Fietsers balen van tunnelregeling PZC PZC PZC Kinderen met hersenletsel Buitensportcentrum bij Grevelingenmeer KOUPEKERKE l Giro 860 Bond verwijt provincie beperkte vervoersmogelijkheden met bus weekenddiensten agenda Nieuwe regels geven maaimachine de ruimte WIJ ZIJN OP ZOEK NAAR BEZORGERS (M/V) IN OOMBURG, GRIJPSKERKE, MELISKERKE WIJ ZIJN OP ZOEK NAAR BEZORGERS (M/V) IN (AUTOROUTE) huisartsen en neurologen verwijzen te weinig door Eikiaar k°menn 1000 kinde Hersenstichting Nederland NI AM NE STY vrijdag 4 april 2003 door Wout Bareman TERNEUZEN - De afdeling Zeeland van de Fietsersbond is niet te spreken over de 'fietsre- geling' voor de Westerschelde- tunnel. Er is in de overeenkomst tussen de provincie en vervoers onderneming Connexxion on voldoende rekening gehouden met de wensen van de fietsers. De aanvankelijke tevredenheid over het feit dat Connexxion voorzieningen zou treffen om zowel individuele fietsers als groepen per bus door de tunnel te vervoeren, sloeg om in grote teleurstelling toen de tunnel eenmaal in gebruik was geno men. Vooral in het weekeinde zijn de vervoersmogelijkheden beperkt. Ook de beslissing dat niet alleen groepen maar ook in dividuele fietsers zich minstens een uur van tevoren bij Connex xion moeten melden, trof de fietsers pijnlijk. In De Zeeuwse Deurtrapper, het nieuwsblad van de afdeling, wijst bestuurslid F. Nieuwen- huize met de beschuldigende vinger richting provincie. „Uit informatie van de betrokken ambtenaar van de provincie blijkt dat in de concessie die aan Connexxion is verleend, slechts minimum-eisen zijn opgeno men met betrekking tot de tijd stippen waarop de fiets meege nomen moet kunnen worden in de tunnelbus." De vervoers maatschappij houdt zich - op een kleine afwijking na - minu tieus aan de afspraken en treft dus geen blaam. De huidige regeling voldoet niet en moet zo snel mogelijk worden aangepast. Om dat te bewerk stelligen klopt het afdelingsbe stuur binnenkort aan bij pro vincie en vervoerder De Zeeuwse Fietsersbond blijft ook ijveren voor een fiets-voet- veer tussen Kruiningen en Perk- polder. Ook die zaak wordt op korte termijn aangekaart bij de provincie. De fietsers willen dat bij de ver dere uitwerking van de plannen voor de aanleg van een tunnel onder het Kanaal Gent-Terneu- zen bij Sluiskil ook terdege re kening wordt gehouden met het langzaam verkeer. Uitgangs punt van de plannenmakers is dat de tunnel alleen bestemd is voor het autoverkeer. De brug, die voorlopig toch blijft liggen voor de kanaalkruising van goe derentreinen, zou ook dienst moeten blijven doen voor het langzaam verkeer. Omdat in de toekomst rekening wordt ge houden met langere wachttij den voor de brug, pleit de Fiet sersbond met klem voor extra voorzieningen in de tunnel. •;r£K-v-> P. de Haas wil met buitensportvoorzieningen en natuurontwikkeling een uniek buitensportcentrum aan de Grevelingen bouwen. foto Marijke Folkertsma 1 STREEKACTIVITEITEN BIGGEKERKE - Dorpshuis. 14 00 uur: Koersbal, biljart en soos voor ouderen; Kaasboer Biggekerke, 9.00-12 00 uur: Tossen, inschrijving tussen 8 45-9.00 uur; MIDDELBURG Kuiperspoort, 19.00 uur. Piano-concert door leden van de Zeeuw se Muziekschool, Trefpunt, 20.00-22 30 uur Disco; Ontmoetingscentrum Dauwendaele, 19.30 uur Themabijeenkomst over Indi sche identiteit; Kloveniersdoelen, 20.30 uur: Concert amusementsorkest Humoreske; OOSTKAPELLE - Halve Maan, 10.00 uur: Badminton voor vijftigplussers, OOST-SOUBURG Wijkcentrum De Re genboog, 10 00-11.00 uur: Yoga; VLISSINGEN - Het Bolwerk. 14.00 uur: Koersbal. door Famke van Loon SCHARENDIJKE - Met parelende zweetdruppels over het mountainbike pad ploeteren. Genieten van de zon op een kampeervlot. Of kruipend door een tunnel onder de duinen de natuur van een 'heel stil' poeltje ontdekken. Pieter de Haas van Organisatie in Beweging ziet het helemaal voor zich; het buitensport- centrum op de Kabbelaarsbank aan het Grevelingenmeer moet een unieke at tractie worden voor iedereen. De huidige plannen voor het buiten sportcentrum staan in schril contrast met de eerste aanvraag; De Haas vroeg aan het Grevelingenschap toestemming de klimtoren, die hij van het Bruse va kantiepark Aquadelta kocht, te mogen opbouwen op de Kabbelaarsbank. Maar het schap had weinig zin grootscheepse planologische procedures te voeren voor één simpele toren. Inmiddels ligt er een plan om op de oever van de Grevelingen vijf eilandjes met kreken aan te leggen, waar buitensporters en natuurliefheb bers hun hart kunnen ophalen. Op de Kabbelaarsbank kan De Haas rea liseren wat hem voor ogen staat: een buitensportcentrum waar ook natuur beleving is. Het gebied, dat nu nog be stempeld is als hondenuitlaatplaats, moet hiervoor flink op de schop. Door het terrein worden verschillende kreken ge graven. Het zand dat hierbij verzet wordt, zal dienen voor de ophoging van de vijf ei landjes en de aanleg van duingebied. Op die manier ontstaat er een mooie aanslui ting met het nabijgelegen krekengebied. Met één verschil; het nieuwe terrein is (vrij) toegankelijk voor iedereen. Trainingen Want met 'actieve' onderdelen als een mountainbikepad en klimtoren én rusti ge attracties als uitkijkposten en kam- peervlotten moet het centrum voor veel groepen aantrekkelijk worden: voor be woners van Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee en toeristen, voor recreatieve buitensporters en natuur liefhebbers. Ook wil De Haas trainingen, die hij nu al geeft in opdracht van de Raad voor de Kinderbescherming, en teambuilding-activiteiten voor bedrij ven op het nieuwe buitensportcentrum centraliseren. De Haas hoopt het buitensportcentrum, dat in totaal ongeveer 490.000 euro zal kostenbinnen vier tot vijf jaar te realise ren. Wat betreft de medewerking ziet het er goed uit: het Grevelingenschap is ak koord en de 'naaste buren' Surfcentrum Brouwersdam en Port Zélande zijn en thousiast. De Haas heeft er dan ook alle vertrouwen in: „Het is meer dan een speelweitje openen, maar ik word hiervan ook niet midden in de nacht badend in angst zweet wakker." 5 en 6 april 2003 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: WALCHEREN HUISARTSENPOST WALCHEREN KOUDEKERKSEWEG 86. VLISSINGEN tel. 0900-1985 Huisartsengroep 'De Stad Middelburg' (patiënten huisartsen Albers. Angkotta, Bruynzeel, Van den Haak, Heere en Wor- telboer). zaterdag: C.J.E.M. Albers, Bellinkplein 3, tel. (0118) 644301. zondag: A P Bruynzeel, Herengracht 68, tel. (0118) 644301. Inloopspreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid, Souburg, Nieuwland en Arnemuiden, zat. 0.00-24.00 uur: R D M. de Kuyper, Pr. Bernhardstraat 2, Arnemuiden, tel. (0118)461212. zon. 0.00-24.00 uur N. Kapteyn, Lekstraat 6, Oost-Souburg, tel.(0118)461630. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen-Rullens, Bats, Ubels, van Tol, van Eede, Spekhorst, v. d Male en Huisman vrij. 17.30-zon. 23.00 uur F v Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. (0118) 571234. zo. 23.00-ma. 8.00 uur: R. Ubels en M. J. J. Helmes, 't Plein 2, Se- rooskerke, tel. (0118) 591212. Tandartsen: Walcheren: J. P. F. Kremer, Bellinkplein 1, Middel burg, tel.(0118)612565. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen: Vlissingen.don. 20.00-vrij. 20 00 uur J. van Dierendonck, tel. (0118) 471« vrij. 20.00-zon. 22 00 uur: H. Hament, tel (0118)471140 Middelburg, vrij. 21.30-zon. 21.301» J.Drijdijk, tel. (0118)626045. Dierenartsen: Landbouwhuisdieren tel. iq- 633803. Kleine huisdieren: Mw. C. Brink, Meanderlaan 326, Mie burg, tel.(0118)611011 Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00tj Landbouwhuisdierenpraktijk Wak ren (grote huisdieren): Oude Domburgseweg 33a te Oosfe Ie tel. (0118) 633803, za en zo v® aanmelden van 08.00-09 00 uur Dierenartsenpraktijk Meliskerke: R. Roskam, Kelderweg 1. tel 592838. Vogel- en Egelopvang 'De Mikke'. Het hele weekend bereikbaar onder 0118 628288. Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburj 24-uursdienst (voor spoedeisende cepten): Apotheek Hummelen. Markt 69, Min burg, tel.(0118)612134. Zat 10.00-19.00 uur- Apotheek De Singel, Singel 9. Vfe gen, tel. (0118) 412730 Thuiszorg: Walcheren voor gezinsverzorging, wijkverplej en uitleen verpleegartikelen, tel. 0' 684000. door Rolf Bosboom GOES - Waterschap Zeeuwse Eilanden wijzigt de regels voor beplanting en bebouwing langs sloten. Deze moeten waarbor gen dat het waterschap de wa terlopen goed kan onderhou den. De regels zijn inmiddels enigs zins verouderd door allerlei ont wikkelingen. Verder hebben fruittelers langs de oevers 'emissieschermen' moeten zet ten, om te voorkomen dat de be strijdingsmiddelen die zij spui ten in het water terechtkomen. Deze hinderen het onderhoud. Door de nieuwe generatie ma chines kunnen waterlopen met een breedte tot acht meter vanaf één kant worden gemaaid Bo ven de acht meter en tot veert meter moet er van twee kan: worden gewerkt. Een nieuw element is date specifiek beleid voor de frt teelt is opgezet. De eigena: van de percelen kunnen onlh fing krijgen voor het neerzet! van emissieschermen. Als met mogelijk is vanaf de and oever onderhoud te plegen,c geldt een serie afzonderlijke! gels voor deze schermen. Het gaat om in totaal 130 ki meter aan waterlopen. Doon er over de schermen heen nu ten worden gewei'kt, valt: onderhoud veel duurder uit I- waterschap heeft ervoor gs zen het onderhoud zelf te L ven uitvoeren en de meerkos later te verrekenen met deq naar. Het bezorgen van ons dagblad is een uitdagend ochtendkarwei voor jong en oud. Er staat een goede beloning tegenover. Naast de ruime vergoeding zijn er diverse extra's zoals: vakantiegeld startpremie aanbrengpremie voor abonnees en bezorgers gratis regenpak gratis krant Interesse? Neem contact op met de afdeling Binnendienst Distributie, telefoon 0800-0235111 (tijdens kantooruren), of kijk op internet: www.deleukstebijbaan.nl De minimumleeftijd is 15 jaar. Het bezorgen van ons dagblad is een uitdagend ochtendkarwei voor jong en oud. Er staat een goede beloning tegenover. Naast de ruime vergoeding zijn er diverse extra's zoals: vakantiegeld startpremie aanbrengpremie voor abonnees en bezorgers gratis regenpak gratis krant 5 Interesse? Neem contact op met de afdeling Binnendienst Distributie, telefoon 0800-0235111 (tijdens kantooruren) of kijk op internet: www.deleukstebijbaan.nl De minimumleeftijd is 18 jaar. Enige cijfers: In Nederland krijgen 2,7 op de 100.000 kinderen per jaar een her- 1# seninfarct of hersenbloeding. 0 J 0 ren na een verkeersongeval in het Revalidatiearts Nienke Roux van Sophia Revalidatie Den Haag zegt het stellig: 'Van alle kinderen met her senletsel door bijvoorbeeld een onge val of ontsteking, komt slechts een klein deel bij ons terecht'. 'Huisartsen en neurologen verwijzen kinderen met met-aangeboren her senletsel zelden door naar een revali datiecentrum. Tegen kind en ouders wordt al te vaak gezegd: "Met de tijd komt het wel goed." Het besef dat re validatieartsen aanvullend veel voor deze kinderen kunnen betekenen, is er te weinig. Terwijl aan bijvoorbeeld verminderde concentratie of bewe gingsproblemen meestal nog veel te doen is.' Wat is een revalidatie- programma? Bij een revalidatieprogramma kan de patiënt ook zelf aangeven welke din gen hij het belangrijkst vindt: voor de een is dat goed kunnen lopen, een ander wil zijn geheugen verbeteren. Veel van de kinderen worden na de eerste intensieve revalidatieperiode nog geruime tijd begeleid. Speciale voorzieningen Roux: 'Waar ook nog veel aan verbe terd moet worden, zijn scholing en woongelegenheid voor jonge volwas senen met met-aangeboren hersen letsel. Als het hersenletsel zo ernstig is dat het halen van een diploma niet lukt, ook niet op het speciaal onder wijs, dan heb je vervolgens niets. Voor deze kinderen zijn geen speciale voorzieningen. Ze komen als zestien-, zeventienjarige automatisch op een dagactiviteitencentrum terecht, tus sen mensen die meestal veel ouder zijn... Verder bestaan er voor kinde ren met hersenletsel nauwelijks mo gelijkheden om begeleid op zichzelf te wonen. Hiervoor moet meer aan dacht komen.' ziekenhuis terecht. De helft van deze kinderen heeft hoofdletsel. Steun de Hersenstichting Nederland Wetenschappelijk onderzoek en reva lidatie zijn uiterst belangrijk om her senletsel te behandelen. Verder is goede voorlichting van belang. Word daarom donateur van de Hersen stichting of doe een gift. Ons CBF- keurmerk garandeert een verant woorde besteding van uw bijdrage. Korte Houtstraat 10.2511 CD 's-Gravenhage - Tel. 070 - 360 48.16 - www.hersenstichting.nl Om Q V Jaf ik steun Amnesty International We hopen op een bijdrage van 4,50 per maand, maar u kunt al lid worden vanaf 10,00 per jaar. ik machtig Amnesty International S€ 4,50 per maand anders, nl. per maand/jaar* af te schrijven van mijn rekeningnummer I i I I l I I I I Naam/voorletters Straat Postcode/woonplaats Telefoonnummer Geboortedatum Datum Handtekening •Doorhalen wat niet van toepassing is. Wij willen u graag informeren over de besteding van uw giften. Als u hier geen prijs op stelt, kunt u dit aangeven via onderstaand adres of telefoonnummer Stuur deze bon in een envelop naar: Amnesty International, Antwoordnummer 10840,1000 RA Amsterdam, (postzegel mag, hoeft niet). Of bel (020) 626 44 36 of kijk op www.amnesty.nl agg International Support our fight for human right! Vrijheid is voor u vanzelfsprekend. In veel te veel landen is diezelfde vrijheid echter helemaal niet zo van zelfsprekend. Nog steeds worden overal ter wereld dagelijks mensenrechten geschonden. Amnesty International doet er al meer dan 40 jaar alles aan om dat tegen te gaan. En met succes. Zo hebben na snelle acties talloze mensen hun vrijheid herkregen en hebben we vele martelingen kunnen voorkomen. Voor ons werk zijn we volledig afhankelijk van u. Er is al veel bereikt Maar er moet helaas nog veel meer gebeuren. Steun Amnesty. Nü Want ook vandaag rekenen er mensen op Amnesty die niet tot mor- gen kunnen wachten. wij hebben je nodig Eigenlijk weet je wel hoe ons leven eruit ziet. Als je 80 cent per dag kunt missen, kun je ons leven veranderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 14