PZC Scaldina kan titel in derby veroveren Volkeri verslaafd aan winnen SKNWK kan titel al ruiken DFS profiteert van misstap koploper ZSC'62 moet op z'n tellen passen 19 Zege Kwiek Ml: Tweede uitzege op rij voor Bru (0-2) maandag 7 april 2003 Toekomst Op goed geluk Programma Bruse Boys staat boven de streep HnnrPieter van Klinken FIJNAART - Het ongeluk bleef derdeklasser Bruse Boys zater dag bespaard in de met 2-0-ge- wonnen wedstrijd tegen FSV. De FSV-spelers Jos Elenbaas, Mark Berghout en Mario Son- neveld kregen de kans van hun leven, maar het lukte hen niet om de bal binnen te schieten. Ook door goed keeperswerk van Bru-doelman Rick Postema. Trainer Olaf Filius: „Wij hebben niet de kwaliteit om een wed strijd te winnen zonder geluk." Hetwas een straffe constatering en aangezien Bruse Boys onder in de competitie meespeelt, is het waarschijnlijk nog waar ook. Ook vorige week was Bru al lucky en won daardoor de eerste uitwedstrijd van het seizoen. Zaterdag werd daar een tweede uitzege aan vastgeplakt. Het lijkt erop dat Bruse Boys einde lijk het vertrouwen weer heeft ingoede resultaten. Het staat nu zelfs boven de rode degradatie- streep. Ook trainer Filius had na de wedstrijd weer het idee dat Bru se Boys tiende of misschien wel negende zou kunnen worden. „Na vorige week was de sfeer al ROTTERDAM - De volleybal lers van Kwiek hoefden zater dag niet naar grote hoogte te groeien om zich in Rotterdam van de vierde keus van Fusion te ontdoen. De Bruse formatie won met 3-1. Kwiek begon goed en beperkte in het vervolg van een matig duel de foutenlast het best. Dat resulteerde hard werkend in drie opeenvolgende setzeges (25-19, 25-23, 25-18), voordat de thuisploeg in de laatste set door winst met 27-25 de eer kon redden. beter. Nu heeft het alleen een nog positievere uitwerking op de groep. Na de wedstrijd tegen Pelikaan, een paar weken terug, zat iedereen na de wedstrij d met het hoofd tussen de knieën en geloofde niemand nog in de goe de afloop. Nu is het vertrouwen weer terug." Niet FSV, maar de felle tegen wind was de sterkste tegenstan der voor Bruse Boys in de eerste helft van de wedstrijd. Het nieu we complex van FSV was nog nauwelijks begroeid en de wind had vrij spel. Zaterdag stond die in de lengteas van het veld. Het leidde tot een hoop koddige si tuaties, zoals bij een vrije schop van Alex Andeweg. Hij wilde de bal vanaf de rechterkant van het veld het strafschopgebied in schieten. De wind verhinderde dat echter, zodat de bal aan de andere kant van het veld achter Andeweg belandde. Bruse Boys had er moeite mee, zeker in het begin van de wed strijd. Het had nauwelijks kan sen om op te stomen naar de zes tien van de tegenstander. FSV kreeg daarentegen een paar goede kansen. Al na drie minu ten kreeg de ploeg uit Fijnaart drie hoekschoppen. Bij de eerste kopte Jos Elenbaas net naast. Een goede tien minuten later leek het pleit beslecht voor Bru se Boys. Mark Berghout stond oog in oog met Bru-keeper Pos tema. Hij schopte echter volle dig naast de bal. Bruse Boys kwam in de eerste helft maar tot één kansje. Johan Benard ging over rechts richting de achter lijn en passte de bal op George Geluk. De laatste schoot de bal hard voor de goal langs in een poging Martin van den Berge te bereiken. Van den Berge kreeg geen voet tegen de bal, waar door het bij rust nog 0-0 was. Martin van den Berge scoorde na een kleine twintig minuten in de tweede helft wel. Hij kopte een schitterende voorzet Ricar- do de Winter binnen. FSV-doel- van onze sportredactie ZIERIKZEE - Nog vijf puntjes hebben de tafeltennissers van Scaldina nodig voor de titel in de derde klasse C. Door de 6-4- nederlaag tegen Effect'71 moet het trio nu donderdagavond mi nimaal gelijk spelen in de eigen sporthal tegen Kerkwerve om de titel te veroveren. Effect'71 2 - Scaldina 1 6-4: Hans Volkeri opende de moge lijke kampioenswedstrijd met winst op Frans Rijn. Cor Smal- heer had zeker kansen tegen jaap Maas, maar moest na vijf games toch de tegenstander fe liciteren. Arjan Bom leek in zijn eerste partij op een snelle over winning af te stevenen, maar JanTange kwam goed terug. In de vijfde game viel de beslissing toch nog in het voordeel van Bom uit. Nadat de dubbelpartij verloren ging, was het wederom Hans Volkeri die door winst te gen Jaap Maas de Scaldina- mannen weer hoop op een over winning gaf. Spijtig genoeg ver- lorenBom en Smalheer hun vol gende partij in drie games. Bom won zijn laatste partijmaar dit Week niet genoeg voor de winst. Kerkwerve 1 - Hotak'68 1 6-4: De uitwedstrijd bij Hotak ging eerder verloren met 7-3. Mauri- eevan Slobbe was deze keer het goudhaantje. Driemaal indivi duele winst en ook de dubbel- winst met Stoffel van der Wek ken. Van Slobbe begon goed tegen Van de Heuvel door in drie games te winnen: 12-10, 11-4, 13-11. Van Wiltenburg moest er ook aan geloven met 13-11,11-7 en ^"9 er> de derde die de vlag s reek, was De Waal in vier games. Van de Wekken won één- Naai, van Van Wiltenburg: 15- 111-9,14-12, Hij speelde ook e enige vijfgamer van de wed- n]d, maar die ging tegen De aalmet 14-16 verloren. Albert de Vos won alleen van Van Wil tenburg: 11-7, H-4 H-9. Keynaert 4 - Scaldina 2 5-5: dina 2 speelde tegen Rey- aert 4 wederom met invaller wanovan Popering. Jan Kik en p nj= Yuen verloren beiden van aui Coolsen maar invaller Van penng pakte tegen diezelfde Pe er een knappe overwinning, patste partij stond Jan 4-0achterindevijfdegame, ...j:ar sc°orde op schitterende en n i ±nPunten achter elkaar Pakte de winst tegen de tot biesriR ongeslagen Rob Ver- ui] een goede winst in de - man Henk de Graaf ging niet helemaal vrijuit, maar de voor sprong voor Bru was verdiend. De 25 minuten die daarop volg den, stonden niet meer in het te ken van FSV-Bruse Boys. Nee, die periode stond in het teken van scheidsrechter Nef s uit Ber gen op Zoom. Zes keer trok hij in die periode de gele kaart (Ralph van den Ouden, Ricardo de Win ter, Alex Andeweg en Martin van den Berge van Bruse Boys en Piet de Wit en Niels Zwet sloot van FSV). En één keer trok hij een rode kaart voor Martin van den Berge van Bruse Boys na een charge op Ruud Winkel hof, de enige echt terechte kaart. De meest kleine en piet luttige overtreding was al goed voor een gele prent. Het 3 5-kop pige publiek haalde schampe rend de schouders op over de scheidsrechter die de uiterst vriendschappelijke wedstrijd verstierde door zoveel mis plaatst misbaar. „Wat een vreemde vrucht. Absurd", was de reactie van Filius. Toch viel in die periode ook nog één doelpunt. Voor Bruse Boys. Na een voorzet van Johan Be nard belandde de bal bij Tonnie van den Berge, die samen met Stefan Haverkamp bij de doel lijn stond. Haverkamp tikte de bal zelf binnen en tekende voor 0-2. FSV - Bruse Boys 0-2 (0-0). 63. Mar tinvan den Berge 0-1, 72. StefanHa- verkamp 0-2 (eigen doelpunt). Scheidsrechter: P.M. Nefs Bergen op Zoom). Rode kaart (2xgeel): Mar tinvan den Berge (Bruse Boys)Gele kaart: Piet de Wit, Edwin Mies, Niels Zwetsloot (allen FSV), Ralph van den Ouden, Alex Andeweg en Ricar do de Winter (allen Bruse Boys). Aantal toeschouwers: 35. Bruse Boys: Rick Postema; Ralph van den Ouden, Wilko Hanzen, Alex Andeweg, Leon Bal (62. Ruben van de Berg); Johan Benard, Arjan Stoutjesdijk, Ricardo de Winter, Tonnie van den Berge; Simon Boog aard (12. Martin van den Berge), Ge orge Geluk. George Geluk van Bruse Boys werkt zich door de defensie van FSV. laatste ronde is Scaldina kam pioen. Kerkwerve 2 - Big Smash 2 2-8: Alleen John Hage, die de club gaat verlaten vanwege een sta geperiode op zee, kwam twee maal tot winst. Tegen Betsie Stroo won hij in drie games en in games van Klaas de Buck (11-6 in de vijfde). Zowel Jaap Hui- gens als Ab Kroezeman kwa men niet tot winst. Scaldina 3 - Big Smash 3 8-2: Jan Remmers won al zijn partij en en staat deze competitie nog steeds op honderd procent. Adriaan Hanse en Hans Jonker moesten beiden de winst aan Cor Los laten, maar wonnen de andere twee partijen. Daarmee werd het derde kampioen. Kapelle 6 - Kerkwerve 3 4-6: Gerard Knol was met drie over winningen weer eens het goud haantje. De winst op Martijn Knookwas alleszeggen: 1-11,5- 114-11Jos Lindeman en Henk 't Hart wonnen beiden in drie games van Martin Verschuur en de dubbel Lindeman/Knol le verde het zesde punt op. Scaldina 4 - Kapelle 8 8-2: Ger- rit van den Bosch en invaller Martijn v/d Helm wonnen ieder drie partijen en de dubbel. Bram Vroegop voegde daar een wed- strijdpunt aan toe en ook het vierde team gaat de laatste wed strijd in met mogelijkheden op het kampioenschap. 't Zand 7 - Kerkwerve 4 3-7: Daan van de Hoek won drie par tijen individueel. Joop de la Mar leverde de meeste tegenstand (5-11 in de vijfde). Leo Flik- weert won tweemaal en Fred van Slobbe één keer. Het dubbel Van de Hoek/Flikweert was het zevende punt waard. Westerzicht 3 - Scaldina 5 1-9: Bert de Jong, Corne den Otter en Martijn van de Helm kunnen door de 9-1-zege morgenavond kampioen worden als ze van 't Batje 3 winnen. 't Batje 3 - Kerkwerve 5 4-6: Een verrassende winst op de koplo per. Herman Meerbeek won driemaal (tweemaal in vijf games), Wilbert Huigens won twee partijen en Fred van Slob be één. Westerzicht 4 - Scaldina 6 7-3: Joop van Houdt Koop Broek huizen en Evelien Kostense wa ren allen te sterk voor Mirjan de Hond, maar verloren hun ande re partijen. Jeugd: Bij de jeugd won Scaldi na 1 met 7-3 van 't Zand 5. Scal dina 2 verloor met dezelfde cij fers van Reynaert 5. door Ben van den Aarssen ZIERIKZEE - Zi jn hekel om te verliezen is bijna legenda risch. De lengte van zijn loop baan als tafeltennisser even zeer. Sinds mensenheugenis maakt de inmiddels 39-jarige Hans Volkeri deel uit van Scal dina, nog een dag of wat der deklasser uit Zierikzee. In het afsluitende duel met Kerkwerve verwacht Scaldina de titel in de wacht te slepen en daarmee het afgelopen winter verloren terrein te herwinnen. De bijdrage van Volkeri aan het succes liegt er niet om. Hij won dit seizoen 23 van zijn 26 gespeelde partijen. „Als ik op stoom ben, zijn er maar weini gen die zich met me kunnen meten." Niet dat Volkeri zich nu stoer met het batje op de borst slaat. Heel lang houdt hij het inter view af. Arjan Bom en Cor Smalheer, zijn medespelers, komen volgens hem meer in aanmerking. Laat hem maar lekker in de keuken en achter de bar staan van café-restau rant Storm, zijn werkgever in Bruinisse.Toch liggen de fei ten op de tafel. Alleen Ruud Segers (Hotak, 2x) en Jan Tan- ge (Effect) wisten deze voor jaarscompetitie partijen van Volkeri af te snoepen, inci denten die de geroutineerde pingponger uit Zierikzee nog altijd zwaar op de maag lig gen. Vorig jaar haalde hij zelfs de volle honderd procent score. Afgelopen winter ging Volkeri vaker in de fout. Scaldina maakte een moeilijk seizoen door. Vanwege privé-omstan- digheden stonden de hoofden van Bom en Smalheer niet al tijd naar tafeltennis. In de cember volgde degradatie. „Ook bij mij zakte het weg. De motivatie verdween. Een rare ervaring. Want ik heb nog al tijd een bloedhekel aan verlie zen." Ondanks zijn voor een sporter gevorderde leeftijd druipt het fanatisme nog altijd van Vol keri af. Regelmatig pakt hij nog een training mee bij FVT, de landskampioen uit Rotter dam waar zijn Schouwse maatje Paul de Graaf speelt. Zoals hij vroeger ook bij Hotak graag een keer in de keuken keek. Volkeri wil nog altijd be ter worden. Zijn fascinatie voor het spelletje lijkt met de jaren alleen maar te groeien. Scaldina-speler Hans Volkeri: „Winnen verveelt nooit." „Het is een soort verslaving. Ik noem tafeltennis altijd een vorm van snelschaken. On danks de snelle slagenwisse lingen komt er veel denkwerk aan te pas. Je bent altijd op zoek naar de zwakke punten van de tegenstander en pro beert daar je voordeel uit te halen. De concentratie is ver schrikkelijk belangrijk, zeker nu we in het nieuwe systeem maar tot elf punten spelen. Als je even niet oplet, of als het even niet loopt, ben je gezien." De ballen werden zwaarder, de tafels zijn tegenwoordig blauw. Zijn stijl heeft de linkshandige Volkeri echter nooit echt aangepast. Hij is en blijft een aanvaller pur sang. „Bij moet het snel afgelopen zijn. Ik hou van hard slaan en veel topspin. Toch is er met het ouder worden wel meer inzicht bijgekomen. Vroeger wilde ik op elke bal aanvallen. Nu leg ik ook wel eens een tactisch balletje weg. Winnen verveelt nooit. Zo lang ik dat blijf doen, denk ik ook niet aan stoppen. De jeugd moet beter worden dan mij, voordat ik een stapje terug doe." Niet dat Volkeri een egoïsti sche mepper is zonder oog voor de anderen, integendeel. Als clubman maakt hij zich be zorgd over de toekomst van Scaldina. Daar doet de bijna binnengehaalde titel niets aan af. Hij is blij met de komst van de nog jonge Etiënne Driessen die in de breedte een verster king vormt voor het team. Ook de groei van de talenten Bert van der Wielen en Martijn van der Helm doet hem deugd. „Het zijn echt jongens die er met hard werken kunnen ko men. De continuïteit is zeker bij een kleine vereniging als de onze een probleem. Veel goede jeugd haakt af als ze de over stap naar de senioren maken. Dat zie je overal gebeuren. Ze komen dan in aanraking met spelstijlen die ze niet kennen en gaan verliezen, iets wat ze bij de jeugd niet veel hebben foto Marijke Folkertsma meegemaakt. Dan komt het mentale aspect om de hoek kij ken en gooien er veel het batje erbij neer. Ze hebben niet het geduld om te wachten. Terwijl het een proces van jaren is, voordat je het spelletje echt door hebt." Ook de donderdag als speel avond bij Scaldina noemt Vol keri een factor die uitbouw van de vereniging in de weg staat. „We proberen al jaren om op vrijdagavond te gaan zitten. Dat lukt niet, omdat dan de zaal al bezet is. Om talentvolle jongeren vast te houden zou de vrijdag veel ge schikter zijn. Jongens die el ders studeren komen op don derdagavond echt niet terug om een potje te gaan tafelten nissen. Mede daardoor is Scal dina te zwak in de breedte. Het niveauverschil met het tweede team is te groot. Om ons echt in de tweede klasse te handhaven hebben we drie goede spelers nodig die dat niveau aankun nen. De ketting is tenslotte zo sterk als de zwakste schakel." door Wim Broekhoven ZIERIKZEE - SKNWK heeft zaterdag aan een gelijkspel vol doende om het kampioenschap van de vierde klasse B binnen te slepen. Door de eigen 2-0-winst op Krabbendijke en het onder linge 1-1-gelijkspel van de ach tervolgers Wolfaartsdijk en Chrislandia kunnen de Nieu- werkerkers drie duels voor het einde de titel al binnenhalen. WIK'57 bleef kansrijk in de der de periode door een knappe 2-1- overwinning bij Smerdiek. SKNWK - Krabbendijke 2-0: Maarten Padmos opende na tien minuten de score, na een voorzet van Gert Jan Tierie. De over winning kwam daarna nooit in gevaar, maar het duurde toch tot tien minuten voor het einde voordat een mooie solo van Tie rie de rustgevende 2-0 op het scorebord bracht. Wolfaartsdijk - Chrislandia 1-1: Jarno Waterham liet na de elf minuten een ideale kans om de thuisploeg op voorsprong te brengen liggen. Hij schoot de strafschop (wegens hands) over. Robin van de Merbel deed dat voor de bezoekers direct na rust heel wat beter: 0-1. Harm Fluit zorgde twintig minuten voor tijd voor een verdiende gelijk maker. Smerdiek - WIK'57 1-2: Een kopbal van Niels Hage leverde in een zeer slechte wedstrijd na zeven minuten 1-0 op, maar zes minuten later zorgde Domini que van Doorn al voor de gelijk maker. Vlak voor tijd leverde een omstreden strafschop van Theo Wittenberg WIK'57 de nauwelijks verdiende drie pun ten op. Vrederust - Stavenisse 2-0 (1-0). Langenberg 1-0, Hermans 2-0. Hoedekenskerke - DSE 0-1 (0-0). Wijnen 0-1. fotoConClasquin door Wim Broekhoven ZIERIKZEE - DFS is weer hele maal terug in de titelrace van de vierde klasse A. De ploeg won zelf voor de vijfde keer op rij (met 2-0 van Wissenkerke), ter wijl koploper Heinkenszand in eigen huis niet langs SPS kwam: 1-1. Met drie duels voor de boeg heeft DFS nog maar twee pun ten achterstand. Brouwersha ven en Mevo hielden elkaar met 2-2 in evenwicht. DFS - Wissenkerke2-0: BasHo- gestein zorgde in de dertiende minuut voor 1-0 (zijn negende goal) en Remco Rotte vijf minu ten later voor 2-0 (zijn zesde van het seizoen)De thuisclub speel de de wedstrijd daarna uit zon der een kans weg te geven. In de laatste drie duels wachten Bors- sele (uit), Cadzand (thuis) en Colijnsplaatse Boys (uit). Brouwershaven - Mevo 2-2: Brouwershaven kwam voor rust verdiend op voorsprong door een doelpunt van Arjan Vissers in de 31e minuut. Maarten Bil maakte na een uur gelijk, maar twee minuten later zorgde Frank Kristelijn al voor een nieuwe voorsprong. Vlak voor tijd pakten de bezoekers toch een punt via een treffer van Bou- ba Keita. Heinkenszand - SPS 1-1: Hein kenszand kwam al in de eerste minuut door een treffer van Guido Wiskerke op voorsprong. Het steeds nerveuzer opereren de Heinkenszand bouwde daar na die voorsprong niet uit en een kwartier voor tijd werd het 1-1 door Johan Scheermeijer. Cadzand - Nieuwland 2-0 (0-0). Jean Pierre Vercouteren 1-0, Angelo Martlé 2-0. Spui - Wemeldinge 3-0 (1-0). Mark Otterloo 1-0, Alex Meyer 2-0 (straf schop), Alex Meyer 3-0. Colijnsplaatse Boys - Borssele 1-2 (1-0). Abdou Begde 1-0, William Boone 1-1, Roy Magnus 1-2. door Ko de Ridder 's-GRAVENPOLDER - Door de 2-1-nederlaag zaterdag tegen mededegradatiekandidaat Apollo'69 zal ZSC'62 alle zeilen moeten bijzetten om zichzelf ook volgend seizoen derdeklas ser te mogen noemen. In deze fase van de competitie waarin gerekend, berekend en geteld wordt, was de uitkomst voor de mannen van trainer Ton van der Spaan wel erg slecht. De ploeg verloor zelf van Apol lo'69, terwijl het Middelburgse MZVC drie heel kostbare pun ten vergaarde bij GPC. Bevelan ders is na de zoveelste nederlaag nu nog duidelijker de drager van de rode lantaarn. Zonder de geschorste John van der Have begon ZSC'62 sterk. Hierbij werd het vooral ge steund door de vrij harde wind in de rug. Het eerste halfuur van de wedstrijd nam ZSC'62 het initiatief. Hierbij speelde vooral aanvoerder Martin Kiesenberg een opvallende rol. Ook Kasi- mier Snoek kwam tot enkele goede acties. Na precies een halfuur kwam Jan-Willem Dor reman in balbezit en als een streep schoot hij de bal achter de Apollo-goalie Ronny Cam- maert: 0-1. Maar ook Apollo'69 kreeg zijn kansen. Vooral Jean-Paul Hart- hoorn stond daarbij aan de ba sis. Maar zijn mede-aanvallers Bas de Koeijer en Andries Goe- ree zagen geen kans de goede mogelijkheden te verzilveren. Op slag van rust kreeg Kasimier Snoek (ZSC'62) nog een heel goede mogelijkheid, maar hij miste. De 0-1-ruststand was de weerspiegeling van het iets be tere spel van ZSC'62 en het voordeel van de wind. Trainer Ton van der Spaan na afloop: „In de eerste helft hadden we de mogelijkheid iets uit te lopen, maar we missen de rust en de sluwheid om dit te bewerkstelli gen." Na de rust had Apollo'69 der halve het windvoordeel. Kort na het begin kwam ZSC'62 goed weg. Een schot van Apollo-aan- valler De Koeijer ging via de lat en doelman Leon Weeda over de achterlijn. Deze corner leverde niets op. De eerstvolgende cor ner op rechts voor Apollo in de zestigste minuut was wel raak. Op goed geluk was het John de Jonge die zijn hakbal over de.. ZSC'62 doellijn zag gaan en derhalve de 1-1 liet aanteke nen. Apollo verliet vanaf dat mo ment de ietwat verdedigende stelling en drong ZSC'62 steeds meer terug op eigen helft. De ty- pischë degradatiewedstrijd verdiende al niet de schoon heidsprijs, maar werd nu steeds rommeliger waarbij de diverse irritaties van beide zijde lang zamerhand de overhand be gonnen te krijgen. De Apollo- grensrechter attendeerde de scheidsrechter op een elle boogstoot, maar die had de scheidsrechter zelf niet waarge nomen. Het publiek werd ook rumoeri ger en richtte vooral zijn kritiek op de ZSC-grensrechter. Deze maakte zich op zijn beurt weer boos op de scheidsrechter. Toen deze een signaal niet overnam, gooide hij zijn vlag weg en hield het voor gezien. Eigenlijk werd ZSC'62 nog het meest gedu peerd door deze randverschijn selen, want een moment van concentratieverlies gaf acht mi nuten voor tijd Apollo de gele genheid de wedstrijd naar zich toe te trekken. Het was Jean- Paul Harthoorn die een afgesla gen corner middels een fraai ge plaatste schuiver langs Leon Weeda joeg: 2-1. ZSC-collega Van der Spaan: „We bekijken het nu van wed strijd naar wedstrijd, want ons programma is in het geheel niet eenvoudig met GPC Vlissingen, VCK en Nieuwdorp. Wat mij be treft mag Nieuwdorp al kampi oen zijn als wij ze treffen." ZSC- doelpuntenmaker Jan Willem Dorreman was tevreden over zijn spel: „Jammer genoeg had den wij vaak te veel mensen voor de bal. Ook moeten we wat meer rust inbouwen op de mo menten die zich daarvoor le nen." Apollo'69 - ZSC'62 2-1 (0-1). 30. Jan Willem Dorreman 0-1, 60. John de Jonge 1-1, 82. Jean-Paul Harthoorn 2-1. Scheidsrechter: M.P. Bruijnes (Bruinisse). Gele kaart: Martin Kie senberg (ZSC'62) en Lennard Ver wei (Apollo'69). Aantal toeschou wers: 70. ZSC'62: Leon Weeda, Thomas Pe tiet, Jan-Willem Dorreman, Werner Klaassen, Wouter Fioole, Jacco Heijboer, Martin Kiesenberg, Kasi mier Snoek, Marco de Jonge (65. Ge rard Verhoek), Niels van de Moezel (80. Michiel van de Hoek), Edwin van Oeveren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 33