kan beginnen Bouw hbs-terrein Besturen is hartstikke leuk K°o1 wordt nieuwe CDA-wethouder in college Middelburg Tropische parade trekt met Pinksteren door hart Vlissingen Wijkagent voor de klas op Veerse basisscholen Antennes voor hulpverlening op Schouwen zeeuwse almanak Koper Groep fazanten beschadigt auto's bedrijfsterrein Tholen Mix van huur- en koopwoningen verrijst na zomervakantie Vecht 24 uur lang tegen zweet! Ondergoed gestolen De nieuwe Hero van het Jaar Abrikoos Passievrucht door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het moet wel erg raar lopen als Piet Bruinoo- ge over twee maanden geen bur gemeester is. De Middelburgse wethouder is door de gemeente raad van Renkum unaniem voorgedragen voor het ambt. Hij neemt afscheid van Middel burg. „Ik had er met plezier nog een aantal jaren aan vastge plakt, maar je moet niet blijven zitten tot het moment dat ze je spuugzat zijn." Op zijn bureau staan twee bos sen bloemen. „Van mijn doch ters", glimlacht hij. In een uur tijd wordt hij drie keer gebeld. „Ik krijg hele leuke reacties. Maar de reacties van mensen die bli] zijn dat je opkrast, zal je wel niet te horen krijgen." Bruinoo- ge is nu ruim zes jaar wethou der, onder meer van financiën en ruimtelijke ordening. „Op een gegeven moment vraag je je af wat je nu wilt. Ik ben te jong om drie periodes als wethouder uit te zitten en daarna niks te doen. Daar ben ik te levendig voor." Juiste gemeente Renkum is de juiste gemeente voor een beginnend burgemees ter die toch ervaring heeft in het bestuur, vindt Bruinooge. Voor hij solliciteerde heeft hij nage dacht over het soort gemeente waar hij wilde werken.,Een ge meente met honderdduizend in woners is niet verstandig, een kleine gemeente is ook niks." Toen Renkum vrij kwam, wist hij eigenlijk niet waar dat lag. „Een paar dagen erna waren we in Breda, toen zijn we even doorgereden." Wat hij zag, beviel hem. De ge meente, die tegen Arnhem aan ligt, bestaat uit zes plaatsen. Hoewel er 32.000 mensen wo nen, heeft het toch een landelijk karakter. „Toen ik de pro fielschets las, vond ik dat ik daar best aan zou kunnen vol doen. Ik heb er een goed gevoel Bruinooge verheugt zich op zijn nieuwe carrière: „Ik heb een goed gevoel bij Renkum." foto Lex de Meester bij Vorig jaar had ik ook een sol licitatie lopen, maar die heb ik ingetrokken omdat ik bij die ge meente geen goed gevoel had." Bruinooge wil niet zeggen waar hij eerder heeft gesolliciteerd. Het burgemeesterschap is een logische stap in zijn carrière Tussen de verschillende burge meesters door was hij al een paar maanden waarnemer in Middelburg. „Openbaar be stuur is hartstikke leuk. Als je burgemeester bent, sta je echt in de frontlinie. En ik heb natuur lijk de ambitie. Een heleboel mensen hebben me gewaagd waarom ik niet naar Middel burg solliciteerde. Ik vind dat je dat niet in je eigen gemeente moet doen. Er moest een fris ie mand komen." Op de vraag of Renkum niet wat te saai is, antwoordt hij ontken nend. „Hier lag mijn rol vooral in het trekken van projecten, dat wordt daar niet van me ver wacht. De burgemeester van Renkum moet zich inzetten om de relatie tussen bewoners en de gemeente te verbeteren. Hij moet de koers die de gemeente raad heeft ingezet, vasthouden. Ik moet ervoor gaan zorgen dat de plannen van de gemeente de plannen voor de gemeenschap worden. Het is een kleine ge meente, er gebeurt niet zo veel." Dat zegt op zich weinig, weet hij. „Ik heb gemerkt dateen pro ject met dertig woningen soms meer energie kost dan een met driehonderd woningen." Nooit klaar Bruinooge vertrekt op een lastig moment. Deze week werd be kend dat de gemeente Middel burg de komende jaren fors moet bezuinigen. Voor zijn af scheid wacht hem nog een flinke klus. „Ik denk dat ik voordat ik weg ga, een redelijk beeld kan achterlaten. Zodat de raad goe de beslissingen kan nemen." Er is nooit een goed moment om weg te gaan, vindt hij. „Je bent nooit klaar. Toch is hij trots op wat er in zijn periode is bereikt „Op financieel gebied bijvoor beeld, als je ziet wat je allemaal voor elkaar kunt krijgen: Veld- zigt. het Stationsgebied, de Mortiere, de Veerse Poort. Dat zijn geen geringe projecten." Hij heeft nog nooit buiten Zee land gewoond. „Maar het is ver standig om, als je ergens aan begint, ook echt opnieuw te be ginnen. Er zullen ook wel mo menten zijn dat ik naar Zeeland terug zal verlangen. Twee van onze kinderen wonen hier, maar er woont er ook één in Nijmegen en één in Schoonhoven." Als wethouder van Middelburg kon hij in stille tijden 's middags naar het strand. „Als er dan iets was, ging ik op de fiets terug naar het stadhuis. De zee zal ik het meest missen, maar zo ver is het niet. Je kunt best een dagje heen en weer." door Miriam van den Broek DOMBURG - De kinderen uit de groepen 7 en 8 van basisscholen 't Klinket in Koudekerke, de Lichtstraal en Westkapelle en de Boazschool in Meliskerke krijgen komend schooljaar ze ven keer les van de wijkagent. Dit School Adoptieplan is erop gericht het contact tussen poli tie en kinderen te versterken. Het project loopt twee jaar. De wijkagent geeft zeven lessen in groep 7 en groep 8. De onder werpen die aan bod komen zijn onder meer vuurwerk, wapen bezit, pesten, alcohol, drugs en vandalisme. De kinderen wor den door de agent gewezen op de maatregelen die in de wet zijn vastgelegd. En er wordt inge gaan op het gegeven dat er onge schreven regels zijn om met el kaar om te gaan. De bedoeling van het project is dat er een band ontstaat tussen de leerlingen en de wijkagent. Ook buiten de school blijkt deze relatie vaak een positieve wer king te hebben op het gedrag van de jongeren. Zij zijn beter door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Hannie Kool- Blokland is door de Middel burgse CDA-fractie aange wezen als opvolger voor ver trekkend wethouder Piet Bruinooge. Kool is nu gemeen teraadslid. De CDA-fractie heeft gister avond unaniem voor Kool geko zen. Ze is sinds januari 1997 raadslid Bruinooge wordt waarschijnlijk per 1 juni tot burgemeester van de Gelderse gemeente Renkum benoemd, Het is de bedoeling dat Kool hem rond die tijd opvolgt. Ze heeft zin in het wethouder schap. „Het lij kt me een interes sante baan. Ik denk dat er veel werk te doen is. Als wethouder heb je een hele andere rol dan als raadslid Het lijkt me interes sant om ook de andere kant mee te maken." Kool wil nog niet aangeven wel ke portefeuilles ze als wethou der graag zou hebben. „Daar moeten we verder over gaan praten. Het is nog te vroeg om daar iets over te zeggen. De raad moet ook nog zijn goedkeuring geven." Kool werkt nu bij het Waterschap Zeeuwse Eilanden. „Ik ben historica. Ik ben daar aangetrokken voor de geschied schrijving van de oude water schappen, Het laatste deel is in januari verschenen, daarna ben ik aan de slag gegaan in het ar chief. Het vertrek van Bruinooge komt ook voor de raadsfractie onver wacht. „We wisten dat hij het naar zijn zin had", zegt Kool. „Maar het is verstandig dat hij op tijd aan zijn carrière denkt. Het is voor Piet een goed mo ment. Ik denk dat hij een goede burgemeester zal zijn Fractie voorzitter J. Kodde hoorde woensdagavond van de plannen van Bruinooge. „We wisten wel dat hij er over nadacht, maar dat hij al aan het solliciteren was, wisten we niet. Het is hart stikke jammer Hij is een hele goede wethouder." Als Kool inderdaad wordt be noemd, wordt ze in de gemeen teraad opgevolgd door Cees Veldkamp. Veldkamp stond vo rig jaar negende op de kandida tenlijst van het CDA voor de verkiezingen. ZIERIKZEE - De gemeente Schouvven-Duiveland krijgt vier C2000-antennemasten op haar grondgebied. De masten variëren in hoogte van 45 tot ruim 60 meter. Ze zijn nodig voor het digitale communica tienetwerk C2000, dat hulpver leners gebruiken. De masten worden gebouwd in opdracht van het ministerie van Binnenlandse Zaken en worden tussen nu en het einde van dit jaar geplaatst De gemeente mag en kan plaat sing van een C2000-antenne niet weigeren, en kan hooguit invloed uitoefenen op de plaats waar de antenne wordt neerge zet. aanspreekbaar en de wijkagent kent de kinderen bij naam. Omdat de gemeente Veere het project subsidieert, heeft ze be paald dat ook de scholen in Me liskerke en Westkapelle aan het School Adoptieplan mogen meedoen. Reden daarvoor is dat er bij de politie veel meldingen binnenkomen over vernielingen die gepleegd zijn door jonge kinderen.De gemeente hoopt dat dit project preventief werkt en dat de overlast op termijn af neemt. De bel gaat. Bij het open draaien van de deur duwt de bloemist de geheel ver bouwereerde Zierikzeese een geurig boeket onder de neus. „Alstublieft me vrouw. En ook nog gefelici teerd." Nog verbaasder neemt ze de gemengde bos vergeet-me- nietjes en champagnekleuri- ge rozen in ontvangst. Haar echtgenoot reageert al net zo Hij weet evenmin van iets. „Echt waar niet!" Ze ontdekken een kaartje, handgeschreven door die vriendin uit Veenendaal. Aangekomen bij de twaalf- enhalf jaar gaan er een paar huwelijksbellen rinkelen en wordt fluks een rekensom ge maakt. Verroest, ze heeft ge lijk! Gefeliciteerd!" WALCHEREN vrijdag 4 april 2003 door Melita Lanting VLISSINGEN - De Vlissingse binnenstad staat op 7 juni op zijn kop, als het aan de Middel burger Hedwig Samson ligt. Op de zaterdag voor Pinksteren houdt hij de Pinkparade langs de Vlissingse Boulevard en daarna een groot feest in sport hal Baskenburg. „Ik wilde wat spannends doen met Pinksteren", vertelt Sam son. „Vlissingen is een bad plaats en die moet bruisen op zulke dagen. Uiteindelijk ben ik hier op uitgekomen. De parade wordt een mix van de Dancepa- rade en het tropisch carnaval in Rotterdam, met veel dansbare muziek en een gezellige tropi sche sfeer. Dat is toch ideaal langs de boulevard? Kunnen al die strandgasten lekker mee- swingen De tocht begint om 13.30 uur bij het Scheldeterrein en wordt voorafgegaan door een Brazili aanse slagwerkgroep. Daarna gaat het via de Boulevards rich ting sporthal Baskenburg. „We willen minimaal zes en maxi maal acht trucks mee laten rij den. Daartussen lopen de groe pen mensen. In de sporthal is vervolgens een groot feest, in drie zalen met verschillende muziekstijlen zoals trance, house en R&B. Het feest duurt tot half vier in de ochtend." Samson is nog in gesprek met verschillende sponsors en weet nog niet welke dj's zullen optre den. Toch geeft hij de verzeke ring dat de tocht en het feest doorgaan. „Ik ben voor 80 pro cent klaar met de organisatie en het gaat door, hoe dan ook. Goed doel Hij hoopt dat tussen de vijf- en zesduizend bezoekers afkomen op de parade. In de sporthal mo gen maximaal 2500 bezoekers worden toegelaten De toe gangsprijs is nog niet vastge steld, maar komt tussen de 17,50 en 20 euro te liggen. Be zoekers steunen daarmee gelijk een goed doel: een deel van de opbrengst is bestemd voor zo- meractiviteiten van jongeren werk Walk In in Vlissingen. THOLEN - Op het parkeerter rein van Amorim Benelux BV in Tholen heerst een fazanten- plaag. De fazanten zorgen voor veel overlast en brengen schade toe aan auto's. Amorim, dat op het industrie terrein van Tholen is gevestigd, heeft de gemeente gevraagd om het probleem op te lossen. De gemeente op haar beurt heeft de wildbeheereenheid Tholen/Sint Philipsland gevraagd om te kij ken wat er aan het probleem kan worden gedaan. Han van Vossen is jachtopzich ter bij de eenheid. Het probleem is dat een van de hanen het par keerterrein van Amorim als zijn territorium ziet. Volgens de jachtopzichter is er maar een manier om echt van de plaag af te komen. „Eigenlijk moet ik ge woon een haan afschieten, dan is het hele probleem uit de we reld. Hanen worden altijd ge volgd door de hennen die in de buurt zijn Als ik de haan af schiet, gaan de hennen wel naar een andere haan toe en dan is het parkeerterrein verlost van fazanten", verklaart Van Vos sen. De schade die de beesten aan richten is aanzienlijk. Met hun snavels en poten bekrassen ze de auto's, waardoor de schade soms oploopt tot zo'n 800 euro Verder laten ze hun uitwerpse len op de auto's vallen, wat leidt tot lakschade Speciaal ontwikkeld voor mannen: Rexona for Men deodorant. Rexona for Men zorgt voor echt fnsse en droge oksels, zelfs tegen het einde van de dag. Kortom: de juiste bescherming tegen nare geurtjes en zweetplekken. Rexona for Men is verknjgbaar in spray, roll-on, stick en in drie frisse geuren: Mineral, Cobalt en Ionic. Daar kun je op vertrouwen Advertentie 7;door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Woongoed wil na de zomervakantie begin- !r nen met de bouw van het nieuwe e' stadswijkje achter de Sint Pie- terstraat in Middelburg. Daar- j mee komt een eind aan een ja renlang slepende procedure. Het wijkje komt op het terrein 1 van de oude hbs. Op het terrein tussen de Sint 16 Pieterstraat, de Spanjaard straat en de Dam komen tien eengezinswoningen en veertien appartementen. Een deel van de woningen wordt verkocht, een deel verhuurd. Het oude school gebouw aan de Sint Pieterstraat I wordt verbouwd tot apparte menten De andere woningen in het wijkje worden helemaal nieuw gebouwd. De gemeente verleent binnenkort de bouw- vergunning. De oude hbs is vijf jaar geleden gesloopt. Er werd een plan ge- Ipresenteerd voor de bouw van woningen op het terrein. Om- wonenden waren daar fel op te- I; gen. Zij vonden dat er te veel i woningen werden gebouwd op een te kleine oppervlakte. Daar- j naast vreesden zij schaduwwer- king, geluidsoverlast en ver- mindering van de privacy. De gemeenteraad weigerde drie jaar geleden het bestemmings plan vast te stellen omdat wet houder P. Bruinooge te weinig tijd had gestoken in overleg met bewoners. Het bouwplan werd vervolgens ZIERIKZEE - Een onbekend gebleven persoon heeft gister middag ondergoed gestolen uit een winkel op de Dam in Zierik- zee. Het personeel ontdekte pas toen het al te laat was dat erzes- tien bh's en eenentwintig slipjes uit de winkel weggenomen wa ren. in overleg met de omwonenden aangepast. Het aantal huizen werd verminderd, ze kwamen ook verder van de al bestaande woningen te liggen. Ook tegen het nieuwe plan werd geprotes teerd, maar die bezwaren zijn door de Raad van State verwor pen. Nu lijkt het erop dat de bouw kan beginnen, al is het nog wel mogelijk om bezwaar te maken tegen de bouwvergunning. De gemeente is van plan om die binnenkort te verlenen. Voor de zomer wordt de grond bouwrijp gemaakt, zodat de bouw na de zomer kan begin nen. Een dik jaar later moet het nieuwe wijkje klaar zijn. De toegang tot de wijk komt in de poort van het oude schoolge bouw. Het is mogelijk om met de auto de wijk in te rijden, elke woning krijgt een eigen parkeerplaats of een eigen gara ge- De buurt krijgt volgens Woon goed de sfeer van de omliggende straten. De huizen worden ge metseld in rode baksteen. Het hoogste gebouw, vier verdiepin gen, komt midden in de wijk. De huizen langs de rand worden drie etages hoog. Emergis Een deel van de woningen is be stemd voor cliënten van Emer gis, in een ander deel komen mensen die nu nog in verpleeg huis De Poort in Koudekerke wonen. De woningen zijn alle maal anders, één van de stads woningen komt vrij te staan. „Het is een mix van huur- en koopwoningen en van begeleid wonen", zegt Woongoeddirec- teur E. de Ceuster. „Dat past goed in de binnenstad." De ver koop van de woningen begint deze zomer. Woongoed Middelburg wil op het terrein, dat nu al weer vijf jaar braak ligt, een nieuw wijkje laten verrijzen. foto Ruben Oreel De verrassende smaak van Koken met Honig wordt nu nog leuker! Want vanaf 28 maart kun je bij Honig sparen voor een uniek schort. Op dit schort kun je jouw naam laten drukken, maar ook bijvoor beeld die van een vriend, vriendin, familielid of collega. Door 5 streepjescodes van elk willekeurig Honig product in te zenden en 2,99 bij te betalen, krijg je binnen 6 weken het schort toegestuurd. HONIG irmatie op de >n de winkel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 11