FZC BrassBand Zeeland op naar de top Trekkermuseum in Nisse hoopt toch uit te kunnen breiden Gedichten over de Ramp SIHGER 11 Honda terug van haven Inspraak over hoven via internet Zeebrugge naar Gent Commissie pleit voor betere communicatie Lezing Nico Out Lezing afgelast Klachtenlijn openbaar vervoer Goes' straatorkest stopt ermee Straf voor slaan zwerver Open dag bij kunsteducatie en muziekschool agenda Vlissingse school houdt fancy fair w dinsdag 8 april 2003 Grote projecten Stille Week in Gasthuiskerk Redelijke termijn Geldgebrek Hoedekenskerke Uniek boekje VERGADERINGEN COMMISSIES Meer klachten over gemeente Middelburg doorAbvanderSluis MIDDELBURG - Steeds meer inwoners van Middelburg heb ben klachten over het gemeen tebestuur en ambtenaren. Bij het begin van de Klachtencom missie in 1996 kwamen er 20 klachten binnen, inmiddels is het aantal gestegen tot 37 vorig jaar. Volgens de Klachtencommissie is een directe oorzaak voor de 1 toename niet aan te wijzen. Dat blijkt uit het jaarverslag van de commissie over2002. Mensen kunnen bij de commis sie klachten indienen over amtenaren, bestuurders en ge meentelijke diensten. Het aan talklachten schommelde jaren lang tussen de twintig en de dertig. In 1999 kwamen er bij de I Klachtencommissie slechts j twaalf klachten binnen. De dienst Stadsbeheer kreeg de meeste klachten. Van de vijftien ingediende klachten hadden er tien betrekking op parkeerbe heer. Mensen klaagden met na me over het optreden of het te woord staan door een parkeer- controleur. Drie van de klachten leidden tot behandeling door de commissie. Tweemaal werd de klager in het gelijk gesteld. De commissie kwam tot de conclu sie dat de indruk heeft kunnen ontstaan dat 'er op een minzame en denigrerende wijze' werd ge communiceerd. gens de Klachtencommissie is de toename mogelijk toe te schrijven aan het feit dat het werk van de commissie beken der wordt. Een ander aspect is het feit dat de gemeente bezig is metdiverse grote projecten inde stad. Die bedrijvigheid kan soms tot overlast leiden, wat weer klachten tot gevolg heeft. „Uit het feit dat er meer klach ten worden ingediend, kan ove- rigensniet direct geconcludeerd GBIJPSKERKE - Nico Out houdt vandaag een lezing in boerderijgalerij De Osseberg de Singelweg 11 in Grijps- te over Emiel Nolde en het Expressionisme. Aanleiding is de expositie in het Gemeentemuseum in Den Haag. De lezing begint om 2 000 uur, MIDDELBURG - De christelijk gereformeerde kerk in Middel burg houdt de laatste week voor Pasen een Stille Week. Van maandag zaterdag 19 april wordt in de Gasthuiskerk aan ie Lange Delft iedere avond om 0 uur een half uur stilge staan bij het lijden en sterven vanJezus. Op Goede Vrijdag, de lagdie in het teken staat van de herdenking van de kruisdood, pdt een bijzondere dienst ge houden. Een koor en verschil de gemeenteleden zullen tijdens deze dienst hun mede werking verlenen. Op eerste Paasdag beginnen de diensten 9.30 en 16.30 uur. REDACTIE WALCHEREN Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen iel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 Email: redwalch@pzc.nl Abvan der Sluis (chef) Nadia Berkelder Rdith Ramakers Miriam van den Broek FlonMagnée centrale redactie oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingën Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 mai': redactie@pzc.nl 'NTERNET \AAA/UI jyww.pzc.nl mail: web@pzc.nl worden dat er sprake is van een slechtere dienstverlening", schrijft de commissie. Veel klachten worden al in het begin opgelost door bemidde lend optreden van de Klachten coördinator. Daaruit blijkt dat nogal wat klachten op miscom municatie berusten en soms door een gesprek eenvoudig kunnen worden opgelost. De commissie pleit ervoor om de communicatie met inwoners niet te beperken tot een puur schriftelijke afdoening. „Een mondelinge reactie is in het al gemeen meer verhelderend en zal minder snel tot misverstan den aanleiding geven." De Klachtencommissie blijft- evenals vorig jaar - hameren op blijvend aandacht geven aan communicatie tussen ambtena ren en Middelburgers door bij voorbeeld periodieke trainin gen in conflictbeheersing voor parkeercontroleurs. Uit de verschillende klachten komt naar voren dat beant woording van brieven van bur gers soms lang op zich laat wachten. De commissie beveelt aan om daaraan aandacht te be steden binnen het ambtelijk ap paraat. Als een brief om welke reden dan ook niet binnen een redelijke termijn kan worden beantwoord, moet de gemeente de briefschrijver daarvan op de hoogte brengen om irritaties te voorkomen. Een telefoontje kan in dat soort gevallen uitkomst geven. Ook kunnen klachten worden voorkomen door in de gemeentelijke rubriek in De Faam aandacht te besteden aan procedures over onderwerpen waar de gemeente veel brieven over krijgt, zoals belastingen. door Kris Naudts GENT - Honda Europe maakt opnieuw gebruik van de haven van Gent voor de invoer van personenauto's die in de vestiging in het Engelse Swindon worden geassembleerd. Dat maakte de bedrijfs leiding in Gent gisteren bekend. Honda verruilde in de zomer 2 0 00 de haven van Gent voor Zeebrug ge voor de verscheping van auto's uit Engeland. De Gentse haven verloor daardoor 20.000 van de 60.000 auto's die Honda jaarlijks in Gent aanvoert. De invoer vanuit Japan bleef wel in Gent. Honda dacht de leveringstermijnen op het Europese vasteland te verkorten door de trafiek vanuit Engeland via Zeebrugge te laten verlopen. Zeebrugge investeerde in een centrum waar auto's onder meer van de beschermende waslaag worden ontdaan en een aantal onderde len, zoals spiegels, worden gemonteerd. Havenschepen DTermont is verheugd dat het bedrij f opnieuw voor Gent kiest. De voertuigen worden rechtstreeks naar het Honda-dis- tributiecentrum in Gent verscheept. De ladingen hoeven dan niet meer over de weg van Zeebrugge naar Gent. Volgens de Hondadirectie betreft het een strategische beslissing om Gent als centraal voorraadpunt te gebruiken. „Daarbij kiezen scheepslijnen weer voor Gent", zegt woordvoerder N. Denecker. „Andere autoconstructeurs maken eveneens gebruik van deze lij nen. De frequentie is verbeterd. Nu zijn er twee scheepvaartlijnen op Gent voor autotrafiek, voorheen slechts een." Volgens Denecker ontvangt Gent per jaar 25.000 tot 30.000 auto's extra. Onder leiding van dirigent Tiny van de Werve repeteert de brassband. door Anita Janse VLISSINGEN - Het is verder nog stil in de straat, maar vanuit het verenigings gebouw van Brassband Zeeland klinkt luid trompetgeschal. Hier worden de koperblazers klaargestoomd voor het jaarlijkse topconcours van de Neder landse muziekverenigingen in Arnhem. „We zijn heel ambitieus en dat blijft niet onopgemerkt", aldus voorzitter Jaap Everwijn. De Brassband, bestaande uit koperbla zers en slagwerk, werd drie jaar gele den opgericht. „Wij hebben onszelf ten doel gesteld om muziek te maken op het hoogst mogelijke nationale niveau", vertelt Everwijn. „We geven Zeeuwse musici de gelegenheid om in een top- band te spelen. Zo willen we voorko men dat het muzikale talent uit de pro vincie weg gaat." Inmiddels gaat de Brassband met grote stappen voorwaarts. De band promo veerde vorig jaar van de ere- naar de vaandelafdeling. Dat resulteerde in een uitnodiging van de Koninklijke Neder landse Federatie van Muziekverenigin gen om dit j aar mee te doen aan het top concours op 24 mei in Arnhem. Daar kan de band in aanmerking komen voor het Nederlands kampioenschap in de middenklasse. De Brassband brengt veel uren door in de oefenzaal, want de leden willen een onuitwisbare indruk maken in de na tionale muziekwereld. Hoewel de bandleden gemotiveerd zijn, worden de toekomstdromen verstoord door geldgebrek. De band ontving de eerste jaren een startsubsidie van de provincie. Nu dat geld is weggevallen zitten de bestuursleden met de handen in het haar. Je hoort wat uit een stel noten kan ont staan als er goed wordt samenge werkt", zegt dirigent Tiny van de Wer ve, doelend op de muziek uit het foto Ruben Oreel naastgelegen zaaltje. „Het zou dood zonde zijn als dit initiatief door geldge brek de nek wordt omgedraaid." Om dat te voorkomen is de band een ac tie begonnen onder de naam 'Vrienden van BrassBand Zeeland'. Met deze actie hopen de leden het Zeeuwse bedrijfsleven over te halen de band voor honderd euro per jaar te sponsoren. Voorlopig gaan de activitei ten van de brassband onverminderd door. Op 17 mei neemt de band deel aan het federatieve concours in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg om vervol gens door te stomen naar de Nederland se kampioenschappen. door Rolf Bosboom NISSE - Het Trekkermuseum in Nisse en de gemeente Borsele bekijken opnieuw of het moge lijk is het museum uit te breiden op de huidige locatie. Eenvou dig zal dat niet worden, onder meer doordat de gemeente op het standpunt staat dat het mu seum de kosten van de uitbrei ding in principe zelf moet dra gen. Het Trekkermuseum zet zich in voor het behoud van historische landbouwwerktuigen. Het is gevestigd in een pand van de ge meente aan de Palmboomseweg in Nisse. Doordat de collectie in de loop der jaren flink is ge groeid, is het onderkomen in middels te klein geworden. Het gemeentebestuur zou het liefst het museum elders onder brengen. Er is vergeefs gepro beerd een locatie te vinden in Hoedekenskerke, zodat het kon aansluiten bij de stoomtreinat tracties. Ook een loods in 's-Gravenpolder bleek uitein delijk geen uitkomst te bieden. Het bestuur van het Trekkermu seum heeft daarom een plan in gediend bij de gemeente om de nog niet overdekte vloer bij het huidige pand te overkappen. Daarmee zou een uitbreiding van negentien meter worden ge realiseerd. B en W van Borsele staan daar niet afwijzend tegenover, al vinden zij de opzet wel wat te massaal. De kosten van de uit breiding zouden hoe dan ook voor rekening van het museum moeten komen. Wethouder A. van Opdorp zegt dat er nog niets besloten is. Er wordt nog met het museumbe stuur verder gepraat. Een knel punt is het bestemmingsplan, dat slechts een beperkte uitbrei ding toestaat. Ook moet reke ning worden gehouden met de belangen van de omgeving. Verder dient de financiering te worden opgelost. Uitbreiding van het pand kan bijvoorbeeld worden verrekend via hogere huur. Die moet het museum dan wel kunnen opbrengen. Een probleem is dat het geen officië le organisatie is, zodat er ook geen subsidies kunnen worden aangevraagd. Van Opdorp acht het denkbaar dat landbouwor ganisatie ZLTO en de gemeente een bijdrage leverent. Het mu seumbestuur bespreekt volgen de week de situatie, zegt voor zitter A. de Jonge. leest voor tijdens de presentatie in Wissenkerke. VLISSINGËN - De lezing over de betekenis van de haven van Vlissingen, die door stichting Culturja wordt georganiseerd, is afgelast. De lezing stond gepland voor morgenavondin het Arsenaal. De rondvaart 's middags, met het vertrekpunt de Loodsen- steiger en tijdstip 14.00 uur, is niet geschrapt. De avondlezing over de haven is verplaatst naar woensdagavond 7 mei, 20.00 uur in het Arsenaal. door Patrick de Block WISSENKERKE - Wethouder C. Schippers van de gemeente Noord-Beveland heeft gisteren op openbare basisschool De Vliete in Wissenkerke het eerste exemplaar van een gedichten bundel uitgereikt. De gedichten uit het boekwerk, dat de naam Gedichten en verhalen over de ramp draagt, zijn geschreven door de leerlingen van alle ba sisscholen op Noord-Beveland. In het documentatiecentrum van de school is het een drukte van belang. Alle leerlingen van groep zes, zeven en acht zijn aanwezig om te zien hoe Kim Si liacus het eerste boekje in ont vangst neemt. Daarna leest zij haar gedicht voor en neemt het applaus van haar schoolgeno- ten in ontvangst. Het boekje is ontstaan na de herdenking van de watersnood ramp in februari van dit jaar. Alle zeven scholen op Noord- Beveland hebben eraan meege werkt. „De leerlingen hebben allemaal lesstof over de waters noodramp gekregen. Aan de hand daarvan en met de verha len die ze over die periode heb ben gehoord zijn ze begin febru ari aan de slag gegaan", legt B. van Leerdam uit. Hij heeft het boekje namens de gemeente samengesteld. Daarna is eigen lijk het plan pas ontstaan om er een gedichtenbundel van te ma ken. „Ik vind dat dit boekwerk nog snel tot stand is gekomen", zegt Van Leerdam. Binnen twee maanden heeft hij de 130 anek dotes bij elkaar gevoegd en som mige voorzien van illustraties. De verhalen die in de bundel staan zijn zeer verschillend. Zo MIDDELBURG - Bewoners van Prinsenhove, Keurhove, Ra- denhove en Poortershove kunnen vanaf vrijdag via internet hun mening geven over de herinrichting van hun buurt. Op de website van de gemeente staan kaartjes van de hoven. Bewo ners kunnen op die kaartjes aangeven waar ze bijvoorbeeld een bankje willen. Bezoekers van de site kunnen ook op el- kaars ideeën reageren. Alle ideeën die via internet worden aangeleverd, worden besproken in kleine groepjes van bewo ners. Daarna worden de definitieve plannen gepresenteerd. Wijkbewoners die zelf geen internet hebben, kunnen daar voor terecht op dinsdagmiddag in Het Palet en op het wijkon- dersteuningspunt. Bij het wijkondersteuningspunt kunnen mensen ook tekeningen of schetsen inleveren. MIDDELBURG - De SP Middelburg opent een klachtenlijn over het openbaar vervoer in Zeeland. Voorlopig is de lijn da gelijks tussen 13.00 en 17.00 uur bereikbaar. Alle klachten worden gebundeld in een zwartboek. Dat wordt vervolgens aangeboden aan de verkeerswethouders van de betreffende gemeenten. Er zijn twee nummers: 0118-637216 en 0118- 611092. Volgens de SP regent het sinds de invoering van de nieuwe busdienstregeling klachten. GOES - Het straatorkest Olé Goes heeft na zestien succesvol le jaar besloten om de instrumenten erbij neer te leggen. De voornaamste reden om te stoppen is het teruglopende leden aantal. Een aantal leden van de muziekvereniging had geen zin meer in het maken van muziek. Daarnaast had Olé Goes te maken met vergrijzing. „In onze groep zaten drie a vier mensen van boven de zestig. Voor deze mensen werd het gewoon te zwaar om nog optredens van twee uur te geven", verklaart J. Rijn van de dweilband. Het gebeurde steeds vaker dat de band op tredens af moest zeggen. Daardoor zaten de leden meer te re peteren dan dat ze optraden. Tijdens de repetities werd de sfeer steeds meer gespannen. De band bestond nog uit zo'n tien muzikanten.,Dat is voor de muziek die wij maken gewoon te weinig", zegt Rijn. „Voor sommige mensen uit de band, waaronder ikzelf, hoefde het zo niet langer meer. MIDDELBURG - Een 29-jarige man uit Goes is gisteren in Middelburg voor mishandeling van een zwerver veroordeeld tot een voorwaardelijke boete van 165 euro. Politierechter G. Nomes hield in zijn uitspraak rekening met de omstandighe den dat het slachtoffer de verdachte al verschillende keren had lastiggevallen. „Ik heb hem nog wel eens geholpen door hem geld te geven." Die avond, 29 juni vorig jaar, was de Goe- senaar na het stappen thuisgekomen. In de hal van zijn wo ning trof hij de zwerver aan. Toen bleek dat er kleding van de waslijn was gehaald sprak hij het slachtoffer hierop aan. De situatie escaleerde, waarbij er aan weerszijden klappen vie len. Volgens de verdachte had hij de eerste klap geïncasseerd. Hij zou hebben gereageerd door terug te slaan. Officier van justitie J. Groen achtte mishandeling bewezen en eiste voor het uitdelen van de droge klap 165 euro boete. „Er was bij u sprake van irritatie, maar u zult bij uzelf ten rade moeten gaan wat wel of niet kan." De politierechter stelde eveneens vast dat de Goesenaar zich niet had kunnen beheersen..Aan spreken mag, maar niet slaan. Hoe hinderlijk het slachtoffer ook is." Hij legde de boete voorwaardelijk op. VLISSINGËN - Het Centrum voor Kunsteducatie en de Mu ziekschool in het Theo van Doesburgcentrum aan de Brou- wenaarstraat in Vlissingen hou den zaterdag 12 april een open morgen. Beide instellingen to nen dan hun cursusaanbod. Het Centrum voor Kunsteduca tie heeft jaarlijks een uitgebreid aantal cursussen op het gebied van tekenen/schilderen, boetse ren, keramiek, beeldhouwen, fotografie, digitale beeldbewer king, literatuur, edelsmeden, kunstbeschouwing, ballet en yoga. Tijdens de open morgen worden werken van cursisten tentoon gesteld en geven docenten en cursisten tekst en uitleg. De Muziekschool presenteert het hele scala aan activiteiten. Docenten en directie geven in formatie en advies over de mo gelijkheden van de school. De open morgen begint om 10 uur en duurt tot 12 uur. Op de begane grond is een expositie en demonstratie te zien van foto grafie en digitale beeldbewer king. Op de eerste verdieping worden open lessen gegeven. In de balletzaal op de eerste ver dieping zijn doorlopend demon straties van dansexpressie, voorbereiding klassiek ballet en jazz. De open lessen muziek school zijn te vinden op de eerste en tweede verdieping. STREEKACTIVITEITEN AAGTEKERKE - Verenigingsgebouw Amicitia, 14.00 uur: Koersbal en biljart; BIGGEKERKE - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal, biljart en soos voor ouderen; GRIJPSKERKE - Het Dorpshuis, 14.00 uur: Ouderensoos met scrabble, sjoelen, biljarten; MIDDELBURG - Turnhal De Zandput, Breeweg, 9.00 uur: Wandeltocht voor se nioren; VLISSINGEN - Theo van Doesburgcen trum, 14.00 uur: Ontmoetingsmiddag 50- plussersj De Oude Stad, 10,00 uur: Peu termorgen en 13,30 uur: Koersbal; In- en Uitloophuis, Van Goghlaan 241a, 9,30 - 12.00 uur: Koffie contactochtend en 14.00 uur: Sjoelclub; WESTKAPELLE - Hervormd Jeugdge- bouw, 14.00 uur: Soos voor 60-plussers en koersbal; VLISSINGEN - Basisschool De Wissel in Vlissingen houdt za terdag de jaarlijkse fancy fair aan de Kleiweg 1-3. De op brengst wordt besteed aan een door de kinderen gekozen doel. Dit jaar gaat het om manege Paardoes, een onderdeel van Arduin. Een ander deel van de opbrengst is bestemd voor aan schaf van computers voor de school zelf. Activiteiten tijdens de fancy fair zijn: springkussen, streetdance, playbackshow, rommelmarkt en Rad van For tuin. Om 13 uur is de trekking van de loterij. De fancy fair be gint om 9 uur en duurt tot 14 uur. Kim Siliacus, één van de leerlingen die een bijdrage leverde aan het boekje over de watersnoodramp, foto Dirk-Jan Gjeltema staat er een verhaal in van een leerling waarbij het lijkt alsof hijzelf de watersnoodramp heeft meegemaakt. Andere heb ben zich beperkt tot enkele pak kende regels. De gemeente heeft de kosten uiteindelijk op zich genomen. Temeer omdat het om een uniek boekje gaat, benadrukt Schip pers. „Het is in Nederland nog nooit voorgekomen dat er op de ze wijze een gedichtenbundel tot stand is gekomen." De komende dagen krijgen alle leerlingen van de basisscholen op Noord-Beveland het boekje. Eén exemplaar heeft Van Leer dam naar het watersnoodmuse um in Ouwerkerk gestuurd. „Ze wilden graag een bundel heb ben omdat dat goed in hun col lectie past", zegt hij. Advertentie Commissie Samenleving dinsdag 8 april 2003 (19.30 uur) Stad huisplein 20. Te behandelen punten: 1Raadsvoorstel Breedtesportaanvraag VWS. 2. Raadsvoorstel vervroegde aanschaf gebouwen beheerplan. 3. Raadsvoorstel Overeenkomsten Stadsgewestelijik Zwembad Vastgoed B.V. 4. Beantwoording raadsvragen inzake behoeftepeiling sportaccom modaties. Commissie Grondgebied woensdag 9 april 2003 (19.30 uur). Theo van Doesburgcentrum, Brouwenaarstraat 2. Te behandelen punt: Raadsvoorstel planschadeverzoeken bestemmingsplan Lammeren- burg (WKK).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 11