Franse weet van geen ophouden PZ C Duizendpoot Brandt leeft voor korfbal Een rondje wind, waaiers en keien ,21 Wielrenner (38) wil flitsende start vervolg geven in de Braakman Routeschema Omloop Braakman Onbestrafte muiterij op Kemmelberg uitslagen 't Zand-jeugd in NK-finale donderdag 3 april 2003 C J door Frits Bakker Francois Franse in training. „Je moet naar je lichaam luisteren en jezelf niet in de vernieling rijden." foto Willem Mieras doorSven Remijnsen KWADENDAMME - Hij is 38 jaar en verkeert in de vorm van zijn leven. Doorzijn opvallende overwinning in de Dorpenom loop begint hij zaterdag als een van de favorieten aan de Om loop van de Braakman, de klas sieker die hij al twee keer eerder won. Francois Franse, timmer man, duivenmelker en wielren ner met een grote staat van dienst, weet van geen ophou den. Thuis in Kwadendamme bla dert Franse net zolang door zijn plakboeken tot hij vindt wat hij zoekt: het verslag van zijn eerste zege. Terneuzen, 1988. De uit slag staat vol vergeten namen. „Ik heb ze zien komen en gaan", verzucht hij. „Op m'n twintigste werd ik amateur, ik was 24 toen ik mijn eerste koers won Of ik prof had kunnen worden? Tja lk ben vrij vroeg getrouwd en er moest brood op de plank komen. Ik kon het risico niet nemen." De vraag wordt hem standaard gesteld als hij weer eens een mooie overwinning heeft be haald Zoals vorige maand in Sint Willebrord, waar Franse na een krachtige solo in de slotkilo- meters de Dorpenomloop won en alle Trade Teams 3 het nakij ken gaf. Nooit eerder was een renner van de organiserende vereniging, Willebrord Wil Vooruit, dat gelukt. Tranen „Als ik voor het seizoen een koers had mogen kiezen om te winnen, dan was het deze ge weest", zegt Franse. „Alle spon sors van de club waren er, de tranen liepen over de kaken van de voorzitter. Ze gaan nu zelfs posters maken van de foto op de finish." Zelf was hij nog het minst ver rast. Met een vierde plaats en veel zelfvertrouwen was Franse teruggekeerd van zijn ope ningskoers in Maldegem. Hij nam doordeweeks een atv-dag, maakte met zijn ploeggenoot Rob Koole een trainingstocht van tweehonderd kilometer en vloog op het zwaarste verzet de Vlakebrug op. „Ik voelde het aankomen In de finale van de Dorpenom loop belandde hij in een elite kopgroep. Op drie kilometer voor de streep keek Wilco Zuij- derwijk, die op kop reed, even om. Franse: „Ik was pats, weg! Het was een uitgelezen moge lijkheid. Ik dacht niet: ik zal ze eens wat laten zien met mijn 38 jaar. Ik reed tegen Trade Teams 3, maar daar werd ik niet warm of koud van Nee, het was een re actie." De terugslag kwam in de vorm van een griepaanval. Vorige week pas maakte hij zijn rentree in de Omloop van de Haarlem mermeer, waar Willebrord Wil Vooruit de leiding in de club competitie nam. Ondanks kramp werd Franse nog zeven tiende. Afgelopen zondag ein digde hij als 22e in de Omloop van de Houtse Linies. „Dat was een zenuwachtige rotkoers. Het was windstil, op een gegeven moment lagen ze voorin alle maal op een hoop. Dan zit deze jongen achterin. Ik moet de vol gende dag gewoon weer wer ken." Franse hoopt op zwaardere om standigheden in de Omloop van de Braakman, „De wind maakt de koers", stelt hij. „Als het niet waait, vind ik het een koers van drie keer n ksmaar dan zi j n alle koersen niks." Franse wordt ge zien als 'de man van de Braak man'. Hij rijdt er altijd goed, won in 1992 na een sprint met Ron Verwei en in 1998 na een wedstrij d waarin hij al in de eer ste kilometer werd gelost. „On gelooflijk dat ik toch nog won." Werd hij in het verleden ge steund door zijn ploeggenoten van Theo Middelkamp, ditmaal kan hij voor het derde jaar ver trouwen op de kracht van Wille brord Wil Vooruit. De ploeg is klein, maar heeft een schat aan ervaring met behalve Franse ook Wally Buurstede, John Le- ijs, Rob Koole en John den En gelsman. Zijn eerste seizoen in Brabantse dienst begon pas in de zomer, nadat Franse de verbouwing aan zijn huis had voltooid. In zijn tweede jaar was hij druk met het bouwen van een garage en het aanleggen van een tuin en een terras. „Ik stond op zater dag de hele dag gebukt en op zondag schoot de kramp in mijn benen. Dat was natuurlijk niet ideaal." Toch won hij nog twee wedstrijden, die in Kwaden damme en Oudenbosch Vrije dagen nemen om bij te trainen, geen risico's nemen om dat je de dag daarop weer moet werken: Francois Franse heeft het altijd zo gedaan. „Ik zou op de maandag na een koers ook wel eens tot negen uur in bed willen blijven liggen, maar om half zeven gaat de wekker. Daar word je hard van Uit nieuwsgierigheid trainde hij ooit eens met een hartslag meter, om tot de conclusie te ko men dat hij altijd al op de juiste hartslag reed. Schema's om te trainen heeft hij nooit gehad. Hij begint altijd in de kerstva kantie en houdt zijn gereden trainingsafstanden bij in een boekje Normaal rond de drie duizend kilometer, deze winter vierduizend. Luisteren „Op schema's rijden is geen ga rantie dat je goed rijdt", vindt Franse. „Je moet naar je li chaam luisteren en jezelf niet in de vernieling rijden. Als je na een duurtraining van zes, zeven uur terugkomt met een gemid delde snelheid van dertig kilo meter per uur, heb je het goed gedaan. Veertig of vijftig moetje pas in de koers zelf rijden." Hij moet lachen om nog een standaard vraag: wanneer is het einde carrière? Franse: „Ik heb tegen mezelf gezegd: dit kan wel eens het laatste jaar zijn. Maar als je op je 38e nog zo'n klassie ker kunt winnen, dan ga je toch twijfelen. Het gaat me nog zo gemakkelijk af." Ook na zijn leven op de fiets zal hij genoeg te doen hebben. Met zijn broer Dennis vormt hij al jaren een prijswinnende combi natie in de duivensport. „Vorig jaar waren we vijfde generaal van Zeeland en tweede in rayon 4", legt Franse uit. „Ik steek er veel tijd in. omdat ik het goed wil doen. Net als bij het wielren nen." PHILIPPINE - Zijn er nog voor zitters die na bijna veertig jaar organiseren nog zo bevlogen zijn? Johnny Spuesens heeft op een zonnige namiddag zelf de fiets van stal gehaald om de kas seien in de Omloop van de Braakman te verkennen. „Ze liggen er redelijk goed bij, als het zaterdag maar niet regent", stelde hij aan de vooravond van de klassieker vast. De twaalfhonderd meter lange Timmermansweg (die in totaal drie keer wordt gereden) en de Isabellasluis (zeven keer opge nomen in het parkoers) zijn scherprechters in de wedstrijd die van oudsher bekend staat als klassieke waaierkoers. Johnny Spuesens: „We zijn afhankelijk van de wind om er een mooie wedstrijd van te maken, maar meestal staat er wel een straf briesje." Achtvorm De 34e Omloop van de Braak man rijdt over het parkoers dat vorig jaar voor het eerst is uitge zet Het peloton maakt vanwege de nieuwe aanvoerwegen naar de Westerscheldetunnel een omtrekkende beweging rond de Braakman. De koers wordt in achtvorm verreden, met een westelijke lus en een rondje langs Sluiskil „Het is goed bevallen, zowel bij ons als bij de renners", maakt Spuesens duidelijk. „Tot twee jaar geleden moesten we gelijk na de start de Zandstraat in met zijn vele verkeersremmers. Dat veroorzaakte nogal eens val partijen. Met de aanloop van nu (ruim zeven kilometer over pro vinciale weg) is het veel veiliger. De renners krijgen de tijd om positie te kiezen. Open dak Het Braakman-comité heeft een vlekkeloze voorbereiding ach ter de rug. „Het enige probleem is de laatste jaren om auto's met een open dak te vinden voor de jury. Die zijn er bijna niet meer, omdat de meeste auto's nu airco hebben en geen schuifdak. De KNWU schrijft voordat we voor drie open wagens moeten zor gen. Ik heb alle garages in de streek afgestruind en heb er maar twee gevonden." De klassieker telt mee voor de clubcompetitie. Dat betekent voor de organisatie dat de clubs met elite-amateurs uit de zuide lij ke regio verplicht zijn om mee te doen. „Toch zijn we al niet meer verzekerd van een volle bezetting", geeft Spuesens aan „Voor veel clubs wordt het steeds moeilijker om zes ama teurs bij elkaar te krijgen. Steeds meer wielerclubs zouden er beter aan doen om te fuseren, net als in het voetbal." De Wielervereniging Zeeuws- Vlaanderen heeft om die reden al een samenwerkingsverband gesloten met De Hoekse Ren ners. De twee clubs kunnen zelf geen ploeg van zes renners in zetten. Voor Zeeuws-Vlaanderen rij den Martin de Jaeger, Dannv Schaut en Michel de Koning in de gecombineerde ploeg. Tot de kanshebbers voor de Om loop behoren Francois Franse (winnaar in 1992 en 1998), Jur- gen van Pelt (winnaar in 1999 en een week geleden ook de snelste in de Ronde van de Haarlem mermeer) en Heerco Gorter, die zich vorig jaar als enige kon handhaven tussen het Australi sche geweld uit de ploeg van Jel- le Nijdam. De Australiër Sean Sullivan, die vorig jaar won, is er zaterdag in dat team niet bij. Tom de Meyer, Alain van Kat wijk en Graig Mackie zijn de nieuwe speerpunten. De ploeg van Theo Middelkamp bestaat uit Mare Blok, Edzard van Ewijk, Wilco Jonker, Ruud Rentmeester, Johan van de Vreede en Rico Kruijt. Andere bekende clubteams zijn De Ba taaf, Buitenlust, De Kempen, Westland Wil Vooruit, De Jonge Renner, Het Snelle Wiel, Wille brord Wil Vooruit (met Francois Franse en Rob Koole) en Breda - Knooppunt (met Dennis en Raymond Raadtgever). De Omloop van de Braakman gaat over 145 kilometer. De start in Philippine is om 13.00 uur Het peloton rijdt eerst drie grote ronden en daarna nog vier korte lussen van tien kilometer De aankomst wordt verwacht om streeks 16.15 uur PHILIPPINE - De Omloop van de Braakman, die zaterdag wordt verreden, gaat over drie ronden van elk 34,7 kilometer en drie plaat selijke ronden van tien kilometer. De start en finish zijn in de Kas teelstraat in Philippine. De route van de drie grote ronden voert langs Isabellasluis, de Kapi- talendam, de Timmermansweg, de Maagd van Gent, Boekhoute- weg, Braakmanweg, Langeweg, Driekwart, Zandstraat terug naar de finish. De vier kleine ronden gaan via de Havenstraat, de Gentsebreed- straat, de Posthoorn, Boekhoute, Boekhoutehaven, Dijckmeester- weg terug naar Philippine. De totale afstand bedraagt 144,9 kilometer. SINT IDESBALD - Nog nooit vertoond: het peloton weigert koppig een heuvel te beklimmen en kiest zelf een andere route. Het gebeurde gisteren in de Driedaagse van De Panne, waar de Kemmelberg al jaren voor opschudding zorgt. In plaats van linksaf te slaan, reed de gro te groep aan de voet van de heu vel rechtdoor, de wedstrijdlei ding verbijsterd achterlatend. Omdat ondertussen een kop groep van drie renners wel over de Kemmelberg was getrokken, wist men wat de muitende ren ners boven het hoofd hing. For meel moet het moedwillig af wijken van de route bestraft worden met uitsluiting. Dat hield in dat de wedstrijd verder zou moeten met drie renners. Zo ver durfde de jury niet te gaan. Het incident heeft geen invloed op de uitslag, werd na afloop be slist. De Italiaan Fabio Baldato won de rit in de sprint voor Ger- ben Löwik. Bart Voskamp bleef tweede in het klassement achter Gianluca Bortolami. De muiterij op de Kemmelberg was de escalatie van een al jaren durende discussie. De organisa tie vindt dat de heuvel thuis hoort in de driedaagse, veel renners vinden van niet. De af gelopen jaren speelden zich in de gevaarlijke afdaling op de kasseien hachelijke taferelen af. Hendrik Redant, Gerrit de Vries, Casper van der Meer, An drei Tsjmil, Kristof Trouvé en Chris Peers vielen er zo hard dat ze voor maanden uitgeschakeld waren. Toen koersdirecteur Bernard Vandekerckhove in een och tendkrant de kritische Peers, die vorig maand zijn ploegge noot Andrej Kivilev verloor bij een val, weinig diplomatiek be stempelde als een 'blèter' (zeur piet), was voor het peloton de maat vol. De Kemmelberg werd gemeden. Dat was vijf minuten nadat een vroege kopgroep wél de heuvel had beklommen. De ironie wilde dat Trouvé tot de klimmende koplopers behoor de. De man die vorig jaar het langst van allemaal was uitge schakeld, was juist ontsnapt Na afloop vroegen de ploeglei ders van de koplopers de overige renners dusdanig te straffen dat hun coureurs op de plaatsen één, twee en drie terecht zouden komen, in de uitslag en het klas sement. „Dat lijkt absurd, maar wat het peloton doet is ook ab surd", zei Charles Palmans, de teambaas van Trouvé. GPD Badminton Tokio. Japan Open, 180 000 euro. Man nen, enkel, eerste ronde- Gade Christen- sen (Den) - Palyama (Ned) 17-14 16-17 15-13. Vrouwen, dubbel, eerste ronde: Audina /Jonathans (Ned) - Erlangga/Natsir (Ina) 11-511-7. Gemengddubbel, eerste ronde: Boe/Jo nathans (Den/Ned/4) - Limpele/Parker (Eng) 11-8 11-3. Bridge Open paren, derde speeldag Hoofdklas se: Schute - Schrijnemakers 64,39, ep. vd Laan 60,22. Lichteveld - Ramondt 56,63, dms Lichteveld - Pieters 54,36, ten Hengel - Hoogeboom 51,70, mw. Hurkans - Dagelinckx 50,38, de Jonge - Koopman 50,38, Breedveld - Vermaat 50,00. Stand: Lichteveld - Ramondt 57,87, ep vd Laan 56,65, Schute - Schrij nemakers 55,00, Pieters Schijve 54,66, ten Hengel - Hoogeboom 53,14, ep. van Dijk 52,72, de Jonge - Koopman 51,77, dms. Lichteveld - Pieters 51,46, dms. van Maaren - Kramer 51,38. Eerste klasse Midden-Noord: vd Elshout - Krappen 59,53, Trampe - Ruedisueli 59,29, dms. Kort - Reydon 58,81, ep vd Hil 56,67, Binnendijk - de Kam 52,96, ep. vd Vinne 52,38, mw. Engelen - Scherp 51,43. de Kort - Philippen 50,72. Stand: ep vd Hil 56,44, mw. Engelen - Scherp 52,27, Binnendijk - de Kam 52,10, Poel man - Tuinman 52,10, vd Elshout - Krap pen 51,98, Minderhoud - van Oost 51,65, de Kort - Philippen 51,33, dms. Kort - Reydon 50,93, dms. v Boven - Schuur man 50,00. Tweede klasse Midden-Noord: Cacace - Maat 58,33, dms vd Duijn - Henderson 55,56, dms v Loo - Timmerman 53,70, Bolluijt - Wartena 52,32, mw. Puis - de Graaf 51,39, den Edel - Hietbrink 50,93, ep. van Galen 50,00. Stand: Cacace Maat 58,72, Bolluijt - Wartena 58,14, mw. Teijn - Koorevaar 55,14, dms. vd Duijn - Henderson 52,28. Derde klasse Midden-Noord: mw. van Maaren - van Maaren 58,80, Hultermans - Pankow 57,87, Fortuin - van Os 56,48, mw v Es - de Korte 56,48, dms. Brinck man -v Geesbergen 53,24. Stand: For tuin - van Os 57,50, mw. v Es - de Korte 55,00, Hultermans - Pankow 54,03, dms. Brinckman -v Geesbergen 50,42, mw. van Maaren - van Maaren 50,00 Futsal Nitra Vriendschappelijke wedstrijd: Slowakije-Nederland 3-1. Doelpunt Oranje. Maduro. Golf Marbella, Santa Clara GC. ABN/Amro Zuid-Spanje, openingswedstrijd PGA Holland Stand na eerste ronde. 1 Boer donk (Oss) 69 slagen 2), 2. Stokman (Zandvoort), Woof (Voorhout) 70,4. Van der Velde (Voorhout) 71, 5. Giles (Leus den), Helsby (Bosschenhoofd), Steenka mer (Haarlem) 72. Sportprijsvragen Lucky Day: 7 10-13-15-16-25-28 42^5- 46 51 52 58-59-62-67-69 72-77-78 (on der voorbehoud) Tafeltennis Courmayeur EK Mannen, kwalificatie, eerste ronde. Wijers (Ned) Vanucci (SMa) 4-0 (11-7 11-411-7 11-6), Sliepen INedl Frommelt (Lie)4-1 (117 11-64 11 11-7 11-4) Tweede ronde: Sliepen Bo- bocica (Ita) 4-2 (9-11 8-11 11-4 11-7 117 11-8), Wijers - Soler (Mal) 4-0 (11-4 11-2 11-511-2). Mannen, dubbelspel, eerste ronde: Keen/Heister (Ned/4) Kopeika/Mencis (Let) 3-0 (11-1 11-8 11-5), Legout/Eloi (Fra/8) - Wijers/Sliepen (Ned) 3-1 (11-2 11-35-11 11-1). Vrouwen, eerste ronde. Creemers (Ned) - Marcovic (Bos) 4-3(4-117-1112-1011-8 12-14 11-8 11-8), Dobesova (Tsj) - Nou wen 4-2 (9-11 11-6 6-11 11-4 11-7 11-8), Vatsjovcova (Tsj- Hof Ned) 4-0 11 -511 411-9 11-4). Tennis Casablanca. Vrouwen, 110.000 euro. Eerste ronde Grande (lta/2) Canierin (Ita) 6-2 7-5, Nagyova (Slw/3) - Fislova (Slw) 6-3 7-6, Serra Zanetti (Ita) - Koukalo va (Tsj/5) 6-1 4-6 6-3, Rodionava (Rus) Wartusch (Aus) 6-2 6-2, Cervanova (Slw) - Torrens Valero (Spa/8) 7-5 6-1, Kurhaj- cova (Slw) Poetsjek (WRu) 7-6 6-2. Leon Garcia (Spa) - Neffa de los Rios (Par) 6-3 6-2, Marrero (Spa) - Medina Garrigues (Spa) 6-2 6-3. Voetbal Oefenwedstrijden: Portugal - Macedo nië 1-0(1-0). 24 Figo 1-0 Wit-Rusland Oezbekistan 2-2 11-0). 26. Tsjigalko 1-0 52. Rozkov 2-0, 67 Chvos- toenov 2-1 (strafschop), 69 Geinrich 2-2 Oekraïne - Letland 1-0 (0-0). 83. Kalinits- jenko 1-0 (strafschop) Wielrennen Koksijde Driedaagse van De Panne Tweede etappe. Zottegem - Koksijde V Baldato (Ita) 224 km in 6.18.57, 2. Lówik (Ned), 3. Casper (Fra), 4. Van Dijk (Ned), 5 Loddo (Ita), 6. Mitloesjenko (Oek), 7. Pieri (Ita), 8. Pollack (Dui), 9. Ongarato (Ita), 10. Hunter (ZAf), 20. Voskamp, 44. Hiemstra, 45. Kroon, 56 De Jongh 0.18, 65 Hoff man 0.19, 92. Van der Ven 0 40, 107 Boven, 116. Koerts. 126 Sentjens, 132 Bli|levens 1.59, 141. Schmitz 5.53 Alge meen klassement: 1. Bortolami (Ita) 10 55 29, 2 Voskamp 0 01, 3 Mengin (Fra) 0 28, 4. Van Petegem (Bel) 0.32, 5. Baldato 0.35,6. Löwik 040,7. T rouvé (Bel 8. Vanlandschoot (Bel) 0.43, 9. Becke (Dui) 0 44,10 Pieri 0.46,25. Hiemstra 30. Van Dijk, 44. Kroon, 47 De Jongh 1.04, 51 Hoffman 1.05, 71. Sentjens 1.26, 82 Van der Ven, 91. Boven, 122. Blijlevens 5.23, 136. Schmitz 10.45. 140. Koerts 13.51. MIDDELBURG - De tafelten- nisjongens van 't Zand hebben zich gisteravond geplaatst voor de finale van het Nederlands kampioenschap. De Middelburgse club won in de eigen Zandkuil met 6-4 van stadgenoot MZ. De wedstrijd was een formaliteit, omdat 't Zand het eerste duel van de hal ve finale al met 9-1 had gewon nen. Arjan Jonkman won dne partijen, Wesley Wegman en Kawun Yu ieder één. Jonkman en Yu wonnen ook het dubbel. Voor MZ scoorden Michel Sper ling (2x), Thomas Groene woud en Alwin van de Kop. 't Zand speelt zaterdag in Geldrop al de eerste finalewedstrijd tegen Unicum. De zaterdag daarna is het tweede duel in Middelburg. Mocht de stand gelijk zijn, dan is een dag later de beslissings wedstrijd, ook in Middelburg. door Ben van den Aarssen ZIERIKZEE - Onder leiding van Harm Brandt is All Ready uit Zierikzee de af gelopen twee jaar uitgegroeid tot een stabiele derdeklasser. Daarnaast is Brandt teambegeleider van hoofdklas ser Deetos in Dordrecht. Bij het Neder lands team is hij verzorger en video man. Aan de vooravond van de hervatting van de veldcompetitie voor All Ready blikt Brandt vooruit op het nieuwe korfbalseizoen. Natuurlijk had de bal het afgelopen weekeinde al door het mandje moeten vallen voor All Ready. Tegenstander BKC kon echter geen team op de been brengen en zegde af. Daardoor vormt het duel met lijstaanvoerder ACKC za terdag de ouverture. Meteen een aardi ge testcase om te zien hoe de Zierikzee- se korfballers er voor staan. Brandt heeft het plaatje al in zijn hoofd. „We moeten ze dwingen om fouten te ma ken, juist omdat ze zo graag de bal wil len veroveren. Daar ligt onze kans." Niet dat All Ready in de tweede helft van het veldseizoen volgens Brandt een serieuze bedreiging kan gaan vormen voor ACKC. Een tweede plaats is het hoogst haalbare Het afhaken van de zwangere Debbie Winkels is deze win ter goed opgevangen dankzij de terug keer van Anouk van Tiggelhoven (ex- Tjoba). Henk de Graaf en Bram Bolle worden de komende maanden de ver vangers van Luuk van Eijken en Mauri ce Brul, die vanwege werk en studie moeten afhr 'een. Gegroeid Technisch en tactisch is All Ready on der Brandt onmiskenbaar gegroeid, Bij zijn aantreden formuleerde hij dat als zijn voornaamste doelstelling. Toch is de wederzijdse aanpassing niet zonder slag of stoot gegaan. „Natuurlijk heb ik mezelf voortdurend voor ogen moeten houden om onze doelen langs de weg der geleidelijkheid te realiseren. Daar had ik me ook wel enigszins op voorbe reid. In de praktijk viel het niet altijd mee. Wat ik bij Deetos tien jaar lang als normaal had ervaren, was nu ineens apart. Tactisch zie je het team soms nog terugvallen in oude systemen. Je moet blijven herhalen. Het duurt langer voor het wordt opgepikt. Toch zit die groei er nog altijd in en dat is wat het leuk maakt." Op mentaal vlak lijkt er voor All Ready en Brandt nog volop werk aan de win kel. De uitwedstrijden zijn bijna een syndroom geworden. Zelden werden er buiten Zierikzee punten gepakt. Brandt heeft de oplossing nog niet in huis. „We kunnen niet omgaan met druk. Dat kon je afgelopen seizoen zien toen we in de zaal even bovenaan ston den. Prompt speelden we tegen Korbis een draak van een wedstrijd. Het is een mentale kwestie waar ik het antwoord Harm Brandt, de man achter All Ready: „Op ons veld laat je een hond nog niet uit. Het is echt om te janken." foto Marijke Folkertsma ook nog niet op weet. Ik probeer de spe lers te overtuigen van hun eigen capaci teiten. Ze moeten durven spelen In de tactiek komt alles bij elkaar. Je moet de fysieke conditie in huis hebben, de techniek en de durf om het te kunnen. Toch doen we het niet onverdienstelijk. We hebben in de zaal meegedaan voor de koppositie en zijn een subtopper in de derde klasse." De 34-jarige Brandt, in Burgh-Haam- stede assistent-bedrijfsleider op de camping Schouwenduin van de korf- balfamilie Voshart, is opgegroeid met het spelletje. Zijn moeder speelde bijna twee decennia in de hoofdmacht van Deetos, de gereputeerde hoofdklasser waar zijn vader onlangs na veertien jaar voorzitterschap een stapje terug deed. Ook zijn zus kwam jarenlang uit voor de club uit Dordrecht. Brandt zelf heeft er sinds jaar en dag de scouting en teambegeleiding voor zijn rekening genomen. Door de verhuizing naar Zierikzee beperkt hij zijn werk in Dordrecht nu vooral tot het zaalsei zoen. „Vanwege het hoogseizoen op de camping laat ik de veldcompetitie te genwoordig schieten Zeker met verre uitwedstrijden erbij kost Deetos me twintig uur in de week Ik regel het ver voer, doe de wedstrijdanalyse, van al les. Ik doe het graag, daar niet van. Dat clubje ligt me na aan het hart." Zijn passie en kennis brengt Brandt de laatste jaren ook in bij het Nederlands korfbalteam. In de praktijk blij ft zijn taak als verzor ger/videoman meestal beperkt tot en kele optredens per jaar, de klassieke in terlands tegen België. Korfbal is nu eenmaal geen echt mondiale sport, hoe wel juist dit seizoen weer een heus WK op het programma staat. Eind oktober worden de voorronden zelfs gehouden in Goes, Vlissingen en Middelburg. Brandt mag graag brainstormen over de toekomst van het korfbal. Nieuwe initiatieven zijn nodig, vindt hij. „Korfbal heeft geen uitstraling, het is geen televisiesport. Het mag gerust flit- sender en meer sexy worden Met de kleding valt zoveel meer te doen. Ook moet er meer geëxperimenteerd wor den met de spelregels De sport moet aantrekkelijker worden voor de bui tenwacht. De regels rond loopfouten moeten versoepeld worden, net als het frequent affluiten bij paalduels. Bui tenstaanders begrijpen niets van al die spelregels. Jammer genoeg zijn de be stuurders nogal behoudend, ook in de korfbalsport. Dat komt de populariteit niet ten goede." Accommodatie De sportieve ambities van All Ready worden volgens Brandt gedwarsboomd door de gebrekkige accommodatie. „Op ons veld laat je een hond nog met uit. Het is echt om te janken. Ik kom door heel Nederland, maar zoals hier heb ik het nog niet aangetroffen. De ge wrichten van mijn spelers en van de te genstander lopen hier gevaar. Afgelo pen seizoen ben ik Ronald Snoek, een van mijn beste spelers, een tijd kwijt ge weest met gescheurde enkelbanden. Niet door slecht schoeisel of zo, maar gewoon omdat-ie in een kuil trapte. De gemeente neemt haar onderhoudstaak niet serieus. Er is sprake geweest van een nieuw terrein, maar na de laatste gemeenteraadsverkiezingen heb ik er n iets meer over gehoordKunstgras zou ideaal zijn. Daarop kun je onder alle weersomstandigheden uit de voeten. Een goede accommodatie is een voor waarde om te presteren."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 37