PZC PZC Jeugdtheater klaar voor voetlicht Ladies Circle zingt voor goede doel op cd Liefs uit Zeeland 11 Gedichten en verhalen over de Ramp Eerste vrijdag in juli officiële opening nieuw complex Wèêkactiviteiten M f' X 1 VLISSIdGCn Nieuwe inwoners agenda dinsdag 8 april 2003 Resultaten Autokraker slaat slag in Renesse Klachtenlijn openbaar vervoer Goes' straatorkest stopt ermee Beschonken bromfietser beboet Winkeldief aangehouden Boete voor huisvredebreuk Eerste persing VERGADERINGEN COMMISSIES KimSiliacus, één van de leerlingen die een bijdrage leverde aan het boekje over de watersnoodramp, leest voor tijdens de presentatie in ffissenkerke. f oto D i rk-J anGjeltema door Patrick de Block WISSENKERKE - Wethouder C. Schippers van de gemeente Noord-Beveland heeft gisteren op openbare basisschool De Vliete in Wissenkerke het eerste exemplaar van een gedichten bundel uitgereikt. De gedichten uit het boekwerk, dat de naam Gedichten en verhalen over de ramp draagt, zijn geschreven door de leerlingen van alle ba sisscholen op Noord-Beveland. In het documentatiecentrum van de school is het een drukte van belang. Alle leerlingen van groep zes, zeven en acht zijn aanwezig om te zien hoe Kim Si- liacus het eerste boekje in ont vangst neemt. Daarna leest zij haar gedicht voor en neemt het applaus van haar schoolgeno- ten in ontvangst. Het boekje is ontstaan na de herdenking van de watersnood ramp in februari van dit jaar. Alle zeven scholen op Noord- Beveland hebben eraan meege werkt. „De leerlingen hebben allemaal lesstof over de waters noodramp gekregen. Aan de hand daarvan en met de verha len die ze over die periode heb ben gehoord zijn ze begin febru ari aan de slag gegaan", legt B. van Leerdam, uit. Hij heeft het boekje nameps de gemeente samengesteld. Daarna is eigen lijk het plan pas ontstaan om er een gedichtenbundel van te ma ken. „Ik vind dat dit boekwerk nog snel tot stand is gekomen", zegt Van Leerdam. Binnen twee maanden heeft hij de 130 anek dotes bij elkaar gevoegd en som mige voorzien van illustraties. De verhalen die in de bundel staan zijn zeer verschillend. Zo staat er een verhaal in van een leerling waarbij het lijkt alsof hijzelf de watersnoodramp heeft meegemaakt. Andere heb ben zich beperkt tot enkele pak kende regels. De gemeente heeft de kosten op zich genomen. Temeer omdat het om een uniek boekje gaat, benadrukt Schippers. „Het is in Nederland nog nooit voorgeko men dat er op deze wijze een ge dichtenbundel tot stand is ge komen." De komende dagen krijgen alle leerlingen van de basisscholen op Noord-Beve land het boekje. Eén exemplaar heeft Van Leerdam naar het wa tersnoodmuseum in Ouwerkerk gestuurd. „Ze wilden graag een bundel hebben omdat dat goed in hun collectie past", zegt hij. Bij bouwsels volkstuin op de korrel Hnnr Piet Kleemans ZIERIKZEE - De volkstuinen zijn er opgeruimd en strak en dat moet, vindt verhuurder de Stichting Nutstuingrondverhu- ring, vooral zo blijven. Eind vol gende maand gaat de stichting controleren of de gebruikers van het nieuwe volkstuinen complex aan de Lange Blokweg zich netjes aan de regels hou den. Illegale bijbouwsels worden, waarschuwt stich tingsvoorzitter F. Vos, niet geto lereerd. Vos haast zich te zeggen dat de Stichting Nutstuingrondverhu- ring tot dusverre weinig klagen heeft over hoe de 64 volkstuin ders omgaan met het door hen 'gehuurde lapje grond. Inclusief het door de stichting geleverde tuinhuisje.,Er zijn er van die 64 een stuk of twee, drie die zich niet aan de regels houden. Voor de rest ziet het er allemaal pico hello uit." Toen de volkstuinders moesten verhuizen van het complex aan de Emil Sandstromweg - de grond daar is nodig voor realise ringvan nieuwbouwwijk Noor derpolder - naar het nieuwe complex aan de Lange Blokweg werd er gemopperd. De volks- tuinders hadden hun tuintje aan de Emil Sandstromweg in de loopder jaren 'aangekleed' met schuurtjes, kassen en allerhan- ZIERIKZEE - De 536 mensen Ie zich het afgelopen jaar op Schouwen-Duiveland hebben gevestigd, kunnen morgen avond tijdens een speciale ont vangst in het gemeentehuis in Zierikzee kennismaken met het gemeentebestuur. ha een welkomstwoord door burgemeester Asselbergs zullen de overige leden van het college ffih voorstellen. Ook het pu bliek krijgt de gelegenheid tot betstellen van vragen. Na de pauze wordt de videofilm over Schouwen-Duiveland van ®P uit Brouwershaven ver toond. Hierna wordt ruimte ge boden om in informele sfeer met de gemeentebestuurders van gedachten te wisselen. De bij eenkomst in het gemeentehuis begint om 19.30 uur. SCHARENDIJKE - Verenigingszaal ESeth- '«cmkerk, 14.00 uur: Infomiddag over hospice voor ANBO afd. Midden- luwen; REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: (0111) 454647 ™X:(0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Rial Kleemans Femke van Loon Ali Pankow Esme Soesman "odyBoogert (sport) CENTRALE REDACTIE u°stsouburgseweg 10 Postbus 18 4380AAVUSSINGEN 'el- (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 Had: redactie@pzc.nl 'NTERNET ?<ww.pZc.n| mail: web@pzc.nl de kleinere decoraties. Dat ge zellig rommelige moesten ze noodgedwongen inruilen voor het strakke - en naar het oordeel van een deel van de volkstuin ders ongezellige - nieuwe com plex. Een complex met strikte regels. Kippen of andere 'huis dieren' zijn op het nieuwe ter rein niet toegestaan. Een kasje bijbouwen mag, mits het niet groter is dan het standaard schuurtje dat er al staat. Mid dels een handtekeningenactie probeerde een deel van de volks tuinders versoepeling van de re gels af te dwingen. Vergeefs. Stichtingsvoorzitter Vos: „Het nieuwe reglement is met de huurders overeengeko men. Daar zijn twee bijeenkom sten aan gewijd. Wij hebben daar als stichting een ordente lijk volkstuinencomplex gerea liseerd en dat willen we ook graag ordentelijk houden. Daarom moet iedere tuinder zich gewoon netjes aan de regels houden, en de overgrote meer derheid doet dat ook." Vos voegt daaraan toe dat over treders van de regels niet me teen het mes op de keel wordt gezet. „Eind mei gaan we con troleren en vervolgens krijgen ze tot augustus de tijd om het alsnog in orde te brengen. Tja, en wie onwillig blijft, daar moe ten we hard tegen optreden. Die wordt de huur opgezegd." Vos gaat er vooralsnog vanuit dat het bestuur geen harde maatregelen hoeft te treffen. „De eerste vrijdag van juli gaan we het nieuwe complex officieel openen en daar willen we gewoon een heel gezellig groot feest van maken met alle huurders en hun echtgeno tes." •>- Volkstuinders mogen binnen bepaalde grenzen best een eigen stempel zetten op hun volkstuintje, vindt het bestuur van de volkstuinstichting. foto Marijke Folkertsma door Famke van Loon RENESSE - Het moment van 'licht uit, spot aan' nadert. De felrode T-shirts voor de jonge acteurs en actrices zijn gearri veerd en worden vol trots ge showd. Het Eenakter Festival, waar de stukken Dolfje Weer- wolfje en De Griezelbus in voorpremière gaan, staat voor de deur. Na maanden van les sen in toneel, dans en zang staan de twee groepen van Jeugdtheater Op Drift Schou wen-Duiveland te popelen hun eerste visitekaartjes af te ge- Het Jeugdtheater op Schou wen-Duiveland begint vorm te krijgen. Ruim driejaar geleden begonnen als jeugdgroep Jong Op Drift van de gelijknamige volwassen toneelvereniging, is afgelopen najaar met subsidie van de gemeente Schouwen- Duiveland de eilandelijke jeugdtheatergroep opgezet. De groep is in een paar maanden tijd uitgegroeid van veertien spelers naar 38 enthousiaste jongeren. Zij zijn inmiddels verdeeld in twee leeftijdsgroe pen - van negen tot en met twaalf jaar en van dertien tot en met zeventien jaar. Onder begeleiding van een productie team van tien volwassenen maken zij kennis met het thea ter en krijgen zij les in toneel, dans en zang. „In principe hebben we het goed gedaan", vindt R. Pan- kow, regisseur van het Jeugd theater. Met bewondering con stateert hij de vooruitgang die de jonge acteurs dit jaar ge boekt hebben. „Het is opmer kelijk hoe snel ze dingen op pikken." Bij die ontwikkeling onderscheiden een aantal jon ge spelers zich wat Pankow be treft duidelijk. Het zijn leden, die het in zich hebben, om via studie en opleiding verder te komen in de theaterwereld. Verdere groei van deze talen ten moet het jeugdtheater vol gens hem stimuleren. „Je moet de ruimte geven aan hen die nu al gedreven zijn." Een manier om die ruimte te geven is het Schouwen-Duive- landse Jeugdtheater aan te la ten sluiten bij het Jeugd Thea ter Huis Zeeland 'Op Wieltjes'. Dat heeft net een driejarig pro ject binnengehengeld om met professionele begeleiding jon ge acteurs verder te helpen. Het kijkt dan ook niet alleen naar het speelplezier, maar werkt ook aan discipline en verbetering van de prestaties. Met aansluiting hierbij zou Schouwen-Duiveland volgens Pankow twee vliegen in één klap slaan: het Jeugdtheater heeft zijn leden dan wat extra's te bieden en het eiland blijft niet langer een 'grijze plek' op dit gebied in Zeeland. Maar de meningen zijn hier over verdeeld binnen het Jeugdtheater. Waar een deel van het begeleidingskader die stap wil maken, stelt een ander deel het speelplezier voorop. Aansluiting bij het Zeeuwse De jongeren van Jeugdtheater Op Drift Schouwen-Duiveland in hun nieuwe kostuums. foto Marijke Folkertsma theaterhuis is inmiddels voor lopig van de baan. „Het be stuur heeft besloten hier niet direct op in te springen." Het besluit is een behoorlijke splijtzwam geworden: de ka derleden, die vóór aansluiting waren, willen na dit seizoen vertrekken bij het Jeugdthea ter. Pankow, die zelf ook zal opstappen, vindt het 'jammer' dat deze kans aan Schouwen- Duiveland voorbij gaat. Het gestommel in de coulissen wordt wat hem betreft echter ruimschoots overstemd door de resultaten, die de jongeren de komende tijd op de planken neerzetten. Beide groepen hebben een stuk van schrijver Paul van Loon ingestudeerd: de jongste groep brengt Dolfje Weerwolfje, terwijl de groep tot achttien jaar de musical De Griezelbus heeft ingestudeerd. Volgens Pankow zijn het de eerste 'visitekaartjes' van het eilandelijk jeugdtheater en het bewijs dat het ook op Schou wen-Duiveland kan. Dat het uur van de waarheid nadert, is ook voor de jonge spelers bekend. Inmiddels hebben zij hun nieuwe tenue - T-shirts van sponsor Camping De Wijde Bliek - in handen. Die zullen ze dragen bij optredens op het Eenakter Festival, vol gende week in Heinkenszand. In mei volgen nog verschillen de optredens op Schouwen- Duiveland. Met toenemende spanning wordt daar naartoe geleefd, naar toe: „De stress begint toe te slaan, zo op de rand van het Eenakter." RENESSE - Aan de Rampweg in Renesse heeft een onbeken de gisteren tussen 10.30 uur en 11.00 uur ingebroken in een geparkeerde auto. Bij de autokraak werd een tas met waarde papieren en een mobiele telefoon weggenomen. Dat leverde de eigenaar een schade van enkele honderden euro's op. Daar naast was er nog braakschade. MIDDELBURG - De SP Middelburg opent een klachtenlijn over het openbaar vervoer in Zeeland. Voorlopig is de lijn da gelijks tussen 13.00 en 17.00 uur bereikbaar. Alle klachten worden gebundeld in een zwartboek. Dat wordt vervolgens aangeboden aan de verkeerswethouders van de betreffende gemeenten. Er zijn twee nummers: 0118-637216 en 0118- 611092. Volgens de SP regent het sinds de invoering van de nieuwe busdienstregeling klachten. GOES - Het straatorkest Olé Goes heeft na zestien jaar beslo ten om de instrumenten erbij neer te leggen. De voornaamste reden om te stoppen is het teruglopende ledenaantal. Een aantal leden van de muziekvereniging had geen zin meer in het maken van muziek. Daarnaast had Olé Goes te maken met vergrijzing. „In onze groep zaten drie a vier mensen van boven de zestig. Voor deze mensen werd het gewoon te zwaar om nog optredens van twee uur te geven", verklaart J. Rijn van de dweilband. Het gebeurde steeds vaker dat de band op tredens af moest zeggen. Daardoor zaten de leden meer te re peteren dan dat ze optraden. Tijdens de repetities werd de sfeer steeds meer gespannen. De band bestond nog uit zo'n tien muzikanten. „Dat is voor de muziek die wij maken gewoon te weinig", zegt Rijn. „Voor sommige mensen uit de band, waaronder ikzelf, hoefde het zo niet langer meer." OOSTERLAND - De Middelburgse politierechter heeft giste ren een 24-jarige man uit Oosterland voor het rijden onder invloed van alcohol veroordeeld tot 400 euro boete. De Oos- terlander werd 22 november vorig jaar in zijn woonplaats be trapt toen hij dronken op zijn brommer reed. Uit de blaastest volgde een score van 720 microgram, ruim drie keer zoveel als toegestaan. BURGH-HAAMSTEDE - Een 29-jarige man is gistermiddag aangehouden wegens winkeldiefstal. Rond 13.30 uur betrap te een beveiligingsbeambte hem toen hij alarmplaatjes van goederen aan het verwijderen was. MIDDELBURG - Een 53-jarige inwoner van Heinkenszand is gisteren in Middelburg wegens huisvredebreuk veroordeeld tot 135 euro boete voorwaardelijk. De man wilde 28 oktober vorig jaar een ruzie tussen kinderen beslechten door verhaal te halen bij de ouders. Daarbij ging hij net een stapje te ver door hun woning binnen te dringen. De politierechter vond het niet de juiste manier om dergelijke problemen op te lossen De verdachte meende dat hij toch wel iets had bereikt. „De kinderen groeten mij nu vriendelijk. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Serviceclub La- dies Circle Schouwen-Duive land brengt binnenkort een cd uit met de titel Liefs uit Zeeland. De opbrengst van de cd - en die van een zaterdag 19 april te houden rommelmarkt - is bestemd voor de Stichting Thu- redriht. Deze stichting biedt gezinnen met kinderen waarbij een kwaadaardige aandoening is geconstateerd, een vakantie aan in speciaal voor dat doel ge bouwde bungalows. Thuredriht beschikt momenteel over twee bungalows aan de Rampweg bij Renesse. Deze zijn bijzonder populair. Zo populair dat de vraag inmiddels een stuk groter is dan het aanbod. Thure driht is daarom al geruime tijd bezig geld bij elkaar te sprokke len voor de bouw van een derde bungalow. De Ladies Circle wil daar graag haar steentje aan bijdragen. De serviceclub heeft meerdere ijzers in het vuur liggen. Zater dag 19 april houdt de Ladies Circle onder de Beuse in het cen trum van Zierikzee een rommel markt. Daarnaast wordt al geruime tijd gewerkt aan de op names voor een cd die - met een verwijding naar de Blof-hit Liefs ui,t Londen - de titel 'Liefs uit Zeeland' heeft meegekregen. De leden van Blof tekenen geza menlijk voor het voorwoord op het cd-hoesje van 'Liefs uit Zee land.' Op de CD worden beroemde hits uit de zeventiger jaren - onder meer nummers van Stevie Won der en James Brown - door een band geformeerd rond de Zeeuwse zangeres Marjon van Iwaarden en streekgenoot saxo fonist Franklin Schieman van een eigentijds jasje voorzien. De Ladies Circle omschrijft de cd als 'een verzamelwerk voor een breed publiek.' Voorlopig wordt uitgegaan van een eerste persing van vijfdui zend stuks. Die verkopen lijkt bestuurslid Elza Verwest van de Ladies Circle geen enkel pro bleem. Er is al op ruim driedui zend exemplaren van de nog te verschijnen cd vooringete kend. De cd wordt te koop aangebo den voor de somma van 15 euro. De opbrengst komt geheel ten goede aan Thuredriht. Bestellen kan bij Elza Verwest (0111- 643058) of Merel Winters (0111- 413911) Advertentie Commissie Samenleving dinsdag 8 april 2003 (19.30 uur) Stad huisplein 20. Te behandelen punten: 1Raadsvoorstel Breedtesportaanvraag VWS. 2. Raadsvoorstel vervroegde aanschaf gebouwen beheerplan. 3. Raadsvoorstel Overeenkomsten Stadsgewestelijik Zwembad Vastgoed B.V. 4. Beantwoording raadsvragen inzake behoeftepeiling sportaccom modaties. Commissie Grondgebied woensdag 9 april 2003 (19.30 uur). Theo van Doesburgcentrum, Brouwenaarstraat 2. Te behandelen punt: Raadsvoorstel planschadeverzoeken bestemmingsplan Lammeren- burg (WKK).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 29