Extra verkeer N254 wekt ergernis PZC Dijkrock in teken van bluesrock Site zaait verwarring over tarief busdienst van Hoek naar Goes Automobilist begrijpt niets van aanrijding Scoop wil door film mishandeling ouderen bespreekbaar maken b 13 Snelheidsduivel levert rijbewijs in Storing Sloebrug ontregelt verkeer Portemonnee Middelburgse gerold Veertien bonnen bij gordelcontrole Diefstal uit schuurtje Bruinisse Kluis gestolen in Renesse Straffen tot 18 maanden voor inbraak en diefstal Drukte op Nieuwe Rijksweg door opening Westerscheldetunnel "WOTlllI Orgelconcert Stilte voor vrede Uitvoering door De Echo Pianoconcert J donderdag 3 april 2003 MIDDELBURG - Een 35-jarige automobilist uit Domburg moet ruim 500 euro boete betalen en is zijn rijbewijs vier maanden kwijt. Op 18 november 2001 racete hij met zijn BMW met bijna 160 kilometer per uur over de Schelpweg richting Westkapelle. De toegestane snelheid bedraagt daar 80 kilometer per uur. De man bekende de snelheidsovertreding maar benadrukte dat hij het 'niet bewust' had gedaan „Ik mag hopen dat u dat wél bewust was", antwoordde rechter B. Doorewaard Boek hout. Officier van justitie H. den Hartog sprak streng: „Ie mand die zo hard rijdt, is het rijbewijs een tijdje niet waar dig." De rechter kon zich.vinden in de eis van de officier, vier maanden rijontzegging en 522 euro boete. VLISSINGEN - Een storing in de afstandsbediening van de Sloebrug in Vlissingen heeft gisteren een flinke verkeersop stopping veroorzaakt. De storing begon toen de brug net open stond. Het was niet meer mogelijk om de brug van afstand te laten zakken. Een probleem in het glasvezelnetwerk was waarschijnlijk de oorzaak van de storing. Om de halfhoge brug omlaag te krijgen, moest iemand naar het brugbedie- ningshuisje rijden. De storing ontstond rond kwart over vier 's middags Ongeveer drie kwartier later lag de brug weer over het kanaal Een monteur heeft gisteren geprobeerd om het probleem met het kabelnetwerk te verhelpen. Tot die tijd werd de brug lokaal bediend De andere bruggen over het Ka naal door Walcheren functioneerden normaal MIDDELBURG - In een winkel in de Lange Delft te Middel burg is gisterenmiddag omstreeks vier uur de portemonnee van een 82-jarige vrouw uit die stad gerold. Na het afrekenen werd de portemonnee met diverse (bank)passen en een geld bedrag van enkele tientallen euro's in een onbewaakt ogen blik gestolen. ZIERIKZEE - In Zienkzee, Nieuwerkerk en Renesse is dins dag gecontroleerd op het gebruik van de autogordel. De con troles werden uitgevoerd langs Groene Weegje en Lange Blokweg bij Zierikzee, Stolpweg bij Nieuwerkerk en Vroon- weg bij Renesse. Veertien automobilisten werden vanwege het niet dragen van de gordel op de bon geslingerd. BRUINISSE - Uit een schuurtje achter een woning aan de Dokter de Kockstraat in Bruinisse zijn tussen maandagavon den dinsdagochtend gereedschappen en etenswaren wegge nomen. De eigenaar mist twee boormachines, een schuurmachine, een werklamp en diverse etenswaren. De waarde van de ge stolen goederen is onbekend. RENESSE - Bij een inbraak in een kantoor van een horecage legenheid te Renesse is tussen dinsdagavond en gistermorgen een kluis gestolenIn de kluis lagen enkele waarde)papieren tevens werd er een geldbedrag van een paar honderd euro weggenomen. i door Aector Dooms MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren drie mannen en een vrouw uit j Rotterdam voor woninginbra- (ken, autodiefstallen en heling van gestolen goederen veroor- deeld tot celstraffen van vijf tot "achttien maanden. De daders zijn illegalen uit het voormalige Joegoslavië. De po litie van het district Ooster- scheldebekken stuitte vorig jaar tijdens een grootscheeps onder zoek op een serie woninginbra ken. Daarbij werd de Bulgaarse methode toegepast: autosleu tels stelen om er vervolgens met de dure auto's vandoor te gaan. Ook werden er grote hoeveelhe den goederen meegenomen. Bij een inval in een woning in Rotterdam trof de politie veel waardevolle spullen aan die van diefstal afkomstig waren. Het viertal was hiervoor verant woordelijk. Voor de heling van deze goede ren en haar betrokkenheid bij een woninginbraak en twee au todiefstallen werd een 26-jarige vrouw veroordeeld tot negen maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voor waardelijk. Een 23-jarige man kreeg voor heling vijf maanden cel opgelegd en een 26-jarige mededader werd voor woning inbraken, autodiefstallen en he ling veroordeeld tot zestien maanden gevangenisstraf Ook moet hij 3300 euro aan de Staat betalen. Een 40-jarige verdachte kreeg anderhalf jaar cel. Aan de Staat moet hij ook nog eens 5616 euro betalen. door Patrick de Block ri'S-HEER ARENDSKERKE - - Na de opening van de Wester scheldetunnel is het verkeer op »de Nieuwe Rijksweg (N254) flink toegenomen. De Nieuwe Rijksweg is de verbindingsweg tussen de A58 en de Deltaweg bij Goes. Bewoners die langs de N254 wonen schatten dat dertig procent meer verkeer van de - weggebruik maakt, r De rotondes ter hoogte van Heinkenszand, waarvan de be- I doeling was dat ze verkeer de A58 op zouden sturen, kunnen dit probleem ook niet verhel- -pen. „Die rotondes schrikken automobilisten niet af. Mensen t- hebben een hekel aan wachten, daarom hadden ze beter ver- keerslichten kunnen plaatsen," r aldus P. Gruijters, lid van deac- i tiegroep Knip N254 Nu. Hij gaat ervan uit dat in de toekomst al- t leen maar meer verkeer van de I Nieuwe Rijksweg gebruik gaat i maken „Bij Eindewege zijn ze nu bezig met het aanleggen van f een rotonde. Er staan daar zelfs stoplichten om het verkeer te re- p gelen en nu is er al een toename i van het aantal weggebruikers. Ik vraag me af wat dat moet f- worden als die verkeerslichten I" weg worden gehaald ['Knip N254 Nu wil het door- t gaande verkeer over de Nieuwe Rijksweg uitbannen. Per dag |i maken ongeveer drieduizend automobilisten en vrachtwa- i genchauffeurs oneigenlijk ge- ■bruikvan de weg. „Als ze de sluiproute weten te liggen, gaan ze niet tien kilome ter omrijden over de A58," zegt Gruijters. i KnipN254Nu.de bewoners van het betreffende gebied en de dorpsraden van Borssele, Nisse, Heinkenszand, Lewedorp, 's- Heerenhoek, 's-Heer Abtskerke en 's-Heer Arendskerke denken dat het sluipverkeer pas af neemt als het halve klaverblad bij Heinkenszand verdwijnt, In de Nieuwe Rijksweg wordt dan een rotonde aangelegd, evenals op de N665 bij Heinkenszand, beide zouden worden verbon den met een nieuwe weg. De provincie heeft verschillen de varianten voor de situatie be dacht. Variant A komt overeen met hetgeen Knip wil. De pro vincie en de gemeente Goes zien meer in variant B Hierin wordt de N254 voor een deel gesloopt en blijft het halve klaverblad in stand. Knip N254 Nu is tegen dit plan omdat ze denken dat het verkeer dan gebruik gaat ma ken van de Oude Rijksweg bij 's- Heer Arendskerke. Deze weg kan volgens hen geen extra ver keer aan. De provincie denkt in de toe komst een goede oplossing te hebben voor het sluipverkeer, in de vorm van een nieuwe afslag op de A58 ter hoogte van de Drieweg bij Heinkenszand. De provincie verwacht dat ze in 2006 kan vertellen of de plannen haalbaar zijn. a«S - Volgens omwonenden is het verkeer op de Nieuwe Rijksweg sinds de opening van de Westerscheldetunnel met dertig procent toegenomen. foto Willem Mieras door René van Stee I TERNEUZEN - De landelijke openbaar vervoersinformatie- site www.9292ov.nl zorgt voor grote verwarring onder buspas sagiers die via de buslijnen 20 en 50 van Connexxion door de Westerscheldetunnel reizen. Op het traject Hoek-Goes geeft de reisplanner van de site zeven zo nes (acht strippen) als tarief op. De chauffeurs stempelen echter (consequent negen zones (tien 'strippen) af. Deze gang van zaken leidt vol gens E. van Tulden uit Hoek tot grote irritatie. „Zonder enige uitleg houden ze vol dat het om negen zones gaat. Aan die on duidelijkheid moet een eind ko men. Het zou zeer onterecht zijn als mocht blijken dat ik per ritje naar Goes elke keer twee strip pen te veel betaal", aldus Van Tulden. Vanuit zijn woonplaats maakt hij regelmatig gebruik jvan het openbaar vervoer naar REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax:(0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Steffan ter Maat CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Goes. Reisinformatrice E. La- kerink van 9292 verklaart dat de vervoersinformatie van haar werkgever doorgaans klopt, omdat deze informatie wordt verkregen van de landelijke busmaatschappijen en de overi ge openbaar vervoersbedrijven. „Het is ons bekend dat de Wes terscheldetunnel onlangs is ge opend. Hierdoor is ook een nieu we dienstregeling ingevoerd. Voor zover ik weet is die infor matie verwerkt in onze reisad viezen, inclusief de bijbehoren de tarieven", verklaart zij. Woordvoerder D. Bakker van Connexxion regio Zuid-West is onbekend met de onenigheid tussen chauffeurs en passagiers over het aantal af te stempelen strippen op de buslijnen 50 en 20. Ook is hij niet op de hoogte van de informatie die 9292 de reizigers over de busverbindin gen door de Westerscheldetun nel verschaft Niettemin weet hij zeker dat het aantal van ne gen zones op het traject tussen Hoek en Goes klopt Voordeliger „De informatie van 9292 is dus onjuist. Dit komt vermoedelijk doordat de tunnel zelf niet als zone is aangeduid, terwijl dit wel het geval is. Om een eind aan deze verwarring te maken, zul len wij zo spoedig mogelijk actie ondernemen", aldus Bakker. Hij voegt er aan toe dat de reiziger tussen Hoek en Goes tegen woordig voordeliger uit is dan vroeger. Een rit met de toenma lige buslijn 10 via het veer tus sen Perkpolder en Kruiningen kostte toen twaalf strippen. KAPELLE - Henk van Putten geeft zaterdag in de Nederlands hervormde kerk van Kapelle een orgelconcert. Hij speelt werken van de J.S. Bach, F. Mendelssohn, Schuman, Widor, Pierné en Alain. Het concert be gint om 20.00 uur GOES - De Raad van Kerken van Goes, Kloetinge en 's Heer Hendrikskinderen houdt voor lopig elke donderdagavond een Stilte voor de Vrede bij het mo nument op de Grote Markt te Goes. De bijeenkomst begint om 18.30 uur. De winnaar van de Zeeuwse Belofte van vorig jaar, Backlash, speelt dit jaar op Dijkrock. door Patrick de Block RILLAND-BATH - Dijkrock is traditie getrouw de opening van het nieuwe festi valseizoen in Zeeland. Vrijdag 25 en za terdag 26 april is de twaalfde editie aan de Grensweg in Rilland-Bath. Het muzikale programma van Dijkrock is dit jaar zeer gevarieerd. De vrijdagavond, die om negen uur be gint, staat dit jaar in het teken van de bluesrock. „We hebben er voor gekozen om de jongeren van de gemeente Reimers- waal te laten kiezen. Uit de vele reacties die we ontvingen bleek dat er een grote vraag naar bluesrock was", vertelt P. Zo mers van de organisatie. De band Chilly Willy opent dit jaar het festival. Deze Bel gische groep is een gevestigde naam bin nen de bluesscene in zijn eigen land, maar ook in Nederland, Frankrijk en Jamaica hebben de bandleden al diverse podia be treden. In Zeeland speelden ze onder meer op de Bluesroute, Crossroads en het blues festival in Kwadendamme Verder treedt de groep Big Chief Sugar vrijdag op. De organisatie verwacht dat het dit jaar weer gezellig druk wordt aan de Bathse Dijk „Net als vorig jaar gaan we ervan uit dat vier- tot vij fhonderd bezoekers de weg naar het festivalterrein weten te vinden", zegt Zomers. 's Zaterdags begint het festival om 11.00 uur met een open podium. Bands konden zich voor dit onderdeel van het festival in schrijven. Uiteindelijk kreeg de organisa tie ruim vijftig aanmeldingen waaruit ze er acht hebben geselecteerd. De voorna melijk jonge bands zijn; Zuidwest 7, No- Code, Shape Shifter, Hurricain, Stoepte gel, Leach, Vintage en Stik Hewoon. De winnaar van het open podium wordt auto matisch toegevoegd aan het programma van Dijkrock 2004. Zaterdagavond treden de bekendste na men op, zoals A-Trac, Carrera en A Purple Tale. Ook de winnaar van het open podi um van vorig jaar, Backlash, brengt enke le nummers ten gehore. De groep heeft vo rig jaar de Zeeuwse Belofte op zijn naam geschreven. De avond wordt afgesloten door de Nederlands/Schotse band The Old Firm. door Ron Magnée MIDDELBURG - Een 75-jarige automobilist uit Oudelande moet 450 euro boete betalen. Vorig jaar juni knalde hij in Nis- se met hoge snelheid op een stil staande auto. Zelf begrijpt hij de aanleiding van de botsing nog steeds niet: „Ik snap er hele maal niks van." Die dag reed de man hard over de Kruiningenpolderweg in Nisse. „Abnormaal hard", zei de ene getuige in het politierap port. „Ik dacht nog dat kan niet goed gaan", sprak de ander. En het ging niet goed. De bejaarde chauffeur knalde met volle vaart op een stilstaande auto,. bestuurd door een vrouw. Deze wagen caramboleerde weer te gen een volgende wagen. De vrouw in de auto raakte gewond en moest maanden thuisblijven met een whiplash. De bejaarde chauffeur had zo goed als niets. Eerste keer De man kon de black out maar nauwelijks geloven: „Sinds 1955 heb ik mijn rijbewijs en dit is mijn eerste aanrijding. En dat terwijl ik zo'n tienduizend kilo meter per jaar rijd."Aan zijn ge zondheid kon het met liggen. De periodieke keuring, verplicht voor de oudere automobilist, doorstond hij naar eigen zeggen elk jaar glansrijk. „Een heel akelig ongeval door een moment van onoplettend heid. Dit mag niet gebeuren", sprak officier van justitie H. den Hartog. Ze eiste 450 euro boete en een ontzegging van de rijbe voegdheid van vier maanden waarvan twee voorwaardelijk. Politierechter B Doorewaard Boekhout twijfelde bij zijn be slissing. Was de bejaarde auto mobilist wellicht zijn scherpte aan het verliezen? „U bent op een leeftijd gekomen waarop u er elk jaar niet meer jonger op wordt." Of was het ongeluk te wijten aan een moment van on oplettendheid. iets wat jongere chauffeurs ook zou kunnen overkomen? Uiteindelijk ging hij gedeelte lijk mee met de eis van de offi cier. Doorewaard Boekhout leg de de man weliswaar 450 euro boete op, maar vervolgens slechts een voorwaardelijk rij verbod. „Ik geloof dat u wel een rustige rijder bent. Maar maakt u nog een ernstige verkeersfout, dan zullen we hier een ernstig gesprek moeten hebben." door Ali Pankow ZIERIKZEE - Er zijn verschil lende vormen van ouderenmis- handeling. Financiële uitbui ting is er één van. Dat wordt bewust gepleegd. Sommige an dere vormen gebeuren vaak niet uit moedwil, maar uit onmacht, onwetendheid of onkunde bij de mantelzorgers. Doordat het probleem zich gro tendeels aan de publieke aan dacht onttrekt, kunnen de mis standen jarenlang doorgaan en tot grote excessen leiden. Veel ellende zou voorkomen kunnen worden als signalen eerder wor den opgepikt door hulpverle ners en naaste omgeving Die conclusies werden gister middag in Zierikzee getrokken tijdens een druk bezochte the mamiddag van de gezamenlijke ouderenorganisaties (POSO) en de Stichting Scoop. In een po ging ouderenmishandeling be spreekbaar te maken houden deze organisaties op meerdere plaatsen in de provincie deze themabijeenkomsten Zij willen er vooral bestuurders en be roepskrachten van de Stichtin gen Welzijn Ouderen en de hulp verleners in de betreffende regio's mee bereiken. Film 'En dan geef ik d'r weer een klap' is de titel van de videopre sentatie die ter inleiding wordt vertoond. De film biedt schrij nende praktijkvoorbeelden van een oudere man die worstelt met het feit dat zijn vrouw dement raakt. Zelf kampt hij met een oorlogstrauma en blijkt niet bij machte adequaat om te gaan met de ziekte van zijn vrouw. Hij wordt steeds kwaad doordat zij steeds meer fouten maakt bij de normale dagelijkse bezigheden Ook kan hij het niet verkroppen dat zij hem niet meer als echtge noot herkent, maar hem met 'pappa' aanspreekt Hij bekoelt zijn woede met geweld, beseft uiteindelijk dat hij daar ontzet tend fout mee zit en geeft daar over een signaal af als hij zijn re kening bij Tafeltje-Dekje komt betalen. Verder toont de film een voor beeld van financiële uitbuiting waarbij een oudere man door zijn familieleden wrdt bestolen van zijn maandelijkse uitkering en met torenhoge schulden aan zijn lot wordt overgelaten. Onderzoek wijst uit dat ruim vijf procent van de zelfstandig wonende ouderen boven de 65 jaar met mishandeling te maken krijgt. Leidster M. Quax van het Walcherse pilotproject over dit thema spreekt liever van oude- renmisBEhandeling. Verkeerde verzorging of het onthouden van zorg zijn immers ook vor men van mishandeling. Quax kent veel praktijkvoorbeelden van mantelzorgers, oftewel kin deren en familieleden die on voorbereid voor de zorg aan een partner of ouder komen te staan. Haar ervaring is dat velen met goede bedoelingen aan die taak beginnen, maar niet in staat zijn die naar behoren te vervullen naarmate de belas ting zwaarder wordt. Om te voorkomen dat mantel zorgers doordraaien, zouden zij met anderen over hun onkunde en onmacht met moeten praten, luidt één van de adviezen. Vol gens Quax ligt hier ook een be langrijke taak voor Thuiszorg en vrijwillige hulpverleners Zij zouden de mantelzorgers af en toe praktisch kunnen bijstaan maar ook informeren over de beste manier van verzorgen. „Het tillen van iemand met een gedeeltelijke verlamming valt niet mee als je niet weet hoe je dat moet doen en dan krijg je zelf vaak lichamelijke klach ten", gaf Quax als voorbeeld. WILHELMINADORP- Mu ziekvereniging De Echo uit Wil- helminadorp geeft zaterdag haar jaarlijkse uitvoering. Hierbij treden de fanfare en shantykoor Het Veerse Scheep stuig op. De uitvoering vindt plaats in het Wilhelminahuis in Wilhelminadorp en begint om 19.30 uur. 's-HEER ABTSKERKE - De Culturele Raad Borsele houdt zaterdag een klassiek pianocon cert in de Nederlands Hervorm de Kerk te 's-Heer Abtskerke. Roel Praas speelt werken uit verschillende stijlperioden, on der meer Barok, hedendaags klassiek, Scarlatti, Harperink en romantische pianomuziek. De avond begint om 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 31