PZC Oranje onthutsend zwak Tsjechen simpel naar zege op Oostenrijk Van Vossen toont' geen respect voor i De Graafschap Gérard de Nooijer spaart Sibon niet 22 Frank de Boer Winst op Moldavië dankzij blunderende keeper: 1-2 geeft falen ruiterlijk toe Jan Poortvliet blijft bij Telstar Weer afgang Jong Oranje ek-kwalificatie Gironingen uit geldzorgen MVV kan lonen niet betalen Fed Cup-duel Oranje verplaatst p Braamhaar op talentenlijst I Wijers en Sliepen in hoofdtoernooi f donderdag 3 april 2003 TIRASPOL - Van het opvijzelen van het doelsaldo kwam giste ren in Tiraspol niet veel terecht. Dankzij twee blunders van doelman Hmaruc kwam Oranje tegen Moldavië met de schrik vrij (1-2) „We hebben ge zwijnd", gaf aanvoerder Frank de Boer ruiterlijk toe. „Dat is duidelijk", voegde bondscoach Dick Advocaat er aan toe. Frank de Boer wond er geen doekjes om. „Als je zo begint in de eerste helft zoals wij deden, verdien je niet om te winnen." Oranje bleef te lang op een doodlopende weg steken, aldus de recordinternational. „Als je ergens niet doorkomt, moet je iets anders proberen. We bleven te lang volharden in passjes van drie meter." In de rust vielen niet alleen har de woorden. De Boer: „Je moet in dit soort situaties rustig blij ven en de koppen bij elkaar ste ken. We wisten wat we de eerste helft fout deden, dat hebben we veranderd. Je ziet dat je minder in de problemen komt als je een stapje meer doet. Daarna heb ben we een paar kansen gecre- eerd en gelukkig waren dat ook doelpunten. Ik ben blij met 2-1, want 1-1 zou schandalig zijn ge weest." Advocaat was vooral opgelucht dat Oranje geen grote schade had opgelopen. „Het is een op luchting dat we een hele slechte wedstrijd toch weten te winnen We zaten negentig minuten niet in de wedstrijd, liepen achter de bal aan en dan krijg je het tegen een ploeg als Moldavië moei lijk." Van een goede organisatie in het veld was geen sprake. Advo caat: „De spelers liepen elkaar aan te kijken." „Een hoog baltempo kun je spe len als je ruimte hebt en die was er niet. Dat neemt niet weg dat we steeds een stapje te kort kwamen. Dat had niets met het baltempo te maken, maar met instelling", aldus de bonds coach Ruud van Nistelrooij, maker van de gelijkmaker, was ook duidelijk in zijn oordeel. „Het draait uiteindelijk om de drie punten, maar qua niveau was er geen onderscheid met Molda vië." GPD IJMUIDEN - Jan Poortvliet blijft langer als coach bij voet- halclub Stormvogels Telstar. De oud-international ver lengt vrijdag zijn contract bij de eerstedivisieclub met een jaar. ANP door Jaap van Essen TIRASPOL - Na de dramatische regeerperiode van Louis van Gaal heette onder leiding van Dick Advocaat alles anders te zijn in het land van Oranje. Maar nu de kwalificatiereeks voor het EK van 2004 halverwe ge is, vertoont het Nederlands elftal weer dezelfde kuren. Oranje won gisteravond wel van Moldavië, maar de manier waarop de 2-1-zege tot stand kwam was niet het resultaat van hogeschoolvoetbal of gepassio neerd spel. Het elftal kwakkel de, wankelde en prutste zich langs de thuisploeg. Nederland ontsnapte pas zes minuten voor tijd aan een bla merend gelijkspel. Het af standsschot van Mark van Bom mel werd verkeerd beoordeeld door de barslechte Moldavische doelman Hmaruc, die over de bal heen dook. Verdiend was de overwinning niet te noemen, want vooral in de eerste helft wekte Nederland alleen maar ergernis. Je zou denken dat de Oranje spelers na het teleurstellende 1- 1 gelijkspel van zaterdag tegen de Tsjechen donders goed wis ten dat verdere misstappen in de kwalificatiereeks voorkomen moesten worden. Maar gezien de eerste helft tegen Moldavië begreep geen enkele speler uit de ploeg van Advocaat er iets van. Ontluisterend Zelfs tijdens de vermaledijde regeerperiode van Louis van Gaal werd er nooit zo slap en slecht gevoetbald. Dick Advo caat leek na een reeks wed strijdjes om niets het lek bij Oranje boven te hebben, inmid dels moet er echter weer flink gehoosd gaan worden. De bondscoach had na zaterdag zelf al een begin gemaakt, door Fernando Ricksen - tegen de Tsjechen de slechtste man - bui ten de ploeg te laten. Reiziger kreeg de kans op de rechter flank. De wissel maakte achter af gezien niets uit. Het was on voorstelbaar en ontluisterend om te zien hoe Oranje aan de wedstrijd begon. Er ging hele maal niets goed. Alle duels wer den verloren, passes kwamen nimmer aan. De concentratie die zelfs tegen een team als Mol davië toch een beetje aanwezig zou moeten zijn ontbrak volle dig. Het duel werd aangepakt als een verplicht nummer. Dat de thuisploeg een voor sprong nam was niet eens onte recht, vooral niet omdat de treffer werkelijk prachtig was. Cebotari zette voor op de onbe grijpelijk vrij staande Boret. De speler van FC Sheriff Tiraspol bedacht zich geen moment en nam de bal vol op de slof. De Ne derlandse sluitpost Ronald Wa terreus was kansloos: 1-0. Oranje wilde ook daarna maar niet snappen dat er meer wordt gevraagd dan louter aanwezig heid om een eindtoernooi van het EK te halen. Van der Vaart was onzichtbaar, Seedorf slechts irritant, Van Bommel slecht en Kluivert vond zichzelf in de nieuwe opstelling terug als een soort linksbuiten. En toch werd het in de 38e mi nuut 1-1, met dank aan de doel man van het Cypriotische Sala mina. Hmaruc ging bij een eigenlijk mislukte superhoge voorzet van Zenden de lucht in, maar was alweer op de grond toen de bal arriveerde. Van Ni stelrooij tekende voor zijn enige goede actie van de avond en kopte binnen: 1-1 Donderspeech Pas na rust, na een ongetwijfeld donderspeech van Advocaat, hervond Oranje zich een beetje. Van der Vaart ging vanaf links spelen, Kluivert kwam weer centraal te voetballen. Niet dat het ontstane overwicht echte kansen opleverde, maar Neder land dicteerde tenminste weer. De bondscoach, die tot dusverre zijn vaste kern het vertrouwen bleef schenken nam alvast een voorschot op maatregelen die Patrick Kluivert, die grote delen van de wedstrijd onzichtbaar was, vecht een duel uit met de Moldavische verdediger Valeriu. foto Marcel Antonisse/ANP van onze sportredactie PRAAG - Tsjechië, de voor naamste concurrent van Oranje op wegnaar Portugal 2004, won gisteravond simpel van Oosten rijk. In Praag werd het 4-0. De Oost-Europeanen hebben naast evenveel punten nu een iets be ter doelsaldo dan Nederland. Met Ajacied Galasek in het ba siselftal begon Tsjechië, dat zich de morele winnaar voelde van de recente 1-1 tegen Nederland, overtuigend Halverwege was het al 2-0. Oostenrijk, dateerder in Wenen al van Oranje (3-0) verloor, was daarmee al min of meer kansloos. Al na negentien minuten open de Nedved de score. De ploegge noot van Davids bij Juve deed dat met een fraai stiftje op aan geven van Poborsky. Na ruim een halfuur maakte Jan Koller er 2-0 van. De spits van Dort mund profiteerde van klungel werk in de Oostenrijkse defen- CHISINAU - Jong Oranje heeft de uitwedstrijd tegen Jong Mol davië in het kwalificatietoer nooi voor het EK niet in winst kunnen omzetten. In Chisinau, de hoofdstad van het land, werd het 2-2. Bij de rust leidde Mol davië met 2-0. Daardoor wacht bondscoach Wim Koevermans nog altijd op zijn eerste overwinning met Jong Oranje. Halverwege het kwalificatietoernooi heeft het elftal al nagenoeg geen uitzicht meer op deelname aan het EK. Boulahrouz opende in Moldavië de score met een eigen doelpunt, Dadu zette zijn land op 2-0. Twee treffers van Hersi hielpen de Nederlanders na de hervat ting aan een punt Bij Jong Oranje viel Van Persie pas in de tweede helft in. De Feyenoorder was om discipli naire redenen buiten de basis gelaten. ANP Uit een strafschop liep Tsjechië na de hervatting verder uit. Vanaf de stip passeerde Janku- lovski met zijn linkerbeen doel man Mandl. Met zijn tweede treffer van de avond maakte Koller er na ruim een uur 4-0 van. De lange spits kopte hard raak, na een voorzet van Jankulovski. Misstap Het Deense voetbalelftal won zaterdag nog met 5-2 in Roe menië, maar verloor gister avond thuis met 0-2 van Bosnië- Herzegovina. De oud-Europees kampioen, leider in groep 2, faalde door een pijnlijke onder schatting van de opponent. Bosnië nam binnen een halfuur de leiding door Barbarez (23e minuut) en Baljic (29e). Na 90 minuten eindigde de wed strijd in een onthutsende neder laag Met zes punten nestelde Bosnië zich pal achter Dene marken in de stand. In deze groep maakte Noorwe gen geen fout. De uitwedstrijd tegen Luxemburg werd met 2-0 gewonnen door goals van Rum sfeld en Solksjaer. Noorwegen staat aan de leiding met tien punten uit vier duels. Slowakije wist in groep 7 wel wat te doen met een 'kleine' te genstander: 4-0 tegen Liech tenstein. De spelers uit het mini-staatje raakten meer be nen dan de bal, incasseerden vijf gele kaarten en vier doel punten Twee waren van Neme- th Het waren schermutselingen achter de rug van de groepsfa- vorieten Engeland en Turkije, die elkaar ontmoetten in Sun derland Vooraf verrichtte de politie bij ongeregeldheden tussen rivali serende supporters van Sunder land en Newcastle United vijftig arrestaties. Turkse fans hadden er niets mee te maken. Door een doelpunt van Vassall De Turk Buruk Okan (rechts) probeert met handen en voeten de jon ge Engelsman Wayne Rooney tegen te houden. foto Dave Caulkin/AP in de 75e minuut en een rake strafschop van Beckham pal voor tijd zegevierde Engeland met 2-0 over Turkije. Het nam daardoor de leiding in groep 7 over van de tegenstander. Arno Pijpers, de Nederlandse bondscoach van Estland, boek te een nieuw succesje. De thuis wedstrijd tegen Bulgarije ein digde in 0-0. Voor de Bulgaarse leiders in groep 8 waren het de eerste verliespunten. Kroatië kreeg aansluiting door met 2-0 van Andorra te winnen. Beide goals kwamen van Rapaic. Bel gië zakte naar de derde plaats. Beide wedstrijden van groep 10 eindigden in 0-0. Bij Zwitser land speelde de PSV'er Vogel in Georgië de hele wedstrijd. Sho- ta Arveladze (ex-Ajax) viel kort na rust in bij Georgië. Albanië hield Ierland op 0-0, wat weer een prijsje was voor de Duitse trainer Hans-Peter Briegel. Strafschop Zwitserland bleef aan kop, maar het vrije Rusland totali seerde minder verliespunten. Schotland verzuimde in groep 5 de kop te nemen. De uitwed strijd tegen Litouwen ging met 0-1 verloren door een rake stra f- schop van Razanauskans. Li touwen had Duitsland al een keer bedwongen. Duitsland bleef leider. Jerzy Dudek verdedigde op zijn gemak het doel van Polen, dat met 5-0 won van San Marino in groep 4. Zweden, dat het EK slecht was begonnen, krabbelde overeind door de uitwedstrijd tegen Hongarije met 2-1 te win nen. Spits Allback was scherp met twee treffers. Letland (speelvrij) hield de leiding in de ze groep. Frankrijk Frankrijk zal zich - na gastland Portugal - wellicht als eerste kwalificeren voor het EK 2004. De titelhouder heeft in groep 1 na 5 wedstrijden het maximale puntenaantal van 15. Frankrijk versloeg Israël met 2-1. Treze- guet en Zidane scoorde nadat Afek al in de tweede minuut de score opende voor Israël. Slove nië vaagde Cyprus weg met 4-1. De eindstand stond bij rust al op het bord. Siljah trof binnen een kwartier tweemaal doel. In groep 6 greep Griekenland de laatste kans op kwalificatie door winst in het uitduel tegen Noord-Ierland: 2-0. Charisteas was in twee gevallen de afma ker Griekenland klom naar de gedeelde tweede plaats achter Spanje. ANP Groep 1 Israèl - Frankrijk 1-2 (1-2). 2. OmriAfek 1- 0, 23. Trezeguet 1-1, 45. Zidane 1-2. Scheidsrechter: Barber (Eng). Gele kaart: Benado (Isr), Vleira (Fra). Slovenië - Cyprus 4-1 (4-1) 4. Siljak 1-0, 11. Konstantinou 1-1, 14. Siljac 2 1. 39. Zahovic 3-1 (strafschop), 43. Ceh 4-1. Scheidsrechter; Gomes Costa (Por). Gele kaart: Pavlin (Slv). Frankrijk 5 5 0 0 15 19-2 Slovenië 3 2 0 1 6 7-6 Israel 3 1114 4-3 Cyprus 4 1 1 2 4 5-8 Malta 5 0 0 5 0 1-17 Luxemburg - Noorwegen 0-2 (0-0). 58. RushfeldtO-1, 73. SolskjaerO-2. Scheids rechter: Dobrinov (Bul). Gele kaart: Hen- ning (Lux), Andersen, Berg Noo Noorwegen 4 3 1 0 10 7-2 Denemarken 4 2 1 1 7 9-6 Roemenië 4 2 0 2 6 12- 6 Bosnië 4 2 0 2 6 4-5 Luxemburg 4 0 0 4 0 0-13 Groep 3 Groep 2 Moldavië - Nederland 1-2 (1-1). Tsjechië - Oostenrijk 4-0 (2-0). 18. Ned ved 1-0.32. Koller 2-0,56 Jankulovski3-0 (strafschop), 62. Koller 4-0. Scheidsrech ter Lopez Nieto (Spa) Rode kaart: Kova- cevic (Oos) Gele kaart: Jankulovski (Tsj). Hieblinger (Oos). Tsjechië 4 3 1 0 10 9-1 Nederland 4 3 1 0 10 9-2 Oostenrijk 4 2 0 2 6 4-7 Wit-Rusland 4 1 0 3 3 2-8 Moldavië 4 0 0 4 0 2-8 (Por). Gele kaart: Sebök (Hon). Mjallby, Michael Svensson, Ljungberg (Zwe). Polen - San Marino 5-0 (2-0). 4. Szymko- wiak 1-0,27. Kosowski 2-0,55. Kuzba3-0, 82. Karwan 4-0, 90. Kuzba 5-0. Scheids rechter: Loizou (Cyp). Gele kaart: Karwan (Pol). Letland 3 2 1 0 7 2-0 Polen 4 2 1 1 7 7-1 Zweden 3 1 2 0 5 3-2 Hongarije 4 12 15 5-3 San Marino 4 0 0 4 0 0-11 Charisteas 0-1, 56. Charisteas 0-2. Scheidsrechter: Gilewski (Pol). Rode kaart. 39. Quinn Nle69. Gillespie (Nle). Gele kaart: Johnson, Williams (Nle), Ve- netidis, Karagounas, Kyrgiaskos (Gri). Spanje 4 3 1 0 10 10-2 Oekraïne 4 1 3 0 6 6-4 Griekenland 4 2 0 2 6 4-4 Armenie 4 1 1 2 4 3-7 Noord-Ierland 4 0 13 1 0-6 Groep 8 Groep 5 Groep 7 Denemarken - Bosniè-Herzegovina 0-2 (0-2). 23. Barbarez 0-1, 29. Baljic 0-2. Scheidsrechter: Stredak (Slw). Gele kaart: Wieghorst (Den), Bajramovic, Bis- cevic (Bos) Litouwen - Schotland 1-0 (0-0). 74. Raza- nauskas 1-0 (strafschop). Scheidsrech ter: Stuchlik (Oos). Gele kaart: Gleveckas, Fomenko (Lit), Hutchison (Sch). Duitsland 3 2 1 0 7 5-2 Schotland 4 2 1 1 7 6-4 Litouwen 5 2 1 2 7 4-6 IJsland 3 1 0 2 3 4 4 Faeroer 3 0 12 1 3-6 Groep 4 Hongarije - Zweden 1-2 (0-1). 34. Allback 0 1, 65. Lisztes 1-1, 67. Allback 1-2 Scheidsrechter: Cardoso Cortez Batista Groep 6 Spanje - Armenië 3-0. Noord-Ierland - Griekenland 0-2 (0-1). 4. Engeland-Turkije 2-0 (0-0). 75. Vassell 1- 0,90. Beckham 2-0 (strafschop). Scheids rechter: Meier (Zwi). Gele kaart: Beek- ham (Eng), Fatih Akyel, Okan Büruk, Bu lent Korkmaz (Tur). Slowakije - Liechtenstein 4-0 (1-0). 18 Reiter 1-0,51. Nemeth 2-0,64. Nemeth 3- 0, 90. Janocko 4-0 Scheidsrechter: Ce- ferm (Slv). Gele kaart: Leitner, Janocko (Slw), Telser, Thomas Beek, Stocklasa, Gerster, Bürgmeier (Lie). Engeland 4 3 1 0 10 8-3 Turkije 4 3 0 1 9 10- 3 Slowakije 4 2 0 2 6 7-5 Macedonië 4 0 2 2 2 4-7 Liechtenstein 4 0 13 1 1-12 Groep 10 hij nu toch echt moet nemen. Hij wisselde Seedorf voor Ronald de Boer. Rafael van der Vaart bleek nog geen negentig minu ten Oranje aan te kunnen en maakte plaats voor Pierre van Hooijdonk. Ook Jaap Stam ver liet het veld, maar dat had te maken met zijn blessure. Advocaat zal de oefenwedstrijd tegen Portugal (30 april) moeten gebruiken om alternatieven te zoeken voor enkele spelers die onder Van Gaal al deel uitmaak ten van een falend gezelschap en nu in dezelfde fouten beginnen te vervallen. Zonder twijfel kan Mare Overmars ook een tele foontje verwachten. Moidavië-Nederland 1-2 (1-1). 16. Boret 1-0,38. Van Nistelrooij 1-1,85. Van Bommel 1-2. Scheidsrechter: Sars (Fra). Gele kaart: Covalenco (Moldavië), Frank de Boer (Neder land). Aantal toeschouwers: 12.000 Nederland: Waterreus; Reiziger, Stam (64. Ricksen) en Frank de Boer; Seedorf (66. Ronald de Boer), Van Bommel, Van der Vaart (75. Van Hooijdonk), Davids en Zenden; Kluivert en Van Nistelrooij. GPD GRONINGEN - De Stichting Gironingen, de organisator van de start van de Giro d'Italia in mei 2002 in Groningen, is van haar schulden af. Dat heeft een woordvoerder van de stich ting woensdag bekendgemaakt De stichting had nog een te kort van 113 duizend euro, omdat de Koninklijke Nederland se Wielrenunie een toegezegde subsidie introk. Het mimsteri}B van Volksgezondheid, Welzijn en Sport, het NOCNSF end:« KNWU hebben besloten alsnog 85 duizend euro te betalen.De^' stichting gaat ervan uit dat het resterende tekort, 28 duizenijV euro, kan worden weggewerkt, doordat schuldeisers me'jc minder geld genoegen nemen. De grootste schuldeisers, waaronder het Groninger MuseumP Ivo Niehe Producties en de Italiaanse organisator van de Giro kunnen hun geld binnenkort tegemoet zien. Het wielerevene-' ment in Groningen heeft rond 3,4 miljoen euro gekost. ANP -jj MAASTRICHT - MW moet opnieuw alarmfase I uitroepen De Maastrichtse club, die achtervolgd wordt door schulden kan de salarissen over de maand maart niet uitbetalen. Eerder had de club grote moeite de februari-lonen op te hoes ten. Die werden twee weken te laat op de rekening gestort, me!' hulp van de KNVB. De eerste-divisionist heeft spelers, trai ners en personeel ingelicht over de zoveelste tegenslag. MW-manager Marcel Franssen, die half maart al een 'nieus gevecht aan het eind van de maand' had voorspeld, durft me te zeggen of de club weer een ontsnappingsroute vindt. „Wi*, zoeken keihard naar een uitweg, maar voorlopig hebben we|l die niet gevonden." GPD ii AMERSFOORT - De internationale tennisfederatie ITFheef.f, de kwalificatiewedstrijden in de Europese/Afrikaanse groep van de Fed Cup verplaatst van Turkije naar Portugal. De Ne-v derlandse tennissters zouden van 21 tot en met 26 april in An- d talya moeten aantreden. Wegens de oorlog in Irak kan de ITT de veiligheid van de spelers en organisatie niet waarborgen De vrouwen spelen nu in Estoril. Elise Tamaela maakt haarC debuut in het team. Captain Tjerk Bogtstra selecteerde verdeg Kristie Boogert, Amanda Hopmans en Miriam Oremans. g Bogtstra reageerde opgelucht. „Onder de huidige situating hadden we weinig trek naar Turkije af te reizen." ANP I k ZEIST - De Europese voetbalbond heeft Eric Braamhaarge-g selecteerd voor het talentenprogramma. Het is voor het eercp dat een Nederlandse arbiter daarvoor een uitnodiging krijgt! De 36-jarige Braamhaar wordt dit jaar samen met dertien an-\' dere jonge en talentvolle scheidsrechters begeleid door eek mentor en door een lid van de scheidsrechterscommissie vaik de Uefa. Via het programma beoogt de Uefa toparbiters voo.T de toekomst op te leiden. ANP t B COURMAYEUR - Barry Wijers en Daan Sliepen hebben zics geplaatst voor het hoofdtoernooi op het EK tafeltennis cp Courmayeur. Amper acht minuten (effectieve speeltijd) ha;l Wijers nodig om Soler uit Malta uit te schakelen: 4-0. Sliepe-. stond wat langer achter de tafel. Na een stroeve start zettehfj» de Italiaanse thuisspeler Bobocica aan de kant: 4-2. Darml Heister en Trinko Keen waren direct toegelaten tot het hoofd-i toernooi, dat vandaag begint. ANP 1 1 door Raymond Willemsen DOETINCHEM - Peter van Vos sen is per direct opgestapt bij De Graafschap. De 34-jarige aan valler is verontwaardigd dat zijn aflopende contract door de Doetinchemse club per brief werd opgezegd. Ook kan hij zich niet vinden in de rol die trainer Peter Bosz voor hem in gedach ten heeft. „Ik ben zeer teleurgesteld in Van Vossen", meldde voorzitter Derk Haank van De Graafschap op zijn beurt. De clubleiding was verbijsterd toen Peter van Vossen zich dinsdagmiddag te lefonisch meldde en zijn onmid dellijke vertrek aankondigde. Maandag had Peter Bosz name lijk nog met de ex-international om de tafel gezeten. „Ik wilde met hem bijpraten, omdat hij sinds half februari geblesseerd was aan zijn mg en al die tijd ge revalideerd had in Amsterdam", zegt de trainer. „Het was een constructief ge sprek. Van Vossen gaf aan fysiek en geestelij k weer n orde te z i j n Hij zou woensdag (gisteren) weer met de groep meetrainen." Van Vossen, die niet voor com mentaar bereikbaar is, voelde zich echter slecht behandeld. Vooral omdat zijn contract pe aangetekende brief werd opgt-1 zegd en niet in een persoonlijk onderhoud. „Hij gooit het nuo;1 die brief, maar dat is heel kin-1 derachtig", stelt voorzitter' Haank. „Vorige week zou er al een ge sprek zijn, maar dat ging op ver- zoek van Van Vossen niet doo: Daarna is hij heel vaak gebeld; maar hij nam nooit op en belc:1 ook nooit terug." „Hij moet ons nu niet de schui: I in de schoenen schuiven en klet sen over een gebrek aan rei-1 peet", vervolgt Haank. „Weetjö wat ik een gebrek aan respectJ vind? Dat Van Vossen zijn mede spelers, de club en de supporter zo maar in de steek laat. De ai- gelopen drie maanden is hij ge blesseerd geweest, maar wij be-1 taalden zijn salaris keurig doo:: Op de dag dat hij weer fit is! stopt hij ermee. Ik ben zeer te leurgesteld in hem. We hebbe toch met volwassen mensen ta doen en niet met tieners?" Het is overigens niet de eerst'i keer dat Van Vossen zijn con-: tract voortijdig beëindigt. Ooi! bij zijn vorige werkgever Feyej noord leverde hij eind 2000 zi;:' contract in, omdat hij zich iri Rotterdam niet meer gelukkj! voelde. GPD Kroatië - Andorra 2-0 (2-0). 11. Rapaic (strafschop), 34. Rapaic 2-0. Scheids rechter: Salomir (Roe). Gele kaart: Tudor. Niko Kovac (Kro), Jonés (And). Estland - Bulgarije 0-0. Scheidsrechter Plautz (Oos). Gele kaart: Viikmae (Est), Jankovic, Balakov, Todorov (Bul). Bulgarije 4 3 1 0 10 6-1 Kroatië 4 2 1 1 7 6-2 België 4 2 0 2 6 2-6 Estland 3 0 2 1 2 0-1 Andorra 3 0 0 3 0 1-5 Georgië - Zwitserland 0-0. Scheidsrech ter: Trivkovic (Kro). Gele kaart: Rech- viasjvili, Kobiasjvili (Geo), Chapuisat (Zwi). Albanië - Ierland 0-0. Scheidsrechter: Fa rina (Ita). Zwitserland 4 2 2 0 8 7-3 Rusland 3 2 0 1 6 9-6 Albanië 4 12 15 5-6 Ierland 4 1 1 2 4 5-7 Georgië 3 0 12 1 2-6 door Peter van der Meeren HEERENVEEN - Heerenveen- spits Gerald Sibon heeft Gérard de Nooijer in de wedstrijd tegen Feyenoord op 22 maart op zijn slaap geslagen. Dat blijkt uit een verklaring die De Nooijer de aanklager van de KNVB heeft doen toekomen. „Ik ga daar niet om liegen. Kijk naar de tv-beelden, die zeggen genoeg", aldus De Nooijer. „Of het een bewuste stoot was? Dat moet je hem vragen. Ik zeg al leen dat ik een klap heb gekre gen terwijl er geen bal in de buurt was. Die klap is behoor lijk aangekomen. Ik heb een dag of twee, drie verdoofd rondgelo pen." De Nooijer wil ondanks zijn verklaring niet voor 'matera naaier' uitgemaakt worden. J klaag Sibon niet aan, dat doel de KNVB Maar ik ga ook ge^ verhaaltjes ophangen om<ü het om Heerenveen gaat. Zulk overtredingen horen niet ope® veld thuis," Gerald Sibon stelt in een ver weerschrift dat er geen sprake! geweest van een bewuste elk boogstoot „Ik voelde dat 2 werd vastgehouden en wilde 0 losrukken. Daarbij heb ik he ongelukkig geraakt." „Ik voelde op dat moment wf wat en heb daarna ook gezia dat ik hem aardig heb geraak Maar ik zweer voor honden procent dat dit niet de bedoe ling was. Ik ben absoluut ni'. een type dat zoiets bewui doet." GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 44