Peter Kort maakt weer veel indruk Terneuzense Boys heeft niets te vertellen tegen Arnemuiden Scheldesport veilig ondanks nederlaag mm Magere oogst korfballers 19 Axelaars gaan in slotfase onderuit tegen 's-H Arendskerke maandag 7 april 2003 Overwinningen Spui en Cadzand Lob Scheidsrechter staakt duel Hoek 2 Gelijkspel voor Terneuzen BI Dure nederlaag Terneuzen Dl Samantha Lernout zeer succesvol Titel bandstoten voor Eddy Aerts Gouden speld Van Poorten Uitgeschakeld AZVV staat voor moeilijke weken j^nrAector Doorns AXEL - AZVV ging zaterdag in Axel in een sensationele slotfase keihard onderuit tegen 's-Heer Arendskerke. Het duel in de tweede klasse E leek op een 1 -1 - gelijkspel af te gaan, maar een kwartier voor tijd sloeg Arends kerke genadeloos toe. Eerst scoorde de onnavolgbare Frank Goedegebure uit een vlijm scherpe tegenaanval (1-2) en amper vijf minuten later profi teerde Mark Nieuwpoort van een blunder in de Axelse verde diging (1-3). Invaller Jurgen de Reu strafte aan de andere kant nog wel een fout van doelman Wijbrand Boonstra af, maar de treffer kon een tweede opeen volgende thuisnederlaag niet voorkomen: 2-3. Natuurlijk had trainer Jaap VLISSINGEN - Leider Hein- kenszand kan na de magere 1-1 tegen SPS nog een moeilijk competitieslot verwachten, want concurrent DFS nadert na een 2-0-zege op Wissenkerke tot op twee punten. Cadzand en Spui boekten in de vierde klasse A een overwinning. Cadzand-Nieuwland 2-0: Voor rustliet de thuisclub teveel kan sen onbenut. Een voorzet van Angelo Martlé leverde via Jean- Pierre Vercouteren vijf minuten na de thee eindelijk de verdien de 1-0 op. Het nooit aandrin gende Nieuwland werd tien minuten voor tijd definitief ge klopt door een treffer van Ange lo Martlé. Spui-Wemeldinge 3-0: Mark Otterloo tekende in de blessure tijdvan de eerst helft voor 1-0. Halverwege de tweede helft le verde een strafschop van Alex Meyer, nadat hijzelf was ge vloerd, de 2-0 op. Wemeldinge het even later eenzelfde moge lijkheid via John Mol onbenut, waarna de wedstrijd niet meer op gang kwam. Alex Meyer maakte er in de 80e minuut nog 3-0 van. Goossen recht van spreken door te verwijzen naar de eerste helft, waarin de thuisploeg verzuimde afstand te nemen. „Als er kan sen worden gecreëerd maar niet worden benut dan gaat de tijd in het voordeel van de tegenstan der werken. Arendskerke heeft uitstekend geprofiteerd en dat is ook kwaliteit." De teleurstel ling was groot in het Axelse kamp. „We spelen goed. Ik durf zelfs te zeggen dat we in ons spel progressie maken. We laten ech ter teveel kansen liggen, hoewel het ons ook niet meezit." Vol gens Goossen mochten ook de verdedigers het verlies zich aan trekken. „We hebben twee doel punten weggegeven." De start van de thuisclub was veelbelovend. Uit de eerste aan val was de jongste AZVV-aan- winst Benny Bontinck dichtbij een doelpunt, maar zijn ge kraakte schot werd gepareerd door doelman Wijbrand Boon stra. In de vijfde minuut rea geerde Bontinck attent op een lange bal van Jacco Koekkoek. De aanvaller, die op voorspraak van ex-Hoek-speler Kurt Mi- gom na de winterstop bij de Ax else club kwam, was de Arends- kerke-verdediging te snel af en scoorde beheerst: 1-0. Daarna bleef AZW het initiatief be houden. De domper was dan ook groot toen de ploeg van trainer Jack Schipper uit een dubieuze vrije trap langszij kwam. Marco Goedegebure schoot de bal ef fectvol over de muur in de bene denhoek: 1-1. De Axelaars wa ren even aangeslagen, maar herstelden zich van de domper. Joep Frusch, Rory Curran en Jacco Koekkoek bestreken het middenveld en achterin leek de situatie onder controle. Voorin eisten Bontinck en Leon Goos sen met hun snelheid de aan dacht op. Zo strafte Bontinck bijna de gemakzucht van laatste man Richard de Jager af. De lob van de gretige spits had een be ter lot verdiend. De Bevelandse verdediging kwam telkens in de problemen zodra Goossen en Bontinck werden gelanceerd. Zo was Leon Goossen tot twee keer toe dichtbij een doelpunt, AZVV-keeper Niels Meesen brengt redding bij een aanval van 's-Heer Arendskerke. maar zijn acties strandden tel kens op doelman Boonstra. De Axelaars hadden pech toen Joep Frusch tegen de lat kopte. Het spelpeil ging de tweede helft, mede door de straffe wind die goed voetbal bemoeilijkte, om laag. Een halfuur lang werd er slordig gevoetbald. Totdat een kwartier voor tij d Frank Goede gebure de wedstrij d nieuw leven inblies. Marco Goedegebure stuurde de bal perfect in de diepte op zijn broer. De 36-jari- ge aanvaller snelde voorbij laat ste man Peter Wieland, waarna zijn schuiver AZW-doelman Niels Meesen kansloos maakte: 1-2. Vijf minuten later belandde een uittrap van doelman Boon stra diep op de helft van de thuisclub. Twee Axelaars keken toe hoe Mark Nieuwpoort hard en laag inschoot: 1-3. „Je leert bij de pupillen al dat je een bal nooit mag laten stuiten", uitte Jaap Goossen zijn kritiek. Het doelpunt van Jurgen de Reu bracht de spanning terug (2-3) en Boonstra redde nog knap op een kopbal van Koekkoek. De beste kans was daarna voor Nieuwpoort, maar zijn inzet ging langs de verkeerde kant van de paal. 's-Heer Arendsker ke vierde zijn vijfde overwin ning op rij en doet nog volop mee voor de derde periodetitel. Voor AZW staat de derby van zater dag tegen Terneuzense Boys in het teken van de degradatie. „We kunnen maar één ding doen: keihard blijven werken voor het resultaat", verzuchtte de Axelse trainer. foto Camile Schelstraete AZVV-'s-Heer Arendskerke 2-3 (1-1). 5. Benny Bontinck 1-0, 14. Marco Goedegebure 1-1, 76. Frank Goedegebure 1-2, 80. Mark Nieuw poort 1-3, 86. Jurgen de Reu 2-3. Scheidsrechter: L. Kerstens (Etten- Leur). Gele kaart: Rob Landa ('s- Heer Arendskerke). Aantal toe schouwers: 150. AZVV: Niels Meesen; Ferry van de Veefee, Peter Wieland, Gerben Steij- aert, Romano van Overmeire (75. Jurgen de Reu); Jacco Koekkoek, Rory Curran, Joep Frusch, Leon Goossen; Benny Bontinck en Veli Eryürük (67. Jaap den Doelder). HOEK - Het duel tussen Hoek 2 en De Zwerver 2 bleef zater dag beperkt tot zeventig minuten. Halverwege de tweede helft verwees scheidsrechter Eddy Goormachtig uit Nieuw en Sint Joosland, het commentaar van de Rotterdamse bezoe kers op zijn leiding beu, beide ploegen naar de kleedkamer. Hij kwam daarna ook niet meer op zijn beslissing om het duel te staken terug. Hoek-trainer Arie Dekker kon zich dat wel indenken. „De Zwerver was vanaf het begin verbaal wel heel erg nadrukke lijk aanwezig", zei Dekker, die de negentig minuten liever had volgemaakt. „We speelden aardig", zei hij. „Ik denk ook dat we op weg naar de overwinning waren." Hoek 2 leidde op het moment van staken met 2-1De thuisclub kwam al in 14e minuut op een 1-0-voorsprong door een doelpunt van Jabara en scoorde voor de rust nog eens via Johnny Kloonen. Tussen die twee treffers in was De Zwerver éénmaal succesvol ge weest. TERNEUZEN - De B-junioren van Terneuzen sloegen zater dag de aanval van O JC Rosmalen op de tweede plaats af. In de directe confrontatie met de nummer drie van de ranglijst werd het op eigen veld 2-2. Dat was een terechte eindstand, vond Terneuzen-trainer Danny van de Velde.We hebben al lebei goed gevoetbald en we hebben allebei ook kansen ge had." Terneuzen opende in de eerste helft de score door een doelpunt van Tim Bogaart, maar OJC Rosmalen bracht de stand nog voor de rust weer in evenwicht om onmiddellijk na de hervatting nog eens doel te treffen. Halverwege de tweede helft legde Timon van der Hooft de eindstand vast op 2-2. TERNEUZEN - De D-junioren van Terneuzen leden zaterdag in de strijd tegen de dreigende degradatie een kostbare neder laag tegen Oranje Wit Dl. De ploeg van trainer Eric van Britsom verloor op eigen veld met 2-1 van de hekkensluiter. „Het is nu zo goed als gebeurd", verwoordde Van Britsom na afloop zijn teleurstelling. „Qua voetbal was het ook niet goed. Té gespannen, denk ik." Ondanks dat Terneuzen door een vroege treffer van Lars de Voogd op voorsprong kwam, was Oranj e Wit in de eerste helft al de beste ploeg. Nog voor de rust werd het 1-1, nadat tot tweemaal toe het houtwerk een doel punt in de weg had gestaan. En tien minuten voor tijd werd het vonnis over Terneuzen definitief geveld toen het 1-2 werd. „We hebben daarna nog van alles geprobeerd om het tij te ke ren", zei Van Britsom. „Maar het zat er echt niet in." OOSTBURG - Samantha Lernout was bij de openings meeting van AV De Wielingen zeer succesvol bij de jeugd. De D-juniore van RKHAV pakte drie keer de winst, respectieve lijk op de 60 meter (8,94 seconden), 600 meter (1.52,53) en op het onderdeel verspringen (4,14 meter). Wesley Hemelsoet (Scheldesport) bleef niet achter bij haar. Hij stond drie keer op de hoogste trede van het podium bij de C-junioren. Dit op de 100 meter (15,46), het hoogspringen (met een nieuw pr van 1,47 meter) en met de discus (27,26 meter). Audrey de Beule (RKHAV) kwam bij het speerwerpen tot een afstand van 30 meter en 30 centimeter en daar kwam de con currentie niet aan. Marin de Feyter liet een nieuw AV Wielin- gen-clubrecord optekenen bij de A-junioren. Hij overbrugde met de discus een afstand van 38 meter en 84 centimeter. Erik Goossen liep bij de senioren op de 5000 meter van begin tot eind voor de rest uit om een tij d neer te zetten van 162 45 doorWim de Vos GRAAUW - Peter Kort was gis teren in Graauw opnieuw de enige Zeeuw die een overwin ning wist te behalen tijdens het iistrictstoemooi voor de jeugd. In de slotfase van de oudste leef tijdsgroep (categorie 7), maakte ie jonge coureur uit Yerseke weer veel indruk. Evenals een week eerder, tijdens het lande lijke jeugdtoernooi in Sluiskil, ging Kort er vandoor bij zijn op ponenten en met een solo reed hij naar de tweede achtereen volgende overwinning. Het wielercomité van Graauw kon zondag weer terugblikken op aantrekkelijke wedstrijdjes van de wielerjeugd. De keus die enkele jaren werd gemaakt om voor de jeugd te kiezen bleek ooknu weer een schot in de roos. Voorzitter Paul van Poorten van ie organisatie: „We hebben het )aarjaar gezien. De jeugd SINTJANSTEEN - Eddy Aerts «n biljartvereniging HBC/De Troubadour uit Clinge heeft de Wel in de tweede klasse band stoten van de Zeeuws-Vlaamse Biljartbond veroverd. In de fi nalepartij versloeg hij plaatsge noot Frank de Rijk met afgete kende cijfers. Toen de slotpartij onder leiding van Hans Toet bij de organise rende vereniging Den Ouden ™end begon, waren er nog twee Kanshebbers. Dat waren in V'lgorde van klassering Eddy nerts en Frank de Rijk van CBC. erts had uiteraard de beste pa- preren. Naast het feit dat hij een eJja^§erneen gemiddelde had anDeRijk) kon hij ook op meer nratchpunten bogen (tien tegen gen). Een remise volstond ste°lle^er'S °m veHig Te jHj Het het echter zo ver niet ko en en \von beurten met de J e.rs '3-64. Op de andere tafel sloeg Eddie van Goethem in 1~- j0®-611 Edward Janssen met t en pakte daardoor de in j P'aats, De kortste partij eze titelstrijd in café De J,! was voor Frank de Rijk, 7„ ,ln de vierde ronde slechts sbna Teurten nodig om tegen- ®d0rHug° Willaert kansloos U5-36) te laten zorg voor aantrekkelijke wed strijden en bovendien is er een behoorlijke belangstelling. We staan nog steeds acher de keus die we gemaakt hebben. Voor alsnog zullen we deze lijn blij ven volgen al zouden we in de toekomst graag opnieuw een landelijk jeugdtoernooi organi seren." Naast de overwinning van Peter Kort waren er nog enkele podi umplaatsen voor Zeeuwse ren- nertjes. Zo werd Sander Stiege- lis (Theo Middelkamp) fraai tweede in categorie 6 en eindig den Brian van Goethem (Zeeuws-Vlaanderen) en Alex Gresnigt (Theo Middelkamp) derde in respectievelijk catego rie 4 en 5. GRAAUW - Paul van Poorten maakt al veertig jaar deel uit van het wielercomité Graauw. Tijdens het districtstoernooi voor de jeugd gisteren in Graauw ontving Van Poorten daarvoor de gouden speld van verdienste van de KNWU. Die speld werd uitgereikt door dis trictsbestuurder Honk Pieters uit Heikant. De 41e uitgave van de plaatse lijke wielerronde werd gisteren in Graauw verreden. Bij de eer ste wedstrijd was Paul van Poorten er nog niet bijmaar één jaar later voegde de toen zeven tienjarige Van Poorten zich bij het toenmalige bestuur en sindsdien heeft hij geen wed strijd overgeslagen. Hij is in middels al vele jaren voorzitter van de organisatie. Lange tijd werd er jaarlijks een wedstrijd voor amateurs (de huidige elite renners) georganiseerd en zelfs ook het provinciale kampioen schap. „Toen kon je over de hoofden lo pen, want er was nog onvoor stelbaar veel belangstelling voor het wielrennen. Dat waren prachtige tijden", vertelde een dolgelukkige Van Poorten. Ove rigens wil hij nog van geen op houden weten. „We hebben de laatste jaren een stapje terugge daan en organiseren nu dus jaarlijks jeugdwedstrijden. Daar zijn we zeer tevreden over. We hopen daar nog mee door te gaan, want een jaarlijkse wie lerwedstrijd houdt een dorp als Graauw levendig," doorTon Koomen TERNEUZEN - Arnemuiden heeft Terneuzense Boys in de tweede klasse E van het zater dagvoetbal dieper in de proble men gebracht. Op het sportpark in Terneuzen verloor het team van trainer Henk Ottens met 1-0 en dat betekent dat Terneuzense Boys de komende weken voor lijfsbehoud moet knokken. En dat is geen prettig vooruitzicht voor de equipe van Ottens. „Ik wil absoluut niets afdoen aan de overwinning van Arne muiden", zei Ottens na afloop. „Die ploeg beschikt over meer voetballend vermogen en wij kunnen de wedstrijd niet ma ken. We dwingen geen kansen af en missen duidelijk een leider in het veld." Ottens was wel blij dat AZW en Zaamslag ook verloren. „Het is alleen jammer dat Noad'67 ge wonnen heeft, want dat bete kent ongetwijfeld dat er mini maal één Zeeuws-Vlaamse ploeg de klos wordt als het op degraderen aankomt. AZW krijgen we zaterdag op bezoek en dat wordt een zeer belangrijk duel. Dat zal ik mijn spelers niet duidelijk hoeven maken." De eerste helft was in Terneuzen niet bepaald van een hoog ni veau. Belangrijkste wapenfeit van Arnemuiden in deze slaap verwekkende vertoning was een keihard schot van Patrick Sie- reveld na acht minuten. De bal zoefde rakelings naast de paal van Terneuzense Boys-doelman Ronald Gort, die er vooral in de tweede helft voor zorgde dat de nederlaag geen grotere vormen aannam. Terneuzense Boys kwam in die eerste periode niet verder dan een aardige kopbal van Tim Louwiesse, die nipt over ging. Henk Ottens: „Het is jammer dat ik Marco Faassen al sinds het begin van de competitie moet missen. Dat was de man die voor de nodige creatieve op lossingen kon zorgen en wat be langrijker was: kon scoren. Marco is het gehele seizoen uit geschakeld door een zware lies blessure. Tim Louwiesse neemt nu zijn plaats in. Hij doet het niet onverdienstelijk, maar we missen Marco duidelijk." De tweede helft was onbetwist voor Arnemuiden. Met spelers als John Crucq, Jacky de Smit, Boys. Cor Schroevers, Leon van Bel- zen, Peter Bil en Patrick Siere veld als uitblinkers, werd een goedwillend Terneuzense Boys afgetroefd. De eerste kans na de hervatting kwam op naam van Leon van Belzen, maar hij had net geen succes met zijn kopbal. Jacky de Smit lobde de bal naast en Leon van Belzen en John Crucq dwongen Gort tot enkele wonderbaarlijke reddingen. Het langverwachte doelpunt van Arnemuiden kwam er der tien minuten voor tijd alsnog. Op aangeven van Jacky de Smit scoorde Patrick Siereveld de meer dan verdiende Arnemui- dense treffer: 0-1. Peter Bil kreeg twee minuten later een schitterende kans op 0-2 na een combinatie met de technisch sterke Jacky de Smit, maar de Arnemuidenaar faalde in de af werking. Een na rust zwaar te leurstellend Terneuzense Boys kwam in die periode niet verder dan een kans voor Mario de door Aector Dooms TERNEUZEN - De basketbal lers van Scheldesport spelen ook volgend jaar in de eerste klasse van het rayon Zuid. De Terneuzenaren verloren zater dag hun laatste thuiswedstrijd weliswaar met 102-67 van kam pioen Blauw Wit, maar de ne derlaag had verder geen gevol gen. In de Zeeuwse klasse mannen was Scheldesport 2 in de streekderby te sterk voor Voorwaarts: 77-59. Scheldesport-Blauw Wit 67- 102 (33-52): Het was geen schande dat Scheldesport tegen de ongeslagen koploper (alle achttien duels gewonnen) op al le onderdelen tekort kwam. „Blauw Wit heeft al zijn wed strijden met meer dan dertig punten verschil gewonnen. Dan vind ik dat wij het niet eens zo slecht hebben gedaan", zei spe ler/trainer Martin van Ham na afloop. In het eerste gedeelte werden de Zeeuws-Vlamingen overlopen: 35-12. Daarna herstelde Schel desport zich, zodat de schade aan de rust beperkt bleef tot een verschil van negentien punten. In de tweede helft hield de thuisclub gelijke tred, maar in de slotfase werd een tempover snelling van Blauw Wit de Ter neuzenaren te machtig. Het ver lies was vanzelfsprekend inge calculeerd. Het deed Van Ham meer deugd dat Scheldesport het primaire doel heeft gehaald: handhaving. „De laatste drie uitwedstrijden kunnen we nu vrijuit spelen." De productie van Scheldesport werd verdeeld onder Maurits van Aalst (22), Wladimir Diele- mans (17) en Bas Dieleman (13). Scheldesport 2-Voorwaarts 77- 59 (37-33): De uitslag was enig zins geflatteerd, maar wel ver diend voor Scheldesport. Bij de thuisclub lukte bijna alles, ter wijl de Axelaars aanvallend minder op dreef waren. Een tus- sensprint aan het eind van de derde periode was voor de Ter neuzenaren voldoende om een kloof van tien punten te realise ren. Een hoofdrol was hierbij weggelegd voor Martin van Ham. Het Axelse team bleek met zes spelers over een te krappe selec tie te beschikken. Een alles-of- nietspoging mislukte in de slot fase, zodat de Axelaars ver moeid het einde van de wed strijd haalden. Martin van Ham blonk bij Scheldesport uit met 25 punten. Stefan van Rooijen was goed op dreef met 16 pun ten. Bij Voorwaarts waren Ro bert d'Hont (19) en Mischa van Waesberghe (16) de topscorers. Een speler van Arnemuiden is Ayhan Atmaca gepasseerd en rukt op richting het doel van Terneuzense foto Camile Schelstraete Fouw. Het bleef bij 0-1 en daar kwam Terneuzense Boys nog goed mee weg. Terneuzense Boys-Arnemuiden 0-1 (0-0). 77. Patrick Siereveld 0-1. Scheidsrechter: W. Peynenburg (Boxtel). Aantal toeschouwers: 250. Terneuzense Boys: Ronald Gort; Ay han Atmaca (81. Ralph Zegers), Ro bert Rijnberg, Mevled Eryürük, Jor- di Goossen; Jeroen van de Broeke, Robbie Jonkman, Anrico van Hecke; Mario de Fouw, Tim Louwiesse en Ryan de Regt (71. Gert-Jan van Op- dorp). door Jan Roovers bij de rust. Bij 8-9 daarna op weg naar de aansluiting leek een 'cadeaustip' bij 8-10 cruciaal. De thuisploeg wilde zich echter niet gewonnen geven, kwam te rug naar 10-11 en had het aan aanvoerder Peter Durink te danken dat 11-11 op het wed strij dformulier kwam. In de slotminuut deed de Luctor-aan- voerder het voorkomen dat hij onderuit werd gehaald. Arbiter Hans Mesu trapte in het 'toneel stukje', en gaf een strafworp. Davy Jonker benutte die koel. Scores Luctor: Davy Jonker 4, Eric.- Jan Dellebeke 3, Evelien van den Dool en Ferry de Waele beiden 2. Nikantes-Zaamslag 8-6: Na een redelijke eerste helft en 4-4 bij rust zag Zaamslag kansen om met de volle buit te vertrekken. Het verzuimde echter om het windvoordeel na de pauze te be nutten verloor met 8-6. Scores Zaamslag: Debby Cerpen- tier, Inge van Zuidam, Sandra Ha melink, Marcel van Zuidam, Marco van Reeuwijk en Ivan de Herdt 1 TERNEUZEN - Met één punt uit drie wedstrijden was de oogst van de drie Zeeuws- Vlaamse korfbalclubs wel erg mager. Luctor sloot thuis tegen Volharding af op 11-11, BKC en Zaamslag verloren. De Voltreffers-BKC 8-5: Perso nele problemen, een paar spe lers die niet helemaal fit waren en een gebrekkige oefencam pagne noemde coach Mare Ko- lijn als oorzaken voor de neder laag. Verdedigend haalde de ploeg een voldoende, aanval lend kwam ze niet uit de verf en was het bij 6-2 kort na de rust een gelopen wedstrijd. Scores BKC: Michiel Roest 2, Ellen Hamelink, Karin Kolijn en Danny Hamelink allen 1 Luctor-Volharding 11-11: Bij 1-4 na een kwartier leek de thuisploeg rijp voor de sloop. Luctor toonde echter veer kracht en kwam terug naar 5-7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 39