Connexxion zet meer bussen in door tunnel Gekantelde truck zorgt voor file YLiesinGB Populieren vervangen zieke iepen langs kanaal Drank vloeit rijkelijk bij feestmaal Honda terug van haven Zeebrugge naar Gent Ondernemersvereniging noemt afsluiting Gentsestraat rommeltje agenda bij nader inzien zll dinsdag 8 april 2003 Haza-gebruikers Overstaptijden Fotoexpositie Palazzolihuis Gele borden VERGADERINGEN COMMISSIES Ziekenhuis krijgt fitnesskelder Aanpassing plateaus Sint Jansteen Klachtenlijn openbaar vervoer Straf voor slaan zwerver CARIANNE mode J Hulst snakt naar parkeersysteem fjnnr Sheila van Doorsselaer HULST - Het parkeerverwijs- svsteem voor Hulst laat nog lang op zich wachten. Het gemis van" dit systeem levert proble men op voor de zondagse afslui ting van winkelgebied de Gent sestraat. Woordvoerster M. de Bruijn van ondernemersvereni ging Hulst Keynaertstad noem de de eerste zondagafsluiting van de Gentsestraat, eergiste ren, een rommeltje. In Hulst wordt al jaren gespro ken over het parkeerverwij ssys- teem. Met elektronische borden zien automobilisten die richting binnenstad rijden dan precies waar en hoeveel vrije parkeer plaatsen er nog zijn, zodat ze niet eindeloos rondjes hoeven te rijden in de stad. Afgelopen zondag, de eerste keer dat de Gentsestraat werd afgesloten voor het verkeer ten behoeve van het winkelend pu bliek, bleek dat zo'n afsluiting haast niet doenlijk is zonder het verwijssysteem. Het verkeer liep ter hoogte van de Van der Maelstedeweg muurvast, omdat het afsluiten van de winkel straat niet tijdig werd aangege ven. „We gaan met de gemeente doorEugène Verstraeten TERNEUZEN - Er moeten op nieuw meer dan tweehonderd iepen worden omgezaagd langs de oostzijde van het kanaal Gent-Terneuzen. De bomen zijn ten prooi gevallen aan de ge vreesde iepziekte. Opdeplaats van de gesneuvelde bomen plant Rijkswaterstaat marilandica-populieren terug; een populierensoort die een wat grillige vorm heeft en daardoor een fraaiere aanblik geeft dan de gewone kaarsrechte populie ren. Dergelijke bomen, maar dan al op leeftijd, staan ook langs het kanaal Sluis-Brugge. Het rooien van de zieke iepen gebeurt in het kader van het project Gedeeltelijke Herin- TERNEUZEN - De Haza-ge- bruikersgroep Zeeuws-Vlaan deren komt donderdag 10 april bijeen in buurthuis 't Schelpen hoekje in Terneuzen. Beginnen de en gevorderde Haza-gebrui- kers kunnen dan gegevens uitwisselen over genealogie. De bijeenkomst duurt van acht tot tien uur. door Ron Maqnée ROTTERDAM - Connexxion gaat meer bussen inzetten op het traject van Sas van Gent naar Goes door de Westerschel- ietunnel. Hiermee hoopt de busmaatschappij tegemoet te komen aan de grote hoeveelheid passagiers op het traject. Een woordvoerder van Connexxion sluit verdere aanpassingen van dienstregeling niet uit. Het busbedrijf zet meer materi eel in op lijn 2 0die rij dt van Sas van Gent naar Goes. Maandag ochtend rijden extra bussen uaardeBevelanden. Op woens dag-en vrijdagmiddag zet Con gestion extra bussen in rich- l'ig Zeeuws-Vlaanderen. De reden is dat meer studenten en scholieren gebruik maken van dc verbinding dan oorspronke lijk is berekend. Bovendien REDACTIE zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 1530 AC terneuzen Tel: (0115)645769 fax:(0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) WoutBareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee fnts Bakker (sport) Raudeloo 16 Postbus 62 1560 AB HULST Tel: (0114) 372776 fax: (0114) 372771 mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie PoïiPSeWeg 10 1380aavlissingen Tel. (0118) 484000 ax: (0118)470102 fail: redactie@pzc.nl 'nternet ^vvv.pzc.ni E-tail: web@pzc.nl nemen veel passagiers de ver binding om verder te reizen richting Rotterdam. Op de lijn 31 van Kamperland naar Colijnsplaat rijdt er voort aan een extra bus om half acht 's ochtends. Ook op Walcheren is de dienstregeling aangepast. Op de lijn 57 van Vlissingen via Oost-Souburg naar Middelburg rijden meer grote bussen. Vol gens een woordvoerder van Connexxion wordt op ongeveer vijftig procent van de ritten een grote bus ingezet. Ook in het weekend rijdt de maatschappij vaker met grote wagens, omdat de bussen vooral op zaterdag en zondag beperkt rijden en goed bezet zijn. Op lijn 56 zijn er in middels twee extra haltes bij ge komen op de Paul Krugerstraat en de Koudekerkseweg. Volgens woordvoerder D. Bak ker moeten alle wijzigingen in de busregeling deze week rond zijn. Daar blijft het overigens niet bij. Waarschijnlijk wordt de dienstregeling andermaal gewijzigd. Connexxion heeft zich verkeken op de drukte aan de Terneuzense kant van de Westerscheldetunnel. „De rij tijden blijken op bepaalde mo menten langer dan voorzien vanwege het aanbod van het au toverkeer. We willen daarom ook kijken naar de overstaptij den." Bakker benadrukt dat er geen extra bussen worden inge zet, maar dat er hooguit in de dienstregeling wordt gescho ven. Wanneer eventuele wijzi gingen ingaan, kan hij niet zeg gen. „Dat kan over vier weken zijn, maar ook na de zomer." HULST - In het Palazzolihuis (op de bovenverdieping van apotheek Reynaert aan de Steenstraat) in Hulst exposeren Willem Rijn en Carolien Cappon uit Middelburg hun foto's onder de titel Reisimpressies. De foto's zijn gemaakt geduren de de jaren negentig in Nepal, India, Thailand, Indonesië en Guatemala. De expositie is op dinsdagen en donderdagen te bezichtigen van 14 tot 16 uur. in gesprek over hoe het anders en beter kan", zegt De Bruijn, „Zolang het parkeerverwijssys- teem er niet is, moeten andere oplossingen worden gezocht. Een daarvan is het verplaatsen van de gele borden met daarop de boodschap dat de Gentse straat is afgesloten. Vlak na de stoplichten bij Neckermann bij voorbeeld. Afgelopen zondag was het te rommelig." De Hulster wethouder P. Wee- maes kan niet anders dan dit be amen. „Het moet beter. Helaas zal het nog wel een tijd duren voordat het parkeerverwij ssys- teem er is. Dat is in Hulst nog maar in de ontwikkelingsfase. Hulst Reynaertstad was aller minst tevreden toen bleek dat de gele borden zaterdag al langs de weg stonden, waardoor veel au tomobilisten op het verkeerde been werden gezet. De Bruijn: „Laten we het maar houden op een kinderziekte." De afsluiting van de Gentsestraat leverde meer problemen op. Zo is de straat op zondagen nog wel toe gankelijk voor fietsers en liepen er ook veel voetgangers op straat in de Steenstraat, terwijl die straat wel toegankelijk is voor auto's. Daarnaast stond er een file in de Tivoliweg voor de Dubbele Poort. Door restaura tiewerken aan de poort is slechts één doorgang vrij. Ook in de Zoutestraat, voor de Graauwse Poort, waren er ver keersopstoppingen. De poort is smal en het verkeer van beide richtingen moet op elkaar wachten om de poort te passe ren. Weemaes: „Het is een leer- poces. Elk weekend zullen we weer wat leren en kunnen we verbeteringen toepassen. De Dubbele Poort is nu even een bottleneck, maar dat is noodge dwongen. Na de restauratie is dat probleem in ieder geval op gelost." richting Kanaaldijken Kanaal van Gent naar Terneuzen. Het project loopt al een jaar of vijf. „We zijn destijds begonnen bij de grens bij Sas van Gent en ie der jaar wordt een deel van de beplanting aangepakt", zegt J. Cappon van Rijkswaterstaat. Jaarlijks worden er zo'n twee honderd zieke bomen gekapt en vervangen door ander groen. Niet overal komen bomen terug. „In verband met het uitzicht voor de brugwachters bij Sas van Gent worden daar over een strook geen bomen terug ge plant", zegt Cappon. Ook langs de weg tussen Sas van Gent en Sluiskil plant Rijkswaterstaat geen bomen meer. „Langs die weg was het met het drukke ver keer altijd een heel gedoe om onderhoud aan de bomen te ple gen. Dat wil niet zeggen dat er geen groen meer terug komt. Er is besloten om langs dat gedeel te een heg neer te zetten. Het project wordt in fasen aan gepakt. „Marilandica-populie ren zijn niet in grote hoeveelhe den voorradig. Bovendien moeten we telkens wachten tot er weer wat geld beschikbaar is." Cappon verwacht dat Rijkswa terstaat nog wel een jaartje of drie bezig is. TERNEUZEN - Een gekantelde tankauto met aanhangwagen heeft gistermiddag voor verkeersoverlast gezorgd in de omge ving van de Zeeuws-Vlaamse uitrit van de Westerscheldetunnel. Het eenzijdig verkeersongeluk deed zich voor rond half drie. De vrachtwagencombi natie reed uit de tunnel in de richting van het Terneuzense sluizencomplex en is waar- schij nlijk in een bocht in de berm terecht ge komen, en vervolgens op zijn kant gegaan. De tankauto was gevuld met het onschade lijke foranol, maar verloor geen lading. Wel stroomden vele honderden liters dieselolie de weg op. De brandweer was urenlang be zig om de olie te verwijderen. De weg vanaf de tunnel in de richting van Terneuzen werd afgezet. Dat leidde tot file vorming voor het verkeer dat vanuit Zuid- Beveland naar Zeeuws-Vlaanderen reed. De lading van de vrachtwagencombinatie moest eerst worden overgepompt in een an dere vrachtwagen, waarna het vehikel kon worden recht getakeld. De wegafzetting duurde tot gisteravond. foto Peter Nicolai PHILIPPINE - De acht spelers van ama teurtoneelvereniging Esmoreit in Philip pine leggen tijdens de repetities deze week de laatste hand aan de voorberei dingen voor het stuk 'Zwijg Kleinen'. Esmoreit brengt deze volkse komedie on der regie van Fred de Winne. Het stuk speelt zich af in de vijftiger jaren. De ope ningsscène is een feestmaaltijd ter ere van de plechtige communie van de kleine Ed die. Hij heeft niet zoveel zin in het eten en speelt liever met zijn cadeautjes. De geno digden besluiten het bezoek van meneer pastoor niet langer af te wachten en be ginnen maar vast aan de maaltijd. Er wordt veel gegeten en gedronken, en de gevolgen laten zich raden: roddels, steken onder water, achterklap en dronkemans praat vliegen over tafel. De voorstellingen van 'Zwijg Kleinen' zijn vrijdag 11 en zaterdag 12 april inzaai De Kaaie in Philippine. Aanvang 20.00 STREEKA CTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Bil jarten en jokeren; 14uur: Party dansen 55 De Halle, 13.30 uur: Aerobics; 14 uur: Kaarten en biljarten; 14.45 uur: Koersbal; Trefpunt, 10-12 uur: Knutselmorgen; 13 uur: Kaarten, biljarten en sjoelen; BIERVLIET - Annelot ter Walle, 10.45- 11.30 uur: OSB gymnastiek ouderen; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO volksdansen, zingen en biljarten; Café de Gouden Kroon, 14.00 uur: Kaarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.15 uur: Jokeren; HEIKANT - 't Heike, 14.00 uur: Ouderen- zangkoor; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Gym nastiek; 13.30 uur: Biljarten, kaarten en handwerken; HULST - Den Dullaert, 13.30 uur: Bridge; In het artikel in de PZC van zaterdag over de perikelen rond de burgemeesters voordracht in Hulst stond vermeld dat de werkgever van kandidaat-burgemeester E. Kerckhaert niet op de hoogte zou zijn geweest van zijn sollicitatie. Dit is on juist. De ROC-leiding wist daar wel vanaf. Zijn directe collega's echter niet. Die wer den door Kerckhaert in een vertrouwelij ke mail later op de hoogte gesteld. De Lieve, 9.00 uur: Computeren; 9.30 uur: Volksdansen; 10.00 uur: Biljarten da mes; 13.00 uur: Computeren en biljarten; 13.30 uur: Prijskaarten bieden en joke ren; 19.30 uur: Stijldansen; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 13.45 uur: Gymnastiek en koor; NIEUW-NAMEN - Café St.Cecilia, 20.00 uur: Kaarten; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.30 uur: Aerobic; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 18.30 uur: Kantklossen voor de jeugd en timmer- club voor jongens en meisjes vanaf 8 jaar; 19.30 uur: Houtbewerken voor vol wassenen; SAS VAN GENT - De Speye, 14.00 uur: SAV koersbal, sjoelen, kaarten en hand vaardigheden; SLUISKIL - Het Meulengat, 13.30 uur: SWOS Kaarten, canasta competitie en biljarten heren; ST.JANSTEEN - De Warande, 9.30 en 13.30 uur: Computeren; 13.30 uur: KBO paasviering met jaarvergadering; 19.30 uur: Bloemschikken thema Pasen; TERNEUZEN - De Veste, 10.30 uur: Gym nastiek; 13.30 uur; Handwerken,soos en biljarten; 19.00 uur: Stijl -en lijndansen; Buurthuis de Hoeve, 9.30 uur: Yoga; 13.30 uur: Biljarten; VOGELWAARDE - 't Gelaag, 13.30 uur: Bingo; WESTDORPE - Concordia, 13.00 uur: KBO koersbal; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 9.30 uur; Gym nastiek; 10.30 uur: Zangkoor; 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Sjoelen; Toneelvereniging Esmoreit oefent voor het stuk Zwijg Kleinen. foto Peter Nicolai Advertentie Commissie Samenleving dinsdag 8 april 2003 (19.30 uur) Stad huisplein 20. Te behandelen punten: 1Raadsvoorstel Breedtesportaanvraag VWS. 2. Raadsvoorstel vervroegde aanschaf gebouwen beheerplan. 3. Raadsvoorstel Overeenkomsten Stadsgewestelijik Zwembad Vastgoed B.V. 4. Beantwoording raadsvragen inzake behoeftepeiling sportaccom modaties. Commissie Grondgebied woensdag 9 april 2003 (19.30 uur). Theo van Doesburgcentrum, Brouwenaarstraat 2. Te behandelen punt: Raadsvoorstel planschadeverzoeken bestemmingsplan Lammeren- burg (WKK). TERNEUZEN - De kelder van ziekenhuis de Honte in Ter neuzen wordt omgebouwd tot bedrijfsfitnessruimte. Alle werknemers van Stichting ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen kunnen daar straks aan hun conditie werken. De fitnessruim te is volgens een werkgroep de beste invulling voor de zieken huiskelder, die grotendeels leeg komt te staan als het zieken huisarchief op microfilm wordt gezet. In het personeelsblad van Stichting ZorgSaam signaleert de werkgroep dat bij tal van bedrijven is gebleken dat bedrijfsfitness leidt tot meer werkplezierminder ziekteverzuim, betere prestaties en bete re sociale contacten. De bedrijfsfitness bedoeld voor iedere werknemer van de Stichting ZorgSaam. Voor en na het werk en in hun eigen vrije tijd kunnen de personeelsleden er te recht. Medewerkers die door gezondheidsproblemen niet kunnen werken krijgen een reïntegratieprogramma aange boden. In overleg met de Arbo-dienst en op verwijzing van de bedrijfsarts kan een trainingsprogramma op maat worden sa mengesteld. De bedrijfsfitness zou na de zomervakantie van start moeten gaan. SINT JANSTEEN - In de Oude Galgenstraat en Aïda in Sint Jansteen worden binnenkort de verkeersdrempels (plateaus) aangepast. De plateaus voldoen niet aan de eisen: ze zijn te hoog, waardoor automobilisten het chassis van hun voertuig kunnen beschadigden. Het gaat om de drempels op de krui singen van de Oude Galgenstraat met de Puttingstraat en de Visserijstraat en de kruisingen van Aïda met Tosca en La Tra- viata. De werkzaamheden aan de plateaus in de Oude Gal genstraat worden uitgevoerd in de periode van maandag 14 tot en met donderdag 17 april. In Aïda wordt gewerkt van dinsdag 22 tot en met vrijdag 25 april. Tijdens de werkzaam heden zijn de Oude Galgenstraat en Aïda afgesloten voor doorgaand verkeer. Het verkeer wordt omgeleid. De kruisin gen worden ieder apart uitgevoerd zodat de tussenliggende woningen steeds bereikbaar blijven. MIDDELBURG - De SP Middelburg opent een klachtenlijn over het openbaar vervoer in Zeeland. Voorlopig is de lijn da gelijks tussen 13.00 en 17.00 uur bereikbaar. Alle klachten worden gebundeld in een zwartboek. Dat wordt vervolgens aangeboden aan de verkeerswethouders van de betreffende gemeenten. Er zijn twee nummers: 0118-637216 en 0118- 611092. Volgens de SP regent het sinds de invoering van de nieuwe busdienstregeling klachten. MIDDELBURG - Een 29-jarige man uit Goes is gisteren in Middelburg voor mishandeling van een zwerver veroordeeld tot een voorwaardelijke boete van 165 euro. Politierechter G. Nomes hield in zijn uitspraak rekening met de omstandighe den dat het slachtoffer de verdachte al verschillende keren had lastiggevallen. „Ik heb hem nog wel eens geholpen door hem geld te geven.Die avond, 2 9 juni vorig jaar, was de Goe- senaar na het stappen thuisgekomen. In de hal van zijn wo ning trof hij de zwerver aan. Toen bleek dat er kleding van de waslijn was gehaald sprak hij het slachtoffer hierop aan. De situatie escaleerde, waarbij er aan weerszijden klappen vie len. Volgens de verdachte had hij de eerste klap geïncasseerd. Hij zou hebben gereageerd door terug te slaan. Officier van justitie J. Groen achtte mishandeling bewezen en eiste voor het uitdelen van de klap 165 euro boete. De politierechter leg de de boete voorwaardelijk op. door Kris Naudts GENT - Honda Europe maakt opnieuw gebruik van de haven van Gent voor de invoer van personenauto's die in de vesti ging in het Engelse Swindon worden geassembleerd. Dat maakte de bedrijfsleiding in Gent gisteren bekend. Honda verruilde in de zomer 2000 de haven van Gent voor Zeebrugge voor de verscheping van auto's uit Engeland. De Gentse haven verloor daardoor 20.000 van de 60.000 auto's die Honda jaarlijks in Gent aan voert. De invoer vanuit Japan bleef wel in Gent. Honda dacht de leveringstermijnen op het Europese vasteland te verkor ten door de trafiek vanuit Enge land via Zeebrugge te laten ver lopen. Zeebrugge investeerde in een centrum waar auto's onder meer van de beschermende waslaag worden ontdaan en een aantal onderdelen, zoals spie gels, worden gemonteerd. Havdnschepen D. Termont is verhepgd dat het bedrijf op nieuw voor Gent kiest. De voer tuigen worden rechtstreeks naar het Honda-distributiecen- trum in Gent verscheept. De la dingen hoeven dan niet meer over de weg van Zeebrugge naar Gent. Volgens de Hondadirectie be treft het een strategische beslis sing om Gent als centraal voorraadpunt te gebruiken. „Daarbij kiezen scheepslijnen weer voor Gent", zegt woord voerder N. Denecker. „Andere autoconstructeurs maken even eens gebruik van deze lijnen. De frequentie is verbeterd. Nu zijn er twee scheepvaartlijnen op Gent voor autotrafiek, voor heen slechts een." Volgens Den ecker ontvangt Gent per jaar 25.000 tot 30.000 auto's extra. Advertentie CLAUDIA STRATER JOYE FUN BETTY BARCLAY GIL BRET MAURA by Claudia Strater ARA GERRY WEBER CS SPORT HEIDEMANN MONARI OUI BEAU! LECOMTE en andere... A Markt 10 - 4501 CJ Oostburg Zondags geopend van 14.00-18.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 35