watersnoodrally voor Kameroen Gekantelde truck zorgt voor file Astma Fonds 6 www.pzc.nl/recepten PERSIA j Rechtsbuiten of buitenbeentje? (cbfI giro 55 2000 if nederlandse stichting voor het Vlaamse schepen Termont ziet liefst één havenschap voor hele Kanaalzone Burgemeesters in Omega-zalmolie capsules helpen u van binnen en buiten jong en gezond te houden ~~0m9ê@ VOOR HEM EN HAAR NSGK. Elk kind speelt mee. dinsdag 8 april 2003 Passie- en paaszangavond Papieren tijgers Cordaid Kernbezoek Scharendijke Concert fanfarekorps Geef lucht, geef leven www.astmafonds.nl Omega Combi®: goed nieuws voor uw vaten en huid Goes: 2,- KORTING Drogisterij De Rode Pilaren, Lombardstraat 6 Kruiningen: van voor 14,95 Drogisterij de Esculaap, Hoofdstraat 69 KirSten heeft kwkemie, v^a^r 2e js vïölykef dan ik. W:, c M Moderne tapijten Traditionele tapijten 1 Sfeervolle glas collectie .4® -A THIJS AL 50 JAAR IS DIT EEN PAAP Haven Gent kij kt over de grens door Wout Bareman ZELZATE - De toekomst van de haven van Gent ligt over de grens, in de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone. Havenschepen D. Termont van Gent liet daar gisteren geen twijfel over be staan. Als het Kluizendokpro ject op de westelijke oever van het Kanaal Gent-Terneuzen over een jaar of tien is ingevuld, rest Gent nauwelijks nog ruimte voor verdere uitbreiding. Die moet dan worden gezocht op de Axelse Vlakte en in de Autriche- polder, vlak over de grens. Daarom hecht de haven van Gent erg veel waarde aan het protocol tussen het Gents Ha venbedrijf en Zeeland Seaports, waarin een nauwe samenwer king tussen de Zeeuwse havens en Gent wordt bezegeld. Gister middag werd dat akkoord on dertekend door schepen Ter mont en havenschapsvoorzitter D. Bruinooge. Dat gebeurde op het stadsjacht Jacob van Arte- velde van Gent, dat voor de ge legenheid was afgemeerd op de grens van Sas van Gent en Zei- zate. De twee zetten hun hand tekening onder het goedkeu rend oog van de initiator van de DREISCHOR - De ZOA werk groep Schouwen-Duiveland houdt zaterdag in de Ned. Her vormde Kerk in Dreischor een passie- en paaszangavond. Thema van de bijeenkomst is 'Honger in Ethiopië'. Predikant J. Joppe uit Sirjansland houdt een meditatie. Verdere mede werking verlenen het kinder koor Jedaja uit Nieuwerkerk en het Christelijk Gemengd Eilan denkoor, beide koren staan on der leiding van dirigent Peter Wildeman. De koren worden be geleid door organist Martin Westrate. Ten behoeve van hon gerend Ethiopië wordt een col lecte gehouden. De zangavond begint om 19.30 uur. grensoverschrijdende samen werking, burgemeester R. Bar- bé van Terneuzen. De Zeeuwse havens en die van Gent willen de komende jaren serieus werk maken van de sa menwerking. Ze trekken er jaarlijks 100.000 euro voor uit, gaan samen op de promotionele toer en stellen daarvoor ook elk een mannetje beschikbaar. „Het moet niet zo zijn dat wij el kaar op de hielen lopen in Rio de Janeiro of Sao Paulo bij pogin gen om een klant te werven. Dat is zonde van het geld; dat kan anders", meent schepen Ter mont, die best bereid is bedrij ven die zich willen vestigen in de grensstreek, door te verwijzen naar de 'buren'. Een jaar of acht geleden vielen de havens elkaar ook al in de ar men, toen nog met Antwerpen als partner. Dat leverde weinig of niets op. En dus proberen Zeeland Seaports en Gent het nu opnieuw. Volgens Termont met meer kans van slagen. „Er is geen enkel akkoord in Noord- West-Europa dat zo ver gaat als de overeenkomst die wij nu slui ten. Dit is echt uniek; nooit ver toond, zelfs niet onder de Vlaamse havens. Eigenlijk wil den wij verder gaan en één havenschap voor de hele Ka naalzone oprichten. Dat bleek wettelijk onmogelijk. Nu wij hier dit akkoord hebben onder tekend, wil ik een stapje verder gaan en het Vlaams parlement ervan overtuigen dat een derge lijk samenwerkingsverband perspectief biedt. In het Europa van morgen moet dit haalbaar zijn." Termont vindt dat het havende creet tussen de Vlaamse havens (Antwerpen, Gent, Zeebrugge en Oostende) moet worden aan gepast om een verdergaande sa menwerking over de grens heen mogelijk te maken. Termont was duidelijk over de akkoor den, die in het verleden werden ondertekend. „Ze werden voor namelijk gezien als papieren tij gers. Denk maar aan de samen werking tussen Zeebrugge en Antwerpen; dat werd ook niks." door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Onder het motto 'Asfalt voor Kameroen' meet burgemeester J. Asselbergs van Schouwen-Duiveland zondag sportief zijn krachten met zijn collega-burgemeester R. Scheeres van Schiedam. De burgervaders doen mee aan de 'watersnoodrally', een door Rotary Schiedam De Veste op poten gezette actie. Doel is het inzamelen van geld voor de aan leg van een asfaltweg naar een ziekenhuis in Kameroen. Eén van de leden van de Rotary- club, H. Wouters, werkte vier jaar in Kameroen als ontwikke lingsarts. Toen hij daar onlangs weer eens een kijkje ging nemen om te zien hoe het ging met de medische vorderingen in het missieziekenhuis van Shishone, zag hij dat er nog steeds een er barmelijk slechte, hobbelige weg naar het ziekenhuis liep. Op dat moment realiseerde hij zich dat Nederland wel in staat bleek na de watersnoodramp van 1953 met bijna onbeperkte middelen het rampgebied weer op te bouwen en via de miljar den kostende Deltawerken te beveiligen terwijl elders op de wereld - vijftig jaar later - nog niet eens geld is voor een simpe le asfaltweg. Dat bracht mede- Rotarylid H. van Dalen op het idee van een herdenkingsrally voor het goede doel. Samen met automobielonder nemers G. Kalfsbeek - autori teit op het gebied van histori sche autorally's - werkt Van Da len het idee verder uit. De equi pes betalen 100 euro om mee te mogen doen. Zeeuwse en Zuid- Hollandse Rotary-clubs kopen meters asfalt a raison van 50 eu ro per meter. Verschillende relaties en steun fondsen zorgen voor aanvullen de sponsoring en dat leidt alles bij elkaar naar verwachting tot een opbrengst 22.000 a 28.000 euro. Het Cordaid Service Fonds heeft zich bereid ver klaard de opbrengst te verdub belen. De Rotaryclub Schiedam De Veste gaat er daarom vat. dat het streefbedrag van 40.(1 euro - nodig voor asfalteit] van de weg - ruimschoots 3 haald wordt. 1 De kaartleesrit gaat zondagJ' 8.30 uur van start in Schiet en voert over Goeree-Overflii kee en Schouwen-Duivelar 'i langs plaatsen en monumentsi die samenhangen met de 1 tersnoodramp van 1953. Aanè wedstrijd doen in totaal zest; equipes mee. Burgemeester k selbergs rijdt als navigator nu in een MG TD uit 1953. Scheet doet aan de rally mee in zijne; gen 2cv uit hetzelfde jaar. 0 rallyrijders worden omstreek 17.00 uur weer verwacht Schiedam. SCHARENDIJKE - Het dage lijks gemeentebestuur brei; dinsdag 15 april een kernbezoei aan Scharendijke. Bewoners kunnen op eenvn genformulier dat zij in de k hebben gekregen onderwerpt invullen die zij graag toegelicl willen zien door het college® B en W. De bijeenkomst woii gehouden in dorpshuis De Pu: meet en begint om 19.30 uur. BROUWERSHAVEN - Fanli rekorps Oud-Vossemeerse Mi ziekvereniging (OVM) is zats dagavond te gast bij Brasshai Apollo in Brouwershaven. Beide muziekkorpsen tredeni; die avond op in het Tonner» gazijn. OVM is in 1925 opgerit! door enkele fanatieke muzit! liefhebbers. Op dit momenth staat de vereniging uit tank drumband en drie majorette korpsen. OVM telt ruim h«: derd leden. Hetconcert beg om 19.30 uur. Ook in de haven van Gent wer den de afgelopen maanden vraagtekens geplaatst bij het nut van een intensieve samen werking met de Zeeuwse ha vens. Termont: „Maar gelukkig was de reactie van het gros van de werkgevers positief. En laten we wel zijn: Vlissingen is de laatste jaren natuurlijk dé win naar in het Westerscheldebek- ken. En daarom moeten we niet alleen samenwerking zoeken met Terneuzen, maar ook met Vlissingen. Als de Westerschel- de Container Terminal in be drijf komt, zal dat ons bij de short-sea-activiteiten en de overslag voor de binnenvaart ook de nodige winst opleveren." TERNEUZEN - Een gekantelde tankauto met aanhangwagen heeft gistermiddag voor verkeersoverlast gezorgd in de omge ving van de Zeeuws-Vlaamse uitrit van de Westerscheldetunnel. Het eenzijdig verkeersongeluk deed zich voor rond half drie. De vrachtwagencombi natie reed uit de tunnel in de richting van het Terneuzense sluizencomplex en is waar schijnlijk in een bocht in de berm terecht ge komen, en vervolgens op zijn kant gegaan. De tankauto was gevuld met het onschade lijke foranol, maar verloor geen lading. Wel stroomden vele honderden liters dieselolie de weg op. De brandweer was urenlang be zig om de olie te verwijderen. De weg vanaf de tunnel in de richting van Terneuzen werd afgezet. Dat leidde tot file vorming voor het verkeer dat vanuit Zuid- Beveland naar Zeeuws-Vlaanderen reed. De lading van de vrachtwagencombinatie moest eerst worden overgepompt in een an dere vrachtwagen, waarna het vehikel kon worden recht getakeld. De weg- afzetting duurde tot gisteravond. foto Peter Nicolai Onzeker V i Omega Combi® is een uitgebreide vetzuurcapsule. De capsules bevatten naast visolie namelijk ook teunisbloemolie, olijfolie, lijnzaad olie, zonnebloemolie en natuurlijke vitamine E. Omega Combiis dan ook een bijzondere formule met een goede invloed op belangrij ke functies van uw lichaam. Het is goed voor de vaten en het geheugen. Bovendien houdt het spieren en gewrichten soepel en onder steunt bet herstellend vermogen van de huid. Omega Combi'' bevat een breed complex van belangrijke vetzuren, zoals gamma-linol- eenzuur en poly-meervoudige vetzuren, voor het behoud van een goede gezondheid en een jong uiterlijk. Onverzadigde vetten worden ook wel goede vetten genoemd. Deze zogenaamde omega 3, 6 en 9 vetzuren zijn vooral te vinden in vette vissoorten en plantaardige oliën. Omega Combi® capsules bevatten een breed scala aan goede onverzadigde vetzuren. Zowel linoleenzuur als poly-meervoudige vetzuren zijn samengebracht in één capsule voor het behoud van uw gezondheid. Omega Combi® capsules kunnen dan ook goed wor den gebruikt als aanvulling op uw dagelijkse voeding. Deze formule bevat deze belangrij ke vetzuren in een goede verhouding. Voor het behoud van een goede gezondheid. Hoofdbestanddeel van Omega Combi® is geconcentreerde visolie op basis van zalm. Dit is een goede bron van omega 3 vetzuren. Omega 3 vetzuren houden de vaten schoon en elastisch wat goed is voor een verant woord cholesterolgehalte. De invloed van Omega Combi® capsules wordt ondersteund door de toevoeging van teunisbloemolie, olijfolie, lijnzaadolie en zonnebloemolie. SDeze plantaardige oliën zijn een goede bron van omega 6 en 9 vetzuren. Omega 6 en 9 vetzuren houden spieren en gewrichten soe pel, zijn goed voor het geheugen en de con centratie en helpen u op gewicht te blijven. Bovendien helpen deze plantaardige oliën ontspannen in stress-situaties en bieden lichamelijke en geestelijke ondersteuning in drukke en spannende perioden. Beschermt bij Ouderdomsverschijnselen. Een belangrijke toevoeging aan Omega Combi® is natuurlijke vitamine E, omdat vita mine E de invloed van de omega 3, 6 en 9 vetzuren ondersteunt. Onverzadigde vetzuren zijn namelijk goed voor het bindweefsel in de huid. Vitamine E is een antioxidant en beschermt de huid tegen veroudering. Met deze combinatie van vetzuren en vitamine E houdt u uw uiterlijk dus fris en jeugdig. Omega Combi® is een brede formule van belangrijke vetzuren. De geconcentreerde capsules bevatten naast zalmolie ook belang rijke plantaardige oliën. Een goede combina tie die u jong houdt en helpt voor het behoud van een goede gezond. Omega Combi® is een goede aanvulling op de voeding voor zowel mannen als vrou wen. De vetzuren helpen mannen bij de verlaging van het cholesterolgehalte. Dit houdt de bloedvaten schoon. Voor vrouwen bevorderen de meervoudige onverzadigde vetzuren een normale en regelmatige menstruatie en bieden steun bij overgangs verschijnselen. De meervou dig onverzadigde vetzuren dragen daarnaast bij aan een stralend en jong uiterlijk. Bovendien bevorderen omega vetzuren de smering van de gewrichten, wat helpt om soepel te blijven bewegen. Fit en jong blijven? Dan is Omega Combi® voor beiden een goede keus. Omega Combi® is o.a. verkrijgbaar bij onderstaande adressen. Bel voor meer informatie 013 - 528 49 76 of kijk op internet www.omegacombi.nl Tegen inlevering van deze bon ontvangt u op een verpakking Omega Combi met GRATIS boekje Groenendaalseweg 35 6871 CN Renkum Tel. 31-(0)317-31 77 65 Fax 31-(0)317-31 81 15 Postbank 2393646 ABN-AMRO 409547352 info@worldpartners.org www.worldpartners.org N. V Amsterdam www.nsgk.nl gehandicapte kind Matthijs en Eelco hebben een zusje. Kirsten. En Kirsten heeft leu kemie. Dat betekent pijn en verdriet. Voor Kirsten, maar ook voor Matthijs en Eelco. In de wereld van kinderen hoort geen kanker. Help ons daarom mee in onze strijd en maak uw bijdrage over op Giro 26000. www.kankerbestrijding.nl NEDERLANDSE KANKERBESTRIjDING Hot meer je aan een ander geeft, hoe rijker je wordt. Denk je eens in dal je een bijdrage hebt geleverd aan de kansen van kinderen op een normaal leven. World Partners maakt dat mogelijk door projecten te realiseren die samen met de lokale bevolking wor den opgezet. In India is dal een zijderupsenproject ter ondersteuning van de lokale kostschool. Met de winst helpen we de mensen in de regio aan de eerste levensbehoeften. We hebben uw steun hard nodig bij het opzetten van nog veel meer projecten. Er is nog zoveel te doen. En het mooie is: je krijgt er als mens ook nog wat voor terug. Dat noemen ze bij World Partners nou een win/win situatie. World Partners werkt vanuit een christelijke visie. Ze ondersteunt bedrijfsprqjecten in tweede- en derdewereldlandenmet financiële bijdragen, persoonlijke inzet en gebed van christenzakenmensen. jj Moderne tapijten worden speciaal voor ons met de hand geknoopt in o.a. Nepal en Marokko. 1 Kijk op: www.ontwerp-je-eieen-tapijt.nl j of bezoek onze winkel en I laat u adviseren. I*5 Regelmatig bezoeken wij de oriënt J om de mooiste perzen aan te kopen. Kijk op: www.persia-tapijten.nl f j voor interessante aanbiedingen. 1 Fortuinstraat 3 Bergen op Zoom Tel.: 0164-243509 if Aanbieding geldt zolang de voorraad strekt n Rubriek voor gelukwens -1| ter gelegenheid van geboorte, verloving, huwelijk, jubileum, examen, Ook voor mededelingen over huisdieren^ Alleen voor particulieren. De teksten en eventueel beeldmateriaal dienen twee dagen vóór plaatsing (zaterdag vóór woensdag) uiterlijk 16.00 uur in het bezit te zijn van de advertentie-afdeling te Vlissingen. Tarief: prijs per millimeter over I kolom: 0.54 Een regel met een grote letter is verplicht. Foto of tekening: maximaal 40 mm hoog, over I of 2 kolom. I 't Is wel even slikken Gefeliciteerd. Kinderen en kleinkindere Sticbting World Partners ziet Abraham in d'n Blikken. Wilt u zich als World Partner inzetten voor duurzaam partnership met ondernemers? Of wilt u graag meer informatie? Neem dan contact op met World Partners (0317) 31 77 65.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 26