PZC glastuinbouw www.pzc.nl/gastenboek 0.89 575 769 A SLAGERIJ ryijtje k Oude toppers openen atletiekbaan www.pzc.nl/banen TOPPERS COCA-COLA Gemeente sluit binnenstad halfjaar op zondagmiddag voor snelverkeer Kijkcil, ruiken r 0 giro 552000 maandag 7 april 2003 Rondleiding Schelpenmuseum CDA-kandidaat Tweede Kamer houdt toespraak voor werkgevers File Bogaert wint biljarttoernooi Kwarretje Rechtsbuiten of buitenbeentje? NSGK. Elk kind speelt mee. EXECUTIEVEILING WONING TE TERNEUZEN Epilepsie: MAANDAG T/M ZATERDAG RUNDVLEES PAKKETTEN s 25 KG. BOTERMALSE BI E FLAPPEN «r 95 OF ROSBIEF P. KG. $£>6 NU HAMBURGERS 1 KG. 1 KG GRATIS PRIJS PER KG. 9.05 SHOARMA PAKKET 6 BROODJES 1 KILO SHOARMA SAUS CHIPOLATA 1 KG. 500 GRAM GRATIS PRIJS PER KG. 8.15 Kwantumkorting: v.o.f. Mangnus, Gentsevaart 8a 4565 EV Kapellebrug - Tel. 0114-313016 gaat vaak niet meer als je r ^Reumafonds £j D3JJJ D_r PAUL WORDT ABRAHAM Centrum Hulst voor voetgangers en proeven bij door René Hoonhorst HULST - De winkelstraten in de Hulster binnenstad waren gistermiddag voor de eerste keer twee uur lang exclusief het domein van de voetgangers. De bezoekers die in het centrum rondliepen, juichten de afslui ting voor snelverkeer toe. Degenen die wat later met de auto via de zuidkant de binnen stad wilden binnenrijden, foe terden nogal eens omdat ze er pas achter kwamen dat de Sta tionsweg en de Gentse Poort af gesloten waren nadat ze een tijd in de file hadden gestaan. Poli tiek en middenstand delibere ren al jaren over verkeersmaat regelen om de binnenstad op de drukke zondagen beter toegan kelijk te maken. Uiteindelijk hakte het nieuwe college van de gemeente Hulst de knoop door: van april tot oktober is de bin nenstad op zondagmiddagen tussen half drie en half vijf afge sloten. Omwonenden en winkeliers reageerden in eerste instantie positief. Enkele weken later probeerde een deel van de ne ringdoenden het gemeentebe stuur alsnog van gedachten te doen veranderen. Burgemeester en wethouders gingen daar niet op in, ook al niet omdat er geen eensgezindheid heerst onder de middenstanders. Wethouder P. Weemaes wees er gisteren bij de 'opening van de afsluiting' nog ZAAMSLAG - De Zeeuwse Voksuniversiteit (ZVU) houdt morgeneen rondleiding inhet Schelpenmuseum in Zaamslag. Eigenaar De Zeeuw van dit mu seum vertelt de deelnemers al lerlei interessante wetenswaar digheden over de collectie. De rondleiding dinsdag duurt van 14.00 tot 15.30 uur en het muse um is te vinden op het Plein 3 in Zaamslag. Aanmelden vooraf is nodig (telefoon 0118-634800). maar eens op dat de maatregel in de eerste plaats bedoeld is voor het winkelende publiek dat op zijn gemak door de win kelstraten moet kunnen kuie ren. Bestuurslid T. Mattheeuws van Hulst Reynaertstad bevestigde nog eens dat de leden van de on dernemersvereniging sterk ver deeld zijn. „De mensen zijn heel erg enthousiast of mordicus te gen. Een gematigd oordeel is er haast niet." Met de tegenstan ders van het experiment wordt enigszins rekening gehouden. Het college zegde toe dat na en kele weken al bekeken wordt of de verkeersmaatregel werkt dan wel of er aanpassingen no dig zijn. De raad heeft boven dien geld uitgetrokken voor kinderopvang voor kooptoeris ten. Mensen die zonder kinderen de stad in willen, kunnen him kroost twee uur gratis 'stallen' bij opvangcentrum Crea Stangi. Als ze langer wegblijven beta len ze een schappelijke uurprijs TERNEUZEN - Kandidaat- Kamerlid M. van Loon-Koo- men, die weer in de Tweede Ka mer komt zo gauw een nieuw kabinet met CDA -deelname is geformeerd, praat de Zeeuws- Vlaamse werkgevers vandaag bij over 'Haagse actualiteiten'. In hotel Au Port in Philippine houdt ze vanaf 13.10 uur een in leiding over haar ervaringen als Kamerlid. Ze gaat speciaal in op de relatie Zeeuws-Vlaanderen- Den Haag met betrekking tot haar werk in het parlement. Voorafgaand aan de lezing kun nen de leden van de Kring Zeeuws-Vlaanderen van de Brabants-Zeeuwse Werkge versvereniging elkaar tijdens een lunch al enigszins bijpraten over hun eigen ervaringen. voor de opvang. „Een mooie ex tra trekker voor mensen met kinderen", vindt ook Mat theeuws. De supermarkthouder denkt dat Hulst garen kan spinnen bij de opening van de Westerschei - detunnel. Hij zag gistermiddag al mensen uit Vlissingen en denkt dat de Hulster midden stand op zondagen meer mensen uit Walcheren en West-Brabant kan lokken. De terugloop aan Belgische bezoekers zou met die nieuwe bezoekersbron opge vangen kunnen worden, hoopt Mattheeuws. De Axelaars C. van Daasdonk Oud-Nederlands kampioenen Staf Dobbelaere en de jarige Rie de Hullu-Poissonnier openen geflan keerd door enkele mini-pupillen de atletiekbaan van Oostburg. foto Peter Nicolai door Fred Rabout OOSTBURG - De twee ex-Ne derlands kampioenen, de 82 ja rige Staf Dobbelaere uit Schoondijke en 64 jarige Rie de Hullu-Poissonnier uit Oostburg zorgden zaterdag voor de spor tieve opening van de Oostburg- se kunststof atletiekaccommo- datie op sportcomplex De Eenhoorn. Eerder, in november 2002, had de Oostburgse politiek de baan al voor geopend verklaard met een estafette tussen de politieke partijen. Zaterdag deed het duo Dobbelaere/Poissonnier het dunnetjes over. Dobbelaere werd in 1938 in Am sterdam Nederlands kampioen op de 800 meter bij de A-junio- ren. Poissonnier won dezelfde titel in 1958, eveneens op de 800 meter maar dan bij de dames se nioren in Rotterdam. Begeleidt door de mini-pupillen van de at letiekvereniging De Wielingen, Myrthe de Ruysscher, Lotte Cauwels, Corrie Fieret en Mart Rijnberg, werd het 'Olympisch vuur' middels brandende fak kels door de ex-kampioenen het 'stadion' binnengedragen. Het was Rie Poissonnier tenslotte die de op de jurytrap geplaatste korf deed ontbranden. Daarmee was de baan die bestaat uit een polythan kunststoflaag gereed voor de openingswedstrijd. Het is de zevende kunststofbaan in Zeeland, waardoor nu iedere club in de provincie over kunst stof beschikt. De baan in Oost burg heeft zes sprintbanen en vier rondbanen. De clubkampioenschappen kunnen nu voor het eerst op de eigen accommodatie worden af gewerkt. (73) en H. Stouthamer (76) ko men al sinds mensenheugenis regelmatig op zondagmiddagen naar Hulst. Zij zien het tijdelij ke voetgangersparkoers als een uitstekende maatregel. „Het is toch voor mensen met kinderen niet te doen om door die smalle straatjes te lopen, terwijl de au to's je al bijna van de stoep druk ken." Het echtpaar Wiercx uit Terneuzen onderschrijft de woorden van de bezorgde oude ren. Pa en ma lopen toch wat meer op hun gemak, nu ze niet de hele tijd hoeven te kijken of Jurgen (bijna 5) en Erik (9) nog wel op het trottoir lopen. De noodzaak voor het snel aan leggen van een goed parkeer- verwijssysteem, waar Hulster bestuurders al jaren naar stre ven, werd gisteren direct aange toond. Veel zuiderburen bleken niet op de hoogte van de nieuwe verkeersmaatregel en probeer den via de Zoetevaart naar de binnenstad te rijden. Daar ston den ze echter een kwartier tot een half uur in de file om er op de Van der Maelstedeweg achter te komen dat ze om moesten rijden om Hulst aan de noord- of noordoostkant binnen te rijden. De afsluiting zorgde er namelijk ook voor dat ze de parkeerter reinen aan het Havenfort en het Stationsplein niet via Zoete vaart konden bereiken. HULST - Albert Bogaert van de biljartvereniging de Ruige Toep uit Heikant haalde zaterdag avond zijn tweede Zeeuws- Vlaamse titel op het topbiljart. In café de Kroon in Hulst stre den elf biljarters om de over winning. Zij waren na vijf voorrronden als finalisten uit de strijd gekomen. De topbiljar- ters krijgen zaterdag 19 april een kans op revanche. Dan wordt in de Kroon in Hulst een groot paastoernooi gehouden. Deze prij skamp begint om 193 0 door Ali Pankow SCHARENDIJKE - Hoe wordt een aardbei bestoven? Hoe zwaar is een gemiddelde witlof? Komen gele en rode paprika's uit één plant? Hoeveel keer bloeit een Cymbidiumplant? De mensen die zaterdag gebruikt maakten van de open dag bij de glastuinbouw, oftewel Kom in de Kas, wisten aan het einde van de dag de antwoorden op dit soort vragen. Dat waren er ve len, want Kom in de Kas trok zo wel op Schouwen-Duiveland als Tholen behoorlijk veel pu bliek. In de overige Zeeuwse re gio's werd niet meegedaan. Coördinator C. van de Velde re gistreerde ruim drieduizend be zoekers op Schouwen-Duive land. De meesten maakten een compleet rondje langs alle vijf bedrijven die hier verspreid over Sirjansland, Scharendijke en Dreischor deelnamen. „Dat is ruim vijfhonderd meer dan vorig jaar en dat valt me echt al les mee zegt Van de Velde. Nor- maliter wordt de open dag om de twee jaar gehouden, maar als gevolg van de MKZ-crisis kwam er inbreuk op het schema. Door Kom in de Kas nu twee jaar achter elkaar te houden, verloopt alles weer volgens planning. Van de Velde schrijft het succes onder meer toe aan het feit, dat er vaak wisseling is in het aanbod. Niet elke keer doen dezelfde bedrijven mee. Er is dus voor de bezoekers steeds weer wat nieuws te kijken, rui ken en proeven in de kas. Evenals Van de Velde, consta teert coördinator M. Roggeband op Tholen dat de bezoekers niet alleen uit de eigen gemeente maar vanuit verre omstreken op de open dag afkwamen. Op Tho len namen een komkommer kwekerij en een melkveehoude rij deel aan het project. Melkveehouderij Vissers heeft geen kassen, maar vindt het aar dig om belangstellende bezoe kers te ontvangen en zodoende hebben de mensen de mogelijk heid ook hier de kans meer dan een kassenbedrijf te bezoek op Tholen. Hier werden eü vijfhonderd bezoekers geteld „Ze stonden om kwart voort al op de stoep", zegt M. vat Schelde-den Boer van de aa: beikwekerij aan de Nieii; Kerkstraat bij Scharend!; Haar bedrijf doet voordeelt keer mee. Het is een kolfje naar defc van Van de Schelde-Den Bs Omgaan met mensen vindt één van de leukste aspecten:; haar beroep. Haar man te een betaalde baan buitensta zij begon twaalf jaar gelei puur uit hobby met een zogefe ten tunnelkas voor de aardbt enkweek. Die liefhebberij inmiddels uitgegroeid tot respectabel bedrijf waarin! in piekperioden heel hard na ken is. Van de Schelde doet het graa Die eerste tunnelkas werdti keer aangevuld met grote gk zen kassen. In totaal bescht het bedrijf nu over 3.200 re kante meter glastuinbot „Daar blijft het bij. Er is ge ruimte meer en verder willen: ook niet gaan", zegt de aarta enkweekster. Zij oogst tege woordig drie keer per jaar. Vb ger beperkte zij dat tot april; november, maar de vraag n toeristen en de restaurants is: groot, dat er nu ook zomeipl is ingevoerd. Een bezoek aan de kas leerti er hier sprake is van hangct tuur. De rijpe aardbeien kun met een schaartje op ooghooj geoogst worden. Dat gebit veelal door huisvrouwen i scholieren, laat Van de Schei weten. Tussentijds legt ze t wat 'kwarretjes' zijn. Die nat wordt gegeven aan misvorm vruchten, oftewel aardbeien; bloemetjes die niet bevriie zijn door hommel of bij. Zei er raar gevormd uit, maar» ken er niet minder om en t dus prima geschikt voor de ja Veel mensen ervaren dat en- valt te leren tijdens zo'n op dag in de kas. Als je ouder wordt en niet meer weet waar je bent, als je mensen ziet maar ze echt niet meer herkent, als je toch blijft strijden om bij ons te leven, dan hopen wij dat je nu de rust is gege\>en. Verdrietig delen wij u mede dat, omringd door hen die hem dierbaar waren, zacht en kalm van ons is heengegaan mijn lieve zorgzame man, onze lieve vader, schoonvader, opa en schoonzoon LUCIEN AUDENAERD echtgenoot van Lizy de Causemaeker 15-12-1928 t 5-4-2003 Westdorpe Terneuzen Westdorpe: Lizy Audenaerd-de Causemaeker Westdorpe: Egbert en Dorien Audenaerd-d'Hert Bart en Annabel Ruud en Anda Westdorpe: Ceciel en Theo jonkheijm-Audenaerd Gert-Jan en Esther Laurens Westdorpe: Petra en Patrick d'Hondt-Audenaerd Denise Suzanne Terneuzen: Mevr. J. de Causemaeker-van Voren Familie Audenaerd Familie de Causemaeker Westdorpe, 5 april 2003 Lindenlaan 17, 4554 BJ De plechtige uitvaartdienst, waarna begrafenis, zal plaatshebben op donderdag 10 april om 10.00 uur in de parochiekerk van Onze Lieve Vrouw Visitatie te Westdorpe, Samenkomst in de kerk. Er is gelegenheid om de familie te condoleren, na afloop van de begrafenis, voor in de kerk. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. Met verslagenheid hebben wij het bericht ontvan gen dat is overleden LUCIEN AUDENAERD ere-lid en oud-secretaris van onze vereniging Wij wensen Lizy, kinderen en kleinkinderen veel sterkte met dit verlies Bestuur en leden V.V. R1A-W Amsterdam www.nsgk.nl nederlandse stichting voor het gchcmdiMpte kind Als je door verdriet wordt neergeslagen Het waarom van dit aan niemand kunt vragen Dan is het goed dat je zoveel goede mensen ziet Ook al vinden zij de juiste woorden niet. Omringd door zijn dierbaren is thuis overleden mijn lieve man, onze super papa en schoonpa, mijn beminde schoonzoon en onze broer, zwager, oom en neef ANTON VAN ARENTHALS echtgenoot van Jeanine de Reijcke *■26-6-1949 f 5-4-2003 Hulst: P. van Arenthals-de Reijcke St. )ansteen: Purdey en Jürgen Hulst: Louella en Gregory De familie van Arenthals-Verlinden De familie de Reijcke-de Smaele 4561 V| Hulst, 5 april 2003 Chopinstraat 22 De uitvaartdienst zal plaatshebben op woensdag 9 april 2003 om 10.30 uur in de Basiliek van de H. Willibrordus te Hulst, waarna aansluitend de cre matie zal plaatsvinden in het crematorium, Bellamy- straat 28c te Terneuzen. Samenkomst voor aanvang van de uitvaartdienst in de Basiliek. Afscheid van Anton nemen is mogelijk dinsdag van 18.00-18.45 uur in het uitvaartcentrum. Van der Maelstedeweg 102b te Hulst. Gaarna enkel schriftelijke condoleance. Zij die door onvoorziene omstandigheden geen rouwbrief hebben ontvangen gelieven dit bericht als zodanig te beschouwen. Gelijk een hert schreeuwt naar de waterstromen, alzo schreeuwt mijn ziel tot U, 0 God! Psalm 42 Bedroefd, maar dankbaar wat ze voor ons allen heeft betekend, geven wij u kennis dat de Heere nog onverwacht van ons heeft weggenomen onze lieve, zorgzame moeder, groot- en overgrootmoeder NEELTJE FAAS-LOURENS sinds 10 november 1983 weduwe van [ohannes Jacobus Faas in de leeftijd van 82 jaar. De Lier: E. van Langevelde-Faas P. van Langevelde Heinenoord: A. Speelman-Faas M. 1. Speelman Zaamslag: A. Faas N. Faas-Dieleman Terneuzen: J. Buitjes-Faas E. Buitjes Zaamslag: A. Faas Zaamslag: K. R. D. Faas-de Bruyne Klein- en achterkleinkinderen Zaamslag, 6 april 2003 Correspondentieadres: Familie Faas-Dieleman, Kampersedijk 7, 4543 PN Zaamslag De dienst van Woord en Gebed zal gehouden wor den D.V. donderdag 10 april om 14.00 uur in de Chr. Ger. Kerk, Axelsestraat 9 te Zaamslag. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de al gemene begraafplaats. Na afloop van de begrafenis kunt u de familie con doleren in de kerk. Dinsdag 8 april is er van 19.00-19.30 uur gelegen heid om afscheid te nemen in het mortuarium van "De Molenhof", Molenstraat 3 te Zaamslag. NOTARISKANTOOR VERHAEGEN VERHAEGEN Handboogstraat 4 Postbus 20 4515 ZG IJzendijke Tel. 0117-301558 Fax 0117-30T859 E-mail: notarissen@verhaegen.knb.nl ex art. 268 juncto art. 254 Boek 3 Burgerlijk Wetboek T.o.v. Mr. E. O. A. VERHAEGEN, NOTARIS TE IJZENDIJKE, gemeente Sluis, collegiaal met Mr. J. P. Loof, notaris te Terneuzen, zal in het openbaar worden verkocht, bij opbod en afmijning op 8 mei 2003, om 14.00 uur in Café Du Commerce, Markt 2 te Terneuzen het woonhuis met erf, pad, ondergrond en verder aan- en toebehoren, plaatselijk bekend Tramstraat 29, postcode 4537 PA Terneuzen, kadastraal bekend gemeente Terneuzen, sectie M, nummer 2153, groot één are en twaalf centiare. Bezichtiging: alleen mogelijk na overleg met de notaris. Zakelijke lasten: plm. 200.- per jaar (2002). Achterstal lige lasten (te voldoen door koper): plm. 500.-. Aanvaarding: in juridische eigendom na betaling koopsom. Voor zovèr bekend is het registergoed niet verhuurd. Koper dient te aanvaarden de bepalingen en beperkingen voortvloeiend uit de vroegere eigcndomstitels. De bestem ming van het registergoed is woning voor permanente be woning. De koper dient zich voor eigen rekening in het bezit van het door hem gekochte te stellen en dient zelf zonodig de ontruiming te bewerkstelligen met de grosse van de akte. Risico: met ingang van de gunning is het verkochte voor rekening en risico van de koper in de staat waarin het zich bevindt met alle zichtbare en verborgen gebreken. De verkoper sluit iedere aansprakelijkheid uit. Onderhandse executie ibiedingen: tol en met 23 april 2003 kunnen schriftelijk onderhandse biedingen op voormeld perceel worden gedaan bij notaris Mr. E. O. A. Verhaegen voornoemd. Deze biedingen zijn onherroepelijk en worden geacht te zijn uitgebracht op basis van de bepalingen en voorwaarden als opgenomen in de door de executerende hy potheekhouder aangeleverde en bij notariskantoor Verhaegen Verhaegen verkrijgbare ontwerp-koopovereenkomst. Inzetpremie: 1% van de inzetsom. Betaling: betaling van de koopsom en wettelijke rente hierover vanaf gunning tot dag van betaling uiterlijk op 19 juni 2003. Veilingkosten, kadastraal recht. 10% waarborg som/bankgarantie en overdrachtsbelasting of bankgarantie hiervoor uiterlijk 5 dagen nadat hierom is verzocht. - Gegadigden dienen hun financiële gegoedheid te kunnen aantonen. - Gevolmachtigden dienen een schriftelijke volmacht te to nen. Op deze veiling zijn van toepassing de Algemene Veil- ingvoorwaarden voor Executieveilingen 1993 voorzover daarvan in het procesverbaal niet wordt afgeweken. Aan eventuele onjuistheden en/of onvolledigheden kunnen geen rechten worden ontleend. Verder inlichtingen: NOTARISKANTOOR VERHAEGEN VERHAEGEN, Handboogstraat 4, Postbus 20, 4515 ZG IJzendijke, tel. 0117-301558, fax 0117-301859, notaris ©verhaegen.knb.nl soms ben je er even niet bij Nationaal Epilepsie Fbffi Word donateur giro 222111 1 op de 150 mensen heeft epilepsie. Soms zijn zij 'er even «t? Er vallen gaten in hun leven. Het Nationaal Epilepsie Fondshef deze mensen. Helpt u mee? Er is nog zoveel te doen. Vragen over epilepsie? 0900-821 24 11 (eo.io «'««0 www.epilepsie.nl Postbus 270 3990 GB Houten ALLE VARIANTEN P. KG. VRAAG INLICHTINGEN bij afname van 5 kg of meer van dezelfde vleessoort ontvangt u 2,- per kg extra korting (uitgezonderd aanbiedingen). J I MANGNUS V jJIJPI Met reuma willen je gewrichten vaak niet wat jij wilt. op de ïo mensen heeft daar last van, van kleuter tot oudere. Voor hen is er het Reumafonds. Rubriek voor gelukwens v ter gelegenheid van geboorte. HP verloving, huwelijk, jubileum, examen. s enz. Ook voor mededelingen over huisdieren Alleen voor particulieren. De teksten en eventueel beeldmateriaal dienen twee dagen vóór plaatsing (zaterdag vóór woensdag) uiterlijk 16.00 uur in het bezit te zijn van de advertentie-afdeling te Vlissingen. Tarief: prijs per millimeter over I kolom: €0.54 Een regel met een grote letter is verplicht. Foto of tekening: maximaal 40 mm hoog. over I of 2 kolom. Gefeliciteerd Pa. M, M, B R

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 38