PZC Verwarring bustarief naar Goes Ouderen volgen cursus om niet te vallen Rijkswaterstaat ziet straatrace als een incident Ikery 11 IJzendijkse molen is weer veilig Site openbaar vervoer telt afstand door tunnel niet mee als zone Uitgave boek Axel nog later iHave Juweliers PvdA in Terneuzen bezorgd over uitstel nieuwbouw Checkpoint Sluis heeft nog drie kandidaten Storing Sloeburg zeeuwse almanak Aankoop ZEEUWS-VLAANDEREN donderdag 3 april 2003 door René van Stee TERNEUZEN - De landelijke openbaar vervoersinformatie- site wiow.9292ov.nl zorgt voor grote verwarring onder buspas sagiers die via de buslijnen 20 en 50 van Connexxion door de Westerscheldetunnel reizen. Op het traject Hoek-Goes geeft de reisplanner van de site zeven zo nes (acht strippen) als tarief op. De chauffeurs stempelen echter consequent negen zones (tien strippen) af. Deze gang van zaken leidt vol gens E. van Tulden uit Hoek tot grote irritatie. „Zonder enige uitleg houden ze vol dat het om AXEL - De uitgave van het her denkingsboek over de geschie denis van Axel vanaf de Tweede Wereldoorlog heeft opnieuw twee maanden vertraging opge lopen. De voorspellingen luiden nu dat het boek begin juni van de persen rolt. Eerst zou het boek eind vorig jaar worden gepresenteerd, bij het opgaan van Axel in de nieu we gemeente Terneuzen. Vol gens een woordvoerster van Terneuzen zal het boek er beslist begin juni zijn. De geschiedenis van Axel wordt beschreven door Adrie de Kraker en Piet de Blaeij en is een afscheidscadeau aan de inwoners van de voorma lige gemeente Axel, die het boek gratis krijgen. Advertentie vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu paprikasoep cn ratatouille geitenkaas (vegetarisch) of French steak en flensjes 11,50 of 9,00 (vegeta risch menu) zaterdag 5 april 15.00-16.30 uur without Woimbley wonderboys '.ondag 6 april 13.00-17.00 uur KooDzonda 13.30-14.00 uur [Mimoun klezmer 14.15-14.45 J.E.L jazz 14.00 uur Lurv op zondag voor kinderen van ongeveer 12 jaar met Mieke van Hooft exposities: Carel Blazer Lex Macs Anne Breel Ramon de Nennie l.udmila Kalmacva Passanten in Zeeland de Winkel drvk in Woo re Brasserie Beeld &C Geluid negen zones gaat. Aan die on duidelijkheid moet een eind ko men Het zou namelijk zeer on terecht zijn als mocht blijken dat ik per ritje naar Goes iedere keer twee strippen te veel be taal", aldus Van Tulden. Vanuit zijn woonplaats maakt hij re gelmatig gebruik van het open baar vervoer naar Goes Reisinformatrice E. Lakerink van 9292 verklaart dat de ver- voersinformatie van haar werk gever doorgaans klopt, omdat deze informatie wordt verkre gen van de landelijke busmaat schappijen en de overige open baar vervoersbedrijven. „Het is ons bekend dat de Westerschel detunnel onlangs is geopend. Hierdoor is ook een nieuwe dienstregeling ingevoerd. Voor zover ik weet is die informatie verwerkt in onze reisadviezen, inclusief de bijbehorende tarie ven", verklaart zij. Woordvoerder D. Bakker van Connexxion regio Zuid-West is onbekend met de onenigheid tussen chauffeurs en passagiers over het aantal af te stempelen strippen op de buslijnen 50 en 20 Ook is hij niet op de hoogte van de informatie die 9292 de reizigers over de busverbindin gen door de Westerscheldetun nel verschaft Niettemin weet hij zeker dat het aantal van ne gen zones op het traject tussen Hoek en Goes klopt. „De informatie van 9292 is dus onjuist. Dit komt vermoedelijk doordat de tunnel zelf niet als zone is aangeduid, terwijl dit wel het geval is. Om een eind aan deze verwarring te maken, zul len wij zo spoedig mogelijk actie ondernemen", aldus Bakker. Hij voegt er aan toe dat de reiziger tussen Hoek en Goes tegen woordig voordeliger uit is dan vroeger. Een rit met de toenma lige buslijn 10 via het veer tus sen Perkpolder en Krumingen kostte toen twaalf strippen. door Harold de Puysseleijr IJZENDIJKE - De veiligheid van de be zoekers van de molen in IJzendijke is met de installatie van een nieuw hek werk rond de stelling weer gewaar borgd. Medewerkers van bouwbedrijf Brugge leggen waarschijnlijk vandaag de laat ste hand aan het karwei. Het houtwerk van de leuning rond de molen was vol gens molenaar Sjaak Herman dermate slecht dat het aan vervanging toe was. Met subsidie van de gemeente Sluis is dat mogelijk gemaakt. De IJzendijkse molen is een walkoren- molen met stelling en is gebouwd in 1841. De wal waar de molen op staat, is volgens Herman ooit een keer met vijf tot zes meter verhoogd. „Alleen hebben we nog nooit kunnen achterhalen wan neer dat is gebeurd", roept hij mensen die dat wel weten op hem die informatie door te spelen. De molen werd in 1931 onttakeld na een roedebreuk. Datzelfde gebeurde in 1944 door oorlogsschade. In 1965 is hij met onderdelen van molens uit Men- heeze en Hamont in België gerestau reerd tot complete molen. Er zijn vijf zolders, een koppel maalstenen en een inrichting om zakken te hijsen. De laat ste restauratie vond plaats in 1982. De molen in IJzendijke draait een keer in de week, op zaterdagmiddag. foto Peter Nicolai door Raymond de Frel OOSTBURG - In de jaren tach tig, was het een populair liedje: Doe een stapje naar voren, en een stapje terug. In het Oost- burgse ziekenhuis wordt dat deuntje iedere woensdag uit de kast gehaald. Voor de cursus valpreventie die ouderen daar volgen. Zo ook vandaag, tijdens de tweede les in een cyclus van vier. Zeventien ouderen - zestien da mes, één heer - luisteren aan dachtig naar cursusleidster Frida Vet. „Rechtervoet naar voren, armen omhoog, naar vo ren strekken en dan weer naar achteren", geeft ze de deelne mers instructies. Wie niet weet dat hier een bloedserieuze even wichtsoefening aan de gang is, zou haast denken dat er een groep ballerina's aan het repete ren is „Dit is heel leerzaam. En bovendien heel gezellig!vindt Catnen Beun (71) uit Groede. Beun wordt door sommigen be titeld als 'de valkampioene'. „Ik heb al eens een pols gebroken, ben op mijn rug gevallen en nu herstel ik van een breuk in mijn rechtervoet. Ik probeer wel alle De ouderen doen oefeningen bij de cursus valpreventie. oefeningen mee te doen, maar moet wel voorzichtig zijn. Dit is echt een aanrader, want ik ben Advertentie 't Is bijna volop lente, dus de hoogste tijd voor de betere raam- decoraties, zoals de Luxaflex Luminette gordijnen. Interieur Paauwe weet er alles van! Ook van horren, jalouzieën, paneel- en vouwgordijnen van Luxaflex. echt niet meer bang om te val len. Als je valt, moet je rustig blijven. Wachten tot hulp komt", zegt Beun. De cursus is een initiatief van de Stichting Zorgsaam en Stich ting Welzijn West-Zeeuws- Vlaanderen. Doelgroep: zelf standig wonende ouderen. „Ik heb al vijftig mensen op de wachtlijst staan", vertelt Lieve Maenhout van de Stichting foto Peter Nicolai Welzijn, die zelf ook driftig meedoet en daar na de eerste les een flinke spierpijn aan over hield. „Deze ouderen erkennen dat zij tot de risicogroep beho ren en willen daar iets aan doen", prijst Maenhout de deel nemers. Veel tijd om uitleg te ge ven heeft ze niet, want Frida Vet deelt alweer instructies uit voor de volgende oefening. „Pakt u allemaal maar een zachte bal en ZuiDWEG 2 OA ZONNEMA 0111-40131 Advertentie .^ee4e Artikel voor m^f 7 Donderdag, Vrijdag en Zaterdag 3 t/m 5 April er 't Gouddoppertje Juwelier - Diamantair - Horloger Nieuwe Burg 14-16, Middelburg Tel- 0118-635275" door Wout Bareman TERNEUZEN - De PvdA-frac- tie in de gemeenteraad van Ter neuzen maakt zich ernstig zor gen over de ontwikkelingen rond koffieshop Checkpoint. Dinsdag werd het begin van de vervangende nieuwbouw van de koffieshop door de bestuurs rechter in Middelburg geblok keerd. De PvdA wil nu van B en W we ten wat er allemaal verkeerd is gegaan in de procedure. Frac tievoorzitter R. de Meyer- „We zijn zeer ongelukkig met de ver traging die door de uitspraak dreigt te ontstaan. Kennelijk heeft de gemeente in het voor traject verkeerde besluiten ge nomen en dat kan verregaande financiële consequenties heb ben. Ook over die risico's willen we uitvoerig worden geïnfor meerd." Een eerdere verhuizing van Checkpoint naar een semi-per- mament onderkomen op het parkeerterrein in de Westkolk- straat kostte de gemeente des tijds vele honderdduizenden euro's. Checkpoint moest de oorspronkelijke behuizing toen verlaten om ruimte te scheppen voor de bouw van het Schelde- theater. In de overeenkomst die de gemeente en de exploitant van de koffieshop toen sloten, werd de mogelijkheid tot nieuwbouw op de hoek van de Westkolkstraat en de Grenu- laan vastgelegd. Die plannen werden de afgelopen jaren keer op keer doorkruist door proce dures, aangespannen door pro testerende omwonenden. Die zagen dinsdag opnieuw een schorsingsverzoek gehono reerd. PvdA'er De Meyer: „We zijn tot nu toe nauwelijks geïnformeerd over de hele gang van zaken rond Checkpoint en daarin moet verandering komen. We willen weten wat zich in het hele traject heeft afgespeeld, welke afspraken in het verleden met Checkpoint zijn gemaakt en hoe het college de problemen, die nu door de schorsing van de bouw vergunning zijn ontstaan, op korte termijn denkt op te los sen." De Meyer vindt de situatie die nu is ontstaan des te pijnlijker omdat alles er op wijst dat het nu opnieuw veel langer gaat du ren voordat de entree aan de westzijde van het stadscentrum gestalte kan krijgen. Bovendien betekent de vertraging ook een latere oplevering van de par keergarage, die niet alleen van groot belang is voor de theater bezoekers, maar ook voor be zoekers aan het stadscentrum. De PvdA'er: „En dan heb ik het nog niet over het uitstel van de ingebruikname van het Thea terplein. Nee, er is alle reden om vraagtekens te plaatsen bij de zorgvuldigheid waarmee dit dossier bestuurlijk is afgehan deld." Net verantwoordelijk wethou der A. van Waes (ruimtelijke or dening) wachten de overige raadsfracties, alvorens in actie te komen, de argumentatie van de uitspraak van de bestuurs rechter af. Die wordt begin vol gende week verwacht. SLUIS - Zes van de tien sollici tanten naar het burgemeesters ambt in Sluis hebben een gesprek gehad met de vertrou wenscommissie, die bestaat uit de fractievoorzitters. Uit deze gesprekken zijn drie personen gekozen die in de loop van deze en volgende week wor den onderworpen aan een psy chologisch onderzoek. Uitein delijk beveelt de gemeenteraad in voorkeursvolgorde twee kan didaten aan De benoeming is vermoedelijk in juni. De voor dracht van de gemeenteraad is, afhankelijk van het tijdstip waarop de resultaten van het psychologisch onderzoek be kend zijn, op 24 april of 22 mei. plaats die achter uw rug"waar na de bekkens worden getraind. De bal komt nog op allerlei ma nieren terug in de oefeningen: onder de voet, onder de bips. Na de praktijksessie wordt nog even geëvalueerd. Vet: „Je moet je bij het reiken naar voorwer pen heel goed concentreren Twee dingen tegelijk doen gaat vaak niet En praten en breien bijvoorbeeld, dat is precies het zelfde." Even later schrijven alle deelne mers met een als botje vermom de pen him huiswerk opwaarna er nog even wordt geattendeerd op de praktische heupbroekjes die te koop zijn. Dien de Ridder uit Cadzand is met haar 87 jaar de oudste deel neemster „Ik fiets nog regelma tig, dus daarom doe ik mee Hier steek je wat van op en tegelij kertijd blijf je in beweging." Is- aak de Hullu (80) uit Nieuwvliet is de enige man van het gezel schap, maar dat kan hem niets schelen. „Ik snap niet dat er zo weinig mannen zijn. In mijn di recte omgeving ken ik genoeg heren die hier baat bij zouden hebben. Deze cursus is echt heel nuttig." De Ridder geeft De Hullu een pluim: „Ik vind het echt een prestatie van je hoor, zo tussen al die vrouwen!" De cursus Valpreventie hoort bij het project 'In Balans'. Aanmel den kan bij de Stichting Welzijn West-Zeeuws-Vlaanderen in Oostburg. door Sheila van Doorsselaer PERKPOLDER - Rijkswater staat beschouwt de straatrace van vorige week vrijdagavond aan het Veerplein in Perkpolder toch maar als incident. Hoewel RWS het gebruik van zijn weg voor deze illegale hob by niet goedkeurt, blijkt het af sluiten van het Veerplein en de Parallelweg praktisch moeilijk uitvoerbaar. Wordt er nogmaals geraced, dan zal RWS wel maat regelen treffen. „We kijken het nog even aan", zegt J den Hartig van Rijkswa terstaat. „We hebben besloten niet meteen paniekvoetbal te gaan spelen. Er is in het verle den wel vaker geraced. Dan wachtte de meute het vertrek van de laatste boot af." Niet eenvoudig Volgens Den Hartig lijkt het af sluiten van de Parallelweg en het Veerplein technisch eenvou dig, maar is het dat niet. „Er moet een verkeersbesluit en een visie aan ten grondslag liggen, want je mag een openbare weg niet zomaar versperren. Daar naast heeft de afsluiting van vooral de Parallelweg gevolgen voor het openbaar vervoer en de bewoners in de omgeving." Ook heeft RWS rekening te houden met de vergunninghouders op het Veerplein, zoals de snackbar en de eigenaar van de windmo lens. Hoewel de politie RWS met klem heeft gevraagd maatrege len te nemen zodat de racewed strijden niet meer gehouden kunnen worden op de verlaten weg, doet Rijkswaterstaat voor lopig dus niks Den Hartig:„We kunnen niet overól wat aan doen. Het zou fijn zijn als de po litie een extra oogje in het zeil wil houden, maar het is de vraag of ze daar genoeg personeel voor hebben." Mocht het traject, een paar kilo meter rechte weg, een enorme aantrekkingskracht hebben op racefanaten, dan zal RWS de weg wel afsluiten of onaantrek kelijk maken. Den Hartig: „Maar dat moeten we dan eerst heel zorgvuldig bekijken." Afgelopen vrijdagavond werd een illegale straatrace gehou den waarbij drie automobilis ten werden aangehouden we gens een forse overschrijding van de maximumsnelheid. De wedstrijd trok veel publiek, tus sen de honderd en de tweehon derd mensen keken toe. Bij di verse straatraces in Nederland zijn al mensen gewond geraakt, waaronder ook omstanders. VLISSINGEN - Een storing in de afstandsbediening van de Sloebrug in Vlissingen heeft gisteren een flinke verkeersop stopping veroorzaakt. De sto ring begon toen de brug net open stond, rond kwart voor vier en duurde zo'n drie kwar tier. Het was niet meer mogelijk om de brug van afstand te laten zakken. Een probleem in het glasvezelnetwerk was waar schijnlijk de oorzaak van de sto ring. Om zich van collega's te on derscheiden in processor snelheid en schijfcapaciteit is die Goesenaar onlangs overgegaan tot de aanschaf van een ordenmachine in een zeer hoge prijsklasse. Zijn tevredenheid was van korte duur. Nadat hij twee avonden, lastertaal uit slaand, tevergeefs doende was geweest de computer te laten doen wat hij verlangde, liet hij zijn trots varen. Hij belde zijn collega's af om hulp en bij de derde, die hij wijselijk met 'amice' aan sprak, had hij beet. Jawel, hij kon op ondersteuning reke nen. Van een vakgenoot die de elektronische wereld kent als zijn broekzak. Het werd een nare avond. De gezamenlijke inspanningen om de nieuwe aanschaf tot le ven te wekken, leidden tot niets dan de lancering van een reeks nieuwe, lelijke woorden en tenslotte tot dronkenschap. De kort geleden nog zo opge togen eigenaar van het staal vernuft heeft slechts één ge dachte tot troost. Hij ban kiert elektronisch. En zal de apparatuur dus pas kunnen betalen als die ooit gaat wer ken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 39