PZC I Burgemeesters in watersnoodrally voor Kameroen Gekantelde truck zorgt voor file PZC KOUPEKERKE PZC Van keuken tot badkamei G. van boven www.pzc.nl/wenskaart Vlaamse schepen Termont ziet liefst één havenschap voor hele Kanaalzone h (AUTOROUTE) m Van geven word je rijk -klndtiAixH Omega-zalmolie capsules helpen u van binnen en buiten jong en gezond te houden Passie- en paaszangavond WIJ ZIJN OP ZOEK NAAR BEZORGERS (M/V) IN DOMBURG, GRIJPSKERKE, MELISKERKE WIJ ZIJN OP ZOEK NAAR BEZORGERS (M/V) IN een grote rijkdom aan varianten VOOR HEM EN HAAR w dinsdag 8 april 2003 Goedkeurend Papieren tijgers Cordaid Het bezorgen van ons dagblad is een uitdagend ochtendkarwei voor jong en oud. JEr staat een goede beloning tegenover. Het bezorgen van ons dagblad is een uitdagend ochtendkarwei voor jong en oud. Er staat een goede beloning tegenover. AL 50 JAAR IS DIT EEN PAAR l-ix, -T -T1: Omega Combi®: goed nieuws voor uw vaten en huid [I 2,- KORTING Middelburg: Drogisterij De Rode Pilaren, Lange Delft 121; Drogisterij Traa, Lange Delft 64; Vlissingen: Drogisterij De Rode Pilaren, Oude Markt 18 Haven Gent kij kt over de grens door Wout Bareman ZELZ ATE - De toekomst van de haven van Gent in de Zeeuws- Vlaamse Kanaalzone. Haven schepen D. Termont van Gent liet daar gisteren geen twijfel over bestaan. Als het Kluizen dokproject op de westelijke oe ver van het Kanaal Gent-Ter- neuzen over een jaar of tien is ingevuld, rest Gent nauwelijks ruimte voor uitbreiding. Die moet dan worden gezocht op de Axelse Vlakte en in de Autriche- polder, vlak over de grens. Daarom hecht de haven van Gent erg veel waarde aan het protocol tussen het Gents Ha venbedrijf en Zeeland Seaports, waarin een nauwe samenwer king tussen de Zeeuwse havens en Gent wordt bezegeld. Gister middag werd dat akkoord on dertekend door schepen Ter mont en havenschapsvoorzitter D. Bruinooge. Dat gebeurde op het stadsjacht Jacob van Arte- velde van Gent, dat voor de ge legenheid was afgemeerd op de grens van Sas van Gent en Zei- zate. De twee zetten hun handteke ning onder het goedkeurend oog van de initiator van de grens overschrijdende samenwer king, burgemeester R. Barbé van Terneuzen. De Zeeuwse havens en die van Gent willen de komende jaren serieus werk maken van de sa menwerking. Ze trekken er jaarlijks 100.000 euro voor uit, gaan samen op de promotionele toer en stellen daarvoor ook elk een mannetje beschikbaar. Een jaar of acht geleden vielen de havens elkaar ook al in de ar men, toen nog met Antwerpen als partner. Dat leverde weinig of niets op. En dus proberen Zeeland Seaports en Gent het nu opnieuw. Volgens Termont met meer kans van slagen. „Er is geen enkel akkoord in Noord- West-Europa dat zo ver gaat als de overeenkomst die wij nu slui ten. Dit is echt uniek; nooit ver toond, zelfs niet onder de Vlaamse havens. Eigenlijk wil den wij verder gaan en één havenschap voor de hele Ka naalzone oprichten. Dat bleek wettelijk onmogelijk. Nu wij hier dit akkoord hebben onder tekend, wil ik een stapje verder gaan en het Vlaams parlement ervan overtuigen dat een dit sa menwerkingsverband perspec tief biedt. In het Europa van morgen moet dit haalbaar zijn. Termont vindt dat het havende creet tussen de Vlaamse havens moet worden aangepast om een verdergaande samenwerking over de grens heen mogelijk te maken. Termont was duidelijk over de akkoorden, die in het verleden werden ondertekend. „Ze werden voornamelijk ge zien als papieren tijgers. Denk maar aan de samenwerking tus sen Zeebrugge en Antwerpen; dat werd ook niks." Ook in de haven van Gent wer den de afgelopen maanden vraagtekens geplaatst bij het nut van een intensieve samen werking met de Zeeuwse ha vens. Termont: „Maar gelukkig was de reactie van het gros van de werkgevers positief. En laten we wel zijn: Vlissingen is de laatste jaren natuurlijk dé win naar in het Westerscheldebek- ken. Daarom moeten we niet al leen samenwerking zoeken met Terneuzen, maar ook met Vlis singen. Als de Westerschelde Container Terminal in bedrijf komt, zal dat ons bij de short - sea-activiteiten en de overslag voor de binnenvaart ook de no dige winst opleveren", aldus Termont. TERNEUZEN - Een gekantelde tankauto met aanhangwagen heeft gistermiddag voor verkeersoverlast gezorgd in de omge ving van de Zeeuws-Vlaamse uitrit van de Westerscheldetunnel. Het eenzijdig verkeersongeluk deed zich voor rond half drie. De vrachtwagencombi natie reed uit de tunnel in de richting van het Terneuzense sluizencomplex en is waar schijnlijk in een bocht in de berm terecht ge komen, en vervolgens op zijn kant gegaan. De tankauto was gevuld met het onschade lijke foranol, maar verloor geen lading. Wel stroomden vele honderden liters dieselolie de weg op. De brandweer was urenlang be zig om de olie te verwijderen. De weg vanaf de tunnel in de richting van Terneuzen werd afgezet. Dat leidde tot file vorming voor het verkeer dat vanuit Zuid- Beveland naar Zeeuws-Vlaanderen reed. De lading van de vrachtwagencombinatie moest eerst worden overgepompt in een an dere vrachtwagen, waarna het vehikel kon worden recht getakeld. De weg- afzetting duurde tot gisteravond. foto Peter Nicolai door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Onder het motto 'Asfalt voor Kameroen' meet burgemeester J. Asselbergs van Schouwen-Duiveland zondag sportief zijn krachten met zijn collega-burgemeester R. Scheeres van Schiedam. De burgervaders doen mee aan de 'watersnoodrally', een door Rotary Schiedam De Veste op poten gezette actie. Doel is het inzamelen van geld voor de aan leg van een asfaltweg naar een ziekenhuis in Kameroen. Eén van de leden van de Rotarv- club, H. Wouters, werkte vier jaar in Kameroen als ontwikke lingsarts. Toen hij daar onlangs weer eens een kijkje ging nemen om te zien hoe het ging met de medische vorderingen in het missieziekenhuis van Shishone, zag hij dat er nog steeds een er barmelijk slechte, hobbelige weg naar het ziekenhuis liep. Op dat moment realiseerde hij zich dat Nederland wel in staat bleek na de watersnoodramp van 1953 met bijna onbeperkte middelen het rampgebied weer op te bouwen en via de miljar den kostende Deltawerken te beveiligen terwijl elders op de wereld - vijftig jaar later - nog niet eens geld is voor een simpe le asfaltweg. Dat bracht mede- Rotarylid H. van Dalen op het idee van een herdenkingsrally voor het goede doel. Samen met automobielonder nemers G. Kalfsbeek - autori teit op het gebied van histori sche autorally's - werkt Van Da len het idee verder uit. De equi pes betalen 100 euro om mee te mogen doen. Zeeuwse en Zuid- Hollandse Rotary-clubs kopen meters asfalt a raison van 50 eu ro per meter. Verschillende rela ties en steunfondsen zorgen do VL scl we no ze 1 dal no; scl dec No voor aanvullende sponsorini dat leidt alles bij eikaart? verwachting tot een opbren 22.000 a 28.000 euro. HetC daid Service Fonds heeft bereid verklaard de opbre te verdubbelen. De RotaijOT Schiedam De Veste gaat daarom vanuit dat het streef drag van 40.000 euro - voor asfaltering van de m ruimschoots gehaald wordt. De kaartleesrit gaat zondag 8.30 uur van start in Schied en voert over Goeree-Overü; kee en Schouwen-Duiveli, langs plaatsen en monumei die samenhangen met de tersnoodramp van 1953, Ai wedstrijd doen in totaal zg equipes mee. Burgemeester! selbergs rijdt als navigatorr in een MG TD uit 1953. Schee doet aan de rally mee in zijn gen 2cv uit hetzelfde jaar. rallyrijders worden omsta 17.00 uur weer verwacht Schiedam. DREISCHOR - De ZOAwti groep Schouwen-Duiveli houdt zaterdag in de Ned. 6 vormde Kerk in Dreischori passie- en paaszangavond, Thema van de bijeenkomst 'Honger in Ethiopië'. Predik; J. Joppe uit Sirjanslandta een meditatie. Verdere me; werking verlenen het kind; koor Jedaja uit Nieuwerkerk het Christelijk GemengdEili denkoor, beide koren staan der leiding van dirigent Pi Wildeman. De koren wordeil geleid door organist Westrate. Ten behoeve vank gerend Ethiopië wordt eeiu 7 lecte gehouden. De zangavr begint om 19.30 uur. VL On De Du de len hoi Ha lar Naast de ruime vergoeding zijn er diverse extra's zoals: vakantiegeld startpremie aanbrengpremie voor abonnees en bezorgers gratis regenpak gratis krant Interesse? Neem contact op met de afdeling Binnendienst Distributie, telefoon 0800-0235111 (tijdens kantooruren), of kijk op internet: www.deleukstebijbaan.nl De minimumleeftijd is 15 jaar. KRANT VOOR ZEELAND Naast de ruime vergoeding zijn er diverse extra's zoals: vakantiegeld startpremië aanbrengpremie voor abonnees en bezorgers gratis regenpak gratis krant «ft Interesse? Neem contact op met de afdeling Binnendienst Distributie, telefoon 0800-0235111 (tijdens kantooruren) of kijk op internet: www.deleukstebijbaan.nl De minimumleeftijd is 18 jaar. KRANT ZEELAND Stichting World Partners Mill Hoe meer je aan een ander geeft, hoe rijker je wordt. Denk je eens in dat je een bijdrage hebt geleverd aan de kansen van kinderen op een normaal leven. World Partners maakt dat mogelijk door projecten te realiseren die samen met de lokale bevolking wor den opgezet. In India is dat een zijderupsenproject ter ondersteuning? van de lokale kostschool. Met de winst helpen we de mensen in de regio aan de eerste levensbehoeften. We hebben uw steun hard nodig bij het opzetten van nog veel meer projecten. Er is nog zoveel te doen. En het mooie is: je krijgt er als mens ook nog wat voor terug. Dat noemen ze bij World Partners nou een win/win situatie. World Partners werkt vanuit een christelijke visie. Ze ondersteunt bedrijfsprojecteii in tweede- en derdewereldlanden, niet financiële bijdragen, persoonlijke inzet en gebed van Ichristen) zakenmensen. Wilt li zich als World Partner inzetten voort duurzaam partnership I met ondernemers Of wilt u graag meer informatief Neem dan contact op met World Partners (0317) 31 77 65. Groenendaalseweg 35 6871 CN Renkuin Tel. 31-(0)317-31 77 65 Fax 31-(0)317-31 81 15 Postbank 2393646 ABN-AMRO 409547352 info@worldpartners.org www.worldpartners.org ÊSmêSMmMiim&p 1 -V? Een keuken moet leefbaar zijn. Mooi, maar toch functioneel en praktisch. In onze showroom kunt u zien dat comfort en kwaliteit hand in hand kunnen gaan. Kom dus kijken! Sanitair, badmeubelen en accessoires met een persoonlijk tintje. Daardoor geniet u elke keer weer opnieuw. Wij helpen u graag bij het maken van de juiste keus om uw badkamer een eigen gezicht te geven. KEUKENS-SANITAIR-TEGELS-VERWARMING-BOUWBEDRIJF-ELECTRO TOTAAL INSTALLATEUR TRAMSTRAAT 1-3 (CENTRUM), KOUDEKERKE Tel.: 0118-551681 Vrijdag avond koopavond (zaterdagmiddag gesloten) VOOR KINDEREN MET MINDER KANSEN Rubriek voor gelukwens v ter gelegenheid van geboorte, verloving, huwelijk, jubileum, examen, jPenz. Ook voor mededelingen over huisdieren. Alleen voor particulieren. De teksten en eventueel beeldmateriaal dienen twee dagen vóór plaatsing (zaterdag vóór woensdag) uiterlijk 16.00 uur in het bezit te zijn van de advertentie-afdeling te Vlissingen. Tarief: prijs per millimeter over I kolom: €0.54 Een regel met een grote letter is verplicht. Foto of tekening: maximaal 40 mm hoog, over I of 2 kolom. Tv- h f; V, Gefeliciteerd. Kinderen en kleinkinderen. •I Omega Combiis een uitgebreide vetzuurcapsule. De capsules bevatten naast visolie namelijk ook teunisbloemolie, olijfolie, lijnzari olie, zonnebloemolie en natuurlijke vitamine E. Omega Combi3 is dan ook een bijzondere formule met een goede invloed op belandt ke functies van uw lichaam. Het is goed voor de vaten en het geheugen. Bovendien houdt het spieren en gewrichten soepel en onén steunt het herstellend vermogen van de huid. Omega Combibevat een breed complex van belangrijke vetzuren, zoals gamma-lid eenzuur en poly-meervoudige vetzuren, voor het behoud van een goede gezondheid en een jong uiterlijk. Onverzadigde vetten worden ook wel goede vetten genoemd. Deze zogenaamde omega 3, 6 en 9 vetzuren zijn vooral te vinden in vette vissoorten en plantaardige oliën. Omega Combi® capsules bevatten een breed scala aan goede onverzadigde vetzuren. Zowel linoleenzuur als poly-meervoudige vetzuren zijn samengebracht in één capsule voor het behoud van uw gezondheid. Omega Combi® capsules kunnen dan ook goed wor- den gebruikt als aanvulling op uw dagelijkse voeding. Deze formule bevat deze belangrij- ke vetzuren in een goede verhouding. Voor het behoud van een goede gezondheid. 0 Hoofdbestanddeel van Omega Combi® is 0 geconcentreerde visolie op basis van zalm. 0 Dit is een goede bron van omega 3 vetzuren. 0 Omega 3 vetzuren houden de vaten schoon 9 en elastisch wat goed is voor een verant- 9 woord cholesterolgehalte. De invloed van q Omega Combi® capsules wordt ondersteund door de toevoeging van teunisbloemolie, 9 olijfolie, lijnzaadolie en zonnebloemolie. ^QPeze plantaardige oliën zijn een goede bron van omega 6 en 9 vetzuren. Omega 6 en 9 vetzuren houden spieren en gewrichten soe pel, zijn goed voor het geheugen en de con centratie en helpen u op gewicht te blijven. Bovendien helpen deze plantaardige oliën ontspannen in stress-situaties en bieden lichamelijke en geestelijke ondersteuning in drukke en spannende perioden. Beschermt bij Ouderdomsverschijnselen. Een belangrijke toevoeging aan Omega Combi® is natuurlijke vitamine E, omdat vita mine E de invloed van de omega 3, 6 en 9 vetzuren ondersteunt. Onverzadigde vetzuren zijn namelijk goed voor het bindweefsel in de huid. Vitamine E is een antioxidant en beschermt de huid tegen veroudering. Met deze combinatie van vetzuren en vitamine E houdt u uw uiterlijk dus fris en jeugdig. Omega Combi® is een brede formule van belangrijke vetzuren. De geconcentreerde capsules bevatten naast zalmolie ook belang rijke plantaardige oliën. Een goede combina tie die u jong houdt en helpt voor het behoud van een goede gezond. Omega Combi® is een goede aanvulling op de voeding voor zowel mannen als vrou wen. De vetzuren helpen mannen bij de verlaging van het cholesterolgehalte. Dit houdt de bloedvaten schoon. Voor vrouwen bevorderen de meervoudige onverzadigde vetzuren een normale en regelmatige menstruatie en bieden steun bij overgangs verschijnselen. De meervou dig onverzadigde vetzuren dragen daarnaast bij aan een stralend en jong uiterlijk Bovendien bevorderen omega vetzuren de smering va» de gewrichten, wat helpt om soepel te blijven beweg®1 Fit en jong blijven? Dan is Omega Combi® voor beidt» een goede keus. m ee ta ee ne ta' Omega Combi® is o.a. verkrijgbaar bij onderstaat adressen. Bel voor meer informatie 013 - 528 49 of kijk op internet www.omegacombi.nl Tegen inlevering van deze bon ontvangt u op een verpakking Omega Combi met GRATIS boekje van i^l-6795 voor 14,95

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 12