9 Klachtenlijn geopend Gedichten en verhalen over de Ramp maand, na maand na maand... Goes is bezorgd over dalend aantal seniorenwoningen Straatorkest Olé Goes stopt ermee Connexxion zet meer bussen in door tunnel comfort» Oude bekende Enquête moet behoefte aan servicepunten in kaart brengen zeeuwse almanak BEVELANDEN/THOLEN dinsdag 8 april 2003 Vragen HOEKMAN^# Auto's open bij garage Bij Orange kun je het beltegoed dat je over hebt onbeperkt meenemen naar de volgende maand. En naar de maanden daarna en daarna...Want je beltegoed is gewoon van jou. the future's bright, the future's Orange Www.orange.nl Honda terug naar haven Gent Splijtstof Kernenergiecentrale Borssele op transport J HnnrRon Magnée ROTTERDAM - Connexxion raat meer bussen inzetten op l,et traject van Sas van Gent naar Goes door de Wester- scheldetunnel. Hiermee hoopt de busmaatschappij tegemoet te komen aan de grote hoeveel heid passagiers op het traject. Een woordvoerder van Con nexxion sluit verdere aanpas singen van dienstregeling niet uit. Het busbedrijf zet meer mate- rieel in op lijn 20, die rijdt van Sas van Gent naar Goes. Maandagochtend rijden extra bussen naar deBevelanden. Op woensdag- en vrijdagmiddag zet Connexxion extra bussen in richting Zeeuws-Vlaande- ren. De reden is dat meer stu denten en scholieren gebruik maken van de verbinding dan oorspronkelijk is berekend. Bovendien nemen veel passa giers de verbinding om verder te reizen richting Rotterdam. Op de lijn 31 van Kamperland naar Colijnsplaat rijdt er voortaan een extra bus om half acht 's ochtends. Ook op Wal cheren is de dienstregeling aangepast. Op de lijn 57 van Vlissingen via Oost-Souburg naar Middelburg rijden meer grote bussen. Volgens een woordvoerder van Connex xion wordt op ongeveer vijftig procent van de ritten een grote bus ingezet. Ook in het week end rijdt de maatschappij va ker met grote wagens, omdat de bussen vooral op zaterdag en zondag beperkt rijden en goed bezet zijn. Op lijn 56 zijn er inmiddels twee extra haltes bij gekomen op de Paul Kru- gerstraat en de Koudekerkse- weg. Volgens woordvoerder D. Bakker moeten alle wijzigin gen in de busregeling deze week rond zijn. Daar blijft het overigens niet bij. Waarschijn lijk wordt de dienstregeling andermaal gewijzigd. Connex xion heeft zich verkeken op de drukte aan de Terneuzense kant van de Westerscheldetun- nel. ,,De rijtijden blijken op be paalde momenten langer dan voorzien vanwege het aanbod van het autoverkeer. We willen daarom ook kijken naar de overstaptijden." Bakker bena drukt dat er geen extra bussen worden ingezet, maar dat er hooguit in de dienstregeling wordt geschoven. Wanneer eventuele wijzigingen ingaan, kan hij niet zeggen. „Dat kan over vier weken zijn, maar dat kan ook na de zomer zijn." Noord-Beveland peilt leefbaarheid HnnrRolf Bosboom WISSENKERKE - Noord-Be veland voert een grootschalig onderzoek uit naar de leefbaar heid in de gemeente. In totaal worden 680 formulieren ver spreid. De enquête moet duide lijk maken in hoeverre er be hoefte is aan de vorming van servicepunten. Op het platteland verdwijnen steeds meer voorzieningen, zo- ais postkantoren, bankfilialen en supermarkten. Een mogelij ke oplossing daarvoor is de vor ming van servicepunten. Daar worden voorzieningen, com mercieel of niet-commercieel, gebundeld. De uitbater van een supermarkt kan zijn zaak bij voorbeeld combineren met een postagentschap. Inhetnoorden van het land heb- servicepunten hun nut al bewezen. Toenmalig gedepu teerde G. van Z wieten lanceerde vorig jaar het idee om er ook in Advertentie Zeeland ervaring mee op te doen. Behalve Noord-Beveland meldde de gemeente Schou- wen-Duiveland zich aan om als proefproject te fungeren. De dienstverleners op Noord- Beveland hebben al bij elkaar gezeten om te bespreken welke mogelijkheden er zijn voor ser vicepunten. Zij kwamen echter tot de slotsom dat dat pas kan worden bepaald als duidelijk is welke wensen de bevolking heeft. De huidige enquête dient daar duidelijkheid over te scheppen. Er worden 680 formulieren ver spreid, op een bevolking van ruim 7000 mensen. Om ervoor te zorgen dat de respons zo groot mogelijk is, heeft de gemeente Noord-Beveland de hulp van de dorpsraden en -verenigingen ingeroepen. Die bezorgen de en quêtes op de adressen en halen ze later weer op. De onder vraagden kunnen ook gebruik maken van een retourenvelop. De ingevulde formulieren moe ten eind volgende week bij de gemeente binnen zijn. In de enquête wordt onder meer een oordeel gevraagd over het wonen op het eiland, de ver keersveiligheid in de gemeente en het gevoel van veiligheid op straat en thuis. Ook wordt geïn ventariseerd in hoeverre er ge bruik wordt gemaakt van het openbaar vervoer. De Noord-Bevelanders kunnen verder aangeven welke voorzie ningen zij onmisbaar achten in de gemeente of in hun eigen kern en of ze er geld voor over hebben om te voorkomen dat die verdwijnen. Daarnaast wordt geïnformeerd of er be hoefte is aan diensten zoals schoonmaakwerk, strijken, HWOFTTH# AORLO CLASS SEATING Art» goedgekeurd Betaalbaar Vraag proefplaatsing Noofdzandstraat 6, Yerseke, (0113) 57 29 07 POORTVLIET - Tussen zondagmiddag drie uur en maandagochtend kwart voor acht hebben onbe kenden geprobeerd auto's te stelen van het terrein van een garagebedrijf in Poortvliet. Vijf auto's werden open gebroken. Het totale schadebedrag is nog on bekend. Supermarkt Attent in Wissenkerke adverteert met 'Het gemak in de buurt'; één van de dingen waar het bij leefbaarheid om gaat. foto Dirk-Jan Gjeltema MIDDELBURG - De SP Mid delburg opent een klachtenlijn over het openbaar vervoer in Zeeland. Voorlopig is de lijn da- ïelijks tussen 13.00 en 17.00 uur bereikbaar. Alle klachten wor sen gebundeld in een zwart boek. Dat wordt vervolgens aangeboden aan de verkeers wethouders van de betreffende gemeenten. Er zijn twee nummers: 0118- 637216 en 0118-611092. Vol gens de SP regent het sinds de invoering van de nieuwe bus dienstregeling klachten. door Patrick de Block WISSENKERKE - Wethouder C. Schippers van de gemeente Noord-Beveland heeft gisteren op openbare basisschool De Vliete in Wissenkerke het eerste exemplaar van een ge- Advertentie dichtenbundel uitgereikt. De gedichten uit het boekwerk, dat de naam Gedichten en verhalen over de ramp draagt, zijn ge schreven door de leerlingen van alle basisscholen op Noord-Be veland. In het documentatiecentrum van de school is het een drukte van belang. Alle leerlingen van groep zes, zeven en acht zijn aanwezig om te zien hoe Kim Si liacus het eerste boekje in ont vangst neemt. Daarna leest zij haar gedicht voor en neemt het applaus van haar schoolgeno- ten in ontvangst. Het boekje is ontstaan na de herdenking van de watersnood ramp in februari van dit jaar. Alle zeven scholen op Noord- Beveland hebben eraan meege werkt. „De leerlingen hebben allemaal lesstof over de waters noodramp gekregen. Aan de hand daarvan en met de verha len die ze over die periode heb ben gehoord zijn ze begin febru ari aan de slag gegaan", legt B. van Leerdam uit. Hij heeft het boekje namens de gemeente samengesteld. Daarna is eigen lijk het plan pas ontstaan om er een gedichtenbundel van te ma ken. „Ik vind dat dit boekwerk nog snel tot stand is gekomen", zegt Van Leerdam. Binnen twee maanden heeft hij de 130 anek dotes bij elkaar gevoegd en som mige voorzien van illustraties. De verhalen die in de bundel staan zijn zeer verschillend. Zo staat er een verhaal in van een leerling waarbij het lijkt alsof hijzelf de watersnoodramp heeft meegemaakt. Andere heb ben zich beperkt tot enkele pak kende regels. De gemeente heeft de kosten uiteindelijk op zich genomen. Temeer omdat het om een uniek boekje gaat, benadrukt Schip pers. „Het is in Nederland nog nooit voorgekomen dat er op de ze wijze een gedichtenbundel tot stand is gekomen." De komende dagen krijgen alle leerlingen van de basisscholen op Noord-Beveland het boekje. Eén exemplaar heeft Van Leer dam naar het watersnoodmuse um in Ouwerkerk gestuurd. „Ze wilden graag een bundel heb ben omdat dat goed in hun col lectie past", zegt hij tuinonderhoud en maaltijdver zorging. Het onderzoek bevat bovendien vragen over de hui dige voorzieningen, de bereik baarheid ervan en de invloed van het toerisme op de leefbaar heid op Noord-Beveland. Het is de bedoeling de resulta ten van het leefbaarheidsonder- zoek eind mei te presenteren aan de dorpsraden en -verenigin gen, de gemeenteraad en de dienstverleners door Rolf Bosboom GOES - De gemeente Goes maakt zich zorgen over een mo gelijke daling van het aantal se niorenwoningen bij woning bouwvereniging RWS. Volgens de corporatie zelf vergeet de ge meente echter dat er volop nieuwbouwplannen zijn die vooral bestemd zijn voor oude ren. Het gemeentebestuur heeft in een brief gereageerd op de be leidsvoornemens van RWS voor het lopende jaar. Daarin laat het college onder meer weten het ui terst merkwaardig te vinden dat het aantal seniorenwonin gen in het RWS-bestand de ko mende tijd aanzienlijk daalt, terwijl er juist steeds meer ou deren komen. H. Franken, directeur-bestuur der van RWS, zegt in een reactie dat die gegevens uitsluitend gaan over de huidige woning voorraad. Daarin neemt het aandeel seniorenwoningen in derdaad af. „Daarnaast zijn we echter volop bezig met nieuw- bouwtoevoegingen. Er wordt hard gewerkt aan plannen voor woonzorgcomplexen achter Ter Weel in Goes, bij Cederhof in Kapelle en in Wissenkerke. Ver der zijn er woningen voor de doelgroep voorzien in het Spin- ne-gebied en het plan Hof van Oranje in Goes." Per saldo moeten er daardoor voldoende seniorenwoningen blijven, hoopt Franken. De kri tiek van de gemeente verbaast hem. „Zij weet dondersgoed met welke plannen we bezig zijn." RWS werkt bovendien aan het 'opplussen' van gemid deld honderd huizen per jaar. Dat houdt in dat de woningen dusdanig worden aangepast, dat ouderen er langer kunnen blijven wonen. Het Goese college wijst in zijn brief verder op de problemen op de woningmarkt, waar de door stroming beperkt is en een koopwoning voor starters nau welijks nog haalbaar is. Het ge meentebestuur hecht daarom aan 'de verkoop van woningen tegen een redelijke prijs'. Franken zegt eveneens te moe ten constateren dat 'de woning markt' op slot zit'. Het aantal verhuizingen is 'dramatisch ge daald' en de wachtlijsten zijn inmiddels 'torenhoog'. „Onder zo'n gesternte vinden wij het niet acceptabel om woningen te verkopen en daarmee uit het huurbestand te halen. Dat lost volgens ons geen probleem op." RWS verkoopt alleen nog hui zen in buurten die flink onder handen worden genomen, zoals in delen van de Goese Polder, om daarmee een betere verhou ding tussen huur- en koophui zen te krijgen. Dat moet de 'soci ale stabiliteit' bevorderen. Binnen de woningcorporatie zijn vorig jaar nogal wat veran deringen doorgevoerd, zowel intern als op bestuurlijk niveau. De maatregelen stemmen Goes tevreden. De gemeente consta teert dat 'de nieuwe RWS-orga- nisatie er piekfijn en stevig bij staat'. GENT - Honda Europe maakt opnieuw gebruik van de haven van Gent voor de invoer van personenauto's die in de vesti ging in het Engelse Swindon worden geassembleerd. Dat maakte de bedrijfsleiding in Gent gisteren bekend. Honda verruilde in de zomer 2000 de haven van Gent voor Zeebrugge voor de verscheping van auto's uit Engeland. De Gentse haven verloor daardoor 20.000 van de 60.000 auto's die Honda jaarlijks in Gent aan voert. De invoer vanuit Japan bleef wel in Gent. Honda dacht de leveringstermijnen op het Europese vasteland te verkor ten door de trafiek vanuit Enge land via Zeebrugge te laten verlopen. door Patrick de Block GOES - Het straatorkest Olé Goes heeft na zestien jaar be sloten om de instrumenten erbij neer te leggen. De voor naamste reden om te stoppen is het teruglopende leden aantal. Een aantal leden van de mu ziekvereniging had geen zin meer in het maken van mu ziek. Daarnaast had Olé Goes te maken met vergrij zing. „In onze groep zaten drie a vier mensen van boven de zestig. Voor deze mensen werd het gewoon te zwaar om nog optredens van twee uur te geven", verklaart J. Rijn van de dweilband. Het ge beurde i steeds vaker dat de band optredens af moest zeg gen. Dahrdoor zaten de leden meer te repeteren dan dat ze optraden. Tijdens de repeti ties werd de sfeer steeds meer gespannen. De band bestond nog uit zo'n tien muzikanten. „Dat is voor de muziek die wij ma ken gewoon te weinig", zegt Rijn. „Voor sommige mensen uit de band, waaronder ik zelf, hoefde het zo niet langer meer." Advertentie EPZ gaat weer gebruikte splijtstofelementen transporteren uit de kernenergiecentrale Borssele. Als 'goede buur'willen wij u daarover graag informeren. Op 21 en 28 maart zijn er twee lege containers bij de centrale gearriveerd. Hierin zijn zeven splijtstofelementen geladen. Deze containers vertrekken nu op woensdag 9 april per spoor naar Frankrijk voor recycling. Wilt u meer weten? Kijk dan op www.epz.nl. Daar geven wij u alle informatie. U kunt er ook terecht met uw vragen. EPZ, Postbus 130,4380 AC Vlissingen, tel. (0113) 356000 Kim Siliacus, één van de leerlingen die een bijdrage leverde aan het boekje over de watersnoodramp, leest voor tijdens de presentatie in Wissenkerke. foto Dirk-Jan Gjeltema „Hee, die ken ik", dacht die Terneuzense toen ze in de su permarkt een jongeman wat luidruchtig zijn dagelijks brood in een karretje zag la den. Het joch was een stuk ouder geworden en ook wat afgeslankt. Maar verder zag hij er nog precies zo uit als toen hij een paar jaar geleden een tijdje verkering had met haar dochter. Een groet lag op haar lippen, maar op het laatste moment bedacht ze zich. De knul was haar wat al te nadrukkelijk aanwezig. „Wat te veel praatjes gekre gen", dacht ze bij zichzelf. Toen ze de boodschappen wilde afrekenen, vond ze het vrouwelijk kassa-personeel in katzwijm. Danny de Munck loopt hier te shop pen", gilden de dames in koor. De Terneuzense verliet de winkel, dankbaar dat ze haar 'Ken je me nog?' voor zich had gehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 23