lekaj brengt aardig in de praktijk wat hij in de Zeister opleiding meekrijgt. Maandag deed hij, onder toezicht van Wim Koe vermans en Ton de Hoop, zijn praktijk examen in Hoek. Daarvoor had hij in Zeist al een proef afgelegd in leidingge ven. Wat nu nog volgt, is een wedstrijd analyseren. Dat staat op zijn programma bij het duel tussen FC Utrecht en PSV op 15 april. „De volgende opdracht is een conditie training geven, die wordt beoordeeld door Raymond Verheijen. Hij is de man die met Guus Hiddink in Korea op het WK is geweest en die zegt dat hij de Kore- anen fit heeft gemaakt." Ten slotte volgt op 12 mei nog de laatste test, over de kennis van voetbaltheorie op een breed vlak. „Wat is pressievoet bal, countervoetbal, hoe moet je omscha kelen met systemen, bijvoorbeeld van 4-4-2 naar 3-5-2 of 3-4-3." Wim Koever mans en Ronald Spelbos beoordelen op die laatste examendag of de kennis van Lekaj voldoende is. „Daarna komen we op 26 mei bij elkaar om te horen of we ge slaagd zijn." De cursus wordt gevolgd door 21 trai ners, onder wie Gerald Vanenburg, John de Wolf, Marco Gentile, Hans van Arum en ex PSV-speler Kalusha. „Het wordt een spannende tijd, maar eerst komt er nog even een Zeeuwse top- ploeg langs", keert Ardian Lekaj terug naar de orde van de dag. En dat ze in Hoek gewaarschuwd zijn. Ze mogen erop rekenen dat hij zijn spelers tot grootse daden zal aansporen. Steen komt op volle sterkte in het veld. Hoek-trainer Cees Houtepen heeft een paar probleemgevallen. Zo heeft Franky Standaert een scheenbeenontsteking en is Bart Poppe geveld door een griepje. Wesley de Smet is overigens deze week geopereerd aan een scheurtje in de buik spier. Steen - Hoek begint vanavond in Sint Jansteen om 18.30 uur. Incheon. Zuid-Korea Open. Vrouwen, eer ste ronde: Pi (Fra) - Yao Lie (Ned) 11-411-7, Overzier (Dui) - Meulendijks (Ned) 11-911-4, De Wit (Ned/7) bye, Audina (Ned/2) bye. Mannen, eerste ronde: Palyama (Ned) - Abi- zov(Kaz) w.o. Terneuzen. Maandagcompetitie BC Luctor et Emergo. A-lijn: 1. HH. Sandrini/Visser 62,14%, 2. Echtpaar Lichteveld 61,07%, 3. Mevr. Van Leeuwe/dhr. Vcgels 56,79%. B- lijn: 1. HH. Burm/Matthijssen 60,42%, 2. Ds. De Meijer/Veraart en echtpaar Speelman 58,63%. Zeeuwse competitie, veertiende speelron de. Eredivisie: DC Red Lions 1-Hart van M'burg 1 9-4, The Desperados-Trefpunt 2 6-7, Grando/Triple Players-The Phantoms 9-4, Trefpunt 1-Arrows 2 8-5, Arrows 1-Kantaria 7-6. Stand aan kop: Hart van M'burg 1 140-68, DC Red Lions 1 139-56, Grando/Triple Players 119-76, DT Pechi- ney/EPA 1 113-82. Eerste divisie: De Basken 1-Flightstones 9-4, Yip Plaza 4-Gompy 2 10-3, Yip Plaza 2-Yip Plaza 1 1-12, Hart van M'burg 2-The Oldies 10-3, Scumbags-Walk Inn 2 10-3, Game On-Tramzicht 10-3. Stand aan kop: Yip Plaza 1 198-23, Yip Plaza 4 172-49, Game On 136-85. Tweede divisie: PC De Zwaan-High Five 1 11-2, The Cabby's 2-Bravour 3-10, EMM- -The Cabby's 17-6,YipPlaza 3-BeerUnited 12-1, Midcity 1-DC Red Lions 2 3-10, The Bouncers-La Pampa 6-7. Stand aan kop: PC De Zwaan 159-62, DC Red Lions 2 155-66, The Bouncers 142-79. Derde divisie: Hart van M'burg 3-The Duke 4-9, De Mutsen-Midcity 2 4-9, DTP/EPA 2-The Wicked 9-4, Veerhuis 1-Hart van M'burg 410-3, High Five 2-van Toen 81 van Nu 7-6. Stand aan kop: Veerhuis 1 181-40, DC Zierikzee 1 169-52, The Wicked 143-91. Vierde divisie: EPA/Gompy 3-Butterfly 1-12, DT Les Amies 1-DT Les Amies 2 8-5, Veerhuis 2-Once Again 10-3, Yip Plaza 5-No Mercy 1-12, Jong Arrows-Sjiek/EPA4 8-5, The Oldtimers-De Basken 2 7-6, DVC Wissenkerke-De Pitbullers 5-8. Stand aan kop: No Mercy 187-34, Veerhuis 2145-63,3 Once Again 143-78. Axel. Finale regionale beker: Max Korting - Vervaet 1-3: Peter Cambeen 1-0, Tom Heijens 1-1, Mario Vermeirssen 1 -2, Wim Steijns 1 -3. Smile Services - Voor uit 3-1: Adri van Hanegem 0-1, Barry van der Hooft 1-1, Jonathan Constancia 2-1, Paul Tjen-A-Sem 3-1. Vooruit - Max Kor- Standen teamcompetitie Zeeuws-Vlaamse Biljartbond. Driebanden. B1-klasse: 1. Den Ouden Arend 1 (St.-Jansteen) 18-78, 2. De Kastanje 1 (Kloosterzande) 18-75,3. 't Bier winkeltje (Terneuzen) 18-73,4. BVReynaert 1 (Hulst) 18-69, 5. SBC 2 (Sluiskil) 18-59, 6. BV Reynaert 2 18-55, 7. SBC 1 18-53, 8. BV Dow 1 (Terneuzen) 18-42. B2-klasse: 1. TMW 1 (Sluis) 14-58, 2. Den Ouden Arend 214-55,3. Den Ouden Arend 3 14-54,4. SBC 3 12-51, 5. ENZK (Philippine) 14-46,6. WBC (Walsoorden) 13-43,7. CBC1 (Clinge) 14-43,8. De Kastanje 2 14-39,9. BV Reynaert 3 13-38. Libre. C1-klasse: 1. De Kastanje 3 16-71, 2. Hof van Eede 1 (Eede) 16-68,3. BV Reynaert 4 15-60, 4. HBC/De Troubadour 2 (Clinge) 15-51, 5. HBC/De Troubadour 1 16-47, 6. BW (Terneuzen) 15-43, 7. Hof van Eede 2 15-40. C2-klasse: 1. De Kastanje 5 20-86, 2. BV Dow 2 19-80, 3. SBC 4 19-77, 4, TMW 2 19-70,5. De Kastanje 418-63,6. BV Groede 19-63,7. ABC (Breskens) 19-50,8. KOT (Ax el) 19-43. C3-klasse: 1. De Kastanje 6 18-83, 2. DOS (Hoek) 17-73, 3. JBH (Hulst) 17-73, 4. NASA/Ed Horemans (Axel) 18-68, 5. BV Dow 3 17-58, 6. Hof van Eede 3 18-53, 7. CBC 2 17-43, 8. Concordia vrouwen (Ter neuzen) 18-39. ting 2-4: Hans Picavet 0-1, Petetii 0-2, Alex de Klerk 0-3, NickyMI Henk Ottens 1-4, Michel de Ruijsstte Smile Services - Vervaet 2-2: b meirssen 0-1, Tom Heijens 1-1 Itf Jonathan Constancia 2-1, WimSlt» Vervaet - Vooruit 2-3: Wim Steif Frank van de Vijver 1-1, Tom her Dwig ht van H ui Ie 2-2 en 2-3. Smilti - Max Korting 2-4: Dennis Rietje": 0-2, Nicky de Wolff 0-3, Jonathan', cia 1-3, Nicky de Wolff 1-4, Dar". Velde 2-4. Eindstand: Max Kortir:: vaet 3-4, Smile Services 3-4,Vom Estoril (Por). Mannen, 525.000e® ronde: Sluiter (Ned) - Mota (PoilF staakt wegens invallende duist® (Isr) - Verkerk (Ned) 6-3 7-6, Blsitt Verdasco (Spa) 7-61-6 6-4, Loptl' Schüttler (Dui/2) 6-14-67-5, Wastó lis (Arg) 6-2 5-7 6-4, Nieminenp! (Por) 4-6 6-1 6-1, Gonzalez (Cl# (Spa) 6-2 4-6 6-4, Voinea (Roe)* 3-6 7-5 7-6, Mi rnyi (WRu/7) - Ma» 0 4-6 7-5, Hanescu (Roe) - Chrisltf chus (Bel) 6-3 6-2. Casablanca. Mannen, 375J ronde: Mutis (Fra) - Van Schepping 6-45-7 6-3, Lisnard (Fra)-MathW 6-4, Arazi (Mar) -Tahiri (Mar)6-l (Hon) - Hernandez (Spa) 2-66-311 (Fra) - Sanguinetti (Ita) 7-57-6. Charleston. Vrouwen, 1,3 miljoe» ste ronde: Dechy (Fra/14) - Barna 5, Pistolesi (lsr/12) - Callens (BellFj; ano Pascual (Spa) - Stevenson fl® Fernandez (Arg/16)-lrvin (VStlW Shaughnessy (VSt/11- Sequeraji 4, Craybas (VSt) - Krasnoroetstóp 7-6, Harkleroad (VSt) - Loit (FralF. gave, Majoli (Kro) - Lee-Waterslj® Pierce (Fra) - Pratt (Aus) 6-3 M' (Slv) - Sjarapova (Rus) 6-4 6-7W ronde: Zvonareva (Rus) - Schnyw 6-2 4-66-4. Ronde van Baskenland, tv gazpia - Plencia: 1. Vicioso (Spa 4.01.45 (39,2 km/uur), 2. AstartT Valverde (Spa), 4. BeatZbergIZt lin (Ita), 6. Moos (Zwi), 7. Kast Wegmann (Dui), 9. DominguK Rastelli (Ita). Opgegeven: Boogt Algemeen klassement: I.ViciO»' Astarloa, 3. Valverde, 4. Rebel» ton (VSt), 6. Etxebarria (Spa). Cicruit de la Sarthe, eerste etapf' Fontenay-le-Comte: 1. Da Crm km in 5.10.13 (36,439 km/uuri, 7 (Rus), 3. Strazzer (Ita) 5.52.4, W; McGee(Aus), 6. Giunti (lta),7.Naw Brochard (Fra), 9. Marcus ZMT Noe (Ita); 22. Ullrich (Dui), 26.4' (VSt). _woensdag_ Mastertoernooi driebanden Selectiewedstrijden Pou j Platjouw, Meerten Dallinga. Fons Baart) en poule 4 (Pal'1 1 Jean-Paul de Kraker, Frits B I van Goethem). Locatie: Cat i Hulst. Aanvang: 1900 uur. Vt' Districtsbeker. Achtste fi"ale Hoek. Aanvang: 18.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 50