PZC Zlatan Ibrahimovic enige vraagteken Ferguson beticht Uefa van fraude bij loting United nestelt zich naast Arsenal Feyenoord wint na bizarre eindsprint Heerenveen wint dooi omstreden doelpunt Opmerkelijk debuut Jamal Akachar tegen RBC Roosendaal EEN TRAINER maandag 7 april 2003 Invaller Voetbalvereniging Biervliet zoekt voor het seizoen 2003-2004 voor haar 2de selectie. Als mede voor de coaching op wedstrijddagen. Lange schorsing Schotland Italië Spanje België Kolkende menigte Slijtageslag Duitsland Slechte wedstrijd Koevermans op dreef voor Spart door Peter van Duyl AMSTERDAM - Zlatan Ibra- himovic is het enige vraagte ken in de selectie van Ajax voor het eerste kwartfinaleduel in de Champions League met AC Milan, morgen in de Arena. De Zweedse aanvaller kampt nog altijd met een lichte ham stringblessure in het linker been en werd zaterdag uit voorzorg buiten de selectie ge- houden voor het duel met RBC Roosendaal (4-1). Ibrahimovic liep de blessure op in de laatste minuten van de thuiswedstrijd tegen Excelsior op 16 maart. Hij speelde sinds dien tegen AS Roma en PSV, maar desondanks is de aanval ler nog altijd niet klachtenvrij. Toch heeft Ronald Koeman goede hoop dat Ibrahimovic er morgenavond in de Arena bij kan zijn. „We gaan er vanuit dat hij fit is voor Milan. Dat was ook de reden om hem niet te laten spelen tegen RBC. Het risico was te groot." Het is voor Ajax bijna van levensbelang dat Ibrahimovic morgen kan spelen. Door het vertrek van Mido en de blessures van Siko- ra, Litmanen en Wamberto is Ajax aanvallend door zijn mo gelijkheden heen. Tegen RBC speelde Rafael van der Vaart als diepste spits, met Steven Pienaar daar kort achter en Andy van der Meyde rechts naast hem. Van der Meyde is echter geschorst voor het duel met Milan. Jamal Akachar maakte zaterdag als invaller zijn officiële debuut voor de Amsterdammers. Cristian Chi- vu en Hatem Trabelsi, beiden geschorst tegen RBC, kunnen er tegen de Italianen wel weer bij zijn. Hoewel Ajax tegen Milan als underdog van start gaat, zijn de Amsterdammers vol ver trouwen. „Milan is natuurlijk een fantastische ploeg", aldus Koeman. „Maar nu wij zover zijn gekomen, kunnen we vrij uit spelen. En we hebben bewe zen dat we maar weinig wegge ven. GPD Aj ax beleeft een rustig avondj e door Peter van Duyl AMSTERDAM - Met een grote Europese wedstrijd voor de deur, trakteerde Ajax zich ein delijk weer eens op een rustige avondje. De Amsterdammers hadden zaterdag aan drie kwar tier geconcentreerd voetbal ge noeg om het naïeve RBC Roo sendaal eronder te krijgen: 4-1. En dus was er ruimte voor extra rust én een opmerkelijk debuut. Steeds nadrukkelijker wordt Ajax in een merkwaardige spa gaat gedwongen. Waar de bui tenwacht volledig gefixeerd lijkt op het avontuur in de Champions League, daar wordt de competitie in de Arena tel kens weer tot het grootste goed uitgeroepen. In Amsterdam zijn ze doodsbenauwd om de tweede plaats nog kwijt te raken aan Feyenoord. Nu Ajax heeft ge proefd van al het lekkers in het kampioenenbal, voelt Uefa Cup-voetbal bijna als een straf. Wrang genoeg heeft juist het Europese succes dit seizoen bin nen de landsgrenzen zijn tol geëist. Sinds half september speelde Ajax twaalf Champions League-wedstrijden en steeds weer blijkt het competitieduel voor een internationaal optre den een zware opgave voor de landskampioen. Tegen nietige clubs als Groningen, Excelsior (thuis) en RBC (uit) ging het maar net goed, in vijf andere gevallen liep Ajax wel schade op. Van de negentien verlies- punten die de Amsterdammers tot nog toe incasseerden, gaven ze er elf weg aan de vooravond van een Europese wedstrijd. Daarom waren ze in de Arena, met de kwartfinale tegen AC Milan (morgen) in het vizier, zelfs niet helemaal gerust op de ontmoeting met RBC. Maar al snel bleek dat Ajax van de Bra banders niets te duchten had. De ploeg van Robert Maaskant ontliep elk lichamelijk duel en dacht zijn doel vrolijk tikkend te bereiken. Met die naïeve in stelling tekende RBC zijn dood vonnis al voordat het aan de wedstrijd begonnen was. Geconcentreerd en professio neel maakte Ajax het duel met RBC tot een verplicht nummer. Gelegenheidsaanvoerder Ra fael van der Vaart, door het ont breken van Zlatan Ibrahimovic de diepste spits, miste na veertig seconden al een enorme kans. Hij kopte na een halfuur tegen de onderkant van de lat en brak vijf minuten later, opnieuw met het hoofd na een voorzet van Maxwell, het Brabantse verzet definitief. Omdat in de tien res terende minuten van de eerste helft ook Maxwell en Andy van der Meyde nog scoorden (3-0), kon Ajax halverwege de voet al van het gaspedaal halen. Met de zege in de zak nam Ro nald Koeman de gelegenheid te baat om een aantal spelers extra rust te gunnen. Witschge kwam voor Galasek en Boukhari voor Van der Vaart, maar de meest opmerkelijke invaller heette Jamal Akachar, die Steven Pie naar afloste. Akachar doorliep de jeugdop leiding bij Ajax, maar haakte af door Peter van Duyl MANCHESTER - De inkt op het officiële wedstrijdformulier na Manchester United-Liverpool (4-0) was nog niet droog of nie mand had het meer over de ecla tante overwinning van de thuis ploeg. United-manager Alex Ferguson eiste weer eens alle aandacht voor zich op. De Schot haalde ongenadig uit naar de Uefa, die hij beschuldigde van fraude bij de Champions Lea gue-loting. In de Engelse zondagskranten deed Ferguson gisteren een ver bijsterende aanval op de Euro pese voetbalbond. Hij beschul digde de Uefa van angst voor de macht van het Italiaanse en Spaanse voetbal. Volgens de manager van Manchester Uni ted, dat zelf werd gekoppeld aan Real Madrid, is het onmo gelijk dat de loting voor de kwartfinales van de Champions League eerlijk tot stand is geko men. Hoewel drie Spaanse én drie Italiaanse clubs erin slaagden zich te plaatsen bij de laatste acht van het kampioenenfeest je, bleven ontmoetingen tussen ploegen uit één land in de kwartfinales uit. Direct na de loting sprak Ajax-trainer Ro nald Koeman al zijn verbazing uit over zoveel toeval. Wat ze in Amsterdam dachten, schreeuw de Alex Ferguson dit weekeinde hardop. In de Sunday Mirror repte de manager gisteren van een com plottheorie en van een verbor gen agenda bij de Uefa. „Het is een goede loting voor de Span jaarden en Italianen, ik denk ook dat ze haar zelf hebben ge maakt", liet Ferguson opteke nen. „De drie Italiaanse clubs ontlopen elkaar, net als de drie Spaanse teams. Hoe zou dat nu komen? Ik zeg je dit: de Uefa ziet ons liever niet in de finale, zo- Advertentie Inlichtingen te verkrijgen bij: R. A. de Poorter, tel. 0115-481806 toen hij in de Arena geen con tract kreeg aangeboden en vond werk als taxichauffeur. Aan het begin van dit seizoen meldde de Marokkaan zich aan bij de za terdagamateurs van Ajax. Daar deed hij zulke opvallende din gen, dat hij werd overgeheveld naar Jong Aj ax. In december te kende de (inmiddels ex-) chauf feur een contract voor ander half jaar, door het gebrek aan spitsen in de Arena traint hij voorlopig mee met de A-selectie en zaterdag maakte hij zijn offi ciële debuut. De toch al opvallende levens loop van Jamal Akachar (20) had een nieuwe piek gekregen als Van der Meyde de Marok kaan drie minuten na diens en tree de bal in de voeten had ge schoven. De buitenspeler koos echter voor Maxwell, die hoog over kogelde. „Als Andy hem op mij had teruggelegd, had ik hem binnen geschoten", zei Akachar later. „Iedere jonge Ajax-speler droomt van een debuut in het eerste, maar echt tevreden kan ik niet zijn. Ik geloof dat ik nog beter kan." Hoe het verder gaat met Jamal Akachar is niet duidelijk. Bij Ajax gaan ze ervan uit dat hij speelgerechtigd is voor de Champions League. Hij trainde gisteren ook mee, maar Koeman liet doorschemeren dat hij de Marokkaan er alleen bijhoudt als Ibrahimovic niet tijdig her stelt. ,Ik weet ook niet wat er al lemaal gaat gebeuren", zei de speler zelf. „Ik hoop natuurlijk dat ik erbij blijf, maar met de Champions League houd ik me echt niet bezig." Het debuut van Akachar daar gelaten gebeurde er in de twee de helft van Ajax-RBC Roosen daal bitter weinig meer. Tien minuten voor tij d scoorde inval- ler Björn Daelemans tegen, in blessuretij d mocht ook Boukha ri nog een persoonlijk hoogte puntje vieren: 4-1. GPD veel is zeker. Ik weet niet waar om ze de finale aan Old Trafford hebben toegewezen, want ons willen ze niet. Dat gevoel heb ik in elk geval sterk." Mike Lee, woordvoerder van de Uefa, sprak de uitspraken van Ferguson tegen. „Het is een beetje ongelukkig, een beetje raar en het is niet waar", zei Lee gisteren in een officiële reactie tegen het internationale pers agentschap AP. Lee plaatste de uitspraken van Ferguson in het kader van 'een psychologisch spel om zijn spelers te motive ren'. Het is uiteraard geen toeval, dat Ferguson zijn tirade tot dit weekeinde bewaarde. Het is de openingszet in de koude-oor- logsvoering rond het duel tussen Real Madrid en Manchester United, deze week dé absolute blikvanger van de Champions League-kwartfinales. Niet voor niets stelde de Schot in één adem het gedrag van Real Ma- drid-verdedjger Roberto Car los aan de kaak, die vorige week in de interland Portugal-Brazi- lië de scheidsrechter omver duwde. Ferguson vindt dat de Brazili aan een lange schorsing moet krij gen, maar sprak het vermoe den uit dat de Uefa te bang is om iets tegen Real Madrid te onder nemen. Ferguson ageerde ver der tegen de koopziekte van Real-preses Florentino Peres en maakte duidelijk dat een trans fer van David Beckham naar Madrid - waarover al weken wordt gespeculeerd - absoluut onbespreekbaar is. Het zelfvertrouwen dat uit Fer gusons woorden spreekt, is illu stratief voor de huidige sfeer op Old Trafford. Door de winst op Liverpool en het gelijkspel van Arsenal bij Aston Villa heeft Manchester United de Londe- naren aan de kop van de Pre miership achterhaald. De ko mende weken bepalen of het seizoen voor de ploeg van Fer guson in succes of een deceptie eindigt. Manchester United werkt deze maand een bijna absurd pro gramma af. Na Liverpool volgt morgen de uitbeent bij Real Ma drid en de competitieduels met nummer drie Newcastle United (uit) en Arsenal (thuis). Vervol gens werkt United het tussen doortje met Blackburn Rovers af, voordat de Spanjaarden op 23 april naar Manchester ko men voor de return. GPD - - RBC-verdediger Bike Oliseh (rechts) wordt gepasseerd door Ajax-aanvoerder Rafael van der Vaart. van onze sportredactie MANCHESTER - Arsenal lijkt de regie in Engeland uit handen te geven. De ploeg van manager Arsene Wenger zag zaterdag op de 32e speeldag van de competi tie rivaal Manchester United langszij komen. United won, ondermeer door twee benutte strafschoppen van Van Nistel- rooij, met 4-0 van Liverpool. Arsenal verspeelde twee punten door een 1-1-gelijkspel bij As ton Villa. Beide ploegen hebben nu 67 punten en nog zes duels te gaan. Newcastle lijkt afgehaakt in de titelrace. De ploeg verloor giste ren van Everton (2-1) en heeft zes punten achterstand. Arsenal speelde met een suffe houding, maar kwam in de tweede helft toch op voorsprong via een treffer van Ljungberg. Aston Villa bracht de Zweed Allback (ex-Heerenveen) in en die wissel had effect. Allback raakte een bal zodanig, dat Tou- ré die in eigen doel schoot: 1-1. Ruud van Nistelrooij liet zich weer van zijn koelbloedigste kant zien bij Manchester Uni ted. De Nederlandse internatio nal had een grote inbreng bij de ruime triomf op Liverpool: 4-0. Van Nistelrooij scoorde twee keer uit een strafschop. Pas in de slotfase liep United via Giggs en Solskjaer uit naar 4-0. Met twee treffers bewees Mi chael Mols nog steeds van grote waarde te zijn voor Glasgow Rangers. De koploper in de Schotse competitie won met 2-0 van Partick Thistle en zag de voorsprong op Celtic groeien naar acht punten. De concur rent speelde gisteren met 1-1 ge lijk bij Dundee. De ploeg van ex-Feyenoorder Larsson moet nog wel twee duels inhalen. Juventus verstevigde de koppo sitie in de Italiaanse competitie. De ploeg van Edgar Davids won zaterdag de derby met Torino met 2-0. Torino hielp Juventus al snel in de juiste richting. In een poging Trezeguet van het scoren af te houden passeerde verdediger Comotto na zes mi nuten zijn eigen doelman en zet te de 'Oude Dame' op 1-0. Tac- chinardi bepaalde de eindstand op 2-0. AC Milan kwam verder op ach terstand door bij Parma met 0-1 te verliezen. De Braziliaan Adriano maakte dertien minu ten voor tijd het winnende doel punt voor de thuisclub, die in de Roemeen Mutu de uitblinker had. Na de goal van Adriano knalde Seedorf bij een ultieme poging gelijk te maken tegen de lat. Real Madrid boekte in de Spaanse Primera Division een moeizame zege op Rayo Valle- cano. De koploper wist pas vijf minuten voor tijd een 0-1-ach- terstand in een 3-1-overwin- ning om te buigen. FC Barcelo na leed bij Villareal de eerste nederlaag onder de nieuwe trai ner Antic: 0-2. Na de snelle openingstreffer van Cembranos leek Rayo Vallecano op weg Real Madrid de eerste thuisnederlaag sinds november 2000 toe te brengen. Maar Mori- entes vond vijf minuten voor tijd toch nog het doel voor Ma drid. In de slotfase bezorgden Portillo en opnieuw Morientes de thuisclub de drie punten. FC Barcelona verloor bij Villar- real in de tweede helft. Nadat Lopez in de 57e minuut scoorde uit een strafschop moest Barca meer aanvallen. Het tegenof fensief werd bemoeilijkt door de rode kaart van Sorin in de 73e minuut. In de blessuretijd ver hoogde Calleja de score naar 2-0. Lokeren boekte in de Belgische eerste klasse een moeizame zege op Moeskroen. De club moest een 2-0-achterstand wegwer ken en zegevierde uiteindelijk met 3-2. Koploper Club Brugge foto Olaf Kraak door Marcel van der Kraan DOETINCHEM - Als Feye noord aan het einde van het sei zoen beslag legt op de tweede plaats en zich daardoor plaatst voor de voorronde van de Champions League, dan zal het nog terugdenken aan de wed strijd tegen De Graafschap van afgelopen zaterdag. Op de Vij verberg in Doetinchem sloegen de Rotterdammers een grote slag door in de tweede helft met slechts negen spelers een 3-2-achterstand om te buigen in een kostbare 4-3-overwin- ning. Feyenoord zette met twee man in ondertal een bizarre krach- tenverslindende eindsprint in. Het resultaat, een 4-3-overwin- ning, zorgde voor euforische ta ferelen in het Rotterdamse kamp en nam de teleurstelling van twee rode kaarten groten deels weg. Thomas Buffel en Gé- rard de Nooijer moesten kort na rust achter elkaar van scheids rechter Bossen naar de kleedka mer en daarmee werd de lont in het kruitvat op de Vijverberg aangestoken. Het thuispubliek schaarde zich achter de 'Superboeren', die de grootste stunt van het jaar dachten te produceren. De num mer laatst van de eredivisie rook bloed in de confrontatie met Feyenoord, dat in de eerste helft via Robin van Persie en Thomas Buffel een ogenschijnlijk com fortabele voorsprong had geno men. Ilja van Leerdam had De Graaf schap met een prachtige goal al terug in de race (1-2) gebracht, voordat Buffel en De Nooijer werden weggestuurd. De ge beurtenissen die daarna volg den, waren nauwelijks bij te houden en zorgden voor een kolkende menigte in het sta dion. Uit de vrije trap die de thuisclub werd toegekend na de laatste overtreding van De Nooijer (Zafarin neergehaald) scoorde ex-Feyenoorder Jean- Paul van Gastel (2-2). Nog geen twee minuten later maakte in valler Hans van de Haar er 3-2 van. Maar in het laatste halfuur kwam schrijnend aan het tj waarom De Graafschap in kelder van de eredivisie bivy keert. Bevangen door angst de voorsprong tegen Feye® weer kwijt te raken, raaktec spelers van de thuisclub! hoofd kwijt en bleken ze ir hectiek gespeend van elketar sche kennis. Bosz zei na afloop datzijnpb 'natuurlijk niet voor nietsopi laatste plaats staat'. Maat wendig kookte hij, omdat; voelde dat De Graafschap' degradatie in het rampzai halfuur tegen negen Feyei® ders een heel stuk dichter zich toe trok. De gelijkmaker kreeg Fe noord letterlijk en figuurlij!' de schoot geworpen. Doelt Wevers liet de bal los in dekt van het strafschopgebi; waarna Bonaventure Kalotu; ruime afstand met een curve! net vond. Het duel was op dat moment lange tijd een slijtageslag* de overgebleven Feyenoorè die in Brett Emerton na ruste soort 'Superman' hadden, Australiër vloog als eenbezfi ne over het hele veld en voor twee. Hetzelfde van Wonderen, die als Feyenoorder de beste p: leverde. Hij stond ook basis van de winnende goaUs Wonderen stuurde Kalou: vijandelijke strafschopgeli in, waar hij door Milan Bes Beelenkamp werd geti deerd. Van Hooijdonk draaide hand niet om voor het klit dat vanaf elf meter moest n den geklaard. De spits scoo: zijn 22e treffer van het se» en lijkt topscorer MatejaK-: man van PSV (25 treffers)nog te halen. Pierre van Hooij donk hadde: haalrace niet meer verwar „We scoren altijd. Maar als met negen man staat, niet meer dat de goals van komen. Er moest keihard*: den geknokt. Ja, er kwampoi en gif boven in de ploeg. 51 door de dingen die er in het* gebeurden en omdat we het, voel hadden dat ons onrecht' aangedaan." GPD Manchester United-middenvelder David Beckham wordt onderuit geschoffeld door Steven Gerrard van Liverpool. foto Martin Rickett/AP won met 4-2 bij Bergen en blijft met 70 punten uit 27 wedstrij den soeverein aan de leiding. Met de landstitel allang uit het zicht heeft Borussia Dortmund nu ook de tweede plaats in de Bundesliga verspeeld. Na de 2-1-nederlaag voor eigen pu bliek tegen Werder Bremen ging VfB Stuttgart (3-2-winst bij Energie Cottbus) de regerend Duitse kampioen in de strijd om rechtstreekse plaatsing voor de Champions League voorbij. Bayern München haalde met moeite een punt weg bij Han nover 96 (2-2) en blijft met een voorsprong van veertien punten aan de leiding. Bayer Leverkusen deed goede zaken in de strijd om lijfsbe houd. De club haalde met 4-1 uit tegen Hertha BSC Berlin. Schalke 04 kwam met interm- trainer Mare Wilmots op de bank bij 1. FC Nürnberg niet verder dan 0-0. ANP/RTR/DPA/AFP van onze sportredactie HEERENVEEN - Roda JC krijgt het de komende week knap lastig om zich te handha ven in de subtop. De Limbur gers gingen zaterdag als num mer vier van de eredivisie naar Heerenveen, maar gingen in een spectaculaire wedstrijd onder uit: 2-3. De ploeg van trainer Vloet kon een 2-0-voorsprong bij rust niet vasthouden. Met de zware wedstrijden tegen koploper PSV (thuis) en Ajax (uit) in het vooruitzicht moet Roda JC vrezen dat de naaste concurrenten in de strijd om Eu ropees voetbal dichterbij ko men. Vloet zocht geen excuses voor de nederlaag, maar hij plaatste wel levensgrote vraagtekens bij de 1-2 en 3-2 (doelpunten van Jen sen) voor Heerenveen. „De eer ste was buitenspel en bij de 3-2 was de bal de doellijn niet ge passeerd, de televisiebeelden geven mij gelijk." Heerenveen-trainer De Haan weersprak zijn collega niet bij de 1-2, maar wel bij de winnen de treffer. „Die bal was gewoon achter de lijn." Het juiste ant woord moest dus van scheids rechter Temmink komen. Hij bekeek na afloop de televisie beelden, maar die gaven niet voor honderd procent uitsluit sel. „Ik twijfel nu wel sterk", al dus de scheidsrechter. „Spelers maken fouten, scheidsrechters en assistenten ook. Ik heb al eer der gezegd: met een klein beetje hulp van elektronica is dit te voorkomen. Ik kan me voorstel len dat Roda hierdoor gefrus treerd is." Mika Nurmela, die namens Heerenveen in de buurt van de hoekvlag warmliep, had geen twijfel. „We hebben geluk gehad, want die bal is niet over de lijn geweest." Het was meteen de genadeklap voor Roda JC, al waren de Lim burgers na de achterstand nog dicht bij de gelijkmaker. Soetaers knalde echter op de lat. Het was sowieso een enerveren de avond in het Abe Lenstra stadion. Heerenveen startte goed, maar De Jong en Sibon misten goede kansen op een voorsprong. Roda JC kwam te gen de verhouding in op 1-0 doordat Vicelich kon profiteren van een blunder van Hansson. Het werd zelfs 2-0 door Soetaers, na opnieuw zwak ver dedigen van de thuisploeg. In de tweede helft startte Heerenveen furieus. Binnen tien minuten stond Heerenveen op 3-2, dt< twee discutabele treffers n Jensen en de 2-2 van Dein boom. Roda JC had punten* lies kunnen voorkomen als Cs tiano bij een stand van koelbloedig was geweest.l schoot vrij voor doelman 1 op de paal. RKC behaalde voor eigen f bliek een simpele overwini op AZ: 2-0. Cornelisse enVi Diemen straften verdediging fouten in de Alkmaarse defens genadeloos af. RKC kwam' leen op de vierde plaats dooi1 nederlaag van concurrent B# JC bij Heerenveen. NEC won in een slechte» strijd met 1-0 van Excels! Tumba scoorde in de 82e n nuut. NAC verloor de aanslj ting met de Europese kandia ten door een gelijkspel bijl Twente: 0-0. OokhetduelW Vitesse en FC Groningen eind de zonder treffers. Het was eerste wedstrijd van de A' hemse ploeg onder de nieu1 hoofdtrainer Sturing. Degradatiekandidaat FC Zw le behaalde de tweede zegt rij. Na de 1-0 bij Excelsior* sloeg de ploeg van trainer B# met 3-1 het sukkelende 1 Utrecht. Richard Roelofsen" de grote man bij de thuispl* Hij produceerde na de rust' glaszuivere hattrick. Kuijt® in de slotfase nog iets terug mens FC Utrecht datuitdela ste vier duels slechts één pi pakte. ANP/GPD ROTTERDAM - Danny Koe' mans was gisteren goed op® in het duel tussen Spar» Haarlem. De aanvaller ra' Rotterdamse club had niet treffers een belangrijk aan in de 4-1-overwinning °P N oord-Hollanders. Binnen de 70e en 86e wist hij drie keer de doelt van Haarlem te passeren vermans bracht zijn totalef ductie van dit seizoen of en staat daarmee twee» de topscorerslijst, achter ny de Groot van Emm®1; De vierde treffer van Bpj werd gemaakt door Ben In de 50e minuut had rus de score voor Haarlem opend. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 16