Epilepsie: soms ben je er even niet bij Toekomst vismijn blijft onzeker PZC Word donateur giro 222111 Tropische parade trekt met Pinksteren door hart Vlissingen J YOUR CULT GUIDE Aanvoer afslag Colijnsplaat daalt sterker dan verwacht Familiedag bij Emergis Sluiskillenaar stal uit verveling en de kick weekenddiensten agenda Vragen over epilepsie? 0900-821 2411 0,10 per minuut) Nationaal Epilepsie Fonds vrijdag 4 april 2003 door Rolf Bosboom COLIJNSPLAAT - I)e toekomst van de vismijn in Colijnsplaat blijft onzeker. De jongste ont wikkelingen, waarbij de vis aanvoer nog sterker daalt dan al werd gevreesd, stemmen de be trokkenen zeker niet optimisti scher. J. van Nieuwenhuijzen schetste gisteravond voor de gemeente raad van Noord-Beveland de positie waarin de vismijn verkeert Hij is directeur van United Fish Auctions (Ufa), waartoe de visafslagen van Co lijnsplaat, Stellendam en Sche- veningen sinds 1999 behoren. Van Nieuwenhuijzen is vorig jaar september aangetreden om schoon schip te maken en van Ufa een goed draaiende onder neming te maken. Dat betekent vooral: bezuinigen waar het kan, snijden waar het moet. Alle Nederlandse vismijnen hebben sinds vorig jaar te ma ken met een forse daling van de aanvoer: gemiddeld zo'n zestien procent. De afslagen van Ufa wijken daar niet van af. De da lende omzet betekent dat er ook fors moet worden bezuinigd. Voor dit jaar hield Ufa rekening KLOETINGE - Centrum voor Geestelijke Gezondheidszorg Emergis in Kloetinge houdt woensdag 16 april een the mamiddag over contact tussen familie van cliënten en hulpver leners. Emergis-medewerkers ontmoe ten de families van cliënten. Familie van mensen die bij Emergis opgenomen zijn kan de afdelingen bezichtigen. Familie van cliënten die buiten de in stelling wonen, kan recreatie ruimte De Inloop zien. Voor de bijeenkomst, die om 13.15 uur in de Theaterzaal van Emergis be gint, is aanmelding nodig bij de sector Langdurige Zorg en Wo- met een aanvoerdaling van nog eens tien procent. De eerste drie maanden van 2003 waren echter dramatisch, aldus Van Nieu wenhuijzen. We zijn in decem ber nog veel te optimistisch ge weest." Hij verwacht dat de aanvoer dit jaar zestien tot twintig procent afneemt. Ande re bedreigingen die hij voor Co lijnsplaat ziet, zijn de investe ringen die in koeling en vloer moeten worden gedaan om aan de toekomstige hygiëne-eisen te voldoen. Ook zorgt de trend dat vissers vaker hun quota deels in België kopen en daar dus ook moeten aanvoeren, voor minder aanbod. Verder wordt de terug gang in de garnalensector als een gevaar gezien. Internet De Ufa-directeur zei ook sterke kanten te zien aan de afslag in Colijnsplaat. Hij noemde onder meer de veiling via internet, de relatief hoge prijzen die worden betaald, de kwaliteit van het product en de donderdag als aanvoerdag, als enige vismijn in Nederland. Ook wees hij op de 'exclusivi teit' van het gebodene en ver wees daarbij naar het begin van het kreeftenseizoen, dat giste ren in Colijnsplaat werd inge luid. Ook zijn er innovaties, zoals sinds kort een tongsor- teermachine die niet zoals ge bruikelijk op grootte maar op gewicht sorteert, waarmee meer wordt tegemoet gekomen aan de wensen van de internationale markt. Gisteravond bleek andermaal dat de zorgen over de toekomst van de vismijn in Colijnsplaat groot zijn, zeker gezien de dra matische terugval in aanvoer. Herhaaldelijk werden pogingen gedaan om Van Nieuwenhuij zen stellige uitspraken te laten doen over hoe lang de afslag het nog vol kan houden. Kostprijs De directeur gaf slechts aan dat het onmogelijk is ver vooruit te kijken. De huidige gang van za ken heeft al niemand kunnen voorspellen, zo zei hijHet is zij n taak om te proberen kosten en opbrengst in balans te krijgen en op die manier te proberen 'Colijnsplaat in de running te houden'. ,,De kostprijs móet verder zakken." Op de vraag in hoeverre de gemeente kan bij dragen aan het behoud van de vismijn, antwoordde Van Nieu wenhuijzen dat het dringend gewenst is de infrastructuur van het afslagterrein beter en veiliger te maken. Daarnaast door Aector Dooms MIDDELBURG - Wat had een 24-jarige man uit Sluiskil ertoe bewogen om zich op het dieven pad te begeven? „Verveling en de kick", zei de verdachte giste ren op de zitting van de meer voudige strafkamer in Middel burg. De Sluiskillenaar gaf toe vorig jaar december te hebben ingebroken in zes stacaravans op De Braakman. Officier van justitie R. Jeuken zag de inbraken ook als een overlevingsdelict. „Hij heeft er spullen weggenomen, maar heeft er ook geslapen." In zijn eis, een jaar gevangenisstraf plus zes maanden voorwaarde lijk met reclasseringscontact, nam de officier ook de diefstal van twee auto's bij een autoslo perij in Terneuzen en het stelen van een generator mee. „Hij is één maand heel actief geweest", merkte de officier op. Dat de man niet op winstbejag uit was, bleek uit het feit dat hij de gestolen goederen als ca deautjes had weggegeven aan kinderen. De drijfveer voor de diefstallen was het feit dat hij in die periode werkloos was en thuis veel problemen had. Jeu ken zei wel dat de inbraken in de (onbewoonde) stacaravans minder ernstig zijn dan woning inbraken. Ook bleek dat er wei nig schade aan de caravans was aangericht. „Maar hij heeft na tuurlijk wel voor overlast ge- kan Noord-Beveland wellicht meebetalen aan de hygiëne-in- vesteringen. „Maar dat is niet meer dan een gedachte." door Melita Lantinq VLISSINGEN - De Vlissingse binnenstad staat op 7 juni op zijn kop, als het aan de Middel burger Hedwig Samson ligt. Op de zaterdag voor Pinksteren houdt hij de Pinkparade langs de Vlissingse Boulevard en daarna een groot feest in sport hal Baskenburg. „Ik wilde wat spannends doen met Pinksteren", vertelt Sam son. „Vlissingen is een bad plaats en die moet bruisen op zulke dagen. De parade wordt een mix van de Danceparade en het tropisch carnaval in Rotter dam, met veel dansbare muziek en een gezellige tropische sfeer. Dat is toch ideaal langs de bou levard? Kunnen al die strand- gasten lekker meeswingen." De tocht begint om 13.30 uur bij het Scheldeterrein en wordt voorafgegaan door een Brazili aanse slagwerkgroep. Daarna gaat het via de Boulevards rich ting sporthal Baskenburg. „We willen minimaal zes en maxi maal acht trucks mee laten rij den. Daartussen lopen de groe pen mensen. In de sporthal, vervolgens een groot feest, drie zalen met verschilled muziekstijlen zoals tran; house en R&B. Het feest du. tot half vier in de ochtend." Samson is nog in gesprek verschillende sponsors en nog niet welke DJ's zullen treden. Toch geeft hij de ven kering dat de tocht en het fee doorgaan. „Ik ben voor 80 pr cent klaar met de organisaties het gaat door, hoe dan ook." Hij hoopt dat tussen de vijf.; zesduizend bezoekers afkom; op de parade. In de sporthal® gen maximaal 2500 bezoekt worden toegelaten. De ti> gangsprijs is nog niet vastgj steld maar komt tussen de 17; en 20 euro te liggen. Bezoek? steunen daarmee gelijk goed doel: een deel van dect brengst is bestemd voor zomt activiteiten van jongerenwe Walk In in Vlissingen. Samson is geen onbekende int evenementen wereld. Hij 1. stiert het organisatiebure, Hedmar productions en teken; ooit voor de eerste bodybuik wedstrijd in Zeeland. zorgd." I^e officier stelde vast dat er verder niets mis was met verdachte. „Hij is boven intelli gent, die jammergenoeg op een te laag niveau werk zoekt." Raadsman M. Kalle vond de eis te zwaar. Hij vroeg een straf op te leggen gelijk aan de voorlo pige hechtenis plus een voor waardelijk deel. Zijn cliënt zit momenteel drie maanden in de tentie. „Hij is bij de inbraken zeer voorzichtig te werk gegaan Hij heeft niets stuk gemaakt." De Sluiskillenaar zei de draad weer op te willen pakken door een cursus te volgen en aan het werk te willen. Uitspraak 16 april. zaterdag 5 en zondag 6 april 2002 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 SCHOUWEN-DUIVELAND Huisartsen: Zierikzee, vrij. 18 00-ma. 08.00 uur: J. de Jonge, Zierikzee, tel. (0111) 412280. Spreekuur van 11.00-11.30 uur. Schouwen-Westhoek en Brouwers haven, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: M. Leenhouts en J. J. Roth, Dijkstraat 32, Scharendijke, tel. (0111) 691280 Spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Nieuwerkerk en Oosterland, vrij. 17.00-ma. 08.00 uur: R. Backx, Weth. van Klinkenstraat 10, Nieuwerkerk, tel. (0111) 641810. Tandartsen: A. Broere, Meekrabstraat7, Brouwersha ven, tel. (0111695555. Spreekuur 16.30-17.30 uur. Apotheken: Apotheek "Zierikzee", Dam 18, tel. (0111) 412906, geopend za. van 09.00-12.30i en van 16.30 -17.30 uur. Zo. van 12.0) 12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Oosterschelde Thuiszorg: Schouwen-Duiveland: Tel. (0113) 249111. Dierenartsen: Weekenddienstartsen Schouwen-ft» veland voor spoedgevallen bereikte via telefoon 412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterd* 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraatli; Zierikzee. STREEKACTIVITEITEN ZIERIKZEE - Dagcentrum Bruga 19.30 - 21.30 uur: Inleveren spulleni: derkledingbeurs; www.epilepsie.nl Postbus 270 3990 GB Houten De Macht van het Kleine 1 op de 150 mensen heeft epilepsie. Soms zijn zij 'er even niet bij'. Er vallen gaten in hun leven. Het Nationaal Epilepsie Fonds helpt deze mensen. Met wetenschappelijk onderzoek, voorlichting, begeleide vakanties, individuele hulp en projecten in ontwikkelingslanden. Helpt u mee? Er is nog zoveel te doen. De vis wordt gesorteerd in Colijnsplaat; directeur J. van Nieuwenhuijzen van United Fish Auctions durfde gisteravond geen uitspraak te doen over hoe lang devisafslag het nog kan volhouden. foto Willem Mieras Jouw CJP verdien je in no-time terug! Sluit je aan via www.cjp.nl of bel 0900>CJPINF0 [kantooruren] 'KORTING INFORMATIE AANBIEDINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 36