9 Sloop loodsen Stationsgebied begonnen maand, na maand na maand... Connexxion zet meer bussen in door tunnel Ongeval hoogwerker veroorzaakt fikse schade en schrik lol vrijwilligersorganisaties in aanpak Vlissingse wijk onduidelijk Middelburg wil warm overkomen Bloembakken verhuizen comfbrfco KJ Oude bekende zeeuwse almanak WALCHEREN dinsdag 8 april 2003 Corporatie ioopt koffiehuis m eind aan iinder te maken |^lkomstdrankjes Wijkvisie Hoop Splijtstof Kernenergiecentrale Borssele op transport Bij Orange kun je het beltegoed dat je over hebt onbeperkt meenemen naar de volgende maand. En naar de maanden daarna en daarna...Want je beltegoed is gewoon van jou. the future's bright, the future's Orange Instortingsgevaar Geluiden HOEKMAI www.orange.nl j Platform Middengebied mislukt nnrFHith Ramakers ySSINGEN - Het bewoners- latform voor vrijwilligersor- anisaties die werkzaam zijn in et Middengebied in Vlissingen [opgeheven. In het platform ou worden nagedacht over de ociale en economische voorzie- lingen in de wijk. fllSSINGEN - Woningcorpo- atie l'Escaut in Vlissingen ieeft het thee- en koffiehuis in [e Bloemenlaan in Vlissingen «kocht. Directeur J. van Beek- luizen van l'Escaut zegt dat de orporatie het heeft aangekocht imdat 'een koffieshop niet past n de buurt waar veel ouderen vonen'. ndejarennegentig was er inhet loekpand een koffieshop geves- jgd, „Er kwamen toen de mees eklachten binnen. Vooral in die leriode klaagde de buurt over «ftdrugsoverlast." De gemeen- eVlissingen heeft enkele jaren 'eleden het softdrugsbeleid laugescherpt. De koffieshop in le Bloemenlaan viel onder het ütsterfbeleid. Dat wil zeggen lat het verkooppunt werd ge loogd, totdat de exploitant er nee zou stoppen. Op het mo- inent dat er een nieuwe exploi tant was, werd het officieel een jntmoetingsplek waar koffie en thee werd geschonken. „Toch tót de hele buurt ons ook de laatste jaren vaak benaderd met klachten over de overlast", zegt Van Beekhuizen. „Vandaar dat hebben toegeslagen zodra het kon. Omwonenden wezen ons erop dat er een bordje te koopop de deur hing: Nu het ons eigendom is, denken we aan een 'sociaal-maatschappelijke in- doorNadia Berkelder MIDDELBURG - Middelburg ioct bezoekers verleiden om vaker in de stad terug te komen, fenadviesbureau heeft de afge lopen maanden gesleuteld aan ten thema om dat te bereiken, bis gekozen voor 'warmte er varen'. In dat thema wordt de ervaring die de stad moet bieden gekoppeld aan het gevoel dat bezoekers moeten krijgen. fasen die ooit in Middelburg ijn geweest, zijn positiever IW de stad dan mensen die er Kg nooit geweest zijn. Ook tasen die de stad niet kennen, Koeten worden verleid tot een Koek, Die bezoekers moeten ®te bezoekers worden en als Kt even kan moeten ze zelfs termanent naar de stad worden telokt, „Er is genoeg", zegt R. Sffinez van de afdeling com- sunicatie. „Maar je moet het 'ven weten." M onderzoeksbureau PMI leeft voor het thema 'warmte ivaren' gekozen. „Als mensen Kan Zeeland denken, denken ze aan de drie andere elementen: Water,lucht en aarde", aldus Ji- faez. „Het vierde, vuur, past J1 de Zeeuwse hoofdstad." warmte staat volgens haar voor 'astvrijheid, kleinschaligheid, ®ergie en beweging, het is de bedoeling dat bewo- aers, bedrijven en culturele in tenties bij het thema aanha- ™n Als de gemeenteraad Bstemt met het gekozen thema '°mt in de komende maanden j,n Promotieplan opgesteld. Kn idee is er al: verschillende «staande activiteiten zullen 't voorjaar worden gebundeld n feesten van beleving'. Het e bedoeling dat er voor die Pnementen gezamenlijk re- «ame wordt gemaakt. ^zoekers moeten in de toe- just op een prettige manier j en verrast, bijvoorbeeld nfevenerrtenten, straatacties Va winkelaanbod. De ont lijf 6n de service moeten j ^erwarmend worden. PMI l onder meer aan adequate egwijzering, gratis parke- j, ^°ede bereikbaarheid en Sprankjes. fout P^e^ken en drukke ft me.S ""Wen op een bijzonde- j. afer w°rden aangekleed, kriio s moeten informatie 'zoek f°Ver een volgend be~ M'ddetgelfS °Ver W°nen in Hoe de vrijwilligersorganisaties nu worden betrokken bij de op bouw van de wijk, is nog ondui delijk. „We hebben te hoog ge grepen", reageert P. Gillissen, ondersteuner van het platform vanuit de welzijnsorganisatie Palladium. Het Middengebied wordt de ko mende jaren ingrijpend aange pakt. Rond het einde van het jaar wordt de kop van de Bone- dijkestraat gesloopt. Het gaat om ruim 140 appartementen. Het gehele herstructureringsge bied bevat 1500 woningen. Een aantal woningen wordt aange past aan de eisen van deze tijd en tegelijkertijd wordt gepro beerd de sociale structuur van de wijk te verbeteren. Gillissen legt uit wat de bedoe ling was van de vrijwilligersor ganisaties: In het Middengebied wordt nu en dan gesproken over de oprichting van een gezond heidscentrum in het Middenge bied. „Ik kan me voorstellen dat de vrijwilligersorganisaties daarover iets willen zeggen. Stichting Allij n kan over de spe cifieke zorgtaken spreken: wel ke soort voorzieningen moeten er per se komen. Volgens hem is het misgelopen, omdat er te veel vanuit is gegaan dat de afgevaardigden ook mee konden of wilden denken over zaken die hun niet direct aan gingen. Dat vraagt een beleids matige, soms abstracte manier van denken. „Het was veel ge vraagd, dat klopt. Maar we dachten: waarom zou dat niet kunnen? De gemeente wil dat er ook een sociale wijkvisie komt, waarin over meer dan het ver plaatsen van stenen wordt ge sproken. Wat zijn bijvoorbeeld de gevolgen van het verdwijnen van winkels uit de buurt. Aan een externe begeleider is nog gevraagd om de oprichting van het platform te stimuleren. „Het resultaat was dat het be wonersplatform is opgeheven. De bal ligt nu bij die organisa ties", merkt Gillissen op. Y. Wagenaar van Stichting Al- lijn heeft wel een idee over een nieuw begin. In het platform werd traditioneel vergaderd. „De vergadertijgers houden daarvan. Op deze manier bereik je altijd dezelfde mensen die meedenken over hun buurt of wijk. Als je een andere groep be woners daarbij wilt betrekken, dan zou je een nieuwe metho diek kunnen bedenken. Organi seer een kledingbeurs en stel aan de bezoekers van de beurs vragen over de buurt. Op zo'n bijeenkomst komt een andere groep bewoners af dan diegenen die zich aanmelden voor een overleggroep." Volgens T. de Jong, die als oud opbouwwerker vrijwilligers werk voor het Middengebied doet, is 'er nog hoop om toch het bewonersgeluid te horen'. „Ik heb als onafhankelijk persoon de bijeenkomsten van het bewo nersplatform in oprichting ge volgd. Het is mogelijk dat de SPIA (Stichting Platform In spraak Allochtonen), Allijn, het in- en uitloophuis, de Klussen- dienst, Verenigingen van eige naren, de huurdersvereniging maar ook de Bezwaargroep Middengebied een zelfstandige vereniging oprichten. Zij kun nen de sociale vragen voor de wijk, op hun gebied directer be handelen." Op de agenda van de openbare vergaderingen van het buurtco- mité zal de herstructurering van het Middengebied regelmatig prijken. Ook is een platform Maatschappelijk Middenveld actief, waarin de professioneel werkende instanties uit de wijk zijn georganiseerd. De gemeen te wil eind april een workshop organiseren, waarin steden - bouwkundigde W. Patyn de eer ste fase op de herstructurering toelicht. De sloop van twee bedrijf sloodsen zal twee tot drie weken in beslag nemen. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Met de sloop van twee bedrijfsloodsen is de ontwikkeling van het tweede deel van het stationsgebied in Middelburg begonnen. Aan de Kanaal- weg tussen de Schroebrug en de Sta- tionsbrug worden kantoren gebouwd. De sloop is vorige week begonnen. De eerste week heeft de aannemer het asbest uit de gebouwen gehaald. Over twee of drie weken liggen de twee loodsen hele maal tegen de vlakte. Rond de jaarwisseling moet de bouw van het eerste kantoor beginnen. Dat komt aan de zuidkant van het spoor bij de in gang van het P&R-terrein. Langs de Ka- naalweg komen nog drie kantoren. Over vijf jaar moet de hele strook van het sta tion tot de spoorwegovergang zijn be bouwd. Aan de kant van het Kanaal wordt een damwand geslagen om een nieuwe kademuur te kunnen bouwen. Langs de waterkant komt een fietspad. Dat wordt vergelijkbaar met het fietspad aan de andere kant van de stationsbrug. Voor de bouw van de kantoren kan be ginnen, wordt nog onderzoek verricht naar de aanwezigheid van explosieven in de bodem. Uit een voorlopig onderzoek is Advertentie VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen gaat de bloembak ken aan de Bermweg in Oost- Souburg waarschijnlijk ver plaatsen. De bloembakken zijn in de afgelopen twee weken drie keer vernield. De bloembakken staan aan de toegangsweg naar Oost-Sou burg, ter hoogte van het fietspad richting de Zuiderzeestraat. Volgens een woordvoerder van de gemeente Vlissingen ligt de oorzaak van de vernielingen in de keuze van de plek. De bloem bakken staan daar op een don ker punt waar geen enkele con trole is van omwonenden. Vorig jaar stonden de bakken dichter bij de kruising van de Bermweg met de A58 en toen waren er geen vernielingen. Zodra de voorjaarsbollen in de bak zijn uitgebloeid, worden de bakken verplaatst. Waar naar toe is nog niet bekend, maar ze blijven wel in Souburg. Advertentie EPZ gaat weer gebruikte splijtstofelementen transporteren uit de kernenergiecentrale Borssele. Als 'goede buur'willen wij u daarover graag informeren. Op 21 en 28 maart zijn er twee lege containers bij de centrale gearriveerd. Hierin zijn zeven splijtstofelementen geladen. Deze containers vertrekken nu op woensdag 9 april per spoor naar Frankrijk voor recycling. Wilt u meer weten? Kijk dan op www.epz.nl. Daar geven wij u alle informatie. U kunt er ook terecht met uw vragen. EPZ, Postbus 130, 4380 AC Vlissingen, tel. (0113) 356000 door Steffan ter Maat GOES - Het ongeluk met de hoogwerker in Goes waarbij een 46-jarige man uit het Belgische Mol en een 27-jari ge man uit Papendrecht om het leven kwamen, zorgde voor schade en schrik in de directe omgeving. De brand weer was urenlang bezig met opruimen en er was ook de nodige slachtofferhulp. Nadat de hulpverlenings diensten snel ter plekke wa ren, werd het slachtoffer uit Papendrecht per traumahe likopter afgevoerd naar het academisch ziekenhuis in Gent. Het Belgische slacht offer, dat ter plekke overleed, kon pas 's middags worden geborgen omdat het gevaar bestond dat het transforma torhuis waarop hij was be land, zou instorten. De brandweer moest eerst van binnenuit het dak stut ten. Daarna werd met behulp van een andere hoogwerker de arm van de gekantelde hoog werker gelicht en kon het slachtoffer van het dak wor den gehaald. Vervolgens werd de hoog werker in zijn geheel gebor gen en de mast van energie bedrijf Delta, die door de kraanarm was meegetrok ken, van het dak van super marktgroothandel Sligro ge haald. Het dak van de Sligro raakte zwaar beschadigd bij het on geluk. Omdat ook de dakcon structie schade opliepwas er kans op instortingsgevaar. Daarom werd het bedrijf ge sloten voor publiek. Een van de werknemers bevond zich op het moment van het onge luk op de bovenverdieping van het bedrijf: „We waren gelukkig maar met twee mensen boven en we stonden niet precies onder de plek waar het insloeg. Het gaf een enorme knal en de schade is ook erg groot. We zijn ontzet tend geschrokken, maar we hebben wel geluk gehad, want er raakte hier niemand gewond." De groothandelmedewer kers en ook de geschrokken bezoekers konden bij slacht offerhulp terecht. De werk nemers van Sligro en andere omliggende bedrijven waar schuwden na het ongeval di rect de alarmdiensten. Ook vanaf de Prinses Bea- trixschool werd het alarm nummer gebeld. De kinderen van groep 7 en 8 hadden speelkwartier en een groot aantal zag het ongeluk voor hun ogen gebeuren. „Sommige kinderen hadden nog de tegenwoordigheid van geest om mijn kamertje binnen te stormen en te roe pen dat ik 112 moest bellen.", zegt schooldirecteur P. van 't Sant. 's Middags kwam er van ver schillende instanties slacht offerhulp voor de kinderen. Van 't Sant: „Het heeft enorm veel impact gehad op de kinderen. Ze zagen het voor hun ogen gebeuren, maar ook de geluiden waren vreselijk. Ze hebben de man horen schreeuwen die uit de bak viel en ook het kraken van die grote kraan was heel erg. Ik was blij met de dien sten van slachtofferhulp; die mensen hebben heel goed werk gedaan." Bij het kantelen van de hoog werker gingen twee onder steuningspoten van de kraan recht de grond in en werd een waterleiding kapot gestoten. Daardoor kwam onder meer de Prinses Beatrixschool enige tij d zonder water te zit ten. Het nutsbedrijf zorgde voor een noodwatervoorzie- ning. foto Ruben Oreel gebleken dat de kans groot is dat er niet- ontplofte munitie uit de Tweede Wereld oorlog ligt. De bouw van het stads- en waterschapskantoor, een stukje verder op, moest vorig jaar worden stilgelegd omdat er tijdens de bouw munitie werd gevonden. De twee bedrijven die in de oude loodsen zaten, Carglass en Kwikfit, zijn inmiddels verhuisd naar het bedrij venterrein Mortiere. door Ron Maqnée ROTTERDAM - Connexxion gaat meer bussen inzetten op het traject van Sas van Gent naar Goes door de Westerschel- detunnel. Hiermee hoopt de busmaatschappij tegemoet te komen aan de grote hoeveelheid passagiers op het traject. Een woordvoerder van Connexxion sluit verdere aanpassingen van dienstregeling niet uit. Het busbedrijf zet meer materi eel in op lijn 2 0die rijdt van Sas van Gent naar Goes. Maandag ochtend rijden extra bussen naar de Bevelanden. Op woens dag- en vrijdagmiddag zet Con nexxion extra bussen in rich ting Zeeuws-Vlaanderen. De reden is dat meer studenten en scholieren gebruik maken van de verbinding dan oorspronke lijk is berekend. Bovendien nemen veel passagiers de ver binding om verder te reizen richting Rotterdam. Op de lijn 31 van Kamperland naar Colijnsplaat rijdt er voort aan een extra bus om half acht 's ochtends. Ook op Walcheren is de dienstregeling aangepast. Op de lijn 57 van Vlissingen via Oost-Souburg naar Middelburg rijden meer grote bussen. Vol gens een woordvoerder van Connexxion wordt op ongeveer vijftig procent van de ritten een grote bus ingezet. Ook in het weekend rijdt de maatschappij vaker met grote wagens, omdat de busseh vooral op zaterdag en zondag beperkt rijden en goed bezet zijn. Op lijn 56 zijn er in middels twee extra haltes bij ge komen op de Paul Krugerstraat en de Koudekerkseweg. Volgens woordvoerder D. Bak ker moeten alle wijzigingen in de busregeling deze week rond zijn. Daar blijft het overigens niet bij. Waarschijnlijk wordt de dienstregeling andermaal gewijzigd. Connexxion heeft zich verkeken op de drukte aan de Terneuzense kant van de Westerscheldetunnel. „De rij tijden blijken op bepaalde mo menten langer dan voorzien vanwege het aanbod van het au toverkeer. We willen daarom ook kijken naar de overstaptij- den." Bakker benadrukt dat er geen extra bussen worden inge zet, maar dat er hooguit in de dienstregeling wordt gescho ven. Wanneer eventuele wijzi gingen ingaan, kan hij niet zeg gen. „Dat kan over vier weken zijn, maar dat kan ook na de zo mer zijn." Advertentie HAWORTH» m NNORLO CLASS SEATING Arbo goedgekeurd Betaalbaar Vraag proefplaatsing -T":; Noordzandstraat 6, Yerseke, (0113) 57 29 07 „Hee, die ken ik", dacht die Terneuzense toen ze in de su permarkt een jongeman wat luidruchtig zijn dagelijks brood in een karretje zag la den. Het joch was een stuk ouder geworden en ook wat afgeslankt. Maar verder zag hij er nog precies zo uit als toen hij een paar jaar geleden een tijdje verkering had met haar dochter. Een groet lag op haar lippen, maar op het laatste moment bedacht ze zich. De knul was haar wat al te nadrukkelijk aanwezig. „Wat te veel praatjes gekre gen", dacht ze bij zichzelf. Toen ze de boodschappen wilde afrekenen, vond ze het vrouwelijk kassa-personeel in katzwijm. Danny de Munck loopt hier te shop pen", gilden de dames in koor. De Terneuzense verliet de winkel, dankbaar dat ze haar 'Ken je me nog?' voor zich had gehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 9