Einde Sasse wozoco-soap in zicht PZC Samen Beter met klachten naar HAP II DE LEEST Groot leed in Paal met cappendijk auto's kun je iets afspreken. ook via www.cappendijk.nl CMT tegen nieuwe bruggen en tunnels in Axelse-Damgebied 13 Burgemeester mag werk aan potpolder niet hinderen Gemeente Terneuzen beslist deze maand over bouw zorgcentrum tock'n'rollband leemt afscheid lulptransport Concert STEUNZOLEN Weg vrij voor overdekte rijhal Axel Eis jaar cel voor stelen voor de kick Stuk metaal beschadigt auto's Baggeren in Westkappelse kreek vrijdag 4 april 2003 LrWout Bareman pUIBEKE - De aanleg van het omstreden overstromingsge- Ibied (potpolciei-) aan de Schelde kjj het Belgische Kruibeke is gisteren hervat. Dat gebeurde Leen uitspraak in kort geding L„ de rechtbank in Dender- [monde, die een besluit van bur- neester A. Denert om het werk stil te leggen, ontwettig noemde. Een week geleden ge lastte de burgemeester van Kruibeke aannemer Dredging International de werkzaamhe den direct te staken omdat ze in strijd zouden zijn met de Euro pese Habitatrichtlijn. Die bepaalt dat het verboden is diersoorten te storen in hun na tuurlijke leefgebied in de broed- periode, tijdens de trek of de overwintering. Toepassing van de richtlijn betekende dat de aanleg van het grootste stroom gebied van West-Europa (600 hectare) tot eind oktober moest worden opgeschort. De op drachtgever, de afdeling Zee- schelde van het ministerie van de Vlaamse Gemeenschap, spande een kort geding aan om de maatregel ongedaan te ma ken. De rechter stelde de burge meester prompt in het ongelijk en verbood hem de werkzaam heden aan de potpolder nog lan ger te hinderen. Denert beraadt zich desondanks op nieuwe ac ties. Twee weken geleden nog wierp hij zich voor de wielen van een graafmachine. De Vlaamse volksvertegen woordiger j. Stassen (Agalev) heeft aangekondigd dat hij'nog deze week bij Vlaams minister van Binnenlandse Aangelegen heden, Van Grembergen, zal aandringen op maatregelen te gen de dwarsliggende Denert. De bevoking mag niet de dupe worden van de 'fratsen' van de burgemeester, meent Stassen. rioorConny vari Gremberghe SAS VAN GENT - De Algemene 'ifoonstichting Zeeuws-Vlaan- deren (AWZ) en de Regionale 'freuws-Vlaamse Woning- bouwvereniging (RZVW) willen p korte termijn beginnen met de bouw van een woonzorgcom plex aan de Canadalaan in Sas ■Van Gent. De corporaties hopen dal het gemeentebestuur van Terneuzen deze maand het sein opgroen zet voor het project. let bestuur van verzorgings- De Redoute heeft inmid dels besloten om voor de bouw het complex van zo'n tach tig ouderenwoningen in zee te rillen gaan met de corporaties. Ook de Eindhovense project ontwikkelaar Planoform heeft rich gemeld voor de bouw van ;et zorgcentrum. Kiest de ge- aeente echter voor deze partij, dsn zullen de corporaties daar- egen bezwaar aantekenen, let Sasse wozoco-verhaal heeft lange voorgeschiedenis. Zo'n vier jaar geleden werd dui delijk dat het verzorgingshuis y. Redoute achttien verpleeg- iiusbedden erbij zou krijgen oor een heiverdeling van het reipleeghuisbeddenareaal van bel Terneuzense tehuis Ter Schorre. Die verpleeghuis plaatsen zouden vervolgens in de plaats komen van twintig veizorgingsplaatsen, die ver volgens weer buiten de instel- in een woonzorgcomplex kouden kunnen worden inge- iracht. Voorwaarde was dat in Sasvan Gent dan wel zo'n com- k moest worden gebouwd, ^corporaties voelden wel iets - vcorzo'n complex en gingen sa- Mimet het Terneuzense bouw- REDACTIE zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115)645769 Pax: (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Pax: (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie I Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380AAVLISSINGEN 'el: (0118) 484000 Pax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl bedrijf Van der Poel en het Hul ster architectenbureau Rienks- DBM& Partners werken aan een plan. Dat plan werd bij de toenmalige bestuur van Sas van Gent inge diend, maar verdween volgens AWZ-directeur J. de Rechter 'in een diepe la'. De Sasse wethou der van destijds, het huidige Terneuzense WD-raadslid R. Noët, stelt echter dat de corpo raties zelf weinig prioriteit aan het plan toekenden. Plotsklaps Hoe het ook zijhet Sasse woon zorgcomplex het op zich wach ten. Het Sasse gemeentebestuur ging maanden later plotsklaps onderhandelen met projectont wikkelaar Planoform om in het kanaalstadje een dergelijk com plex op te trekken. Noët, ook be stuurslid van De Redoute, vond toen Planoform zich aandiende, de instelling en de gemeente be ter met deze marktpartij verder konden gaan. Tussentijds werd de Redoute wel verbouwd en werden de achttien verpleeghuisbedden aan de instelling toegevoegd. Wat met de vrijgekomen twintig zorgplaatsen moet gebeuren, is nu volstrekt onduidelijk. Niet voor het Redoute-bestuur ove rigens. Dit bestuur heeft kortge leden besloten om met de corpo raties verder te gaan. Ook is dui delijk dat de provincie bereid is om een bouwcontingent voor maximaal tachtig woningen be schikbaar te stellen voor de nieuwe gemeente Terneuzen om in te zetten voor het Sasse plan. Het laatste woord is nu aan het gemeentebestuur van Terneu zen, dat zich deze maand over de kwestie moet uitspreken. BNEUZEN - Rock 'n' roll- bd505 geeft vandaag zijn af scheidsconcert in jongerensoos LaRedoute aan de Madame Cu- riestraat in Terneuzen. Na bijna zes jaar houdt de Ter neuzense vijfmansformatie het iii verband met werk en studie Duiten Zeeland voor gezien. De band heeft vanaf het begin we kelijks geoefend in La Redoute. De bandleden vinden het pas send om juist in die zaal voor de laatste keer gezamenlijk de bühne te bestijgen. 505 bestaat Uil gitarist Bart Klijs, drummer Jarno Hamelink, toetsenist Jar- no van Es, bassist Christiaan van Wijck en zanger/gitarist Raymond de Frel. Het concert begint om 21.30 uur. TERNEUZEN - De Gerefor meerde Opstandingskerk in Terneuzen zoekt industriële wasmachines van 100 liter voor hulpgoederentransport Kar Litouwen. Het transport vindt plaats op 18 april en de goederen zijn bestemd voor Go- da, een instituut dat gehandi- taptekinderen verzorgt. In Paal oefende de brandweer met groot materieel. door Edy de Witte PAAL - Het geduld van 'havenmeester' Eddy Vermandei raakte gisteravond na een kwartier echt op. Hij pakte zijn GSM en belde wederom de alarmcen trale. „Waar blijven ze nou. Er is hier al sprake van een uitslaande brand. In en rondom de loods zijn zeker zo'n vijftien slachtoffers te betreuren. Haast is zon dermeergeboden", riep hij door zijn te lefoon. Op het terrein van de watersportver eniging Saeftinghe in Paal werd giste ren een fictieve ramp opgezet door het brandweerkorps uit Nieuw Na men. Ruim 70 mensen waren bij de grootschalige rampenoefening betrok ken. De eerste brandweerwagen rukte uit vanaf de kazerne in Hulst na de mel ding van een voorbijganger dat er rook uit de loods kwam. Bij de constatering van een middelbrand kraaide de rode haan even later voor de spuitgasten in Kloosterzande. Uiteindelijk kwamen vier blusvoertuigen, een ladderwagen en een haakarmwagen van de brand weer naar het haventerrein gesneld. Een ontploffing in de loods had heel wat menselijk leed veroorzaakt. Men sen met breuken, brandwonden, adem halingsproblemen, en een slachtoffer dat een afgerukte hand meedraagt gaven het geheel een lugubere aan blik. In de loods zorgden rookmachines, knipperende lampen en lichtslangen voor de nodige effecten. Uit brandende benzinebakken achter de havenloods stegen zwarte rookpluimen op. Dit vuur werd bestreden met door een zwa re pomp aangevoerd water vanuit een watergang buitendijks. Alsof het al niet erg genoeg was, slipte op het ha venterrein een in paniek wegrijdende automobilist met zijn voertuig nog on der een boottrailer. De twee inzittenden zaten zwaargewond in de auto bekneld. Frans Nieuwenhuize, oefenleider van de Geneeskundige Hulpverlening bij Ongevallen en Rampen(GHOR) lette op het geneeskundige aspect van de oefe ning. Opblaastent Ook twee centralisten van de alarm centrale waren bij de praktijkoefening betrokken. Hun verbindingscomman- dowagen nam ter plaatse de taak van de alarmcentrale over. Voor de zwaarge wonde slachtoffers werd een gewon dennest ingericht. Deze opblaas tent deed dienst als een klein zie kenhuis. Ambulancepersoneel, leden foto Camile Schelstraete van de Ambu groep Midden Zeeland en het Sigma team uit Terneuzen ontfermden zich hier over de gewon den. Nieuwenhuize vond dat het gewonden nest te ver van de rampplaats werd gezet. „Er moet nu onnodig ver met brancards gesjouwd worden. De ge neeskundige sectie bepaalt samen met de brandweer de grens van veilig en on veilig gebied. Daar worden de slachtof fers van de brandweer overgenomen. Maar ja, we zijn hier om te leren. Bij de evaluatie wordt dan ook wel eens flink gekraakt, maar wel om er alleen maar beter van te worden. Vooral de eerste fase bij een ramp is heel belangrijk. Er is dan meestal sprake van een chaoti sche situatie. De bedoeling is zo snel mogelijk orde te scheppen. Een goede communicatie is daarbij een eerste ver eiste." door Gino van den Broecke AXEL - Patiëntenvereniging Samen Beter hield gisteravond voor zo'n vijftig belangstellen den in Cultureel Centrum De Halle in Axel een themavond over het functioneren van de huisartsenpost (HAP) in zieken huis De Honte in Terneuzen. De HAP in De Honte is sinds mei 2002 geopend. Sinds die tijd zijn er veel klachten te horen over het functioneren ervan. Eind vorig jaar is Samen Beter be gonnen met het verzamelen van de klachten via de post en inter net. „Hierop hebben we nu 12 officiële reacties binnengekre gen. We hopen daar vanavond Advertentie Tom CappondIJk Cappendijk Auto's Terneuzen B.V. Mr. F.J. Haarmanweg 49 Terneuzen tel; 0115-697455 nog een aantal bij te tellen om de HAP mee te confronteren", al dus voorzitter L. Brusselaers. Samen Beter gaat alle klachten in kaart brengen en zal daarmee naar de HAP stappen om met hen in gesprek te gaan. Levert dit niet genoeg effect op, dan stapt de vereniging naar het Me disch Tuchtcollege. De klachten die bij Samen Beter zijn binnengekomen, zijn van uiteenlopende aard. Van een slechte bereikbaarheid van de artsen tot een erg lange vragen lijst die bellers in nood moeten beantwoorden, voordat een arts bij je langskomt. Dat de beller de arts niet zelf aan KLOOSTERZANDE - Het jaz- zensemble The Julian's New Or leans Friends verzorgt zondag middag 13 april een concert in de N.H. kerk in Kloosterzande. De band is 16 jaar geleden opge richt in Gent. De muzikanten leggen zich toe op authentieke jazz en blues. Het concert, dat georganiseerd wordt door de Culturele Commissie Hontenis- se, begint om 14.30 uur. de lijn krijgt is een doorn in het oog van vele patiënten en ook van Samen Beter. „Ik wil een arts aan de lijn en niet één of an dere medische secretaresse", sprak één van de aanwezigen. Een van de grootste problemen met het HAP is, dat de software niet afdoende werkt. Er is blijk baar geen geld om de computer systemen af te stemmen op dat van de HAP. „Dat moet een aan dachtspunt zijn", vindt D. De Buck van de Protestants Chris telijke Ouderen Bond (PCOB) uit Terneuzen. Verder spraken velen de ver wondering uit, dat in bejaar dentehuizen tussen midder nacht en acht uur 's morgens geen dokter meer langskomt die de dood vaststelt bij bewoners. „Als er in die tijd iemand sterft, dan moet de verpleegkundige wachten tot de komst van de arts om acht uur, want zij is er niet bevoegd voor. Ongelofelijk toch?" De bereikbaarheid van de HAP laat volgens een aantal aanwe zigen ook te wensen over. „Je moet soms enkele keren probe ren of krijgt je doodleuk een bandje te horen, waardoor de paniek bij de beller soms doet besluiten 112 te bellen", was een van de opmerkingen. Positieve geluiden waren ook wel te horen, Sommigen hadden goede ervaringen met het func tioneren van de post. Die vielen echter in het niet bij alle klach ten. Tijdens de avond werd ook bijna met weemoed terugge dacht aan de tijd, dat de huisart sen gewoon langskwamen en ze niet van zo'n HAP afhankelijk waren. Advertentie schoen aanpassingen podologie pe9' Erkend door ziekenfonds en particulier verzekeraars. Zuidzandsestraat 11Oostburg, tel.: 0117 - 45 46 34 TERNEUZEN - Burgemeester en wethouders van Terneuzen willen de bouw van een overdekte rijhal op het paardensport terrein in Axel mogelijk maken. Het college vraagt de ge meenteraad de ruitersportvereniging Axel ontheffing van het geldende bestemmingsplan te verlenen. De overdekte rijhal krijgt een oppervlakte van 1625 vierkante meter en komt aan de achterkant van het bestaande clubge bouw. Een ontheffing van het bestemmingsplan is nodig, om dat op de bewuste stuk grond nu nog de bestemmingen, open bare en bijzondere doeleinden, park en groenvoorzieningen liggen. Als de gemeenteraad verklaart dat voor het gebiedje aan de Boslaan een bestemmingsplan wordt voorbereid, kan de verdere procedure voor het verlenen van een vergunning worden voortgezet. Volgens B en W zijn er geen motieven om het verzoek van de ruitersportclub niet te honoreren. Eerder al dacht het gemeentebestuur van de voormalige ge meente Axel er ook zo over. De Axelse raad besloot in novem ber vorig jaar al om de ruitersportvereniging een renteloze le ning van 35.000 euro te geven voor de overkapping. MIDDELBURG - Wat had een 24-jarige man uit Sluiskil er toe bewogen om zich op het dievenpad te begeven? „Verveling en de kick", zei de verdachte gisteren op de zitting van de meervoudige strafkamer in Middelburg. De Sluiskillenaar gaf toe vorig j aar december te hebben ingebroken in zes staca ravans op De Braakman. Officier van justitie R. Jeuken nam in zijn eis, een jaar gevan genisstraf plus zes maanden voorwaardelijk met reclasse- ringscontact, ook de diefstal van twee auto's bij een autoslo perij in Terneuzen en het stelen van een generator mee Dat de man niet op winstbej ag uit wasbleek uit het feit dat hij de gestolen goederen als cadeautjes had weggegeven aan kin deren. De drijfveer voor de diefstallen was het feit dat hij in die periode werkloos was en thuis veel problemen had. Jeuken zei wel dat de inbraken in de (onbewoonde) stacaravans min der ernstig zijn dan woninginbraken. Ook bleek dat er weinig schade aan de caravans was aangericht. „Maar hij heeft na tuurlijk wel voor overlast gezorgd." Raadsman M. Kalle vond de eis te zwaar. Hij vroeg een straf op te leggen gelijk aan de voorlopige hechtenis plus een voor waardelijk deel. Zijn cliënt zit momenteel drie maanden in detentie. „Hij is bij de inbraken zeer voorzichtig te werk ge gaan. Hij heeft niets stukgemaakt.De rechter doet uitspraak op 16 april. KRUININGEN - Op de noordelijke baan van de A58 bij Krui- ningen zijn woensdagavond enkele auto's beschadigd omdat ze op een onbekend metalen voorwerp reden. Het voorwerp was even daarvoor verloren door een tot nu toe ook nog onbe kend voertuig. Een 45-jarige automobilist uit Stampersgat reed over het voorwerp en verloor de macht over het stuur. Zijn auto sloeg over de kop waarna hij in de middenberm te gen de vangrail tot stilstand kwam. WESTKAPELLE - Waterschap Zeeuwse Eilanden begint maandag met het baggeren van de Westkappelse kreek. De kreek krijgt natuurvriendelijke oevers en een speciale wand voor de zwaluwen. Tijdens de werkzaamheden wordt zoveel mogelijk rekening gehouden met de dieren die in en rond de kreek leven. Het waterschap heeft maatregelen genomen om te voorkomen dat vogels gaan broeden. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Het Coördina tie Management Terneuzen (CMT) kan zich in grote lijnen vinden met de uitgangspunten voor het masterplan Axelse Dam en omgeving, dat deze week door de gemeente Terneu zen werd gepresenteerd. Neemt niet weg, dat het CMT bij een aantal voorziene ontwikkelin gen kanttekeningen heeft ge plaatst. De ondernemersdenktank wil in tegenstelling tot de gemeen telijke plannenmakers in de toekomst niet al te veel verande ren aan de verkeerssituatie aan de westelijke stadsrand. De ge meente denkt er ovér om de ver keersstromen, zeker na het ge reedkomen van een tunnel onder het kanaal door bij Sluiskilaf te voeren zuidwaarts via een nieuw aan te leggen brug over oostelijke kanaalarm of via de landtong op de Sche- pendijk. Kronkel Het CMT wil de huidige Kenne- dylaan (inclusief de kronkel bij de kanaalarm) handhaven en hooguit een rotonde laten aan leggen op het kruispunt van de laan met de Schuttershofweg. CMT-coördinator A. Stoffels: „Dure tunnels en bruggen zijn naar onze mening niet nodig, omdat in de toekomst -als de tunnel bij Sluiskil er ligt - het aanbod aan auto's niet zo groot zal zijn. De huidige Kennedy- laan kan dat aanbod makkelijk aan." De in het masterplan voorge stelde toekomstige invulling van het plangebied - detailza ken, woningen en kantoren in het Schuttershofgebied en gro tere winkels in de woon- en aan verwante sferen op en rond het De Hoopterrein - kan wat het CMT betreft de toets der kritiek velen. Het CMT hecht er wel waarde aan dat het gemeentebestuur de hoogste prioriteit toekent aan een nieuwe invulling van het ge bied Kop van de Noordstraat. Dit project - de bouw van win kels, appartementen en een bio scoop - moet snel van de grond worden getild, omdat dit na drukkelijk leiden zal tot een versterking van het kernwin- kelapparaat. Het CMT wil dat bij de verdere ontwikkeling van het Schut tershofgebied de startende on dernemers niet vergeten wor den. „Wij zouden graag zien dat de gemeente aan de Verlengde Van Steenbergenlaan of in het zuidelijke Schuttershofgebied ruimte laat voor een bedrijven centrum voor startende onder nemers. Starters hebben te wei nig middelen om op A-locaties te beginnen, dus elders in het plangebied heb je dan weinig keus. Dit lijkt ons een prima ge biedje, temeer omdat we de groene functie van de Van Steenbergenlaan op zijn minst intact willen laten of liever nog uitgebreid zien", zegt Stof fels. Het CMT wil dat de gemeente bij de ontwikkeling van het plan gebied voortdurend de financi ële haalbaarheid van deel projecten in de gaten .houdt. „Als ondernemers en betrokke nen het gevoel krijgen dat de planontwikkeling op lange re termijn uitvoerbaar is, kan dit een aanzienlijke bijdrage opleveren aan het draagvlak voor het geheel. Iets wat we tot nu toe bij de in het CMT aan gesloten ondernemersvereni gingen nog niet hebben ge proefd", meldt het CMT het college. Station Coördinatie Management wil voorts dat de gemeente in het plangebied ruimte overlaat voor een station en een perso- nentreinlijn met Gent. „Wil je Terneuzen toeristisch verder tot ontwikkeling brengen, wil je studenten uit Terneuzen de ge legenheid bieden om makkelijk naar Gent te reizen en wil je een verbinding tot stand brengen tussen de ziekenhuizen in Gent en hier, dan is een spoorwegver binding helemaal geen slecht idee. We hebben de NS al eens verzocht een onderzoek naar het mogelijk vervoersaanbod in te stellen, maar daar hebben we nooit een reactie op gehad. Het zal mogelijk iets te maken heb ben met het feit dat ook de Bel gische Spoorwegen bij zo'n onderzoek betrokken moet wor den. Toch zullen we er bij het college op aandringen om de mogelijkheden van een passa giersverbinding per spoor te la ten onderzoeken", aldus Stof fels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 41