Roep om extra geld muziekschool PZC PZC Buitensport bij Grevelingenmeer Workshops prikkelen fantasie Kool wordt nieuwe CDA-wethouder in college Middelburg Nieuwe regels geven maaimachines de ruimte langs sloten 13 Tropische parade trekt met Pinksteren door Vlissingen Culturele Raad Borsele wil wachtlijsten leerlingen wegwerken t Expositie Kruising Hogelandseweg afgesloten Ondergoed gestolen Aanhouding na dreigen met mes Verkeersruzie leidt tot klappen Stremming kanaal Middelburg Baggeren in Westkapelse kreek MET CAPPENDIJK AUTO'S KUN JE vrijdag 4 april 2003 Hfinr Melita Lanting VLISSINGEN - De Vlissingse binnenstad staat op 7 juni op zijn kop, als het aan de Middel burger Hedwig Samson ligt. Op de zaterdag voor Pinksteren houdt hij de Pinkparade langs de Vlissingse Boulevard en daarna een groot feest in sport hal Baskenburg. „Ik wilde iets spannends doen met Pinksteren", vertelt Sam- son. „Vlissingen is een bad plaats en die moet bruisen op zulke dagen. Uiteindelijk ben ik hier op uitgekomen. De parade wordt een mix van de Dancepa- rade en het tropisch carnaval in Rotterdam, met veel dansbare muziek en een gezellige tropi sche sfeer. Dat is toch ideaal langs de boulevard? Kunnen al die strandgasten lekker mee- swingen." De tocht begint om 13.30 uur bij het Scheldeterrein en wordt voorafgegaan door een Brazili aanse slagwerkgroep. Daarna gaat het via de boulevards rich ting sporthal Baskenburg. „We willen minimaal zes en maxi maal acht trucks mee laten rij den. Daartussen lopen de groe pen mensen. In de sporthal is vervolgens een groot feest in drie zalen, met verschillende muziekstijlen zoals trance, house en R&B. Het feest duurt tot half vier in de ochtend." Samson is nog in gesprek met verschillende sponsors en weet nog niet welke dj's zullen optre den. Toch geeft hij de verzeke ring dat de tocht en het feest doorgaan. „Ik ben voor tachtig procent klaar met de organisa tie en het gaat door, hoe dan ook." Hij hoopt dat tussen de vijf- en zesduizend bezoekers op de pa rade afkomen. In de sporthal mogen maximaal 2500 bezoe kers worden toegelaten. De toe gangsprijs is nog niet vastge steld. maar komt tussen de 17,50 en 20 euro te liggen. Be zoekers steunen daarmee gelijk een goed doel: een deel van de opbrengst is bestemd voor zo- meractiviteiten van jongeren werk Walk In in Vlissingen. Samson is geen onbekende in de evenementenwereld. Hij be stiert het organisatiebureau Hedmar productions. door Steffan ter Maat HEINKENSZAND - De Cultu rele Raad Borsele heeft burge meester en wethouders van de gemeente Borsele geadviseerd om structureel 9100 euro meer subsidie te geven aan de Zeeuw se Muziekschool. Dit zou de mo gelijkheden voor een goede deelname aan de muziekschool moeten vergroten en de wacht lijst voor de Borselse muziek- leerlingen verkleinen. In de gemeente Borsele maken 250 inwoners gebruik van de diensten van de Zeeuwse Mu ziekschool. Verder is er een wachtlijst van 35 leerlingen, die bestaat uit 30 zogenoemde in strumentale leerlingen en 5 leerlingen HaFaBra (Harmonie, Fanfare en Brassband). De cul turele raad komt tot de conclu sie dat de wachtlijst is ontstaan doordat er van 1996 tot en met 1999 is bezuinigd op de variabe le kosten van het muziekinsti- tuut. De animo voor de muziekschool is ondertussen echter zo groot dat volgens de raad de 9100 euro extra subsidie, naast de al be staande bijdrage van ruim 81 000 euro, structureel nood zakelijk is om in de behoefte te voorzien en van de wachtlijst af te komen. De culturele raad denkt dat de grote animo voor de muziek school ontstaat door de lessen algemene muzikale vorming die worden gegeven in het kader van de brede school. Deze ken nismakingslessen stimuleren volgens de raad de jeugdigen om ook voor een individuele oplei ding aan de muziekschool te kiezen en dit zou de wachtlijst vergroten. Extra geld zou er voor zorgdragen dat er een snel lere doorstroming op de wacht lijst komt. Tevens heeft de culturele raad het Borselse college geadviseerd om bij de oplossing van het doorstromingsprobleem voor rang te geven aan leerlingen van de HaFaBra-opleiding van de muziekschool Deze opleiding zou de 'deskundigheid' van de plaatselijke korpsen bevorde ren. Daarmee is volgens de raad de instandhouding van deze korpsen meer gewaarborgd en daarmee zelfs de leefbaarheid van de kleine kernen. Verder spreekt de raad B en W aan op de extra diensten die de Zeeuwse Muziekschool in het kader van de brede schoolge- dachte zou bieden aan de jeugd in de kernen van Oudelande, Ovezande en Kwadendamme De raad vindt dat extra diensten die ontstaan vanuit de brede schoolgedachte moeten worden gefinancierd door de brede school en niet met andere subsi dies. Het college moet zich nog over het advies van de Culturele Raad Borsele uitspreken. HEINKENSZAND - De werk je groep Beeldende Kunst van de ji' Culturele Raad Borsele expo- seert van donderdagtot en met dinsdag 15 mei in het gemeente- huis van Heinkenszand aqua rellen en olieverven van J. van Gooi. I Zij heeft les gehad van de kun- stenaars Willy Boers, Herman van Vaalen en Frieda Hunziker. Ook haar vader, Willem van j Gooi, behoorde tot een van haar I kunstonderwijzers. Zij had al eerder exposities in f onder andere het Scheepvaart- museum en de Oude Kerk te f Amsterdam. Opmerkelijke kapsels en fantasierijke graffitikunst waren te zien tijdens de presentatie op de workshopdag Culturele- en Kunstzinnige Vorming voor vmbo-leerlingen in Zie- rikzee. foto Marijke Folkertsma door Ali Pankow ZIERIKZEE - Hondenpootjes op het randje van de boezemgleuf, bouwwer ken met ijzerdraad in het haar, slangen op dij en kuit, maar ook een avondjurk van blauw plastic, flitsende streetdance- acts, aarzelende breakdance, opzwepen de percussie, schurende scratch-klanken en boeiende graffiti-kunstwerken. Het is de oogst van een dag workshops voor de leerlingen van de derde klas vmbo (kader en beroepsgericht) bij Scholengroep Pontes locatie Pieter Zeeman in Zierik- zee. Docente Culturele- en Kunstzinnige Vorming (CKV) Maria Coolen nam het initiatief tot deze workshopdag. Zij kreeg steun van de Stichting Scoop die voor elke workshop een geschikte docent vond. Ruim honderd jongeren namen er naar eigen voorkeur in de verschillende groepen aan deel. Dat hield in 's ochtends onder leiding van de creatieve deskundi gen aan de slag om 's middags het resul taat van die inspanning tijdens een geza menlijke presentatie in de aula te tonen. Het doel voor Coolen is vooral jongeren kennis te laten maken met toegepaste kunst. „Die jongen die vandaag zelf met zo'n airbrush iets aardigs heeft gemaakt, gaat straks misschien eens naar een ten toonstelling van graffiti", hoopt Coolen. Zij wil kunst voor haar leerlingen op deze manier uit een ongrijpbare sfeer halen en toegankelijk maken. doorNadia Berkelder MIDDELBURG - Hannie Kool- Blokland is door de Middel burgse CDA-fractie aange wezen als opvolger voor ver- REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax:(0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Steffan ter Maat CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl trekkend wethouder Piet Bruinooge. Kool is nu gemeen teraadslid. De CDA-fractie heeft gister avond unaniem voor Kool geko zen. Ze is sinds januari 1997 raadslid. Bruinooge wordt waarschijnlijk per 1 juni tot burgemeester van de Gelderse gemeente Renkum benoemd. Het is de bedoeling dat Kool hem rond die tijd opvolgt. Ze heeft zin in het wethouder schap. „Het lijkt me een interes sante baan. Ik denk dat er veel werk te doen is." Kool wil nog niet aangeven wel ke portefeuilles ze als wethou der wil hebben. „Daar moeten we verder over praten. De raad moet ook nog zijn goedkeuring geven." Kool werkt nu bij wa terschap Zeeuwse Eilanden. „Ik ben daar aangetrokken voor de geschiedschrijving van de oude waterschappen. Het laatste deel is in januari verschenen, daarna ben ik aan de slag gegaan in het archief." Het vertrek van Bruinooge komt ook voor de raadsfractie onver wacht. „We wisten dat hij het naar zijn zin had", zegt Kool. „Maar het is verstandig dat hij op tijd aan zijn carrière denkt. Het is voor Piet een goed mo ment. Ik denk dat hij een goede burgemeester zal zijn." Fractie voorzitter J. Kodde hoorde woensdagavond van de plannen van Bruinooge. „We wisten wel dat hij er over nadacht, maar dat hij al aan het solliciteren was, wisten we niet. Het is hart stikke jammer. Hij is een heel goede wethouder." door Famke van Loon SCHARENDIJKE - Met pare lende zweetdruppels over het mountainbike-pad ploeteren. Genieten van de zon op een kampeervlot. Of kruipend door een tunnel onder de duinen de natuur van een 'heel stil' poeltje ontdekken. Pieter de Haas van Organisatie in Beweging ziet het helemaal voor zich: het bui tensportcentrum op de Kabbe- laarsbank aan het Grevelingen meer moet een attractie worden voor iedereen. De huidige plannen voor het buitensportcentrum staan in schril contrast tot de eerste aan vraag: De Haas vroeg aan het Grevelingenschap toestemming om de klimtoren, die hij van het Bruse vakantiepark Aquadelta kocht, op te bouwen op de Kab- belaarsbank. Maar het schap had weinig zin grootscheepse planologische procedures te voeren voor één simpele toren. Inmiddels ligt er een plan om op de oever van de Grevelingen vijf eilandjes met kreken aan te leg gen, waar buitensporters en na tuurliefhebbers hun hart kun nen ophalen. Scharendijke Het buitensportcentrum is voor De Haas niet uit de lucht komen vallen. De Serooskerkse onder nemer, die onder meer ook Klimcentrum De Pijler op Neel- tje Jans heeft, loopt al jaren met plannen hiervoor rond. In 1995 heeft hij bij de gemeente Schou- wen-Duiveland een plan inge diend om buitensportfacilitei ten te maken op de zogeheten compensatielocatie aan de Rampweg bij Scharendijke. Maar dat is nog altijd 'geen steek verder'. Bij het Grevelingenschap, dat~ Pieter de Haas wil met buitensportvoorzieningen en natuurontwikkeling een bijzonder buitensport- centrum aan de Grevelingen bouwen. meer met de oevers en voor de recreatie wil gaan doen, gaat dat aanmerkelijk sneller. Twee dagen nadat De Haas het plan had ingediend, kreeg hij te ho ren: 'met dit plan gaan we ver der'. „Mijn deel in het plan in Scharendijke is daarmee terug getrokken." Op de Kabbelaarsbank kan De Haas realiseren wat hem voor ogen staat: een buitensportcen trum waar ook natuurbeleving is. Het gebied, dat nu nog be stempeld is als hondenuitlaat- plaats, moet hiervoor flink op de schop. Door het terrein worden verschillende kreken gegraven. Het zand dat hierbij wordt ver zet, dient voor de ophoging van de vijf eilandjes en de aanleg van duingebied Op die manier ontstaat er een mooie aanslui ting met het nabijgelegen kre- kengebied. Metéén verschil: het nieuwe terrein is (vrij) toegan kelijk voor iedereen. Want met 'actieve' onderdelen als een mountainbikepad en klimtoren én rustige attracties als uitkijkposten en kampeer- vlotten moet het centrum voor veel groepen aantrekkelijk wor den: voor bewoners van Schou- wen-Duiveland en Goeree- Overflakkee, voor toeristen, re creatieve buitensporters en na tuurliefhebbers. Ook wil De Haas trainingen, die hij nu al geeft in opdracht van de Raad voor de Kinderbescherming, en teambuilding-activiteiten voor bedrijven op het nieuwe buiten- sportcentrum centraliseren^ BIGGEKERKE - De kruising van de Hogelandsweg en het Krabbeneiland is van maandag 7 tot vrijdag 11 april afgeslo ten. In opdracht van het waterschap Zeeuwse Eilanden wordt het kruispunt geasfalteerd. Borden geven omleidingsroutes aan. De werkzaamheden zijn naar verwachting op vrijdag klaar. Het waterschap is eind januari begonnen met het gra ven van nieuwe sloten voor de aanleg van het fietspad langs de Hogelandseweg. ZIERIKZEE - Een onbekende persoon heeft gistermiddag ondergoed gestolen uit een winkel op de Dam in Zienkzee. De dader heeft uit de winkel zestien bh's en eenentwintig slipjes weggenomen. MIDDELBURG - Een 23-jarige Oost-Souburger is woens dagmiddag rond twee uur aangehouden in een supermarkt op de Pottenbakkerssingel in Middelburg. De man had na een woordenwisseling een bezoeker van de supermarkt bedreigd met een steekwapen. Hij is door de beveiliging overgedragen aan de politie en meegenomen naar het bureau. RILLAND - Twee automobilisten zijn woensdagavond rond zeven uur op de Oude Rijksweg in Rilland met elkaar op de vuist gegaan omdat ze het niet eens waren over eikaars weg gebruik. De twee, een 28-jarige en een 32-jarige man uit de gemeente Reimerswaal, raakten met elkaar in conflict en er vielen klappen over en weer. MIDDELBURG - Eén rijbaan van de Kanaalweg, tussen de Schroeburg en de Stationsbrug in Middelburg, is van maan dag? tot en met vrijdag 18 april afgesloten. Op die dagen wor den de kabels voor het nieuwe brugbedieningshuisje onder het Kanaal door Walcheren geboord Het stuk Kanaalweg is gedurende de werkzaamheden eenrichtingsverkeer. De tijde lijke afsluiting is nodig om ruimte te bieden aan de appara tuur Verkeer vanuit de richting Arnemuiden kan gewoon doorrijden. Vanaf de Schroebrug kan gedurende de werk zaamheden alleen over de Blauwedijk richting het station worden gereden. Vanaf dinsdag is ook een stukje rijbaan van de Blauwedijk afgesloten. Er kan wel in twee richtingen gere den blijven worden. WESTKAPELLE - Waterschap Zeeuwse Eilanden begint maandag met het baggeren van de Westkappelse kreek. De kreek krijgt natuurvriendelijke oevers en een speciale wand voor zwaluwen. Tijdens de werkzaamheden wordt zoveel mo gelijk rekening gehouden met de dieren die in en rond de kreek leven. Het waterschap heeft maatregelen genomen om te voorkomen dat vogels gaan broeden. De rietkraag langs de zuidelijke oever is gemaaid en de bomen zijn daar wegge haald. Aannemer Kok Lexmond uit Lexmond gaat het werk uitvoeren. De kosten worden geraamd op 360.000 euro. De Westkappelse kreek is ontstaan nadat de geallieerden in 1944 de dijk bij Westkapelle bombardeerden Hierdoor ontstond een enorm gat in de dijk en kon de kreek zich vormen. de veertien meter zijn geen ont heffingen mogelijk. Een nieuw element is dat een specifiek beleid voor de fruit teelt is opgezet. De eigenaren van de percelen kunnen onthef fing krijgen voor het neerzetten van emissieschermen Als het niet mogelijk is vanaf de andere oever onderhoud te plegen, geldt een serie afzonderlijke re gels voor deze schermen. Zo moeten ze één meter vanaf het begin van de waterkant staan en dient er een werkruimte van mi nimaal drie meter tussen het scherm en de fruitbomen te zijn door Rolf Bosboom GOES - Waterschap Zeeuwse Eilanden wijzigt zijn regels voor beplanting en bebouwing langs sloten. Deze moeten waarbor gen dat het waterschap de wa terlopen goed kan onderhouden door de kanten te maaien en het water te baggeren. Zeeuwse Eilanden kent sinds 1996 daarvoor al een pakket re geltjes, die aangeven waar en hoeveel ruimte langs de water kant moet worden vrijgelaten om het waterschap de mogelijk heid te geven zijn werk te doen. De regels zijn inmiddels enigs zins verouderd door allerlei ont wikkelingen. Zo zijn er machi nes gekomen met een groter bereik, zodat meer sloten vanaf één kant kunnen worden ge maaid. Verder hebben fruitte lers langs de oevers 'emissie- schermen' moeten zetten, om te voorkomen dat de bestrijdings middelen die zij spuiten in het water terechtkomen Deze hin deren het onderhoud. Door de nieuwe generatie ma chines kunnen waterlopen met een breedte tot acht meter vanaf één kant worden gemaaid. Voorheen was dat tot zes meter Boven de acht meter en tot veer tien meter moet er van twee kanten worden gewerkt. In bei de gevallen kan het waterschap, afhankelijk van de situatie, ont heffing verlenen van de afstan den die bij beplanting en bebou wing in acht moeten worden genomen. Bij een breedte boven Duurder Het gaat om in totaal 130 kilo meter aan waterlopen Doordat er over de schermen heen moe ten worden gewerkt, valt het onderhoud veel duurder uit. Normaal kan 130 kilometer worden onderhouden voor 32.500 euro per jaar; als er schermen staan, stijgt dat naar 115.000 euro per jaar Het waterschap heeft ervoor ge kozen het onderhoud niet door de fruitteler te laten doen, maar zelf te blijven uitvoeren en de meerkosten later te verrekenen met de eigenaar. Het voordeel daarvan is dat het kwaliteit van het werk is gegarandeerd, dat niet hoeft te worden gecontro leerd of het onderhoud goed wordt uitgevoerd en dat de ex tra kosten niet voor rekening komen van het waterschap Na deel is wel dat de verrekening administratieve rompslomp en kosten met zich meebrengt. foto Marijke Folkertsma Actief buiten zijn staat daarbij voorop. Wandelaars zullen, wanneer ze het pad over de verschillende ei landjes willen volgen, het water onder meer via stapstenen moe ten overbruggen 'Kaplaarzen mee', verzekert De Haas De Haas hoopt het buitensport centrum, dat in totaal ongeveer 490.000 euro zal kosten, binnen vier tot vijf jaar te realiseren. Wat betreft de medewerking ziet het er goed uit: het Greve lingenschap is akkoord en de 'naaste buren' Surfcentrum Brouwersdam en Port Zélande zijn enthousiast. De Haas heeft er dan ook alle vertrouwen in „Het is meer dan een speel wei t j e openen, maar ik slaap hierover niet met angstzweet." Advertentie VOLVO for life Cappendljk Auto's Terneuzen B.V. Mr FJ Haarmanweg 49 Terneuzen tel. 0115-697455 vi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 31