Ik ben hier rustiger geworden Rabo leest Bankgiroloterij de les Tjoba heeft kansen nog in eigen hand Darters Krappen en Van Acker doen mee aan Springcup 1; Wieier jeugd in Graauw Rob Sanderse kijkt tevreden terug op overgang van Swift naar Fortis Marinissen trainster Swift Dallinga aast weer op titel Schelde Top Marat Safin niet in actie Derde verlies ijshockeysters Quick Step in lichte paniek door Jan Roovers VLISS1NGEN - Nadat vorige week de derde- en vierdeklas sers al aan de veldcompetitie begonnen, komen morgen ook de korfballers van de Zeeuwse topploegen het veld op. Fortis en Tjoba hebben nog titclkan- sen. Swift gokt op promotie. TOP levert in de eerste klasse G met vier andere ploegen strijd voor lijfsbehoud. Met slechts één punt achter stand op lijstaanvoerder Maas sluis, die op de slotdag van de competitie in 's-Heer Hendriks kinderen op bezoek komt, heeft Tjoba in de eerste klasse F de kansen op het kampioenschap helemaal in eigen hand. „Het wordt ongetwijfeld een thriller als in die wedstrijd de titel inzet wordt", kijkt coach Wilko Fok- ke al vooruit. Gerben van Boven en Mark-Pe ter van der Meer zijn om ver schillende redenen niet meer beschikbaar. De vervangers, Robert van Schalk en Marcel de Dreu, moeten in het team wor den ingepast en daardoor is het even zoeken naar de goede vak opstelling. Fokke verwacht dat dat wel zal lukken en dat de ploeg mee blijft doen voor de bovenste plaatsen. Na de deg datie uit de eerste klasse aj zaal dreigt voor TOP uit Ar. muiden ook op het veld zo't tuatie te ontstaan. Met Bo'ü Dijkvogels, Snel, RWAen! is een handvol ploegen in dep datienood gekomen. Coach Gijs Hollestelle: „Wei op het veld iets beter dan is zaal en hebben een goede oei; campagne achter de rug. D$ naast is de ploeg honderd p cent gemotiveerd. We willé één seizoen zeker geen tweei gradaties meemaken." De cos kan geen beroep meer does de ernstig geblesseerde Nat; lie Marijs, maar krijgt daaru Mirjam Kloet een geroutinee speelster voor terug. 'We willen toch de beste i van Zeeland zijn', zo viel® week in het clubblad van St te lezen. Dat kan nog even; renwant op dit moment is S? zowel in de zaal als op het a tweedeklasser. Met drie punt achterstand op koploper Vite ziet coach Leo Langebeekegj de kansen om voor de twea plaats te gaan. Die wordtook: jaar beloond met promotie. weten dus wat ons te staat", beseft Langebeeke .H je van de Berg vervangt de,; blesseerde Mabel van de Veis door Wim de Vos houden met de jeugd", zegt' Poorten. De organisatie i Graauw kreeg vorig jaar- landelijk jeugdtoernooi tos wezen. Gelet op het succes van wil Van Poorten in de; komst zeker proberen s opnieuw een dergelijk toera naar Graauw te halen. ,,Ditj> heeft Sluiskil het toegewa gekregen. Het waren vorigji fantastische wedstrijdjes er vendien kregen we veel I Daarom zullen we, als de ma lijkheid zich voordoet, ons: nieuw kandidaat stellen \- zo 'n landelij k toernooi Ruim honderd jeugdige rem tjes, verdeeld over elf verscl lende verenigingen, staan it dag aan de start in Graauw.: eerste wedstrijden begm; zondag om 12.00 uur. GRAAUW - Het is alweer enke le jaren geleden dat het wieler- coinité van Graauw het roer om gooide. De tegenvallende belangstelling bij de ouderen- categorieën deed voorzitter Paul van Poorten met zijn me debestuursleden besluiten om de jeugd de kans te geven tijdens de jaarlijkse wielerwedstrijd. Nog steeds heeft Van Poorten daar geen spijt van. Zondag staat er opnieuw een districts wedstrijd voor de fietsende jeugd op het programma in Graauw. „De jeugd is enthousiast in de wedstrijdjes en bovendien trekt het ook behoorlijk publiek aan. Voorlopig blijven wij ons bezig- vrijdag 4 april 2003 door Roeland van Vliet OOST-SOUBURG - Rob San derse (32) korfbalt sinds drie kwart jaar bij Fortis, maar is nog steeds een Swift-man. Dat zal ook niet veranderen. „Maar mijn Fortis-kant is zich aan het ontwikkelen", stelt de Middel burger. Voor het begin van de tweede helft van het veldsei- zoen vertelt Sanderse over zijn 'transfer', de kracht van Fortis, de komende zes duels en de aan staande trainerswissel bij de Souburgse overgangsklassen „Ik ben bij Fortis heel goed op gevangen. We spelen lekker en de sfeer is goed in de ploeg. Dan is het natuurlijk lekker binnen komen." Dat is dus beter dan bij Swift, waar je vorig jaar zomaar in het tweede terechtkwam „Nee, zo moet je dat niet zien. Er waren in het laatste jaar wel wat irritaties tussen mij en trainer Leo Langebeeke, maar we zijn ingoede harmonie uit elkaar ge gaan Er is en was geen wrevel De beslissing dat ik toen de tweede helft van het veldsei- zoen in het tweede ging spelen, werd ook door beide partijen te gelijkertijd genomen. Lange beeke belde mijn broer Sjoerd op en zei: het lijkt me beter dat Rob het seizoen in het tweede afmaakt. Op dat moment had ik het al met de trainer van het tweede geregeld." „Ik heb vervolgens dat veldsei- zoen gebruikt om na te denken MIDDELBURG - Marianne Marinissen wordt met ingang van volgend korfbalseizoen trainer van Swift. Zij volgt bij de Middelburgse club Leo Langebeeke op. Mari nissen komt uit de Swift-gele- deren. Ze speelde jarenlang in het eerste team. Marinissen is nog trainster van de junioren I. over wat ik wilde: in Swift 2 spe len of toch nog een keer hoger op. Ik heb toen voor het laatste gekozen." De stap naar Fortis was snel ge maakt. „Het korfbalwereldje is klein hè. Bij Fortis zetten ze natuur lijk ook vraagtekens bij een ver trek uit Swift 1. Bovendien heb ik ooit nog met Leonard Deb- baut samengespeeld bij Swift, tsja, dan kan het snel rond zijn. Achteraf ben ik heel blij over hoe mijn overgang is verlopen. Het gaat precies zoals ik had ge hoopt. Swift krijgt de kans om te verjongen en ik kan nog een tijdje korfballen op hoog ni veau." Mis je Swift al een beetje? „Soms wel. Ik ben nog steeds een Swift-man. Het is dan jam mer dat ik op zaterdag niet naar het eerste, waarin mijn broer speelt, kan kijken." Ben je in Oost-Souburg een an dere korfballer geworden? „Ik ben rustiger geworden. Maar dat komt misschien ook doordat Swift en Fortis qua tac tiek totaal van elkaar verschil len. Het spel van Swift kent wei nig patronen, en dat bedoel ik dan in de goede zin van het woord. Immers, tegenstanders hebben moeite met het onbere kenbare spel. Bij Fortis hebben we meer vaste looplijnen. Hier gaat het om het vlotte combina tiespel." En wat is jouw rol daarin? „Ik heb geen rol. Niemand heeft dat bij Fortis. Onze kracht is het collectief. Je zag in de eerste helft van het veldseizoen dat we steeds in een andere opstelling speelden. We hadden wat last van blessures en Hagar Hoog werf was met vakantie. Daar door trainden we zelden met de basisacht en dat kwam niet ten goede aan de structuur binnen de ploeg." „Als er nieuwe spelers in de ploeg komen, moet je altijd wennen aan elkaar. We hebben toen niet voor niets drie wed strijden verloren." Rob Sanderse; „We groeien als team nog steeds." foto Ruben Oreel „Ook binnen de vakken heeft niemand vaste functies, er wor den hooguit wat accenten ge legd. Maar het is niet zo dat de één alleen maar onder de korf staat en de ander alleen maar van afstand schiet. Het gaat er om dat iedereen alles kan. Daar door is Fortis onvoorspelbaar en gevaarlijk Op het veld staan jullie derde, tweepunten achterop TOP Sas- senheim, één op Vrienden schaar. Hoe gaan jullie de komende zes wedstrijden tege moet? „We hopen met z'n allen op een kampioenschap, en ik weet dat het ook kan. Maar het is geen must. We zullen zes wedstrijden moeten winnen, ook die tegen TOP. Misschien ben ik nog wel het meest bang voor de wed strijd tegen Avanti. Die ploeg staat niet hoog, maar we hebben het er altijd moeilijk tegen. Dat was met Swift al zo en nu ook met Fortis." Kampioen worden en promove ren naar de hoofdklasse, het zou een mooi afscheidscadeau zijn voor trainer Leonard Debbaut. (lachend) „Een afscheidsca deau? Hij laat ons toch in de steek? Vind je het jammer dat hij weg gaat? „Dat wel. Ik had verwacht dat hij nog wel een jaar zou blijven Dat was, denk ik, voor de groep ook goed geweest. We groeien namelijk als team nog steeds. Hoewel ik niet ontevreden ben met zijn opvolger, weet ik dat een nieuwe trainer zich aan het begin moet inwerken. Dat kan een nadeel zijn in de vooruit gang van een ploeg." Wat had Debbaut jou nog kun nen bijbrengen? „Mij individueel niet zo heel veel. Maar hij werkt constant aan het collectief en daar maak ik ook deel van uit. Hij voert in de aanval het combinatiespel steeds verder door en in de ver dediging zorgt hij ervoor dat we de tegenstander steeds makke lijker uitschakelen." Toch ben je, zoals je al zei, goed te spreken over de komst van Ralph Gillissen, die nu nog On- do traint. „Toen bekend werd dat Deb baut stopte, heb ik in de team bespreking gezegd dat er maar één opvolger kon zijn en dat was hij. Ik heb Ralph namelijk hoog zitten. Ik heb zes jaar met hem samengespeeld, eerst in de juni oren, daarna in de senioren. La ter heeft hij mij bij Swift ook nog twee jaar getraind. Hij is de man die het klappen van de zweep kent, omdat hij - net als Leonard Debbaut- op hoog ni veau heeft gespeeld. Dat zijn meestal de mensen die nog eens wat kunnen en durven verande ren binnen een ploeg." OOST-SOUBURG - Biljarter Louis Dallinga uit Sluiskil ver dedigt vanaf vandaag de titel in het Schelde Top-toernooi. Het evenement wordt in sportzaal Van Duyvenvoorde te Oost- Souburg afgewerkt. De drukte in zijn bedrijf stond een goede voorbereiding in de weg. „Ik heb niet getraind", ver telt Dallinga. „Vooral in het ka- derspel is dat wel een beetje nodig, maar het zijn korte par tijtjes van honderd caramboles Die moet ik in een paar beurten bij elkaar kunnen tikken." Tegenstand verwacht de lokaal houder uit Sluiskil onder ande ren van Robert van Stevendael uit Vogelwaarde en van Peter de Bree uit Middelburg. Vorig jaar hielden Dallinga en De Bree el kaar in een boeiende finale in evenwicht. Er moest zelfs een Portugees rekensysteem aan te pas komen om de winnaar aan te wijzen. Peter de Bree is aan zijn beste seizoen tot nu toe bezig. Twee keer al behaalde hij een plaats in een nationale eind strijd. Over het Schelde Top toernooi is hij kort: „Ik speel thuis, ik ben in vorm, dus laat het toernooi maar beginnen." Behalve De Bree komen voor Walcheren/De Bevelanden nog een paar sterke mannen in actie. Met Sjaak Walhout, Peter Vosen Piet Raas vormt dit district een stevig front. De laatste kreeg een plaats toegewezen, omdat district Schouwen-Duiveland geen vervanger kon vinden voor de door griep gevelde Henk Wielaard Eerder al moest dis trictsvoorzitter Piet Verschure de plaats van de verhinderde Dick Kooijman opvullen. De wedstrijden worden in twee poules afgewerkt en bestaan uit de spelsoorten kader (100 ca ramboles), bandstoten (50) en driebanden (15). Vandaag wordt om 19.00 uur begonnen BUENOS AIRES - Marat Safin komt dit weekeinde in Buenos Aires niet in actie voor Rusland in de kwartfinale van de Davis- cup tegen Argentinië. De kopman heeft een blessure aan de rechterenkel. Nikolai Davidenko vervangt hem. Safin verdraaide de enkel twee weken geleden in Miami. Tijdens de training op het gravel in Buenos Aires verstapte hij zich waar door de kwaal verergerde. RTR door Eugène de Kok VLISSINGEN - De Zeeuwse darters Jean Paul van Acker en Karin Krappen zijn geselec teerd voor het team dat Neder land vertegenwoordigt op de Springcup. Het toernooi wordt dit weekeinde in Oostenrijk ge houden. Aan het evenement ne men zeven landen deel. Voor Karin Krappen wordt het de zevende keer dat ze deel neemt aan het landentoernooi. De selectie kwam voor de dart- ster uit Vlissingen niet als een verrassing. Ze staat immers eer ste op de nationale ranglijst. „De Springcup is één van de zwaarste toernooien", zegt de Vlissingse. „Je gooit continu achter elkaar door. Het is niet hetzelfde als een best-off-wed- strijd, waar je soms maar één keer speelt." Tijdens het toer nooi wordt er in poules van ze ven gestreden. Vandaag en morgen is er een koppeltoernooi. Zondag is het individuele toernooi. De part ner van de Zeeuwse topper is Roelie Bakker. Een goede speel ster, volgens Krappen. „Ze heeft bijna het hele jaar op num mer één gestaan in de nationale ranking. Internationaal doet ze het wat minder, omdat ze bijna nooit meegaat. Wat dat betreft heeft ze misschien een kleine achterstand op Francis Hoense- laar, Mieke de Boer en mij." Bij de vrouwen won Nederland de teamwedstrijd al acht keer. Ook dit jaar heeft Krappen vol op vertrouwen in een goede af loop. Tijdens het toernooi zijn er geen punten te verdienen voor de in ternationale ranglijsten. „Op zich wel fair, omdat er alleen maar teams van het vasteland meedoen", redeneert Krappen. Engeland, één van de toplan- den, doet niet mee aan het toer nooi in Oostenrijk. Hierdoor krijgt het toernooi het karakter van een continentaal EK. De winnares van het individuele toernooi op zondag krijgt een ticket voor de Winmau World Masters in december. Van Acker Volgens Jean Paul van Acker zou Krappen het toernooi in Oostenrijk wel eens kunnen winnen „Krappen draait al een hele tijd mee met de wereldtop. Zelf richt de darter uit IJzendij- ke zich vooral op de landenw strijd. „Allereerst gaan we« een overwinning met Neo land. Op zondag probeer ik: een leuke prijs mee te paki Twee jaar geleden zat ik dichtbij. Toen werd ik ur; schakeld in de halve finales Evenals bij de vrouwen wore in Oostenrijk ook bij de maffi een koppel en individueel t? nooi gespeeld. De partneri: Van Acker is Peter van derV? „Dat is een debutant op: Springcup. Hij staat momecï vierde op de ranglijst en b» een geweldig seizoen achter rug." Grote afwezigen bij de manj zijn Raymond van Barnes (hij won het individuele ta nooi vijf keer) en Co Stoc (tweemaal winnaar). Beidei ters geven een demonstratie doen daarom niet mee in ft tenrijk. Wat overblijft is; sterk, jong team, volgens Acker. „Vincent van de Voor Albertino Essers gaan well en die hebben dit jaar allebei de Embassy gestaan." Vorig jaar was Van Acker: geselecteerd. Deze keer was: kantje boord voor de darter: het team van Raymond vanïi neveld. „Toen er werd gesel teerd, stond ik zesde op derf lijst Nu sta ik veertiende" daling is volgens Van Acke wijten aan een aantal tela stellende resultaten „Ik be laatste tijd een paar keer vip tijdig uitgeschakeld. Hetnw in Nederland is geweldig h« Op een toernooi doen erv» zo'n vierhonderd mannen* Daar zitten altijd wel een? lokale toppers tussen waar je zo kan verliezen." LECCE - De Nederlandse hockeysters wachten in V tijdens het WK in de tweede visie nog steeds op hun ee overwinning. De vrouwen verloren gist® ook de derde wedstrijd, N» wegen was met 7-1 te sterki vie Baggen maakte in detk periode bij de stand 0-6 dee: Nederlandse treffer. Vani staat het belangrijke duel: Groot-Brittannië op het i gramma, met klassebehoud' inzet. ANP Voskamp ziet door streekeindzege Driedaagse aan zijn neus voorbij gaan DE PANNE - Hét nieuws in de Driedaagse van de Panne was de virusinfectie die Johan Mu seeuw en zijn ploeg Quick Step de afgelopen week trof. De vraag die België in zijn greep houdt: is topfavoriet Museeuw tijdig hersteld om zondag de Ronde van Vlaanderen te kun nen winnen? „We naderen nu het stadium van lichte paniek", zei team baas Patrick Lefevere gisteren in De Panne. Hij en dokter Vanmol waren de afgelopen dagen nog optimis tisch gestemd. „Van zeventig procent kans zijn we nu gezakt tot onder de vijftig", aldus Lefevere. „Alles blijft vastzit ten in de longen van Johan. Er komt nog geen fluim los. Als dat morgen nog zo is, kunnen we het vergeten." De benen van de Leeuw van Vlaanderen zijn volgens hem in orde, maar bij blaastests haalt hij nog niet de helft van zijn normale longinhoud. Voor Museeuw zou niet deelne men een 'kleine ramp' zijn. „Omdat dit waarschijnlijk zijn laatste Ronde van Vlaanderen moet worden. Hier heeft hij al les op gezet." Van de andere zieke renners ontving Lefevere positievere geluiden. Knaven en Bettini voelen zich al weer wat beter. Vandenbroucke zegt klaar te zijn voor de klus. Alleen Boonen twijfelt nog. „Ik wil geen risico's nemen met het oog op mijn kansen in Pa- rijs-Roubaix, de zondag daar na." GPD door Ad Pertijs DE PANNE - Bart Voskamp gold gister morgen nog als de gedoodverfde eind winnaar van de Driedaagse van De Panne. Drie uur later, nog voor de be slissende tijdrit begonnen w as, hing hij verslagen in de touwen. Naam van het executiepeloton: Rabobank. In de korte ochtendrit reed die formatie zo hard naar De Panne, dat de gevallen Bart Voskamp en zijn ploeg Bankgiro- loterij ondanks een verbeten tientallen kilometers lange achtervolging, met geen mogelijkheid meer konden terug keren in het voorste gelid. Tien kilome tervoor de finish stapte hij gefrustreerd af. Dat uitgerekend een actie van de Ra bobank hem de das om deed, deed Vos kamp de meeste pijn. „Ik begrijp het ge woon niet. Het is toch beter voor het Nederlandse wielrennen dat onze ploeg de Driedaagse wint Afgelopen week einde was ik ook blij voor hen. Onge looflijk, normaal loopt na zo'n val alles weer samen. Uitgerekend nu niet. De ingehouden boosheid klonk door in zijn stem. De ploeg van Theo de Rooij reed volgens hem niet zomaar door. „Ie dereen kent het verleden.Voskamp lag meermalen verbaal in de clinch met Ra bobank. Hij vermoedde dat De Rooij de gelegenheid de baat nam om Voskamp een hak te zetten. „Ik wil daar weer niet over beginnen. Ik snap gewoon niet waarom ze plots met zijn allen zo hard op kop begonnen te rijden. Wat kon er nu gebeuren als dat kleine groepje van ons was teruggekomen? Dat ik de Drie daagse kon winnen. Meer niet Theo de Rooij zag het anders. „Wij heb ben niet anders gedaan dan onze eigen koers winnen. Iedereen weet dat de Driedaagse vanochtend pas echt be gon. Na 20 kilometer. Daar gaat het op de kant. Daar moet je van voren zitten. Anders kom je in de problemen In zijn ogen heeft Bankgiroloterij gisteren een harde les geleerd „Zoals zij de afgelo pen dagen gereden hebben voor de kan sen van Voskamp, kon je verwachten dat ze het in de ochtendrit moeilijk zou den krijgen." De Rooij wilde niet weten van een per soonlijke vendetta. „Het gaat niet over wel of niet gunnen. Ik kijk alleen naar mijn eigen ploeg. Toen Voskamp dins dag voorop reed, hebben we toch ook niet achter hem gereden." Bankgiroloterij was echter niet de eni ge partijdie bedenkingen had bij de ac tie van Rabobank. Voskamp zat gevan gen in een grote valpartij. Hij kon de op de grond liggende renners niet meer ontwijken en anderen knalden boven op hem. „Ik kwam in de greppel terecht, ik moest een nieuwe fiets pakken en mijn schoen was kapot. Ik val bijna nooit. Nog was ik niet ongerust. Omdat niemand wil profiteren van zo'n val partij Bortolamide leider in het klas sement in ieder geval niet. Hij riep de meute direct op te wachten op zijn grootste concurrent. „Want zo wil ik niet winnen", zei de Italiaan na afloop. Ook nummer drie Van Petegem riep 'ho'. Rabobank stoorde zich er niet aan. „Dit parkoers is zo verraderlijk dat je het beste op kop kunt blijven rijden. Wij hadden de ploeg om dat te doen en dan doen we het ook Daarnaast reden we met zeven man in een groep van veertig uiteraard door voor de etappezege." Die kwam er ook. Zij het op een onvoor ziene manier. Steven de Jongh trok de spurt op de kasseien van de finishstraat keihard aan voor Robert Hunter. De Zuid-Afrikaan werd echter gehinderd door anderen, die voor hem vielen, en verloor het contact. De Jongh: „Ik voel de iemand komen en dacht dat het Ro bert was. Bleek het Jo Planckaert te zijn. Toen moest ik nog even doortrek ken." Saillant detail: DeRooij vocht later met succes de achterstand aan die Hunter (en anderen) opliep door de valpartij. Het hielp de nieuwkomer niet aan de eindzege. Die ging nu met één seconde voorsprong op Bortolami naar de Let Raivis Belohvosciks. GPD Steven de Jongh (links) drukt zijn wiel nét iets eerder over de streep dan de Belg Jo Planckaert. foto Yves Boucau/Belga

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 18