Fietsbond baalt van tunnelbus PZC Bouw hbs-terrein kan beginnen Onbezorgde vakanties met het Reumafonds [Reumafonds Annelot raakü als 15-jarige in coma Beperkt vervoer Koffieconcert weekenddiensten Voorjaarstuin Openbare repetities agenda Giro 860 vrijdag 4 april 2003 door Wout Bareman TERNEUZEN - De afdeling Zeeland van de Fietsersbond is niet te spreken over de 'fietsre- geling' voor de Westerschelde- tunnel. Er is in de overeenkomst tussen de provincie en vervoers onderneming Connexxion on voldoende rekening gehouden met de wensen van de fietsers. De aanvankelijke tevredenheid over het feit dat Connexxion voorzieningen zou treffen om zowel individuele fietsers als groepen per bus door de tunnel te vervoeren, sloeg om in grote teleurstelling toen de tunnel eenmaal in gebruik was geno men Vooral in het weekeinde zijn de vervoersmogelijkheden beperkt. Ook de beslissing dat niet alleen groepen maar ook in dividuele fietsers zich minstens een uur van tevoren bij Connex xion moeten melden, trof de fietsers pijnlijk. Want wie de re geling niet kent, wordt opgeza deld met onverwacht opont houd. In De Zeeuwse Deurtrapper, het nieuwblad van de afdeling, wijst bestuurslid F. Nieuwen- huize met de beschuldigende vinger richting provincie. „Uit informatie van de betrokken ambtenaar van de provincie GOES - De muziekvereniging Prinses Juliana uit Baarland geeft zondag een koffieconcert in buurthuis De Pit in Goes- Zuid. Het concert begint om 12.00 uur. Prinses Juliana staat onder leiding van dirigent Ary Goud. blijkt dat in de concessie die aan Connexxion is verleend, slechts minimum-eisen zijn opgeno men met betrekking tot de tijd stippen waarop de fiets meege nomen moet kunnen worden in de tunnelbus." De vervoers maatschappij houdt zich - op een kleine afwijking na - minu tieus aan de afspraken en treft dus geen blaam. Nieuwenhuize: „Helaas moeten we constateren dat de provincie, nadat ze eerst een uitgekleed fiets-voetveer in de vaart heeft gebracht, nu ook een gebrekkige fietsbusverbin ding tot stand heeft gebracht." De huidige regeling voldoet niet en moet zo snel mogelij k worden aangepast. Om dat te bewerk stelligen klopt het afdelingsbe stuur binnenkort aan bi] pro vincie en vervoerder De Zeeuwse Fietsersbond blijft ook ijveren voor een fiets-voet- veer tussen Kruiningen en Perk- polder. Ook die zaak wordt op korte termijn aangekaart bij de provincie. Sluiskil De fietsers willen dat bij de ver dere uitwerking van de plannen voor de aanleg van een tunnel onder het Kanaal Gent-Terneu- zen bij Sluiskil ook terdege re kening wordt gehouden met het langzaam verkeer. Uitgangs punt van de plannenmakers is dat de tunnel alleen bestemd is voor het autoverkeer. De brug, die voorlopig toch blijft liggen voor de kanaalkruising van goe derentreinen, zou ook dienst moeten blijven doen voor het langzaam verkeer. Omdat in de toekomst rekening wordt ge houden met langere wachttij den voor de brug, pleit de Fiet sersbond met klem voor extra voorzieningen in de tunnel. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Woongoed wil na de zomervakantie be ginnen met de bouw van het nieuwe stadswijkje achter de Sint Pieterstraat in Middel burg. Daarmee komt een eind aan een jarenlang slepende procedure. Het wijkje komt op het terrein van de oude hbs. Op het terrein tussen de Sint Pieterstraat, de Spanjaard straat en de Dam komen tien eengezinswoningen en veer tien appartementen. Een deel van de woningen wordt ver kocht, een deel verhuurd. Het oude schoolgebouw aan de Sint Pieterstraat wordt ver bouwd tot appartementen. De andere woningen in het wijkje wpraen helemaal nieuw ge bouwd. De gemeente verleent binnenkort de bouwvergun ning. De oude hbs is vi jf j aar geleden gesloopt. Er werd een plan ge presenteerd voor de bouw van woningen op het terrein. Om wonenden waren daar fel op tegen. Zij vonden dat er te veel woningen werden gebouwd op een te kleine oppervlakte. Daarnaast vreesden zij scha duwwerking, geluidsoverlast en vermindering van de priva cy. De gemeenteraad weigerde drie jaar geleden het bestem mingsplan vast te stellen om dat wethouder P. Bruinooge te weinig tijd had gestoken in overleg met bewoners. Het bouwplan werd vervol gens in overleg met de omwo nenden aangepast. Het aantal huizen werd verminderd, ze kwamen ook verder van de al bestaande woningen te liggen. Ook tegen het nieuwe plan werd geprotesteerd, maar die bezwaren zijn door de Raad van State verworpen. Nu lijkt het erop dat de bouw kan beginnen, al is het nog wel mogelijk om bezwaar te ma ken tegen de bouwvergunning. De gemeente is van plan om die binnenkort te verlenen. Voor de zomer wordt de grond bouwrijp gemaakt, zodat de bouw na de zomer kan begin nen. Een dik jaar later moet het nieuwe wijkje klaar zijn. De toegang tot de wijk komt in Woongoed Middelburg wil op het terrein, dat nu al weer vijf jaar braak ligt, een nieuw wijkje laten verrijzen. foto Ruben Oreel de poort van het oude school gebouw. Het is mogelijk om met de auto de wijk in te rijden, elke woning krijgt een eigen parkeerplaats of een eigen ga rage. De buurt krijgt volgens Woon goed de sfeer van de omliggen de straten. De huizen worden gemetseld in rode baksteen. Het hoogste gebouw, vier ver diepingen, komt midden in de wijk. De huizen langs de rand worden drie etages hoog. Emergis Een deel van de woningen is bestemd voor cliënten van Emergis, in een ander deel ko men mensen die nu nog in ver pleeghuis De Poort in Koude- kerke wonen. De woningen zijn allemaal anders, één van de stadswoningen komt vrij te staan. „Het is een mix van huur- en koopwoningen en van begeleid wonen", zegt Woongoeddirecteur E. de Ceuster. „Dat past goed in de binnenstad." De verkoop van de woningen begint deze zo mer. 5 en 6 april 2003 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Noord- en Zuid Beveland: Huisartsenpost De Bevelanden, 's Gra- venpolderseweg 114b, Goes; tel. 0900- 1785 De huisartsenpost is op normale werkda gen niet geopend. Heinkenszand e. o.vrij. 17.30-ma. 08.30 uur: C. T. Miermans, Clara's pad 38. Hein kenszand, tel. (0113) 561677. Tandartsen: Noord- en Zuid-Beveland: C. Duvekot, Kloetingseweg 84, Goes, tel. 06- 53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tandartsen de Pijlers: uitsluitend voor 's-GRAVENPOLDER - Erica's Flora en Fauna aan de Schoor- kenszandweg 10 in 's-Graven- polder stelt morgen en zondag haar voorjaarstuin open. Daar staan ongeveer 60.000 bolge^- wassen in bloei. De tuin is beide dagen open van 13.00 tot 17.00 uur. WISSENKERKE - Muziekver eniging Apollo uit Wissenkerke houdt woensdag 9 en vrijdag 11 april openbare repetities voor het werven van leden. Woensdag wordt er in clubge bouw De Uitkomst gezocht naar slagwerkers en vrijdag naar le den voor het leerlingenorkest. De avonden beginnen respectie velijk om 19.00 uur en 18.15 uur. patiënten van tandartsen Houg, Kt, Wimmers en de Wit tel. (0113) 220G3 Apotheken: Avond- en weekenddiensten wen verzorgd door De Zeeuwse Apo?, Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen: Goes, 's Gravenpolder, Kapelle, Kn, gen en Krabbendijke: B. J. Boe (0113)313050. Dierenartsenpraktijk Karelse-van -Stokman: H. van Dijk, Simonsvw, Heinkenszand, tel. (0113) 561290. Praktijk voor gezelschapsdieren,LH: kes-Cornelisse en M. Berrevoets.lfc laan 24, Yerseke, tel. 0113 57? Spreekuur zat. 9 30-10 uur. Wijkverpleging: Oosterschelde Thuiszorg. Voor gq Noord- en Zuid-Beveland. Schoê, Duiveland, Tholen en St. Philipslam tel. (0113) 249111. Stichting Thuiszorg Nederland va (0113) 229003. Verloskundige Maatschap Goes 20.00-zon. 20.00 uur: M. Verschellm» 0113 224099 A. de Putter, tel. 0113 224099. Bi|?. gehoor via alarmcentrale Vlissii» 0118414444. Tholen en St. Philipsland Huisartsen: Voor geheel Tholen van vrijdag 17.(( maandag 8.00 uur: Huisartsenpr» Bergen op Zoom, Paraselsuslaani 0164 273855. Tandartsen: Voor geheel Tholen van zat 08 K: 24.00 uur: G. Bakker, Pegasuslaï Bergen op Zoom, tel. 0164 237302 Dierenartsen: Tholen: W. Brons, tel. (0166) 615 Weekendspreekuur op Kalfsdamsa 2 te Poortvliet. Zat. van 8.30-9.00u.- in Tholen van 11.00-12.00 uur op S: mark 10. Oosterschelde Thuiszorg: I STREEKACTIVITEITEN GOES 't Beest, 22.30 uur: Club Alibi; Dis cocafé La Plaza, 23.00 uur: Addicted to Bazz, optreden van d.j. Gizmo; De Pit, 20.00 uur: Avondbingo; 's-GRAVENPOLDER - Theaterzaal Emer gis, 13.30-16.30 uur: Donateursbijeen komst Alzheimer Nederland, HANSWEERT Kaj Munck. 9.00 uur: Rommelmarkt Volksdansverenigng Scaldis; HEINKENSZAND - Stal Vermeu, Platte- dijk 3, 18.00 uur: Groot Concours rijver- eniging LR&PC de Vlaandertse Ruiters; KAPELLE - Sportgebouw Molenvate, 9.30 uur: Jeu de boules; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00- 17.00 uur: Biljartclub senioren; Spor 19.30-20.30 uur: Conditietraining; LEWEDORP Cafe-pension De Ga Verwachting, 19.15 uur: Avondrufe munten, oude ansichten, postzege. andere objecten; RILLAND Voormalige brandweeri; ne, 19.30 uur: Knutselclub De PI* gers, groep 2; WISSENKERKE - Clubgebouw D> komst, 19.00-21.00 uur: Openbarers tie slagwerkgroep muziekverenc Apollo; YERSEKE - Nederlands Hervormde 19.45 uur: Paasconcert Woorden; mmv Martin Mans (orgel), Nooit)». Middelkoop (panfluit) en Anke And?, (harp); Sterk in beweging Aangepaste voorzieningen, speciaal vervoer naar het vakantieadres, rolstoel toegankelijk hotel, zorg op maat. Allemaal nodig voor een onbezorgde vakantie als je reuma hebt. Het Reumafonds organiseert al sinds 1958 betaalbare, aangepaste vakanties in binnen- en buitenland voor mensen met reuma. Ook heeft het Reumafonds een eigen, volledig aangepast vakantiecentrum Groot Stokkert op de Veluwe. U kunt de vakantiegids 2003 en/of de brochure van Groot Stokkert bestellen via onze afdeling reizen. T 020 589 64 85 ma t/m vrij tussen 08.30 -16.00 uur 'Annelot was vreselijk beschadigd: een sches breuk, bloeduitstortingen in de hersenen, erk»; men ontstekingen bij. We vreesden het ergste Twee maanden in coma Dit is het verhaal van Annelot. In december 19- raakte de toen 15-jarige Annelot in coma nae; aanrijding. Haar vader vertelt over de enor gevolgen. 'Direct na het ongeluk zocht ik informatie. Ik; over een speciale comatherapie in revalidatie»! trum Leijpark te Tilburg en wist Annelot daar te Ir gen. Een kleine twee maanden na het ongel kwam ze uit coma. Ze moest helemaal opnia beginnen, alsof ze opnieuw werd geboren. Wi haar eigen kracht heeft ze dit proces doorsta: letterlijk met vallen en opstaan. We praten- gezin over de tijd voor en na het ongeluk. Hette ons veranderd en als gezin hechter gemaakt.' Terug in de maatschappij Annelot volgt nu de opleiding Sociaal Pedagogs Werk, ze loopt stage in een verpleeghuis vu geestelijk en lichamelijk gehandicapten. Ze he een vriend, werkt als bijbaantje in een broodje zaak, en pas heeft ze haar rijbewijs gehaald, een auto met automaat, want meerdere handel gen tegelijkertijd zijn moeilijk voor haar. 'We blijtf ons zorgen maken, haar extra in de gaten houdt Ze is veranderd: ze is zo lief, ze gelooft iedereen: makkelijk. En verder is haar korte termijn geiie gen achteruit gegaan en heeft ze concentratie? blemen. Maar van de groep van zeven patiéf» waartoe zij behoorde zijn er twee gestorven. Z de enige die terug is in de maatschappij. Wei"-: ben enorm geluk gehad.' Steun de Hersenstichting Nederland Wetenschappelijk onderzoek en revalidatie: uiterst belangrijk om de gevolgen van hersens te behandelen. Verder is goede voorlichting belang. Word daarom donateur van de Hers? stichting of doe een gift. Iedere bijdrage, groo: klein, is welkom. Ons CBF-keurmerk garande? een verantwoorde besteding van uw bijdrage, Hersenstichting Nederla» Korte Houtstraat 10,2511 CD 's-Gravenhage - Tel. 070 - 360/&v: www.hersenstichting.nl wens PILAAR Bouwmaterialen - Albert Joachimikade 33 4463 AA Goes Tel. (0113) 215 401 - Fax (0113) 216 232 ma t/m vrij 8.30 t/m 17.30 uur zat 9.30 t/m 15.30 uur onderneming Wij leveren aan particulieren, aannemers en installateurs. Ook verzorgen wij de totale montage! www.logus.nl,info@logus.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 32